Niets meer op spel voor selectie Mevo Duiveland wint één na laatste wedstrijd SV WIK verspeelt haar kansen op periodetitel SKNWK blijft thuis ongeslagen DFS stelt weer teleur Blamerend verlies Brouw Achmed Salah onge lukkigste deelnemer 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KOUDEKERKE - De ontmoeting tussen de selecties van het thuisspelende VCK en het Oosterlandse SV Duiveland had meer weg van een vriendschappelijk partijtje dan van een competitieduel. Beide ploegen hebben niets meer te vrezen, terwijl ook geen hoofd prijzen meer aan ze te vergeven zijn. Hoewel VCK een enigszins sterkere indruk maakte, waren het toch trainer Cees Willemse en de zijnen die tijdens dit voorlaatste competitieduel met de volledige winst gingen strijken: 1-2. SV Duiveland moest het tij dens de uitwedstrijd tegen VCK stellen zonder de altijd belangrijke middenvelder Rob Wijnstekers. Mede omdat zijn ploeg niets meer te winnen of te verliezen had kon Wijnste kers het zich veroorloven rust te nemen vanwege zijn deelna me aan de zondag gehouden Marathon van Rotterdam. Zijn organisatorisch vermogen werd tegen VCK echter duide lijk node gemist. Dankbaar gebruik De gastheren maakten hiervan dankbaar gebruik en kregen na de aftrap in de eerste helft de meeste aanspraken op de openingstreffer. Duiveland- doelman Marco van de Linde was er echter ook nog en toon de zich een bijna onneembare vesting. Ook de rentree van laatste man Adrie Bal bracht evenwel de noodzakelijke rust in de defensie. Gezien de krachtsverhoudin gen bleef het echter wachten op de openingstreffer voor VCK. Die liet nog lang op zich wach ten maar viel dan toch in de 28e minuut: 1-0. Wegens nogal wat oponthoud liet de scheidsrech ter ongeveer vijf minuten lan ger doorspelen in de eerste helft. Een geluk voor SV Dui veland, dat in deze extra tijd de gelijkmaker wist te scoren. Wegens een overtreSing op Hans Capelle in het zestienme tergebied kon Jaap Brekel- mans vanaf elf meter de toege wezen penalty binnenschieten: 1-1. Terwijl Duiveland vóór rust niet twee spitsen had ge speeld, stapte het na de hervat ting over op het aloude recept van drie spitsen. Dit pakte meteen goed uit. Duiveland kreeg allengs meer vat op de wedstrijd. Kansen Adrie de Jonge, Hans Capelle en Jacco de Jonge kregen kan sen de marge te vergroten. In de 25e minuut gelukte het dan laatstgenoemde, uit een corner van Jaap Brekelmans, de twee de Oosterlandse treffer binnen te koppen: 1-2. Omdat VCK hierna met man en macht pro beerde alsnog de gelijkmaker te scoren, was het juist Duive land dat gevaarlijk werd mid dels de snelle counter. Tot sco ren kwam het evenwel niet meer. MIDDELBURG - Door de 1-0 overwinning op het be zoekende SV WIK is het eerste elftal van voetbalver eniging Dauwendaele inmiddels definitief gepromo veerd naar de vierde klasse KNVB, evenals koploper 's-Heer Arendskerke overigens. Wanneer Dauwen daele ook volgend weekend tijdens haar laatste competitiewedstrijd wint, en de koploper verliest, maken ze zelfs nog kans op het kampioenschap. In dat - hypothetische - geval dienen wel nog twee beslissingswedstrijden gespeeld te worden. De Kerkwervenaren verspeelden door dit verlies trou wens de kansen om alsnog in het bezit te komen van de tweede periodetitel. In de eerste helft toonden de gastheren zich beduidend ster ker, maar creëerden daarbij weinig tot geen kansen. Veel van de acties speelden zich af nabij de middenlijn. Ook de verdediging van SV WIK ver diende hierbij echter een pluim op de hoed. Verschillende goed opgezette aanvallen van Dau wendaele werden rigoreus om zeep geholpen. Beklemmend Na dat enigszins beklemmende eerste half uur gelukte het SV WIK vanonder die druk uit te komen. Tot het zelf creëren van de mogelijkheden kwamen ze echter niet. In de 42e minuut kreeg WIK's-laatste man Ed win Ganzeman een vrije trap te nemen nabij de zestienme terlijn. Hij trapte daarbij even wel ongelukkig in de grond. Tot overmaat van ramp kwam de bal ook nog eens bij een te genspeler terecht, die het leer ineens naar voren trapte. Uit deze op het eerste gezicht on schuldig lijkende wegwerkac- tie wist Dauwendaele echter wel de eerste en enige treffer van de wedstrijd te scoren: 1-0. Direct na de hervatting maakte Dauwendaele wederom als eer ste aanspraak op een doelpunt. De goede inzet werd echter ter nauwernood door Jan-Kees Noordijke van de doellijn ge red. In de tweede helft gelukte het de Kerkwervenaren steeds meer in de aanval te geraken. Dauwendaele leek in haar schulp terug te kruipen. Mindere vorm Kansen voor WIK kwamen op naam van respectievelijk Kees Verwest (lob over lat), Joost Rotte (alleen voor keeper net naast) en Theo Stouten (kopbal over). Vooral ook door de min dere vorm van onder andere Verwest en Rotte, maar ook Erik-Jan Kort en Johnny Ver- mue, was er-voor WIK niets meer weggelegd. Waarmee te vens eventuele aanspraken op een periodetitel voorgoed ver leden tijd waren. ROTTERDAM - Het schot uit het meer dan een eeuw oude kanon, waarmee de deelne mers aan de Rotterdamse ma rathon op pad werden ge stuurd, was nauwelijks ver klonken of een schreeuwende Achmed Salah zat op de rand van het trottoir. De tweevoudi ge winnaar van de strijd om de wereldbeker marathon (1985 en 1987) uit Djibouti was bij de start uitgegleden en ten val ge komen. Door een oplettende official werd de Afrikaan voor de aanstormende massa weg getrokken, waardoor veel el lende werd voorkomen. Salah schreeuwde van pijn én teleurstelling. Aanvankelijk werd gevreesd dat hij een sleu telbeen of een pols had gebro ken. Bij controle in het zieken huis bleek het een noch het an der waar. De linkerpols bleek echter wel behoorlijk ge kneusd. Een tweede topper haalde de eindstreep op de Coolsingel ook niet. Francesco Panetta, de Italiaanse wereld en Europese kampioen op de 3000 meter steeple chase, maakte in Rotterdam zijn de buut op de marathon. De Itali aan, met een begeleidingsploeg van zes mensen naar Rotter dam gekomen, kon zich echter nimmer aan de kop van het veld laten zien, raakte steeds verder in de problemen en staakte tenslotte rond de 35ste kilometer volledig gedesillusi oneerd de strijd. WAARDE - Snel werd het duidelijk dat voor zowel Waarde als het bezoekende Mevo niets meer op het spel stond. Beide ploegen staan met nu ieder nog één wedstrijd te gaan veilig in die eerste klas zaterdag competitie. Hoewel de Zierikzeeënaren uiteindelijk nog de meeste kansen creëerden en een sterker veldspel etaleerden kwamen ze slechts één keer tot scoren. Waarde wist een kwartier voor het einde uit een verre trap vanuit de achterhoede de gelijkmaker te scoren: 1-1, tevens eindstand. Met nog slechts één competitie ronde te spelen, kan ook Mevo dit seizoen relatief vroegtijdig met zomerreces. Dientengevol ge vindt trainer Toine Tiggel- man het nog immer zonde dat de oranjehemden vorige week door Wolfaartsdijk uit de be kercompetitie zijn gestoten. ,,Na volgende week beginnen we in principe pas weer in augustus met de voorbereidin gen op het volgende seizoen. Dat betekent drie maanden geen voetbal". Slordig Tijdens het treffen tussen Waarde en Mevo werd reeds snel duidelijk dat voor beide ploegen de competitie 1990/ 1991 inmiddels is gespeeld. Geen van beide heeft nog iets te verliezen of te winnen. Voor al het enorm slordig omsprin gen van met name Mevo was hierbij een teken aan de wand. In de eerste helft stapelden de Zierikzeeënaren kans op kans. Dick van Splunder kreeg twee keer de mogelijkheid op de openingstreffer. Maar evenals Maurice Lamberigts, Peter van der Linde en Toon Wandel stond ook zijn vizier niet goed afgesteld. Waarde werd in dat eerste bedrijf eigenlijk slechts gevaarlijk uit dode momenten. Uit een corner van de gasthe ren moest Mevo-verdediger Je roen Wijsman toch nog wel één keer op de doellijn redding brengen. Na vijfenveertig mi nuten voetbal kwam er zodoen de een 0-0 ruststand op het sco rebord. Na de hervatting kreeg Waarde betere kansen, maar kon de goed keepende Mevo- goalie Niels Goudzwaard voor alsnog niet in de luren leggen. Openingstreffer Slechts vijf minuten nadat Jan Heikamp erin gekomen was voor Toon Wandel, wist hij de openingstreffer te scoren. Hei kamp sprintte achter een diep tepass aan van Maurice Lambe^ rigts, kwam alleen voor de kee per en scoorde beheerst: 0-1. Enkele minuten later kreeg Le on de Jonge dé kans om de voorsprong nog verder te ver groten. Alleen voor de keeper miste hij evenwel overtuiging en schoot het speeltuig recht in de armen vah de sluitpost. Hoewel Mevo opvallend een voudig telkens opnieuw de aanval kon zoeken, bleef men erg slordig opspringen met de daaruit ontstane scoringsmo- gelijkheden. In de 30e minuut kon laatste man Martin Dek ker van eigen helft richting doel soleren. Hij stuitte daar bij op zijn college, die de bal in eens ver naar voren trapte. Daar gelukte het de attent spe lende Martin van de Maas, ove rigens in de rebound, de gelijk maker te scoren: 1-1. Een trap van SKNWK-speler Erwin Theunisse die uiteindelijk op de lat terug het veld insprong. Scheidsrechter Maarten Bruynes (r) houdt het allemaal prima in de gaten. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - De hoofdmacht van SKNWK bleef ook in de thuiswedstrijd tegen het bezoekende Dauwendaele 2 ongeslagen. Met een 7-1 overwinning bleven de mannen van Kees Kommer baas in eigen huis. In een rechtstreekse confrontatie met de ploeg die het langst in het spoor van de Nieuwerkerkers kon blijven liet de thuisploeg er geen twijfel over be staan dat zij de terechte kampioen van de tweede klas zijn. Na het achtereenvolgens beha len van de promotie en het kampioenschap was het thuis ongeslagen blijven de belang rijkste drijfveer om ook deze wedstrijd gemotiveerd binnen de lijnen te verschijnen. Dat de motivatie inderdaad aanwezig was ondervond ook Dauwen daele 2. Met name in de eerste twintig minuten speelden de Nieuwerkerkers een goede par tij voetbal. De gastheren kwa men al in de 5e minuut op voor sprong, een door Erwin Theu nisse afgeleverde voorzet ver dween via het been van een te genstander in het Dauwendae- le-doel: 1-0. Na 13 minuten spel was het op nieuw raak, ditmaal was het de van een blessure herstelde Michel Flikweert die een voor zet van Sam Flikweert inkop te* 2-0. Zeven minuten later was het opnieuw Michel Flik weert die voor 3-0 zorgde. Na deze stand zakte de concentra tie en daarmee het goede spel weg. De individuele acties kre gen de overhand en de organi satie binnen de ploeg viel weg. Het was dan ook juist in deze periode dat de bezoekers tegen konden scoren: 3-1. Met deze stand ging men rusten. Nadat Kees Kommer zijn manschap pen in de rust er op gewezen had dat zij wederom de bal het werk moesten laten doen pakte de thuisclub de draad van de eerste twintig minuten van de eerste helft weer op. In de 14e minuut was het alweer Michel Flikweert die goed door ging op een dieptepass en zijn ploeg naar 4-1 schoot. Gestaag door Na deze treffer ging de thuis ploeg gestaag door met het sco ren van doelpunten. Het was eerst Peter van de Cingel die vanaf de achterlijn de bal over de doelman in het net deed be landen: 5-1, alvorens de inge vallen A-junior Wilco de Valk uit een hoekschop raak schoot (De Valk kopte eerst op de lat en schoot daarna de te rugspringende bal in): 6-1. Het was diezelfde De Valk die even later Michel Flikweert in staat stelde om zijn vierde en daar mee SKNWK's zevende doel punt te scoren: 7-1. LUIK - Het herstel van Steven Rooks vordert. De blessure aan zijn lendenwervel lijkt gene zen. BURGH-HAAMSTEDE - Het thuisspelende DFS leed wederom een teleurstellende nederlaag. Dit maal was het bezoekende Wolfaartsdijk met 0-5 te sterk voor de formatie van trainer Kees Rijnberg. Het langzaam doven van het overbekende kaarsje zag Rijnberg als grootste oorzaak voor de zoveelste nederlaag van het seizoen. Rijnberg had na afloop dan ook nagenoeg niets nieuws te melden en hoopt eigenlijk stilletjes dat zijn ploeg volgende week in de allerlaatste wedstrijd van het seizoen tegen het Zierikzeese Mevo voor een verrassing zorgt en hem zodoende de enige overwinning van het seizoen kan opleveren. Om dit te bewerkstelligen zal echter het kaarsje weermoeten gaan branden, anders zal Rijn- bergs stille hoop nimmer ver wezenlijkt worden. Tegen Wol faartsdijk was het al snel dui delijk dat de thuisploeg een ge motiveerde tegenstander trof. De bezoekers die nog in een fel duel met Brouwershaven ge wikkeld zijn om de tweede de gradatieplaats te ontlopen speelden met de volle overtui ging dat de twee punten mee naar huis zouden gaan. Een lastige opgave dus voor de thuisclub. Fataal Tot aan de 40e minuut ging de strijd redelijk gelijk op. De laatste vijf minuten van de eer ste helft werd de thuisclub ech ter fataal. DFS-laatsteman Ed win Kriens beging een lichte overtreding in het strafschop gebied, hoewel de overtreding geen strafschop waard was be sliste de scheidsrechter even wel anders waardoor Wol faartsdijk op een 0-1 voor sprong kwam. Twee minuten later was het weer raak, dit maal lag een verkeerde te rugspeelbal van de lichtelijk aangeslagen Kriens aan de ba sis: 0-2. Vlak voor rust werd het zelfs nog 0-3 toen één der Wolfaarts- dijk-aanvallers vanaf de rand van het zestienmetergebied on gehinderd mocht aanleggen en doelman Michel Bouwman kansloos liet. In de 25e minuut van de tweede helft was het weer Edwin Kriens die voor de tweede keer in deze wedstrijd verkeerd terugspeelde, hetgeen onmiddellijk werd afgestraft: 0-4. Drie minuten later stond het al 0-5 toen een vrije trap door een geheel vrijstaande Wolfaartsdijk-speler werd in gekopt. Voor DFS hadden hier na Simon Hart en Leo Rijnberg de kans de spreekwoordelijke eer te redden, maar zoals zo vaak dit seizoen was dit zelfs niet weggelegd voor de forma tie van de scheidende Kees Rijnberg. LUIK - De rol van de Neder landse wielrenners in de voor jaarsklassiekers valt tegen. Zondag in Luik finishte Nico Verhoeven als beste Nederlan der op de dertiende plaats. Evenals vorige week in Parijs- Roubaix, zevende, kreeg hij die eervolle, weinig aansprekende vermelding. TOUR - Angelique de Win is in het weekeinde in het Franse Tour Europees kampioene bowling geworden. De 22- jarige nationale titelhoudster uit Sittard versloeg in de finale van het individuele kampioen schap de als eerste geplaatste Finse Kujanen. BROUWERSHAVEN - Het eerste elftal van de ASV Brouwershaven leed afgelopen zaterdag een blame rende nederlaag van 0-4 tegen het op de derde plaats staande Krabbendijke. Nadat vrijdag het bericht was binnengekomen dat de eerder gestaakte wed strijd tegen VCK uit Koudekerke uitgespeeld dient te worden, zonder dat dit overigens kwalijke gevol gen heeft voor de Brouwenaren (men vreesde voor twee punten in mindering) had de ploeg van trainer Arend Krijgsman aan een gelijkspel voldoende om zich in de eerste klas te handhaven. Door de nederlaag tegen Krab bendijke en de 5-0 overwinning van Wolfaartsdijk bij DFS zal volgende week wanneer de wedstrijd Wolfaartsdijk Brouwershaven op het pro gramma staat mogelijk een be slissing vallen welke van deze twee ploegen het Burgh- Haamsteedse DFS zal verge zellen naar de tweede klas af deling. Ook dan hebben de mannen van Krijgsman aan een gelijkspel voldoende om het vege lijf te redden. Men zal dan echter wel uit een ander vaatje moeten tappen dan afge lopen zaterdag het geval was. Initiatief De Brouwenaren maakten de fout om het initiatief in deze wedstrijd vanaf het begin aan de tegenstander te laten. Krab bendijke had dan ook vanaf de eerste minuut een veldover- wicht. Dit veldoverwicht werd overigens vooralsnog niet uit gedrukt in doelpunten. Met na me Krabbendijke-middenvel- der Hein Lobbezoo had zijn ploeg al in de openingsminuut op voorsprong kunnen bren gen. Lobbezoo verkoos echter een pass op een medespeler in plaats van zelf zijn actie af te ronden. De thuisclub nam in de eerste helft vooral een afwachtende houding aan om zodoende met een counter gevaarlijk te wor den. Deze taktiek leek in de :37e minuut succesvol te wor den, maar het was Peter van Mourik die alleen voor de Krabbendijke-doelman geen kans zag om deze te passeren. Even later was het aan de ande re kant bijna raak, doch dit maal was het Hein Lobbezoo die geheel vrij voor het doel de bal recht in de handen van Brouwershaven-doelman John ny van Mourik deponeerde. Ruststand 0-0. Peter van Mourik In de tweede helft was er een, hoofdrol weggelegd voor Brou wershaven-spits Peter van Mourik. Jammer genoeg voor de thuisclub was het een nega tieve hoofdrol. Van Mourik zag tot vier keer toe geen kans om alleen voor het Krabbendijke- doel aangekomen de bal in het doel te krijgen. Aan de andere kant gelukte dit in de 25e mi nuut na mistasten van Dennis van de Bruggen, Peter Joosse wel: 0-1. Nadat Marcel Duin houwer (ook al alleen voor de doelman) de kans op de gelijk maker had gemist, beslistte Krabbendijke-invaller Henk Pol in de 34e minuut de wed strijd: 0-2. Onder aanvoering van Leo Nouwen en Remi Lievense (de enige twee spelers die qua in zet een ruime voldoende haal den) probeerde de thuisclub met de moed der wanhoop de aansluiting te forceren. Het was echter Hein Lobbezoo die in de 43e en 45e minuut met twee doelpunten de zaak beslechtte: 0-4. Verslagenheid op het gezicht van Brouw-speler Ton Schults (l), die door een tegenstander te gemak kelijk van de bal werd gezet. (Foto: Joop van Houdt). Ook tijdens de voorlaatste competitieronde kon het eerste elftal van SV DFS de stekende nul van het aantal winnende duels niet veranderen, (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6