Eenakterfestival trekt ongeveer duizend mensen naar Concertzaal Mogelijk volgende keer weer in Zierikzee Resten Karolingische burght gevonden in Domburg 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het door het ZCA - Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel - jaar lijkse georganiseerde eenakterfestival, werd dit jaar met groot succes gehouden in de Concertzaal te Zierikzee. Ongeveer 1000 mensen bezochten gedurende deze dagen het festival, dat door de organisatoren zeer geslaagd werd genoemd. In tegenstelling tot Terneuzen, de plaats waar vorig jaar het festival werd gehou den, scoorde Schouwen-Duiveland meer dan drie keer het aantal bezoekers. Vice-voorzitter van het ZCA, Gerard Bayens, was in zijn betoog na afloop zeer enthousiast naar het publiek op Schouwen-Duiveland. Het eenakterfestival werd offi cieel geopend door de vice- voorzitter van het ZCA. Hij be gon met te vertellen dat het Zeeuwse amateurtoneel weer een druk seizoen achter zich had liggen en dat het elke keer weer een krachttoer is om een produktie tot een goed einde te brengen. Het is jammer, aldus de ZCA-vice-voorzitter, dat de glorie van een geslaagde voor stelling alleen afstraalt van de spelers, terwijl de technici vaak een minstens evengrote prestatie hebben geleverd. In zijn openingswoord vroeg Bay ens een hartelijk applaus van de aanwezigen voor alle techni ci, die zich hebben ingezet ten behoeve van de bevordering van het amateurtoneel. Ten opzichte van van de profes sionele podiumkunsten neemt het amateurtoneel een promi nente plaats in, soms is het moeilijk een kaartje te be machtigen, aldus Bayens. In zijn openingsspeech laat de vice-voorzitter weten er niet gelukkig mee te zijn dat gede puteerde staten van Zeeland de geldkraan naar de welzijnsin- stellingen langzaam aan het dichtdraaien zijn. Gerard Bay ens: „Ik hoop niet dat we zul len moeten constateren dat met een variatie op een bekend ge zegde het Middelburgse Abdij plein wordt geplaveid met kor ting op subsidiegelden". Het omschrijven van het be grip eenakter vond Bayens een moeilijke materie. „Mijn Zie- rikzeese hospita, had er in de jaren '60 een omschrijving voor, als er een televisiestuk was, waarin slechts twee ac teurs deelnamen, noemde ze dat een eenakter". Voor Bayens is het begrip altijd lastig geble ven. Van Dale's dikke vermeldt voor een eenakter een to neelspel in een bedrijf, maar voegt Bayens daar onmiddel lijk aan toe „wat moet ik met een monoloog van een half uur, of een dans van twintig minu ten?, ik weet het niet". Het is voor de organisatie moeilijk om de toelatingscrite ria vast te stellen, ook dit jaar zijn we daar wat ruim mee om gesprongen, aldus de vice- voorzitter van het ZCA. Prijs Na zijn officiële toespraak, kondigde Bayens de eerste deelnemer van het festival aan met de woorden: „Nu zou u gaan kijken naar Mal-Mrfison, gespeeld door theater Mar- rein... Edoch, ziekte heeft toe geslagen bij twee spelers, en vandaar de droeve tijding dat de voorstelling niet door kan gaan". Bayens: „Egoïstisch als ik ben vraag ik wat meer tijd voor mijn openingsceremonie, al zal ik me daarbij speciaal tot een der aanwezigen wenden". Het betoog van Bayens was be stemd voor Reina Sanderse, oud-bestuurslid van het ZCA, met een behoorlijke lijst van waarden, die zij heeft toege wijd aan het amateurtoneel in de provincie Zeeland. Zo had Reina Sanderse enkele jaren een bestuursfunctie in de Utrechtse kunstkring; was 20 jaar vice-voorzitter van het ZCA; bestuurslid van de Zeeuwse Volksuniversteit ten tijde dat deze organisatie nog het aanbod aan professionele podiumkunsten samenstelde; lid van de Zeeuwse Culturele Raad; dagelijks bestuurslid van het voormalige NOGC (Ne derlands Overleg Gewestelijke Cultuur); en bestuurslid van het multifunctioneel centrum Den Dulleart in Hulst, welke functij; zij nog steeds bekleedt. Naast al haar bestuurlijke functies heeft Reina Sanderse zich altijd actief met het ama teurtoneel bezig gehouden en heeft zij immer gepleit voor vernieuwing en kwaliteitsver betering binnen het amateurto neel. Gerard Bayens prees zichzelf gelukkig Reina Sanderse te mogen onderscheiden met de zilveren Kothurne door het Ne derlands Centrum voor het Amateurtoneel Helaas moest de vice-voorzit ter van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtoneel zich beperken tot het uitreiken van alleen de bijbehorende oorkon de en de gebruikelijke bloe men, dit omdat de prijzen bij een inbraak in het kantoor van het NCA waren ontvreemd. Een Kothurne is een laars met een hoge plateauzool, die vroe ger in Griekse tragedies werd gedragen. De prijs wordt door het NCA zeer selectief uitge-, reikt, en viel eerder de vroeger toneeladviseur van Zeeland, Ad van Noort ten deel. Na deze onderscheiding te hebben uit gereikt aan Reina Sanderse, besloot Bayens zijn openings woord en kon de toneelmara thon, die drie dagen zou duren zijn aanvang nemen. Toneelvereniging 'Heer Hen drik' uit 's-Heer Hendrikskin deren beet vrijdagavond het spits af met 'Scènes uit een hu welijk' van Ingmar Bergman in een regie door Frans Pries ter. Het stuk handelde over een man in de mid-lifecrisis en een vrouw, die daardoor door het dolle heen, het huwelijk in stand placht te houden, nadat de man verliefd is geworden op een jong meisje. Sterk punt in dit stuk is, dat er niet meer personages naar voren komen dan de man en de vrouw. Het decor was iets te pompeus; er was een volledige woonkamer neergezet, en dat tekende het amateurisme in deze. Verder werd het stuk pittig gespeeld, waarbij de vrouwenrol de over hand hield in uitdrukkings vaardigheid. Doordat het stuk bestond uit een drietal scènes, waarbij de wisselingen aan het oog onttrokken werden door het dimmen van het licht, was het voor mij een toneelstuk in drie bedrijven, en vraag me af hoe het mogelijk is, dat een dergelijk stuk werd toegelaten aan het eenakterfestival. Van grote klasse, en met een bijna volle zaal, speelde Ans Schilders uit Kapelle haar éi gen produktie 'Stof op de Yuk- ka'. Het stuk, dat handelt over een vrouw, die in haar leven nog maar weinig houvast heeft, en volkomen van haar stuk raakt als de minnares van haar man haar opbelt, speelt zij op een voortreffelijke wijze. Tot in de finesses wist zij het publiek in de Concertzaal te boeien, en dat bleek ook wel door het bijna onophoudelijke applaus, dat deze amateurac trice kreeg. Zaterdagmiddag beet Musical- en Operettegezelschap 'Papil- Ion' uit Middelburg het spits af voor de tweede dag van het festival. De groep Papillon vormt binnen het ledenbestand van het ZCA een buitenbeentje. De nadruk bij de acktiviteiten van deze groep ligt uiteraard op de zang. Daarnaast zijn er toch ook veel raakvlakken met het toneel. De organisatie heeft daarom besloten de groep de gelegenheid te bieden om bui ten het festivalverband de 2e dag muzikaal te openen. Een het zag er mooi uit. De Can-Can, die werd gebracht in een sfeer rond de Moulin-rouge was mijnsinziéns wat gênant met een hele bak rood licht en dames van middelbare leeftijd die wat al te graag hun benen wilden laten zien. Verder zag het er goed uit, de kleurige komstuums deden het heel mooi in het totaallicht en de to- neelafstopping was mooi. De lady-speaker had een duidelij ke stem, maar haar lach was wat te gemaakt. Maar alles klonk heel goed en mooi, en daar was het de groep dan ook om te doen. Anders verliep het met toneel groep Terneuzen, uit de stad waar vorig jaar het eenakter festival plaats vond. Hun een akter 'Nog meer'. Een middel eeuws wagenspel, was zeer amateuristisch in het opdragen van onthouden tekst. Het zal zeker niet aan de inzet van de spelers hebben gelegen. Wel licht was de spelkeuze niet goed. Met ruim 200 aanwezigen in de zaal begon zaterdagmiddag om half vier het Zierikzeese kindertheater-atelier 'Zolder kolder' met haar eigen produk tie 'De bijzondere markt'. Ge zeten in een halfronde kring met een gesloten doek, werden de kinderen aan het publiek voorgesteld en werd een mid dag zoals die elke veertien da gen wordt gehouden door het kindertheateratelier, nage daan. Iris Möhlman wilde wel een schoolmeisje spelen, Na thalie Berrevoets wilde wel bakker zijn. Marian Pankow juffrouw Bulstronk en Sjaak Hullekens clown. Zo werden alle kinderen voorzien van een rol. Als het doek opgaat is het decor waarin gespeeld wordt een soort braderie en al impro viserend, en voor deze gelegen heid wat ingestudeerde tekst ging men te werk. Sjaak Hulle kens in de rol van clown speel de er met zijn bord op een stok laten draaien de sterren van de hemel, en dat vond het publiek ook. Hij kreeg een geweldig ap plaus. Marian Pankow in de rol van juffrouw Bulstronk was erg krachtig, en dat zou ze naar later bleek, niet van een vreemde hebben, haar moeder die diezelfde avond acteerde had dat zelfde. Jammer dat er aan de verstaanbaarheid wat te wensen over liet, maar daar voor stond het rumoer in de zaal grotendeels garant. 'De Vrijer in de put' door to neelvereniging 'Walichrum' uit Oostkapelle was eenstuk in Commedia dell'arte stijl. He laas werd het te traag gebracht en was daarom te lang van me morie en niet echt boeiend. Heel erg goed daarentegen was het stuk 'De Spaanse vlieg uit de fles' door de Stichting Mid delburgs Theater. Het stuk werd geschreven door de voor zitter van de stichting, Jan Bo- drij. Jan Bodrij baseerde zich op historische gegevens betref fende het ontzet van Vlissingen tijdens de tachtigjarige oorlog op 6 april 1572. In Den Briel verdreven indertijd de Geuzen de Spanjaarden, in de Zeeuwse Scheldestad deden de bewo ners het zelf. Jan Bodrij heeft er mijnsinziéns een pittig stuk je volkstoneel voor geschreven met veel prachtige woordspe lingen en improvisaties. Het was een staaltje toneel om koud van te worden, maar de prachtig uitgevoerde scènes en de goede theatrale werking die ervan uitging, zorgden bij het publiek voor een zeer warm ap plaus, en dat had de groep uit de Zeeuwse hoofdstad zeker verdiend. Toneelvereniging De Schouw spelers uit Oosterland beet het spits af in het avondprogram ma. Schat aan de muur van Philip Johnson, was in een re gie door Hans Baris, geschre ven op het lijf van de vijf Oosterlandse acteurs. In een uitverkochte Concert zaal waren ze beter dan ooit. Drie kinderen die om van het al te frivole leven van hun moe dei- willen af zijn, besluiten haar in een bejaardenhuis te plaatsen. De moeder, die sa menleeft met haar huis houdster en die volgens de kin deren een ordinair wijf is, ketst het idee af, en vertelt dat ze niet langer financieel afhan kelijk is van haar kroost, om dat ze een schilderij heeft ver kocht, dat heel haar leven aan de muur had gehangen. Jan de Bil in de rol van zoon Arthur speelt perfect als was het type casting. Ook Peter Bekedam weet de rol van de snobbisti- sche zoon Gert goed te vertol ken. Het decor was eenvoudig en goed gekozen, en de belich ting was een totaal over het ge hele stuk was goed in combina tie met het gebodene. Hier en daar viel men weieens over een zinnetje, maar de spelers wa ren rustig genoeg, zich snel te kunnen herstellen. Applaus Ton Teuthoff van de Amateur Comedie Zierikzee, kreeg wel licht het meeste applus van heel het festival. Verkleed als toneelmeester deed hij voor treffelijk, door met een bordje met daarop applaus geschre ven voor het publiek te lopen. De ACZ had twee eenakters, De Kleinste hond ter wereld en De Hond aan elkaar gesmeed, en maakte daarmee voortreffe lijk furore voor eigen publiek. Els van Zutphen in de rol van presentatrice vertolkte haar rol uitstekend en leek soms écht geïrriteerd door haar gast gespeeld door Thijs van Arkel. Voor de show „Het Losse pols gewricht" had hij de kleinste hond ter wereld meegebracht en haalde deze op verzoek van zijn aanhoorster omzichtig uit z'n binnenzak. Hij wist hiermee een hele zaal te boeien, getuige de enorme stilte die er heerste, en dat bij zonder knap. Gevolgd door de eenakter 'De Hond' waarin een aantal ac teurs honden nabootsten, was het optreden van de Amateur Comedie Zierikzee enorm ge slaagd. Ook de uitvoering van het decor was fantastisch, met enkele simpele middelen werd een park weggezet, en dat alles bij elkaar sierde de groep zaterdagavond. Bloemen na af loop aan regisseuse Marijke Reuser; en dat was niet onver diend. De toneelvereniging Ouwer- kerk speelde een collage uit haar eerder uitgebrachte reper toire 'Gemengd dubbel', met In voor- en tegenspoed van James Saunders, Norma van Alun Owen en Nacht van Pinter. De drie korte eenakters met alle het huwelijk als onderwerp waren op zich alle zeer ver schillend van karakter, maar toch wat lang van memorie. Het publiek kon er niet ge boeid naar blijven kijken, en dat was jammer, omdat er wel goed werd geacteerd. Vooral Norma, vertolkt door Ali Pan kow was een prachtige weerga ve van de rol. Met rappe tong wist zij tot overbluffing te ko men op een bijna ondoorgron delijke manier. Het siert Pan kow, en dan is het jammer, dat het publiek te lauw reageert. Ook Karin en Wim Hage wis ten hun rollen goed te vertol ken, maar de langdradigheid viert hier hoogtij en dat was jammer. In het stuk Nacht van Harold Pinter komt een televi sietoestel, gekoppeld aan een videorecorder op het toneel te staan, waarop een pornofilm wordt vertoond. Dit beeld is helemaal in te passen in een stuk van Pinter, maar bij de langdradigheid van het ver haal zijn teveel ogen op de tele visie gericht. De enige niet Zeeuwse deelne mer aan het festival, toneelver eniging 'Helvetia' uit Helle- voetsluis, maakte wellicht fu rore op het festival. 'De eenen twintigste vertelling' van Ro ger Hendrick werd op een bij na professionele manier ten to nele gevoerd. Eigenlijk is het stuk één van de verhalen uit de Decamerone en op rijm be werkt door Roger Hendrick. Het stuk werd door de vijf spe lers uitstekend gespeeld en de timing was perfect. Een leeg, goed belicht toneel was het de cor. De acteurs komen op van uit de zaal, zoals wel eerder was gebeurd deze dag, maar zij kwamen op met herrie. Herrie van ratels en geroep over de pest. Ze droegen een doodskist en zetten 'm ojf het toneel. Van uit deze pose werd het stuk ge speeld, waarbij de doodskist dan weer biechtstoel, dan weer bed, en ten slotte weer doods kist werd. Lof vanuit het pu bliek voor Helvetia, en dat was dan ook zeer terecht. Muis Na toneelvereniging 'Helvetia'' was het de beurt aan John Muis, die als percussionist wat sfeer gaf aan het toestromende publiek in de foyer, voor het optreden van de Purple Tul- lips. Deze komische cabaret groep sloot de zaterdagavond af met liedjes en woordspelin gen over het festival. De laatste dag, zondag, werd begonnen door toneelgroep 'Op Drift' uit Renesse met 'een praatje in het park' van Alan Ayckbourn en geregisseerd door Rie Gilijamse. Het ver haal handelde over vijf perso nen die elk op een bankje in het park zitten. Ze vertellen el kaar verhalen, maar niemand luistert echt. Hetdecor was door de groep goed gekozen: eenvoudig, maar doeltreffend, het spel echter, dat wel goed werd geacteerd, was statisch en te doorzichtig. Eigenlijk wist iedereen al na vijf minuten wat er verder zou gebeuren. Gelukkig werd het stuk er niet vervelend door, en dat kwam vanwege het korte tijdsbestek waarin werd gespeeld. De ver staanbaarheid van de spelers was goed, en met name Jurgen Gudde, in de rol van Ernest wist een leuk Amsterdam ac centje ten tonele te voeren. Het achtergrondgeluid van fluiten de vogeltjes was mooi en stond goed in balans met het gespeel de. Het solotoneel door Karin Starmans van Karei Donk ver viel vanwege oververmoeid heid voor de actrice. Karin had in zeer korte tijd twee rollen moeten instuderen, en dat was toch een beetje te veel van het goede geweest. Haar regisseuse Ans Schilders, vond het daar om niet verantwoord haar haar solo-optreden te laten uitvoe ren. De ad hoe toneelgroep 'Inter mezzo" met Eric Holm uit Zie rikzee en Mara de Bel uit Mid delburg zette met 'Een vlinder zal ook weieens een vergissing maken" een eenakter van klas se weg. In een meesterlijk goed gevonden decor, wat eenvoudig en sierlijk tegelijk was, zetten de twee een zeer boeiend werk op de planken. Ik wilde je hel pen... Vanuit dat gegeven ont staat een dialoog tussen een cliënte en een psychiater. Een knap gegeven uit het stuk, dat net niet te lang, en net niet te kort duurde, was een soort flashback, als uitleg van een verhaal dat anders zeker te lang zou zijn geweest. Het was heel knap, en het publiek be loonde dat. Opvallend Opvallend was dat de bezoe kers van buiten het eiland min der op de hoogte waren met het fenomeen theatersport. De theatersportvereniging 'Kie- rieris' uit Zierikzee sloot het festival af met een demonstra tievoorstelling. Het geïmprovi seerde spel van elk vier spelers en gevolgd door 'rechters' kon niet elke bezoeker boeien. Toch was de deelname vanuit het pu bliek vrij groot. Reint Laan, beter bekend als de wederhelft van Trijn uit de groep Rein en Trijn, presenteerde de thea tersportdemonstratie. Jury Hoewel het eenakterfestival geen wedstrijdelement en daardoor ook geen competitie kent, was er wel een deskundi ge jury aanwezig dit weekein de in Zierikzee. Zij beoordeel de de groep op fouten, en vond sten en dergelijke. Na enige be raadslaging zullen de groepen over enkele weken een soert rapportage over hun eigen werk ontvangen, waarmee ze dan verder kunnen werken naar een nog beter resultaat. Leden van de commissie wa ren: Ron Lubbersen en Willem Huybrecht, beiden toneeladvi seur voor het amateurtoneel in Zeeland en Frans Brans uit Amsterdam, free-lance drama turg. Brans gaf het afgelopen seizoen een regiecursus in Kerkwerve. Het festival mocht als zeer ge slaagd de analen ingaan. Om en nabij de 1000 mensen be zochten de afgelopen dagen de Concertzaal in Zierikzee, om getuige te kunnen zijn van een of meerdere optredens van de Zeeuwse amateurgroepen. Gerard Bayens, benadrukte dat de populariteit, die het festival uitstraalt op Schouwen-Duiveland vele ke ren groter was dan in het verle den in Terneuzen. Hans Baris, lid van het ZCA-platform Schouwen-Duiveland merkte op dat men zich binnen het ZCA-bestuur aan het beraden is, het festival jaarlijks in Zie rikzee terug te laten keren. Af gelopen weekende zou daar voor als peiling dienen. Wel licht dus volgend jaar weer een eenakterfestival in Zierikzee, aan het publiek op Schouwen- Duiveland zal het niet liggen. Ad van Oorschot DOMBURG - Eindelijk en ten langen tijd is hij dan toch gevonden, de Karolingische burght, waaraan de plaats Domburg op Walcheren zijn naam ontleend, althans de res ten ervan. De provinciale ar cheoloog R. van Heeringen spreekt van een spectaculaire vondst. Reeds in 1935 meende de bekende historicus Johan Huizinga met zekerheid te kunnen aannemen dat in Dom burg een versterking was opge richt tegen de invallende Noor mannen, een wal van zoden of plaggen met daarom heen een vestinggracht werd aanlegd, om het kasteel dat ter plaatste was gesticht voor de rovende en brandstichtende Vikingen te behoeden. In een Kroniek uit de negende eeuw wordt van het oprichten van dergelijke versterkingen langs de Hollandse en Vlaamse kust gewag gemaakt. Daaron der zou ook Domburg zijn. Ja renlang heeft men tevergeefs naar resten van de burght ge zocht en toen men die niet vond nam men aan, dat hij door het zich landinwaarts verplaatsen van de duinen in de Noordzee de bouwplaats in de Noordzee zou liggen. Bij opgravingen in het nieuwe wijkje Duinenburg heeft men resten c.q. een doors nede van de bovenbedoelde plaggenwal gevonden, alsmede scherven van Baddorf aarde werk, die komend uit de Rijnstreek in Duitsland. Het Badorf aardewerk werd hier in Nederland in de nege neeuw geïmporteerd. Er is ech ter nog maar weinig van de aardenwal drooggelegd en om dat grondwater de gevonden resten dreigden te beschadig den is de sleur gedicht. Men hoopt omdat men nu weet waar men moet zoeken bij de nieuw bouw van het Badhotel resten van de burght te vinden. EIBERGEN - Bij Flexovit In ternational bv in Eibergen is vanmorgen maandag, een sta king begonnen om een betere winstdeling af te dwingen. Ver uit het merendeel van de 235 medewerkjers doet aan de ac tie mee zodat de produktie ge heel stil ligt. April, mei Burgh-Haamstede Expositie Wilna de Grooth-van der Sluis in De Burght. Tot 30 april Burgh-Haamstede Expositie schilderijen Elly Mes. Bibliotheek De Schutse. Tijdens openingstijden biblio theek. T/m 27 april Burgh-Haamstede Expositie van teken/schilder cursussen van clubhuis De Lichtboei Zierikzee. De Be- waerschole dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur (zondags geslo ten). Tot en met 15 juni Zierikzee Leesprogramma thema 's nachts. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren biblio theek. Maandag 22 april Zierikzee Vergadering VVD met Erika Terpstra in foyer Mondragon. 20.15 uur. Haamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Van 19.00 tot 20.30 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 23 april Zierikzee Bijeenkomst NBvP over rots- tuinen. Mondragon. 19.30 uur. Algemene ledenvergadering afdeling Zierikzee/Kerkwerve Nederlandse Rode Kruis. Drie hoek. 20.00 uur. Kerkwerve Bejaardensoos in verenigings gebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, consistorie. Van 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Schrijfochtend Amnesty Inter national. Dr. Wortmanstraat 23. Van 10.00 tot 12.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, zaaltje Badhuisstraat. Van 19.00 tot 20.30 uur. Oosterland Bijeenkomst NBvP. Oosterhof. 19.30 uur. Bruinisse Schrijfochtend Amnesty Inter national. Leeszaal openbare bi bliotheek. Van 10.00 tot 12.00 uur. Woensdag 24 april Zierikzee Vergadering algemeen bestuur Waterschap Schouwen-Duive land in 's Landskamer. 9.00 uur. Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afde ling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Bestuursvergadering. Zuid hoek. 15.30 uur. Contactbijeenkomst UW. UVV-gebouw. 19.30 uur. Commissie welzijnsbeleid. Stadhuis. 19.30 uur. Brouwershaven Bijeenkomst NBvP. Tonnen- magazijn. 20.00 uur. Donderdag 25 april Zierikzee Schrijfavond Amnesty Inter national. Prinses Juliana- school, Jannewekken 19. Van 19.00 tot 20.30 uur. Feest- en ouderavond pro testants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel. Schoolgebouw. 19.30 uur. Jaarvergadering Vereniging Wereldwinkel. Hervormd Kerkcentrum. 19.30 uur. Commissie cultuur. Stadhuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Afscheid Westerschouwse bur gemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer in dorpshuis de Schutse. 14.00 uur. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 20.00 uur. Vrijdag 26 april Zierikzee Officiële opening nieuwe ope ratie-afdeling. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Vanaf 15.30 uur. Feest- en ouderavond pro testants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel. Schoolgebouw. 19.30 uur. Zaterdag 27 april Zierikzee Sessie muzikanten. Jongeren centrum Brogum. 22.30 uur. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteoeentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 23 april 11.45 140 05.10 -153 110 18.05 -128 ROOMPOT BUITEN 23 april 10.30 132 04.10 -145 23.15 101 17.30 -113 BRUINISSE 23 april 11.45 150 05.15 -159 K 119 18.40 -134 WEMELDINGE 23 april 11.50 156 05.15 -165 124 18.10 -139 Doodtij: 23 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Vice-voorzitter ZCA, Gerard Bayens overhandigt de zilveren kothurne aan Reina Sanderse. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2