JEELMARKT Kb Omzet Zuidhoek gestegen tot boven de twee miljoen §2 Ploeg Duivelandse brandweer winnaar provinciale wedstrijd i's Schoenen Stichting Welzijn Ouderen viert het tienjarig bestaan Ars Musica komt met Koninginnedagprimeur I s 066 I10UWEN-DUIVELAND lene vergadering Kraan Verhuur Zierikzee Ks Politie houdt dief aan Inbraak in voetbal kantine Zierikzee Diefstal PTT-vlag Inbraak telefooncel Inbraak in auto's Diefstal uit auto's Beste inzicht en aanpak van brand in gemeente-onderhoudswerkplaats te Bruinisse Volgens verslag directie werkvoorzieningsschap Perioden met zon 6 EENAKTERS HOOGAARS JUMELAGE VERLIES Oproep aan Oranje verenigingen ZEESCHE NIEUWSBODE wij u dat u ons trouw bent zij ;enden, worden uitgenodigd 16-1266 Zierikzee, telefoon (01110) 12488 ddelharnis, telefoon (01870) 4778 n belangstellenden maandag 2 april, 20.00 uur. (ROONDE SUIKERBIET, HAVEN 141, ZIERIKZEE gecertificeerd kraanverhuurbedrijf Iraulische weg-ruwterreinkranen Zierikzee lefoon 01110-15909 na 18.00 uur 01110-16990 |Fax 01110-14960 09 I DE Ai ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 22 APRIL 1991 147e JAARGANG NR 24935 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Vrijdag heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duive- land de 20-jarige A. M. M. J. uit het Brabantse Sint Willebrord voorgeleid bij de rechtercom missaris te Middelburg. De man werd aangehouden met een groot geldbedrag dat afkomstig bleek te zijn uit een bedrijf te Zierikzee. De aan houding vond woensdag plaats. Uit het onderzoek dat daarop volgde bleek dat J. ook gesignaleerd stond voor dief stal van een personenauto in de nacht van 9 op 10 april in Oud- Beijerland. De rechtercommis saris in Middelburg stelde de Brabander voor zes dagen in bewaring. Inmiddels wordt het onderzoek tegen hem voortge zet. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd inge broken in de kantine van de voetbalvereniging aan de Lan ge Blokweg te Zierikzee. De dieven gingen er vandoor met een hoeveelheid snoep. Aangifte van de diefstal werd- gedaan door mevrouw Van de W. uit Zierikzee. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag of zondag morgen werd een vlag gestolen die over de Laan van Sint Hi- laire was gespannen. De vlag was eigendom van PTT Nederland in Den Hdag. De waarde van het doek is niet be kend. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Hogeweg te Burgh werd de geldbak van een telefooncel opengebroken. De dieven gingen er vervolgens vandoor met ongeveer 200 gul den aan kleingeld. De diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Aangifte deed mevrouw Van de W. uit Zierikzee. RENESSE - In Renesse werden in de nacht van zaterdag op zondag twee personenauto's opengebroken. De auto van mevrouw C. A. P. uit Viersen stond geparkeerd aan de Hoogenboomlaan. Tus sen zaterdag 18.00 uur en zon dag 10.30 uur werd het voertuig opengebroken. Uit de auto werd niets ontvreemd maar desondanks werd C. A. P. bena deeld door de schade die met het inbreken werd aangericht. De auto van R. S. uit Hoogvliet stond geparkeerd aan de Zeea- nemoonweg te Renesse. In de nacht van zaterdag op zondag werd het voertuig opengebro ken en werd er een radiocasset- tespeler en een kentekenbewijs uit gestolen. RENESSE/BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zater dag en de daaropvolgende van zaterdag op zondag werden op Schouwen-Duiveland twee auto's opengebroken. De eerste inbraak vond plaats in Bruinisse in de personenau to van de Duitse toerist M. Het voertuig stond geparkeerd aan de Hageweg. De inbrekers bra ken het voertuig open en gin gen er vandoor met een radio- cassettespeler ter waarde van ongeveer 500 DM. In Renesse was het dievengilde actief aan de Zeelelieweg. Daar braken zij de auto van de heer Van A. uit Brouwershaven open en haalden er een radiocasset- tespeler plus slede uit. De waarde van het apparaat is on geveer 700 gulden. BRUINISSE - Alleen de vlammen waren afgebeeld met borden en flikkerende rode lichtjes. Maar voor de rest leek alles bedriegelijk veel op een echte brand, zaterdag in de onderhoudswerkplaats van de gemeente Bruinisse aan de Molen weg. Het gebouw stond vol rook, er was vuurgeknetter te horen. Brandweer mannen in vol ornaat waren druk doende met slangen, koppelingen en water kranen en het publiek stroomde met tientallen toe om te zien wat er aan de hand was. H ilfillll De verkenning van de brand en het redden van de slachtoffers waren de moeilijkste elementen bij de brandweerwedstrijd. Op de foto de wedstrijdploeg Westerschouwen 2. (Foto: Joop van Houdt). Het ging om een behoorlijk grote uitslaande brand met twee gewonden. Maar gelukkig een brand die alleen werd geënsceneerd. In elkaar gezet om als opgave te dienen voor de provinciale brandweer wedstrijd eerste klas die, on der auspiciën van het ABWC, werd georganiseerd door de Vereniging van Brandweerbe velvoerders op Schouwen- Duiveland. Een wedstrijd die dit jaar plaatsvond in Bruinisse en die werd gewonnen door de wedstrijdploeg van de gemeen te Duiveland. Tweede werd de ploeg van de brandweer uit het Zeeuws-Vlaamse Sluis. In totaal deden negen wed- strijdploegen, afkomstig van brandweerkorpsen uit heel Zeeland mee. Verspreid over de hele dag rukten zij om beurten vanuit de Bruse brandweerga rage uit naar de onderhouds werkplaats van de gemeente aan de Molenweg die in brand stond. In totaal zeven juryleden hiel den nauwlettend in de gaten hoe de diverse brandweerlie den van de acht man tellende wedstrijdploeg reageerden op de brand Via verkenning moesten zij erachter komen dat de vuurhaard van de uitslaan de brand zich op de zolder van de werkplaats bevond, dat er twee gewonden in het gebouw waren en dat de vlammen al uit het dak sloegen en het vuur ook via de zoldervloer was doorgedrongen naar de begane grond. Tevens was er een uit breiding van de brand naar de naastgelegen timmermans werkplaats. Geen geringe opgave, maar het ging dan ook om een eerste klas wedstrijd. „De verken ning is het moeilijkste en het redden van de slachtoffers", al dus wedstrijdleider B. A. Weststrate uit Kattendijke. Ook was het de bedoeling dat de brandweerlieden opmerk ten dat in het gebouw bestrij dingsmiddelen stonden op geslagen en dat ze de brand met vier stralen tegelijk zou den bestrijden. Met een verhouding van zeven juryleden op een ploeg van acht brandweerlieden werd bijna elke brandweerman door een jurylid persoonlijk op de vingers gekeken. „De resulta ten zijn redelijk tot goed. Je haalt gelijk de ploegen er uit die veel oefenen", aldus een van de juryleden in de middag toen zeven wedstrijdploegen in actie waren geweest. Een van de belangrijkste rede nen voor het organiseren van brandweerwedstrijden is het scheppen van een gelegenheid om de brandweerlieden het re sultaat van hun oefeningen te laten zien. „Dat kan een stimu lans zijn om te oefenen", aldus wedstrijdleider Weststrate. De twee ploegen die zaterdag de meeste punten kregen, Dui veland en Sluis, mogen op grond daarvan deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden die op 22 juni plaatsvinden in Middelharnis. De winnaars daarvan kunnen weer deelne men aan de landelijke wed strijden. Zoals bekend bracht de wedstrijdploeg uit Duive land het vorig jaar zover. Men scoorde hoge ogen bij de lande lijke wedstrijd. Met het resultaat van de brand weerwedstrijd van zaterdag lijkt de Duivelandse wed strijdploeg opnieuw een goede aanloop te nemen naar een der gelijk resultaat. De ploeg kreeg van de jury 1148 punten voor de wijze waarop zij de brand aanpakten. Sluis kreeg 1103 punten. De rest van de uit slag is als volgt: Zierikzee der de met 1067 punten. Brouwers haven vierde met 1065 punten. Middenschouwen 1 vijfde met 1032 punten. Westerschouwen 11 zesde met 1010 punten. De bedrijfsbrandweer van Zeelan- dia in Zierikzee zevende met 927 punten. Westerschouwen 1 achtste met 917 punten en Mid denschouwen 2 negende met 907 punten. Tijdens een ontvangst in café Storm door het Bruse college van b en w werd aan de twee hoogst geëindigde ploegen een prijs uitgereikt. Een afbeel ding van twee handen die een brandweerslang koppelen. ZIERIKZEE - De omzet van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee is voor het eerst in het be staan gestegen tot boven de twee miljoen gulden. Dat meldt de directie van het werkvoorzienings schap niet zonder trots in haar jaarverslag over 1990. Het directieverslag staat op de agenda van de verga dering van het algemeen bestuur van het werkvoor zieningsschap. De vergadering wordt woensdag 24 april gehouden in de bestuurskamer en begint om 15.30 uur. De Zuidhoek boekte zoals ge meld over 1990 een goed resul taat, beter dan de directie zelf verwacht had. „Hoewel wij nog steeds op het standpunt staan dat het aan ons (door de rijksoverheid, red.) toegekende budget over de afgelopen twee jaar op basis van de resultaten in 1985 niet terecht was", aldus de directie. Stijging De omzet van het werkvoorzie ningsschap steeg volgens de di rectie in 1990 met 17 procent ten opzichte van 1989. „Binnen het bestaande klantenbestand wisten wij deze stijging te rea liseren over bijna de gehele li nie", aldus de directie. „Voor het komende jaar hopen wij deze omzetstijging te kunnen consolideren". Men tekent daar meteen bij aan dat de vooruitzichten wat dat betreft niet ongunstig zijn, maar wel erg onzeker. „Wij con stateren bij een aantal afne mers toch een zekere terughou dendheid", concludeert de di rectie in haar verslag over het jaar 1990. „In de hoek van de cultuur technische dienst wachten wij met spanning af wat de gevol gen zullen zijn van de Jeugd werk Garantieplannen en de Banenpools", aldus de directie. „Kortom: Wij verwachten dat 1991 een onzeker jaar zal wor den. Op dit moment hebben wij ruim voldoende werk, op alle gebied". Plannen In haar verslag kondigt de di rectie van het werkvoorzie ningsschap ook een aantal plannen voor de toekomst aan. Er wordt momenteel onder zoek gedaan naar de kosten van het laatste gedeelte dub belglas in de werkhallen, voor al wat betreft de subsidiemoge lijkheden. Hetzelfde geldt voor de plafondisolatie in de me taalhal. De directie zegt verder te ver wachten dat het gebrek aan magazijnruimte steeds nijpen der zal worden. „Vooral in de metaal-afdeling wordt dit een probleem, maar ook in de varia-afdelingen waar toeleve ranciers spullen brengen in steeds grotere hoeveelheden. Alleen volle vrachtwagens worden nog gebracht". Er bestaan twee mogelijkhe den, zo schetst de directie. Er kan een geprefabriceerd maga zijn worden gebouwd op de plaats van het voormalige dag verblijf of er kan een ruimte gekocht worden naast de vesti ging van het schap aan-de Ha venstraat. Dat laatste zou een bedrag van 1,3 miljoen gulden vergen. „Met de dienst gemeentewer ken zal nog overleg worden ge pleegd", aldus de directie. „Binnen enkele maanden ho pen wij met een voorstel in het bestuur te komen". Het resultaat van De Zuidhoek was over 1990 beter dan de directie verwacht had. (Archieffoto). Verstandig wagen is het meest aanbevelenswaardige menselijke beleid. Lord Halifax HET WEER Perioden met zon en vooral in de nacht en ochtend nog een enkele bui. Minimumtemperatuur om streeks 2 graden. Op enkele plaat sen wat vorst aan de grond. Mid- dagtemperatuur ongeveer 11 graden i: Er bestaan plannen om het Zeeuwse eenakterfestival jaarlijks in Zierikzee te houden. Brouwershaven wil een hoogaars huren voor rond vaarten tijdens de Brouwse Dag. Een groep mensen uit de Engelse jumelagestad Hat field bezocht Zierikzee. Brouwershaven 1 verloor met 4-0 van de voetbalploeg uit Krabbendijke. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's NIEUWERKERK - Woensdag 15 mei is het feest voor de Stichting Welzijn Ouderen. Op die dag wordt in het dorpshuis in Nieuwerkerk het tienjarig bestaan van de stichting gevierd. Op het programma van de jubileumviering onder meer een optreden van het Seniorenorkest Zeeland en een optreden van Piet Brakman. De festiviteiten gaan om 10.00 uur van start. In de ochtenduren wordt een receptie gehouden ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de stichting. Voorzitter C. Slabbekoorn spreekt om 10.00 uur een openingswoord. Daar na is er gelegenheid het be stuur te feliciteren en even tueel toe te spreken. Van 10.30 tot 11.30 uur kan iedereen te recht op een receptie. Het middagprogramma gaat om 13.00 uur van start. Ieder een kan dan een kijkje nemen op de speciaal voor de gelegen heid ingerichte Senioren- hobbymarkt. Mevrouw Mande- maker spreekt om 13.50 uur een welkomstwoord uit en om 14.00 uur volgt het eerste optre den van Piet Brakman. Omstreeks 14.30 uur wordt een pauze ingelast. De prijzen van de verloting worden dan uitge reikt. Om 15.00 wordt het pro gramma hervat met een optre den van het Zeeuws Senioren orkest en om 16.15 uur treedt Piet Brakman wederom voor het voetlicht. De sluiting door mevrouw Slabbekoorn staat gepland voor 17.15 uur. ZIERIKZEE - Het kan nie mand ontgaan dat het traditio nele feest rondom de koningin weer op stapel staat. De redac tie van deze krant roept alle Oranjeverenigingen op om hun programma zo spoedig moge lijk in te sturen, zodat in de krant van donderdag of vrij dag een totaal-beeld van de festiviteiten in de regio kan worden gegeven. Verenigingen die niet zeker weten of het pro gramma al op de redactie is kunnen bellen met 01110-16551. De programma's dienen uiter lijk woensdag 24 april in ons bezit te zijn. De redactie ZIERIKZEE - De concertserie Ars Musica wordt dit seizoen besloten met een feestelijk slotconcert van vooral Neder landse muzikale makelij. Voor het eerst in de geschiedenis van deze serie wordt een con cert gegeven ter gelegenheid van Koninginnedag met mu ziek die tevens in het teken van deze nationale feestdag staat, 's Avonds om half acht begint in de Nieuwe Kerk een concert (duur ca. een uur) dat gegeven wordt door de organist Rinus Verhage, de zangeres Liesbeth Franken, de gitarist Dik de Koning en het gezelschap Speelgoed dat voor deze gele genheid in oud-Nederlands kostuum zal optreden. Het is de bedoeling van de or ganisatoren om in de vroege avond van Koninginnedag een ontspannen concert voor jong en oud te organiseren met het accent op oude en nieuwe Ne derlandse muziek. Een fraaie verbinding tussen oud en nieuw is al het ope- ningswerk van deze avond, de Valeriussuite van Willem Vo gel. Deze hedendaagse orgel componist heeft in een aantal boeiende variaties de oude lie deren uit de Valerius-gedenk- klank weer tot leven gebracht. Na deze feestelijke opening door organist Rinus Verhage vertolkt Liesbeth Franken (be geleid door Dik de Koning) een aantal liederen uit de 17e eeuw, die in die tijd graag gezongen werden bij het gewone volk of in de hoge kringen. Vervolgens komt een Valeri- uslied terug in een aantal vari aties van de componist Willem Mudde. Rinus Verhage speelt de veranderingen over het lied Waer men zich al keert of wend. Het concert wordt besloten door het Ensemble Speelgoed. Dit ensemble zingt en speelt muziek uit de 16e en 17e eeuw. Het ensemble bestaat uit acht personen die met hun stemmen en instrumenten alle mogelijk heden benutten om renaissan- ce-muziek tot leven te brengen. Op het programma staat naast hofmuziek ook de muziek van de markten en pleinen. Het en semble bestaat zeven jaar. Leden zijn Anneke Tromper (blokfluiten), Wim van Ham (luit en gitaar), Hans van Bra- kel (luit), Maarten Pieters (cel lo), Bram Schrier (blokfluiten), Sjoukje van den Eijkel (zang), Nelleke de Leeuw (viool) en Jan Trompper, blokfluiten. In Zierikzee spelen ze een acht tal liedjes, dansjes, of instru mentale werkjes uit oude tijd: een jagerslied (Blow Thy Horn Hunter), een protestlied (Seght, Ghij Bergse soldaten), een speelwijsje (Scharazula Marazula) enz. Ars Musica wijst op de afwij kende aanvangstijd (19.30 uur). De kerk is geopend vanaf 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1