Einde zaalvoetbalcompetitie Mateloos vertrouwen bij VV Bruse Boys LTC Den Haene Brouwse jeugd indrukwekkende voetbalervaring aangereikt Dertien eilandelijke talenten naar finale WIK-dames Receptie SKNWK Nieuwerkerk Vertrek HSV Ooster- sehelde Greetje Smit naar Wereld kampioenschap kustvissen Door broederlijk voetbalduo Gerrie en Arnold Mühren Van Zeeuws jeugdkampioenschap DEURLOO Tl VRIJDAG 17 MEI 1991 NR 24948 9 BRUINISSE - Maandag, tweede pinksterdag, volgt voor de selectie van VV Bruse Boys de tweede wedstrijd van de na-competitie derde klasse A. De eerste ontmoeting afgelopen za terdag, tegen WC '68, eindigde in een 2-2 ge lijkspel. Het tweede duel voor de Bruenaren is tegen Terneuzense Boys, dat morgen, zaterdag, nog tegen WC '68 uitkomt. De paarshemden hebben een nagenoeg mateloos vertrouwen op een gunstig resultaat in Zeeuws-Vlaanderen. Ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Terneuzen se Boys hebben de mannen van trainer Piet Roks afge lopen dinsdag een oefenpar tij gespeeld tegen streekge noot Duiveland. Bruse Boys won dit vriendschappelijk treffen met 1-0. Tijdens de training gisteravond, don derdag, waren zowel Egbert van Unen, Peter Willemse als Klaas Verspoor nog licht geblesseerd. Maandag zal bekeken worden in hoever re zij eventueel toch inzet baar zijn. Beter Kijkend naar de competitie komen de Bruenaren ten op zichte van Terneuzense Boys beter voor de dag. De thuis wedstrijd in Bruinisse werd met 3-0 gewonnen, wat des tijds de eerste nederlaag voor Terneuzense Boys bete kende. Laatstgenoemde is hierna overigens alleen maar verder afgezakt. Een en ander heeft er ongetwij feld toe geleid dat trainer Timmers momenteel op non-actief is gesteld. De uit wedstrijd in Terneuzen ein digde in een 1-1 gelijkspel. De perikelen met de Zeeuws-Vlaamse oefen- meester hoeven, volgens Roks, bij voorbaat geen ne gatieve invloed op het mo reel van Terneuzense Boys te hebben. „Het kan zelfs juist averechts werken". Hoe de instelling van de te genstander ook is Bruse Boys is in ieder geval voor nemens vanuit eigen kracht en kunnen het spelletje te gaan spelen. „We gaan alles in de strijd gooien om deze wedstrijd te winnen", aldus oefenmeester Roks. „We gooien de beuk erin", aldus de altijd even enthou siaste voorstopper Martin Verspoor. Doelman Jacob Muller enigszins nuchter: „We hebben sowieso toch al een leuk reisje. Eerst met de bus en dan ook nog met de boot, wat wil je nog meer? Maar ik heb er wel goede hoop op. Ik zie er in ieder geval minder tegenop dan tegen WC afgelopen zater dag", vertelt de sluitpost. r* SCHUDDEBEURS - Voor de tweede keer in succesie heeft Den Haene 2 een 6-0 overwinning behaald. Was vorige week Mariekerke het slachtoffer, nu bleef Zer Oirts uit Serooskerke zonder winstpartij. Tegen Bram Louws en Henk Minnaar moest Peter Bracke het in het dubbel nagenoeg al leen doen. Zijn partner Han Ketting zat n.l. in een impasse waar hij eerst in zijn enkelspel uitkwam. Desondanks behaal den zij met 6-3 en 6-4 de winst. Jaap Verwest krijgt er, nu de competitie haast ten einde is, echt zin. Sterk serverend en puur aanvallend was hij samen met Piet Deurloo veel te sterk voor Anton Schuit en Peter Keulemans (6-1 en 6-3) en in zijn enkelspel liet hij weinig over van eerstgenoemde (6-1 en 6-1). Deurloo liet Keulemans in het enkel de fouten maken en be haalde een gemakkelijke 6-2 en 6-1 zege. Opvallend was gijn goede service en het geringe aantal (meestal gebruikelijk) dubbelfouten. Ellenlange ral ly's bepaalden de partij tussen Peter Brack en Henk Minnaar. Bracke kwam er iets vaker als winnaar uit tevoorschijn. Met 6-4 en 7-6 (7-4) kreeg hij echter evenzoveel games tegen als zijn teamgenoten gezamenlijk. Bram Louws was niet opgewas sen tegen het bekeken kort- lang spelletje van Han Ketting. Na 6-4 in de eerste set gaf hij in de tweede (6-1) de pijp al snel aan Maarten. Ongeslagen Den Haene 1 sloot de competi tie af met een 1-5 overwinning op Hansweert 3 waardoor zij in de uitwedstrijden, in tegenstel ling tot hun thuiswedstrijden, die alle verloren gingen, on geslagen bleven. De verliespar- tij kwam op naam van Ad Goe- degebure en Jan v. d. Wassen- berg die bij het dubbelspel wei nig hadden in te brengen (6-2 en 6-3). Hoe het wel moet eta leerden Gert Jan Anker en Wim v. d. Klooster. Tweemaal- 6-0 zegt meer dan voldoende. In het enkelspel had alleen Gert Jan Anker het moeilijk. Na een gelijkopgaande slijta geslag bleef hij in een drieset ter alsnog aan de goede zijde van de score: 6-2, 3-6 en 5-7. Wim v. d. Klooster aie goed in vorm was (1-6 en 2-6), Jan v. d. Wassenberg (2-6 en 4-6) en Ad Goedegebure (2-6 en 2-6) zorg den voor de 1-5 eindstand. Zaterdag a.s. speelt Den Haene 2 zijn laatste competitiewed strijd. In Tholen wacht hen de zware taak om kampioen Eege- dima voor het eerst dit seizoen pootje te lichten. Om aan je kleinkinderen te vertellen. ,,Ooit heb ik nog boardingvoetbal gespeeld met de grote voetbalmeester Gerrie Mühren". (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Gisteravond, donderdag, zijn 54 jeugdspelers van ASV Brouwershaven en VV Zonnemaire intensief onder handen genomen door de voetbalmeesters Arnold en Gerrie Mühren. Het broederlijk voetbalduo bezorg de de Schouwen-Duivelandse voetbaltoekomst de avond van hun leven. Op at tractieve en leerzame wijze werden zij ingewijd in de technische en ook tactische aspecten van volkssport nummer één. De onder de vlag van het bekende voet balblad Voetbal International (VD verzorgde voetbalclinic voorziet overigens in een grote behoefte. Dit jaar bezoeken de gebroeders Mühren 130 verschillende verenigingen door geheel Nederland. Het volgens een strak schema af te werken programma be stond uit vier hoofd-onderde- len, te weten snelheidsmeting met penaltyschieten, instructie techniek, instructie positiespel en boardingvoetbal. Bij elkaar nam de clinic drie uren in be slag. De deelnemers waren in de gelegenheid op de verschil lende onderdelen punten te verzamelen. De vier hoogst geëindigden kregen een uitno diging om tegen een geredu ceerde prijs deel te nemen aan vijf intensieve geheel verzorg de voetbaldagen op het natio nale sportcentrum Papendal. Deze vier gelukkigen werden Martin en Frank Kristelijn, Ady Bakker en Cyriele Penna- vaire, allen uit Brouwersha ven. Mooiste werk „Dit is het mooiste werk dat er bestaat. Geen stress en geen problemen", vertelde Gerrie Mühren desgevraagd. De 45- jarige veelvoudig oud-interna tional legde uit dat het verzor gen van dergelijke clinics dage lijks werk voor hem en zijn broer Arnold (39) is. „Deze Warming-up met Arnold Mühren (39) (midden).Gaaf joh". (Foto: Joop van Houdt). maand hebben we er zelfs drieëndertig". Wat inhoudt dat het circus soms meer dan één keer per dag op verschillende plaatsen moet worden opge bouwd en weer afgebroken. Veel ondersteuning krijgen de gebroeders Mühren ook van Jeanette Hogendoorn, die zorg draagt voor alle buiten de fei telijke clinic te organiseren za ken, zoals onder meer de op bouw van de verschillende on derdelen. „En soms is het bij een vereniging niet zo goed ge organiseerd en dan moet er soms nog veel geregeld wor den. Maar hier iri Brouwersha ven is alles perfect georgani seerd", stak Hogendoorn een pluim op de hoed van de jeugd commissie van ASV Brouwers haven die dit evenement op touw heeft gezet. Na een uitleg over het pro gramma werd eerst onder lei ding van Arnold en Gerrie Mühren gedemonstreerd hoe de verschillende onderdelen gespeeld dienen te worden, waarna een massale warming- up plaatsvond. Hierna werd in vier groepen de even zoveel on derdelen afgewerkt: penalty- schieten, afwerken op doel, po sitiespel en boardingvoetbal. Laatstgenoemd element was een wedstrijdje 5-tegen-5, wel ke gespeeld werd binnen een speciaal daartoe vervaardigd veld met opgeblazen 'lijnen', zodat de bal bijna nooit buiten het spel kon komen. ZIERIKZEE - De laatste wedstrijden voor de Schoüwen-Duivelandse zaalvoet balcompetitie zijn gespeeld. De punten geteld, de eindstanden opgesteld en de verschillende kampioenen maar ook diverse degradanten zijn bekend. De drie kampioenen van hun desbetreffende klasse zijn geworden Sporthuis Zierikzee (le klasse), Neffen d'Eule (2e klasse) en Garage Slager (3e klasse). In de hoogste zaalvoetbalklas se zijn de kaarten reeds enkele weken definitief geschud. Sporthuis Zierikzee werd kam pioen, op de tweede plaats fi nishte WIK. Toren Boys diende genoegen te nemen met het brons. Gedegradeerd naar een lagere klasse zijn De Steeg en Rijschool Delta. Eerstgenoem de nam tijdens haar laatste wedstrijd, tegen Tbren Boys, niet eens meer de moeite op te komen dagen. Hierdoor won Toren Boys reglementair met 5- 0. Spannend Spannend ging het er in de la gere klasses aan toe. In de tweede klasse is Neffen d'Eule reeds langdurig de nieuwe kampioen en stroomt hiermee, na pas twee seizoenen geleden tot de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcompetitie te zijn toegetreden, in één run door naar de eerste klasse. De twee de promovendus wordt hoogst waarschijnlijk PTT, dat nog één duel heeft te spelen tegen de nummer drie Dreischor. De 'postbestellers' staan mo menteel op 23 winstpunten en een positief doelsaldo van 23. Dreischor met 21 winstpunten, en een doelsaldo van -4, kan in feite bij winst eveneens nog op 23 punten komen. De regle menten schrijven bij gelijke eindiging echter voor dat de ploeg met het hoogste doelsal do overgaat. Dreischor kan in theorie het saldo nog wel op krikken, maar dient dan mini maal met 28-0 te winnen, zodat het doelsaldo één puntje hoger wordt dan dat van PTT. Dit houdt in dat het Dreister team minstens elke anderhalve mi nuut dient te scoren. De onder linge ontmoeting staat gepland op woensdag 22 mei om 21.00 uur. Gedegradeerd uit de tweede klasse was reeds Rinus Roon Banden. De tweede degradant moest gezocht worden tussen Stella Boys 1 en Bijmakelaar dij. Stella Boys 1 stelde zich vrij gemakkelijk veilig, omdat het een 5-0 reglementaire over winning in de schoot geworpen kreeg. Dit omdat team Rinus Roon Banden niet kwam opda gen. Hoewel ook Bijmakelaar dij met een laatste krachtsin spanning een verrassende 7-3 overwinning boekte op Drei schor, viste het alsnog achter het net. Zij mogen met ingang van het volgende seizoen hun kunsten in de derde klasse gaan vertonen. Volgens verwachting Naast het reeds langer geleden kampioenschap van Garage Slager in de derde klasse, heeft volgens verwachting ook Res taurant De Beuze/PJZ een plaatsje in de tweede klasse verdiend. In theorie had ook team Knippie nog mogelijkhe den op promotie. De laatste wedstrijd tussen beide kans hebbers werd evenwel op over tuigende wijze door Restau rant De Beuze/PJZ met 5-1 ge wonnen. Uitslagen en eindstanden Hieronden volgen de laatste uitslagen en de daarbij beho rende eindstanden: le klas WIK-Mevo 4-2 De Steeg-Toren Boys 0-5 Sporth. Z'ee-Nola Boys 4-5 Toren Boys-Coen Honig 1 3-9 Sporth. Z'ee 18 13 4 1 30 90 - 38 WIK 18 12 2 4 26 77 - 46 Toren Boys 18 10 4 4 24 93 - 61 Nola Boys 18 8 5 5 21 64 - 52 Coen Honig 1 18 7 4 7 18 77 - 62 Dakkie's Bar 18 8 2 8 18 63 - 62 Sports. Jonker 18 6 3 9 15 55 - 64 Mevo 18 7 1 10 15 56 - 68 De Steeg 18 5 1 12 11 50 - 71 Rijsch. Delta 18 1 0 17 2 33 - 134 2e klas Bijmakelaardij-Dreischor 7-3 Rinus Roon Ban-Stella Boys 1 0-5 Neffen d'EuIe-PTT 5-0 Stella Boys 2-De Keien 3-2 Neffen d'Eule 18 17 0 1 34 111 - 26 PTT 17 11 1 5 23 72 - 49 Dreischor 17 10 1 6 21 60 - 64 Stella Boys 2 18 6 6 6 18 67 - 69 FC Kerkwerve 18 8 1 9 17 53 - 68 Pinky Boys 18 7 2 9 16 54 - 68 Stella Boys 1 18 6 3 9 15 45 - 61 De Keien 18 7 0 11 14 66 - 71 Bijmakelaardij 18 4 5 9 13 45 - 55 Rinus Roon 18 2 3 13 7 31 - 73 3e klas De Beuze/PJZ-Knippïe 5-1 Braber groenv.-PZEM 6-6 Dropt. Passage-Gar. Slager 4-4 Gar. Slager 18 14 3 1 31 99 - 52 De Beuze/PJZ 18 11 4 3 26 81 - 45 Knippie 18 9 4 5 22 61 - 48 Zeelandia 18 8 4 6 20 69 - 48 L&O 18 9 2 7 20 70 - 80 De Roo&vd V 18 8 3 7 19 91 - 68 Dropt. Passage 18 5 6 7 16 57 - 59 Braber groenv. 18 7 1 10 15 67 - 91 Coen Honig 2 18 3 1 14 7 57 - 111 PZEM 18 1 2 15 4 34 - 84 Het programma voor volgende week betreft onder meer de be kerfinale: Woensdag 22/5:19.00 uur Selectiewedstrijd van Schouwen-Duiveland; 20.00 uur Bekerfinale tussen Restau rant De Beuze/PJZ-Mevo; 21.00 uur Dreischor-PTT. KAMPERLAND - De WIK-da- mes uit Kerkwerve spelen van avond, vrijdag om 19.15 uur in Kamperland een beslissings wedstrijd tegen de dames van Serooskerke. Het gaat om het kampioenschap van de voor jaarscompetitie. Bij winst van WIK volgt er nog een beslis singswedstrijd om het alge heel kampioenschap. NIEUWERKERK - Ter ere van het feit, dat SKNWK kam pioen is geworden, houdt de voetbalvereniging zaterdag 18 mei tussen 19.30 uur en 21.30 uur een receptie. Iedereen die het elftal wil feliciteren is wel kom in het clubgebouw van sportpark Het Springer te Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - De eerder deze week vermelde vertrektijd naar de visstek, voor de leden van hengelsportvereniging Oosterschelde, moet niet zijn 13.45 uur maar is om 13.15 uur. De vertrekplaats zaterdag 18 mei blijft wel gewoon aan de loswal bij Cebeco. ZIERIKZEE - Ook in de regio Schouwen-Duiveland is de afgelopen weken door de tennisjeugd gestreden voor een plaatsje bij het Zeeuws kampioenschap, welke zaterdag 18 mei in Middelburg, bij de MLTC, wordt gehouden. In totaal dertien talenten verdien den een finaleplaats. Aan de voorrondes op de par ken van tennisvereniging Bru Tèn en de LTC Zierik zee deden overigens 72 jonge tennissers mee. Vanwege hun sterkte behoef den drie spelers zich niet te be wijzen tijdens de regionale voorrondes. Zowel Hilke van de Pols, Marco Geels als Brian van Geer plaatsten zich recht streeks voor de provinciale fi nales in Middelburg. De wijze waarop dit jaar voor het eerst de Zeeuwse districts-jeugd- kampioenschappen zijn ver speeld, is zowel bij plaatselijke organisaties als deelnemers goed ontvangen. „In deze vorm is het veel leuker. Voor ons als organisatie is het in ieder geval geslaagd en mag het volgend jaar weer op dezelfde manier gebeuren", aldus Corrie Ver- kaart, die de organisatie in Zie rikzee voor haar rekening nam. Leeftijdscategorieën De voorrondes in Bruinisse en Zierikzee waren onderverdeeld in vier leeftijdcategorieën; t/m 10 jaar, t/m 12 jaar, t/m 14 jaar en t/m 16 jaar. De meisjes speelden op het park bij de Bru-Tèn, terwijl de jongens bij de LTC Zierikzee hun beste beentje voorzetten. In de jongste jongenscategorie gelukte het Koos Albeda zich te plaatsen voor de eindronde in Middelburg. Tijdens zijn beslissende wedstrijd tegen Mark van de Zande won Albe- da met 4-1 en 4-0 (het ging hier om vier gewonnen games). Bij de jongens tot en met twaalf jaar wist Jeroen Volkeri de re gionale finale te winnen van opponent Arjan Klompe: 6-1, 6- 0. De 14-jarige Johnny Otte toon de zich heer en meester in zijn klasse. Tijdens zijn finale moest ook Camiel Folmer er aan geloven. Folmer moest in het stof bijten in twee sets: 6-1, 6-1. Bij de oudste groep, welke in poulevorm werd gespeeld, bleek Ramon Renger uiteinde lijk de meeste punten te heb ben verzameld. Tijdens zijn drie gewonnen partijen scoor de hij 40 punten voor en 11 te gen. Meisjes Bij de jongste meisjescategorie zette Esmee Hogedoorn haar naaste rivale Marcella Krips op een zijspoor. Hogedoorn plaatste zich voor Middelburg door te winnen met 4-1 en 4-2. In de categorie tot en met twaalf jaar mochten twee meis jes door naar de eindronde, te weten Marloes Deering en Leo- nie Verkaart. Marit Janse kwam als beste tevoorschijn in haar groep tot en met veertien jaar. Bij de oudste meisjes mochten eveneens beide fina listen door naar de provinciale kampioenschappen. Zowel Berbel Korenhof als Femke Clercx verdiende een uitnodi ging. De geplaatste Schouwen-Dui velandse jeugdtennissers voor de eindronde te Middelburg op een rijtje: Meisjes: Hilke van de Pols, Esmee Hogedoorn, Marloes Deering, Leonie Ver- kaart, Marit Janse, Berbel Ko renhof en Femke Clercx. Jon gens: Marco Geels, Brian van Geer, Koos Albeda, Jeroen Vol keri, Johnny Otte en Ramon Renger. ZIERIKZEE - Greetje Smit van de hengelsportvereniging Oosterschelde heeft zich ge plaatst voor het wereldkam pioenschap kustvissen dat van 29 september tot 6 oktober a.s. in het Franse Biarritz vlakbij de Spaanse grens wordt gehou den. De overige dames, die deel uitmaken van de Neder landse ploeg zijn Doortje van Wensen van de Edelkarper, Loes Rijsdijk eveneens van de Edelkarper uit Bergen op Zoom, Marjan Aarden van de Zeester uit Halsteren en me vrouw Lindhout van het Scharretje uit Oud-Vossemeer. In totaal 17 dames - de 12 beste van de voorselecties die vorige maand in den lande zijn gehou den, aangevuld met de 5 dames van de WK-ploeg van vorig jaar - streden zondag aan de oevers van de Westerschelde om een plaats in de WK-ploeg van dit jaar. Het ging er dus om bij de eerste vijf te eindigen. Voor dit doel werden twee wedstrijden van elk VA uur vervist waar tussen van plaats werd gewis seld. In de eerste wedstrijd gaf Greetje Smit meteen haar visi tekaartje af door 9 botten (in totaal 299 cm) te vangen op rui me afstand gevolgd door Mar jan Aarden met 178 cm en Nel Willemse met 175 cm. De tweede wedstrijd leverde eveneens een overwinning op voor Greetje Smit. Nu ving zij 6 botten (in totaal 191 cm). De tweede plaats was nu voor Mi randa Rijsdijk terwijl haar moeder Loes Rijsdijk de derde plaats voor zich opeiste. Type rend was dat de beide deel neemsters uit het noorden van ons land weinig kaas gegeten hadden van het vissen in de Westerschelde zodat zij in de staart van het klassement ein digden. Uitslag De uitslag luidt: 1. Greetje Smit 2 punten (490 cm), 2. Doortje van Wensen 9 punten (206 cm), 3. Loes Rijsdijk 11 punten (221 cm), 4. Marjan Aar den 11 punten (211 cm), 5. mevr. Lindhout 11 punten (188 cm), 6. Nel Willemse 13 punten, 7. Mi randa Rijsdijk 14 punten, 8. mevr. Rijnberg 15 punten, 9. Marjan Paling 19 punten en 10 mevr. Van Aart 20 punten. Greetje Smit. Uit de uitslag is al af te lezen hoe spannend het allemaal was want maar liefst drie dames wisten over beide wedstrijden 11 klassementspunten te verga ren zodat het totaal aantal ge vangen centimeters hier de doorslag moest geven. Ook de Nederlandse heren- ploeg zal in Biarritz acte de présence geven. Echtgenoot Eddy Smit was op het zelfde tijdstip actief bij een andere hengel wedstrijd aan de Wester schelde, die een kilometer of 10 verderop werd gehouden door de hengelsportvereniging De Bevelanden. Met in totaal 241 cm vis (8 botten) wist hij beslag te leggen op de eerste prijs, een midweek in een 6 persoons bungalow bij de Stelleplas bij Heinkenszand t.w.v. 350,-. Advertentie ZENTRdSPORT ZENTR4SPORT SCHUmMN2-4 UKRKZEE/TBL 01110 12290

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9