Aantal ouderen heeft moeite met sluiting van chemobox Schilderijen van de tien geboden Belgische Boogie Boy The Woogies hoofdact van elfde editie Anywave Handel tolkaartjes voor Zeelandbrug Op vrijdag 21 en zaterdag 22 juni bij Brogum in Zierikzee Over drie weken chemobox verspreid op heel Schouwen-Duiveland President Venezuela op bezoek in Delta Expo Aanrijding in Zierikzee Opening sportzaal Bruinisse Meer zon SE 5 9 ZEELAND ZIEN AFSCHEID OORT-GELDEN ATLETIEK Woordvoerder PZBM: juridisch weinig aan te doen Tentoonstelling in De Burght gedurende maand juni Jassendieven actief of Krommenie? Juist. Ook naar Zonnemaireü Wat dacht u van Dessó ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 28 MEI 1991 147e JAARGANG NR 24953 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - „Een echt podiumbeest". Zo wordt Boogie Boy van Boogie Boy The Woogies omschre ven in Noot, het nieuwsblad voor de Zeeuwse pop muziek. Boogie Boy The Woogies is de hoofdact van het elfde Anywave-festival op vrijdag 21 en za terdag 22 juni. Het programma van het tweedaagse festival is nog niet helemaal rond maar van zestien bands is de komst in ieder geval zeker. Naast een aantal oude bekenden ook nieuwe bands op Anywa ve. Treasure is Schouw-Duive- land's hard-rock trots. Menig headbanger ging vorig jaar he lemaal uit de bol tijdens het 9ptreden van het vijftal. Trea sure is voortgekomen uit bands ais Dust en Randan en speelt naast covers van onder meer AC/DC veel eigen werk. Zangeres Vivi Janse heeft het druk tijdens Anywave want be halve bij Treasure neemt zij Zoals gemeld mag de Belgische rhythm blues-formatie Boo gie Boy the Woogies vrijdag het spits afbijten. Boogie Boy begon als begeleider van onder andere blues-gigant John Lee Hooker en verzorgde voorpro gramma voor Fats Domino, Ro bert Palmer en Janis Ian. Op Rock Werchter jamde hij mee met The Kinks en hij deed ook sessies met Muddy Waters en Alvin Lee. Nieuwkomers Op het programma van Any wave '91 een flink aantal nieuwkomers. De formatie Mr. Weirdo Cap speelt funkrock- muziek. Een rasechte hard- coreband is Sjdlmord. Het trio heeft al een aantal demo's het licht doen zien en mag zich ver heugen in goede recensies in Aardschok en Metal Hammer. Ook nieuw is de formatie Trou ble Every Day. Zij brengen rock. Een band die al eerder op het Anywave-podium stond is Check it out. Een Schouwen- Duivelandse band die altijd goed is voor een portie stevig swingende, zeer dansbare mu ziek. De Nuovo Show L'Afreak Mecanique, ook weer een nieuwkomer, brengt op Afri kaanse ritmes geïnspireerde muziek. TSE ofwel The Scrambled Eggs behoort zo'n beetje tot het mu zikale meubilair van Schou- wen-Duiveland. Zij omschrij ven hun muziek zelf als 'ritmi sche rock'. Niet onbekend is de Jack Street Band (voorheen Past Tense). Vorig jaar traden zij voor het eerst in een nieuwe, uitgebreide, samenstelling op op Anywave. De Jackstreet- band speelt latin-poprock met onder meer covers van Santa- Gitaarwerk Fraai gitaarwerk mag ver wacht worden van The Passen ger. Een Schouwen-Duiveland- se groep die voortgekomen is uit onder meer New Gate en de RF-band. Onlangs speelde deze formatie op Klomppop in Heinkenszand. The Passenger speelt stevige en melodieuze rock. Vooral het gitaarwerk speelt een belangrijke rol in het repertoire. Anywave; muziek voor een breed publiek. (Ar&iièffoto) ook de zang bij Rock Balloon voor haar rekening. Deze zesmansformatie uit Mid delburg speelt stevige hard rock. Een nieuwkomer op Any wave, net als de wave-band Me tro Paradise. B-sharp geeft ook acte de presence op Anywave. Een band met een heel eigen geluid. A no one, ook weer een nieuwkomer, is een in 1989 op gerichte band. Hun optreden bestaat zowel uit eigen werk als uit covers. Case Crosshead Power-gitaarrock wordt tij dens Anywave 11 gebracht door September 80. De formatie Straight Johns speelt onge compliceerde popmuziek. Bei de bands zijn nieuwkomers op Anywave. Een goede oude be kende op Anywave is Case Crosshead The Screwdrivers. Een band die garant staat voor een stevige portie blues en rock 'n roll. Uiteraard hoeven de bezoekers van de elfde editie van Any wave niet op een droogje te zit ten en hoeft men evenmin om te komen van de honger. Even als in voorgaande jaren zijn er tijdens het tweedaagse mu ziekfestival de nodige versna peringen te krijgen. Als de weergoden meewerken zal het buiten-terras goed bevolkt zijn, maar ook als het minder fraai weer is zijn er mogelijk heden om in redelijke rust een broodje te kunnen eten. Het concert vrijdag 21 juni van Boogie Boy The Woogies be gint om 21.30 uur. De toegang tot dit openingsconcert is, in tegenstelling tot voorgaande jaren, gratis. Zaterdag 22 juni gaat het programma in de spe ciaal voor dat doel opgestelde tent om 14.00 uur van start. Omstreeks het middernachte lijk uur treedt de laatste band binnen in de soos aan. Ver wacht wordt dat Anywave 11 om een uur of drie in de nacht afgesloten wordt.®"* BRUINISSE/ZIERIKZEE - „Als mijn dochter niet langs was gekomen had ik hem niet open gekregen. Nu weet ik wel hoe het moet, maar het lukt me toch niet goed". Uit diverse reacties blijkt dat de chemo box, die momenteel op Schouwen-Duiveland huis- aan-huis wordt uitgedeeld, problemen oplevert voor een aantal ouderen. Vooral mensen die hun handen wat minder goed kunnen bewegen vanwege stijfheid of reumatische klachten hebben moeite met het ope nen van de kinderveilige sluiting van de groen/gele box. De chemobox is- bedoeld als verzamelplaats voor huishou delijk chemisch afval. Een keer per twee maanden komt een speciale chemokar door de straten waar mensen hun box kunnen inleveren om te laten legen. Het chemische afval wordt daar naar soort uitgesor teerd om daarna milieuvrien delijk te worden verwerkt. Omdat het afval dat in de che mobox dient te worden be waard (oude batterijen, verf- en terpetineresten, afgewerkte olie) gevaarlijk kan zijn voor kinderen is de box voorzien van een kinderveilige sluiting. Adjunct-directeur van de Rei nigingsdienst Schouwen-Dui veland, W. D. Scheele bevestig de dat deze sluiting behalve voor kinderen ook de nodige moeilijkheden blijkt op te le veren voor volwassen en met name oudere mensen. „Ja, we hebben hier bij de dienst nogal wat opmerkingen binnen gekregen over ouderen die de chemobox niet kunnen open krijgen. Ze bellen op om te vragen hoe ze dat moeten doen". Vragen waar de adjunct directeur alle begrip voor heeft. „Ik kan heel goed begrij pen dat ouderen die hun han den wat minder goed kunnen bewegen moeite hebben om de chemobox open te krijgen. Maar vaak is het ook onwen nigheid omdat ze niet gewend zijn om met zo'n kinderveilige sluiting om te gaan". Vanuit de reinigingsdienst wordt dan getracht om via de telefoon uit te leggen hoe de sluiting werkt. „Als het moei lijkheden blijft geven, beslui ten de mensen meestal om de box dan maar open te laten staan. Maar dat is eigenlijk niet de bedoeling". De chemobox wordt uitgereikt aan alle huishoudens die een rolemmer hebben. Zo'n 13.000 a 14.000 in totaal. Momenteel hebben de inwoners van Brui- nisse en de binnenstad van Zie rikzee de box gehad en is men bezig met het ronddelen van de Deze week worden in de buitenwijken van Zierikzee huis-aan-huis chemoboxen uitgereikt. (Foto: Joop van Houdt). chemobox in de buitenwijken van Zierikzee. Mede door de voorlichtingsfolder bij de che mobox zijn veel reacties op de nieuwe verzamelbox positief. „Ik ga hem zeker gebruiken. Ik had al een poosje chemische spullen klaarliggen tot hij kwam. Want die gele afvalzak- jes krijgen we nu niet meer", aldus een mevrouw in Zierik zee. Teleurgestelde reacties kwa men vanuit de aanleunwonin gen bij het Bruse bejaarden oord In 't Opper. „Wij hebben geen chemobox gekregen. Dat is heel jammer want ik zou hem zeker gebruiken", aldus mevrouw Van der Klooster uit Bruinisse. „Misschien kunnen ze een grote chemobox zetten naast de centrale vuilniscon tainer waarin wij ons afval doen". Maar dat laatste kan niet, al dus adjunct-directeur reini gingsdienst, Scheele. „Zo'n chemobox heeft een vaste af meting. Hij kan ook niet groter zijn omdat hij naar de chemo kar moet worden gebracht. Dat zou veel te zwaar worden". Vol gens hem krijgen de mensen in de aanleunwoningen geen che mobox omdat ze ook geen rol emmer hebben. „Maar we heb ben al meer van dergelijke reacties gehoord. Over een paar weken, wanneer alle che moboxen zijn uitgedeeld gaan we opnieuw bekijken wat er nog moet worden bijgeschaafd. Wellicht kan dan worden beke ken of de aanleunwoningen ook een chemobox kunnen krijgen. Maar dan zal men daarvoor toch een bepaalde fi nanciële vergoeding moeten betalen". Naar verwachting is de chemo box over drie weken uitgedeeld aan alle huishoudens op Schouwen-Duiveland die een rolemmer hebben. Men wordt via een briefkaart door de rei nigingsdienst ongeveer een week tevoren op de hoogte ge steld over de week waarin men aan de deur komt om de che mobox te overhandigen. Bij mensen die niet thuis zijn, wordt de box voor de voordeur neergezet. NEELTJE JANS - Morgen, woensdag, brengt president Perez van Venezuela een be zoek aan Neeltje Jans. De pre sident wordt begeleid door on der andere Prins Claus en mi nister Maij-Weggen. Het bezoek van Perez maakt onderdeel uit van een meer daags staatsiebezoek aan Ne derland. De president en zijn begeleiders arriveren morgen ochtend per helikopter. Na het bezoek aan Delta Expo ver trekt men voor een bezoek aan het verkeersleidinggebouw Botlek bij Rotterdam. ZIERIKZEE - De auto van M. W. uit Zierikzee werd gisteren, maandag, beschadigd door een aanrijding. De dader bleef on bekend. De auto van mevrouw W. stond geparkeerd aan de Hoffer- straat in Zierikzee. Then zij bij haar auto terugkwam bleek de rechter buitenspiegel bescha digd. De politie vermoedt dat een motorvoertuig tegen de spiegel is gereden. De bestuur der van dit voertuig is doorge reden. BRUINISSE - Zaterdag 15 juni is het eindelijk zover. Vanaf die dag is Bruinisse officieel een sportzaal rijker. Burge meester A. Vogelaar neemt sa men met C. Arensman, voorzit ter van de Stichting Multifunc tioneel Centrum Bruinisse, de openingshandeling voor zijn rekening. Tere ere van de opening van de nieuwe sportzaal wordt zater dag 15 juni een bijeenkomst ge houden in 't Durpsuus. Die bij eenkomst begint om 10.50 uur. Er is een werkgroep druk doen de om een zeer gevarieerd en boeiend programma samen te stellen. Er worden voorberei dingen getroffen voor acht sport-demonstraties. In alles is muziek, als men slechts oren heeft. Byron HET WEER Wolkenvelden en droog. Vannacht plaatselijk mist, minimumtempera tuur rond 8 graden. Overdag af en toe zon en middagtemperatuur on geveer 19 graden. Noordoostelijke wind, zwak tot matig. Tweespalt binnen de Westerschouwse raad over Zee land ZIEN. Gemeentesecretaris C. M. Padmos neemt afscheid van de gemeente Brouwershaven. Brouwershaven heeft de Oort-getden voor kinderop vang veilig gesteld. Ramses Bekkenk heeft een plaatsje in de nationale fi nale 1500 meter veroverd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - 'Zollkarte brucke 2 gulden'. Met deze wervende tekst worden bij het Shell benzinestation dat langs de Weg naar de Val bij Zierikzee ligt losse tolkaarten voor de Zeelandbrug verkocht. Een han del die de toeristen een voordeel van 3 gulden per rit over de brug oplevert en die de nv Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij voor een onverwacht probleem stelt. De Shell biedt zijn klanten het voordeeltje door bij de brug voor 50 gulden een veertig- rittenkaart te kopen 1,25 per rit) en deze kaartjes los te ver kopen d twee gulden per stuk. Voor de toeristen is dat drie gulden goedkoper dan het los se kaartje wat ze bij de Zee landbrug kopen voor vijf gul den. De veertigrittenkaart is eigen lijk bedoeld voor Zeeuwen die regelmatig van de Zeelandbrug gebruik maken. Maar volgens een woordvoerder van Provin ciale Zeeuwse Brug Maat schappij C. J. van Gilst is er ju ridisch weinig aan te doen wanneer dit voordeeltje wordt gebruikt om handel mee te drijven. „Het is een probleem dat niemand had voorzien". Een probleem ook waarvoor de PZBM niet direct een oplossing heeft. „Nu is het niet zo dat we door dit soort handel elke dag tonnen aan inkomsten mislo pen. Het gaat maar om een be perkt aantal kaartjes". Maar toch is het niet de bedoeling dat de meerrittenkaarten op deze wijze worden geëxploi teerd. Daarom gaat men er zich bij de PZBM op beraden wat er aan kan worden gedaan. „Omdat er juridisch niets aan te doen is, zullen we het moe ten zoeken in beheersmaatre gelen. Bijvoorbeeld door ver plicht te stellen dat de tolgaar ders geen losse coupons aan vaarden, maar zelf een strook je van de meerrittenkaart af scheuren. Of misschien moeten we andere kaarten laten druk ken". BURGH-HAAMSTEDE - In het Christelijk Cultu reel Centrum De Burght is gedurende de maand juni een tentoonstelling van schilderijen waarop de tien geboden worden uitgebeeld. Het betreft werk van de 39- jarige kunstenares Anneke Kaai uit Rhenen. Zij werd ge boren in Naarden en studeerde na haar middelbare schoolop leiding aan de Gooise Akade- mie voor Beeldende Kunsten en vervolgens aan de Rietveld- akademie te Amsterdam. Het werk van Anneke Kaai staat altijd in relatie met het geloof, haar grote inspiratie bron. Onlangs werd haar boek Openbaring in beeld uitge bracht. Een werk waarin 24 schilderijen zijn opgenomen over het bijbelboek Openba ring. Bij elke afbeelding staat een verklarende tekst. Op perspex platen Dat is ook het geval bij de schilderijen van de serie De Tien Geboden. Anneke Kaai schildert met olieverf op pers pex platen, soms in combinatie met gemengde techniek. Haar stijl is semi-abstract. De ten toonstelling De Tien geboden is gedurende de hele maand ju ni tijdens kantooruren gratis te bezichtigen in De Burght. RENESSE - Een nieuw feno meen duikt op in Renesse. In de badplaats zijn jassendieven actief. Zondag werden vanuit een ca fetaria in Renesse twee jassen gestolen. Benadeelden zijn me vrouw H. v. d. K. uit Den Haag en mevrouw J. W. uit Brou wershaven. Maandag werd bij de politie wederom aangifte gedaan van diefstal van jassen. De lokatie was wederom Re nesse. De jassen werden in de avonduren gestolen vanuit een cafetaria.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1