'Meestal is het een vrolijke bende in de zondagsschool' 'Er deed een Belg mee die wel startte, maar nooit aankwam' Veel belangstelling voor zesde Bruse Keverdag Veel belangstelling voor Lions wandeltocht door Domaniale bossen Westenschouwen Nellie Nelisse-Jumelet 25 jaar leidster zondagsschool Noordgouwe Politie constateert snelheids- overtedingen Politie houdt bromfiets- dieven aan Aanrijding bus en auto Diefstal buitenboord motor E NIEUWSBODE MAANDAG 27 MEI 1991 NR 24952 3 aamstede e Wilna de Grooth-van in De Burght. net 22 juni ^telling leven en werk G. Schmidt. Biblio-' Stolpe. Tijdens ope- len bibliotheek. juni net 6 juli e ^telling leven en werk G. Schmidt. Biblio- •e Zaete. Tijdens ope- ien bibliotheek. jli iet 26 juli ([aamstede ^telling leven en werk G. Schmidt. Biblio- i Schutse. Tijdens ope- ien bibliotheek. |met 15 juni gramma thema 's Bibliotheek De Stolpe. openingsuren biblio- ag 27 mei re [teraadsvergadering in 19.30 uur. laamstede teraadsvergadering rhouwen in gemeente- .30 uur. lede (vond Amnesty Inter- 1. Gereformeerde kerk, ezaal. Van 19.00 tot Ir. rshaven Ivond Amnesty Inter- Gereformeerde kerk, lein. Van 19.00 tot 20.30 (teraadsvergadering in tehuis. 19.30 uur. lerk ivond Amnesty Inter- Fam. Varel, Ring 41. 1)0 tot 20.30 uur. ig 28 mei re ssie recreatie en toe- Stadhuis. 19.00 uur. vgadering vereniging >oerderij De Punt. De tk. 20.00 uur. laamstede ;ring commissie ruim- ordening in gemeente- 1.30 uur. Ie opening vakantie- iwpark door staatsse- Simons. Terrein CJV. (rshaven ntingsbijeenkomst ■rgcentrum in Tbnnen- jn. 14.00 uur. louwe ochtend Amnesty Inter- ti. Dr. Wortmanstraat 10.00 tot 12.00 uur. (idijke avond Amnesty Inter- il Gereformeerde kerk, orie. Van 19.00 tot 20.30 ;rkerk fling vrouwenvereniging h in Salem. Van 10.00- 14.00-17.00 en van 18.30- ur. javond Amnesty Inter- fl. Gereformeerde kerk, Badhuisstraat. Van (t 20.30 uur. bse ochtend Amnesty Inter- kl. Leeszaal openbare bi- ek van 10-00 tot 12.00 ;dag 29 mei Haamstede ering commissie grond- chtzaken Westerschou- emeentehuis. 19.30 uur. jrdag 30 mei prkerk [vergadering. Gemeente- 3.00 uur. sse |nteraadsvergadering in neentehuis. 19.30 uur. 31 mei se -concert in Christelijke leerde kerk, Zevenge- ht. 19.30 uur. lag 1 juni ershaven elmarkt. Schoolplein Schoener. Van 9.00 tot ur. lag 3 juni Haamstede atie nieuwe burgemees- Tees. Gemeentehuis. WESTENSCHOUWEN - Er deed een Belg mee die wel van start ging, maar die nooit aankwam om na afloop van de tocht zijn medaille in ontvangst te nemen. Een jnwoner uit Vlaardingen stond om 9.00 uur 's morgens al gereed om te ver trekken bij paviljoen De Rotonde te Westenschouwen. Maar de meeste van de ongeveer 200 deelnemers aan de 18e editie van de Lions wandeltocht verdwaal den niet in de Domaniale bossen van Westenschouwen en vertrokken binnen de vastgestelde tijd. Een van de controleposten waar deelnemers aan de Lions wandeltocht een stempel op hun kaart kregen. (Foto: Joop van Houdt). Het evenement werd voor de 18e keer georganiseerd door de Lions Club Schouwen-Duive- land. Men verzamelde daarmee ongeveer 1000 gulden netto. Een bedrag dat is bestemd voor de aankleding van de activitei tenruimte in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. ,,Als serviceclub willen we iets betekenen voor de omgeving waar we wonen", aldus P. R. M. van der Sneppen uit Zierikzee. Samen met zes andere leden van de activiteitencommissie van de Lions Club zat hij zater dag vanaf 11.00 uur in pavil joen de Rotonde om de wande laars in te schrijven. Evenals vorig jaar konden zij kiezen uit een wandeltocht van 8, 15 of 25 kilometer die zij zelfstandig aflegden aan de hand van een routebeschrijving. Opvallend was dat de belangstelling voor de langere wandeltochten dit jaar groter was dan vorige ja ren. Deze routes omvatten on der meer een flinke strandwan deling. Alle drie de tochten waren ver der uitgezet door de Domania le bossen en het duingebied van Westenschouwen. „Het is de mooiste wandelroute van Zeeland", aldus de leden van de Lions Club. De woonplaat sen van de deelnemende wan delaars leken dat te bevesti gen. Behalve uit Schouwen- Duiveland zelf, kwamen men sen vanuit Vlaardingen, Goes, Wemeldinge, Yerseke en zelfs uit het Overijsselse Diepen veen naar Westenschouwen om de wandeltocht te maken. „Dat komt omdat het evenement ook wordt genoemd in het tijd schrift van de Nederlandse wandelsportbond". Er werd dan ook een hele sta pel wandelboekjes ingeleverd bij de actiyiteitencommissie. Documenten, waarin leden van de wandelsportbond de toch ten laten aantekenen waaraan zij deelnemen. „Er zit iemand bij die in totaal al meer dan 60.000 kilometer heeft gewan deld. Dat is meer dan de om trek van de aarde". Mevrouw R. Kramer uit Zierikzee liep voor de 18e keer mee met de Li- ons wandeltocht. „Over twee jaar wordt zij gehuldigd", al dus de serviceclubleden. Wanneer uit de- diverse stem pels van de controleposten bleek dat men zijn wandel tocht door bos en langs het strand had afgelegd, kregen de deelnemers een medaille. Of een cijfer of een kroontje om daarop te bevestigen wanneer zij meerdere keren aan het eve nement deelnamen. Volgens de organisatoren ziet men jaar lijks veel dezelfde deelnemers bij het evenement. „Ook veel groepen van scholen of sport verenigingen". Zaterdag kwam het aantal deelnemers door het bewolkte en miezerige weer waarmee de dag begon, wat traag op gang. „De mensen beslissen vaak pas op het laatste moment aan de hand van de weersomstandig heden, of ze al dan niet mee doen". Dat bleek toen de zon doorkwam en zich ongeveer een half uur voor sluiting van de vertrektijd nog zo'n hon derd wandelaars aanmeldden. NOORDGOUWE - „Het lijkt misschien bijzonder wanneer iemand 25 jaar leid ster is van een zondagsschool. Maar het komt heel vaak voor hoor, sommigen doen het veel langer, soms wel veertig jaar". Nellie Nelisse-Jumelet uit Schudde- beurs is een beetje beduusd over de aandacht die wordt besteed aan haar zilve ren jubileum als leidster van de zondagsschool in Noordgouwe. Een speciale dienst, afgelopen zondag in de Driekoningenkerk en een stuk in de krant. „Ik ben een beetje huiverig voor al die eer. Je krijgt van God de gaven van gezond heid en liefde waardoor je die werkzaamheden kunt doen. Daarom komt al die eer hem toe en niet mijn persoontje". Nellie Nelisse vindt dat ze de afgelopen 25 jaar voor haar vrijwilligerswerk voortdurend werd beloond door de reacties van de kinderen die naar de zondagsschool kwamen. „De kinderen houden van mij en ik van hen. Dat is beloning ge noeg". De twee-wekelijke zondags schoolbijeenkomst in het Ver enigingsgebouw tegenover de kerk in Noordgouwe om schrijft zij dan ook als een 'ver schrikkelijk feest'. Evenals bij eenkomsten van de grote en de kleine kinderclub in het dorp waaraan zij al bijna vijftien jaar meewerkt. „Je krijgt zo veel gezelligheid, vrolijkheid en liefde terug. Op de zondags school en op de club. Maar ook als ik op de fiets door het dorp rijd. Dan zwaaien de kinderen naar me". Nellie Nelisse werd 48 jaar ge leden geboren in Bruinisse en is van huis uit Nederlands Her vormd. Zij bewaart goede her inneringen aan de zondags school die zij als kind bezocht. Ook al was die wat minder speels dan de zondagschool die zij nu zelf leidt. „Vroeger was het vanzelfsprekend dat je naar de zondagsschool ging. Het was wel wat strenger dan tegenwoordig. Je moest een versje leren, daar kreeg je dan een plaatje voor en je moest stil zitten in de bankjes. Maar ik ging er met plezier naar toe. Ik denk toch dat de zondags school een stempel op je drukt dat je niet gauw vergeet. Ik ken nog steeds honderden vers jes uit mijn hoofd". Goede herinneringen die een rol speelden toen Nellie Nelis se, ruim twee jaar nadat ze van wege haar huwelijk naar Schuddebeurs verhuisde, het verzoek kreeg tijdelijk de zon dagsschool in Noordgouwe te helpen leiden. „Ik werd bena derd door de echtgenote van dominee Kelling die toen de zondagschool leidde. Zij zocht een opvolgster omdat haar man naar een andere gemeente ging". Hoewel ze een beetje twijfelde omdat ze niet wist of ze dat wel zou kunnen, was Nellie Nelisse gelijk 'verkocht' toen ze een keertje meeging om te zien hoe het ging. „Ik zag al-die schatti ge kindersmoeltjes en toen kon ik niet meer weigeren. Ik wilde vroeger altijd graag onderwij zeres worden omdat kleine kinderen me trokken. Maar dat is er nooit van gekomen omdat ik thuis hielp". Samen met mevrouw Raak nam Nellie Nelisse 25 jaar gele den de leiding van de zondags school op zich. Na vijf jaar waarin ze samenwerkte met di verse andere vrouwen, kwam de leiding alleen op haar schouders neer. De afgelopen 15 jaar werd ze geholpen door Kathy Deurloo. In die periode heeft de leidster haar eigen stempel op de zondagsschool gedrukt. Een stempel van blij heid en vrolijkheid. „Dat vind ik belangrijk. Een zondagsschool moet niet zo zwaar zijn. Onder meer omdat kinderen tegenwoordig niet meer verplicht worden om naar de zondagsschool te gaan. De kinderen komen omdat ze het leuk vinden. Er zijn veel kinderen bij van randkerkelij- ken". De tweewekelijkse bij eenkomst begint altijd met een kringgesprek. „Dat heb ik nooit ingesteld. Dat is spon taan ontstaan omdat de kinde ren allemaal hun verhaal kwijt willen. Ze vinden het prettig dat je naar ze luistert". Het eigenlijke zondagsschool programma begint met het zin gen van kinderversjes. Versjes waarbij Nellie Nelisse tevoren bijpassende plaatjes zoekt zo dat de kinderen die zich verve len ondertussen kunnen kleu ren. Begeleidende muziek uit de bandrecorder zorgt er voor dat het 'lekker swingt'. Bij de bijbelse vertelling die Nellife Nelisse daarna voor leest is het niet verplicht om te 'luisteren'. „Soms zie je aan hun ogen dat ze het prachtig vinden en soms zien ze elk vliegje dat in het lokaal rond vliegt". Hoewel ze daarbij naar eigen zeggen 'niet doordraaft' is de vertelling volgens de zon dagsschoolleidster de manier om wat godsdienstige achter gronden over te brengen. ,,Ik probeer ze te vertellen dat God de vader voor hun zorgt en dat Jezus een vriend is tot in de dood". De zondagsschool wordt meest al besloten met een spelletje. Witte zwanen, zwarte zwanen of moordepaartje. Een spel waarbij men elka'ars partner probeert te lokken met een knipoog. „Ja, wel een Vreemde naam voor een spelletje dat op de zondagsschool wordt ge daan. Maar het moet kunnen. Het gaat er bij mij allemaal niet zo ordelijk aan toe. Meest al is de zondagsschool een vro lijke bende". t Een vrolijke bende waar in Noordgouwe alle waardering voor bestaat. Zo bleek tijdens de bijzondere kerkdienst zon dag. Leerlingen en oud leerlingen werkten met mu ziek en zang aan de dienst mee. En de vroegere dominee uit. Noordgouwe A. Schooneveld, kwam uit Ermelo om de medi tatie te houden. Na afloop vaW de dienst werd mevrouw Nelis se tijdens een koffiebijeen- komst door velen gefeliciteerd. Tijdens de speciale dienst in de Driekoningenkerk kreeg zondagsschoolleidster Nellie Nelisse een onderscheiding. (Foto: Joop van Houdt). gedeelde achterruit tot de laat ste uitvoering met de panora mische achterruit goed af te le zen. Hoe moeilijk het is om aan een gaaf exemplaar van een 'brille tje', zoals de Kever-liefhebbers hun van een gedeelde achter ruit voorziene Kever noemen, te komen moge blijken uit het feit dat onder de honderden Kevers in Bruinisse zich slechts twee 'brilletjes' bevon den. Hoeveel liefde de ware Kever-freak heeft voor zijn au tomobiel blijkt wel uit de staat waarin beide brilletjes verke ren. Het ene exemplaar dateert uit 1953 en is voorzien van 'wim pers' bij de koplampen en ex tra verstralers. Maar dan wel verstralers uit dezelfde tijd. Van Gilst: „Een brilletje in goede staat is al gauw vier keer zoveel waard als wat er toen voor betaald werd". Met de we tenschap dat voor een brilletje in de vijftiger jaren zo'n 4000 gulden neergeteld moest wor den is de rekensom eenvoudig: een goed brilletje is 16.000,- waard. „Maar als een brilletje echt nog perfect is kan de waar de wel oplopen tot 20.000 a 30.000 gulden", aldus Van Gilst. Trends In de Kever-wereld doen zich verschillende trends voor. Erg 'in' is de zogenaamde Califor nia Look. Een uit Amerika overgewaaide manier om een Kever een heel eigen gezicht te geven. De Kever wordt ontdaan van alle sierstrips en meestal verdwijnen ook zowel voor- als achterbumper. De wagen moet zo 'kaal' mogelijk zijn. „Als je bij een Callooker naar binnen kijkt zie je ook alleen maar een snelheidsmeter", ver telt Van Gilst. „Schakelaars zie je niet zitten". Een andere trend in Kever-land is de Custom. De Custom-Kever is een Kever die soms nauwelijks nog als zodanig te herkennen Waar de bumpers bij een Cal looker ontbreken zijn ze bij de Custom nog een flink stuk dik ken gemaakt. De motorkap is vèëlalvoorzien van een impo sante vleugel en de viercilin- der 1300 boxermotor heeft vaak het veld moeten ruimen voor een krachtiger exemplaar. „Een Custom-Kever kan net zo lekker rijden als een Porsche, maar dan praat je wel over een auto die zo'n 40.000,- a 50.000,- waard is", aldus Van Gilst. Onderdelen Het is volgens de Kever-fanaat nog steeds geen probleem om aan de onderdelen voor Kevers te komen. Maar, zo tekent hij daar meteen bij aan, wie echt uit is op originele onderdelen voor bijvoorbeeld een brilletje moet dan wel bereid zijn flink in de beurs te tasten. „Sommi ge onderdelen zijn gewoon erg duur", aldus Van Gilst. Als bepaalde chromen onder delen echt niet meer te krijgen zit er voor de Kever-eigenaar niets anders op dan het betref fende onderdeel opnieuw te la ten verchromen. En wie z'n brilletje helemaal origineel wil hebben bewerkt de binnen zijde van de spatborden niet met tektiel, maar met zwarte lak. „Want zo was het origineel ook", aldus Van Gilst. Al met al is het hebben en hou den van een Kever soms een kostbare hobby. Van Gilst te kent daarbij aan dat er wat dat betreft veel verschil zit tussen de ene Kever-eigenaar en de an dere. „Eigenlijk is het zo dat wie de meeste centen heeft ook de mooiste auto bezit", aldus Van Gilst. „Wat de een hele maal zelf doet en waar hij al zijn vrije tijd in steekt laat de ander gewoon door een gespe cialiseerd bedrijf doen". Ronde vormen Op de vraag wat de Kever nu precies zo speciaal maakt ant woordt Van Gilst zonder enige aarzeling: 'Het model. Alles is rond aan een Kever. Kijk, als je de auto's van tegenwoordig be kijkt dan zie je dat ze allemaal op elkaar lijken". De windtun nel bepaalt voor het overgrote deel de vorm van een auto. Zui nigheid, dus een zo laag moge lijke luchtweerstand, staat cen traal bij het ontwerp van een hedendaagse auto. Toen de Ke ver op de markt werd gebracht lag dat anders. De Kever moest een auto worden die iedereen zich kon veroorloven. Een ware Volks-wagen. „Als je een Kever hebt heb je echt iets aparts", luidt het oordeel van Van Gilst. Naast zijn werk in de binnen vaart stopt Van Gilst veel ener gie in zijn Kevers. Hij heeft on langs een al enige tijd leeg staande garage aan de Nieuw- straat in Bruinisse gekocht. „Het ie de bedoeling dat ik daar een Kever-speciaalzaak begin. Maar voordat het echt zover is ben ik wel een jaar ver der hoor", aldus Van Gilst. Belangrijk onderdeel van de Keverdagen in Bruinisse was uiteraard het Concours d'ele- gance. De Kevers werden ver deeld in vier categorieën: origi neel, cabriolet (origineel), Custom en Callook. Verder kon men nog een beker wegslepen voor Best of show, Best of inte rior, Best engine en Niet Kever. Winnaars De heer Van de Vlier kaapte de eerste prijs weg in de categorie origineel. De hoogste eer in de klasse Callook ging naar de heer Van der Heijden. Een Duitse deelnemer, de heer Lu- bonski, kreeg de eerste prijs in de categorie Customs. De heer De Bruin uit Den Haag heeft in de ogen van de jury de mooiste cabriolet. Tot Best of show werd de Kever van de heer Van Laarhoven uit Waalwijk uitge roepen en het mooiste interieur had volgens de jjury de Kever van de Zeeuws-Vlaming Rade makers. Er vielen geen Schouwse deelnemers in de prijzen. De prijzen werden uit gereikt door Miss Kever. ZIERIKZEE/BURGH-HAAM- STEDE/RENESSE - Tijdens snelheidscontroles met de ra dar op drie plaatsen op Schouwen-Duiveland heeft de politie 36 overtreders gesigna leerd en daartegen proces verbaal opgemaakt. De controles werden zondag gehouden. Van 11.30 tot 12.45 uur stond men langs de provin ciale weg S7, de Weg naar de Val. Daar registreerde men 206 passerende voertuigen. Precies 25 daarvan reden harder dan de maximaal toegestane snel heid van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 108 kilometer per uur. Van 14.15 tot 15.10 uur stond de politie langs de Kloosterweg te Haamstede. Daar reden 151 voertuigen voorbij waarvan vier harder dan de snelheidsli miet van 50 kilometer. De hoogste snelheid was 67 kilo meter. In Renesse werd gecon troleerd langs de Stoofweg. Daar stond de politie van 15.10 tot 16.00 uur op een gedeelte dat binnen de bebouwde kom valt. Er passeerden 310 voertui gen waarvan 7 harder reden dan 50 kilometer. De hoogst ge meten snelheid was 78 kilome ter. Alle overtreders worden binnen enkele weken via' een accept-giro op de hoogte ge steld van het feit dat tegen hun proces-verbaal is opgemaakt. ELLEMEET - Dank zij een tip van een oplettende burger kon de politie twee Brabanders aanhouden die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Elle- meet een bromfiets stalen. Een inwoner van Ellemeet zag die nacht hoe twee personen een bromfiets wegnamen en die in hun personenauto wil den vervoeren. Hij waarschuw de de politie die de auto met daarin de gestolen bromfiets aantrof. Men hield daarbij D. D. A. uit Sprang-Capelle en C. W. van D. uit Wijk en Aalburg aan. De gestolen bromfiets bleek van J. C. D. uit Ellemeet te zijn. Het voertuig werd in beslag genomen en teruggege ven aan de rechtmatige eige naar. Na verhoor in het politie bureau te Zierikzee en het op maken van een proces-verbaal zijn de Brabanders weer op vrije voeten gesteld. SCHARENDIJKE - Zondag morgen vond op de Elkerzeese- weg te Scharendijke een aan rijding plaats waarbij een per sonenauto licht werd bescha digd. De aanrijding vond plaats om ongeveer 10.00 uur toen een ZWN-bus bij het wegrijden vanaf een halte met zijn achter bumper de linkervoorzijde van een passerende auto raakte. Het was de auto van U. B. uit het Duitse Aken. Het voertuig werd licht beschadigd. Verwachting t/m vrijdag 31 mei. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht noordo. 3 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht noordo. 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht noordo. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 mei Zon op 05.29, onder 21.45 Maan op 21.22, onder 04.54 Volle Maan: 28 mei (13.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het omvangrijk hogedruk- gebied met centrum nabij Ierland, verlegt zijn zwaartepunt de komen de dagen naar het zeegebied tus sen Schotland en IJsland. Tevens breidt het hoog zich ook richting zuid-Scandinavië uit. Als gevolg hiervan wordt de stroming morgen in de loop van de dag meer noord oost, waardoor er geleidelijk een einde komt aan de aanvoer van vochtige Noordzeelucht. Vannacht en morgenochtend is het nog be wolkt en daalt het kwik tot een graad of 9. Morgenmiddag wordt de bewolking geleidelijk dunner en breekt de zon af en toe door. De middagtemperatuur loopt uiteen van 14 graden in het Waddengebied tot 18 graden in het zuiden van het land. De noordelijke wind is zwak tot matig. NEW DELHI - Een lid van de militante Srilankaanse af scheidingsbeweging Bevrij dingstijgers van Thmil Eelam is in het zuiden van India aan gehouden op verdenking van betrokkenheid bij de moord aanslag op de voormalige Indi ase premier Rajiv Gandhi. NIEUWERKERK - Uit een boot die stond gestald bij een woning in Nieuwerkerk werd tussen donderdag en vrijdag een aantal artikelen gestolen. De boot was van J. M. van K. uit Nieuwerkerk. Vrijdag kwam hij tot de ontdekking dat uit het vaartuig een buiten boordmotor, een benzinetank, een brandblusser en twee zwemvesten werden gestolen. De totale schade is nog niet be kend. ZIERIKZEESCHERÜ NIEUWSBODE Ba Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik- telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3