BOLLE B VIJVERVISSEN EN VIJVERVISVOER fDiERENGilUE finj edelsmederij juwelier Vergadering Zierikzeese commissie financiën Fietsdag ook op Schouwen- Duiveland □EDA DISCS midprice cd actie TEGELHANDEL VAN GEESBERGEN wand- en vloertegels en sanitair tegellijmen - voegmortels - kitten BOLLE MAANDAG 6 MEI 1991 NR 24942 5 ZIERIKZEE - De bestemming van het restant van de finan ciële reserve Bijdrage Rode Kruis Ziekenhuis. Daarover wordt gesproken tijdens de openbare vergadering van de Zierikzeese adviescommissie financiën. De commissie vergadert op woensdag 8 mei in het stadhuis te Zierikzee. Vanwege het sa mengaan van de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee in de Stichting Oosterscheldezieken- huizen werd de Stichting Rode Kruis Ziekenhuis per een ja nuari 1990 opgeheven. Daar mee verviel tevens de garantie overeenkomst waarmee de ge meenten op Schouwen-Duive- land financiële verantwoorde lijkheid droegen voor eventue le tekorten. Het restantbedrag in de pot die hiervoor was op gebouwd kan hu op een andere manier worden besteed. De commissie brengt hierover ad vies uit. Tijdens de vergade ring wordt verder gepraat over een aanvullende subsidie voor de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zee land en de overschrijding met ruim 31.000 gulden van het kre diet voor de aanleg van een fietspad langs de Laan van Sint Hilaire en de reconstruc tie van het kruispunt West straat/Laan van Sint Hilaire en Scheldestraat. De vergade ring kan door iedere belang stellende vanaf de publieke tri bune worden gevolgd. RENESSE - De ANWB organi seert zaterdag 11 mei, in sa menwerking met de TROS en de VVV's voor de achttiende keer de Landelijke Fietsdag. Ook op Schouwen-Duiveland kunnen fietsers genieten van het landschap tijdens een 35 kilometer lange route. De rou te is uitgezet door de VVV Re- nesse en start onder meer ook vanuit de VVV Zierikzee. Dit jaar gaat een deel van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag naar het Najjar- fonds. Dit fonds wil het onder zoek naar en de behandeling van de ziekte Crigler Najjar be vorderen. Deze zeldzame lever ziekte, die voorkomt bij zeer jonge kinderen, kan hersenbe schadiging en zelfs de dood tot gevolg hebben. De deelname aan de Landelijke Fietsdag kan er toe bijdragen dat de zie ke kinderen de toekomst wat hoopvoller tegemoet kunnen zien. Zaterdag 11 mei gaan om negen uur de deuren open van de WV Renesse en de WV Zie rikzee. Tot een uur 's middags in Renesse en tot twaalf uur in Zierikzee kunnen fietsers een routebeschrijving a 3,- ko pen. Deelnemers die voor vijf uur weer terug zijn ontvangen een jaarhanger '91, een zeer ge wild object voor de vaste Fiets dagdeelnemers. De fietsers die voor het eerst meedoen krijgen een fraaie medaille. De 18e Landelijke Fietsdag valt samen met de Nationale Molendag. Vanuit Renesse loopt de route richting Elle- meet, Serooske'rke, Heerenkeet tevens controlepost, richting Haamstede, waar molen de Graanhalm in bedrijf- zal zijn. Informatie over alle 170 lande lijke fietsdagroutes is te ver krijgen bij de afdeling infor matie van de ANWB, tel. 070- 3141460. DAMASCUS - Het wantrou wen tussen de Arabische lan den en Israël is nog heel groot, maar het is duidelijk dat Syrië bereid is openingen naar on derhandelingen te maken. Sy rië wacht echter op positieve tekenen van de kant van Israël. Dit heeft minister Hans van den Broek van buitenlandse zaken zondagavond in Damas cus verklaard na een onder houd van drie uur met de Syri sche president Hafez al-Assad. ROTTERDAM - Bewoners van het Stadsdriehoek-gebied in het hartje van Rotterdam zijn in het geweer gekomen omdat zij zich begluurd voelen door de aanwezigheid van vijf verre kijkers langs het tracé van de in aanbouw zijnde Spoortun nel. MOSKOU - Het Sovjetministe rie van binnenlandse zaken heeft de gevechten tussen de re publieken Armenië en Azer- bajdzjan omschreven als een burgeroorlog. Moskou stelt Ar menië verantwoordelijk voor het geweld in het grensgebied met Azerbajdzjan en voor het provoceren van de Sovjetmili tairen. Dit hebben het dagblad Izvestija en het Sovjetpersbu reau TASS zondag gemeld. ZIERIKZEE Nieuwe huisnummers In verband met de bouw van een aantal nieuwe huizen op lo- katies in de binnenstad van Zierikzee heeft de gemeente Zierikzee een aantal nieuwe huisnummers vastgesteld. Aan de Raveslootstraat wordt mid den 1991 een blok van tien wo ningen opgeleverd die de num mers 22 tot en met 40 krijgen. Op de Schouwenbank worden twee woningen gebouwd die de huisnummers 123 en 125 krij gen. Op het voormalige par- keerterreintje aan de Manhuis straat worden twee woningen gebouwd die de nummers 31 en 33 krijgen en aan de Bedde- weeg komen vier woningen die worden voorzien van de num mers 1, 3, 5 en 7. Op het indus trieterrein is aan de Deltaweg een nieuw bedrijf in aanbouw dat nummer 23 krijgt. Dat houdt in dat het huidige be drijfspand 21 nummer 41 krijgt. Dit in verband met eventuele uitbreiding van het aantal bedrijfspanden aan de Dqltastraat. Informatieavond borstvoeding Op woensdag 8 mei vindt in de Julianstraat 9 te Zierikzee een borstvoedingsinformatie avond plaats. Het gaat om een maandelijks terugkerend ini tiatief van La Leche League Ne derland. Een organisatie die zich richt op de begeleiding van moeders die hun kind zelf willen voeden. Meestal wordt de informatie-avond op don derdag gehouden, maar dat is nu niet mogelijk in verband met Hemelvaartsdag. Collecte De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten heeft in Zierikzee 3585,85 opgebracht. Collec tanten en gevers hartelijk dank. Gezond ouder worden Gezond ouder worden. Dat is het onderwerp dat aan de orde komt tijdens een thema middag van de afdeling Pro testants Christelijke Ouderen Bond Schouwen-Duiveland (PCOB). De leden van de bond komen bijeen op woensdag 22 mei in De Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde te Zierik zee. Het onderwerp wordt be sproken door M. H. Cohen- Stuart. De nieuw opgerichte afdeling van de PCOB telt in middels meer dan 250 leden. In de zomermaanden wordt van uit de afdeling meer aandacht besteed aan reisactiviteiten. Op 5 juni staat een dagtocht naar Gouda op het programma en van 16 tot 19 september kun nen de leden deelnemen aan een vierdaagse reis naar de Achterhoek. Op 20 juni wordt een fietstocht gehouden. Aardappelmoeheid Ter voorkoming van aardap pelmoeheid geldt in Nederland een verplichte vruchtwisseling van aardappelen. Om hierop controle te kunnen uitoefenen worden de aardappelpercelen in kaart gebracht, gekarteerd. Ook worden monsters geno men op de aanwezigheid van aardappelmoeheidsaaltjes. De ambtenaren van de Algemene Inspectiedienst (AID), die hier mee zijn belast, hebben op grond van het Besluit Bestrij ding Aardappelmoeheid het recht de percelen te betreden. Volgens het Landbouwschap is het ondoenlijk om in alle ge vallen vooraf aan de grondge bruiker toestemming te vragen of mensen van de AID het land te mogen betreden. Het is dus mogelijk dat landbouwers in het komende groeiseizoen on verwachts worden geconfron teerd met controlerende amb tenaren op hun land. Zondagsdienst In verband met Hemelvaarts dag op donderdag 9 mei aan staande is een aantal provin ciale diensten woensdag voor het laatst deze week geopend. Dat geldt voor de kantoren van provinciale Waterstaat, de pro vinciale griffie en de provin ciale planologische dienst. Ook de dienstkringkantoren van provinciale waterstaat in Zierikzee, Goes, Middelburg en Axel zijn dicht. Open dag DAS Op 19 juni wordt in het gebouw van de Dag- en Avond School (DAS) aan het Jannewekken te Zierikzee een open dag gehou den. Daarbij kan men zien wel ke cursussen in het komende schooljaar plaatsvinden op het gebied van volwassenenonder wijs. Dat zijn de diverse vak ken op MAVO-, HAVO- en VWO-niveau, maar ook talen cursussen, zakelijk taalge bruik of opleidingen op het ge bied van computergebruik. Bij DAS-Zeeland kan men per vak studeren en beginnen waar men vroeger met leren is ge stopt. De Open Dag waarbij over alle mogelijkheden uitge breide informatie wordt gege ven is van 9.00 tot 12.00 en 19.00 tot 21.00 uur. OOSTERLAND Collecte In de kern Oosterland werd een collecte gehouden ten bate van de Nederlandse Lever Darm stichting. Een organisatie die werkzaam is op het gebied van alle ziekten van het spijsverte ringskanaal. De collecte bracht 819,05 op. Namens de organi satoren wordt iedereen die door zijn gift of door te collec teren heeft bijgedragen aan dit resultaat hartelijk bedankt. Vergadering landbouwverenigingen Het samengaan van de land- bouwverenigingen Bruinisse en Oosterland in één afdeling onder een nieuw vast te stellen naam. Dat is een van de be langrijkste onderwerpen van de vergadering die op vrijdag 17 mei plaatsvindt in pleister plaats De Treffer te Ooster land. De bijeenkomst is be doeld voor leden van de land- bouwverenigingen Bruinisse en Oosterland en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat verder een voorstel tot aanpas sing van de statuten, een be stuursverkiezing, een regeling voor de financiële middelen en de bewaring van de notulen boeken. GOES Ontmoetingsavond alleenstaanden Op initiatief van de vrienden kring Kapasi wordt op zater dag 11 mei in Goes een dans- en ontmoetingsavond voor alleen staanden tot ongeveer 45 jaar gehouden. De bijeenkomst vindt plaats in het wijkcen trum De Spinne en begint om 21.30 uur. Fuchsia-tentoonstelling i De Zeeuwse Fuschsia Vereni ging heeft meegedeeld dat men van 8 tot en met 14 augustus een Grote Fuschsia-tentoon- stelling houdt in de Man- huistuin te Goes. De tuin ligt in het uit de 15e en 16e eeuw da terende Manhuis/Weeshuis complex te Goes. De tentoon stelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderopvang Op initiatief van het Christe lijk Nationaal Vakverbond, het CNV wórdt op vrijdag 17 mei in Goes een forumbijeenkomst over kinderopvang gehouden. Hierbij wordt het onderwerp door vijf inleiders vanuit ver schillende hoeken belicht. Daarna vindt een discussie plaats. De forumbijeenkomst duurt van 10.00 tot 12.00 uur en vindt plaats in de Prins van Oranje. Belangstellenden kun nen zich voor deelname aan melden via telefoonnummer 01100-20310. MIDDELBURG Begeleiding aids-patienten Op initiatief van het Aids Plat form Zeeland start op korte termijn in de provincie een Buddyproject. Een buddy is een vrijwilliger die bereid is om een aidspatiënt in zijn of haar naaste omgeving emotio nele ondersteuning en prakti sche/verzorgende hulp te bie den. Buddy betekent letterlijk maatje/kameraad. Hij of zij geeft hulp die een aanvulling is op die van huisarts, maat schappelijk werk, wijkverple ging en gezinsverzorging; de professionele hulpverlenings instanties. In het kader van het buddyproject zoekt men zulke vrijwilligers. Hun wordt ge vraagd minstens een jaar inzet baar te zijn voor ongeveer 8 uur per week. Men biedt hun een trainingsprogramma, begelei ding door een coördinator, pe riodieke bijeenkomsten, reis kostenvergoeding en een WA- verzekering. Belangstellenden kunnen zich per brief aanmel den bij het Buddyproject Zee land GGD, Koepoortstraat 6, 4331 KP Middelburg. Twee nieuwe opleidingen Naar aanleiding van een on derzoek bij het bedrijfsleven in Zeeland gaan aan de Janneke Dierxschool te Middelburg twee nieuwe opleidingen van start. De opleiding assurantiën is bedoeld voor vrouwen vanaf 25 jaar die willen werken in het verzekeringswezen. Zij moeten het Mavo-diploma heb ben. De tweede opleiding is voor Turkse en Marokkaanse vrouwen die opgeleid willen worden tot receptioniste/balie medewerkster. Beide opleidin gen starten in september 1991. Op woensdag 15 mei wordt in de school aan de Oude Vlis- singseweg 32a een informatie avond gehouden. Aanvang 20.00 uur. Klantvriendelijk In het gebouw van de Kamer van Koophandel te Middelburg wordt een cursus klantgericht denken en handelen gehouden. De cursus is bedoeld voor me dewerkers van de verkoop binnen- en buitendienst. De cursus omvat praktijkgerichte oefeningen en vindt plaats op 15, 27, 29 mei en 3 juni. Nadere informatie en aanmelding via 01180-35536. Veerse Meerdagen De Veerse Meerdagen worden dit jaar gehouden van zaterdag 22 juni tot en met zaterdag 20 juli. Het programma omvat ac tiviteiten op het gebied van watersport en andere sportieve recreatie, cultuur, historie, na tuur, visserij, folklore, amuse ment en culinaire presentaties. Onder meer een show admi- raalszeilen, de opvoering van het paardenspel De Heks van Veere en een zeeslagspektakel tussen twee vloten met histori sche schepen. De activiteiten spelen zich af in de kernen Vee- re, Kortgene, Wolphaartsdijk en het recreatiegebied De Schotsman. LONDEN - Groot-Brittannië wist al 40 jaar geleden dat tien tallen nazi-oorlogsmisdadigers zich in het land hadden geves tigd, maar ondernam geen ac tie tegen hen. Dit heeft de Brit se zondagskrant The Observer gemeld. Een geheim onderzoek dat de regering tussen 1950 en 1952 uitvoerde, bracht de iden titeit aan het licht van oor logsmisdadigers uit Litouwen, Estland en Witrusland en ande re delen van Oost-Europa, al dus The Observer. DHAKA - De reddingsopera ties voor het door een vloed golf getroffen gebied in Bang ladesh zijn uitgesteld wegens noodweer. BRUSSEL - Uit een ontmoe tingscentrum in de Belgische kustplaats Knokke is een aquarel van Paul Delvaux ge stolen. De directie van het ge meentelijk ontmoetingscen trum heeft dat zondag beves tigd. De diefstal is al op 1 mei gepleegd, maar ze is nu pas in de openbaarheid gekomen. De aquarel draagt de naam „Les Extravagantes". Het kunst werk meet 25 bij 30 centimeter. Het heeft een geschatte waarde van ongeveer anderhalve ton. Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Oudenbosch en Oud- en Nieuw-Gastel en Kruisland: G. J. Krol te Uit huizen. Benoemd per 15 augustus tot geestelijk verzorger van de Stichting Hervormd Rusthuis te Enschede'. W. Schaap te De venter die deze benoeming heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Harkstede in com binatie met Overschild en te Zuidbroek: H. Offereins, kand. te Assen. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Barendrecht: G. Bouw te Urk (Eben-Haëzer- kerk). Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Dirksland: N. W. Schreuderte Goes; te Nieuwer- kerk (Zld.): J. Karens te Op- heusden. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt Beroepen te Hoek (Zld.) en te Pernis: E. C. Luth, kand. te Groningen. Nederlands Gereformeerde Kerken Beroepen te Doorn: D. A. Lage- waard, kand. te Ede. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Linschoten: J. A. de Koeijer te Wilnis. Aangenomen naar Wagenin- gen: C. Oorschot te Dordrecht; naar Makkum-Cornwerd- Idsegahuizum-Piaam: J. Ek te Oosterzee. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Haulerwijk: J. F. Put te Smilde. Beroepbaar: drs. H. van der Burg, 1.1. predikant te Werken dam (toerustingspredikant te Rwanda), Algol 25, 7904 JN Hoogeveen, tel. 05280-76063. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Spakenburg- Noord: H. J. Boiten te Ensche de-Zuid; te Baflo in combinatie met Warffum; Tj. van Dijk, kand. te Groningen. Aangenomen naar Gouda: P. M. de Wit te Bergentheim, die bedankte voor Hoogkerk en voor Meppel. Bedankt voor Assen-Zuid: P. L. Voorberg te Rouveen. Christelijke Geref. Kerken Aangenomen naar Woerden: M. P. Hofland, kand. te Haarlem. Bedankt voor Gorinchem: H. de Bruijne te Purmerend; voor Eemdijk: H. de Graaf te Droge- ham. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Capelle aan den IJssel (wijk West): C. Vogelaar te Franklin Lakes (USA); te Ridderkerk: G. Mouw te Gene- muiden. Bedankt voor Melissant in combinatie met Dovenzorg: G. J. van Aalst te Benthuizen; voor Aalburg: J. Baaijens te Enkhuizen. Nieuwerkerk beroept ds. J. Karens NIEUWERKERK - De Gerefor meerde Gemeente van Nieu werkerk (Zld.) heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Karens te Opheusden die al eerder predi kant in Nieuwerkerk is ge weest. Ds. Karens, die 24 december 1920 werd geboren, is sinds 29 april 1970 verbonden aan Op heusden. Daarvoor was hij pre dikant in Nieuwerkerk (1963). De gemeente van Opheusden telt ruim 1400 leden, die van Nieuwerkerk ongeveer 250. Ds. Karens is beroepen in de vaca ture die in 1985 in Nieuwer kerk ontstond toen ds. M. J. van Gelder naar Tricht-Gelder- malsen vertrok. $>den I SPECIAALZAAK VOOR CD'S EN HIFISYSTEMEN I de grootste sortering van schouwen-duiveland en goeree-overflakkee in compact disc platen Vele honderden bekende groepen, artiesten en orkesten in onze: 1 voor}4,95 2 voor 45,- 3 voor 65 r voor iedere klant een Moederdag attentie visstraat 12, 4301 cc, zierikzee, tel. 01110-14699 W O Ruime sortering in e.d. 130 m2 showroom, kom vrijblijvend kijken HEM 20-22, ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-13536 VACUUM ELLIPTIC PRO van f479,— voor 1 299,(met bespanning) Appelmarkt 18 Zierikzee Tel. 01110-16525 Zuidwellestr. 14 Zierikzee - 01110-13272 Korte St. Janstr. 11 Zierikzee 01110-15560 In „De Rookende Moor"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5