LAATSTE NIEUWS Ritzen houdt vast aan de privatisering studieleningen Onvoldoende greep op topklinische zorg Fruittelers varen beter dan ooit, maar nog niet goed genoeg Vereniging Loesje houdt internationaal congres Polen willen illegale auto handel tegengaan Geen verband tussen moord op kweker en opgerolde drugsbende Toerisme naar noorden moet groeien D66 Friesland: Figuranten rol voor VVD in gs 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEN HAAG - Minister Ritzen (onderwijs) houdt vast aan de privatisering van de studieleningen van studenten. „Het regeerakkoord is volkomen duide lijk", zei de minister in de Tweede Kamer: „Privati sering moet, de vraag is alleen hoe." Enkele w§ken geleden uitte de Raad van State grote kritiek op het wetsvoorstel waarin de bewindsman de privatisering wilde regelen. Ritzen zei don derdag dit nog steeds vertrou welijke advies te beschouwen als de „achtergrond voor de herbezinning" die nu noodza kelijk is geworden. Ritzen weigerde duidelijkheid te geven over de procedure die hij nu zal volgen. Alle moge lijkheden zijn nog open, aldus de bewindsman. Hij houdt zo de mogelijkheid om zijn oor spronkelijke wetsvoorstel aan te bieden aan de Tweede Ka mer. De Raad van State heeft geadviseerd dat niet te doen. De privatisering van de studie leningen moet jaarlijks onge veer 400 miljoen gulden opleve ren. Oorspronkelijk mikte Rit zen op invoering per 1 januari 1991, een begindatum die in middels met twee jaar is uitge steld. Woordvoerder Nuis van D66 bleef donderdag bij zijn eerder geuite twijfel of de pri vatisering er ooit nog van zal komen. Ritzen reageerde daar op met zijn verwijzing naar het regeerakkoord. De fracties van de rege ringspartijen CDA en PvdA steunden de bewindsman in de ze opstelling, maar zowel Lan- sink (CDA) als Vermeend (PvdA) vroegen Ritzen snel met een wetsvoorstel naar de Tweede Kamer te komen. Rit zen verzette zich tegen uitstel van de zes andere wijzigingen van de Wet studiefinanciering die donderdag al wel ter dis cussie stonden. De fracties van VVD, D66 en Groen Links had den daar woensdag om ge vraagd omdat het zevende, ont brekende, voorstel over de pri vatisering de „kern" van de he le discussie over de zogeheten „heroriëntering" op de studie financiering zou zijn. Ritzen wist zich ook op dit punt verzekerd van de steun van CDA en PvdA. Woordvoer der Vermeend gaf wel toe dat de PvdA met de behandeling van deze zes wijzigingen liever op het zevende wetsvoorstel had gewacht. De PvdA steunde de eigen minister echter om te voorkomen dat er nieuwe ga ten in de onderwijsbegroting zouden ontstaan. De opstelling van de rege ringspartijen betekent dat Rit zen een behoorlijk begin heeft gemaakt met de heroriënte ring. De voorstellen die de be windsman nu mag gaan uitvoe ren, leveren in 1995 een op brengst van 290 miljoen. Het collegegeld voor studenten gaat vijf jaar lang jaarlijks 100 gulden omhoog. Het recht op gewone studiefi nanciering (basisbeurs, lening en topbeurs) wordt beperkt van zes tot vijf jaar. De maxi mum leeftijd gaat van 30 naar 27, de rente op de leningen loojit straks vanaf het begin van de studie en wordt „markt conform" en de basisbeurs wordt bevroren op het huidige niveau. Ritzen moest donderdag nog wel enige ondergeschikte wij zigingen op deze voorstellen accepteren. Studenten die bui ten hun schuld niet in vijf jaar afstuderen, kunnen straks di rect een beroep op een nood fonds doen. Ritzen had daar mee willen wachten tot na het zevende jaar, als deze studen ten hun beurs ook niet meer kunnen lenen, maar ging door de knieën voor een amende ment van CDA en PvdA. De bewindsman beloofde CDA- woordvoerder Lansink dat stu denten die naast hun studie fi losofie een tweede studie vol gen, straks een jaar extra krij gen. Hij ging verder in op een Kamerbreed ondersteund ver zoek om de regels voor gehan dicapte studenten te verrui men. Ritzen wil dit regelen via het genoemde noodfonds. Bij de stemming over de wets voorstellen, op dinsdag 16 april moet blijken of de Tweede Ka mer dat voldoende vindt. UTRECHT - De overheid moet de toepassing van du re geneeskundige behandelingen en onderzoeken be ter sturen. Het ministerie van volksgezondheid maakt onvoldoende gebruik van de wettelijke moge lijkheid om de spreiding, kosten en kwaliteit van deze voorzieningen te reguleren. Op het ogenblik is al naar schatting 900 miljoen gulden per jaar gemoeid met de ex ploitatie van topklinische voorzieningen. Tot deze conclu sie komt de Algemene Reken kamer in een vandaag, vrijdag, gepubliceerd rapport. Staats secretaris Simons kan zeer kostbare verrichtingen en dure apparatuur in ziekenhuizen via artikel 18 van de Wet Zie- kenhuiosvoorzieningen (WZV) binden aan een vergunning. Op het ogenblik zijn dergelijke vergunningen vereist voor ne gen topklinische voorzienin gen, waaronder dialyse, hart- ehirurgie en radiotherapie. In de praktijk hangt het vooral af van kosten en kwaliteit of een vergunning is vereist. Maar volgens de Rekenkamer worden die criteria niet conse quent toegepast. Zo is voor een niersteenvergruizer geen ver gunning nodig omdat het mi nisterie ervan uitging dat de hoge kosten - 4,5 miljoen - ver dere verspreiding zou tegen gaan. De Rekenkamer beveelt dan ook uniforme en duidelijk vastgelegde criteria aan. Het ministerie heeft vaak ja ren nodig om tot een besluit te komen. De Gezondheidsraad en het College voor Zieken huisvoorzieningen brengen ad viezen uit. Maar de Rekenka mer zegt dat het gevaar bestaat dat die verouderd zijn op het moment dat de beslissing valt. De ziekenhuizen kunnen er in tussen voor zorgen „voor de bui binnen te zijn" en al met een dure behandeling en/of een duur apparaat te starten voor dat er formeel een vergunning voor is vereist. Ook het daarna vaststellen van de behoefte aan een voorzie ning en de gewenste spreiding over het land duurt vaak lang: gemiddeld tien jaar nadat de adviescolleges voor het eerst advies is gevraagd. De gekozen spreiding over de ziekenhuizen sluit doorgaans aan bij de in middels gegroeide situatie. Aan de kwaliteitseisen die bij de zogenaamde plannings- besluiten worden gesteld hoe ven de ziekenhuizen later bij de vergunningverlening meest al niet volledig te voldoen. Het ministerie heeft in geen enkel planningsbesluit aange geven wat de kosten van uit voering mogen zijn. Het laat het maken van afspraken over aantallen verrichtingen volle dig over aan de ziekenhuizen en verzekeraars. De Rekenka mer zegt dat het ministerie daardoor in feite geen inzicht heeft in de werkelijke exploita tiekosten en ze dus ook niet kan sturen. Ook de Tweede Ka mer kan zo de topklinische en andere medische voorzienin gen niet goed tegen elkaar af wegen. Verder stelt de Rekenkamer vast dat het ministerie na het afgeven of weigeren van een vergunning nauwelijks contro leert of de ziekenhuizen zich aan die beslissing houden. Wel controleert de inspectie de kwaliteit en houdt het Cen traal Orgaan Thrieven Gezond heidszorg in de gaten of verze keraars geen kosten vergoeden als er geen vergunning is afge- gegeven. Staatssecretaris Si mons heeft in zijn reactie aan de Rekenkamer verwezen naar een recente wijziging van arti kel 18 van de Wet Ziekenhuis voorzieningen (WZV) en zijn beleidsnotitie Tbpklinische Zorg die maandag in de Twee de Kamer aan de orde komt. Maar volgens de Rekenkamer bieden die geen oplossing voor alle gesignaleerde problemen, vooral op het punt van de trage besluitvorming en de informa tie over de financiële gevolgen. Ze vindt ook dat Simons duide lijk moet aangeven waar de grenzen van de deregulering liggen. Als de deregulering er toe leidt dat de WZV wordt in getrokken, moet er op tijd een andere wettelijke grondslag zijn voor het regelen van top klinische voorzieningen. Tijden en standen volgens getijdelafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Z1ERIKZEE BRU1NISSE Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 13 april 03.25 140 09.30 -159 15.50 162 21.45 -136 14 april 04.05 149 10.00 -162 16.30 166 22.15 -138 15 april 04.40 157 10.40 -163 17.10 167 22.50 -142 13 april 01.50 144 08.05 -157 14.15 171 20.25 -137 14 april 02.25 161 08.35 -164 14.45 183 20.55 169 15 april 03.00 176 09.15 -169 15.20 190 21.30 -149 13 april 03.35 150 09.10 -168 16.05 172 21.45 -145 14 april 04.10 157 10.05 -171 16.45 174 22.20 -149 15 april 04.40 162 10.40 -174 17.35 173 22.55 -152 13 april 03.30 163 09.35 -173 15.55 186 21.50 -152 14 april 04.10 175 10.10 -177 16.30 193 22.25 -155 15 april 04.45 185 10.45 -179 17.10 195 23.00 -159 Springtij: 17 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 DEN HAAG - De Poolse politie wil samenwerken met de Ne derlandse politie om de invoer van gestolen auto's in dat land in te dammen. De Centrale Re cherche Informatiedienst (CRI) heeft daarover onlangs gesproken met de Poolse auto riteiten, aldus een woordvoer der van de CRI. In eerste instantie worden er vooral gegevens over auto diefstallen en illegale handel uitgewisseld, aldus de woord voerder. Zo wil de Poolse poli tie kunnen achterhalen of een verdachte auto in Nederland als gestolen te boek staat. Er bestaat nog geen duidelijk beeld van de illegale invoer van auto's in Polen, maar als de legale handel toeneemt leidt dat meestal ook tot een toena me van de illegale handel, al dus de CRI-woordvoerder. De Polen willen dan ook eerst een beter idee van de omvang van het probleem krijgen. Het overleg met de Polen is een gevolg van de recente toetre ding van dat land tot Interpol, de internationale politieorga nisatie. De CRI verwacht ook in de toekomst op andere ter reinen nauwer te gaan samen werken met de Polen. Ook met Tsjechoslowakije en de Sovjet unie, twee andere Oostbloklan den die onlangs tot Interpol zijn toegetreden, worden de banden aangehaald. DEN HAAG - De moord op de 66-jarige Rijswijkse tuinder G. de Graaf op 19 januari dit jaar staat niet in verband met de dinsdag opgerolde drugs bende. Dat stelt persofficier H. Vos van de rechtbank in Den Haag. Wel blijkt uit de getuigenver klaring van dp Nijmeegse ver dachte, dat de tuinder in op dracht is doodgeschoten. De verdachten, van wie er drie op 4 januari uit gevangenis De Koepel in Haarlem ontsnap ten, zouden een beloning van 20.000 gulden in het vooruit zicht zijn gesteld voor het do den van de kweker. Als motief wordt door één van de verdach ten volgens Vos aangevoerd, dat de kweker enkele jaren ge leden informatie over een hasj5 transport aan de politie zou hebben doorgespeeld. Volgens mr. P. Doedens, advo caat van de 27-jarige verdachte uit Utrecht, is zijn cliënt twee dagen voor de moord met de uiteindelijke moordenaar in de kas geweest. De Utrechtenaar zou de moord toen hebben voorkomen door het pistool uit de handen van de ander te slaan. „Mijn cliënt wist niet dat het om een huurmoord ging. Hem was alleen verteld dat hij geld kon verdienen", al dus Doedens. De eventuele opdrachtgever van de moord op de tuinder loopt volgens de persofficier nog vrij rond. Hij legt daarbij echter geen verband met ver dachten uit de criminele drugs organisatie, die door de Haag se en Rotterdamse politie nog worden gezocht. Ook woord voerder H. van den Berge van de Haagse gemeentepolitie ziet vooralsnog geen aanwijzingen dat beide zaken met elkaar in verband staan. GRONINGEN - De toeristische sector in Noord-Nederland moet de komende jaren een zo groot mogelijke bijdrage leve ren aan de groei van het bin nenlands en inkomend toe risme, die in Nederland naar verwachting 3 procent per jaar zal bedragen. Om dat te bereiken moeten noordelijke toeristische onder nemers sterke kanten van het noorden, zoals rust, ruimte, be kendheid in Duitsland en de relatie met het water, nog meer uitbuiten. Deze aanbevelingen zijn afkomstig van een „Pro grammacommissie Toerisme en Recreatie" onder leiding van oud-staatssecretaris van economische zaken A.J. Even huis. Deze commissie is inge steld om voorstellen te doen ter besteding van het geld dat de komende vier jaar beschikbaar is voor het bevorderen van het toerisme in het noorden. Het gaat om geld afkomstig van het Integraal Structuurplan Noor den des Lands (ISP). Voor de komende vier jaar is een be drag van vijf miljoen gulden per jaar beschikbaar. De commissie adviseert verder dat de zwakke punten in de toeristische sector in het noor den worden verholpen, zoals een versnipperde promotie, la ge automatiseringsgraad en soms een gebrek aan professio naliteit, kwaliteit en marktge richt denken bij sommige on dernemers. Volgens Evenhuis, die zijn commissie donderdag presenteerde, kan de service aan toeristen door noordelijke bedrijven worden verbeterd. De 20 miljoen gulden die de ko mende jaren beschikbaar is zal naar de mening van Evenhuis zo moeten worden besteed „dat binnen de toeristische sector in Noord-Nederland een zichzelf versterkende ontwikkeling op gang komt." AKKRUM - De gedeputeerde van de VVD krijgt geen vol waardige functie binnen het college van gedeputeerde sta ten in Friesland. Dat is de me ning van D66, die donderdag haar algemene regiovergade ring hield. De VVD is als enige nieuwko mer in een college van drie CDA-ers en drie PvdA-ers geko men. D66 viel bij de college onderhandelingen buiten de boot. Volgens de voorlopige verdeling van de portefeuilles zou de WD-gedeputeerde volkshuisvesting, stads- en dorpsvernieuwing, onderzoek en planning en personeelsza ken onder zijn beheer krijgen. „De zevende gedeputeerde is slechts een figurant. De taken hadden best door zes personen verdeeld kunnen worden", oor deelt de afgetreden D66- voorzitter H. Hilarides. De D66-fractie heeft tijdens de college-onderhandelingen al tijd gepleit voor zes gedepu teerden. „Bij een komende be zuinigingsronde moet je als ge deputeerde staten het goede voorbeeld geven. Een extra ge deputeerde kost over vier jaar een kleine miljoen gulden", al dus lijsttrekker Ellen Figee. De VVD-fractie zelf vergader de donderdagavond over de toewijzing van de portefeuil les. De verwachting is dat de fractie met de verdeling zal in stemmen. DE ALLERLAATSTE BERICHTEN VAN HET ANP Begonnen met affiches IJMUIDEN - De Vereniging Loesje, genoemd naar het Arnhemse meisje dat acht jaar geleden ludieke affiches op de muren van Nederlandse binnensteden plakte, houdt in mei haar eerste internationale con gres. De bijeenkomst wordt in Arnhem gehouden en zal door enkele tientallen jongeren uit heel Europa worden bijgewoond. Leden van de Vereniging Loes je maakten dat donderdag be kend. De bedoeling van het congres is ideeën uit te wisse len en onderlinge samenwer king met de buitenlandse afde lingen te intensiveren. Het gaat in internationaal opzicht goed met Loesje. De teksten van het eigenzinnige Arnhem se meisje, dat inmiddels ook al weer een paar jaar ouder is ge worden, verschijnen in twaalf talen. Affiches zijn verspreid in on der meer Guatamala, Botswa na, Costarica, Oost-Europa, Ja pan en in vele andere landen. In vijftien landen zijn 39 afde lingen actief die het gedachten- goed van Loesje uitdragen. De afdelingen zijn weliswaar klein, maar het aantal ervan groeit en vooral in Oost- Europa slaan de ludieke en fi losofische teksten van Loesje bijzonder goed aan. Het laatste is onder meer een gevolg van een rondreis van vijf Loesje-leden door de voor malige DDR, Tsjechoslowa kije, Hongarije en Roemenië in het voorjaar van 1990. Na die reis werd het secretariaat in Arnhem bedolven onder de brieven van jongeren uit Oost- Europa, die meer informatie wilden over wie Loesje is en wat ze doet. Zoals Ferencz uit Roemenië die schreef: „Beste Loesje. Ik heb je posters gezien die op de muren van Tigra Mu res verschenen en ik ben zeer geïnteresseerd in wat ik ermee kan doen. Welige suggesties heb je voor me over wat ik in mijn leven kan doen. Je bent erg op timistisch, dus ik zou je erg graag leren kennen." Optimisme hoort bij Loesje, zo vertelt donderdag Loesje-lid Klaas Berend van Berkolk op een bijeenkomst op de IJmui- der kotter Hornhecht. Tbr gele genheid van het verschijnen van het nieuwe boekje „Loesje nieuwe kansen. Nu ook inter nationaal" hadden de creatieve volgelingen van het Arnhemse meisje de zee opgezocht. De zee die de geest van mensen kan verruimen, het symbool van de vrijheid. Vrijheid en onafhankelijkheid zijn ook voor Loesje kernwoor den. Een optimistische levens visie, die volgens Klaas Berend gemakkelijk te begrijpen is. „Onze teksten moeten bevrij dend zijn. Onze ideologie, ons concept omvat maar één woord. Vooruit. De manier naar vooruit is de vooruitma nier. Als je de wereld vooruit wilt helpen, moet je niet overal tegen zijn, maar ergens vóór zijn. Dat willen we ook op onze teksten tot uitdrukking bren gen." Edith Speelberg, één van de andere Loesje-leden, zegt „mu ren" te willen slechten. Chine se en Berlijnse muren, fysieke en menselijke muren. In het ge val van de 19-jarige Roemeense Réka Incze lijkt dat laatste vol ledig te zijn gelukt. Ze maakte vorig jaar kennis met de Loesje-plakkers in Roemenië en was zo geïmponeerd door de ideeën van het Arnhemse meis je dat ze inmiddels naar ons land is afgereisd. Réka wil journaliste worden en maakt een goede kans tot de Academie van Journalistiek in Tilburg te worden toegelaten. Over haar ontmoeting met Loesje zegt ze: „Tben Loesje in Roemenië kwam, korte tijd na de decemberrevolutie van 1989, stond iedereen open voor nieu we ideeën. Ook het persoonlij ke contact met de jongeren uit andere landen betekende veel voor ons. Natuurlijk heeft Loesje een zeer beperkte direc te invloed op het leven in mijn land. Maar de denkbeelden waar voor ze staat, namelijk dat mensen zelf moeten nadenken en beslissen over hoe ze hun le ven moeten inrichten, zijn ook in Roemenië uiterst actueel. Er moet wat dat betreft nog veel in ons land veranderen." In het nieuwste boek van Loes je, met Russische en Arabische teksten, staan ook passages over de Golfoorlog. Rake uit spraken over de rol van de me dia en de (des)informatie van de officiële oorlogsvoorlich- ters: „Hoe wil je je ontbijt, schat? Met CNN of met mij?" De Amerikaanse woordvoer der: „Ik kan moeilijk ontken nen noch bevestigen dat ik voorlichter ben" en de verzuch ting: „Hadden we maar eerder een afdeling in Baghdad ge had". Of een eigen Baghdad^ afdeling het uitbreken van de Golfoorlog had kunnen voor komen is overigens maar zeer de vraag. WAGENINGEN - De Nederlandse fruitteelt heeft vorig jaar een uitstekende oogst binnen gehaald. De export van met name appels steeg naar een nieuw record, de veilingprijzen be reikten ongekende hoogten. Desondanks slaagde de ge middelde fruitteler er niet in een positief resultaat te behalen. Dat bleek op de jaarvergadering van de fruittelers, verenigd in de Nederlandse Fruittelers Or ganisatie (NFO), in Wage- ningen. De fruitteelt ver keert momenteel in een uiterst rooskleurige situa tie. Minder dan tien jaar gele den was er nog sprake van een crisis vergelijkbaar met die waarin de akkerbouw nu verkeert. De omstandig heden hebben zich inmid dels drastisch gewijzigd. Volgens NFO-voorzitter J. Zevenbergen is de Neder landse fruitteelt de mo dernste van Europa. „De te lers in de zuidelijke produk- tiegebieden van Europa kij ken met jaloerse blikken naar hun Nederlandse colle ga's." Het seizoen 1990 is goed ge weest voor de fruitteelt, al dus Zevenbergen. De pro- duktie bleef ongeveer ge lijk, maar de omzet in appe len en peren is flink toege nomen. De totale omzet van de fruitveilingen bedroeg 544 miljoen gulden, een toe name van ruim een kwart ten opzichte van 1989. Appe len en peren zorgden voor een omzet van 413 miljoen gulden, een stijging van een derde. De fruitveilingen verhandelen naar schatting 60 tot 75 procent van alle fruit. Export De export groeide met bijna een kwart tot 200 miljoen kg. Zevenbergen verwacht dat de Nederlandse produk- tie van appelen en peren de komende jaren flink zal stijgen. De NFO-voorzitter ziet ook enkele negatieve punten. De fruitteelt mag dan technisch modern zijn, de afzet vindt nog op ouder wetse wijze plaats. „Een omzet van ruim 500 miljoen gulden, verdeeld over veer tien veilingen is niet meer van deze tijd." Volgens Zevenbergen zijn de veilingen te klein om groot winkelbedrijven te bedie nen. Buitenlandse groot winkelbedrijven zijn in de meeste gevallen qua fruit- omzet alleen al groter dan de grootste fruitveiling in Nederland, aldus de voor zitter. Een ander probleem vormt de rentabiliteit van de fruit- telersbedrijven. Volgens het Landbouw Economisch In stituut (LEI) staat tegen over elke honderd gulden kosten, slechts 86 gulden aan opbrengsten. April, mei Burgh-Haamstede Expositie Wilna de Grooth-van der Sluis in De Burght. Tot 30 april Burgh-Haamstede Expositie schilderijen Elly Mes. Bibliotheek De Schutse. Tijdens openingstijden biblio theek. Tot en met vrijdag 12 april Zierikzee Expositie werkstukken HAVO- eindexamenleerlingen. RSG Professor Zeeman. Tijdens schooluren. Vrijdag 12 april Zierikzee Officiële opening nieuwe Riagg-pand. Nieuwe Haven 2. 15.15 uur. Kleding inleveren voor voor- jaarskinderkledingbeurs. 't Kofschip. Van 19.30 tot 21.30 uur. Nieuwerkerk NOV Expo. Dorpshuis. 19.00 tot 21.00 uur. Sirjansland Inzamelen rommel voor Ko ninginnedag. Vanaf 18.30 uur. Zaterdag 13 april Zierikzee Voorjaarskinderkledingbeurs. 't Kofschip. Van 10.00 tot 11.30 uur. Uitvoering Koninklijke Har monie Kunst en Eer. Concert zaal. 20.00 uur. Burgh-Haamstede IPO-examen werkhondenver- eniging op terrein aan Hoge- zoom. 13.00 uur. Nieuwerkerk NOV Expo. Dorpshuis. 10.00 tot 16.00 uur. Oosterland Rommelmarkt van jeugdver eniging De Ranken. Voorplein Ds. J. Bogermanschool. Vanaf 10.00 uur. Maandag 15 april Zierikzee Commissie algemene en be stuurlijke zaken in stadhuis. 16.30 uur. Commissievergadering ver keer in stadhuis. 19.30 uur. Vergadering afdeling ScHou- wen-Duiveland Philatelica. Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering Westerschouwen in gemeente huis. 19.30 uur. Bruinisse Kledinginzameling. Huis-aan- huis. Vanaf 9.00 uur. 15 t/m 27 april Burgh-Haamstede Expositie van teken/schilder cursussen van clubhuis De Lichtboei Zierikzee. De Be- waerschole dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur (zondags geslo ten). Van 15 april tot en met 15 juni Zierikzee Leesprogramma thema 's nachts. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren biblio theek. Dinsdag 16 april Burgh-Haamstede Vergadering adviescommissie ro. Gemeentehuis. 19.30 uur. Bijeenkomst NCVB in zaal Ge reformeerde kerk. 19.45 uur. Brouwershaven Zeeuwse Dialectmiddag de Roode Lelie in Tonnenmaga- zijn. 14.00 uur. Bruinisse Eerste chemobox voor burge meester Vogelaar in gemeente huis. 15.45 uur? Vergadering WV in Cleenne Mossel. 20.00 uur. Woensdag 17 april Zierikzee Bijeenkomst afdeling Schou- wen-Duiveland PCOB. De Driehoek. 14.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Gerefor meerde kerk 20.00 uur. Bruinisse Vergadering afdeling Rode Kruis in dorpshui^. 20.00 uur. Donderdag 18 april Zierikzee Spelmiddag ANBO. Paternos ter. 14.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2