'Een mooi origineel brilletje is al snel vier keer zoveel waard dan toen' Bruse Boys voor derde keer naar de 2e klasse I, taan IRZOEK Project voorlichting ouderen op Schouwen-Duiveland loopt goed O 2 a Expositie over Annie M. G. Schmidt in Stolpe iTEN VATSCHAPPIJ B.V. :he nieuwsbode. IENU >reidingsplannen? Ook voor 'n merk-latten- bodem naar Zonnemaire? Jazeker!! Veel publieke belangstelling voor zesde Bruse Keverdag Onderzoekers diktevreden over respons op enquête Vrachtauto rijdt op auto Wolkenvelden O 3 6 BROUWSE DAG LION'S WANDELTOCHT 25 JAAR LEIDSTER PROMOTIE Van 27 mei tot en met 22 juni Diefstallen uit auto's Diefstallen uit auto's EESCHE NIEUWSBODE daar nog? Tja, het is mgelofelijk wat voor ruilprijs u voor uw |rijgt, als u nu in een Fiat Uno of Tipo Ie Uno is een echte tachine, voorzien van ichtige motor en vijf lingen, die al voor 0,— uw partner wordt. Ie Tipo. Een ideale iklasser, ruim van bin- mooi van buiten. Dit type is er al vanaf 0,-. Nou, een beter it om afscheid van uw efde te nemen en een relatie vol tempera- e beginnen is er niet. It dealer verwacht u! én brok temperament. met in Mondragon een baviet ^rsgroenten nolten boter tam dd van t-wijn Voor tafelreservering Telefoon (01110) 12670 ZIERIKZEE TEL. 01110-12670 KJ) id, plaatselijke kleef, nonsters tel. 01130-2510, fax 01130-3404 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 27 MEI 1991 147e JAARGANG NR 24952 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 co BRUINISSE - „Voor sommigen maakt het niet zoveel uit wat het kost, als het er maar mooi uitziet". Aan het woord is André van Gilst uit Bruinisse, Keverfa naat en de drijvende kracht achter de jaarlijkse Keverdag in Bruinisse. Zelf is hij in het bezit van liefst 22 Volkswagen Kevers. Dit jaar besloeg het Kever festijn in Bruinisse voor het eerst twee dagen. Niet alleen de bezoekers maar ook de deelnemers aan de Keverdag kwamen van overal uit Nederland, en daar buiten, naar caravanpark Onze Hoeve. Van Gilst: „Er zitten Belgen en Duitsers bij en gisteren reed er zelfs een Zwitser met de tocht mee". Bij nadering van Aquadelta wordt al duidelijk dat het geen gewone dag is in Bruinisse. De Hageweg staat zo goed als vol- geparkeerd en de bezoekers van de zesde Bruse Keverdag moeten een flink eind lopen om de plaats te bereiken waar de Kevers staan te pronken. In allerlei maten en soorten. Van origineel tot op het laatste boutje, tot 'aangepast' en voor zien van een 240 pk sterke Porsche-motor. Voor elk wat wils... Verlaagd Een rondgang langs de naar schatting 500 Kevers blijkt zeer verrassend. Sommige Kever eigenaars hebben echt hun uiterste best gedaan om van hun vierwieler een zeer opval lende verschijning te maken. Veel Kevers zijn verlaagd, maar sommigen hebben het daar niet bij gelaten en ook het dak nog eens een flink stuk omlaag gebracht. In het oog springend is de vuurrode Kever met verlaagd dak, getind glas en forse spoi lers rondom. De donkere voor ruit is hooguit 40 centimeter hoog en vier minuscule ruite- wissertjes moeten tijdens re genbuien het uitzicht van de bestuurder van dit wel zeer aparte vervoermiddel waar borgen. Een verschijning waar menigeen uitgebreid aandacht aan besteedde. Veel Kevers blijken voorzien van lichtmetalen velgen met brede sloffen, spoilers voor en achter en uitgebouwde wiel kasten. Veel aandacht is in de meeste gevallen ook besteed aan het interieur. Sommige Ke vers zijn voorzien van stereo installaties die in de gemiddel de huiskamer niet zouden misstaan. Vooral de Custom-Kevers zijn veelal voorzien van sportieve kuipstoelen en leren of houten sportstuurtjes. Bij weer andere Kevers zit de echte verrassing onder de motorkap. Een Por- sche-motor blijkt prima in te bouwen te zijn in de motor ruimte van een Kever. Van Gilst: ,,Een gewone Kever loopt niet zo hard, maar hier staan er tussen die dik 200 ha len. Maar dan is ook echt alles aangepast hoor". Brilletjes Van een heel andere orde dan de Customs en Callookers (Cal- look California Look) zijn de in originele staat verkerende Kevers. Voor de kenners is de evolutie van de Kever vanaf de zeer gewilde uitvoering met de Eén van de fraai gerestaureerde 'brilletjes' uit 1953. (Foto: Joop van Houdt). vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - Het gaat goed met het project voor lichting ouderen op Schouwen-Duiveland. Een be langrijk onderdeel, een enquête onder ouderen, is inmiddels afgesloten en de onderzoekers zijn zeer te vreden over de respons op de enquête. Tweehon derdtwaalf van de 350 ouderen, ofwel 61 procent, hebben aan het onderzoek meegewerkt. „In grote steden haal je zo'n percentage heel vaak niet", aldus de onderzoekers. Het onderzoek bestond uit een vraaggesprek bij de ouderen thuis aan de hand van een enquête-formulier. Zoals al ge meld was de respons van de ou deren goed. Ouderen die aan het onderzoek deelnamen deden dat volgens de onderzoekers in het alge meen met veel enthousiasme. De enquêteurs werden gastvrij ontvangen én de vragen wer den nauwgezet beantwoord. „Goed dat dit nu eens aan ons wordt gevraagd", werd hier en daar opgemerkt. ,,A1 met al kunnen we stellen dat dit eer ste gedeelte van het onderzoek goed is verlopen", aldus de on derzoekers. Het lijkt nu een beetje stil om trent het onderzoek, maar niets is minder waar, zo bena drukken de onderzoekers. Men is druk doende met het verwer ken en analyseren van de gege vens met behulp van een com puter. Als alles volgens de planning verloopt ziet het on derzoeksrapport eind septem ber dit jaar het levenslicht. Daarna is het woord, en de daad, aan de zorginstellingen. Het project voorlichting aan ouderen op Schouwen-Duive land wordt uitgevoerd in op dracht van het intra- en extra muraal zorgoverleg Schouwen- Duiveland. Vijftien zorginstel lingen doen mee aan het pro ject. Doel van het project is om voorlichting aan ouderen te verbeteren. ZONNEMAIRE - De auto van M. B. van de B. uit Zierikzee werd bij een aanrijding nabij Zonnemaire zo zwaar bescha digd dat hij moest worden weggesleept. Het ongeluk gebeurde vrijdag om ongeveer 13.40 uur op de kruising Zuidweg, Stapelsweg, Kruisweg voor Zonnemaire. Daar kwam een vrachtauto aanrijden die werd bestuurd door F. M. M. van L. uit Steen bergen. Volgens de politie zou deze geen voorrang hebben ge geven aan de voor hem van rechts komende personenauto bestuurd door Vande B. uit Zierikzee. Er volgde een aanrij ding waarbij de personenauto gedeeltelijk rechts onder de vrachtauto terecht kwam. De auto werd daarbij aan de voor zijde zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggesleept. De vrachtauto werd aan de rechteronderzijde beschadigd. Men hoopt middels het project te kunnen komen tot meer sa menhang en samenwerking in de voorlichting. Ook is het de bedoeling dat men op termijn met de voorlichting een brede re groep ouderen bereikt dan nu het geval is. De voorlichting moet ook beter afgestemd wor den op de wensen en behoeften van de ouderen zelf. Inventarisatie Om beter inzicht te krijgen is allereerst geïnventariseerd wat er op Schouwen-Duiveland zo al aan voorlichting aan oude ren gedaan wordt. Aansluitend daarop zijn de onderzoekers met de ouderen zelf gaan pra ten. Het is de bedoeling dat er uiteindelijk een voorlich tingsplan opgesteld en uitge voerd wordt. Voor het onderzoek heeft de GGD een beroep gedaan op de Landbouwuniversiteit in Wa- geningen. Twee studenten van deze universiteit, Madeion Wit- teveen en Gerie-Janne van Din- ter, zijn sinds begin dit jaar stagiaire bij de GGD. Zij heb ben het onderzoek opgezet on der supervisie van de vakgroep voorlichtingskunde van de Wa- geningse universiteit. Vraaggesprek Het onderzoek werd gestart met het aanschrijven van 350 inwoners van Schouwen-Dui veland van 55 jaar en oud'. - BRUINISSE - Met succes heeft de selectie van voetbalvereniging Bruse Boys afgelopen za terdag promotie afgedwongen ten koste van opponent MVV '58: 4-1. Reden derhalve voor een uitbundige feestvreugde. Na vier seizoenen van afwezigheid komen de paarshemden nu het volgend seizoen voor de derde keer in hun geschiedenis weer uit in de tweede klasse KNVB. Het vertrouwen te kunnen meekomen op dit niveau is groot onder de Bruenaren. Vooral de jonge aanwinst toont enorm veel zin mee te draaien in de tweede klasse. Meer over de behaal de promotie op de sportpagina's. De kunst begint eerst daar waar de nabootsing eindig Jscar Wilde HET WEER Wolkenvelden, in de loop van de dag ook af en toe zon en vrijwel overal droog. Minimumtemperatuur omstreeks 9 graden. Middagtem- peratuur van 14 graden in het Waddengebied tot 18 graden in het zuiden van het land. Tijdens de Brouwse Dag op 6 juli kan men ook meeva ren op een hoogaars. In Westenschouwen werd voor de 18e keer de Lion's wandeltocht gelopen. Nellie Nelisse-Jumelet werd gehuldigd omdat ze 25 jaar leidster is van de zondagsschool Noordgouwe. Met een overwinning van 4-1 op MW58 promoveerde Bruse Boys naar de tweede klasse. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Van 27 mei tot en met 22 juni is in openbare bi bliotheek De Stolpe in Zierik zee een tentoonstelling te zien over leven en werk van schrijf ster Annie M. G. Schmidt. De expositie is te bekijken tijdens de openingsuren van de biblio theek. Annie M. G. Schmidt werd 20 mei tachtig jaar. Zij werd in 1911 in Kapelle geboren. Haar vader was daar dominee. Na haar eindexamen HBS ging ze rechten studeren maar dat be viel haar niet erg. Ze werd bi bliothecaresse in de kinder leeszaal in Amsterdam. Later werd zij directrice van de open bare leeszaal in Vlissingen. Na de oorlog kwam Annie M. G. Schmidt terecht op de afde ling dokumentatie van het Pa rool. In 1950 verscheen haar eerste bundel gedichten onder de titel 'Het fluitketeltje en an dere versjes'. Haar eerste ver haal, Abeltje, verscheen in 1953. Daarna verscheen een reeks kinderboeken. Van die kinderboeken zijn Jip en Janneke, Otje, en Wiplala het bekendste. In de vijftiger jaren begon de schrijfster ook teksten te schrijven voor radio, toneel en later televisie. Annie M. G. Schmidt kreeg in 1964 de Staatsprijs voor kinder- en jeugdliteratuur. In 1987 viel haar de Constantijn Huy- gensprijs ten deel voor haar ge hele letterkundige werk. In 1988 ontving zij de Hans Christiaan Andersenprijs. Ook werd haar werk bekroond met enkele zilveren- en één gouden griffel. De tentoonstelling in de Zie- rikzeese bibliotheek omvat fo to's, oorspronkelijke drukken van haar eerste kinderboeken en uiteraard haar werk van de laatste jaren. De expositie is zoals gemeld te zien in De Stol pe tot en met 22 juni. Dan ver huist de expositie naar biblio theek De Zaete in Bruinisse (25 juni tot en met 6 juli) en biblio theek De Schutse in Burgh- Haamstede (9 juli tot en met 26 juli). RENESSE/ZIERIKZEE/ BRUINISSE - In de nacht van zaterdag op zondag werd op drie plaatsen een auto openge broken. Aan de Rampweg te Renesse stond de auto van H. V. uit Mid delrode. Dieven deden een po ging om het voertuig open te breken. Dat lukte niet hele maal, maar er werd wel de no dige schade aangericht aan de auto. Ook in Bruinisse werd in de nacht van zaterdag op zon dag een poging gedaan een auto open te breken. Het voer tuig van K. H. A. uit Voerde werd daarbij beschadigd. In Zierikzee lukte het de dieven om de auto van A. G. uit Zie rikzee binnen te dringen. Zij gingen er vandoor met een au toradio. De auto stond aan de Straatweg. KAAPSTAD - In Zuid-Afrika zijn vrijdag zeven politieke ge vangenen, die lid zijn van het Afrikaanse Nationaal Congres (ANC) en sinds 1 mei in hon gerstaking waren, op vrije voe ten gesteld. RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in Renesse twee Duitse personen auto's opengebroken. Beide voertuigen stonden ge parkeerd aan de Hoogenboom- laan. Uit de auto van N. N. uit Düsseldorf werd een radio ter waarde van ongeveer 300 DM gestolen. Uit de auto van A. M. M. uit Willich een radio/casset tespeler ter waarde van onge veer 400 DM. In beide gevallen kwamen de dieven de auto bin nen door een deur te beschadi gen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1