VV Bruse Boys terug in de tweede klasse Op zijn Engels voorbij MVV '58 De reacties verzameld Voor derde keer in haar bestaan 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NIEUWENDIJK/BRUINISSE - De vreugde was enorm. Logisch natuurlijk. Nog maar weinig keren gingen echter zoveel, anders zo nuchtere, Bruenaren compleet uit hun dak. Het zij ze evenwel 'vergeven'. Niet iedere dag wordt nu eenmaal op onverschrokken wijze promotie gemaakt naar de tweede klasse KNVB. Na het winnen van de na-competitie 1990/1991 was ook zojuist het laatste obstakel, MVV '58, uit de weg geruimd. Niet zomaar nipt. Nee, de winnaar van de na-competitie derde klasse B, werd sportief gezien door Bruse Boys opgegeten, verteerd en weer uitgespuwd: 4-1. Hoewel de opponent uit Meteren stijlvoller voetbal bracht op de grasmat in het Noord-Brabantse Nieuwendijk, was er zaterdag slechts één stijl succesvol. Namelijk de Engelse stijl welke de paarshemden al sinds jaar en dag hanteren énwaarmee ook nu weer het gewenste resultaat werd behaald; scoren en winnen. voert nu eenmaal het beleid om na drie jaar een nieuwe trainer aan te trekken. Dat weet je en daar moet je altijd rekening mee houden. Zoiets hoort nu eenmaal bij het voetbal. Nee het doet geen pijn", aldus Roks. Hij verlaat evenwel Bru se Boys niet helemaal. Vanaf het volgend seizoen kruipt Roks in de huid van jeugdtrai ner. „Ik heb het goed naar mijn zin bij Bruse Boys. En volgend seizoen ga ik proberen de jeugd zo goed mogelijk op te leiden voor het grote werk". De nieuwe trainer Kees van Dijk, die de Bruse jeugd om ruilt voor de senioren, komt door deze promotie in het spreekwoordelijk gespreide bedje terecht. „Voor Piet is het natuurlijk een mooie afslui ting en voor mij een mooie start", en vervolgend, „Eigen lijk komt deze promotie één jaartje te vroeg, maar ik denk wel dat we het aankunnen. Be langrijk zal zijn om verster king van buitenaf te krijgen. Momenteel is de basis name lijk te klein", realiseert Van Dijk zich. Opvallend is inder daad dat de paarshemden het afgelopen seizoen bijvoorbeeld slechts vijftien spelers hebben 'verbruikt'. Selecte groep Dit selecte groepje voetballers beleefde zaterdag de dag van hun leven en maakten een oor verdovend lawaai. Even was daar dan toch wel de 'teleur stelling' toen bleek dat de W Altena de kraan met dat supe rieure gele vocht vooralsnog gesloten hield. „Nu hebben we altijd en overal nog bier gehad, en nu zijn we gepromoveerd en krijgen we niks", sprak keeper Jacob Muller beteuterd in de kleedkamer. Toen na enig aandringen dan toch enthousiast gehapt kon worden in de witte schuim kraag waren de meters ervan niet meer van de lucht. Ook de fraaie zomerse omstandighe den hadden evenwel voor het nodige dorstige gevoel ge zorgd. Wat erin gaat moet er over het algemeen echter ook weer uit. Van de twee extra pi(s)tstops tijdens de terugreis naar Bruinisse werd dan ook massaal gebruik gemaakt. Uitbundige vreugde bij de selectie die zojuist promotie afdwong naar de tweede klassevlnr staand: Jaap van den Berge, Harold van den Berge, Kees-Jan van Nieuwenhuijze, Johan Nieuwersteeg, Leo Burgers, Klaas Verspoor, Tonny van den Berge, Piet Roks, Jaap Stoutjesdijk. Zittend: Egbert van Unen, John van Dijke, Martin Verspoor, Jacob van den Berge, Jacob Muller, Peter Willemse en Abby Duinhouwer. Met nog slechts vijf minuten te spelen, en net nadat Jacob van den Berge de stand naar 4-1 had getild, kwam collega trainer Arie Brouwer reeds met uitgestoken hand toegelo pen op 'the winning coach' Piet Roks. Om hem vervolgens al vast te feliciteren met de be haalde promotie. Het leek wel of Brouwer op dat moment de enige was die zich realiseerde wat de consequenties waren van wat het scorebord aangaf. Supporters De supporters keken nog enigs zins beduusd en ook in de dug out leek men nog niet door drongen van de riante positie waarin Bruse Boys zich be vond. Zij moeten evenwel ge dacht hebben: 'prijzen pas aan de eindstreep'. Ook de spelers in het veld keken nog immer serieus en waren nog slechts uit op één ding: scoren. Het zo wel letterlijk als figuurlijk uit het veld geslagen MVV '58 gaf daartoe dan ook alle ruimte. Maar toen eenmaal het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Gerrit van de Laar over het veld van de VV Altena schalde, ontlaadde zich massaal de spanning. Spelers en suppor ters vlogen elkaar in de armen, kusten en feliciteerden elkaar en waren compleet buiten zin nen van vreugde. Waren dat nu die altijd zo nuchtere Bruena ren? Warempel. Bescheiden en uitzonderlijk kalm nam de succesvolle oefen- meester Piet Roks de vele ge lukwensen in ontvangst. Juist 'hij had zich geen beter afscheid als trainer van de selectie kun nen wensen; promotie naar de tweede klasse, opnieuw, voor de derde keer in de geschiede nis van VV Bruse Boys. Het seizoen 1986/1987 was de laat ste keer geweest. Daarvoor, vanaf 1980 tot en met 1985, was voor de eerste keer door de 'mosselvissers' het tweede klasse-niveau behaald. Waardering De waardering voor wat Roks met deze groep voetballers be reikt heeft, jjyerd,.ook tijdens de terugreis naar Bruinisse nog eens duidelijk. Zijn naam werd door alle buspassagiers uit volle borst uit en te na ge scandeerd. Heeft de gelouterde coach er echter niet de balen van dat hij juist nu de leiding moet overgeven aan zijn opvol ger Kees van Dijk? „Nee, niet echt. Het bestuur NIEUWENDIJK - VV Bruse Boys had tijdens de promotiewedstrijd tegen MVV '58 ruim twintig minuten nodig om in het eigen spelletje te komen. Tot die tijd had de opponent uit Meteren het initiatief in handen en de meeste kansen weten te creëren. Hoewel MVV '58 het 700-koppig publiek stijlvoller voetbal voorscho telde bleek de typische Engelse stijl van Bruse Boys uiteindelijk het meest suc cesvol. Na een 2-0 voorsprong tijdens de rust voor de Bruenaren, werd het toch nog even spannend toen MVV '58 de aansluiting wist te realiseren. ,,Ik zweette peentjes op dat moment"; verwoordde trainer Kees van Dijk het gevoel van veel Bruse aanhangers. Toen Peter Willemse één kwartier voor tijd de belangrijke derde treffer produceerde, lag de weg open naar de tweede klasse. Voor Peter Willemse (18) be staat momenteel interesse bij enkele betaalde voetbalclubs. Zelf verwacht hij overigens het volgend seizoen gewoon voor Bruse Boys uit te komen. MVV '58, uitkomende in de derde klasse B, draaide voor de winterstop nog mee in de on derste regionen, wat te wijten was aan bezettingsproblemen. In de tweede periode ging het ze ineens wel voor de wind en werd nagenoeg alles gewon nen. Op die manier verdienden de mannen van trainer Arie Brouwer, die aan zijn eerste seizoen bezig is bij de Meterse ploeg, de laatste periode en verwierven zodoende een plek je in de na-competitie. Geen uitschieters De kracht van MMV '58, vol gens Brouwer, moest zijn het collectief. „Wij hebben geen uitschieters", vertelde de trai ner voor aanvang. Het enige wat Brouwer over Bruse Boys wist, was dat het een stevige ploeg zou zijn die hard werkt. „Die Van den Bergjes moeten het gevaarlijkst zijn. Maar wij gaan proberen de nul te hou den en hieruit ons goaltje mee te pakken. We gaan gecontro leerd aanvallen en niet met te veel mensen voor de bal", ont vouwde Arie Brouwer zijn tac tiek. Na de aftrap bleek hij niet te veel te hebben gezegd. MVV '58 nam het heft in handen. In de 6e minuut kreeg aanvoerder Alex van Wijk de eerste moge lijkheid. Zijn kopbal strandde evenwel op de lat. Vlot en over vele schijven stapelde de Me terse ploeg aanval op aanval. Ook Bruse Boys, dez,e keer zon der de tijdens de laatste trai ning geblesseerd geraakte Eg- bert van Unen, kwam wel tot aanvallen. De kansen bleven vooralsnog uit. In de 20e minuut hield doel man Jacob Muller zijn ploeg op de been, toen rechterspits Peter Kruis alleen voor de keeper kwam. Ook middenvelder Wim van de Burg kreeg nog een goe de mogelijkheid, maar had buiten het doorzetttingsveuuo- gen van Bru's laatste man Jaap van den Berge gerekend. Befaamd In de 3'0e minuut wist Bruse Boys, enigszins tegen de ver houding in, op voorsprong te komen. Uit één van die be faamde verre, bij de tegenstan der op dat moment nog onbe kende, ingooien van Tonny van den Berge gelukte het Harold van den Berge de openingstref fer binnen te koppen: 1-0. Langzaam maar zeker kwam Bruse Boys nu in haar spel en creëerde steeds meer kansen. Toen de hardwerkende Klaas Verspoor in de 40e minuut een vrije trap 'versierde' links naast het strafschopgebied nam Tonny van den Berge plaats achter de bal. Jacob van den Berge, tot die tijd nog niet in beeld geweest vanwege de straffe dekking van de lange voorstopper Marcel van Stee nis, kwam in een perfecte ti ming inlopen en knikte het leer achter doelman Fred Pie- ters: 2-0. Na de hervatting bleef Bruse Boys het spel dicteren. MVV '58 ging steeds onzekerder spe len en leek er niet meer in te geloven. De mannen van Pieter Roks kregen via Harold en Ja cob van den Berge en ook Kees- Jan van Nieuwenhuijze de kans de voorsprong te vergro ten. In de 23e minuut gelukte het Peter Kruis uit een scrimmage voor het doel van Muller dan toch de aansluiting te realise ren. Even geloofde MVV '58 er nog in. Toen de Bruse midden velder Peter Willemse, waar voor overigens interesse be staat bij betaalde voetbalclubs, een afgeketst schot van Jacob van den Berge binnentrapte, lag de weg voor Bruse Boys an dermaal open: 3-1. Definitief Vijf minuten voor het einde maakte Jacob van den Berge definitief een einde aan alle Meterse illusies. Uit een voor zet van Abby Duinhouwer (ge wisseld voor de geblesseerd ge raakte Klaas Verspoor) zorgde Van den Berge middels een val lende kopbal voor de eind stand: 4-1. Kees-Jan van Nieuwenhuijze feliciteert zijn achter een bos bloemen verborgen trainer Piet Roks. Veel vertrouwen kreeg Van Nieuwenhuijze dit seizoen van elftalleider en speler Klaas Verspoor (r). Ook de nieuwe trainer Kees van Dijk (uiterst rechts) deelt mee in de vreugde. Piet Roks (trainer): „Deze promotie is inderdaad de kroon op je werk. Aan het begin van deze competitie hebben wij reeds de nodige punten verzameld' die we nodig hadden. Mede door kopjoper Terneuzense Boys de eerste seizoensne derlaag toe te brengen, 'liepen wij nog maar twee punten op ze achter. We hebben dit seizoen goed gevoetbald en ook wel een paar slordigheden begaan, zoals het verlies tegen Zwa- luwe. Iedereen geloofde er echter in. Het is een groep met een goede as en goede spelers daaromheen. Ik vertrouw er dan ook op dat ze in de tweede klasse mee kunnen voetbal len. Het zal echter wel belangrijk zijn dat er nog een paar nieuwe spelers doorkomen". Kees van Dijk (toekomstig trainer): „Bruse Boys heeft het verdiend, ze waren de betere ploeg. Ik heb er dan ook goede hoop op dat ze volgend seizoen in de tweede klasse kunnen meedraaien. Het zal wel keihard werken worden en best zwaar zijn. Als ze zich daar maar van doordrongen zijn. Het is echter een goede groep waar ik het volste vertrouwen in heb". Tonny van den Berge (aanvoerder) (27): „Ik heb vandaag veel ruimte gehad en lekker kunnen spelen. En laten we het nu maar weer eens in de tweede klasse gaan proberen. We hebben uiteindelijk niets te verliezen". Jacob van den Berge (27): „In het begin was Bruse Boys nog niet zo wakker, maar toen we 1-0 maakten was het gebeurd. Achteraf valt MVV me enorm tegen. In het begin werd ik wel goed uit de wedstrijd gehouden, maar op een gegeven moment kreeg ik steeds meer ruimte. De tweede klasse? Ik vind wel dat het niveau ervan de laatste jaren stukken min der is geworden. Maar we zullen zien". Jaap van den Berge (34): „Wanneer de groep hetzelfde blijft lukt het volgend seizoen best. Voor mij "betekent het dat ik voor de derde keer naar de tweede klasse gaat. Natuurlijk vind ik dat nog leuk, want daar doe je het toch uiteindelijk allemaal voor. Hoewel het niveau in de tweede klasse wel minder is geworden is het voor ons belangrijk dat we de eerste wedstrijden ook meteen winnen". :T Jacob Muller (keeper) (24): „Voor mij betekent dit de eerste keer dat we in de tweede klasse terechtkomen. Lang heb ik gedacht dat Bruse Boys gedoemd was om voorgoed in die derde klasse te moeten blijven voetballen. Maar het is wel mooi hè, nu we het toch maar hebben gehaald". Harold van den Berge (18): „Ik ben nu voor het tweede sei zoen bij de selectie en vandaag was ik onbewust toch best zenuwachtig. Dat voel je in je benen. Volgend seizoen? Dan zal het best zwaar worden denk ik. Maar we hebben wel een leuke jonge groep, waarmee we zeker nog een paar jaar vooruit kunnen". Leo Burgers (20): „Van een 4-1 overwinning in zo'n wed strijd kun je alleen maar dromen. Maar ik vind wel dat we ervoor geknokt hebben. Bruse Boys was ook veel scherper. We zijn trouwens de laatste weken steeds beter gaan spelen. Door het spelen van zulke wedstrijden is denk ik ook de ze nuwachtigheid steeds minder geworden. De tweede klasse? Lijkt me wel leuk ja". Klaas Verspoor (26): „Hoe ik me voel? Opgelucht. De eerste twintig minuten was MW duidelijk veel feller. En naar mijn idee liepen wij veel teveel op het middenveld, waaron der ook ikzelf. Door al dit lopen en slidings nemen verloor ik in de eerste helft vier noppen. Na rust heb ik iemand an ders zijn schoenen aan gehad, maar die waren wel twee ma ten te groot. Maar het is leuk om weer terug te zijn in de tweede klasse. Nu krijg je weer tegenstanders als Arnemui- den, Bevelanders en ook weer Yerseke". Kees-Jan van Nieuwenhuijze (20): „Ik heb het bij Bruse Boys een tijdje niet naar mijn zin gehad. Hoewel ik wel ge woon twee keer trainde stond ik er zaterdags namelijk toch naast, dat ging op een gegeven moment naar mijn keel han gen. Vooral Klaas (Verspoor, red.) heeft me echter vertrou wen gegeven, waardoor ik de draad weer heb opgepakt. We wisten weinig van MVV, maar toch heb ik wel steeds ver trouwen erin gehad". John van Dijke (21): „In de eerste helft hebben we wel éven onder druk gestaan, maar toen Bru in het eigen spelletje kon komen ging het steeds beter. Voor mij is dit de eerste keer tweede klasse voetbal. Verdedigen? Ja, dat is het liefste wat ik doe. Je kunt zeggen dat het in de familie zit, ook mijn broer Wim speelde vroeger in de verdediging". Martin Verspoor (21): „Dit is eigenlijk mijn eerste seizoen bij de selectie. Vorig' jaar heb ik wat ruzie gehad, omdat ik niet werd opgesteld terwijl ik wel twee keer kwam trainen. Toen ben ik voor het tweede gaan spelen. Je hoopte natuur lijk wel op promotie, maar verwacht... nee niet zo. Ambi ties? Ja, elke voetballer wil wel meer, maar ik denk toch dat ik bij Bruse Boys blijf. Het is een hechte groep, een mooi elftal gewoon". Peter Willemse (18): „Toen ze 2-1 maakten, dacht ik even als ze nu doordrukken is het gedaan. Maar toen wij 3-1 scoor den was het gebeurd. Ik speel inderdaad het liefste op het middenveld, omdat je het daar van je conditie moet heb ben. Elke wedstrijd opnieuw moet ik me helemaal leeg kunnen lopen. Dan heb ik lekker gevoetbald. Volgend sei zoen? Ik denk dat ik er dan nog wel bijzit. Maar natuurlijk zou ik heel graag betaald voetbal willen gaan spelen". (Hoewel Willemse er vooralsnog geen uitspraken over wil de doen is in de wandelgangen gehoord dat er interesse voor de Bruse middenvelder is bij enkele betaalde voetbal verenigingen. Hoogstwaarschijnlijk zien we hem volgend seizoen derhalve niet meer met het paars/wit om de schou ders). Egbert van Unen (27): „Het is wel balen ja dat je met zo'n wedstrijd wegens een blessure niet mee kon doen. Ik had er van tevoren wel vertrouwen in dat ze het zouden halen. Naar het volgende seizoen kijk ik echter met gemengde ge voelens. De tweede klasse is volgens mij toch wel sterk. Maar we zullen ervan maken wat ervan te maken valt. Voor mij betekent dit de tweede keer in'de tweede klasse, en wanneer mijn blessures het toelaten ga ik volgend seizoen gewoon weer een start maken".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6