Elftal Bruse Boys heeft promotie voor 't grijpen Klassiekers kiezen ruime sop Dames AV Delta Sport pakken meeste punten Afgang SV Ouwerkerk SV WIK uitgeschakeld Brouwers haven ook uitgebekerd Zaterdagvoetbal Eerste divisie Zondagamateurs UITSLAGEN EN STANDEN 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Het eerste elftal van VV Bruse Boys heeft zich afgelopen zaterdag in een gunstige uitgangssituatie weten te manoeuvreren, tij dens het na-competitieduel tegen WC '68. Hoewel de thuiswedstrijd te gen de Brabantse ploeg in een 2-2 gelijkspel eindigde hebben de Bruena- ren momenteel echter de beste papieren op zak. Wanneer WC '68 volgen de week wint van Terneuzense Boys komen de Bruenaren (vanwege een beter doelsaldo in de competitie) als'winnaar uit deze na-competitie. Wanneer uiteraard Terneuzense Boys op tweede pinksterdag wordt ver slagen. Als Terneuzense Boys twee punten pakt (tegen WC '68) hebben de mannen van trainer Piet Roks tegen de Zeeuws-Vlamingen slechts aan een gelijkspel genoeg om de laatste hindernis te nemen; het promo tieduel tegen de winnaar van de nacompetitie van de 3e klasse B. In de eerste helft zag het er voor de Bruenaren echter niet zo rooskleurig uit. Na een half uur spelen keken zij tegen een 0-2 achterstand aan. Toen Harold van den Berge twee minuten voor de rust de aansluiting kon sco ren, betekende dit de om mekeer van de wedstrijd. Ook VVC-trainer Piet Rok- ven realiseerde zich dit na afloop: „Die tegengoal viel op een fataal moment". Gerechtvaardigd De wedstrijd snel analyse rend moest de Brabantse oefenmeester evenwel con cluderen dat de puntende- ling uiteindelijk gerecht vaardigd was. „Gezien de kansenverhoudingen is die 2-2 naar mijn idee terecht", aldus Rokven die nu voor het derde seizoen WC '68 onder zijn hoede heeft en in middels tot twee keer toe is gepromoveerd. „Het is allemaal een beetje snel gegaan de laatste jaren. Die tijd bij WC is dan ook omgevlogen. Ik vind dat we nu trouwens in een mooie klasse zitten. Pas tijdens de laatste wedstrijden zijn er beslissingen gevallen. Ik denk dat deze klasse leuker is dan de tweede klasse, met al die stadse ploegen", ver telt Rokven die alweer voor minstens één seizoen heeft bijgetekend. „Het sterkste punt van Bruse Boys is dat ze een paar spelers hebben die een wedstrijd kunnen beslissen, zoals bijvoor beeld die Van den Bergjes", vervolgde Rokven. Eén van die Van den Berg jes, te weten spits Jacob van den Berge, bleef echter vrij wel jiegentig minuten lang buiten beeld. Als een geit op een haverkist werd hij minutieus geschaduwd door voorstopper Frans Deuzing. „Tijdens onze vo rige wedstrijd hier in Brui- nisse hebben we hem teveel vrijgelaten en toen schoot hij er geloof ik vier in", legt Rokven uit. Moeite In aanvallend opzicht had de Bruse defensie vooral enorm veel moeite met de razendsnelle rechtsbuiten Johan Baay. Zowel links back Leo Burgers als linker middenvelder Egbert van Unen hadden hun handen vol aan dit duveltje-uit-een- doosje. In de 15e minuut werden de gastheren reeds met hun neus op de feiten gedrukt. Omdat de verdediging hap te kon de bal worden voor gegeven en was het de Bra bander Mark Jansen die de openingstreffer scoorde: 0- 1. Nog zeker een kwartier kon Bruse Boys maar niet vanonder de druk van WC '68 uitkomen. Een tweede tegentreffer was zodoende te verwachten. Een bal van Schepers op de rappe Johan Baay, die middels een vol ley en via onderkant lat scoorde, betekende een 0-2 tussenstand. Hand over hand gelukte het de paarshemden evenwel onder het juk van de bezoe kers uit te komen. Steeds beter kwamen de Bruena ren in hun spel. Twee minu ten voor de theepauze was het Harold van den Berge die de belangrijke aanslui- ter realiseerde. De weer stand van de voetballers uit Halsteren was nu duidelijk gebroken. Opstootje Ook na de hervatting bleef Bruse Boys fel en agressief het duel opzoeken. WC '68 liet zich evenwel niet initi- mideren en gaf eenzelfde in stelling te zien. Hierdoor ging het er in die beginfase van de tweede helft behoor lijk verbeten aan toe. Ver schillende overtredingen en een enkel opstootje was hiervan het gevolg. De massaal toegestroomde toeschouwers kregen ook nu evenwel een attractief potje voetbal voorgescho teld. Beide ploegen wisten keer op keer kansen te creë ren. Bruse Boys was echter niet attent genoeg, terwijl de bezoekers weinig geluk hadden met de afronding der kansen. In de 12e minuut had WC '68 de wedstrijd kunnen be slissen, maar door moedig en kordaat ingrijpen van doelman Jacob Muller bleef de schade beperkt. Aan de overzijde van het veld (17e minuut) kreeg Peter Wil- lemse als eerste de moge lijkheid op de gelijkmaker. Hij schoot echter net voor langs. In de 20e minuut was Willemse wél succesvol. Met een laag schot verschalkte hij de Brabantse keeper: 2- 2. Door een wegvallende orga nisatie en te onverzorgd spel kwamen de Bruse Boys steeds meer in de proble men. WC '68 speelde stuk ken feller en won veel meer duels. Tbt scoren konden ze evenwel niet meer komen. De gastheren kregen nog mogelijkheden op de win nende treffer via Tonny van den Berge (schot op lat) en voorstopper Martin Ver spoor (kopbal net over). ZIERIKZEE - Tijdens de tweede atletiek-competi- tiewedstrijd op de Zierikzeese kunststofaccommo datie Bannink zijn zondag twee baanrecords gesneu veld. Zo werd de tijd op de 400 meter tweetiende scherper gesteld door Gijsbert Remmerzwaal van Bataven I, die het rondje aflegde in 49.0 seconden rond. Clubgenoot Joost Lalau verbeterde het baan record op de 1500 m met maar liefst vier seconden; 3.50.9 minuten. Het was dan ook deze vereniging, Bataven I, die uiteindelijk overduidelijk als eerste eindigde met 14369 punten in de eerste klas heren. Gastvereniging AV Delta Sport moest in deze klasse genoegen nemen met een zevende plaats. De Zierik zeese dames (2e klas) deden het beter en finishten op een derde plaats. RENESSE - De kampioenswedstrijd, op het veld van de SV Renesse, tegen mede-promovendus Noorman nen is door de Ouwerkerkse selectie zondag op be schamende wijze met 0-4 verloren. Een beter gemoti veerd en feller acterend Westkapels elftal overklaste de Schouwen-Duivelandse ploeg in de eerste helft geheel. Een te doorzichtig en tam spelend Ouwer kerk liet zich gedwee naar de slachtbank leiden. Een laatste afgang, in de tweede klas, ten overstaan van 350 toeschouwers, bleef de blauw-witten derhalve niet bespaard. Aanvoerder William Remeeus in actie voor SV Ouwerkerk. (Fo to: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Even als streekgenoot SV WIK is ook het eerste elftal van ASV Brouwershaven afgelopen za terdag uitgeschakeld voor een verder optreden in de strijd om de afdelingsbeker. Het bezoe kende Waarde, tevens competi tie-tegenstander, wist het tref fen met 1-2 te winnen en zich dientengevolge voor de volgen de ronde te plaatsen. Gezien het spel van de Brouwenaren in het eerste bedrijf hadden ze in feite meer verdiend. Vanaf de aftrap hadden de zwart-witten het heft in han den. Met laatste man Leo Nou- wen en voorstopper Remi Lie- vense als regelmatig opkomen de spelers kon Brouwershaven voor het nodige gevaar zorgen. De beste kansjes kwamen op naam van Arjan van de Meer, die echter nog weinig fortuin lijk was in de afronding ervan. In de 30e minuut wist Van de Meer dan toch een lange pass van Marcel Duinhouwer achter de Waarde-doelman te koppen: 1-0. Brouwershaven bleef het initiatief houden en kreeg via wederom Arjan van de Meer, maar ook via Peter van Mourik nog goede mogelijkheden. Waarde had op dit moment weinig in te brengen en kreeg daartoe dan ook minimale ruimte. Na de hervatting kwam Waar de in de 10e minuut langszij. Zij kregen daarbij echter wel de 'medewerking' van Brouw- keeper Johnny van Mourik, die een hoge bal uit zijn handen liet glippen waardoor deze door een aanvaller over de doellijn kon worden gewerkt.- Daarbij gebruikte hij echter onder het oog van velen zijn handen. De scheidsrechter keurde de goal echter goed: 1-1. Brouwershaven was nu uit haar spel gehaald en voetbalde enigszins geïrriteerd verder. In de 33e minuut tastte doelman Johnny van Mourik andermaal mis, waardoor Waarde de lei ding kon nemen: 1-2. Vlak voor tijd werd nog een doelpunt van Marcel Duinhouwer, uit een corner, afgekeurd omdat de ar biter een overtreding in het strafschopgebied had gecon stateerd. Het waren dan ook met name de dames van atletiekvereni ging Delta Sport die regelma tig in de voorhoede waren te vinden. Zo realiseerde Joke Winkelman bij het discuswer pen met een gegooide afstand van 32,10 meter een overtuigen de eerste plaats. Zij bleef hier mee naaste concurrente Pauli ne van Eyk bijna twee meter voor. Ook bij het onderdeel ko gelstoten liet Joke Winkelman van zich spreken. Opnieuw diende zij het hier op te nemen met de AV '47 atleet Van Eyk. Winkelman wist haar kogel evenwel naar een winnende af stand van 10,46 meter te stoten. Van Eyk liet hier 10,23 meter noteren. Hierdoor moest zij zelfs nog nipt Marian Groenen dijk voor laten gaan, die het ronde ijzer één eentimetertje verder landde. Ook Liesbeth Oud, uit Middel- harnis, verzamelde behoorlijk wat punten voor de dames- ploeg. In haar serie op de 800 meter raasde zij als eerste over de finish, in een tijd van 2.27.5 minuten. Daarmee bleef zij de concurrentie vier seconden voor. De hiermee verdiende 700 punten tikten weer goed aan voor AV Delta Sport. Jacolies van Gastel was ook succesvol. Zij liet op twee on derdelen weer van zich spre KNVB district Zuid I 3e klasse A Bruse Boys-VVC 2-2 (promotie) Veere-Oostkapelle 0-2 (degradatie) Zaterdagbeker Brouwershaven-Waarde 1-2 WIK-SSV 2 2-2 Heracles«Dordr.'90 1-0 Veendam-RBC 0-3 Telstar-Excelsior 3-1 VVV-Den Bosch 4-6 Vlissingen-Emmen 0-2 AZ-FC Zwolle 4-1 NAC-Haarlem 6-4 Graafschap-Cambuur L 1-1 Wageningen-Eindhoven 0-0 GA Eagles-Helm.Sp. 0-0 ken. In haar serie op de 400 me ter bleef zij een ieder voor en won zodoende in een tijd. van 1.02.9 minuten. Op de 100 me ter horden liet Van Gastel an dermaal een goede prestatie noteren. Hoewel zij hier Ma rian Runcianu, van Bataven, voor moest laten gaan eindigde zij toch op een fraaie tweede plaats in 16.0 seconden precies. Ascha Kikstra wist het hoog springen te winnen. Zij lan ceerde haar lichaam over een hoogte van 1,55 meter. Echter ook Mirjam Beerdink, van AV '47, wist over die ruim ander halve meter te springen. Hier door eindigden beiden ex-equo op een eerste plaats. Bij de he ren was er slechts een succes» voor Chris Hoek, die zijn serie 110 meter horden wist te win nen. Robert Begemann ver overde op de 400 meter nog een prima tweede stek in een tijd van 52.0 seconden. Hoewel Jan Hoek op zijn 5000 meter genoe gen moest nemen met een uit eindelijke vijfde plaats, toon de hij zich evenwel best tevre den met een nieuw PR van 15.25.1; een verbetering van vijf seconden. Uitslagen Hieronder volgen de resultaten van de Delta Sport atleten tij dens de senioren-competitie wedstrijd op sportpark Ban nink: Hl - 4 x 100 meter: 4. Delta Sport 48.0. Dl/2 - 4 x 100 meter: 3. Delta Sport 54.9. Dl/2 - 800 meter: 1. Liesbeth Oud, Delta 2.27. Dl/2 - speer: 8. Margreet de Boer, Delta 23.82. Hl - kogel: 11. Ad Fluyt, Delta 10,40; 16. Peter Willemse, Delta 8,98. Dl/2 -100 m horden: 2. Jacolies van Gastel, Delta 16.0. Hl - ver: 15. Cor de Jonge, Del ta 5,38; 16. Michel Pleune, Del ta 5,22. Hl - 110 m horden: 1. Chris Hoek, Delta 16.4. Dl/2 - hoog: 1. Ascha Kikstra, Delta 1,55. Dl/2 - 3000 meter: 8. Jolien Bekkenk, Delta 12.33.9. Hl 100 meter: 3. Robert Bege mann, Delta 11.4; 6. Peter v. d. Zwan, Delta 11.9. Dl/2 - 100 meter: 4. Liesbeth Oud, Delta, 14.0. Dl/2 - kogel: 1. Joke Winkel man, Delta 10,46. Hl - diskus: 8. Jos Geluk, Delta 29,94. Hl - 400 meter: 2. Robert Bege mann, Delta 52.0; 4. Cor de Jon ge, Delta 56.9. Dl/2 - ver: 6. Ascha Kikstra, Delta 4.49. Dl/2 - 400 meter: 1. Jacolies van Gastel, Delta 1.02.9. Hl - hinkstapspringen: 5. Chris Hoek, Delta 1?.27. Hl - polsstokhoogspringen: 10. Serge Schot, Delta 2,40. Hl - speer: 7. Jos Geluk, Delta 44,80. Hl - 1500 meter: 10. Wim Pro voost, Delta 4.30.8; 7. Michel Pleune, Delta 4.21.3. Dl/2 - diskus: 1. Joke Winkel man, Delta 32.10. Hl - hoog: 7. Serge Schot, Delta 1,70. Hl - 5000 meter: 4. John Quaak, Delta 15.38.3; 5. Jan Hoek, Del ta 15.25.1. MARKELO - Donny Schmit heerste zondag tijdens de mo torcross om de Grote Prijs van Nederland in de 125 cc-klasse, die op het circuit van Markelo werd gehouden. De Ameri kaanse wereldkampioen zege vierde in beide manches. Hij bouwde zijn voorsprong in de strijd om de wereldtitel op de Belg Stefan Everts uit tot acht tien punten. Everts werd in beide manches tweede. EINDHOVEN - Tijdens het in ternationale concours hippi- que van Eindhoven is de over winning in het hoofdnummer, de zware derby over 1300 meter, terechtgekomen bij de 21- jarige Brit Peter Murphy. Met het paard Faldo bleef hij in de barrage over een verkort par koers wederom foutloos. Graafschap 38 25 11 2 61 84 34 NAC 38 21 14 3 56 94 50 VVV 38 21 7 10 49 73 46 AZ 38 15 15 8 45 56 38 Helm.Sp. 38 14 16 8 44 57 43 Heracles 38 13 18 7 44 50 36 GA Eagles 38 14 15 9 43 57 43 Dordr.'90 38 15 13 10 43 63 51 Eindhoven 38 17 8 13 42 54 52 RBC 38 12 15 11 39 65 56 Cambuur L 38 12 13 13 37 41 47 Emmen 38 10 16 12 36 54 67 Telstar 38 9 15 14 33 51 58 Haarlem 38 11 10 17 32 52 78 FC Zwolle 38 8 14 16 30 40 60 Wageningen 38 10 10 18 30 71 82 Den Bosch 38 9 11 18 29 54 60 Veendam 38 5 15 18 25 47 78 Excelsior 38 8 7 23 23 50 82 Vlissingen 38 6 7 25 19 35 87 KNVB district Zuid 1 Kampioenswedstrijd Ouwerkerk-Noormannen 0-4 In de eerste helft werd Ouwer kerk compleet overklast door een fel en agressief voetballend Noormannen. De motivatie stond lijnrecht tegenover die van de Ouwerkerkers, die geen potten konden breken. In de 10e minuut opende Arnaud Huibregtse de score voor Noor mannen: 0-1. Weertien minuten later stond het geheel terecht 0- 2, via Tbnno Wondergem. Kloof Nog altijd bleven de mannen van trainer Peter Goedegebuu- re (die wegens vakantie overi gens werd vervangen door Jak- koo Brouwer) achter de feiten aanlopen. Nog net voor rust wist Noormannen een defini tieve kloof te slaan. Uit een vrije trap aan de rechterkant net buiten het strafschopge bied draaide Aart Meier de bal in één keer in de linker krui sing. Ouwerkerk-doelmah stond hierbij geheel verkeerd opgesteld; hij dekte zelf ook de hoek waartoe de opgestelde muur reeds was neergezet: 0-3. Ook in de tweede helft veran derde er Weinig in het spel van beide ploegen. Wel gaf Noor mannen de tegenstander nu wat meer ruimte, zodat ook die zo nu en dan een enkel kansje kon creëren. Ouwerkerk was echter niet bij machte ook maar één keer doel te treffen. Noormannen deed dat nog wel één keer, via Bram Faasse, zo dat er een 0-4 eindstand op het scorebord kwam te staan en het feestje voor de roodhemden was. Waar het precies aan lag is on getwijfeld onverklaarbaar, maar een feit was dat SV WIK in de eerste helft gewillig met zich liet spelen. De bezoekers waren stukken feller en greti ger op de bal. De gastheren daarentegen speelden veel te gemakkelijk en waren amper vooruit te branden. Ondanks verwoede pogingen van zowel c^ach Karei Manni als trainer Jaap de Ridder (die na een rechterknie-operatie nog im mer aan een rolstoel is ge kluisterd), bleef het tempo te laag. Fanatiek SSV 2 kwam fanatiek uit de startblokken en maakte het de van WIK defensie al meteen enorm lastig. Na enkele hache lijke situaties voor het doel van WIK-doelman Leo van de Ouden, werd de druk toch wel steeds minder. Echt overtuigen konden de gastheren evenwel niet. Vooral verdediger Theo Stouten was in slechte doen in deze fase. Steeds Opnieuw ver speelde hij het leer aan een te genstander. Een moegestreden Peter Beze- mer, een kwartier voor tijd ge wisseld wegens een onwillige heup, kon na afloop slechts tot één droevige conclusie komen. „We hebben het slecht gedaan. Ik vind het eigenlijk wel een afgang om zo te verliezen", al dus een teleurgestelde voor hoedespeler. De indruk be stond echter dat SV Ouwer kerk de promotie al wel vol doende vond dit seizoen. Mooi weer Op de vraag aan aanvoerder William Remeeus tijdens het oplopen van het veld na de rust, of zijn ploeg toch nog iets meer wilde, antwoordde hij luchtig: „Het is toch mooi weer, meer hoeven we niet van daag", glimlachte de automon teur. De instelling van de kers verse kampioen Noormannen was echter van een geheel an der kaliber. „Noormannen was enorm ge motiveerd en kwam maar voor één ding naar Renesse: het kampioenschap. En dat is ge lukt", aldus Noormannen- trainer Herman Schotman die hiermee succesvol afscheid neemt van de Westkapellena- ren. „Na twee seizoenen Noor mannen getraind te hebben vertrek ik met ingang van het nieuwe seizoen. Hoewel er geen problemen zijn konden we het echter niet eens worden, en dan vind ik dat een slechte basis om toch op door te gaan", vertelt Schotman, die voor de volgende competitie voorals nog geen nieuwe vereniging heeft gevonden. In de 32e minuut gelukte het SSV 2 dan toch uit een vrije trap de openingstreffer te sco ren, via John Beuns. Net voor de rust (44e minuut) wisten de Goesenaren zelfs op 0-2 te ko men. Terwijl uit een corner de verdediging van WIK maar wat stond te kijken was het Willem Paardekoper die hiervan dank baar gebruik maakte: 0-2. Na een donderspeech van de leiding in de kleedkamer, kwam er een beter spelend WIK binnen de lijnen, na rust. In de 10e minuut maakte Theo Stouten veel van de eerste helft goed en wist een voorzet van Wim van de Velde binnen te schuiven: 1-2. Erik-Jan Kort te kende in de 20e minuut voor de gelijkmaker: 2-2. Bij het ne men van de strafschoppen trok WIK uiteindelijk aan het kortste eind. MADRID - Bij het Spaans Open golfkampioenschap is za terdag toernooidirecteur Mike Stewart door zijn golfkarretje het ziekenhuis ingereden. Ste wart had de buggy verlaten om een spelsituatie te bekijken. A ZIERIKZEE - In twee gedeelten is afgelopen weekend op de Oosterschelde de zogenaamde Oosterschelde-race gevaren. Deze speciaal voor traditionele schepen, zoals klippers, tjalken en bot ters, bestemde regatta werd voor de zevende keer gehouden. Onder ideale zeilomstandigheden werd door een vijfentwintigtal tien tot 25 meter lange 'klassiekers' twee speciaal uitgezette wedstrijdbanen gevaren. Vrijdag werd eerst een traject ten westen van de Zeelandbrug gevaren, en zaterdag was de oostkant aan de beurt. Voor passagiers was het deze keer mogelijk om tegen een vergoeding mee te varen op één van die fraaie oude zeilschepen. Het thema van de race dit jaar was 'Oude zeilvaart in Zeeland herleeft'. Ook daartoe gerekend dienen nog te worden de zogenaam de Beurtvaart (een oude traditionele 'veerdienst' tussen Veere en Zierikzee) van 12 tot en met 18 mei en de Veerse Meer race: een wedstrijd tussen klassieke zeilschepen op het Veerse Meer op 19 mei. Een en ander wordt deze keer tevens gehouden onder de vlag van de Zeeuwse Meimaand Sportmaand. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Na tijdens de voorgaande bekerron de heel verrassend 's-Heer Arendskerke te hebben uitgeschakeld, hebben de reserves van SSV ander maal een basisteam overrompeld. Dit keer werd WIK voor een verder optreden in de afdelingsbeker uitgesloten. Hoewel de Kerkwervenaren een 0-2 ach terstand in de tweede helft gelijk wisten te trekken, misten zij overtuiging bij het nemen van de regle mentaire straf schoppenserie. SSV 2 w.n.s., zoals dat dan heet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6