ALDI informeert ..ALDI informeert ..ALDI informeert ■uit detbeH 4.98 1.25 -.95 4.98 -.99 1.89 1.45 1.09 1.49 1.99 LMILS 3.89 5.79 1.65 1.95 4.85 4.25 -.59 .57 Mayonaise 1.59 -.69 1.99 2.99 1.69 Disk speler Bermuda-short Lichtgewicht trekkerstent Talencursus Engels van Neder land Modern dames T-shirt Kinder canvasschoen Jongens- of heren- Meisjesbadpak 'Dan bent u verkeerd opgeborgen' Inspraakavond voor inrichten Museumhaven Tosti Frizzantese Riesling-Hochgewachs CÓtes du Roussillon Village Karlsquell Premium bier Axler Fustus alcoholvrij bier, ca. 40% minder calorieën, 0,33 ltr. Satésaus Franse mosterd Vin de Pays de L' Aude - Bronwater Kruidenketchup Vleessauzen Baguettes/ Baguettebroodjes Hofstee „DE DRIE EIKEN" Hamburgers 2 x so gr. ♦Beefburgers 2 x 90 gr. zolang de voorraad strekt Voorgebakken frites 1.95 Vietnamese loempia's Loempia Saté Ajam of Babi Braadkuiken Aardappelschijfjes Bienenstich Slagroomtaart 1000 gr- Streeptompoezen nr Pizza stromboli 400 gr 2.95 Vanille roomijs Festival roomijsstam j 95 Chocolade- of pistache Vers gerookte zalm bijzonder zacht van smaak. Garnalensalade met cocktailsaus 250 gr. 2.79 Verse roomkaas 73+ roomijs liter. T £Q Biogarde karnemelkdessert Moussedessert Haust feestcups 1 oc I® Halve perziken Ananas Fruitcocktail Aardbeien Kersen op sap Makkelijk Engels leren Norma fijn Norma fijn vloeibaar 109- Topfit diner Vleesballetjes voor de hond Topfit kluiven 11.98' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE licht mousserende Italiaanse wijn. 0,75 ltr. frisse, iets droge aangename lichtdrinkbare moeselwijn. 0,75 ltr. bereid uit bronwater, verfijnde, milde /TA en puur natuurlijke smaak, 0,3 ltr."«OU alcoholarm bier, (0,5% alc.) 0,33 ltr. Gouda's Glorie, geconcentreerd, 250 gr. Luyck's, mild of extra pittig, 250 gr. A.O.C. droge rode wijn. liter.t»Os droge rode tafelwijn, tetrapak, literJtUy koolzuurhoudend, in liter. -.49 Gouda's Glorie of Remia, 650 ml Trophy, statube, 0,75 ltr. Calvé, whiskey/cocktail- of knoflooksaus, 0,25 ltr. om zelf af te bakken, baguettes 2 x 150 gr. of baguette broodjes 4 x 75 gr. Bright chips vers uit de koeling, 750 gr. 'Thang Long' Handgerolde loempia met varkensvlees, diverse groenten en sambalsaus. 6 Stuks a 70 gr. met kip en ham, 175 gr. 3 stokjes, 130 gr. 1200 gr. 450 gr. taart, gevuld met gele room en slagroom, 1000 gr. 4 st. totaal 300 gr. liter. - lype MY-CD U Speelt op liehtnet of batterijen. Compleet met: - adaptor - One- out kabel (dus aan te sluiten op uw steteoinstaHatie} uit Noorwegen, rose/rood van kleur, uitgesneden100 gr. "Mon Chou"100 gr. - koptelefoon - Nederlandse gebruiksaanwijzing Tot onze spijt kunnen wij U door ruimtegebrek in enkele filialen geen diepvriesaflikelen aanbieden. *7»U>r met verdunde room en stukjes fruit,200 gr. 'i 438 -M 100% Katoen. Exotische kleurrijke prints. A Met binnenslip, 2 steekzakken, achterzak en tunnelkoord. Q QQ' Maten 140 t/m XL. vidU een heerlijk nagerecht voor 4 personen, keuze uit: - advocaat met flesje schenkadvocaat - choco met flesje cacaolikeur aa - cassis met O OQ flesje cassislikeur wiuv ca. 38 stuks, 100 gr. lifciv ALDI Deze artikelen verkopen wij tijdelijk. Mvies: neem wat extra want de voonaad is beperkt. "Yellow Cling" op lichte siroop, 850 ml. op zware siroop, 850 ml. op lichte siroop, 425 ml. op zware siroop, 10 hele schijven, 580 ml. zonder pit, 720 ml. Met 4 cassettebandjes, en cursusboek. Tekst gesproken door Leontien Geulemans, Hans van Widlgenburg, Elles Berger en Barry Hughes. Totaal 6 uur prettig, en een voudig Engels leren. voor wol en alle fijne weefsels en uiteraard veilig voor kleuren, 1 kg. fijnwasmiddel, liter J Schaal 1:250.000. Met plaats naam en Aldi-adres- senregister. Iglo-model, die snel is neergezet en extra ruimte biedt door het ontbreken van binnenstokken. Binnentent: 65% katoen/35% polyamide. Buitentent: nylon, zilvergecoat tegen zon en warmte. - fiberglas frame - polypropyleen grondzeil - muskie tengaas - voldoende ventilatie rits aan de voorzijde - draagbuidel - montage benodigdheden Gewicht ca. 4 kg. Voor 3 personen. Afmeting: 200 x 220 x 130 cm. Verbl ffend lekker complete maaltijd voor de hond, 3 kilo. "Co-cra", 830 gr. 600 gr. "Marcel clalr" Van 100% gemerceriseerde katoen in zomerse uni-kleuren en moderne dessins. Wijde trendy modellen. Maten: S, M, L en XL. "Pocoplano" 80% Polyamide/ 20% lycra. Leuke modellen in vrolijke dessins. Maten 104 t/m 164. 80% Polyamide/20% lycra. Perfecte pasvorm. Zeewaterbestendig. In diverse modellen en dessins. Jongensmaten: 140 t/m 176. Herenmaten: 4 t/m 8. it Deze artikelen verkopen wij tijdelijk, mochten zij ondanks zorgvnldige planning te snel uitverkocht zijn, vragen wij hiervoor nw begrip Met veter- of klittebandsluiting. In kleurrijke dessins/ prints. Stevig, diverse modellen. Maten: 25 t/m 35. ALDI-Markt in uw buurt: Zierik; i, Schelphoekstraat 1 Totaal me er clan 250 ALDI-Markten in Nederland! ZIERIKZEE - Een overlevende van een der Duitse concentratiekampen die dezer dagen een bezoek bracht aan het archief van Jeruzalem verzocht inza ge van zijn 'stamkaart'. Aanvankelijk kon men dit gewichtig document niet te voorschijn brengen. Ten slotte kwam het toch nog voor de dag waarop de (vrouwelijke) archivaris zei:, „dan bent u verkeerd opgeborgen".... Een dergelijke situatie zal zich bij het streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Philipsiand niet gauw voor doen. Wie kennis neemt van de inhoud van het recent versche nen jaarverslag over 1990 zal tot de conclusie komen dat de archivarissen Uil, Groenleer en Venema uitstekend op de aan hun zorgen toevertrouwde 'winkel' passen. Nog steeds stijgt het bezoekersaantal aan de arehieflokaties te Zierikzee en Nieuwerkerk. Om deze stroom met een klein perso neelsbestand te kunnen opvan gen is inzet en improvisatiever mogen niet voldoende: „als eerste stap op weg naar auto matisering werd een privé- personal computer-projekt ge- start."Voor bibliotheek- en an dere werkzaamheden werd A. S. Pattenier uit Scharendijke tijdelijk aangesteld voor de duur van een jaar. In 1989 had de streekarchief commissie al gelden beschik baar gesteld voor het 'opstar- ten' van de automatisering. Het begin is er; het zal duide lijk zijn dat er geen einde komt aan de nu ingeslagen weg. Het toepassen van microfiches van oude archivalia waardoor de bezoeker nog slechts zelden de originele stukken in handen krijgt en de nu ingezette auto matisering zijn even zovele 'klimaatsveranderingen' bin nen de wereld van de archieven in het algemeen en dus nu ook van het streekarchivariaat te Zierikzee. Dank zij de positieve instelling van de deelnemende gemeen ten Brouwershaven, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen, Sint Philipsiand, Westerschou- wen en Zierikzee heeft ge noemde dienst die in 1979 tot stand kwam zich thans stevig geworteld. Steeds meer instanties en par ticulieren weten de weg naar de studieruimte binnen het Zierikzeese stadhuiscomplex te Winden. Hoewel dit een ver heugend verschijnsel mag wor den genoemd bracht deze ont wikkeling ook de nodige pro blematiek mee. Met bezoekers die normaliter een plaats von den op de archivariskamer an nex leeskamer of studiezaal moest meer dan eens worden uitgeweken naar de commissie kamer annex bibliotheek. B en w van Zierikzee hebben er in middels in toegestemd dat het streekarchief de bibliotheek ruimte ten behoeve van de be zoekers mag annexeren. Deze expansie is tijdelijk; een per manente oplossing voor het nijpend ruimtegebrek zal nog gevonden moeten worden. 'Schrijfproeven' Het aantal aanwinsten is we derom groot en van zeer uiteen lopende soort, variërend van 'schrijfproeven' van een school meester te Serooskerke (1817) tot het bedrijfsarchief van de Brouwersche Inmakerij over de periode van omstreeks 1920- omstreeks 1980. Naast belangwekkende archi valische aanwinsten kon ook dank zij particuliere medewer king zeer veel foto- en docu mentatiemateriaal worden ver worven. Met name mogen de collecties worden genoemd van de Zierikzeese fotografen Jo- han Berrevoets sr., Jan Kra keel en R. ten Kate. Temidden van alle aanwinsten op papier en op foto of dia doen thans ook films, geluidscasset tes en compact-discs hun intre de. De tijd is voorbij dat de archi varis in alle rust zijn archiefar beid temidden van dikke foli anten kon verrichten. Dit blijkt overduidelijk uit de pas sage die betrekking heeft op de zeer tijdrovende medewerking en ondersteuning die door de mensen van het streekarchiva riaat werd gegeven aan de radio- en televisiecursus Ste den des tijds waarin ook Zie rikzee figureerde. WIEBE KEIKES „Logo" van het streekarchivariaat op het jaarverslag-1990. ZIERIKZEE - Over het inrich ten van de Oude Haven als mu seumhaven is in commissie- en raadsvergaderingen reeds ver schillende keren genoemd. Nu echter is er door de gemeente en in overleg met de Stichting Museumhaven Zierikzee een plan hiervoor ontwikkeld. Dit plan is het onderwerp van een hoorzitting die donderdag 23 mei in de Vierschaar van het stadhuis wordt gehouden. Aanvang 19.30 uur. Uitgangspunt van dit plan is het behoud van authentieke scheepstypen, vooral die welke in het Deltagebied voorkwa men. Het afmeren van dergelij ke scheepstypen biedt een le vendig gezicht en roept de sfeer op van een historisch havenge- beuren. Het ligt in de bedoeling om nog dit jaar met de uitvoer van het plan te beginnen. Dit betreft dan de aanleg van een drijven de steiger in het verlengde van de Paardenstraat en de realise ring van één toegangsbrug van af noordzijde van de Oude Ha ven. In een later stadium wordt haaks op de eerste steiger een tweede drijvende steiger aan gelegd met een lengte van vijf tig meter. Voor hen die aan de Oude Ha ven en het Kraanplein wonen wordt donderdag 23 mei een hoorzitting gehouden. Wie het plan van te voren in wil zien kan daarvoor van woensdag 15 tot en met woensdag 29 mei te recht bij de afdeling Algemene Zaken van de secretarie. Ook in bibliotheek De Stolpe ligt dit plan ter inzage. LONDEN - Met het lied „The Simple Truth" van Chris de Burgh werd maandagochtend het concert voor hulp aan Kur- dische vluchtelingen afgeslo ten. Voor het vijf uur durende concert met 28 topzangers en - musici hadden zich in het Wembley-stadion 11.000 men sen verzameld. 37 omroepen zonden het concert uit waar door waarschijnlijk een half miljard mensen het gezien heb ben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8