Geen hoofdrol GV Delta Sport All-Ready junioren kampioen All-Ready aspiranten kampioen Scaldina wint DES- tafeltennistoernooi Clubkampioen Boersma scoort erg hoog als simultaangever Handbal topper HV Delta Sport contra Hermes Bruniversails Duinhouwer finisht in Utrecht Schaken TOG Bruinisse Vierde keer in successie winst voor herenteam TV Duiveland Tijdens NK-turnen Jan Hart wint hengel- wedstrijd Vechtsport- uitwisseling DONDERDAG 16 MEI 1991 NR 24947 7 ZIERIKZEE - In het ka der Meimaand-Sport- maand vindt zaterdag 18 mei, met ondersteuning van de Zeeuwse Sport raad, een top- handbalontmoeting plaats in sporthal On derdak te Zierikzee. Gastheer en eerste- divisionist HV Delta Sport treft dan om 20.00 uur het in de ere-divisie uitkomende Copes/Her- mes. Tijdens de jongste com petitie eindigde zowel Copes/Hermes als HV Delta Sport in de mid denmoot van hun desbe treffende klasse. Co pes/Hermes was echter enorm succesvol in de strijd om de NHV-beker. Zaterdag jongstleden sleepte de Haagse ploeg voor de tweede keer in successie het kleinood in de wacht. Dit door stads genoot Hellas met 20-16 te verslaan. Hierdoor is Copes/Hermes nu op nieuw deelnemer aan de Europa Cup voor beker winnaars. Tijdens het vorige optreden (1990) werden zij in de tweede ronde uitgeschakeld door de latere finalist Milbertshofen uit Duits land. Hoopt Bij handbalvereniging Delta Sport hoopt men dat dergelijke wedstrij den op hoog niveau tot een jaarlijks terugke rend evenement uit groeit. BRUINISSE - In het artikel over het Bruse watersporteve nement Bruniversails, in de maandageditie van 13 mei jongstleden, kan de suggestie gewekt zijn dat de heer J. M. A. van Veldhuizen tijdens de prijsuitreiking sprak namens de Veldmarkt. Veldhuizen was aldaar evenwel aanwezig in de hoedanigheid als voorzitter van Bruniversails. PRAAG - De atletiekbond van Tsjechoslowakije heeft twee op doping betrapte atletes met on middellijke ingang geschorst. Het zijn de 26-jarige horden specialiste Blanka Henesova en de even oude sprintster Re- nata Kubalova. ZIERIKZEE - De junioren van korfbalvereniging All-Ready hebben het kampioenschap binnenge haald. In een halve competitie won het Zierikzeese achttal achtereenvolgens van Zaamslag J, Swift J3, ONDO J2, BKC J, Stormvogels J met ruime cijfers. Afgelopen zaterdag moest de ploeg op be zoek bij Animo J2, dat eveneens ongeslagen was. Na een ruststand van 1-4 in Zierikzees voordeel eindigde de wedstrijd uiteindelijk in 4-5 voor All-Ready. Ondanks het feit dat Animo protest heeft ingediend tegen een doelpunt van All-Ready mocht de ploeg de bloemen in ontvangst nemen en het kampioenschap vieren. Naast de acht spelers en speelsters op de foto hebben ook Angela van der Wekken, Saskia Stoutjesdijk en Arjan Vermeule hun steentje aan het kampioenschap bijgedragen via enkele invalbeurten. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De aspiranten van All-Ready zijn na een spannende wedstrijd kampioen in hun klas se geworden. Onder luide aanmoediging van hun ouders hielden ze Blauw Wit uit Kloetinge met 3-0 achter zich. Door deze vijfde overwinning op rij is All-Ready niet meer te achterhalen door de concurrentie die op 7 of meer punten achter staat. Stand: All-Ready C 6-12; Blauw "Wit C 6-5; Tjoba C 5-4; Seolto C 4-3; Stormvogels C 5-2. (Foto: Joop van Houdt). SOMMELSDIJK - Onlangs ging een aantal spelers van TTV Scaldina naar Sommelsdijk om deel te ne men aan het DES-toernooi. Bij de jeugd namen de jeugdspelers van het 3e jeugdteam deel en zouden zich goed manifesteren. Hans Boon stond in de finale tegen Erik Stoel en ze zouden ook in deze volgorde eindigen. Boon 1; Stoel 2. Marien Hoger- heijde speelde om de 3e en 4e plaats welke hij winnend wist af te sluiten, voor hem dus de 3e plaats. Per klasse 3 prijzen dus alle drie in de prijzen. Senioren Bij de senioren deden Ad de Graaf en Betty de Boer mee, De Graaf kwam in de win naarspoule en De Boer in de verliezerspoule. Ad de Graaf plaatste zich via deze poule voor halve en later de finale die hij won van Arendsman. Eerste senior Ad de Graaf. Paul de Graaf en Jan Kik de den mee in de hoofdgroep NTTB-spelers. Ze kwamen bei den in de winnaarspoule, waar in ze elkaar voor de 2e keer ont moetten. Paul de Graaf won beide keren en zou zich voor de 1/4-finale plaatsen en deze ook winnen. In de finale wist De Graaf zich makkelijk te ont doen van Wouters (speler 2e klas afdeling Rotterdam) 21-9 en 21-7. Vijf prijzen dus van 7 spelers. Prima dag voor Scaldi na. Het 4e jeugdteam van Scaldina speelde zijn laatste wedstrijd van de competitie. Het werd een 8-2 nederlaag, ondanks dat er 5x in 3 games werd gespeeld. Danny de Boer won 2x en had kans op een 3e partij. Rafaël v. d. Put speelde lx een driega- mer, en samen met De Boer in het dubbel wat zij door gebrek aan ervaring in de 3e game ver loren na een 19-16 voorsprong. Ook 3e speler Hai Luong speel de lx in drie games. Zo over de gehele competitie gezien heeft dit team toch leuk gespeeld en hebben ze zeker veel ervaring op kunnen doen, wat dan de volgende keer in praktijk gebracht kan worden. A.s. weekend gaan de Sealdi- na-spelers naar de Midden- Zeeuwse kampioenschappen te Kapelle. UTRECHT - Tijdens de mara thon van Utrecht is Cor Duin houwer uit Zonnemaire gefi nisht in een tijd van 3.08.32 uur. De Delta Sport-atleet liep zijn tweede marathon in een tijdsbestek van drie weken. Joop Kristalijn uit Scharendij- ke noteerde in Utrecht een tijd van 3.37.26 uur. BRUINISSE - Met nog 2 ron den te gaan kan K. v. d. Bos het kampioenschap niet meer ont gaan na een degelijke overwin ning op H. Holwerda. Dit is dan voor de 2e keer in zijn schaakcarrière dat v. d. Bos kampioen in de huishoudelij ke competitie van sv TOG is geworden. Hij neemt de wisselbeker, die hij één jaar is kwijtgeweest, weer over van A. van Klinken. Deze had een slechte sei zoenstart, waardoor v. d. Bos een grote voorsprong op kon bouwen, die hij niet meerprijs- gaf. V. Klinken stelde wel de 2e plaats veilig door van M. Mul ler te winnen die met M. Hou- kamp en J. de Korte om de 3e plaats knokt. Laatstgenoemde scheen uitgeteld, maar door een verrassende snelle over winning op M. Houkamp is hij weer helemaal terug in de strijd. M. Holwerda is hard op weg om de beste jeugdspeler van dit seizoen te worden na een overwinning op L. v. d. Bos. Hij heeft alleen nog concurren tie te duchten van B. Lagendijk en K. Deurloo. Eerstgenoemde was echter niet aanwezig en de laatste verloor van M. Hof land. De uitslagen van de 31e en 32 ronde zijn: J. de Jonge-E. Wie- brens 1-0; M. Houkamp-M. Hof land 1-0; M. Holwerda-B. van Gilst 1-0; K. Deurloo-H. Hol werda 0-1; L. v. d. Bos-E. v. d. Bos 0-1; B. v. Gilst-K. v. d. Bos 0-1; M. Holwerda-A. v. Klinken 0-1; L. v. d. Bos-E. Wiebrens 0-1; M. Muller-A. v. d. Berge Vi-Vf, H. Holwerda-M. Hofland 1-0; B. Lagendijk-E. v. d. Bos 1-0. NIEUWERKERK - Het eerste herenteam van tennisvereni ging Duiveland, uitkomende in de zondagcompetitie, heeft voor de vierde keer in succes sie een 6-0 overwinning be haald. Dit keer werd het team van TC Noord-Beveland aan de zegekar gebonden. Het mixed team van de Nieuwerkerkse vereniging kwam niet verder dan een 2-6 nederlaag. Voor het herenteam startte An- dré Goedegebure met winst in twee sets (6-2, 6-3) op Marius van Oeveren. Clubgenoot Mi chel de Vlieger deed hetzelfde en won van Vincent Wisse, eveneens in twee sets: 7-6, 6-2. Hans-Jan Goedegebure had vervolgens drie sets nodig om evenwel alsnog het derde punt je binnen te halen: 4-6, 6-2, 6-4. Good-old Piet Vreeke had een 'makkie' en zette opponent Jack de Coninck eenvoudig aan de kant: 6-0, 6-0. Dubbels Ook tijdens hun dubbels ken den de Nieuwerkerkers weinig problemen. Zowel de gebroe ders Goedegebure als het kop pel De Vlieger/Vreeke beslis ten Hun partijen in twee sets. Zodoende was opnieuw een 6-0 eindstand bereikt. Over twee weken ontvangt dit team het viertal van TV Westerschou- wen. Ook het mixed-team kwam uit tegen een team van TC Noord- Beveland. Zij hadden echter minder succes. Slechts één van de vier enkelspelen kwam op naam van TV Duiveland. René van Dijke zorgde hiervoor, maar had daartoe wel drie sets nodig. Het tweede puntje werd gescoord door het dubbel Lian- ne de Looff/Berbel Korenhof. Ook zij kregen dit slechts in drie sets voor elkaar. Over twee weken ontmoet het mixed-team tegenstander Tho- len. ZIERIKZEE - De schaakcompetitie in Zierikzee is ten einde. Owe Boersma won deze competitie, vorige week, met een kleine voorsprong op zijn rivaal Hans Aangeenbrug. Ook deze week stond nog even in het teken van Zierikzee's nieuw ste kampioen, met de gebruikelijke simultaan, die de winnaar dient te geven aan zijn clubgenoten. De belangstelling voor deze si multaan was vrij groot, zo groot zelfs dat drie spelers niet konden meedoen, wegens ge brek aan borden en stukken. Hans Aangeenbrug stelde de simultaangever zelfs voor blind te spelen (dus uit het hoofd), maar daar voelde Boersma niets voor, en werden de eerste zetten tussen de riva len op de 64-velden gespeeld op een demonstratiebord. Hoog Echt gemakkelijk heeft Boers ma het niet gehad, maar zijn score was ondanks dat erg hoog. Op de 19 deelnemers haalde de kersverse kampioen een percentage van maar liefst 73,7%. Owe Boersma won 12 partijen, verloor er drie en speelde vier keer remise. A. Bandsma moest als eerste, na zo'n 14 zetten spelen z'n koning omleggen en daarmee had Boersma na ruim 40 minuten spelen reeds het eerste punt binnen. Met één kalf over de sloot, volgden al spoedig meerderen. Van Meeteren, Verschoor en Van Oorschot volgden weldra met elk een nul, terwijl Jan Bom na ruim anderhalf uur het eerste halve puntje te pakken had. Ook Hans Aangeenbrug moest het even later met een aangenomen remise-aanbod stellen, terwijl Johan Dopper even daarna Boersma het eer ste winstpunt afhandig maak te. Martin in 't Veld, zevende in de competitie-eindstand, scoorde eveneens een winst punt, evenals jeugdspeler Er- jen van NieroR, die in de eind rangschikking van de winter competitie ook al een zeer ver dienstelijke zesde plaats had ingenomen. De uitslagen: A. Bandsma 0; G. Grootste rivaal Hans Aangeenbrug moest het tegen clubkam pioen Owe Boersma stellen met een aangenomen remise-aanbod. (Foto: Joop van Houdt). den Broeder 0; P. Legerstee Vt; A. van Meeteren 0; J. Verkerk 0; J. Bom W; S. Stoel 0; E. van Nierop 1; J. van Dalsen 0; M. in 't Veld 1; H. Aangeenbrug lh; J. Baris 0; H. Bremer Vi; J. Dop per 1; J. Verschoor 0; J. Hoog- strate 0; D. van Doeswijk 0 en A. van Oorschot 0 nunten. ALMERE - Tijdens het NK-twaalf provinciën turn- toernooi in Almere heeft ook een vijftal gymnasten van GV Delta Sport acte de présence gegeven. De voor C-lijn turnsters bedoelde nationale eindstrijd was onderverdeeld in de twee leeftijdscategorieën 6c en 5c. In de klasse 6c (t/m 10 jaar) klasseerde Tabitha Fondse zich met haar 32e eindplaats als beste turn ster van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport. Andrea de Looff kwam in de klasse 5c met een 41e plaats als beste uit de bus. Geen echte hoofd rollen derhalve voor GV Delta Sport. In de klasse 5c kwam de 11- jarige Andrea de Looff als eer ste aan de beurt. Zij startte op het onderdeel balk met een uiterst moeilijke opsprong; tot handstand komen en weer te rug tot spreid/hoeksteun. De afwerking ervan ging even de mist in, maar De Looff turnde dapper verder. Zodoende scoor de zij voor haar oefening toch nog 7.85 punten. Hiema mocht de 12-jarige Vivian Bommeljé haar kunsten vertonen op dit onderdeel. Wegens nogal wat 'wiebeis' waardeerde de jury haar niet hoger dan 7.00 pun ten. Stabiel De derde turnster van GV Del ta Sport, in deze klasse, was Annette Kooman (11 jaar). Zij turnde een stabiele en fraaie oefening. Met radslag bleef ze geheel volgens de voorschrif ten netjes staan, terwijl handstand doorrollen evenens mooi lukte. Hierdoor verza melde Kooman op haar eerste discipline 7.20 punten. De vloeroefening betekende voor het drietal weinig problemen. Jammer was evenwel dat door een verkeerde interpretatie van de oefenstof te laag werd gescoord; Andrea de Looff 5.50 punten, Annette Kooman 4.90 punten en Vivian Bommeljé 4.40 punten. Als derde toestel was nu de sprong aan de beurt. Zowel Vi vian Bommeljé als Andrea de Looff presteerden hier beneden hun gebruikelijke niveau. Ze behaalden respectievelijk 7.10 punten en 6.60 punten. Annette Kooman hield het blauw-witte hoog en toonde een voor haar doen goede sprong; 7.00 pun ten. Tijden hun laatste oefening (brug ongelijke legger) zondig de het Zierikzeese drietal zich aan teveel schoonheidsfoutjes. De jurering op dit afsluitende onderdeel was: Andrea de Looff 7.10 punten, Vivian Bom meljé 6.65 en Annette Kooman 6.20 punteh. Hierdoor plaats ten zij zich respectievelijk op een 41e, 49e en 52e eindplaats. Voor De Looff en Bommeljé be tekende dit een redelijke pres tatie, terwijl het voor Koo- man's doen een prima resultaat betekende. Tweeling De klasse 6c werd voor GV Del ta Sport vertegenwoordigd door de tweeling Thbitha en Th- mara Fondse. Eerstgenoemde moest als eerste beginnen, wat de nodige spanning met zich meebracht. Ze turnde evenwel een prima vloeroefening en scoorde 7.05 punten. Zus Thma- ra volgde met een puntenaan- tal van 6.95. Bij het tweede on derdeel, de sprong, moest nu Thmara Fondse het spits afbij ten. De jury gaf haar hiervoor 6.90 punten. Thbitha deed het opnieuw beter en kreeg 7.10 punten. Op het onderdeel brug wist de tweeling beiden een goede sco re te bewerkstelligen. Thmara behaalde hier 7.00 punten en Thbitha 7.20 punten. Het laat ste toestel, de altijd lastige slechts 10 cm brede balk, bete kende voor Thbitha Fondse re latief weinig problemen. Een prachtige 7.40 punten was haar beloning, mede vanwege een uitstekend uitgevoerde hand stand. Thmara Fondse toonde teveel 'wiebeis' en kwam niet hoger dan 6.90 punten. Een en ander betekende dat Thbitha Fondse een 32e en zus Thmara een 38e eindpositie bezetten. Tabitha Fondse eindigde, tijdens het NK-twaalf provinciën toer nooi, met haar 32e plaats als beste turnster van GV Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Tijdens de jongste viswedstrijd van hengelsport vereniging De Krabbe, uit Burgh-Haamstede, werd door de 31 deelnemers in totaal een 24-tal botten gevangen. Bin nen het half uur werden vlot 20 vissen uit de golven gehengeld nabij de Jan van Renesseweg. Daarna was het evenwel prak tisch gebeurd. Winnaar van de wedstrijd werd bestuurslid Jan Hart, die met twee botten en één zeebaars een gewicht van 1487 gram op de weegschaal bracht. De ver dere uitslag was als volgt: Se nioren: 1) Jan Hart, 1487 gr; 2) Maris van der Wielen, 1261 gr; 3) Peter van Splunter, 529 gr; 4) Adrie van Leenen, 430 gr; 5) Wendrich, 438 gr; 6) Arjan van de Zande, 363 gr; 7) Bram de Rijke, 315 gr; 8) Jaap van Lee nen, 308 gr; 9) Wim van de Pan ne, 296 gr; 10) Leen Steketee, 295 gr. Junioren: 1) Patrick van der Bijl, 415 gr; 2) Peter Brussé, 311 gr. De volgende wedstrijd voor leden van HSV De Krabbe is 26 mei aanstaande aan De Punt, aanvang 09.30 uur. VLISSINGEN - Onlangs vond te Vlissingen op initiatief van de Zierikzeese sportschool houder Wim Geelhoed een uit wisselingswedstrijd plaats in de vechtsporten judo en jiu jitsu. Aan het evenement nam deel een ploeg uit het Duitse Neunkirchen en het wedstrijd team van sportschool Geel hoed. Naast het bedrijven Van de vechtsporten judo en jiu-jitsu werden tijdens de jaarlijkse uitwisseling ook nog tal van andere activiteiten gebezigd. Zo stonden onder meer op het programma strandtrainingen, zwemmen en een leerzaam be zoekje aan de Deltawerken. Training Leen Moerland, jiu-jitsu trai ner van de Zierikzeese sport school, verzorgde een tweeën eenhalf uur durende training waaraan deelnam de jiu-jitsu Politiegroep uit het Duitse Neunkirchen. Ook werden er groepsgevechten gehouden tus sen de Duitsers en de Neder landers. Het wedstrijdteam van sportschool Geelhoed was hierbij beduidend sterker.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7