219 189 169 149 Bruse Boys langs Terneuzense Boys 01EPVRIESVULLER Aardbeien Lbebel Pi,;. J Royal Club Light jC^merk Mineraal Water z i j n Malse Frikando 395 198 Euintcrcnril De Korte bekerkampioen ,5 kg. Runderlappen 2,5 kg. Riblappen 5 kg. Rundergehakt AMEN... C. LEEGEMATE Grote Kiwi fruits |u voor Bananen )UWEN-DUIVELAN0 ZEESCHE NIEUWSBODE )NDJE! sinas of citroen. liter liter 59 -Hele week- per 500 gram 645 Bze week Doosje deze week 198 week 21 lodigingskaarten jilie- of zakenjubileum. e Intercard-kollektie! ler dan honderd kaarten. kerij lakenman ochtman bv ekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-1655! - v" - BRUINISSE - Het eerste seizoen van schaakvereni ging TOG in Bruinisse, waarin de interne bekercom petitie gespeeld werd, heeft een terechte winnaar opgeleverd in de persoon van J. de Korte. In de voor gaande ronde bleek al duidelijk, dat hij al zijn zin nen gezet had op het winnen van de wisselbeker door onder andere A. van Klinken en M. Muller te verslaan. Ook J. de Jonge kwam echter steeds goed voor de dag en ver sloeg onder andere de sterke jeugdspeler M. Holwerda en kampioen K. van den Bos. Daar het een finalepartij be trof werden er twee ronden ge speeld, waarbij iedere speler een keer wit en een keer zwart had om het voordeel van de kleur op te heffen. In de eerste ronde van de huis houdelijke competitie werd er voordat gespeeld werd een mi nuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van oud-voorzitter en lid van ver dienste J. Reurich. De heer Reurich was zeventien jaar voorzitter van de vereniging en zette zich voor de volle 100% in. J. de Jonge speelde de behou dende Caro-kann opening en kwam er goed uit en won het middenspel. Hierna onder schatte hij echter het sterke paard op d4 en de twee verbon den vrijpionnen van De Korte, die vrijwel ongehinderd door konden lopen. Daarna gaf De Jonge de partij op. De tweede partij gaf een heel ander beeld te zien. Het werd een semi-Indische opening, die tamelijk onbekend is. Hierin gaf De Korte per abuis een pi on weg. De Jonge sloeg deze echter niet met de C-pion maar met de E-pion, waardoor hij al snel een ontwikkelingsach terstand had. De Jonge had toch wel een mentale dreun gekregen door het onnodig verlies van de eer ste partij. Hij kreeg last van een black-out en liet De Korte over zich heen lopen. De eind uitslag was 2-0 en De Korte was daarmee bekerwinnaar gewor den. In de huishoudelijke competi tie werden nog vier partijen ge speeld. K. van de Bos won van M. Hofland en A. van Klinken van B. van Gilst. M. Muller krijgt meer kans op de derde plaats na zijn overwinning op K. Deurloo en omdat M. Hou- kamp in vliegende tijdnood verloor van M. Holwerda. Kampioen J. de Korte in gedachten verzonken. (Foto: Marijke Folkertsma). TERNEUZEN - De na-competitie van de 3e klasse A is gewonnen door Bruse Boys. Na een 1-1 gelijkspel tegen WC'68 en een 1-4 overwinning gisteren, maan dag op Terneuzense Boys dient de ploeg van trainer Piet Roks a.s. zaterdag aan te treden tegen MW'58 uit Meeteren. De winnaar van deze wedstrijd promo veert automatisch naar de 2e klasse KNVB. Bruse Boys heeft de overwin ning, zoals velen misschien verwachtten na het verlies van Terneuzense Boys bij WC af gelopen zaterdag, niet cadeau gekregen. De openingsfase van de wedstrijd was duidelijk voor de furieus startende Bru se ploeg en dat resulteerde al na 5 minuten spelen in een 1-0 voorsprong. Een vrije trap van Tbnny van de Berge werd door Jacob van de Berge ingekopt. De Bruenaren gingen sterk door en nadat een aanval met Jaap van de Berge en Kees-Jan van Nieuwenhuijze nog strand de op de Terneuzense verdedi ging was het na 10 minuten toch 2-0 in Bru's voordeel. Pe ter Willemse veroverde de bal, zette een een-tweetje op met Jacob van de Berge en scoorde de belangrijke tweede goal. Hierna nam Bruse Boys gas te rug en Terneuzense Boys profi teerde onmiddellijk. Eerst ver dween een kopbal net boven de Bruse goal en na een kwartier wedstrijd was Ibrneuzense Boys duidelijk terug in de wed strijd. Nadat de bal terug kwam van de doellat kon Ter- neuzenaar De Blaay 1-2 scoren. De onzekerheid nam toe in de Bruse ploeg. Misverstanden tussen spelers en verkeerde te rugspeelballen zorgden tot twee keer toe bijna voor de ge lijkmaker. Zover kwam het echter niet, ook niet toen een aanvaller van Tereuzense Boys alleen op doelman Jacob Mul ler afging. Muller redde zijn ploeg. Tegen het eind van de ie helft kwam Bruse Boys weer wat beter in de wedstrijd. Een solo van Ibnny van de Berge le verde Bruse Boys de laatste kans voor rust op. Gescoord werd er echter niet meer voor rust. Overwicht De tweede helft leverde toch weer een overwicht op voor de Bruse Boys, al moest keeper Muller na 9 minuten nogmaals een Terneuzense inzet tot cor ner verwerken. Bruse Boys kreeg hierna kansen om de voorsprong uit te bouwen. Ton- ny van de Berge bracht vanaf eigen helft Jacob van de Berge in stelling die zijn inzet net over zag verdwijnen en even la ter was het diezelfde Van de Berge die een prima volley net tot corner verwerkt zag wor den. Volgens de nieuwe normen had Tferneuzense Boys de laatste 20 minuten met 10 man verder moeten spelen. De scheidsrech ter, die verkeerd stond opge steld, miste het gebeurde en dat had bijna de Ibrneuzense Boys' gelijkmaker tot gevolg. Vijfendertig minuten na rust, toen Jeroen Hoep inmiddels in het veld was gekomen voor Ha rold van de Berge, viel de defi nitieve beslissing. In feite was het een kopie van de tweede goal, alleen was het na Jacob van de Berge die op aangeven van Peter Willemse zijn tweede en Bruse Boys' derde doelpunt liet aantekenen. De tegenstand van Ibrneuzen was gebroken. Een aanval met Leo Burgers opkomend van achter uit werd door Ibnny van de Berge voorlangs geschoten. Nadat Johan Nieuwersteeg, die op het laatste moment was meegereisd in plaats van de ge blesseerde Klaas Verspoor, was ingevallen voor Kees-Jan van Nieuwenhuijze én nadat verde diger John van Dijke nog een bal van de Bruse doelijn had gered volgde in de laatste mi nuut de vierde Bruse goal. Tonny van de Berge speelde Eg- bert van Unen aan die'de bal, nog aangeraakt door Terneu zense Boys-verdediger Jaap Pijpelink, in de netten liet ver dwijnen. Eindstand 1-4 in Bru's voordeel. Trainer Piet Roks zei na afloop dat de uitslag enigszins geflat teerd was. ,,Het probleem van Ibrneuzense Boys was ook van daag weer het scoren wat die ploeg in de eindfase van de competitie het kampioenschap heeft gekost", aldus Roks. Wat de allesbeslissende wedstrijd tegen MVV'28 betreft zei Roks: „Van MVV is weinig bekend, maar Bruse Boys moet gewoon het eigen spelletje spelen, dan is mijn ploeg zeker niet kans loos".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9