VV Zierikzee grote verliezer Brouwershaven weer één ronde verder Reële kansen op promotie voor selectie Bruse Boys SV Ouwerkerk promoveert naar hoogste afdelingsklas zondag Zomeravondcompetitie Zeeuwse selectie Beker zaalvoetbal 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ROOSENDAAL - Het eerste elftal van voetbalvereniging Zierikzee is als grote verliezer uit de laatste afsluitende competitieronde gekomen. Was degradatie vorige week reeds definitief een feit, zondag werd én kansloos met 4-1 verloren van BSC, maar belandden ook nog eens twee spelers in het zieken huis. De enkelblessure bij A-junior Barry Schoute bleek achteraf mee te vallen. Middenvelder Leen Koster scheurde evenwel zijn enkelbanden en zit de komende drie weken in het gips. Tevens waren de Zierikzeeënaren voornemens degradatiekandidaat BSC een nederlaag toe te brengen, zodat streekge noot Sluiskil de mogelijkheid had zich te handhaven in de derde klasse D. Achteraf bleek ook Sluiskil zelf verloren te hebben en duikelde zodoende de rood-zwarten achterna in de vierde klasse. Hierdoor verdwijnen er drie Zeeuwse ploegen uit die derde klasse; Zierikzee, Sluiskil en Clinge. De laatste competitiewed strijd van de Zierikzeeënaren werd een enorm irritante en weinig sportieve wedstrijd. Vooral de Brabanders zondig den zich veelvuldig aan te ruw en schoffelend voetbal. Mede omdat de scheidsrech ter één en ander gedoogde, liep dit duel langzaam maar zeker uit de hand, met twee ziekenhuisbezoekjes tot ge volg. Gehandicapt W Zierikzee vertrok enigs zins gehandicapt naar Roo sendaal. Zowel Wim O ver weel als Han van de Sande waren geblesseerd, en verde diger Marco Saman was nog altijd geschorst. Het eerste kwartier van de eerste helft verliep nog redelijk, hoewel BSC zich toen reeds zondigde aan té harde overtredingen. De scheidsrechter zag dit ech ter allemaal door de vingers en trad onvoldoende op. Hoewel deze achterstand voor de rood-zwarten in theo rie moeilijk meer viel om te buigen, bleven ze toch aanval lend actief. In de 38e minuut stond Leen Koster op door breken maar werd juist voor het strafschopgebied gemeen en achterbaks van achteren op de enkels getrapt. Onder zoek in het ziekenhuis wees uit dat zijn enkelbanden wa ren gescheurd en bijna geheel af waren. Drie weken gips, nog eens drie weken verband en weer opnieuw revalideren is de toekomst voor de onge lukkige Koster, die ook vorig seizoen de nodige tegenslag kreeg te verwerken. Uit die toegekende vrije trap Wist evenwel Kees Verkaart goed het hoofd te vinden van de inlopende René Roon, die zodoende eeh 2-1 ruststand op het scorebord bracht. Voor Leen Koster was inmiddels Barry Schoute ingevallen. In de 10e minuut na rust moest ook Schoute evenwel afge voerd worden naar het zie kenhuis. Op bijna identieke wijze werd ook hij vanachte ren behoorlijk onbehouwen op de enkels getrapt. Zijn kwetsuur bleek achteraf ech ter mee te vallen. W Zierikzee was nu dermate aangeslagen dat, hoewel ge probeerd werd de aanval te blijven zoeken, niet veel kan sen meer konden worden ge creëerd. BSC kon nog wel twee keer het gat achter Zierikzee-doelman Wim Lafe- ber vinden, waardoor er een 4-1 eindstand tevoorschijn kwam. Uit een vermeende bui tenspelsituatie konden de gastheren in de 15e minuut de openingstreffer op de naam schrijven: 1-0. Hoewel Zierik zee hierna fanatiek op jacht ging naar de gelijkmaker, ge beurde het tegenovergestelde. In de 25e minuut kon 2-0 wor den gemaakte, mede omdat aanvoerder Martin Quist de bal onvoldoende wegwerkte. Na het aangekondigde ver trek van zowel mister-Zierik- zee Kees Verkaart als verde diger Han van de Sande, hangt ook aanvoerder Mar tin Quist zijn voetbalschoe nen het komende seizoen aan de wilgen. Met zijn dertig jaar houdt de postbesteller van beroep het na negentien jaar voetbal bij Zierikzee nu voor gezien. Hierdoor valt wel meteen een groot gedeel te van de vaste kern van de selectie in één klap weg. Trainer Jack Schipper: „Ik hoop nu maar wel dat Wim Overweel nog minstens één seizoen in het eerste wil blij ven. Verder moet het team dan worden opgebouwd rondom mannen als Sjaak van der Weele, Michel Win kels en René Roon, die heb ben zich inmiddels al wel be- DRIEWEGEN - Het eerste elftal van ASV Brouwers haven heeft zich afgelopen zaterdag weten te plaat sen voor de kwartfinales van de zaterdag afdelings beker. Door de uitwedstrijd tegen SVD met 1-3 te winnen ontmoeten de Brouwenaren tijdens de vol gende ronde 'aartsrivaal' Waarde, dat op haar beurt met 2-0 won van Yerseke 3. De wedstrijd zaterdag te gen SVD liet overigens weinig fraaie voetbalmo menten zien. „Het was een slechte wedstrijd", oor deelde ook trainer Arend Krijgsman. ZIERIKZEE - De Egelantier blijft vooralsnog aan de leiding in de zomeravond-voetbalcompetitie van Schouwen-Duiveland. De 'bargasten' boekten hun vierde overwinning door hekkesluiter Mevo met 1-5 te verslaan. Vooral in de eerste helft toon den de gastheren zich een stuk feller en gretiger op de bal dan de Brouwenaren. Het was dan ook SVD, voornamelijk: opere rend middels de lange-trappen- snel-thuis methode, dat de meeste kansen wist te creëren. Eén keer kon doelman Johnny van Mourik nog de bal van de voeten van een aanvaller pluk ken. In de 30e minuut diende de verdediging evenwel anders in te grijpen. De rechtsbuiten van SVD kon, ondanks dat Brouwenaar Ad van de Hoek de achtervolging had ingezet, zo het zestienme- Grote verliezer in die tweede klasse zondagafdeling is onge twijfeld Schoondijke gewor den. Geruime tijd wisten zij de ranglijst aan te voeren, maar tergebied in soleren. Aldaar werd hij echter door diezelfde Van de Hoek op onreglementai re wijze naar de grasmat ge dwongen. De terecht toegeken de penalty werd goed benut: 1- 0. Die stand bleef tot aan de thee pauze op het scorebord staan. Tijdens de rust maakte oefen- meester Krijgsman het zijn mannen duidelijk dat verlies tegen SVD in zijn ogen ge zichtsverlies zou betekenen. Na de hervatting nam Brou wershaven het spel wat greti ger op. Het voetbal werd er evenwel niet beter op. missen nu op één puntje zowel het kampioenschap als promo tie. Omdat zowel Ouwerkerk als Noormannen, laatstge noemde won met 1-0 van Tijdens vooral het eerste kwar tier werden de gastheren nu wel goed onder druk gezet. Dat resulteerde in de 15e minuut in de gelijkmaker. Na weer één van die verre uittrappen van de doelman van SVD werd de bal goed opgevangen door de Brou wenaren, waarna Steef Kloet in balbezit kwam. Hij passeer de zijn directe tegenstander en alleen voor de keeper prikte hij de bal in de uiterste hoek binnen: 1-1. In de 30e minuut was het Arjan van de Meer die vanaf de lin kerkant de bal voorgaf aan spits Peter van Mourik. En ter wijl laatstgenoemde de gehele wedstrijd eigenlijk nog niet in beeld was geweest nam hij het speeltuig nu ongelofelijk fraai aan, draaide half en zette één van zijn mooiste treffers op de naam: 1-2. Hoewel SVD nog uit alle macht probeerde vanonder de druk van Brouwershaven uit te ko men, lukte dit maar ten dele. In de 44e minuut beslisten de bezoekers de wedstrijd. De zo juist voor Ad van de Hoek inge vallen Marcel Duinhouwer pik te handig een lange bal vanuit de achterhoede op en werkte deze, met enig fortuin, achter de keeper: 1-3. Schoondijke (nog pijnlijker), de volle winst pakten, bezetten zij momenteel getweeën de koppositie met ieder 33 pun ten. Het kampioenschap moet derhalve in een onderlinge beslissingswedstrijd worden uitgemaakt. Fortuinlijker Zowel het thuisspelende Re- nesse als ook de voorhoede van Ouwerkerk wisten ongeveer evenveel kansen te creëren. De bezoekers waren echter for tuinlijk in de afronding ervan. In de 10e minuut was het Erik Bleyi die de score opende. Hij trapte de bal brutaal door de DENVER - Bora Milutinovic heeft een succesvol debuut ge maakt als voetbalcoach van de Verenigde Staten. Hij zag zijn ploeg zondag winnen van Uru guay, 1-0. MIDDELBURG - Maandag avond speelt de Zeeuwse selec tie onder 16 jaar een groeps wedstrijd tegen dezelfde selec tie van de afdeling Den Haag. De wedstrijd begint maandag avond om zeven uur op het ter rein van de vereniging Yerse ke. Afdelingstrainer Jan van Loon heeft de beschikking over de volgende selectie: Jimmy Kik kert, Michel Jonkman, Marcea- no Seedo, Robbert Roggeband, Michel Janse en Hans Tolhoek van Vlissingen, Ramon Ga- briëlse, Michel Tbrlouw en Mi- cha Lekawael van Middelburg, Richard van der Meer (Zierik zee), Wilco de Valk (SKNWK), Menno Fruitier ('s-Heer Arendskerke), Jeroen Winkel hof (Meeuwen), Rutger Won- dergem (Oostkapelle) en Clif ton Brasdorp van Kapelle. benen van Renesse-doelman Maurice Simmerok: 0-1. Voor Renesse waren het met name Peter Messemaker en ook Mischa van den Hoek die de kansen kregen op de gelijk maker. Zij bleken evenwel keer op keer machteloos in de af werking. In de 38e minuut was het opnieuw Ouwerkerks cen trumspits Erik Bleyi, die nu vanaf eigen helft solerend, an dermaal door de benen van keeper Simmerok de touwen kon beroeren: 0-2. Terwijl de eerste helft al enigs zins rommelig verliep, in het tweede bedrijf werd er nog minder fraai voetbal gebracht. Hoewel de drie spitsen van Ouwerkerk, te weten Erik Bleyi, Peter Bezemer en John ny Hage, enkele goede moge lijkheden kregen de voor sprong nog verder uit te bou wen, verzuimden zij dit te doen. Paniek Maar ook in de Ouwerkerkse defensie ontstond er zo nu en dan de nodige paniek, gesticht door de voorwaartsen van SV Renesse. De mannen van Ouwerkerk-trainer Peter Goe- degebuure bleven evenwel overeind. Na zeven seizoenen geleden reeds één keer in de eerste klas te zijn uitgekomen, mogen Goedegebuure en de zij nen het nu opnieuw in de hoog ste afdelingsklas gaan probe ren. „Maar dan moet er wel twee keer per week getraind gaan worden. Willen ze in ieder ge val niet meteen weer degrade ren. Met een beetje goede wil moet deze ploeg het echter kun nen redden", stipt oefenmees- ter Goedegebuure enkele op stapei staande veranderingen aan. Maar om te kunnen over leven in de eerste klas dient er evenwel nog meer te gebeuren. „De spelers moeten ook meer bewust van hun taak worden gemaakt. In deze klas kan dat vaak nog ongestraft worden vergeten, maar volgend sei zoen wordt dat meteen af gestraft", aldus de Zierikzeese trainer. STOCKHOLM - Zwijndrecht heeft dit weekeinde in Stock holm de Europa Cup rolstoel basketbal gewonnen. ZIERIKZEE - Tijdens de jongste Schouwen-Duiveland- se zaalvoetbal bekerronde heb ben Restaurant De Beuze/PJZ en het team van Mevo zich we ten te plaatsen voor de finale, welke woensdag 22 mei aan staande plaatsvindt in sport hal Onderdak. Restaurant De Beuze/PJZ plaatste zich voor de eindstrijd door in eerste instantie tegen stander Braber Groenvoorzie ning eenvoudig met 4-0 te ver slaan. In de halve finale had den de 'plattelandsjongeren' meer moeite met opponent PTT. Na twee keer twintig mi nuten voetbal prijkte er een 3-3 gelijkspel op de borden. Na het nemen van de reglementaire strafschoppenserie, kwam Res taurant De Beuze/PJZ als ge lukkigste tevoorschijn. Kwartfinale Ook Mevo kende weinig pro blemen tijdens de kwartfinale. De ontmoeting tegen FC Kerk- werve kwam overtuigend met 5-2 op naam van de Zierikzeeë naren. Ook tijdens de halve fi nale ondervonden de oranje hemden weinig problemen. To ren Boys, dat de halve finale was in gekomen door Droptiek Passage met 6-2 te verslaan, trok uiteindelijk aan het kortste eind: 3-5. Ook de nummer twee, Duive- land, won tijdens de jongste competitieronde, te weten met 3-0 van Bruse Boys. Hierdoor bezetten de Oosterlanders eveneens een eerste plaats, maar hebben hiervoor één wedstrijd meer nodig gehad dan de Egelantier. De kam pioen van vorig seizoen, SKNWK, won nipt van Stella Boys. Dreischor liet haar twee de zege noteren, door met 3-5 te winnen van Velocitas. Zomeravondvoetbal Mol Schuddeb.-Duiveland 2-1 KOPENHAGEN - Pierre Pelu- pessy heeft zich zondagavond geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de werelditel badminton. In het speelschema dook de onbekende Fransman Etienne Thobois als eerste te genstander op. Hij werd de Ne derlander bijna fataal. Pas na drie games kon Pelupessy op gelucht zijn racket weer inpak ken: 9-15 15-10 15-4. Zierikzee-Gouwe Geit 1-0 SKNWK-Stella Boys 3-2 Mevo-Egelantier 1-5 Velocitas-Dreischor 3-5 Duiveland-Bruse Boys 3-0 Egelantier 4 4 0 0 8 15- 4 Duiveland 5 4 0 1 8 12- 3 SKNWK 5 3 1 1 7 14 - 8 Dreischor 4 2 1 1 5 10- 8 Mol Schuddeb. 4 2 1 1 5 6- 8 Zierikzee 5 2 1 2 5 8- 9 Bruse Boys 4 2 0 2 4 8- 8 Velocitas 4 1 0 3 2 8-13 Gouwe Geit 5 1 0 4 2 6- 12 Stella Boys 4 0 1 3 1 4 - 10 Mevo 4 0 1 3 1 1 - 9 MONZA - Jaguar behaalde dit weekeinde een dubbele over winning op het circuit van Monza. Derek Warwick was de winnaar, zijn teamgenoot lbo Fabi tweede. De Engelsman is na de 430 km race van Monza koploper in de strijd om het wereldkampioenschap Sport wagens. Peugeot en Mercedes konden met hun nieuwe crea ties, waarvan eerstgenoemde op Suzuka zegevierde, niet im poneren. Peter Bezemer (l.) van Ouwerkerk in een fel duel gewikkeld met een Renesse-tegenspeler. (Foto: Marijke Folkertsma). Tonny van den Berge (r.) achtervolgd door bijna de gehele verdediging van Veere, dat uit eindelijk verloor met 2-1. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - De voetbalschoenen kunnen nog even uit het vet blijven. Mede door tijdens haar laatste competitiewedstrijd met 2-1 te winnen van Veere moet het eerste elftal van VV Bruse Boys de komende wéken nog gaan strijden voor eventuele promotie naar de tweede klasse KNVB. Omdat Yerseke afgelopen zaterdag het kampioenschap voor zich opeiste (1-0 winst op Tholense Boys) nemen de Bruenaren de eerste periodetitel over van dat-andere-vissersdorp. Zodoende heeft Bruse Boys, samen met' Terneuzense Boys en WC, nog recht op het spelen van een nacompetitie,' met als inzet dus een promotie. In de enorm sterke derde klasse A is pas op de aller laatste competitiedag een beslissing gevallen. Nou ja beslissing, de kampioen is in ieder geval bekend, ook dat viel zaterdag echter bij na in het water. Wanneer de huidige kampioen Yerseke namelijk gelijk had ge speeld, stond het samen met Terneuzense Boys én Bruse Boys op de eerste plaats. Wanneer dat was gebeurd hadden eerst nog beslis singswedstrijden gespeeld dienen te worden om het kampioenschap. Nipt Yerseke won echter nipt met 1-0 van Tholense Boys, dat in theorie ook nog kansen had op een koppositie. Nu we toch bezig zijn. Ook Nieuwland kon bij winst evenveel punten verzamelen om te delen in de dans om het kampioenschap. Eigen lijk is de derde klasse A ge durende het gehele seizoen in twee kampen verdeeld geweest; de ene helft streed om het kampioenschap, ter wijl de andere helft bijna constant vocht tegen degra datie. De selectie van VV Bruse Boys heeft evenwel gedaan wat het kon. Zeker in de staart van het seizoen, toen mogelijke promotiekansen steeds reëler werden, is re delijk gepresteerd. Hoewel bij menige, met name jonge, spelers de spanning amper meer te verdragen was werd afgelopen zaterdag tegen Veere toch weer naar beho ren partij gegeven. „Eventuele promotie leeft gewoon enorm in de groep. En er is ook voor gestreden vind ik. Het is wel een gere ken geweest de laatste we ken", aldus trainer Piet Roks," die zich geen beter af scheid had kunnen wensen. Onder het toeziende oog van burgemeester A. Voge laar startten de paarshem- den tegen Veere met goed voetbal. Al in de 6e minuut kon de openingstreffer wor den gescoord. Gelijk Na een goed uitgespeelde aanval was het spits Jacob van den Berge die voor 1-0 kon zorgen. Twee minuten later stond het echter al weer gelijk. Uit een corner, en door slecht wegwerken van keeper Jacob Muller, kon Johan Josiasse de ge lijkmaker binnentikken: 1- 1. Hierna werden slechts minimaal kansen ge creëerd. In de 40e minuut voor rust kon Harold van den Berge een beslissing forceren. Al leen voor de keeper maakte hij geen fouten, hoewel het maar weinig scheelde of een verdediger had alsnog het leer van de doellijn gered: 2- 1. Na de hervatting zakte het spel van de Bruenaren steeds verder naar beneden. Veere kon nu juist meer druk uitoefenen en liet ver zorgder voetbal zien. Het schortte echter aan het af werken van de verschillen de kansen. Bij Bruse Boys was de organisatie op een gegeven moment ver te zoe ken. Vooral op het midden veld kregen de bezoekers een zee van ruimte. In de 16e minuut kreeg Pe ter Willemse de kans een de finitieve beslissing te force ren. Zijn schot verdween echter net voorlangs over de achterlijn. Vier minuten la ter kwamen de gastheren goed weg, toen doelman Muller een recht op hem af komende aanvaller de bal afhandig wist te maken. Slotfase Veere wist in de slotfase van de tweede helft de druk enorm te verhogen. De beste mogelijkheid kwam nog op naam van Josiasse, die een omhaal in de doel- mond net naast zag gaan. Met hangen en wurgen kon den de Bruenaren nu over eind blijven. Ook het ver vangen van de moegestre den Egbert van Unen en Klaas Verspoor (voor res pectievelijk Kees-Jan van Nieuwenhuijze en Jeroen Hoep) bracht geen verande ring in het spel van Bruse Boys. RENESSE - Door streekgenoot SV Renesse met 0-2 te verslaan heeft de selectie van SV Ouwerkerk in ie der geval promotie naar de eerste klas zondagafde ling weten af te dwingen. Omdat ook naaste concur rent Noormannen gisteren, zondag, twee winstpun ten verzamelde dienen de beide koplopers komende zondag nog een beslissingswedstrijd (op neutraal terrein) te spelen met als inzet het kampioenschap van de tweede klas. Gepromoveerd zijn beide elftal len in ieder geval. De Ouwerkerkers kregen de laat ste seizoensoverwinning overigens niet cadeau van de Renessenaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8