Problem child in de Concertzaal Slachtofferhulp in Driehoek JIKKEMIEN Gotcha treedt op in Brogum Standpunt CBR bepalend voor aanbouw Oefening Rode Kruis-colonne Zierikzee Dialezing vogels op Schouwen- Duiveland Milieubox burgemeester Bruinisse De Concertzaal te Zierikzee Vergadering VVV Bru 4 ZIERIKZEE SC HE NIEUWSBODE De Rode Kruis-colonne Zierikzee verleent eerste hulp. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het viel de mensen van de Rode Kruis-colonne Zierikzee onverwachts op hun dak. Dinsdagavond werden zij opgeroepen om naar De Driehoek te Zierikzee te komen voor hulp aan slachtoffers van een ramp die plaatsvond aan de Beddeweeg te Zierikzee. Gelukkig ging het niet om een echte ramp, maar om een zoge naamde deeloefening. Een oe fening waarbij door een Rode Kruis-colonne wordt geoefend op bepaalde onderdelen van de hulpverlening. Dinsdag ging het speciaal om het behandelen van gewonden op een rampen- terrein en op de verzamel plaats gewonden. BURGH-HAAMSTEDE - Vo gels en zoogdieren op Sehou- wen-Duiveland. Dat onder werp wordt via een diaserie behandeld tijdens de jaarlijk se ledenvergadering van de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland. De vergadering vindt plaats op vrijdag 19 april in de Gerefor meerde kerk aan de Hogezoom te Haamstede. Na een huishou delijk gedeelte wordt de Vijverberg-Lysenprijs uitge reikt. Daarna presenteert Ed Opperman dia's van Henk Harmsen over de vogels en zoogdieren in de regio. Behalve door leden van de Natuur- en Vogelwacht kan de bijeen komst ook door andere belang stellenden worden bijgewoond. Aanvang 19.45 uur. Volgens het draaiboek was op het bouwterrein aan de Bedde weeg een bouwkraan openge broken en in werking gesteld. Daardoor vielen stenen op een passerende auto. Die raakte uit koers, reed een fietser aan en kwam tot stilstand tegen de ge vel van discotheek De Steeg. De brandweer bracht (je men sen die daarbij gewond werden (leden van de Lotusgroep) naar De Driehoek. Trainen van samenwerking- Daar werden zij opgevangen door de mensen van de Rode Kruis-colonne die ijlings wer den opgeroepen. Volgens colon necommandant A. van Noord kon men op deze manier trai nen in het verbeteren van de onderlinge samenwerking en het beoordelen van wonden. De oefening stond onder leiding van staflid rampenbestrijding M. C. van Liere. ZIERIKZEE - Of sportcentrum Onderdak in Zierikzee alsnog uitgebreid wordt met een exa- men-annex vergaderruimte lijkt af te hangen van het CBR. In deze trant gaf de Zierikzee- se wethouder L. J. van Gastel dinsdagmiddag tijdens de ver gadering van de commissie sport aan hoe de stand van za ken is wat betreft een nieuwe uitbreiding van het sportcen trum. Het bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Dui- veland heeft te kennen gegeven bij een eventuele uitbreiding te kiezen voor een uitpandige aanbouw (een aanbouw van de bestaande ruimte). Deze ruim te zou niet alleen door het CBR als examenruimte kunnen wor den gebruikt, maar zou ook dienst kunnen doen als verga der- en denksportruimte. Dit idee heeft het stichtingsbe stuur kenbaar gemaakt bij de Vereniging van Burgemeester, Wethouders en Secretarissen. Contract voor langdurig gebruik Dit overlegorgaan van regiona le bestuurders en secretarissen kan met het plan akkoord gaan mits het CBR bereid is een con tract voor langdurig gebruik (tien jaar of meer) aan te gaan. Voor de bouw van die extra ruimte zou een bedrag van on geveer 1,50 gulden per inwoner worden gevraagd. Uit een ge sprek met het CBR is inmid dels gebleken dat deze van plan is om Zierikzee als exa menplaats in het najaar te eva lueren. Op grond daarvan zal worden bepaald of Zierikzee examenplaats blijft of niet en daarvan hangt ook de uitbrei ding van Onderdak af. Janne wrong haar handen in elkaar. Ze zag haar grote zoon, zijn schaduw verdonkerde den uuze. Ze had hem willen toeschreeuwen dat ze het nooit goed zou vinden, maar zijn brede rug was zo sterk en zijn schouders zo onbewegelijk. Haar lippen bewogen, maar er kwam geen geluid. Je mag je moeder nieverlaete dat had Jikkemien Joosse gezegd en Samel's stem had gebeefd toen hij de woorden herhaalde. Haar handen streken langs de machteloze benen en ze moest op haar lippen bijten om het niet uit te gillen. Haar onmacht, al was er volop geld in het kammenet. In haar ge dachten rees het koele gezicht van Kee, met dezelfde besloten mond en ogen, die harder waren dan die van Jikkemien. Ze zag Kee op het hof, in de verewagen op de marktdagen en in de stallen. Zij zou hier het volk uitbetalen en het geld van het ko ren in het kammenet leggen. Janne richtte zich op, maar de verlamde be nen gaven niet mee. Wilde pijn sneed door haar heupen, ze kromp in elkaar en kreun de. Buiten rammelden wielen. Josep had de paarden ingespannen en reed met de platte wagen voorbij. Ze hoorde het stappen en luisterde tot ze achterom het huis in de zandweg kwamen. Ze kon niet eens naar het raam gaan en kijken, hoe ze wegreden, hoe de koppen knikten en de wind met hun ma nen speelde. Samel stond maar stil en zonder woorden, alsof hij vergeten was dat zij daar nog zat. Samel? Haar stem was een zucht, maar hij had het verstaan en keerde zich met een ruk om. Weer keken ze elkaar aan, zoals een ogen blik geleden. Zijn ogen waren rustig, ze glansden van een diep, sterk licht. Ze vouwde haar handen in elkaar en boog haar hoofd voor die blik. Samel kwam een stap dichterbij en verwon derde zich over de tranen van zijn moeder. Mag ik nog één keer den oest meemaeke? Voor de leste keer, Samel, 't afscheid is zö moeilijk. Door DIGNATE ROBBERTZ 127 Da's goed, moeder. Onhoorbaar ging hij weg uit den uuze, de deur klepperde even en dan was het stil. Janne draaide haar hoofd zo ver ze kon ach terom de stoelleuning en zag najaars-nevels langs trekken. Ze omhelsden de bomen en struiken en joegen hun koude adem door de spleten van het raam. Aarnoud van Hoeve zorgde ervoor dat Si- men in het voorjaar aan de gemeente kon komen. Hij moest 's zaterdagsmiddags het dorp opruimen. Er kwam een nieuwe krui wagen met een groot wiel en hoge borden in het geitekot en een bezem en schop. Verder moest hij een deel van de grindweg tot voor bij de molen onderhouden, het hakhout kappen en het onkruid weren aan de ge meentepadjes. Met het werk op het pacht land erbij waren zijn dagen ruim gevuld en bracht hij iedere week zijn deel binnen. Jik kemien had het in die zomer te druk met het uitzet van Kee om op te merken dat Simen's mager lijf nog verder in elkaar schrompel de en zijn benen hoe langer hoe mbeilijker voorbij elkaar schoven. Noe moe jie je n'eige nie over de kop vlie- ge, zei ze, toen hij op een snikhete julimid- dag van het land kwam. 't Is vêe te werm vor joe om op 't land wat te doen. Hij waste zijn gezicht en handen met koud water en verzweeg dat hij in de grippe gezeten had. Maar toen de trouwdag van Kee kwam lag hij in de bedstee en moest Koba Knuut ko men thuis wachten. Kee had willen uitstel len, maar dat was moeilijk nu alles gere geld was voor Krijn en Janne Wisse om in een huis onder de stad te gaan wonen. Julder trekke julder eige van mien niks an, meende Simen, ik bin toch nie op m'n plekke bie dat rieke volk. Jikkemien was 's morgens al vroeg opge staan. Het bezwaarde haar dat ze alleen moest gaan, maar Kee was zo beginnen te schreeuwen toen ze er van sprak om dan ook maar niet te komen, dat ze het niet durfde laten. (wordt vervolgd) KAAPSTAD - De Zuidafri- kaanse regering heeft een wets ontwerp gepubliceerd om een einde te maken aan de indeling van de bevolking naar ras. Het voorstel zal ongetwijfeld wor den aangenomen door het par lement waar de Nasionale Par ty van president De Klerk een meerderheid heeft. BRUINISSE - De burgemees ter van Bruinisse, A. Vogelaar, krijgt dinsdag 16 april uit han den van de voorzitter van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland, W. den Boer, de eer ste milieubox van de regio. Dat gebeurt die dag om 15.45 uur, voorafgaand aan de verga dering van de reinigingsdienst. Advertentie m vertoont m zondag 14 apr. 20.00 uur Vrijdag 12 april NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.10 uur Weg van de snelweg Nederland. Vandaag: Gouda en Lopikkerwaard. Herh. 14.45 uur Nocturne, licht- klassiek muziek. 15.09 uur Ja, natuurlijk extra, natuurserie. 15.36 uur De vooruitgang, serie over sociale vernieuwing. 16.02 uur Passage, gevarieerd middagmagazine. 17.30 uur Journaal. 17.38 uur Winnie the Pooh, kin derserie. 18.01 uur Disney club, geva rieerd tekenfilmmagazine. 19.00 uur Journaal. 19.21 uur Weg van de snelweg Europa, toeristische serie. 19.53 uur Roseanne, Ameri kaanse comedyserie. 20.17 uur 't Torentje, toekan Sir Geoffrey en lama Francois laten zien wat er aan de hand is in Nederland. 20.27 uur Jessica Fletcher (Murder she wrote), Ameri kaanse serie. 21.18 uur Einstein, quiz.- 22.07 uur Rondom tien: Wij zijn ook gewone mensen, Hans Sleeuwenhoek praat met een studio vol verstandelijk gehan dicapten. 22.53 uur De vooruitgang, serie over sociale vernieuwing. 23.18 uur Nocturne, licht- klassieke muziek. 23.57 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Waar het verleden he den wordt, serie over Neder landse musea. 17.55 uur Kijk TV, populair- wetenschappelijk programma. 18.25 Uur Dieren in het wild, natuurserie. 18.54 uur De TV Dokter, medi sche tips. 18.55 uur Hi de hi, Britse come dyserie. 19.25 uur Jeans, zang- en dans- show rond de jaren '50. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Medisch Centrum West, serie. Afl.: Het afscheid. 21.31 uur De TV Dokter, medi sche tips van Ferdinand Zwaan. 21.32 uur De leukste thuis, homevideo-filmpjes gepresen teerd door Linda de Mol. 22.07 uur Crime time, twee wekelijks magazine over de misdaad. 22.47 uur 'Allo 'Allo', Britse co medyserie. 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 09.00 uur Huisje, boompje, beestje. Les 18. 09.30 uur English spoken. Les 9. 10.00 uur Nieuws uit de natuur. Les 19. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal 11.30 uur Zoom, your English magazine. Les 8. 18.00 uur Allochtone vrouwen in de gezondheidszorg, repor tage over drie allochtone vrou wen die werkzaam zijn in de gezondheidszorg. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhui^. 19.10 uur Mooie Marian en haar vrolijke vrienden uit Sherwood (Maid Marian and her merry men), 6-delige serie voor de jeugd. Afl. 5. 19.40 uur Het gezicht van Ne derland, serie over Nederland se gemeenten. Vandaag: Frane- keradeel. 19.54 uur Uitzending van het GPV. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Sport Studio. 20.55 uur Geen C te hoog, pro gramma over de relatie tussen mens en muziek. 21.35 uur Cinema 3, filmmaga zine met Cees van Ede. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie met om 23.05 uur Gesprek met de minister president. 23.20 uur De octopus (La pio- vra), 5-delige Italiaanse serie. Afl. 5, slot. BRT 1 16.00 uur Samson, Samson en Gert beleven dolle avonturen. 17.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 17.53 uur Kwislijn. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 42. 18.05 uur Postbus X, jeugdse rie. 18.30 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De wonderjaren, 52- delige Amerikaanse serie. Afl. 44. 20.30 uur Weekendfilm: Broe ders van de roos, 2-delige Ame rikaanse tv-film. Deel 1. 22.00 uur Première Film en vi deo, filmnieuws. 22.30 uur Kunst-Zaken. Aansl. Paardenkoersen. 22.35 uur Vandaag. Aansl. Kwislijn. 22.55 uur Tijd is geld, program ma over mensen en geld. 23.05 uur Weekenfilm: Broe ders van de roos, 2-delige Ame rikaanse tv-film. Deel 2. 00.35 uur Coda, Leonard No- lens leest voor uit De gedroom de figuur, Geboortebewijs en Liefdesverklaringen. Vandaag: Noordkant. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant. 18.35 uur Mooi en meedogen loos, afl. 160. 19.00 uur Programma van de Nationalistische Omroepstich- ting. 19.25 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Vreemd volk? Docu mentaire serie over de culture le verscheidenheid van volke ren. Afl. 1. 20.40 uur Ommekaar, tandems van Alzheimer. 21.20 uur Huizen kijken, reeks over bouwen, verbouwen en wonen. 21.40 uur Tenuto, laureatencon- cert van de Tenuto-wedstrijd 1990. Deel 2. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Concertzaal draait zondag 14 april de rolprent Problem child van de regisseur Dennis Dugan. De hoofdrollen zijn weggelegd voor John Ritter, Jack Warden, Michael Oliver en Gilbert Gottfried. De film begint om 20.00 uur en is geschikt voor liefhebbers in alle leeftijden. Ben en Flo zijn twee lieve, op passende, nette burgers. Ze wo nen in een zeer verzorgd huis in een keurige buitenwijk. Ben heeft een' goede baan bij zijn vader in de zaak, Flo zorgt voor een tip/top huishouden. Kortom, niks aan de hand! Dat dacht je maar. Er ontbreekt na melijk een ding aan hun huise lijk geluk: Een kind. En zonder kind doe je gewoon niet mee. Geen verjaardagspartijtjes, geen honkbalwedstrijden met buurkinderen, geen interessan te verhalen over de vorderin gen van de kinderen op school, enzovoorts. Vooral Flo vindt het onuitstaanbaar dat ze niet mee kan doen met het 'gewone léven'. En Ben? Ja, Ben is zo'n goedzak, die geeft Flo gewoon gelijk. Trouwens hij zou best vader willen zijn. Helaas wil Flo daar niets van weten. Hoe wel als het nu een heel lief, heel jong kind is, dan wil ze er nog even over nadenken. Dus starten ze een zoektocht naar een geschikt kind. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan ge daan. Uiteindelijk komen ze bij een soort kindermakelaar terecht. Hij heeft precies wat ze zoeken: Een jongetje van een jaar of zeven, Junior. 'Junior is een beetje wild, maar dat wa ren we toch allemaal op die leeftijd?' voegt de kindermake laar eraan toe. Junior wordt met open armen door Ben en Flo ontvangen. De nonnen van het weeshuis la ten Junior met veel plezier aan Ben en Flo over. Want Junior is niet zomaar ietwat wild, hij is duivels! Als Junior voor het eerst bij Ben en Flo binnen komt, bekijkt hij aandachtig het keurige huis, de fraaie in richting en de uitgekiende kin derkamer. Dan draait hij zich om naar Bezien Flo en zegt met een weinig goeds voorspellen de grijns: 'Goh, ik hoop dat jul lie behoorlijk verzekerd zijn'. Al snel weet Junior zijn geheel eigen stempel op het huishou den te drukken. En niet alleen op het huishouden, maar ook op de verjaardagspartijtjes en de honkbalwedstrijden. Om nog maar te zwijgen over zijn eigenzinnige aanpassingen van de inrichting van zijn nieuwe ouderlijk huis. Inderdaad, het is maar goed dat Ben en Flo behoorlijk ver zekerd zijn. Kortom, ze draaien helemaal door door de aanwezigheid van dat slimme zogenaamd lieve, leuke jongetje. Flo wil Junior al snel weer kwijt. Maar de nonnen willen hem persé niet terug en de kindermakelaar bekent dat hij Junior al dertig keer heeft moeten herplaatsen. Dus zo gemakkelijk raken Ben en Flo niet van hem af. Boven dien wil Ben toch graag probe ren een goede vader te zijn voor zijn geadopteerde zoon BRUINISSE - De VVV in Brui nisse houdt dinsdag 16 april een algemene ledenvergade ring in de Cleenne Mossel. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan huishoude lijke zaken. Ook volgen er me dedelingen inzake de streek VVV en de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland. Ook de contributie moet omhoog. Ter afsluiting staat de bezichtiging van het 'nieuwe' VVV-kantoor op de agenda. BEIJING - Premier Li Peng van China heeft aangekondigd dat hij nog zeker een jaar aan zal blijven. Peng, een voorstan der van de harde lijn, verdedig de de onderdrukking van de „Lente van Peking" in juni 1989 en verklaarde dat het har de optreden tegen dissidenten had voorkomen dat China de zelfde weg was opgegaan als Oost-Europa. NAGOYA - De Verenigde Sta ten geven er de voorkeur aan direct leningen te verstrekken aan particuliere ondernemin gen in Latijns-Amerika. Op dit moment komen ontwikke lingskredieten voornamelijk indirect bij bedrijven terecht. De Amerikanen maakten hun standpunt bekend op de laatste dag van de jaarvergadering van de Inter-Amerikaanse Ont wikkelingsbank (IDB). TOKYO - De voorschriften die Japan hanteert voor buiten landse verzekeraars die in het land actief zijn worden afge schaft. Daarmee vervallen de grenzen die liggen tussen Ja panse en niet-Japanse verzeke ringsmaatschappijen. Dit blijkt uit voorlopige voorstel len voor een grondige hervor ming van de verzeke- ringsmarkt die het Japanse mi nisterie van financiën dinsdag heeft gepubliceerd. TOKYO - Japan heeft in het eind vorige maand afgesloten begrotingsjaar in zijn handel met het buitenland een over schot geboekt van 54,68 mil jard dollar na een overschot van 59,56 miljard dollar in het voorgaande begrotingsjaar. ZIERIKZEE - Op zaterdag 20 april treedt in het Zierikzeese jongerencentrum Brogum de Haarlem se gogoband Gotcha op. Gogo is een mix van jazz, funk en het opzwepende ritme van James Brown. De gogoband Gotcha wordt gevormd door acht jongens die allerlei verschillende muziekinstru menten bespelen. In december vorig jaar eindigden zij als derde tijdens de Grote Prijs van Neder land die jaarlijks wordt georganiseerd voor Nederlandse bands. Als logo gebruikt de groep een vre desduif. Het optreden van Gotcha in Brogum op 20 april begint om 22.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4