Provinciale waterstaat gaat verkeersonveiligheid te lijf Jeugdboekenschrijver overhandigt nieuwste hoek in Delta Expo Waar is m'n deel III Een sluier van nostalgie Parallelweg langs Oesterdam wordt fietspad Vergadering NCVB Havennieuws Niemand houdt mij tegen" over strijd tegen het water Vergadering commissie financiën Wester- schouwen Enquête ZWN-lijnen naar Rotterdam :he nieuwsbode dinsdag 23 april 1991 nr 24936 .ectuur, 12 delige docu- lire serie. Afl. 5. uur Bekijk het maar. co- serie. uur Journaal. uur Portret van een hu- 4-delige Engelse serie iet boek naar Nigel Nicol- er de stormachtige perio- het huwelijksleven van lackville-west en Harold on. Afl. 4. uur Bij de repetities De ondergang van jland, verslag van de ipnamen van dit thea- ik van Peter te Nuyl. uur Journaal, uur Studio sport jour- actuele informatie over [ort van vandaag. uur NOS-laat, achter- .informatie. uur Logistiek. Les 6. uur Nieuws voor doven ;chthorenden. 1 uur Schooltelevisie, uur Bahel, wekelijkse rsbrief voor Marokkaan- granten. uur Het Capitool, Ameri- |se serie, uur Kwislijn. uur Nieuws. uur Tik tak, animatiese- fl. 55. uur Plons, afl.: Plons en issersmeisje. uur Prikballon, kleuter- zine. uur Carlos Co, magazi- -aarin poppen vertellen .inderen willen weten. uur De geheimzinnige [steden (Mysterious cities ild), Japanse serie, uur Buren, Australische uur Mededelingen en pro- ïma-overzicht. uur Nieuws. i uur FTI-Journaal, infor- |e over Flanders Technolo- Titernational. i uur Kwislijn j uur Een zaak voor twee, felige Duitse misdaadserie, i uur Bagdad Café, Ameri- |se comedyserie. I uur Panorama. I uur Kunst-zaken, i uur Vandaag pl. Kwislijn. uur De nieuwsjongens, _>lige Engelse comedyserie. uur Coda, Charmante jriette, van Roberty, uitge- door het Salonorkest llez-vous. uur Nieuwskrant uur Mooi en meedogen- afl. 168. uur Programma van '-Informatief, j uur Mededelingen en pro- nma-overzicht. uur Nieuws. J uur De wereld in kaart, 6- te documentaire serie over de mens de wereld heeft lekt en in kaart gebracht. |3. uur Hanussen, Hon- s/Westduitse speelfilm. itelveen. Op de vier ver- llende affiches staan ver korte fragmenten uit be de popsongs. Ze zijn onder van een reclamecampagne de Noordhollandse open- j bibliotheken. |rne tijden, helse pijn. ichting zijn, aller lijden. nfloerste trommels, r een moord, een brand. :rs stoere hand, rme drommels. zo doet schrijden, tee, vergiftigd land? bindend band, breuk verbeiden... nelodie, o einden, korrel zand...? m de dinsdag-uitgave van de dt thuis-dichters uit de streek een groter publiek te presen- •schikte gedichten te hebben zeesche Nieuwsbode, Postbus :ie behoudt zich het recht plaatsen Wijzigingen worden De naam van de schrijver of BRUINISSE - Op maandag 29 april wordt het visserijmu seum van Bruinisse officieel geopend door mevrouw De Vries-Hommes van gedepu teerde staten van Zeeland. Ver volgens wordt op 30 april open huis gehouden om het uiterst fraaie resultaat van vrijwilli gers te kunnen aanschouwen. Tevens is die dag de nabijgele gen Oudheidkamer gratis te bezichtigen. Ook worden die dag de openingstijden voor het komende siezoen bekendge maakt. Het is duidelijk dat deze nieu we lokatie van het visserijmu seum op oppervlakte inboet op de vorige maar dit doet abso luut niets af van de schoonheid van dit nieuwe visserijmu seum waar menige Bruse vrij williger zijn vrije uurtjes aan heeft opgeofferd. De lokatie van deze brok nostalgie dat onlangs door voorzitter Ottens tijdens de vergadering van de VW een slechtweer-lokatie werd ge noemd, kan uiterst gunstig ge noemd worden. Onder één dak met het VW-kantoor en op een steenworp afstand van de Oud heidkamer zal het tijdens het seizoen menige toerist die het dorp via de kade in komt gelo pen, aantrekken. Meteen bij het binnentreden van het visserijmuseum wordt men via de op schaal gebouwde BRU 26 Jan Dingeman met een belangrijke pijler van het be staan van Bruinisse geconfron teerd: de mosselsector. Even verderop wordt de mos selcultuur nogmaals tentoon gesteld via enkele penningen die tijdens het promoten van de mossel aan het einde van de vorige eeuw in Duitsland aan mosselkweker en handelaar P. Okkerse te beurt vielen. De kwaliteit van zijn mosselen werd hiermee bekroond. Een andere pijler: de visserij, wordt via een slagrijf en mini atuurkorren vergezeld van een fotosessie tentoongesteld van af de zeiltijd via het motortijd perk tot aan de huidige situa tie. Nata's van scheepswerf Van Duivendijk, compleet met no ta's van onderaannemers, date rend tot uit de vorige eeuw re presenteren tezamen met een Kromhout gloeikopmotor, ter beschikking gesteld door ma chinefabriek Padmos, de ge schiedenis van de scheeps bouw/reparatie. Saillant detail is dat uit de nota's van Van Dui vendijk blijkt dat de hoogaars BRU 105 Jonge Jan voor het luttele bedrag van 2312,35 door deze scheepswerf werd ge bouwd. Een adembenemende verzame ling botten en kiezen waaron der ook een onderkaak van een mammoet wordt hiernaast ten toongesteld^. Deze collectie werd in de Noordzee opgevist en verder verzameld door Kurt Habraken. Achterin het museum wordt men met huidige en vroegere vangsttechnieken van mossel sector, kokkelvisserij en oestervisserij geconfronteerd. Een verzameling aardewerk opgevist door de BRU 33 en verzameld door M. Kik geeft een kleine indruk van de sluier van nostalgie die over dit pand gespreid ligt. Een fotosessie van vlaggetjes dagen herinnert aan de feest dagen van de afgelopen tijden. Een scherp in het oog springen de maquette, geeft een beeld van Bruinisse vanaf het Nieuwlandje tot aan de repara tiehaven. Ook de scheepshel ling van Van Duivendijk zoals die was voor de vernieuwing is nagebootst. Naast deze verzameling van voorwerpen is er op de verdie ping van het visserijmuseum een ruimte ingericht waar vi deofilms gedraaid kunnen worden. Een fotoserie van de stormramp van 1911 comple teert deze bovenverdieping te zamen met een aantal in kle derdracht gehulde poppen. BRUINISSE - In mei begint provinciale waterstaat Zeeland met de uitvoering van een serie maatrege len, die een eind moet maken aan de rustverstoring op de Oosterschelde en de verkeersonveiligheid op de Oesterdam. De parallelweg wordt voor het groot ste gedeelte een fietspad, dat door hindernissen van het snelverkeer zal worden afgesloten. Ruim twee kilometer parallelweg blijft voor recreanten met auto's open. Het afgelopen jaar bleken de oevers van de Oesterdam nog weer een groter trekpleister dan het jaar daarvoor. On danks maatregelen die in de loop van het vorig jaar door ge deputeerde staten van Zeeland werden genomen, ontstonden er opnieuw onaanvaardbare si tuaties. Door de grote aantal len geparkeerde auto's raakten de bermen langs de parallel weg beschadigd op de damge- deelten Tholense Gat en Marol- legat. Omdat de bermen van wezenlijk belang zijn voor de waterkering, zijn maatregelen hier noodzakelijk. Vermindering Hoewel het afsluiten voor snel verkeer van de parallelweg op de gedeelten Damvak Zuid en Speelmansplaten vorig jaar leidde tot een vermindering van het autoverkeer, ontston den er toch problemen. De ver bodsborden werden zo vaak ge negeerd, dat optreden van de politie geen oplossing meer bood. Het resultaat: veilig heidsproblemen door druk fietsverkeer en snel rijdende auto's. Het gevolg van de toegenomen oeverrecreatie is een Steeds ernstiger rustverstoring op de platen, slikken en schorren in de Oosterschelde, vooral door pierenspitters en zoekers van zeevruchten. Behalve een aan gewezen spitgebied langs de dam, het gedeelte ter hoogte van de Thrweplaat, zijn de vooroevers sinds het aanwijzen van de Oosterschelde als be schermd natuurmonument ver boden gebied. De provincie verlangt naleving van dit ver bod. Fietspad Met instemming van de Stuur groep Oosterschelde en de ge meentebesturen van Riemers- waal en Tholen hebben gs nu besloten de eerder voor het snelverkeer verboden delen van de parallelweg tot fietspad te bestempelen. Deze twee fietspadgedeelten zullen elk aan het begin en eind worden voorzien van een barrière, zo dat er geeif auto's meer door kunnen. De opzet is de vooroe- vergebieden, die men niet mag betreden, zo moeilijk bereik baar te maken dat eventuele overtredingen effectief kunnen worden bestreden. De parallelweg wordt fietspad van kilometer 0,1 tot kilometer 3,6 voor Damvak Zuid en van kilometer 5,7 tot kilometer 11,2 voor Damvak Speelmanspla ten. Het snelverkeer - dat op de parallelweg terecht kan tussen kilometer 3,6 en 5,7 - wordt van de fietspaden geweerd door stevige hekwerken tussen de hoofdrijbaan en parallelweg en door verhoogde glooiings- blokken in de glooiing. De vier barrières aan begin en eind zul len bestaan uit slagbomen, die door andere regelmatige ge bruikers met een identificatie kaart eenvoudig te openen zijn. Voor de fietsers komen er op de toeleidende paden fietssluizen van een meter breed. Voor ontheffing van het verbod op gemotoriseerd verkeer ko men hulp- en onderhouds diensten in aanmerking en het landbouwverkeer dat regelma tig van de weg gebruik moet maken (tractoren). Waar verder langs de fietspaden nog uitwis seling mogelijk is tussen snel- en fietsverkeer zullen paaltjes dat onmogelijk maken. Er moet nog bekeken worden of het plaatsen van paaltjes tus sen hoofdrijbaan en het voor snelverkeer toegestane deel van de parallelweg raadzaam is. De Stuurgroep Oosterschelde pleit voor deze oplossing, die het op willekeurige plaatsen doorschrijden van de berm tus sen de twe wegen onmogelijk maakt. Op het Damvak Tholense Gat komen 190 verharde parkeer plaatsen. Op het Damvak Ma- rollegat - tussen kilometer 3,6 en 5,7 - wordt het parkeren in de niet verharde oostelijke berm van de parallelweg on mogelijk gemaakt door het plaatsen van een rij palen. De voorzieningen gaan in to taal 420.000 gulden kosten. De parallelweg langs de Oesterdam wordt voor het grootste deel fietspad. SEROOSKERKE Koninginnedag Het Koninginnedag-program ma gaat in Serooskerke om 9.00 uur van start met een op tocht van verklede kinderen door het dorp. Twintig minu ten later is het vlaghijsen bij de school en wordt het Wilhel mus gezongen. Om 9.45 uur worden er rond de school spel letjes gespeeld. Thema is 'be roepen'. Het ochtendprogram ma duurt tot ongeveer 11.30 uur. Het middagprogramma gaat om 14.00 uur van start met een wandel-puzzeltocht. In schrijven voor deze tocht kan vanaf 13.30 uur in de kerktuin. Er zijn 26 opdrachten verspreid in het hele dorp: denkspelle tjes, behendigheidsspelletjes en raad-spelletjes. Vanaf 18.00 uur wordt in de kerktuin een groots barbecuefeest gehou den. SCHARENDIJKE Opbrengst De collecte ten behoeve van de Nederlandse Hartstichting die in de week van 14 tot en met 20 april in Scharendijke en om streken werd gehouden heeft een bedrag van 1242 gulden op geleverd. Collectanten en ge vers worden voor hun mede werking en giften bedankt. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Koninginnedag Het Koninginnedagprogram ma in Noordgouwe/Schudde- beurs gaat om 9.30 uur van start met vlaghijsen op de Ring in Noordgouwe. Muziekvereni ging Con Amore zorgt voor de muzikale omlijsting. De kin derspelen rond de school gaan om 10.00 uur van start. Vanaf 13.00 uur kan men terecht op de Oranjemarkt met onder meer een grabbelton, sjoelen, darts- spel, schiettent, ringgooien, paalklimmen, zaklopen, touw trekken en het Rad van Avon tuur. Als de weergoden mee werken wordt de Oranjemarkt op de Ring opgesteld. Bij ZIERIKZEE - 'Het baasje gaat naar het voetballen kijken en ik moet hier maar in die auto zitten'. Dat moet de hond op bonen- staande foto gedacht hebben. De viervoeter besloot actie te on dernemen om zijn verblijf in de auto wat spannender te maken. De jacht op het derde deel van het kentekenbewijs werd geopend en na enige acrobatische toeren van de hond was er weinig meer over van het kleine document. Op de foto is de hond bezig de laatste sporen van zijn vandalisme-daad uit te wissen. (Foto: Joop van Houdt). slecht weer wijkt men uit naar het dorpshuis. Een optreden van Con Amore staat gepland voor 14.00 uur. De Zeeuwse Rel geeft vanaf 15.00 Koninginne dag in Schuddebeurs/Noord- gouwe een folkloristisch tintje. In de avonduren is tijd inge ruimd voor sport: gekostu meerd voetbal op het sport veld. Wie zich daarvoor wil op geven kan terecht bij Meyboom (tel: 1214) of Hilleman (tel: 1743). Om 20.00 uur is het Bal in het dorpshuis met muzikale medewerking van het Portu- gaal Trio. BRUINISSE Koninginnedag Het programma op Koningin nedag in Bruinisse gaat om 8.00 uur van start met klokge lui. Tfen overstaan van het colle ge van burgemeester en wet houders worden aansluitend daarop ballonnen opgelaten en zorgt de Scouting voor het hij sen van de vlag. Voor de muzi kale ondersteuning zorgen Nu met Hope en Oefening en Uit spanning. Schoolkinderen zin gen het Wilhelmus. Om 10.15 uur start een korte muzikale rondgang door het dorp. Voor de kinderen tot en met groep 4 worden er kinderspelen gehou den bij het gemeentehuis. Het thema van de kinderspelen is sprookjes. Voor de oudere kin deren is er een vossejacht. De kinderspelen gaan om 11.00 uur van start. Vanaf 12.00 uur kan men terecht op het par keerterrein aan de Lange Ring waar dan inmiddels de Oranje markt staat opgesteld. Er wor den verschillende spelletjes ge houden en uiteraard ontbreekt ook het Rad van Avontuur niet. Ook is er plaats ingeruimd voor een rommelmarkt. Leden van schaakvereniging Tbt Ons Genoegen (TOG) geven om 14.00 uur een schaakde monstratie op het 'schaakbord' op het parkeerterrein. De spon sorloop gaat om 15.00 uur van start. De baten van die loop ko men ten goede aan de inrich ting van de sportzaal. Het is de bedoeling dat een sponsor voor elke ronde die wordt afgelegd een bedrag beschikbaar stelt. Het avondprogramma gaat om 18.30 uur van start met muziek van boerenkapel Stuitje Leut in het dorpshuis. De festivitei ten worden om 19.30 uur voort gezet met de traditionele Den- kronde waarbij de sportbolle- bozen geducht aan de tand ge voeld worden over Bruinisse en de sport. Ifevens wordt bekend gemaakt wie de Bruse sport man of -vrouw of -ploeg van het jaar 1990 geworden is. De dag wordt feestelijk afgesloten met een optreden van de Booze Brothers. GOES SGP-jongerenavond De keerzijde van de economi sche groei. Over dat thema wordt op donderdag 25 april in Goes een bijeenkomst gehou den voor SGP-jongeren. Drs C. P. Polderman geeft daarbij een bijbelse visie op economische groei. En financieel- economisch redacteur bij het Reformatorisch Dagblad drs A. A. de Rooy praat over de prak tische uitwerking van het on derwerp. De bijeenkomst vindt plaats in de Voetiusscholenge- meenschap en begint om 19.30 uur. Keuzecursus REC Het Regionaal Educatief Cen trum begint maandag 6 mei met een keuzecursus in Goes. Een keuze-cursus is bedoeld voor volwassenen die iets wil len gaan leren of ondernemen, maar niet zo goed weten wat. Het programma is zo opgesteld dat deelnemers in zes bijeen komsten niet alleen kennis ma ken met beroepen en oplei dingsmogelijkheden, maar ook met alllerhande vormen van vrijetijdsbesteding zoals hobby's en vrijwilligerswerk. De cursus wordt gratis aange boden. Wie meer wil weten kan bellen met het REC: 01100- 31170. KAPELLE Orgelconcert In de Nederlandse Hervormde kerk te Kapelle vindt op dins dag 30 april een orgelconcert plaats waaraan de Rotterdam se organist Geert Bierling mee werkt. Hij bespeelt een histo risch Batz-Witte orgel. Het con cert begint om 11.00 uur. VEERE Exposities Vanaf 27 april zijn alle exposi ties in de Grote Kerk in Veere compleet. De kerk blijft ge opend tot 27 oktober. De laat ste der Hanekammen is een ex positie over bedreigde pad destoelen. Voor veel zwammen is hun specifieke leefomgeving drastisch verkleind als gevolg van onder meer luchtverontrei niging. De tentoonstelling is niet alleen gericht op informa tie aan volwassenen maar is vooral bedoeld om de jeugd te informeren. Ganzen in de win ter is een expositie over de gan zen die 's winters in Zeeland verblijven. Nederland is voor ganzen een van de belangrijk ste pleister- en fourageerplaat- sen. Een interessante expositie is ook de tentoonstelling over 25 jaar Zeelandbrug. De geëx poseerde foto's van C. Kotvis geven een goed beeld van de bouwactiviteiten, de functie en het gebruik van de Zeeland- brug. Verder is in de kerk de expositie De synagoge in Mid delburg te zien. De Stichting Synagoge Middelburg presen teert zichzelf aan de hand van foto's. De vijfde tentoonstel ling die te zien is in de kerk draagt de titel Monumentale gebouwen in Keramiek en is gewijd aan het werk van oud banketbakker C. J. Harthoorn uit Hardenberg. Hij boetseert op schaal 1 op 40 historische ge bouwen in Nederland. Verder staat voor de Grote Kerk in Veere nog een aantal wisselten toonstellingen op het program ma zoals bijvoorbeeld de expo sitie World Press Photo in sep tember. MIDDELBURG Informatie-avond GGD-Zeeland en COC Midden- Zeeland houden woensdag 24 april een open informatie avond over de voors en tegens van het laten testen op het HIV- virus, de zogenaamde Aids- test. De informatieavond wordt gehouden in het COC- pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg en begint om 20.00 uur. Spreekster is Jolian- ne Hellemans, sociaal ver pleegkundige en aids-preven- tie medewerkster bij de GGD. Een COC-vrij williger vertelt zijn ervaringen. Uiteraard be staat de mogelijkheid vragen te stellen. Om 21.00 uur gaat het COC-café open, maar de mensen die meewerken aan "de informatie-avond blijven nog enige tijd beschikbaar voor in formatie en vragen. Oranjefeest De regio Midden-Zeeland van de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosexuali- teit COC houdt zaterdag 27 april een groots Oranjefeest in het COC-pand aan de Eigen haardstraat in Middelburg. In een fraai aangekleed pand is er disco en zijn er diverse gratis hapjes. Men kan er terecht van af 21.00 uur. TILBURG - Minister Hirsch Ballin van justitie heeft van ochtend maandag geen gehoor gegeven aan de uitnodiging van een groep sociale advoca ten om vanuit zijn woonplaats per helikopter met hen mee te vliegen naar een rechtszitting in Amsterdam over daar inge diende faillissementsverzoe- ken van de sociale advocatuur. De bewindsman prefereerde de dienstauto naar Den Haag. BRUINISSE - Onlangs bracht de Nederlandse Christenvrou- wenbond afdeling Bruinisse met een groot aantal leden een bezoek aan Stern Kosmetiek Zeeland Beautyfarm te Noord- gouwe. Na de ontvangst met een kopje koffie werd informatie gege ven over de verschillende mo gelijkheden van huid en li chaamverzorging. Een demon stratie werd gegeven van onder meer het gebruik van baden met zeezout en algen, sauna en stoombad. Er werd tevens uitleg gegeven over cellulitis, littekenbehan deling en apparatuur voor spierversteviging en afslan ken. In het Gymnasion kon ge oefend worden op bewegings/ trainingstafels. Onder het genot van een drankje werd getoond hoe een masker en make-up aange bracht kan worden. De NCVB ervaarde het als een zeer leer zame avond. BRUINISSE - Bij de werf van Maaskant ligt momenteel het casco van de Eurokotter UK 159 voor Albert van Urk. De Eurokotter wordt bij Maas kant gedeeltelijk afgebouwd en de verdere afbouw wordt bij scheepswerf Hollander te Lemmer verricht. Maaskant verricht vooral de afbouw met betrekking tot de machinekamer (motoren en lie ren). De Eurokotter Bou 201 is op de tails na klaar. Er is mee proef- gevaren en gevist. Op 1 mei kiest de Eurokotter het ruime sop voorproefvissen op zee. Op 25 mei vindt de officiële over dracht plaats. Vorige week is in de Waddenzee een onderzoeek ingesteld naar de aanwezigheid van mossel zaad in het westelijk deel van dit gebied. Opzieners van di rectie Visserijen en medewer kers van het produktschap hebben vanaf de Bru 27 gecon stateerd dat er totaal geen mos selzaad te vinden is. Het wordt duidelijk zichtbaar dat de mosselsector steeds meer aan perspectief verliest. Steeds meer opvarenden van mosselvaartuigen beginnen al dan niet vrijwillig een andere werkkring te zoeken. NEELTJE JANS - Op vrijdag 26 april om 16.00 uur wordt in de Delta Expo op Neeltje Jans het nieuwste boek van de jeugdboekenauteur Evert Hartman ge presenteerd. Ir. G. Blom, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat neemt het eerste exemplaar van Niemand houdt mij tegen in ontvangst van Evert Hart man. Evert Hartman is een succes vol jeugdboeken-auteur. Zijn eerste jeugdboek Oorlog zon der vrienden ontving in 1980 de Europese jeugdboekenprijs voer actuele literatuur. In 1987 werd Morgen ben ik beter be kroond door de Nederlandse Kinderjury 1988. Tevens is hij één van de tien genomineerden voor de Publieksprijs 1991. Niemand houdt mij tegen is zijn achtste jeugdroman. Het verhaal speelt in de 22ste eeuw. De verhoging van de dij ken en de versterking van de waterkering hebben niet gehol pen tegen onverwacht snelle stijging van de zeespiegel. Na drie overstromingen is heel laag-Nederland ondergelopen. Iedereen is naar oostelijk Ne derland gevlucht. De Amster dammers hebben op het laatste nippertje hun stad zelfs ver plaatst. De stad is herbouwd ten zuidoosten van Staphorst. Tegen deze achtergrond wordt het verhaal verteld van Ri-, chard en Wesley, een kloon, die twee Belgische meisjes helpen die illegaal in Nederland ver blijven. Evert Hartman studeerde so ciale geografie en is leraar aardrijkskunde in Hoogeveen. Voor dit boek heeft hij uitge breid onderzoek gedaan onder meer naar de stijging van de zeespiegel en de daarmee sa menhangende scenario's. In de Delta Expo is momenteel een tentoonstelling ingericht over de zeespiegelrijzing. BU RGH-H AAMSTEDE Woensdag 24 april vergadert de commissie financiën van de gemeente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer het vernieuwen van de dakbedek king van twee fietsenbergin gen in Haamstede. Ook aan de orde komen de huisvestings kosten over 1990 van jeugdsoos Big S in Haamstede. Verder geagendeerd het onder houdsplan voor van het water schap over te nemen wegen, een garantie-subsidie aan koor Nu met Hope en de mogelijke subsidiëring van de voetbal verenigingen DFS uit Burgh- Haamstede en Renesse uit Re- nesse. De vergadering is open baar. De stukken liggen een half uur voor aanvang van de vergadering ter inzage. ZIERIKZEE - Streekvervoer- bedrijf Zuid-West-Nederland houdt op donderdag 25 april een enquête op de lijnen van Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee naar Rotter dam. Doel van de enquête is te onderzoeken hoeveel overstap pers er zijn bij de grote halte plaatsen langs deze lijnen. ZWN onderhoudt een halfuurs- dienst van Schouwen-Duive land naar Rotterdam en van Goeree naar Rotterdam. In Ou de-Tbnge worden beide dien sten gecombineerd, waardoor in Oude-Tonge vaak moet wor den overgestapt. Uit de enquê te moet onder meer blijken hoeveel reizigers in Oude-Tbn- ge moeten overstappen. Ook hoopt ZWN door de enquê te inzicht te krijgen in het aan tal reizigers dat reist op het traject Middelharnis-Zierik- zee. Een ander belangrijk overstap punt is de halte bij de A29. ZWN wil graag weten hoeveel reizigers overstappen van de bus uit Oude-Tbnge voor de richting Zuid-Beijerland en Numansdorp en omgekeerd. Ook in het aantal overstappers in de richting Willemstad en Steenbergen vanuit Oude- Tbnge is ZWN geïnteresseerd. Voor de halten Schaapsweg, Zierikzee-Sas en Zierikzee Busstation worden soortgelij ke gegevens verzameld. In 1989 is begonnen met het ge ven van aansluitgarantie op de overstappunten langs het tra ject Goes-Rotterdam. Een an dere vraag uit de enquête is daarom wat men van de aan sluitgarantie heeft gemerkt en hoe de aansluitgarantie wordt ervaren. De resultaten van deze enquête zullen gebruikt worden om de dienstverlening verder te ver beteren, bijvoorbeeld door uit breiding van het aantal snel- diensten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5