Delta Sport lijkt verrassend debuut in le divisie te grabbel te gooien Herenteam VV Kwiek sluit seizoen af met een 1-3 zege Renesse verslaat topper Domburg: 0-1 Herenteam Delphi Mevo '80 voorkomt op het nippertje p/d-wedstrijden Onnodig verlies tegen NOAV: 21-23 Reserves degraderen naar vierde klasse Uitslag de Krabbe Dames kennen minder rooskleurige afsluiting MAANDAG 22 APRIL 1991 NR 24935 9 Zwaar gehinderd door Erik Meuffels probeert Erwin Schaalje (nr. 6) voor Delta Sport te scoren. Jean-Marie Toubiana (uiterst links) en tegenspeler Niek Storken kijken met spanning toe. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Gebrek aan bezieling is er uiteindelijk de oorzaak van geweest dat het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport de zondag gespeelde thuiswedstrijd tegen NOAV heeft verloren: 21-23. Ter wijl de Zierikzeeënaren het merendeel van de eerste helft het spel dicteerden, werd door een collectief zak kend enthousiasme langzaam maar zeker de wedstrijd uit handen gegeven. In de aanval ging het nu op de cruciale momenten fout en werd onnodig veel balverlies geleden. Ook in de verdediging werd steeds minder alert en agressief ingegrepen. Door dit verlies moeten de blauwhemden oppassen niet alsnog het zo verras sende debuut in de eerste divisie in de staart van de competitie te grabbel te gooien. Dit verlies heeft ze nu in ieder geval één plaatsje gekost. Delta Sport-trainer/coach Rob de Vos toonde zich na afloop weinig content. „Het is balen natuurlijk. Je hoort deze wed strijd gewoon te winnen. Maar ik miste vandaag een extra be zieling", aldus zijn eerste reac tie. Over diverse zaken had De Vos zich gedurende het zestig minuten durende duel steeds weer opnieuw druk gemaakt. Te stroef ,,De verdediging liep niet zoals ik gehoopt had, niet fanatiek genoeg. De aanval ging over het algemeen veel te stroef, er werden soms te moeilijke oplossingen gezocht en teveel kansen werden verprutst", be kritiseerde De Vos. Cirkelspe ler Jean-Marie Toubiana, één van de weinige Zierikzeese uit blinkers zondag, kon daarin grotendeels meegaan. „Voor mij persoonlijk ging het best goed, maar toch mankeerde er wat aan de ploeg. Ik denk ech ter ook dat het een uitvloeisel is van die vier weken rust en de blessures die we daarna kre gen", denkt de kleine goaltjes- dief van Delta Sport, die tegen NOAV zes keer doel trof. HV Delta Sport startte tegen het bezoekende NOAV weer mét Erwin Schaalje, de groten deels van zijn hamstring blessure genezen Jaco Vlees houwer en de wederom gezon de Bert de Vos. Zoals het afge lopen seizoen in eigen huis reeds zo vaak is gebeurd, wist Delta Sport de score te openen. Na een overtreding aan de cir kel liet topscorer Peter Lefèvre, via een strafworp, het eerste cijfer voordraaien: 1-0. Van meet af aan werd door de Zierikzeese defensie getracht de gevaarlijkste speler van NOAV, Niek Storken, via een persoonlijke mandekking niet aan scoren te laten toekomen. Dit lukte slechts ten dele. Hoe wel voorkomen kon worden dat Storken in totaal slechts drie keer tot scoren kon ko men, stond de rest van de de fensie precies rond de doelcir- kel op zes meter opgesteld. Hierdoor konden mede-spelers van Niek Storken telkens van relatief dichtbij schoten op het doel van Matthee Pipping af vuren. Spel in handen Tot vijf minuten voor.rust had Delta Sport echter nog immer het spel in handen. Ofschoon NOAV goed bleef volgen, wa ren het de Zierikzeeënaren die steeds opnieuw minimaal één punt voorsprong namen. Toen doelman Pipping in de 17e mi nuut een pingel redde van Niek Storken, vergrootte Delta Sport via Bert de Vos de marge zelfs tot 6-4. Het ontbrak de mannen van trainer/coach De Vos echter aan voldoende en thousiasme om nu eens vurig door te drukken. In de 26e minuut gelukte het de bezoekers om via een doelpunt van Eric Storken voor de eerste keer en, zoals later bleek, een definitieve voorsprong te ne men: 8-9. Slordig spel van Del ta Sport zorgde er mede voor dat NOAV nog voor de rust kon uitlopen naar 9-11. Deze achter stand kwamen de gastheren ook na de hervatting niet meer te boven. Integendeel juist. NOAV sloop steeds verder weg. Het optreden van NOAV werd na de korte pauze tevens fysiek steeds harder. Verschillende minuutstraffen en zelfs één ro de kaart, voor Eric Storken, moesten de bezoekers enigs zins in toom houden. Ze bleken vooralsnog niet te stuiten. Via de ruststand'van 9-11 werd de marge opgeschroefd tot de maximale kloof van 15-20 in de 19e minuut. Slordig Tbt die elf minuten voor tijd was Delta Sport enorm slordig omgesprongen met de diverse geboden doelkansen. Zo miste Peter Lefèvre enkele keren doel en gooide hij tevens nog een strafworp op de paal. Ook Bert de Vos wierp, in de 18e minuut, vanaf de zevenmeterstip het speeltuig op het rood-wit gestreepte verticale houtwerk. Een wél gretig spelende Jean- Marie Toubiana, in de slotfase goed voor drie doelpunten, zorgde er medé voor dat Delta Sport toch weer dichterbij kon komen. Tijdens de slotminuten werd het in sporthal Onderdak warempel nog spannend. Het tekende de gastheren evenwel toen zelfs uit een overtalsitua- tie (4 NOAV-veldspelers tegen zes van Delta Sport) amper voordeel behaald kon worden. Met nog twee minuten te spe len zorgde Toubiana middels een fraaie score voor 20-23. Via dezelfde Toubiana werd het vlot hierna, uit een goed door hem benutte razendsnelle break-out 21-23. Hectische en spannende acties hierna bleven evenwel alle onbenut. Zodoen de bleef de stand hangen op die 21-23. De doelpuntenmakers van HV Delta Sport waren: Jean- Marie Toubiana 6x, Peter Lefè vre 5x, Bert de Vos 5x, Erwin Schaalje 2x, Ricky Evertse lx, Jaco Vleeshouwer lx, Bert Nuijens lx. Ie devisie B Bevo Heidia C.-Sittardia 2 27-14 Loreal-EDH 21-26 AHV Swift-Saturnus '72 17-18 Delta Sport-NOAV 21-23 Swift R'mond-UDSV 18-24 Quintus-Pius X 23-25 Bevo Heidia C. Saturnus '72 NOAV Swift R'mond UDSV Delta Sport Loreal Quintus AHV Swift Pius X EDH Sittardia 2 20 17 20 11 20 11 20 11 20 10 20 10 20 9 20 8 20 7 20 7 20 6 20 4 1 2 35 3 6 25 2 7 24 1 8 23 1 9 21 0 10 20 1 10 19 1 11 17 2 11 16 2 11 16 1 13 13 3 13 11 438 - 369 460 - 415 433 - 427 442 - 411 462 - 437 425 - 444 397 - 392 460 - 460 424 - 431 422 - 445 409 - 446 389 - 484 MIDDELHARNIS - Het eerste herenteam van de Bruse volleybalvereniging Kwiek heeft haar laatste competitieduel van het seizoen 1990/1991 positief afge sloten. De uitwedstrijd tegen streekgenoot Intermezzo 2, uit Middelharnis, werd middels redelijk goed spel een 1-3 overwinning. Hiermee is VV Kwiek nog dichtbij haar uiteindelijke doelstelling geëindigd. De opzet was dit seizoen uit te komen op 22 winstpunten. Er werden er de afgelopen maanden 20 verzameld. De beste dames van VV Kwiek kenden een minder fortuinlijke afsluiting. De uitwedstrijd tegen het in degradatienood verkerende Rowido ging met 3-1 verlo ren. De tijdens de laatste wedstrij den reeds geëtaleerde progres sie kon het eerste herenteam van VV Kwiek ook in haar laatste competitieduel voort zetten. Tegenstander Intermez zo 2, de laatste weken trouwens ook sterk opererend, kon tegen de Bruenaren evenwel niet in haar eigen spel komen. De be zoekers trokken uiteindelijk geheel verdiend aan het langste eind. Intermezzo 2 dat bij winst eventueel nog uit zicht had op p/d-wedstrijden zag die mogelijkheid door het verlies smelten als sneeuw voor de zon. Als vanzelf In de openingsset kwam Kwiek meteen goed uit de starthekken. Vrij eenvoudig en vlot werd een 4-10 voorsprong genomen. Alle elementaire fa cetten van het volleybalspelle tje lukten bij de Bruenaren. Min of meer als vanzelf kon die eerste set zodoende winnend worden afgesloten: 7-15. In de tweede set zakte de agres sie van VV Kwiek. Nu waren het de gastheren die een 10-5 voorsprong konden realiseren. Wat Kwiek in de eerste set con stant wel lukte ging in deze set juist verkeerd. De service was minder, de verdediging pakte te wéinig, terwijl ook een gat in het blok de nodige tegensco- res opleverde. Na enkele wissels aan Bruse zijde kon de schade nog wel grotendeels hersteld worden. Het Flakkeese team had echter inmiddels een te groot gat geslagen en was niet meer te achterhalen. Door deze tweede periode met 15-9 te winnen wis ten ze de stand weer gelijk te trekken, waarmee kansen op een eindoverwinning en de daarmee samenhangende p/d- wedstrijden weer wat dichter bij kwamen. Kaartenhuis In de derde set zakte het spel van Intermezzo op onverklaar bare wijze weer als een kaar tenhuis in elkaar. VV Kwiek deed echter ook weer wel één stapje meer en wist rap een 3-7 voorsprong op de borden te brengen. Duidelijk werd wel dat wanneer de Bruenaren speelden zoals ze kunnen zeker sterker waren dan Intermezzo. De derde set kwam vervolgens weer op n^am van Kwiek: 4-15. De vierde en tevens laatste set gaf eenzelfde beeld te zien. Op bijna identieke wijze werd snel een 1-6 voorsprong genomen. Het enthousiasme zwol meer en meer, ook al omdat waar schijnlijk gevoeld werd deze partij te kunnen winnen. Even ging het echter toch nog even wat minder en kon Intermezzo terugkomen tot 6-9. Na een ver frissende time-out gaf VV Kwiek nog even gas en liep in één keer uit naar een 7-15 set winst, en zodoende 1-3 eindze- Damesteam Voor het eerste damesteam van volleybalvereniging Kwiek verliep de afsluiting van het huidige seizoen minder floris sant. De uitwedstrijd tegen Ro wido 2 werd verrassend met 3-1 verloren. Deze opponent welke bij verlies zou degraderen, kwam evenwel geheel begrijpe lijk uitzonderlijk gemotiveerd aan de start. Tevens bleek na afloop de leiding geweest te zijn in handen van een scheids rechter uit de eigen gelederen. Hoewel hierdoor niet meteen het verlies is verklaard, werd wel opvallend veel afgefloten voor Bruse acties. In de eerste set werd het overi gens meteen al spannend. Tot de stand van 15-15 gaven beide ploegen elkaar geen duim breed toe. De gastvrouwen trokken echter aan het langste eind: 17-15. In de tweede set vielen de beslissende acties op het einde van de periode even wel uit in het voordeel van W Kwiek. Terwijl opnieuw de strijd gelijkwaardig verliep, wonnen nu de Bruse dames: 13- 15. In de derde set kreeg VV Kwiek enorm veel problemen met typische floaterservices van een Rowido-speelster. Ze kregen hierop maar geen vol doende vat en werden razend snel naar een 15-3 verliesbeurt gespeeld. In de vierde set ging het vooralsnog beter, maar het moreel was duidelijk aange tast. Mede ook door de vele du bieuze beslissingen van de man op de bok. „Ik ben nog nooit afgefloten voor technische fou ten, maar nu gebeurde dat con stant", aldus een nog enigszins geïrriteerde Els Munter na af loop. Omdat ook de vierde set werd verloren (15-12), kwam er een 3-1 nederlaag tevoorschijn. Gedegradeerd Het tweede herenteam van VV Kwiek is door het behaalde ge lijkspel (2-2) tegen Ibis het voorbije weekeinde gedegra deerd naar de vierde klasse. DOMBURG - Hoewel een gelijkspel waarschijnlijk eerlijker de onderlinge krachten had weergegeven, is het eerste elftal van SV Renesse echter met de vol le winst uit Domburg huiswaarts gekeerd: 0-1. Hoe wel Domburg als topper in de tweede klasse toch al tijd nog alle kansen heeft op promotie en het even tuele kampioenschap, was daarvan zondag in het duel tegen de Renessenaren weinig te merken. De gastheren verzuimden op beslissende momenten door te drukken. En dat terwijl Renesse weer eens noodgedwongen met een alternatieve opstelling de strijd diende aan te binden. Vanaf het eerste fluitsignaal werd het een gelijkwaardige strijd. Als een rustige bran ding golfde de bal telkens op en neer over de middenlijn. Tot echte uitgesproken kansen wis ten geen van beide elftallen te komen. Renesse kreeg in de 10e minuut wel één kans en wist die ook meteen te benutten. Buitenkant rechts Dick Hart mocht vanaf acht tien meter een directe vrije trap nemen en wist bekeken gebruik te maken van een flink gat in de verdediging van Dom burg. Met zijn beruchte buiten kant rechts verschalkte Hart zodoende succesvol de Dom burg-keeper: 0-1. Hoewel nu toch minstens een fel offensief van de gastheren verwacht mocht worden, bleef dit uit. De verdediging van Renesse kon vooralsnog prima het hoofd boven water houden. Na de hervatting probeerde Dom burg wel uit alle macht tot sco ren te komen. Zeker 95% van de speeltijd in de tweede helft vond nu plaats op de helft van de Schouwse bezoekers. Dom burg kreeg daarbij eigenlijk maar één goede opgelegde kans. Uit een corner werd ech ter te zwak ingekopt waardoor Mischa van de Hoek op het nip pertje op de doellijn redding kon brengen. BURGH-HAAMSTEDE - Hen gelsportvereniging de Krabbe heeft weer een wedstrijd ach ter de rug. Er waren 31 deelne mers en de vis was matig. De uitslag: Jan Hart (1359 gr), Peter van Splunter (919), Chris de' Graaf (789), Hanneke Ren ters (589), Koos Brussé (506), Hans Ringelberg (501), Anton Deurloo (388), Elma Deurloo (366), Joop de Regt (298) en Leen Steketee (293). De junio ren: Peter Brussé (601) en Pa trick van der Bijl (354). Over veertien dagen vist de Krabbe achter het hek bij de Schelp- hoek. 'S-GRAVENDEEL - Het eerste herenteam van de Zierikzeese volleybalvereniging Delphi Mevo '80 heeft op het nippertje p/d-wedstrijden weten te voorkomen. Door haar laatste competitiewedstrijd van het seizoen met 1-3 te winnen kon een veilige negende eindpositie in het klassement worden ingenomen. De nuttige overwinning werd geboekt tijdens de uitwedstrijd tegen Rowido. Een en ander geeft de blauwhemden te vens een positieve stimulatie voor donderdag aanstaande, wanneer in eigen huis de halve bekerfinale tegen Sliedrecht Sport 2 op het programma staat. De dames-hoofdmacht kende overigens een minder rooskleuri ge afsluiting. Zij verloren het laatste duel van de coriipetitie met 3-1 van MVC. ,,Ik voel me enorm opgelucht", verklaarde de volgend seizoen vertrekkende trainer Kees Arensman na afloop. „We heb ben dit seizoen veel tegensla gen gehad, maar we hebben nu toch nog vijf punten meer we ten te behalen dan vorig sei zoen. Dat is uiteindelijk zo slecht nog niet", zo vond de Bruse oefenmeester. Dans ontsprongen Ook coach Roel Kok was tevre den met het zojuist behaalde resultaat. „Bij verlies hadden we nog beslissende p/d-wed strijden moeten spelen. Die dans zijn we gelukkig nog ter nauwernood ontsprongen". Hij keek trouwens met gemengde gevoelens terug op het voorbije seizoen. „Uit 22 wedstrijden hebben we dit seizoen met de nodige problemen 32 winst punten gepakt en daarmee een uiteindelijke negende plaats ingenomen. Vorig jaar echtfer wisten we een vijfde eindposi tie te pakken, maar hadden daarvoor toen maar 27 punten nodig. Het kan raar lopen in de sport". De Zierikzeese heren begonnen de openingsset overigens wei nig hoopvol. Binnen het kwar tier werden ze met een 15-3 ver lies om de oren geslagen. Voor namelijk door enkele nog im mer sukkelende blessures wa ren echter zowel Laurens van der Wekke, Gerrit van Splun- der als spelverdeler Wim de Nokke vooralsnog door coach Kok aan de kant gehouden. In die eerste set moest VV Delphi Mevo '80 evenwel ook enorm wennen aan de slechte verlichting in de hal. yanwege een weinig volleybal-vriende lijke ophanging van de tl- armaturen was een gedeelte van de baan van de bal even uit het zicht. Hierdoor kwam het speeltuig bij wijze van spreken telkens 'plotseling' uit de lucht vallen. De gastheren waren hiervan duidelijk op de hoogte, getuige hun veelvuldig ex treem hoge services. Beter Toen in de tweede set Van Spiunder en De Nokke werden opgesteld en de blauwhemden zich voldoende hadden gewa pend tegen het 'verlichtings probleem', ging het allengs be ter. Hoewel het spel van Delphi Mevo '80 nog niet optimaal oogde, konden ze nu toch bij vlagen beter in hun spel komen en deze set met 10-15 winnen. De derde set ging vervolgens bijna geheel en al op rolletjes. Met de goed scorende aanval lers Gerrit van Spiunder aan de ene kant en Michel van Sluys op de andere buitenkant kwam ook dit gedeelte bijna probleemloos op naam van de Schouwen-Duivelandse ploeg: 4-15. Ook in de vierde set zag het er in eerste instantie naar uit dat deze vlot in winst omgezet zou kunnen worden. Tbt een 0-9 voorsprong verliep dit inder daad voorspoedig. Toen kwam evenwel de klad erin. De gast heren konden zelfs onbegrijpe lijk terugkomen tot 9-9. Lang bleef de stand op die hoogte hangen en gingen de opslagen over en weer. De Zierikzeeëna ren bleken over de langste adem te beschikken en konden toch nog met 10-15 afsluiten, 1-3 winst. Damesteam Het eerste damesteam van VV Delphi Mevo '80 had bij een eventuele winst nog uitzicht op een derde eindplaats in de eindlijst. Tegenstander en gast vrouw MVC moest evenwel winnen om dit seizoen niet te degraderen. Beide ploegen wil den zodoende persé winnen. Hierdoor was fraai en spekta- culair volleybal ondergeschikt aan met name inzet en werk lust. De eerste set betekende meteen al verlies voor de Zierikzeese dames. Hoewel in eerste in stantie wel een 1-5 voorsprong genomen kon worden en die succesvol werd uitgebouwd naar 5-13, ging het hierna snel bergafwaarts. De stop werd minder, de pass kwam niet goed aan, waarna ook met de set-up en uiteindelijke aanval weinig meer aangericht kon worden. MVC kreeg echter vleugeltjes en won met 15-13. In de tweede set zette de neer waartse Zierikzeese spiraal zich gestaag voort. Sommige speelsters leken bij voorbaat de hoop reeds te hebben opge geven. Nog steeds gingen teveel elementaire zaken fout, waar door opnieuw MVC aan de po sitieve kant van de score wist te blijven: 15-9. Toch bleef Delphi Mevo '80 knokken voor de punten. Zeker de derde set was daarvan een tastbaar bewijs. Mede om dat in deze periode ook meer lukte kon nu de winst op het conto van de bezoeksters wor den geschreven: 11-15. In de vierde ^et bleek Mevo '80 toch te geforceerd te moeten volley ballen. Langzaam maar zeker sloop er weer meer tegenslag in het team, terwijl MVC reeds de overwinning rook en het daar mee samenhangende behoud in de eerste klasse. De twee speelsters Coby de Looff en Krianna van Doom, die besloten hebben volgend seizoen enkele stapjes terug te doen, hadden zich overigens ook een leuker afscheid van de selectie kunnen wensen. Hoe wel ze geheel conform de ge bruiken in de slotfase een pu- bliekswissel, en de daarbij sa mengaande bloemen ontvin gen, kreeg deze verliesbeurt dientengevolge een enigszins ongewilde wrange bijsmaak. LONDEN - Sebastian Coe heeft zondag in de Londense binnen stad zijn eerste marathon vol bracht. Een echte zegetocht langs onder meer zijn toekom stige werkkamer in „The Hou ses of Parliament" werd het niet. De aanstaande politicus werd in het 27.000 deelnemers tellende veld door tal van vrou wen voorbij gestreefd en fi nishte net binnen de drie uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9