D. J. van Leeuwen hijst vlag hoogste punt woonzorgcentrum Aanrijding Oosterland streeknieuws agenda Zierikzees geld voor aanpak van drugsproblematiek In september/oktober kunnen eerste bewoners hun intrek nemen deurloo intermeubel Auto tegen fiets Zierikzee Diefstal en vernielingen auto's Gewonde bij aanrijding Bromfietser gewond na aanrijding 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BROUWERSHAVEN - „Je wordt ouder. En als je dan wat minder wordt geeft het idee dat er direct hulp aanwezig is een veilig gevoel". De 77-jarige A. de Rij ke uit Dreischor is een van de 33 ouderen die zich tot nu toe hebben aangemeld voor een woning in het woonzorgcentrum te Brouwershaven. Zaterdag bevond hij zich onder het gezelschap dat aanwezig was bij het hijsen van de vlag op het hoogste punt van het in aanbouw zijnde gebouw. Naar verwachting kunnen in september/oktober van dit jaar de in het woonzorgcentrum. (Foto: Marijke Folkertsma). Advertentie is dit voor u nog een droomwens? Kom voor informatie en een persoonlijk advies naar Deurloo, uw bedspecialist. Haringvlietplein ,4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond ZIERIKZEE - Dat was even- schrikken vrijdag voor fietser W. uit Zierikzee toen hij met zijn fiets op de Laan van St. Hilaire in botsing kwam met een auto. W. kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde toen M. H. uit Essen met zijn auto over de Laan van St. Hilaire reed in de richting van de Weststraat. Ter hoogte van de Haringvliet- straat kwam van rechts een vrachtwagen. H. dacht van die vrachtwagen voorrang te krij gen en reed vervolgens om de voorzijde van de vrachtwagen heen. H. zag vervolgens fietser W. over het hoofd en een aanrij ding was het gevolg. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. ZIERIKZEE/RENES- SE/BURGH-HAAMSTEDE - In het afgelopen weekend wer den weer diverse diefstallen uit auto's gepleegd en werd een aantal auto's bekrast. Het bekrassen gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag op de Hogeweg te Haamstede. De auto's van L. uit Rotterdam, J. T. uit Amsterdam en v. D. uit Dordrecht werden rondom be krast. Zaterdag werd de auto van de heer van der M. uit Zie rikzee die aan de D'Aillystraat stond, bekrast. Uit de auto van de heer B. uit Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag een ra dio/cassetterecorder gestolen ter waarde van ongeveer 1200 gulden. De auto stond gepar keerd in de Mulockstraat te Zierikzee. Ook in de auto van de heer van E. uit Poortugaal sloegen de dieven die nacht hun slag. Zij braken het voer tuig open en stalen de autotele foon en de geluidsinstallatie. De auto stond aan de Hoge- zoom te Renesse. De auto van de heer Van L. uit Steenbergen stond aan de Zeeanemoonweg te Renesse. In de nacht van za terdag op zondag werd uit het voertuig een booster plus con sole gestolen. Naar verwachting kunnen in september/oktober van dit jaar de eerste mensen hun intrek nemen in het woonzorgcen trum. Of het echtpaar De Rijke daar ook bij zal zijn hangt voor een belangrijk deel af van de bevindingen van de indicatie commissie. De commissie be staat uit een arts, een verpleeg kundige en een maatschappe lijk werkster die onderzoeken of mensen (die zich daarvoor aanmelden) al dan niet in aan merking komen om te worden opgenomen in een verpleeg huis, bejaardenoord of woon- AMSTERDAM - De bezetting van de sigarettenfabriek BAT in Amsterdam is opgeheven. Na druk faxverkeer zijn de partijen het er zondag over eens geworden dat het voorbe reiden van de sluiting in 1993 wordt opgeschort, zolang de in te stellen commissie zich buigt over de cijfers. BRUINISSE - R. uit Parijs raakte vrijdag gewond bij een aanrijding op de Grevelingen- dam bij Bruinisse. De auto waarin R. als passagier zat sloeg verschillende keren over de kop. De Franse auto werd bestuurd door D. uit het Franse Malakof D. reed over de Grevelingen- dam in de richting Oude-Tonge en wilde de voor hem rijdende vrachtwagen bestuurd door B. uit Hedel inhalen. Op het mo ment dat D. de vrachtwagen wilde passeren ging deze ook naar links om een voor hem rij dende motorfiets in te halen. De Fransman wist de vracht wagen te ontwijken maar raak te door deze manoeuvre in de berm en verloor de macht over het stuur. Vervolgens sloeg de auto meerdere keren over de kop. B. reed door en zou vol gens de politie wellicht niets gemerkt hebben van het onge luk. Via getuigen wist men de identiteit van de vrachtwagen chauffeur te achterhalen. De auto van de Fransman raakte geheel vernield. R. werd door een passerende automobilist verzorgd en met een gebroken sleutelbeen naar het zieken huis vervoerd. zorgcentrum. Op dinsdag 28 mei wordt in het Tonnenrnaga- zijn te Brouwershaven een voorlichtingsbijeenkomst ge houden voor ouderen (en hun familie) die belangstelling heb ben voor een woning in het woonzorgcentrum. Inmiddels wordt ook een stich ting opgericht die' het woon zorgcentrum straks gaat behe ren. De voorzitter daarvan wordt D. J. van Leeuwen uit Dreischor. Hij was het die za terdag in de stralende zon in het in aanbouw zijnde woon- Zoals al uit eerdere publikaties is gebleken is het de gemeente Zierikzee ernst om de drugs problemen aan te pakken. Hierbij wordt met name ge dacht aan de hard drugs, want ook de gemeente erkent dat het gebruik van soft drugs een steeds geaccepteerder feno meen is. En daar past de politie ook haar vervolgingsbeleid op aan. Maar het gebruik van hard drugs zit de gemeente niet lek ker. Uit een onlangs gepubli ceerd rapport bleek, dat in Zie rikzee gemakkelijk aan hard drugs te komen is. En dat ook nogal wat jongeren meer zien in bijvoorbeeld speed dan alco hol; een landelijke trend. Maar de gemeente wil er niet in be rusten. Diverse maatregelen moeten de problematiek de baas kun nen. Voornaamste maatregel is het aanstellen van een zorg- coördinator, die de activiteiten van de onlangs speciaal opge richte stuurgroep gaat begelei den en initiëren. Aan die coördinator betaalt de gemeente Zierikzee 500 gulden per maand mee. Gaat de man/vrouw in mei van start, dan betaalt de gemeente dus nog voor acht maanden mee. HENDRIK IDO AMBACHT - In het Waaltje in Hendrik Ido Ambacht is zaterdagmiddag een man om het leven gekomen die zijn neef uit het water pro beerde te redden. Dat heeft de rijkspolitie in Dordrecht zon dagmorgen meegedeeld. Een 14-jarige jongen sloeg om streeks 16.30 uur om met zijn kano en raakte te water. De jongen kon niet zwemmen. Zijn 22-jarige neef sprong in het water om hem te redden. Omstanders haalden beiden vervolgens op het droge. eerste mensen hun intrek nemen zorgcentrum de vlag in de hoogste top hees. Hij deed dat onder het toeziend oog van de uitvoerder die de leiding heeft op de bouwplaats, A. Koop- mans en een vertegenwoordi ger van de stichting in wiens opdracht het woonzorgcentrum wordt gebouwd, H. G. Metaal van de Humanistische Bouw- stichting Bejaardenhuis vesting. Het woonzorgcentrum omvat 29 woningen en een zorgcen trum. De Ouderen en hulpbe hoevenden die hun intrek mo- De resterende drieduizend gul den is nodig om de leden van de werkgroep training/scho ling te bieden. De gemeente wil het geld halen uit de pot re serve Bijdrage Rode Kruis Zie- gen nemen in het gebouw krij gen de hulp die ze nodig heb ben van de reguliere zorgin stellingen in de regio zoals de kruisvereniging en de Federa tie Maatschappelijke Dienst verlening. „De opzet van dit project is grandioos", zei aspirant voorzitter Van Leeuwen tijdens een bijeenkomst in het Brouw- se stadhuis na afloop van het vlaghijsen. „Wanneer de hulp die familie en/of buren aan een zelfstandig wonende oudere geven te zwaar wordt, kan dat worden overgenomen via opna me van de oudere in het woon zorgcentrum. De opdracht eert uw vader en moeder kan via dit project worden vervuld". Van Leeuwen vertelde dat men sen van 57 tot 80 jaar tegen woordig senioren worden ge noemd en dat men pas na zijn tachtigste als bejaarde wordt gezien. „In die laatste periode van het leven is men gemiddeld vier jaar hulpbehoevend. Voor die periode is het woonzorg project bedoeld". De groep mensen die het woon zorgcentrum gaat beheren als het gebouw eenmaal is ge opend heet de stichting voor Huisvesting van en Zorg voor Ouderen Brouwershaven en omgeving. Zaterdag werd be kend gemaakt wie in deze stichting gaan zitten. Het zijn D. J. van Leeuwen namens de Hervormde gemeenten Brou wershaven, Dreischor, Noord- gouwe, Zonnemaire en de Gere formeerde kerk Brouwersha ven. P. C. van der Weele-Slager namens de Gereformeerde kerk vrijgemaakt Brouwersha ven, E. Overbosch-de Reijger namens de gemeenteraad Brouwershaven. J. C. Koster namens de ANBO afdeling Brouwershaven. G. van der Schaaf namens het gewest Zee land van Humanitas. T. Huter namens het Humanistich Ver bond. En tenslotte de gemeen tesecretaris van Brouwersha ven J. C. Padmos en de burge meester van Brouwershaven L. N. Labruyère op basis van des kundigheid. kenhuis. Die stichting is in 1990 opgeheven, dus heeft de gemeente daarvoor geen geld nodig. Burgemeester en wethouders willen de raad verder voorstel len extra geld vrij te maken voor de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid. Die stichting heeft het geld nodig om gehandicapten de moge lijkheid te bieden de sporthal te bezoeken. Sinds 1985 subsi dieert de gemeente de Strfch- ting Vervoer Beoefenaars Ge handicaptensport Zeeland. Voor 1991 is hiervoor een be drag van 395 gulden opgeno men. Inmiddels is de organisatie van het vervoer van gehandicapte sporters overgedragen aan de eerstgenoemde stichting. Als de gemeente Zierikzee bereid is om nogeens 292 gulden uit te trekken voor de stichting, dan is deze organisatie uit de kos ten. HAAMSTEDE - Bromfietser L. uit Westerschouwen raakte zaterdag gewond bij een aan rijding op de Serooskerkse- weg. Het ongeluk gebeurde toen L. over de Hogezoom reed en af wilde slaan in de richting Haamstede. Hij zou volgens de politie daarbij verzuimd heb ben om voorrang te verlenen aan de S. uit Köln die met zijn auto over de Serooskerkseweg reed in de richting Haamstede. De auto van S. raakte bescha digd aan de voorzijde. Van de bromfiets van L. werd de com plete voorzijde vernield. L. liep letsel aan de rug en diverse schaafwonden op. HAAMSTEDE Excursies Dè Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland gaat ook de komende zomer weer een aantal excursies naar de meeu- wenbroedkolonies verzorgen. Dat gebeurt iedere dinsdag en vrijdag in de periode van 7 met tot en met 12 juli. Vertrek is ie dere keer om 19.00 uur vanaf het waterleidingpompstation aan het einde van de Adriaan van der Weijdeweg te Haamste de. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Haamstede. BRUINISSE Collecte De collecte voor het Nationaal Fonds Kinderbescherming die werd gehouden in de kern Bruinisse bracht 1345,35 op. Namens de organisatoren van de collecte wordt iedereen be dankt die met zijn gift of door te collecteren aan het resultaat heeft meegewerkt. MIDDELBURG Vergadering Culturele Raad De aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent 1991. Die wordt uitgereikt tijdens een vergadering van de Zeeuwse Culturele Raad. De vergade ring vindt op donderdag 18 april plaats in het gebouw van de Stichting Zeeland op de Dam 31 te Middelburg. Aan vang 14.00 uur BERGEN OP ZOOM Concert Zondag 21 april vindt in de Gertrudiskerk te Bergen op Zoom het laatste concert plaats van de winterserie orgelconcer ten. Dit keer komt een van de meest gerenommeerde orga nisten van het land. Jan Jonge- pier uit Leeuwarden,-om aan het historische Vlaamse orgel en aan het Ibach hoofdorgel het maandelijks concert te verzor gen. Jongepier werd in 1941 ge boren in Zaandam. Tot 30 april Burgh-Haamstede Expositie schilderijen Elly Mes. Bibliotheek De Schutse. Tijdens openingstijden biblio theek. Maandag 15 april Zierikzee Commissie algemene en be stuurlijke zaken in stadhuis. 16.30 uur. Commissievergadering ver keer in stadhuis. 19.30 uur. Vergadering afdeling Schou wen-Duiveland Philatelica. Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering Westerschouwen in gemeente huis. 19.30 uur. Bruinisse Kledinginzameling. Huis-aan- huis. Vanaf 9.00 uur. 15 t/m 27 april Burgh-Haamstede Expositie van teken/schilder cursussen van clubhuis De Lichtboei Zierikzee. De Be- waerschole dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur (zondags geslo ten). Van 15 april tot en met 15 juni Zierikzee Leesprogramma thema 's nachts. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren biblio theek. Dinsdag 16 april Burgh-Haamstede Vergadering adviescommissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Bijeenkomst NCVB in zaal Ge reformeerde kerk. 19.45 uur. Brouwershaven Zeeuwse Dialectmiddag de Roode Lelie in Tonnenmaga- zijn. 14.00 uur. Bruinisse Eerste chemobox voor burge meester Vogelaar in gemeente huis. 15.45 uur. Vergadering VVV in Cleenne Mossel. 20.00 uur. Woensdag 17 april Zierikzee Bijeenkomst afdeling Schou wen-Duiveland PCOB. De Driehoek. 14.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Gerefor meerde kerk 20.00 uur. Bruinisse Vergadering afdeling Rode Kruis in dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 18 april Zierikzee Spelmiddag ANBO. Patemos- ter. 14.00 uur. Scharendijke Ledenvergadering ANBO-Mid- denschouwen. Putmeet. 14.00 uur. Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 19 april Zierikzee Eenakterfestival Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel. Concertzaal. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Ledenvergadering Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive land. Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Scharendijke Koor- en samenzangavond. Ne derlandse Hervormde kerk. 19.45 uur. Zaterdag 20 april Zierikzee Nationaal museumweekend. Maritiem Museum. 10.00 tot 17.00 uur. Rommelmarkt Leger des Heils. Onder de Beuze. 10.00 tot 16.00 uur. Eenakterfestival Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel. Concertzaal. 14.00 en 20.00 uur. Concert Gogoband Gotcha. Jongerencentrum Brogum. 22.30 uur. Neeltje Jans Nationaal Museumweekend. Delta Expo. 10.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Jubileumprogramma 10-jarig bestaan De Burght. Vanaf 10.00 uur. Concert Daniël Wayenberg. Ne derlandse Hervormde kerk. 14.30 uur. Bruinisse Verkoping. Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw. 10.30 tot 16.00 uur. Nationaal museumweekend. Oudheidkamer. 13.00 tot 16.00 uur. Zondag 21 april Zierikzee Nationaal museumweekend. Maritiem Museum. 12.00 tot 17.00 uur. Eenakterfestival Zeeuws Cen trum voor Amateurtoneel. 14.30 uur. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 16 april 05.20 162 11.20 - 164 17.50 164 23.30 -146 ROOMPOT BUITEN 16 april 04.15 195 10.35 -169 16.40 184 22.50 -156 BRUINISSE 16 april 04.55 169 11.20 -174 18.15 169 23.40 -157 WEMELDINGE 16 april 05.20 193 11.25 -179 Doodtij: 23 april Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 UUSTERLAND - ai] een aanrijding zaterdag op de N59 ter hoogte van de Pleisterplaats bij Ooster land raakte P. uit Duiveland gewond. Ook V. - eveneens uit Duiveland - liep verwondingen op. P. stond op de N59 voorgesorteerd om af te slaan richting Oosterland. Op dat moment naderde uit de richting Zierikzee V. B. uit Duiveland stond op dat moment klaar om vanuit Oosterland af te slaan richting Zierikzee. P. trok op gegeven moment op en zag daarbij de naderende auto van V te laat. V. kon een aanrijding niet meer voorkomen. Hij botste met zijn auto op de auto van P. en schampte vervolgens ook de auto van B. P. liep bij de aanrijding een vleeswond aan het been op en moest in het ziekenhuis behandeld worden. V. liep diverse gekneusde ribben op en een kapot gebit. De auto's van P en V. moesten worden weggesleept. ZIERIKZEE - Het gaat de gemeente voorlopig zo'n zevenduizend gulden kosten om de drugsproblema tiek aan te pakken. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) heeft toegezegd mee te betalen aan het installeren van een zogenaamde zorgcoördinator. Of de gemeenteraad bereid is de ze venduizend gulden vrij te maken blijkt tijdens de vergadering van de raad op maandag 22 april (aan vang 19.30 uur).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2