Druk wordt Bruse Boys te groot Egelantier leidt de ranglijst van de zomeravondcompetitie Ruime zege Mevo: 6-2 Niet geheel fit Renesse verliest op eigen veld Brouwershaven pakt het laatste puntje Ten onder tegen kampioen Verdiende winst SKNWK 4-1 verlies tegen Zwaluwe ZSC en Spui scoren er op los:4-5 SV Dreischor wint slotduel Dauwendaele laat Duiveland met lege handen achter: 0-2 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Omdat ook de naaste concurrentie van VV Bruse Boys het voor bije weekend punten liet liggen, maken de Bruenaren ondanks de 4-1 nederlaag tegen Zwaluwe nog altijd kans een nacompetitie te spelen. Duidelijk is evenwel dat de spanning en de druk, die een dergelijk uitzicht met zich meebrengt, som mige paarshemden inmiddels danig parten is gaan spelen. Ook tijdens de jongste uitwedstrijd tegen Zwaluwe waren verschillende 'Boys' niet in hun nor male doen. Mede hierdoor liepen zij eigenlijk negentig minuten lang achter de feiten aan te hollen. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Mevo behaalde zater dag een ruime 6-2 thuisoverwinning op het bezoe kende DFS uit Burgh-Haamstede. Met name in het laatste kwart van de wedstrijd liep de formatie van Toine Tiggelman weg van de opponent uit de West hoek. Wederom was er dus geen incidenteel succesje weggelegd voor de scheidende DFS-trainer Kees Rijnberg. Met het schamele aantal van drie punten verdwijnt de ploeg uit Burgh-Haamstede dus kleur loos naar de tweede klas. Zeker geen leuk begin voor de nieuwe trainer Bram Schrier uit Nieuwdorp. Toch wist Bruse Boys tegen Zwaluwe behoorlijk wat kan sen te creëren. „Maar die wer den niet afgerond. En dan ver dien je het gewoon niet om te winnen", was trainer Piet Roks de mening toegedaan. Ook hij bemerkt een bepaalde onrust binnen het elftal. „Bruse Boys heeft nogal wat jeugdspelers, en vooral die kunnen moeilijk tegen de druk van dit moment. Bepaalde jongens zaten hele maal niet in de wedstrijd", al dus Roks. Tegenstander Zwaluwe, dat in de onderste regionen nog hard Ondanks de nederlaag konden de Kerkwervenaren terugzien op een goed gespeelde eerste helft. De gastheren die al twee seizoenen lang op de fel begeer de titel aasden hadden in WIK zeer zeker geen makkelijke op ponent. De ploeg van trainer André van de Broek toonde echter als geheel meer klasse te bezitten dan de thuisploeg. Met name de familie Goedege- buure drukte haar stempel op de wedstrijd en had in de Frie se goaltjesdief Peter Kamstra een waardig ploeggenoot. Kamstra liet zich met name in de openingsfase in het lucht ruim gelden. Mede door het op hoge ballen onzeker ingrijpen van WIK-doelman Leo van de Ouden was Kamstra keer op keer gevaarlijk uit voorzetten vanaf de vleugels. Het was dan ook Kamstra die in de 28e mi nuut van de eerste helft de ope ningstreffer scoorde. Uit een voorzet van de sterk spelende Frank Goedegebuure, die zijn directe tegenstander Eric van de Sande een moeilijke middag bezorgde kopte hij zijn ploeg naar een 0-1 voorsprong. Drie minuten later was het de thuisclub die de kans op de ge lijkmaker liet liggen. Het wa ren achtereenvolgens Joost Rotte en Han van de Sande die geen kans zagen om de bal ach ter 's-Heer Arendskerke-doel- man William Albrechtse te krijgen. Nadat Frank Goedege buure aan de andere kant de degelijkheid van de paal had getest scoorde Joost Rotte de gelijkmaker. Rotte rondde een De kampioen van vorig sei zoen, SKNWK, kwam tijdens knokt voor behoud in de derde klasse, wist reeds in de tweede minuut de score te openen. Bruse Boys linksback Leo Bur gers verloor de bal aan een te genstander, die op zijn beurt prima kon voorgeven. Hieruit werd doelman Jacob Muller voor de eerste keer die middag gepasseerd: 1-0. Meteen na die openingstreffer gingen de kopjes bij de paars hemden eigenlijk al omlaag. Hoewel toch zo nu en dan wel kansjes werden gecreëerd, kon niet worden afgerond. De beste mogelijkheid kwam op naam voorzet van Wim van de Velden koppend via de binnenkant van de paal af: 1-1. In de tweede minuut van de tweede helft gelukte het de thuisploeg bijna op voorsprong te komen. Elmar Verhage zag echter zijn schot via doelman Albrechtse en de paal terug het veld in komen. In de negende minuut kwamen de bezoekers plots op voorsprong al was de wijze waarop uiterst discuta bel. Frank Goedegebuure brak aan de linkerkant door de WIK-verdediging en werd door Edwin Ganzeman onderuit ge haald, dit gebeurde echter op een halve meter buiten het strafschopgebied. Scheidsrechter Lansen die dit alles op een te grote afstand ga desloeg besliste tot grote ont zetting van de thuisclub dat de overtreding binnen de beruch te lijnen had plaatsgevonden en deponeerde de bal op de stip. Aanvoerder Wim Goede gebuure aanvaardde het pre sentje dankbaar en schoot zijn ploeg naar 1-2. Door dit inci dent was de thuisploeg enigs zins aangeslagen. De combina ties liepen plots niet meer en toen Peter Kamstra identiek aan zijn openingstreffer, nu uit een voorzet van Leo Goedege buure, voor 1-3 zorgde was de strijd beslist en konden de bloemen en het gerstenat te voorschijn gehaald worden voor de ploeg uit 's-Heer Arendskerke. De ploeg die zich overigens de terechte kam pioen van de eerste klas mag noemen. van Tonny van den Berge, die zijn schot echter ternauwer nood van de doellijn zag ge weerd. Nadat keeper Jacob Muller even daarvoor nog een bal pri ma van de doellijn haalde, viste hij in de 32e minuut voor de tweede keer achter het net: 2-0. Nu schenen de Bruenaren plotseling te beseffen wat er in dat eerste half uur gebeurd was. Ze gingen nu fanatieker in de aanval en kwamen lang zaam maar zeker in hun spel. Zes minuten voor rust wist Tevens konden de Renessena- ren niet beschikken over de in zet van de geschorste Dick Hart en afwezige Mischa van de Hoek. Vanaf de eerste aftrap ging de strijd wel gelijk op. Vanaf de eerste aftrap toonde SKNWK niet voor niets kam pioen te zijn geworden. Van meet af aan werd het initiatief genomen. In de 10e minuut was het Erwin Theunisse die uit een voorzet van Michel Flik- weert de openingstreffer scoor de: 0-1. Ook de tweede Nieuwerkerkse treffer kwam op naam van Theunisse. Deze keer soleerde hij echter door de verdediging van de gastheren en rondde prima af: 0-2. De voor de afwe zige Laurens Kik ingevallen tweede elftalspeler Remco Vreugdenhil liet vervolgens 0-3 Tbnny van den Berge met één van zijn fabelachtige ingooien neef Jacob van den Berge te vinden, die op zijn beurt door- kopte naar de zich in sco- ringspositie bevindende Ha rold van den Berge. Dit keer scoorde hij wel: 2-1. Hierna kregen zowel Klaas Verspoor, Tonny van den Berge als Jacob van den Berge nog mogelijkhe den op de gelijkmaker. Maar ook de Zwaluwe-keeper gooide nu veel roet in het eten. Na de hervatting gelukte het Bruse Boys opnieuw legio kan sen op de grasmat te brengen. Op de een of andere manier wilde de bal er echter niet in. De gastheren waren gelukki ger. Hoewel zij beduidend min der kansen creëerden werd wel regelmatig gescoord. In de He minuut werd het zodoende 3-1 en in de 29e minuut vervolgens 4-1. Waarmee de vijfde sei zoensnederlaag voor Bruse Boys een feit werd. De beste kans voor SV Renesse kwam op naam van Peter Mes- semaker, die op de lat schoot. In de 20e minuut gelukte het vervolgens SDO om uit een corner en door een dekkings- fout in de verdediging de ope ningstreffer te scoren: 0-1. aantekenen. Uit een dubieuze strafschop kon Hoedekensker- ke vervolgens op 1-3 komen. Net voor rust was het evenwel Michel Flikweert die de rust stand op 1-4 bracht. Na de her vatting zakte het spelpeil een eind naar beneden. De mannen van Kommer geloofden het wel en speelden steeds minder fel. SKNWK kwam nog slechts via een doelpunt van opnieuw Er- win Theunisse één stapje ver der, terwijl ook Hoedekensker- ke nog één keer SKNWK doelman Leon Quik kon ver schalken: 2-5. gelijkspel. Ook de veteranen van VV Zierikzee moesten één puntje afstaan aan de oppo nent. De wedstrijd op sport park Den Hogen Blok, tegen Mol Schuddebeurs, bleef ste ken bij een 2-2 gelijkspel. Zonder punten De elftallen van Mevo en het dit jaar jubilerende Stella Boys blijven vooralsnog zon der punten. Mevo verloor de af gelopen week kansloos met 3-0 van mede-koploper Duiveland. Stella Boys moest, hoewel nipt, haar meerdere erkennen in de Zierikzee-veteranen, die tijdens de jongste ronde twee duels moest afwerken: 3-2. Zomeravondcompetitie Zierikzee-Stella Boys 3-2 Duiveland-Mevo 3-0 Egelantier-Velocitas 6-1 SKNWK-Dreischor 3-3 Bruse Boys-Gouwe Geit 5-2 Zierikzee-Mol Schuddeb. 2-2 Egelantier 3 3 0 0 6 10- 3 Duiveland 3 3 0 0 6 8- 1 SKNWK 4 2 1 1 5 11 - 6 Bruse Boys 3 2 0 1 4 8- 5 Dreischor 3 1 1 1 3 5 - 5 Mol Schuddeb. 3 1 1 1 3 4- 7 Zierikzee 4 1 1 2 3 7- 9 Velocitas 3 1 0 2 2 5- 8 Gouwe Geit 4 1 0 3 2 6 - 11 Mevo 3 0 1 2 1 0- 4 Stella Boys 3 0 1 2 1 2- 7 Programma Het zomeravondvoetbalpro- gramma voor deze week ziet er als volgt uit: Maandag 29/4: Mol Schuddebeurs-Duiveland; Woensdag 1/5: Zierikzee- Gouwe Geit, SKNWK-Stella Boys; Donderdag 2/5: Mevo- Egelantier, Velocitas-Drei- schor; Vrijdag 3/5: Duiveland- Bruse Boys. SCHARENDIJKE - Het thuisspelende ZSC en het be zoekende Spui scoorden er af gelopen zaterdag lustig op los. Dat de bezoekers tenslotte met 4-5 aan het langste eind trok ken was in hoofdzaak alleen maar belangrijk voor de statis tiek. Er stond voor beide ploe gen niets op het spel en zo doende lieten beide teams el kaar lekker voetballen met ne gen treffers als gevolg. Doordat de thuisploeg de be langen van het tweede elftal (verkeerde in degradatie pro blemen) liet prevaleren, moest trainer Sjaak Dorreman zelf voor de zoveelste keer zijn voetbalschoenen aan trekken en was hij bovendien genood zaakt om enkele spelers op voor hen vreemde plaatsen neer te zetten. Een gevolg van dit alles was dat drie van de vijf tegentreffers ontstonden doordat de 'buitenspelval' van de thuisploeg niet optimaal functioneerde. In de 15e minuut leidde dit al les tot een 0-1 voorsprong voor de bezoekers. Een onschuldig lijkende kopbal van één der Spui-aanvallers ketste via de rug van een medespeler achter de uit zijn balans gebrachte doelman Johan van der Horst in het doel: 0-1. Nadat in de 30e minuut wederom de bui tenspelval verkeerd dicht klap te gelukte het een Spui-speler middels een bekeken lob 0-2 te scoren. Vijf minuten voor rust wist Arno de Jonge uit een pass van Ko Louwerse tegen te scoren zodat de rust met een 1-2 stand in het voordeel van de bezoekers aanbrak. Drie minuten na rust was het echter Edwin van Oeveren die de gelijkmaker in het doel de poneerde: 2-2. Nadat de bezoe kers in de 11e minuut middels een kopbaldoelpunt op 2-3 wa ren gekomen, was het in de 20e minuut good old Sjaak Dorre- man zelf die zijn ploeg uit een vrije trap van een meter of der tig via de handen van de blun derende Spui-doelman naast de bezoekers bracht: 3-3. Een kwartier voor tijd waren het weer de bezoekers die wis ten te scoren. Nadat één der Spui-spelers zijn poging tegen de paal zag belanden, floot de scheidsrechter evenwel af (hij dacht waarschijnlijk dat de bal in het doel rolde) zodat de ge hele ZSC-verdediging bleef staan. Doch nadat de scheids rechter zijn fout had ingezien riep hij „speel maar door" waarop het voor de wakkere Spui-spits een klein kunstje was om 3-4 te laten aanteke nen. Vijf minuten later scoorde Gerard de Voogd uit een mee gekregen strafschop (goedma- kertje) 4-4 alvorens in de 43e minuut de Spui-spits uit een hoekschop de bal ineens op zijn slof nam en daarmee de 4-5 eindstand vastlegde. GOES - Na op een enigszins knullige wijze een reële moge lijkheid op promotie enige tijd geleden te grabbel hebben ge gooid, heeft SV Dreischor zon dag weer als vanouds gevoet bald. De laatste competitie wedstrijd uit tegen Robur 2 werd moeiteloos met 1-5 ge wonnen. Wanneer de Goese doelman niet zo goed op dreef was geweest, had het Dreister elftal zelfs met dubbele cijfers kunnen afsluiten. „Nog steeds vind ik dat Drei schor de beste ploeg in deze klasse is. Het is jammer dat mede door verhalen over het niet willen promoveren enkele wedstrijden knullig verloren zijn gegaan. Dat neem ik be paalde mensen nog altijd kwa lijk", wil trainer Ko Willemse van het hart. Hij -wordt vol gend seizoen opgevolgd door Tbnny Tettero, vanuit de eigen gelederen. Deze laatste wedstrijd van het seizoen 1990/1991 betekende voor het eerste elftal van SV Dreischor tevens de beste. Vooral het centrale verdedi gingsduo Jan Kip (laatste man) en voorstopper Peter van de Linden waren tijdens deze uit wedstrijd tegen Robur 2 de gro te stimulators. In de eerste tien minuten ging de strijd gelijk op. Langzaam maar zeker kregen de groen- witten evenwel greep op de wedstrijd. In de 13e minuut ge lukte het Jan Witte om met het hoofd uit een voorzet van Luck Heijboer de openingstreffer te scoren: 0-1. Vanaf dat moment werd het een éénrichtingsverkeer. Na een aanval via onder andere Jan Kip, Peter van de Linde, Chris Tettero en Serge van de Bos kwam Jan Witte in balbe zit. Hij toverde de twee tevoor schijn: 0-2. Uit een warrige ac tie in de 32e minuut wisten de gastheren een 1-2 ruststand te bewerkstelligen. Na rust zorg den achtereenvolgens Norman Dijst, Jan Witte en tenslotte Luck Heijboer voor een 1-5 eindstand. Doordat er voor beide clubs niets op het spel stond was het met name voor dé trainers hard werken om de spelers gemoti veerd binnen de lijnen te krij gen. Trainer Tiggelman greep dan ook het afscheid van speler Jeroen Wijsman (verhuist naar Wageningen) aan om deze een waardig afscheid te bezorgen. Een greep die na de wedstrijd succesvol bleek te zijn. Het duel stond niet alleen in het te ken van het afscheid van Wijs man, aan DFS-zijde vierden na trainer Kees Rijnberg zoon Leo Rijnberg (hangt zijn schoenen aan de wilgen) en Marco Bijde- vaate hun vertrek. Hoewel de einduitslag anders zou vermoeden ging de strijd met name in de eerste helft ge lijk op. Het waren zelfs de be zoekers die na 20 minuten spel middels een spectaculaire om haal van Simon Hart op een 0-1 voorsprong kwamen. Een voor sprong die echter een zestal mi nuten voor het rustsignaal door Dick van Splunder teniet werd gedaan: 1-1. Diezelfde Van Splunder tekende in de tweede minuut van de tweede helft op aangeven van Friso de Over de eerste helft was trai ner Arend Krijgsman verre van tevreden. Het spel zakte zienderogen naar een bedenke lijk peil en zijn spelers konden de ballen steeds slechter kwijt. Daarbij gingen ze elkaar ook nog verwijten maken. „Nee, daar was ik niet over te spre ken. En dat heb ik ze dan ook tijdens de rust wel even duide lijk gemaakt", vertelt Krijgs man, die volgend seizoen wordt opgevolgd door trainer Tbon van Tiggelhoven. Het was spits Peter van Mourik die overigens in de 3e minuut wel de openingstreffer scoorde: 0-1. Na die treffer zakte het spel echter steeds verder weg. Dit was dan ook de oorzaak dat de gastheren het heft in han den konden nemen en nog voor Duiveland-trainer Cees Wil lemse kon ondanks de neder laag terug kijken op een goed gespeelde wedstrijd van zijn manschappen. „Met name in de eerste helft is er voor elke bal gestreden en met vlagen werd er behoorlijk gevoetbald, al moet ik eerlijk stellen dat Dauwendaele als ploeg georga- niseerder speelde en daardoor iets meer dreiging had q(an wij". Tbch waren de iets betere kansen in de eerste helft voor de thuisploeg. Zo zag Jacco de Jonge een schot rakelings over gaan en had Jac co de Bruine pech toen hij een inzet langs de verkeerde kant van de paal zag verdwijnen. Met name René van der Werf was keer op keer een plaag voor de Dauwendaele defensie, die somstijds handen en voeten moest gebruiken om Van der Werf af te stoppen. Dauwen daele kon in de eerste helft be houdens uit hoekschoppen en vrije trappen (veelal vanaf de Jonge ook Mevo's tweede tref fer aan: 2-1. Na deze op psychologische mo menten gescoorde treffers gaf het bezoekende DFS zich toch nog niet gewonnen. De bezoe kers kwamen dan ook in de 15e minuut op gelijke hoogte nadat Leo Rijnberg op schitterende wijze een vrije trap raak schoot: 2-2. Na dit doelpunt had DFS zelfs op voorsprong kunnen komen, Jan-Piet van Waveren faalde echter oog in oog met Mevo-doelman Niels Goudzwaard in de afwerking. In de 30e minuut gelukte het de thuisploeg om wederom op voorsprong te komen. Het was Martin Dekker die uit een scrimmage voor 3-2 zorgde. Kon de ploeg uit de Westhoek in een eerder stadium uit een achterstand terugkomen, dit maal was de Mevo-treffer te veel geworden. De ploeg van Rijnberg zakte in elkaar en daarna was het voor achtereen volgens Peter van de Linde (4- 2), Dick van Splunder (5-2) en Martin Dekker (6-2) een koud kunstje om hun ploeg naar een ruime zege te schieten. rust een riante 3-1 voorsprong wisten te bewerkstelligen. Na de donderspeech van Krijgsman tijdens de theepau ze, herstelden de Brouwenaren zich goed. In de tweede helft werd de draad weer goed opge pakt. Binnen een tijdsbestek van tien minuten waren het achtereenvolgens Peter van Mourik, Cees Kraayenbrink en Arjan Visser die een 3-4 voor sprong op het scorebord brach ten. Wolfaartsdijk werd in die fase totaal overklast. Nadat in de 35e minuut een overtreding was begaan op laatste man Leo Nouwen op het middenveld (die niet werd beboet), beteken de zijn afwezigheid in de verde diging dat Wolfaartsdijk als nog één keer kon scoren. vleugels) nauwelijks voor ge vaar zorgen. Al moet er wel vermeld worden dat in de 30e minuut een vrije trap van één der Dauwendaele-spelers om onduidelijke redenen werd af gekeurd. Rust: 0-0 Nadat ook in de tweede helft de strijd lange tijd gelijk op was gegaan, gelukte het in de 20e minuut een Dauwendaele- invaller achter een verdwaalde lange bal aan te gaan en mid dels een bekeken lob zijn ploeg op 0-1 te brengen. Tien minuten later kwamen de bezoekers zelfs op 0-2 doordat een goed teruggelegde bal op de Dau- wendaele-spits door deze laat ste beheerst werd afgerond: 0- 2. Hoewel Jaco de Jonge even later een poging op de paal zag belanden, was de wedstrijd ge lopen. De kopjes van de Duiveland-spelers gingen naar beneden en Dauwendaele speelde het laatste kwart van het duel geroutineerd en met speels gemak uit. ZIERIKZEE - Vanwege een gunstiger doelsaldo heeft het zomeravondelftal van de Egelantier momenteel de koppositie van de eilandelijke competitie in han den. Mede door de afgelopen week gerealiseerde 6-1 overwinning, op Velocitas, staat de Egelantier er beter voor dan Duiveland, dat even zoveel winstpunten heeft verzameld. haar jongste wedstrijd niet thuiswedstrijd tegen Dreischor verder dan een gelijkspel. De eindigde onbeslist in een 3-3 Een spelmoment tijdens de wedstrijd tussen Duiveland en Mevo, welke door eerstgenoemde met 3-0 werd gewonnen. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Het eerste elftal van de SV WIK slaagde er afgelopen zaterdag niet in om het bezoe kende 's-Heer Arendskerke van het welverdiende kampioenschap in de eerste klas af te^houden. Onder het toeziende oog van de in een rolstoel zittende Jaap de Ridder (hij onderging onlangs zijn zevende knie operatie) leed de ploeg van interim coach Karei Man- ni een 1-3 nederlaag. Hoewel de nederlaag verdiend was te noemen, was de wijze waarop WIK op een 1-2 achterstand kwam uiterst discutabel te noemen. RENESSE - Tijdens de voorlaatste competitiewed strijd heeft het eerste elftal van SV Renesse op eigen veld met 0-1 verloren van het bezoekende SDO. Het feit dat voor geen van beide ploegen nog iets op het spel stond zorgde ervoor dat het geen hoogstaande wedstrijd betrof. Daarbij toonden de gastheren zich overigens ook niet geheel fit, wat te maken had met de avond daarvoor gehouden jaarlijkse feestavond van de club. HOEDEKENSKERKE - Het voorlaatste optreden van de kampioen van de afdelings tweede klasse, SKNWK, is geëindigd in een verdienstelijke 2-5 overwinning. Tijdens de uitwedstrijd in en tegen Hoedekenskerke ondervond trainer Kees Kommer en zijn blauw-zwarte brigade weinig tegenstand. Voor de titelwinnaar resteert nu nog het uitspelen van de eerder dit seizoen gestaakte wedstrijd tegen ZSC. Die nog vijftien te spelen minuten worden don derdag aanstaande op sportpark Het Springer afge werkt. WOLPHAARTSDIJK - Het eerste elftal van ASV Brouwershaven heeft haar laatste competitieduel van het huidige seizoen afgesloten met een gelijk spel. Nadat donderdag jongstleden reeds het beno digde ene puntje werd afgesnoept van VCK (4-4), waardoor degradatie definitief kon worden afge wenteld, werd tegen Wolfaartsdijk ook een 4-4 eind stand gerealiseerd. Wel werden de Brouwenaren in eerste instantie op een 3-1 achterstand gezet. OOSTERLAND - Ondanks een goed gespeelde wed strijd slaagden de mannen van trainer Cees Willem- se, Duiveland, er niet in om te stunten tegen het ge promoveerde Dauwendaele. De ploeg van trainer Ben van de Ketterij sprong in deze wedstrijd zorg vuldiger met de kansen om en ging zodoende met een 0-2 overwinning terug naar Middelburg. Voor de wedstrijd hadden de hoofdstedelingenzelfs nog zicht op het kampioenschap in de eerste klas, maar dan moest mede-kampioenskandidaat 's-Heer Arendskerke wel verliezen bij hel Kerkwerfse WIK. Zover kwam het echter niet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8