DeBuight 'Van de schrik trapte ik op gas- in plaats van rempedaal' TOSHIBA Woord en Daad krijgt extra geld van gemeente Duiveland streeknieuws ,Vo keri Kontom Concert met Daniël Wayenberg in Haamstede Ouderen KOPIËREN ZONDER KUREN Commissie met kanttekening akkoord Ter gelegenheid 10-jarig bestaan Burght Ontslag van rechtsvervolging voor Haamstedenaar die aanrijding veroorzaakte Commissie Wester- schouwen bijeen ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE®! E NIEUWSBODE VRIJDAG 12 APRIL 1991 NR 24930 iei aamstede Wilna de Grooth-van in De Burght. ipril aamstede |e schilderijen Elly rliotheek De Schutse. openingstijden biblio- net vrijdag 12 april Je werkstukken HAVO- renleerlingen. RSG Ir Zeeman. Tijdens ren. 12 april opening nieuwe pnd. Nieuwe Haven 2. r. inleveren voor voor- iderkledingbeurs. 't Van 19.30 tot 21.30 rkerk xpo. Dorpshuis. 19.00 i uur. land ien rommel voor Ko edag. Vanaf 18.30 uur. ag 13 april Jee irskinderkledingbeurs. ■hip. Van 10.00 tot 11.30 Jing Koninklijke Har- Cunst en Eer. Concert- |.00 uur. laamstede pmen werkhondenver- op terrein aan Hoge- i3.00 uur. ■rkerk ïxpo. Dorpshuis. 10.00 30 uur. land plmarkt van jeugdver- De Ranken. Voorplein 3ogermanschool. Vanaf ïr. lag 15 april Issie algemene en be- jke zaken in stadhuis. |ur. issievergadering ver- stadhuis. 19.30 uur. lering afdeling Schbu- uiveland Philatelica. [an Nassau. 20.00 uur. -Haamstede Jnteraads vergadering schouwen in gemeente- 9.30 uur. Isse iginzameling. Huis-aan- /anaf 9.00 uur. 27 april -Haamstede itie van teken/schilder- sen van clubhuis De loei Zierikzee. De Be- bhole dagelijks van 13.30 [30 uur (zondags geslo- 5 april met 15 juni fczee rogramma thema 's 5. Bibliotheek De Stolpe. is openingsuren biblio- Jag 16 april i-Haamstede dering adviescommissie jmeentehuis. 19.30 uur. nkomst NCVB in zaal Ge neerde kerk. 19.45 uur. vershaven vse Dialectmiddag de Lelie in Tonnenmaga- 14.00 uur. &isse chemobox voor burge ter Vogelaar in gemeente- 15.45 uur." idering VW in Cleenne Tel. 20.00 uur. nsdag 17 april kzee nkomst afdeling Schou- Duiveland PCOB. De ïoek. 14.00 uur. nkomst NCVB. Gerefor- de kerk 20.00 uur. ïisse idering afdeling Rode in dorpshuif. 20.00 uur. derdag 18 april kzee middag ANBO. Paternos- 4.00 uur. Advertentie F vISTALLATIEBEDRU Op de één of andere manier wordt het bestaan van twee groepen ouderen in de West hoek onbesproken gelaten. Toch, tijdens de bespreking van de kersverse ouderennota bleef een discussie over de al lochtone en autochtone oude ren in de gemeente Wester- schouwen niet uit. Iedereen was het er over eens, dat beide groepen eigen specifieke pro blemen hebben. Logisch, want wie pas na zijn pensionering naar Schouwen komt en door overlijden van een partner in eens op hulp aangewezen is, kent te weinig mensen in zijn of haar naaste omgeving. De autochtonen kunnen vaak ge makkelijker aanspraak ma ken op mantelzorg (de beken den in je omgeving). Autochto nen hebben niet zelden andere interesses dan allochtonen. En andere behoeften. En als de wethouder Van der Salm stelt, dat niet gedaan moet worden alsof er twee partijen zijn, dan heeft hij volkomen gelijk. Maar misschien is het toch raadzaam om de verschillen duidelijker te erkennen en de mogelijke problematiek in de nota mee te nemen als doel stelling. Dat ziet de wethouder vooralsnog niet zitten. Maar ondanks de dreigende stigma tiserende werking van deze be nadering, is het toch goed om juist in een gemeente als Wes- terschouwen dit duidelijk te verwoorden in de ouderenno ta. AvdW Meer dan 9 modellen. Vaste kopieprijs per model. Rechte papierdoorvoer. Professionele service en onderhoud. MELKMARKT 2 4301 HB ZIERIKZEE POSTBUS 141 4300 AC TELEFOON 01110-16100 TELEFAX 01110-16047 NIEUWERKERK - Burgemeester en wethouders van Duiveland willen de resterende 1000 gulden, die zij hebben voor ontwikkelingssamenwerking beste den aan het Kabupaten Bandung Fonds en de Refor matorische Hulpactie Woord en Daad. Dat werd dui delijk tijdens de vergadering van de commissie fi nanciën en onderwijs, die donderdagmiddag werd gehouden. Het college verkeert in de posi tie, dat ze geen toestemming van de gemeenteraad nodig heeft om het geld te besteden. Tbch wilde het college de me ning van de commissie horen, alvorens de resterende duizend gulden te besteden. Mevrouw M. A. Klaassen-Meij- er (CDA) zei wat moeite te heb ben met steun voor Woord en Daad. Klaassen zei niets tegen de. doelstelling van Woord en Daad te hebben, maar wel te gen het feit dat de gemeente geld geeft aan zo'n specifieke organisatie. Specifiek omdat Woord en Daad op Reformato rische grondslag werkt. „Had u geen algemener doel kunnen kiezen", reageerde ze. Verder zei ze er ook moeite mee te hebben, dat de gemeente met het besteden van de duizend gulden meteen door haar bud get heen is. „En dat terwijl we niet weten of er zich de komen de maanden nog een actie aan dient". Wat d'e steun voor Woord en Daad betreft was het commissielid A. J. C. Melieste (PvdA) het volledig met haar eens. Mevrouw G. van den Ouden-Zwart (WD) zei minder moeite te hebben met het voor stel. Draagvlak En datzelfde gold (vanzelfspre kend) voor wethouder C. W. Flikweert (SGP/RPF). Hij stel de, dat Woord en Daad een breed draagvlak heeft in de ge meente Duiveland. Dat is voor het college reden geweest om de organisatie te steunen. „En het is zo, dat het geld voor hulp ten goede komt aan humanitai re acties. Het is niet bedoeld voor kerken als u dat mis schien mocht denken", aldus voorzitter Flikweert. De com missieleden stemden allemaal wel in met het idee van het col lege. Tijdens de vergadering kreeg het college ook de instemming van de commissie om het poli tiebureau te gaan verhuren aan de Duitse onderneming Finn Aqua Sabtasalo; een handel in gedestilleerd water. De politie verlaat het pand en kan tegen een huur van 250 gulden te recht in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Geen van de commissieleden had problemen met de nieuwe huurder. Integendeel, iedereen was blij dat het pandje een nieuwe bestemming krijgt. Commissie-secretaris M. Leune liet weten dat er ook particu lieren zijn geweest die het pandje als woning wilden hu ren. Maar daarvoor is het niet Mevrouw Klaassen-Meijer. geschikt. De mogelijk nieuwe huurder gaat het kantoor ge bruiken voor de administratie. Het wordt geen verkooppunt. Mevrouw Klaassen-Meijer wil de tijdens de rondvraag graag meer informatie hebben over het school-initiatief in Sirjans- land om zwerfvuil op te halen. Zoals wellicht bekend heeft de gemeenteraad enkele weken geleden een voorbeeld willen stellen door zelf vuil op te ha len. Wethouder Flikweert be vestigde het initiatief van Sir- jansland en kon ook laten we ten, dat alle scholen in de ge meente binnenkort gezamen lijk zwerfvuil gaan inzamelen. Dat past in het kader van het project Vandalisme nee. ZIERIKZEE Slavenkas De Slavenkas in Zierikzee heeft degenen, die zich hebben aangemeld voor de gratis zeil race met het zeezeilschip de Eendracht, uitgenodigd voor de trekking. Die trekking is donderdag 18 april om 16.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Muziekschool De Zeeuwse Muziekschool heeft haar jaarlijkse uitvoe ring gepland op donderdag 18 april in de Concertzaal te Zie rikzee. Vanaf 19.30 uur' wordt het publiek een afwisselend programma voorgeschoteld. Zo zijn bijvoorbeeld een accorde- ongroep en een blokfluiten semble te horen. De tweede jaars-klasserï algemene muzi kale vorming brengen enkele liedjes ten gehore, begeleid door klarinettisten. Een dwarsfluitensemble en een groep klarinettisten zullen in verband met het Mozart-jaar werken van deze componist spelen. Tenslotte zal er weder om een gelegenheidsorkest in fanfarebezetting acte de pré- sence geven. Collecte In de Nationale Hartweek van 14 tot en met 20 april vraagt de Nederlandse Hartstichting we derom het publiek om finan ciële steun bij de bestrijding van hart- en vaatziekten. Die hulp is dringend nodig, want de stichting is voor haar werk vrijwel geheel afhankelijk van particulieren en het bedrijfsle ven. Feest/ouderavond Jan Wouter van den Doelschool Vakantie op de boerderij heet de musical die door leden van kinderkoor Jom Jom en leer lingen van groep 7 van de pro testants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel wordt gepresenteerd. Ook de ouderraad van de school neemt een deel van het pro- Advertentie gramma voor haar rekening. De musical wordt opgevoerd tijdens twee feest/ouderavon den in het schoolgebouw die plaatsvinden op donderdag 25 en vrijdag 26 april. De musical werd geschreven door Mar van der Veer en Ben Ramondt. De feest/ouderavonden beginnen om 19.30 uur. Inzameling De nood is hoog in Roemenië. De Stichting Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen gaat donderdag 25 april kle ding inzamelen in Zierikzee. Naast Roemenië zamelt de stichting ook in voor Indonesië en de Stichting Nederland- Lesotho. De Wieken De Wieken Omroep Stichting, de groep die televisie maakt voor dit verzorgingscentrum, houdt op 8 juni een rommel markt om de kas te spekken. Vorig jaar kon de stichting van de opbrengst een camera aan schaffen. De rommelmarkt is in de Wieken zelf. Vermeldens waard is nog, dat de stichting vandaag de dag met zes men sen televisie maakt, namelijk Joop van Dongen, Anja van 't Veer, Bert Gilde, Heieen van den Bos, Ad Kouwenberg en Rita Schot. NEELTJE JANS Duinen Grote graafmachines zijn bezig om op het voormalige werk- eiland Neeltje Jans in de Oos- terschelde kunstmatige duinen te vormen, die meteen in bezit genomen kunnen worden door vogels. Naast duinen en vallei en wordt ook eeti miniatuur slufter aangelegd, waarin eb en vloed vrij toegang hebben. Voor de aanleg van een en an der hebben gedeputeerde sta ten van Zeeland eerder al 300.000 gulden opzij gelegd. Het werk wordt uitgevoerd on der verantwoording van de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten en de Stich ting Zeeuws Landschap. Het moet voor 1 mei gereed zijn in verband met het broedseizoen van de vogels. KERKWERVE Zangdienst In de Hervormde kerk te Kerk- werve is er zondag 14 april een zangdienst, waaraan medewer king wordt verleend door het Noord-Bevelands mannenkoor onder leiding van dirigent F. Smit. In de dienst, die geleid wordt door ds E. P. Mulder, is ruimte voor samenzang uit het lieboek voor de kerken, de Hervormde bundel van 1938 en de bundel van Johannes de Heer. De zangdienst begint om 19.00 uur, maar de kerk is al een half uur eerder geopend. Asielzoekers De afdeling Kerkwerve van de Nederlandse Christenvrouwen Bond (NCVB) houdt woensdag 17 april haar maandelijkse bij eenkomst in dorpshuis 't Zuud- ènde. T. de Waal van de Federa tie Maatschappelijke Dienst verlening komt vertellen over de problemen van en rond de asielzoekers. Een en ander be gint om 19.45 uur. BROUWERSHAVEN Rode Kruis De afdeling Brouwershaven van het Rode Kruis houdt za terdag 27 april een wandel tocht over acht en vijftien kilo meter. Vertrekpunt is cafetaria 't Seepaerdje in Brouwersha ven. Deelnemers ontvangen een herinnering. Voor scholen of groepen vanaf tien deelne mers is er een herinnerings standaard. Aanmelden kan via 01112-1245 of 01112-1374. SCHARENDIJKE Vergadering De commissie bezwaarschrif- BURGH-HAAMSTEDE - Tter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van het christelijk cultureel centrum De Burght wordt in Haamstede een concert gehou den waaraan de pianist Daniël Wayenberg mee werkt. Het concert vindt plaats op za terdag 20 april, de dag dat het jubileum van de Burght wordt gevierd. Wayenberg treedt op in de Nederlandse Hervormde kerk in Haamstede. Aan het concert werkt ook de organist Klaas-Jan Mulder mee, de trompettisten de gebroeders Brouwers en het Jongenskoor van de Zeeuwsche Koorschool. Het programma omvat zowel klassieke als moderne werken. Onder andere van J. S. Bach, Chopin, Schubert, Purcell, Handel, Gold, Rutter en Mais- by. Ook samenzang is onder deel van de middag die wordt gepresenteerd door Jan van den Bosch en duurt van 14.30 tot ongeveer 16.00 uur. De Burght viert zijn tien-jarig jubileum verder met een terug blik op tien jaar De Burght. Die vindt zaterdag plaats in De Burght vanaf 11.00 uur. Van vrijdagavond tot zondagmid dag verzorgt het hoofd van de programma-afdeling van de Burght, Hans Wulfraat een aantal toespraken over het the ma op de bres. Zaterdag om 18.00 uur wordt in het gebouw een dankdienst gehouden. Tentoonstelling Tevens is in De Burght een ten toonstelling van wandversie ringen die zijn gemaakt door Wilna de Grooth. De Burght viert zijn 10-jarig bestaan onder andere met een con cert door Daniël Wayenberg. ten van de gemeente Midden- schouwen vergadert woensdag 24 april in het gemeentehuis te Scharendijke. De vergadering begint om 19.30 uur. Ter sprake komen een bezwaarschrift van A. van der Linde en A. Vare kamp en J. C. A. Ribbens. OOSTERLAND Rommelmarkt Op het voorplein van de ds J. Bogermanschool te Oosterland wordt zaterdag 13 april een rommelmarkt gehouden. De opbrengst van het evenement is voor de gehandicapten. Op de rommelmarkt worden twee dehands boeken, huishoudelij ke apparaten, meubels en lam pen verkocht. Verder bloemen en planten en diverse etenswa ren en lekkernijen. Ook kun nen de bezoekers een aantal spelletjes doen. De rommel markt begint om 10.00 uur. BRUINISSE Verkoping In het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Bruinis- se wordt op zaterdag 20 april een verkoping gehouden ten bate van de Vereniging voor Verstandelijk Gehandicapten De Schutse. Tijdens het evene ment worden zelfgemaakte lekkernijen verkocht en twee dehands kleding. Er is een spe ciaal hoekje voor de kinderen. De verkoping is van 10.30 tot 16.00 uur. GOES Kapasi De vriendenkring Kapasi in Goes houdt iedere drie weken een ontmoetingsavond voor al leenstaanden tot ongeveer 45 jaar. De groep komt zaterdag 20 april bijeen in wijkgebouw de Spinne te Goes. De bijeen komst begint om 21.30 uur. MIDDELBURG COC De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosexuali- teit houdt zaterdag 20 april een jongerenavond voor jongeren tot en met 25 jaar. Er kan ge praat worden, maar ook ge danst. Belangstellenden zijn vanaf 21.00 uur welkom in het COC-pand aan de Eigen- haardstraat 2 te Middelburg. Wie informatie wil kan bellen met 01180-12280 of 01184-11641. FIOM Zeeland De Fiom in Zeeland, bureau voor hulpverlening bij onder meer alleenstaand ouderschap en zwangerschap, houdt ook dit jaar weer een vakantie-op- pas-huizen-pool. Dit is een goedkope vakantiemogelijk heid voor éénoudergezinnen. Die missen (vaak) de financiële mogelijkheid om op vakantie te kunnen gaan. Het vakantie geld moet vaak gebruikt wor den om andere gaatjes op te vullen. Maar mensen die wel op vakantie gaan kunnen hun huis beschikbaar stellen. Het mes snijdt aan twee kanten. Een éénoudergezin kan op een goedkope manier ergens naar toe en het huis van de vakantie ganger is bewaakt. Wie belang stelling heeft kan bellen met de FIOM, 01180-27311. ZIERIKZEE - „Aan de rechterkant van de weg zag ik tussen twee geparkeerde auto's ineens een kind tevoorschijn komen. Ik schrok heel erg omdat ik vreesde dat het de weg zou oprennen. Een maand tevoren had ik in Middelburg een kind aangereden". Tijdens de zitting van het kantongerecht te Zierikzee haalde T. van R. uit Haamstede zich weer voor de geest waardoor hij op 25 mei 1990 in de Noordstraat te Haamstede met zijn personenauto een aanrijding veroorzaakte waarbij twee personenauto's behoorlijk werden beschadigd. Ondanks het feit dat officier van justitie mr F. D. van Heijningen hem daaraan schuldig achtte, legde kantonrechter mr W. F. van Solinge de Haamstedenaar geen straf op. T. van R. vertelde dat het onge luk ontstond door een schrik reactie. „Tben ik dat kind tus sen die auto's zag schrok ik zo dat ik plotseling uitweek naar de linkerweghelft. In de pa niek trapte ik ook nog op het gaspedaal in plaats van op het rempedaal". Een en ander had een frontale botsing tot gevolg met alle (materiële) gevolgen van dien. Het kind dat de directe aanlei ding van de aanrijding zou zijn geweest kwam in het proces verbaal van de politie niet voor. „Niemand heeft dat kind gezien", aldus kantonrechter Van Solinge. Maar hij veran derde van mening toen B. K. uit Haamstede, die naast haar vriend in de auto zat toen het ongeluk gebeurde, onder ede verklaarde het kind wel te heb ben zien staan. „Het is waar schijnlijk weggelopen toen de auto's op elkaar botsten", al dus T. van R. Voor officier van justitie Van Heijningen stond vast dat de Haamstedenaar schuldig was aan het veroorzaken van de aanrijding. Hij was van me ning dat T. van R. niet hele maal tot op de linkerweghelft had moeten uitwijken. „Om dat het kind stilstond, zoals u zegt, was een dergelijke ma noeuvre niet nodig geweest. En u maakte ook een foutje door op het gas- in plaats van het rempedaal te drukken. De offi cier eiste een geldboete van 150 dagen, bij niet betalen te ver vangen door drie dagen hechte nis. Maar kantonrechter Van Solin ge had begrip voor de paniek reactie van de Haamstedenaar. „Het was stom maar begrijpe lijk. Een reflex waarin je iets doet dat achteraf verkeerd blijkt te zijn geweest". Hij wil de T. van R. daarom het onge luk niet verwijten. Het vonnis luidde schuldig zonder opleg ging van straf. Een parkeerbon krijgen wan neer je auto geparkeerd staat voor je eigen uitrit. Dat over kwam R. A. van D. uit Zierik zee in februari 1990. Hij vond een gele prent onder de ruite- wisser van zijn auto die in de Hoge Molenstraat te Zierikzee voor de uitritten van zijn eigen pakhuis stond. Van D. belde de politie die hem doorverwees naar de kantonrechter. Die leg de hem geen boete op. „Een ei genaar mag voor zijn eigen uit rit parkeren. Volgens de wet kan hij dan wel worden be keurd, maar het is niet verwijt baar". Ook in dit geval was het vonnis dus schuldig, maar zon der oplegging van straf. Het verhaal van D. *A. uit Wijk aan Aalburg had veel weg van een stoelendans. D. A. zou in juli 1989 over de Stoofweg bij Renesse in een auto hebben ge reden terwijl hij geen rijbewijs had. Then de politie de auto aanhield verklaarde A. dat hij eigenlijk niet reed maar zijn zuster. Hij was snel op haar (bestuurders)plaats gaan zitten omdat zij had gedronken. De zus van A. en zijn zwager die ook in de auto zat, legden tij dens een verhoor weer andere verklaringen af over de plaats waar ze in de auto zouden heb ben gezeten. „Nu geloof ik het wel, ik onttrek mij aan deze zaak", aldus kantonrechter Van Solinge. Hij verwees de he le zaak door naar de rechter commissaris in Middelburg. „Ik was een koelkast aan het ophalen voor een kennis", zei R. E. P. uit Rotterdam veront waardigd. De auto waarmee hij die vriendendienst in maart 1990 uitvoerde, was in zo'n slechte staat dat de politie besloot om het voertuig in be slag te nemen. Ze controleer den P. toen hij in de Volke- rakstraat te Zierikzee reed. In tegenstelling tot de Rotterdam mer zelf, was kantonrechter Van Solinge zeer onder de in druk van de foto's waarmee de politie de deplorabele toestand van de auto aantoonde. Hij vonniste een boete van 240 gul den of vijf dagen en verklaarde het voertuig verbeurd. „Het regent vandaag dit soort bekeuringen", zei de kanton rechter omdat 'de rol' een groot aantal bekeuringen omvatte van mensen die in Renesse op straat urineerden. „Ik wist niet dat het verboden was. Als ik had moeten wachten tot de boerderij waar we kampeerden was heel de boel nat geweest", aldus J. W. F. F. die helemaal uit Breda kwam om zich te ver dedigen. Het hielp hem niet veel. Conform de eis van de of ficier werd hij veroordeeld tot 60 gulden boete. M. G. N. van de P. uit Zierikzee hield stug vol dat hij niet op straat had geplast. „Ik stond te praten met een vriend die op straat plaste. Voor ik het wist werd ik ook in het politiebusje ge duwd". De kantonrechter be sloot in zijn geval de zaak aan te houden om de betreffende vriend A. A. V. te laten horen. Verwachting t/m dinsdag 16 april WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht noordoost 5 Maandag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht noord 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 apr. Zon op 06.48, onder 20.33 Maan op 05.50,, onder 19.19 14 apr. Zon op 06.46, onder 20.35 Maan op 06.06, onder 20.43 15 apr. Zon op 06.44, onder 20.36 Maan op 06.26, onder 22.10 Nieuwe Maan: 14 april (21.39) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dit weekeinde komt er een einde aan het warme lenteweer. Het hogedrukgebied boven Midden- Europa verliest zijn invloed. Daar voor in de plaats komt een nieuw hogedrukgebied dat via Schotland naar Zuid-Noorwegen trekt. Van daag zit de wind in de oosthoek, de zon laat zich nog volop zien maar met een middagtemperatuur van 16 h 17 graden is het minder warm dan gisteren. Vanmiddag draait de wind in de kustgebieden naar meer noor delijke richtingen. Er drijven enkele wolkenvelden binnen en de tempe ratuur begint te dalen, een daling die de dagen daarna doorgaat. AMSTERDAM - De koers van de Amerikaanse dollar is van morgen, vrijdag, een fractie ge daald. De munteenheid noteer de om 10.00 uur in Amsterdam 1,8835 tegenover een slot van f 1,8850 donderdag. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie grond- en pachtza ken van de gemeente Wester- schouwen vergadert woensdag 17 april om 19.30 uur in het ge meentehuis te Burgh-Haam- stede. De commissieleden spreken onder meer over de verkoop van een strook grond in Renes se. Ook moet de commissie zich afvragen of de oude brand weergarage aan de Schuitkant verhuurd of misschien wel ver kocht moet worden. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3