VV Zierikzee becijfert haar kansen Gehavend HV Delta Sport ten onder Mevo uitgebekerd Monsterscore WIK: 8-3 RENESSE Krachtsport artikelen RENESSE Corolla Hatchback 1.3 'Sport' fl. 25.295,- laamstede •ijf Dijkman Tot behoud in 3e klasse SCHE NIEUWSBODE - TIMMERWERKEN ONDERHOUD REPARATIE VERBOUWINGEN KOZIJNEN RAMEN TRAPPEN timmerbedrijf wim meerdink corotte mantelmeeuwstraat i 4301 wt zierikzee tel 01110-1 5386 b.gg. 01114-3225 werkplaats engelsekade 9 tel 0m0-l3904 SP0RTSH0P DELTA" 0* sportzaak die wint op punten» PETER MESSEMAKER S.V. RENESSE voor jong en oud Trimsets Gezondheidswielen Expanders Buig- en trekveren Handknijpers Halters ook met verstel bare gewichten SP0RTSH0P Sponsor 1e elftal S.V. Renesse ling. Dat mag ook wel iubbelvoordeel geeft, [ijna duizend gulden extra's! Daarbij doen de inruilprijs. Samen |t dus.Ook voor u! Conform de Toyota-bepalingerl- i en uitvoering voorbehouden. OFF. AGENT 10 - Telefoon 01115-1446 MAANDAG 15 APRIL 1991 NR 24931 ZIERIKZEE - Rekenen, rekenen en nog eens rekenen. Dat was wat de Zierikzee-spelers massaal deden na de zojuist gerealiseerde 4-0 overwinning op degradant Clinge. „Als wij dit, en wanneer zij dat". Alle denkbare mogelijkheden kwamen voor de dag. Een snelle blik op de ranglijst leert evenwel dat de rood-zwarte brigade zelf in ieder geval nog zeker haar resterende twee laatste competitieduels (tegen VÈS '35 en BSC) moet winnen om minstens boven degradatiekandidaten Sluiskil, BSC en Patrijzen te kunnen eindigen. Een en ander gaat echter pas op wanneer voornoemde ploegen tijdens hun laatste wedstrijden geen punten meer weten te verzamelen. Trainer Jack Schipper en de zijnen pakken mo menteel echter fanatiek elke strohalm vast om degradatie naar de vierde klasse vooralsnog te voorko men. „We hebben nu tien punten uit zes wedstrijden gehaald. Dat bewijst gewoon dat we het op dit moment goed doen. Het is leuk dat er nog steeds een klein kansje op behoud aanwezig blijft", sprak oefenmeester Schipper hoopvol. VV Zierikzee heeft op het r ogenblik over 'medewerking' van de concurrentie trouwens niet te klagen. Zowel BSC, Sluiskil als Patrijzen lieten zondag punten -liggen. Ter wijl in de bovenste regionen van de 3e klasse D KNVB de kaarten inmiddels groten deels geschut zijn, en Roosen daal het voorbije weekend reeds het kampioenschap in de wacht sleepte, is vooral in de staart van de ranglijst een spannend gevecht gaande van Teven op dood'. Bij die kemphanen behoort ook de selectie van het weder- opgestane VV Zierikzee. Met tien winstpunten uit de laat ste zes wedstrijden wordt in ieder geval veel bewezen. An ders dan vóór de winterstop geloven de Zierikzeeënaren nu weer in het eigen kunnen en wordt tevens de medewer king van Vrouwe Fortuna meer afgedwongen. Ook de doorgevoerde verjonging ver loopt bijna geruisloos en op rolletjes. Spelers als spits Erwin Nelis- se en voorstopper Michel Winkels hebben inmiddels getoond een basisplaats meer dan waardig te zijn. Maar ook de laatste tien minuten tegen Clinge ingevallen 16-jarige Barry Schoute en Patrick Roggeband bewezen met hun debuut in het eerste elftal de nodige kwaliteiten in huis te hebben. Schoute, die vorige week tegen Internos reeds de buteerde en meteen scoorde, pikte ook gisteren zijn doel- puntjes mee. Van meet af aan had W Zie rikzee het betere van het spel. Het reeds gedegradeerde Clinge probeerde wel nog te gen te stribbelen, maar was amper bij machte op eigen krachten gevaar te stichten. "De Zierikzeeënaren op hun beurt sprongen nogal eens te nonchalant met de kansen om. Hoewel pas na negentig minuten voetbal een 4-0 stand op het scorebord kwam, had dit reeds in de eerste helft het geval kunnen zijn. Voordat de openingstreffer viel, hadden Erik Berrevoets, Kees Verkaart en aanvoerder Martin Quist reeds mogelijk heden gehad Clinge-doelman Sigfried van de Berg te passe ren. Maar vooral juist door attent reageren van laatstge noemde kon het 250-koppige rood-zwarte legioen pas in de 26e minuut de armen heffen. Uit een corner op links geluk te het Kees Verkaart de bal met een fraaie inswinger in Het tweede doelpunt van VV Zierikzee stap voor stap in beeld. Net als de openingstreffer gelukt het Kees Verkaart (uiterst rechts) opnieuw in één keer het leer binnen te schieten (van boven naar beneden). (Foto: Joop van Houdt). één keer tussen de palen brengen; 1-0. Doelman Van de Berg ging deze keer overigens niet geheel vrijuit. Van de Berg was zo verrast door die onverwachte draaiing van de bal dat hij deze min of meer tussen de vingers door liet glippen. Een gelukkige bij komstigheid voor Verkaart was dat de wind hem bij deze poging goedgezind was. Zierikzee bleef het initiatief houden en stapelde kans op kans. Zo trapte Wim Over- weel twee meter voor de doel lijn het speeltuig alsnog rich ting Dikke Toren, zag op nieuw Verkaart een schot ge red door de keeper en gelukte het ook Berrevoets niet te sco ren. In de 45e minuut evenwel kreeg Kees Verkaart weder om op links een hoekschop te nemen. Als ware het een ko pie van de openingstreffer, verdween het leer ten tweede male in één keer in de tou wen. Nu was doelman Van de Berg echter totaal kansloos, omdat de bal bij de tweede paal stijf in het kruis binnen- scheerde: 2-0. „Het is natuurlijk leuk zo te scoren, maar liever maak ik ze toch uit een mooie actie", sprak 'mister Zierikzee' na afloop. Na de hervatting hield W Zierikzee het heft in handen. De Clinge-spelers hadden het duidelijk al opge geven en waren soms schaam teloos eenvoudig van de bal te zetten. Nadat trainer Jack Schipper in de 6e minuut te gen een boeking opliep van de overigens zwak leidende scheidsrechter W. J. Theunis- sen uit Vlijmen, viel de derde treffer. Schipper betrad namelijk zonder toestemming van Theunissen het veld voor een blessurebehandeling bij. Er- win Nelisse, maar werd stan- tepede buiten de lijnen gedi rigeerd. Then enkele secon den daarna echter de verzor ger van Clinge wèl het veld in mocht om een speler te dep pen met de 'wonderspons', uitte Schipper kritiek aan het adres van de scheidsrech ter. Theunissen was hiervan niet gediend en noteerde zon der pardon de Zierikzeese oefenmeester in het notitie boekje. In de 8e minuut was het de hardwerkende Leen Koster die de voorsprong naar 3-0 wist uit te bouwen. De gast heren liepen vervolgens als het ware over de tegenstan der heen. Met name ook de veelvuldig opkomende links back Han van de Sande trak teerde het publiek op enkele leuke acties. Acht minuten voor rust werden de moe gestreden Van de Sande en Verkaart gewisseld voor de A- junioren Barry' Schoute en Patrick Roggeband. Spits Schoute, die op sport park Den Hogen Blok debu teerde in het eerste, gaf met een zijn visitekaartje af. Na dat hij even daarvoor nog net naast de paal had geschoten wist hij zich in de 43e minuut wederom in het zestienmeter gebied in scoringspositie te manoeuvreren. Daarbij werd een overtreding begaan op hem, waardoor de arbiter tot een penalty moest beslissen. Als 'dank' mocht de nog slechts eerstejaars A-junior Schoute ook zelf de straf schop nemen. Opvallend be heerst zette hij doelman Sig fried van de Berg geheel op het verkeerde been en schoof hij de bal keurig laag in de linkerhoek binnen; 4-0. „Ik was wel heel zenuwachtig hoor", vertrouwde Schoute ons na afloop echter toe. De 16-jarige centrumspits, die bij zijn eigen team Zierikzee Al het afgelopen seizoen ne gen keer wist te scoren, vindt het logischerwijs wel even wennen bij de senioren. „Het tempo is veel hoger, maar het is een lekker gevoel om mee te mogen doen", liet de blije Schoute weten. UTRECHT - De beste handballers van eerste divisionist Delta Sport hebben zondag tijdens de uitwedstrijd tegen het Utrechtse UDSV een nederlaag geleden. Op de uiteindelijke 31-21 verliesbeurt viel achteraf ge zien niets af te dingen, maar was wel volledig verklaarbaar. Omdat de Zierikzeeënaren wegens verschillen de oorzaken drie belangrijke basisspelers moesten missen, bleek zowel in aanvallend als verdedigend op zicht een te groot deficit te zijn ontstaan. Ondanks het verlies toonde trainer/coach Rob de Vos zich voorals nog content. „Hoewel we zeer gehavend waren, ben ik best tevreden met de toch nog 21 gescoorde doelpun ten. En we zijn nu ook weer niet echt helemaal afgeschoten vind ik", vond de Middelburgse oefenmeester. Dienstplichtig militair Erwin Schaalje moest het afgelopen weekend de kazerne waarin hij vol het drie meter brede doel te vinden. Ondanks het ietwat onwennige spel van de inval- gelegerd is, bewaken tegenIers Michel Schaalje en tweede ja waartegen eigenlijk? Hoe dan ook, door het gemis van Schaalje viel een uitermate be langrijke pion in de linkerhoek weg. Linker opbouwer en goal- tjesdief Jaco Vleeshouwer on dervond nog immer teveel last van zijn blessure en moest de westrijd noodgedwongen van af de bank meebeleven. Drie gewichtige spelers Tot overmaat van ramp meldde mid-opbouwer Bert de Vos zich zondagmorgen ziek. Hierdoor miste trainer/coach Rob de Vos in één klap drie gewichtige spelers. Vooral in aanvallend opzicht verliep het allemaal te stroef, door de verschillende noodzakelijke positieverschui vingen. Door het gemis van en kele vaste schakels werd teveel balverlies geleden, waardoor UDSV middels snelle break outs de nodige tegendoelpun ten wist te scoren. Eigenlijk beschikte HV Delta Sport zondag over slechts één schutter, te weten Peter Lefè- vre. Hoewel hij een vaste man dekker op zijn huid kreeg wist hij toch nog twaalf keer succes- teamspeler André Hartoog kon UDSV tot op zekere hoogte nog aardig bijgehouden worden. Cirkelspeler Jean-Marie Toubi- ana onder andere werd evenwel te weinig aangespeeld, waar door zijn toch meestal niet ge ringe portie doelpunten nu be perkt bleef tot slechts één tref fer. Veelal wordt hij namelijk aangespeeld door zowel Jaco Vleeshouwer als Bert de Vos, die nu dus absent waren. Tbch droeg Thubiana goed zijn steentje bij door telkens op nieuw met succes aan de cirkel onrust te stoken en hierdoor gaten te trekken voor met na me Lefèvre. Veel mogelijk Met nog vijf minuten te spelen in de eerste helft zag het er voor de Zierikzeeënaren voor alsnog niet echt slecht uit. Met de achterstand van 13-10 was in feit nog veel mogelijk. Tijdens de laatste vijf minuten voor rust kregen zij echter enkele knullige break-outs tegen waardoor er plotseling een minder florissante 19-12 rust stand op de borden prijkte. Na de pauze bleef de formatie van De Vos hard werken en spe len naar haar mogelijkheden. Met nog zeven minuten te spe len was de achterstand zeven punten geworden. Een korte maar felle demarrage van de gastheren zorgde ervoor dat de marge vergroot werd tot de uit eindelijke tien punten. „Wan neer Delta Sport compleet was geweest, had het waarschijn lijk een geheel andere wed strijd geworden", dacht trai ner/coach Rob de Vos na afloop min of meer hardop. De doelpunten voor HV Delta Sport kwamen op naam van: Peter Lefvre 12x; Bert Nuijens lx; Frangois Verrijzer 2.r; Leo Bruggeman 2x; Jean-Marie Toubiana lx; Michel Schaalje lx; André Hartoog lx. ïe devisie B Sittardia 2-Quintus 27-35 EDH-Bevo Heidia C. 16-24 Saturnus '72-Loreal 29-18 NOAV-AHV Swift 30-20 UDSV-Delta Sport 31-21 Pius X-Swift R'mond 26-24 Pius X EDH Sittardia 2 19 19 19 2 17 14 397 - 422 I 13 11 383 - 425 3 12 11 375 - 457 CARLSBAD - In een interna tionale stratenloop in Carls bad zijn Elly van Hulst en Wil- ma van Onna zondag hoog geëindigd. Van Hulst, die vijf weken in de Verenigde Staten heeft getraind, kon haar over winning van een jaar geleden in de Californische stad niet herhalen. Zij eindigde als tweede in de door de Schotse Liz McColgan in 15 minuten en 11 seconden gewonnen wed strijd over 5000 meter. Het was de beste tijd ooit door een vrouw op een wegparkoers op de vijf kilometer gelopen. ZIERIKZEE - Door de 2-3 bekernederlaag tegen Wol- faartsdijk is het seizoen voor het Zierikzeese Mevo ten einde. Trainer Toine Tiggelman had voor de wed strijd nog de hoop dat hij met zijn ploeg een serieuze gooi kon doen om dit jaar de afdelingsbeker te ver overen. Na een comfortabele 2-0 ruststand in het voordeel van de thuisclub, zag Tiggelman na rust zijn hoop de mist ingaan. Het bezoekende Wolaarts dijk stapte dolblij met een 2-3 overwinning van het veld. „Achteraf bezien ging het in de eerste helft allemaal veel te ge makkelijk. Bij de rust had het echter in plaats van 2-0 wel 5-0 moeten zijn. Doordat het zo makkelijk ging dachten de spe lers waarschijnlijk dat ze er al waren", verklaarde de mis troostig kijkende Tiggelman na afloop. Dat het inderdaad met de rust nog maar 2-0 was had de ploeg echter totaal aan zichzelf te wijten. De meest ideale kansen werden echter door de Mevo-voorwaartsen onbenut gelaten. Heer en meester In de eerste helft toonde de thuisploeg zich heer en meester ten opzichte van de ploeg van trainer Kees Bastiaanse en het was daarom ook niet verwon derlijk dat zij in de negende minuut de leiding nam. Op aangeven van Friso de Jonge was het Richard van Luyk die zijn ploeg op een 1-0 voor sprong zette. Ook na dit doel punt bleef de thuisclub domi neren, kans op kans deed zich voor maar het waren voorna melijk Dick van Splunder en Peter van der Linde die deze kansen onbenut lieten. In de dertigste minuut was het uiteindelijk dan toch Peter van der Linde die ditmaal alleen voor de Wolfaartsdijk-doelman geen fout maakte en voor 2-0 zorgde. De al eerder gememo reerde 'gemakkelijke instel ling' van de Mevo-spelers werd de ploeg na rust echter fataal. De bezieling en de inzet waren verdwenen en trainer Tiggel man vroeg zich daarom ook te recht af of hij plots trainer was geworden van een' wandelver eniging in plaats van een voet balvereniging. Verdiend Het was daarom ook dik ver diend dat de bezoekers in de zesde minuut op 2-1 kwamen. Het was Wolfaartsdijk-aan- voerder Wim Reinhout die van af een meter of achttien vrij aan mocht leggen en via de handen van Mevo-goalie Niels Goudzwaard doeltrof: 2-1. Kansjes waren er nog wel voor de thuisploeg maar het waren wederom Peter van der Linde (schot naast) en Dick van Splunder (kopbal naast) die de juiste precisie misten. In de 25e minuut kwamen de bezoekers langszij. Op het randje van buitenspel mocht Wolfaartsdijk-spits Jan Blok doorgaan, Blok ontdeed zich handig van Jan Heikamp en trok de bal terug voor het doel waar Robbie Nelis klaar stond om de 2-2 op het scorebord te schieten. Lange tijd zag het er daarna naar uit dat de wed strijd met een 2-2 stand zou ein digen. Twee minuten voor tijd sloeg echter het noodlot toe. Mevo- speler Kees de Ruyter vond het op dat moment blijkbaar tijd om tussen twee man in te gaan pingelen met als gevolg balver lies. Wolfaartsdijk-speler Wim Reinhout pikte hem de bal af en schoot op doel. Mevo-doel- man Niels Goudzwaard pareer de in eerste instantie het schot van Reinhout maar kon de bal niet onder controle krijgen. Het was hierna voor de attente Jan Blok een koud kunstje om zijn ploeg alsnog naar een ver diende 2-3 overwinning te schieten. KERKWERVE - In het bekerduel tegen het in de tweede klas uitkomende Kats behaalde de eerste klasser SV WIK, uit Kerkwerve, een gemakkelijke 8-3 overwinning. Om het echt een aantrekkelijk be kerduel te laten worden was de thuisclub echter een maatje te groot voor de bezoekers. De thuisclub leid de met de rust dan ook al met 4-0 en de tweede helft was daarna nog maar een formaliteit. Toch was de wedstrijd nuttig te noemen voor trainer Jaap de Ridder en de zijnen. Met het oog op de nog resteren de twee competitieduels tegen respectievelijk Dauwendaele en 's Heer Arendskerke was het afgelopen zaterdag een goe de trainingspartij voor de groenwitten. Vooral de mid denvelders en aanvallers kon den zich naar hartelust uitle ven in hun acties en het was daarom niet verwonderlijk dat er uiteindelijk een 8-3 score als eindresultaat uit de bus rolde. Buitenspelval Al in de negende minuut open de Joost Rotte de score voor de thuisclub. Rotte liep als enige op een verdwaalde bal van Erik-Jan Kort en vanaf de lin kerkant van het strafschopge bied krulde hij de bal achter de onnodig ujt zijn doel gelopen •Kats-doelman: 1-0. Door regel matig de buitenspelval te han teren trachtten de bezoekers de thuisploeg van verdere scores af te houden. Een taktiek die keer op keer faalde omdat er altijd wel er gens een verdediger bleef han gen en zodoende kon het daar om ook gebeuren dat Jan-Kees Noordijke (2-0), Elmar Verhage (3-0) en Johnny Vermue voor een 4-0 ruststand zorgden. In de eerste tien minuten na de rust trad er een kleine verslap ping op bij de thuisploeg. Kats profiteerde daar goed van en kwam dankzij De Wild en Sau- nier tot 4-2 terug. Toen Theo Stouten in de 10e minuut de stand op 5-2 bracht was het ech ter snel gebeurd met de bezoe kers. Jan van de Vreede mocht nog wel 5-3 scoren alvorens Joost Rotte (6-3), Eric van de Sande (7-3) en Kees Verwest uit een prachtige vrije trap voor de. 8-3 eindcijfers zorgden. Bevo Held. C. 19 16 Saturnus '72 19 10 Swift R'mond 19 11 NOAV Delta Sport UDSV Loreal Quintus AHV Swift 19 10 19 10 19 9 19 9 19 8 19 7 - 355 - 398 387 - 406 2 33 411 6 23 442 7 23 424 7 22 410 9 20 404 - 421 9 19 438 - 419 9 19 376 - 366 1 10 17 437 - 435 2 10 16 407 - 413 CHELMSFORD - Het Neder- lands cricketelftal heeft ook de laatste wedstrijd in Engeland verloren. Tegenstander Essex, één van de sterkste formaties van het land - de afgelopen ja ren-vier keer nationaal kam pioen - won met een verschil van 68 runs. Het meespelen van profcricketer Roland Lefebvre bleek bij Oranje een verster king. Hij nam twee wickets voor zijn rekening en vervulde ook aan bat een vooraanstaan de rol. ROME - De Italiaanse politie gebruikte traangas om rivali serende supportersgroepen uit elkaar te houden na de wed strijd tussen Sampdoria en AS Roma in het Olympisch sta dion van Rome. Vijf aanhan gers van Sampdoria moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Twaalf supporters van Rome werden gearresteerd. In Turijn raakten bij de wedstrijd tussen Juventus en Torino twee politie-agenten gewond. Ook bij wedstrijden in Genua en Napels vielen gewonden. Joost Rotte (rechts achter paal) trapt nabij de achterlijn middels een kromme bal zijn ploeg SV WIK naar 1-0. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5