VV Bruse Boys lonkt naar optreden in tweede klasse Veerkrachtig Mevo pakt één winstpunt Clement Rijnberg breekt onderbeen In degradatienood verkerend Brouwershaven pakt puntje SV DFS probeert het beste ervan te maken Sensationele winst WIK Oefenduel Bruse Boys SPORT SP0RTPR1JZEN 10% KORTING GRATIS GRAVEREN MAANDAG 8 APRIL 1991 NR 24927 5 DINTELOORD - Door de zaterdag gerealiseerde 0-1 overwinning bezet VV Bruse Boys momenteel een fraaie derde plaats in de derde klasse KNVB. Tevens doen de Bruenaren na deze recente winst op Dinteloord nog altijd mee in de strijd om de periodetitel. Momenteel bezetten de mannen van trainer Piet Roks daarin een tweede plaats, één puntje ach ter lijstaanvoerder WC. Met nog drie wedstrijden te spelen blijft Bruse Boys zodoende uitzicht hbuden op deelname aan de nacompetitie, waar door automatisch eventuele promotie naar de tweede klasse aan de hori zon gloort. „Je vraagt je dan misschien af 'wat moet Bruse Boys eventueel in die tweede klasse'? Maar ik denk dat zoiets alleen maar goed kan zijn voor een voetbalclub. Onder meer alleen al dat het publiek aantrekkelijker voetbal krijgt te zien, waar door weer een grotere aan trekkingskracht uit zal gaan van Bruse Boys", ziet trainer Piet Roks een moge lijke promotie vooralsnog wel zitten. Eerste plaats Met nog drie wedstrijden te spelen en nu drie punten achterstand op koploper Terneuzense 'Boys hebben de Bruenaren ook nog im mer serieuze kansen op die eerste plaats. Daarbij is ui teraard wel de 'medewer king' nodig van zowel de koploper als ook de num mer twee Nieuwland, die dan tijdens haar resterende drie partijen juist punten moeten laten liggen. Tijdens de uitwedstrijd te gen het in de onderste regio nen acterende Dinteloord troffen de Bruenaren een furieus startende Brabantse ploeg. Op verschillende ma nieren probeerden de gast heren Bruse Boys uit haar spel te houden. Langzamer hand kregen de 'mosselvis sers' evenwel greep op de wedstrijd. Bruse Boys creëerde enkele goede kansen, via onder an dere een weer goed op dreef zijnde Kees-Jan van Nieu- wenhuijze. Maar ook Tonny van den Berge schoot een keer naast, terwijl aanvoer der Jacob van den Berge het leer over de dwarsligger trapte. De West-Brabanders zetten daar weinig tegen over. Eén keer, in de 38e mi nuut, moest Bru-doelman Jacob Muller nog wel red ding brengen. Gelukkig In de 39e minuut viel dan toch de lang verwachte ope ningstreffer. Na een aanval kwam de bal via Jacob van den Berge bij Peter Willem- se terecht, die overigens enigszins gelukkig kon af ronden. De bal carambo leerde namelijk via de paal over de doellijn, om vervol gens toch weer terug het veld in te rollen. Ook de scheidsrechter had echter duidelijk een doelpunt ge constateerd: 0-1. Na de hervatting kwamen de gastheren wel wat beter in de wedstrijd, maar wis ten niet echt gevaarlijk meer te worden. Tijdens die tweede vijfenveertig minu ten lukte het Bruse Boys maar niet tot scoren te ko men. Kans na kans ging de mist in. Naarmate de minu ten wegtikten gingen de Bruenaren ook steeds krampachtiger voetballen. De 0-1 voorsprong was nu ook eenmaal niet zo riant. Trainer Roks en zijn disci pelen slaakten derhalve een zucht van verlichting toen de scheidsrechter voor de laatste keer die middag zijn erwtje door de fluit liet rol len. OOSTERLAND - Een veerkrachtig Mevo heeft zater dag jongstleden streekgenoot SV Duiveland één puntje afhandig gemaakt. Na in de eerste helft met 2-0 te zijn achtergekomen knokten de Zierikzeeëna- ren zich succesvol naast de gastheren. Een achter stand in de tweede helft werd opnieuw tenietge daan. Zodoende eindigde de streekderby op het Oostersportpark, te Oosterland, in een 3-3 gelijk spel. Mevo-trainer Tbine Tiggelman toonde ziqh tevreden met het zojuist behaalde resultaat. „Ik ben er blij mee. In het begin van de competitie gingen de kopjes nogal eens naar bene den als we op achterstand kwa men. Maar nu hebben ze het goed opgepakt en zich terugge vochten". lévens vindt Tiggel man het belangrijk om er zelf voor te zorgen uit degradatie gevaar te blijven. „Zelf punten pakken vind ik toch altijd nog beter, dan het van de tegenstan der te laten afhangen". Blessures Trainer Cees Willemse van SV Duiveland kon gegeven de om standigheden ook niet echt on tevreden zijn. Wegens blessu res, schorsingen en andere re denen waren veel van zijn vas te krachten komen te verval len. De spoeling was dermate dun dat Willemse in de tweede helff zelf ook nog in actie moest komen. „Maar we be gonnen toch goed in de eerste helft, maar op een gegeven mo ment kwam de klad erin. Waar het aan ligt? Misschien wel om dat Duiveland in principe niets meer te verliezen heeft, wie weet". De beheerders van het Ooster sportpark kwamen overigens furieus uit de startblokken. Een half uur lang werd Mevo van het kastje naar de muur ge stuurd. De bezoekers hadden vooralsnog weinig tot niets in te brengen. In de 15e minuut liet Duiveland de openingstref fer aantekenen. Uit een voor zet vanaf de rechtervleugel kon de geheel vrijstaande Jaap Brekelmans voor die 1-0 voor sprong zorgen. Nog geen twee minuten later opnieuw bingo. Uit wederom een voorzet vanaf de rechterzij de wist nu Adrie de Jonge Mevo-doelman Niels Goud zwaard te passeren: 2-0. Op dat moment zaten de bezoekers nog altijd niet in de wedstrijd. Nadat in de 28e minuut dan toch eindelijk de eerste kans werd gecreëerd keerde lang zaam maar zeker het tij. Overrompeld Mevo dat tot dan toe enigszins was overrompeld door voorna melijk het fysieke 'geweld' van Duiveland kon tijdens het laat ste kwartier in die eerste helft toch het spelletje overnemen. Nadat Friso de Jonge even daarvoor nog naast had ge schoten was hij in de 30e mi nuut wel succesvol. Na goed onderscheppen van Peter van der Linde werd De Jonge aan gespeeld. Die omspeelde zijn directe tegenstander en liet Duiveland-keeper Marco van de Linde voor de eerste keer deze middag vissen: 2-1. In de 40e minuut kreeg Mevo de hulp van Vrouwe Fortuna én de tegenstander. Een inworp op de helft van Duiveland werd naar Mevo-aanvoerder Jan Hei kamp gegooid. Die gaf een ho ge voorzet in het strafschopge bied. Duiveland-linksback Marco Pannekoek wilde de bal ineens wegtrappen maar kreeg het speeltuig verkeerd op de schoen, met als gevolg een ei gen doelpunt: 2-2. De gelijkma ker zo vlak voor rust gaf Tig gelman en de zijnen goede hoop op de tweede periode. Na de hervatting kon Mevo het overwicht van net voor rust handhaven. Er werd enorm veel druk uitgeoefend op de de fensie van Duiveland. Mede door het in die tweede helft wegvallen van André van de Berge ontstond er veel onrust in de defensie. Zodoende kreeg Mevo via Leon de Jonge de kans om op voorsprong te ko men. Hij schoot echter in zijn haast over. Terugspeellob In de 5e minuut ging Duive- land-laatste man Jan de Jonge bijna de fout in. Een moeilijke terugspeellob op zijn keeper Marco van de Linde kon door laatstgenoemde nog ternau wernood over de lat worden ge tikt. Even later kwam Van de Linde wederom fabelachtig snel in actie op een schot van Jan Heikamp, die een bal van zijn schoen amper uit de linker hoek zag getikt. Geheel tegen de verhoudingen in was het Duiveland dat in de 25e minuut tot scoren wist te komen. Uit een voorzet vanaf rechts door Adrie de Jonge ge lukte het Hans Capelle al kop pend de touwen te beroeren: 3- 2. Even leek Mevo hierdoor aangeslagen en kon Duiveland het initiatief overnemen. In de 30e minuut hield doelman Niels Goudzwaard zijn team overeind, door een bal van Jaap Brekelmans op de doel lijn te redden. Mevo toonde echter wederom veerkracht en bond tijdens de laatste minuten nog een felle strijd aan. En niet zonder suc ces. Uit een voorzet precies op maat van Glijn de Masier kon aanvoerder Jan Heikamp dan toch nog de geheel verdiende gelijkmaker binnenschuiven: 3-3. Voor de Zierikzeeënaren te vens een sportieve revanche op de in eigen huis opgelopen 1-3 nederlaag destijds. BRUINISSE - Het eerste elftal van voetbalvereniging Bruse Boys oefent dinsdagavond op eigen veld tegen NOAD '67 uit St. Philipsland. De aftrap van deze vriendschappelijke ont moeting is om 18.45 uur. Advertentie bij contante betaling. Compleet sporttenue f 49, Excl. BTW Shadow of glansshirt broekje kousen Rugnummers gratis bij contante betaling. Bedrukking van reklamekleding Sweaters en T-shirts Korte Nlobelslraat 2 - Zierikzee - Tel 01110-13979 Een spelmoment van de spectaculair verlopen competitiewed strijd tussen SV WIK en Heinkenszand. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Het Kerkwerfse WIK behaalde in de thuiswedstrijd tegen Heinkenszand een sensatio nele 4-3 overwinning. Na een voor WIK's doen tam me eerste en een zeer spectaculaire tweede helft be haalde de ploeg van trainer Jaap de Ridder een uit stekend resultaat in de strijd om de tweede periode- titel. De overigens sportieve strijd werd echter ont sierd door een warrig fluitende scheidsrechter Koens. Arbiter Koens deelde te pas en te onpas boekingen uit en be sloot een achttal minuten voor het einde de strijd te staken (hij voelde zich bedreigd door het publiek). Na een korte on derbreking besloot hij alsnog de wedstrijd uit te laten spe len. i Met de wedstrijden tegen kop loper 's-Heer Arendskerke en het op de tweede plaats staan de Dauwendaele nog voor de boeg heeft de ploeg uit Kerk- werve de kans op promotie nog steeds in eigen hand. WIK zal het overigens in deze wedstrij den zonder trainer Jaap de Ridder moeten doen. De Rid der moet op 18 april aanstaan de voor de 7e keer een knieope ratie ondergaan. "De ploeg zal het vanaf dit moment alleen moeten doen, ik heb ze tot hier gebracht en nu is het aan de jongens om het karwei af te maken. Ik heb er overigens het volste vertrouwen in dat ze dit ook zullen doen", waren de woorden van een zichtbaar blije De Ridder na afloop. Het bezoekende Heinkenszand kwam overigens al snel op voorsprong. Een door Elmar Verhage onnodig weggegeven hoekschop werd in de tweede minuut door de geheel vrijstaande Sjaak Bakker in gekopt: 0-1. Vier minuten later stond het echter alweer gelijk, rechterspits Johnny Vermue reageerde uitstekend op een dieptepass en schoot zijn ploeg naar 1-1. Hierna kregen beide ploegen de nodige kansen om op voorsprong te komen, doch de afwerking wilde niet altijd vlotten. In de 18e minuut was het echter plotseling wel raak. WIK's- laatste man Elmar Verhage tastte mis op een lange bal van uit het middenveld en het was de uiterst gevaarlijke Michel Leonhart die de bezoekers op een 1-2 voorsprong zette. WIK trachtte na dit doelpunt het tij te doen keren, doch ze speelde in deze fase te mat om echt ge vaarlijk te worden. Verder dan een schot op de paal van Kees Verwest kwam de thuisploeg dan ook niet. In de 10e minuut van de tweede helft leek de strijd gestreden. Heinkenszands beste speler Michel Leonhart zette zijn ploeg middels een prachtig schot op een 1-3 voorsprong en donkere wolken pakten zich samen boven de hoofden van de WIK-spelers. Then echter kwam de winnaarsmentaliteit van de thuisclub om de hoek kijken'. In de 16e minuut was het allereerst aanvoerder Theo Stouten die een hoekschop van Marco Ganzeman steenhard in kopte: 2-3. Vier minuten later schoot de door Erik-Jan Kort vrijgespeelde Kees Verwest zijn ploeg naast de bezoekers: 3-3. Nadat bij de thuisclub Richard Verhage wegens het onderuit halen van een doorgebroken te genstander naar de kleedka mer was gezonden en er aan beide zijden enige dubieuze boekingen waren gevallen be sloot arbiter Koens tot de eer der vermelde afkoelingsperio de. Met nog acht minuten voor de boeg leek de 3-3 stand een aardig resultaat te zijn voor de bezoekers. Het was echter in valler Jan-Kees Noordijke die twee minuten voor tijd zijn ploeg uit een voorzet van Eric van de Sande naar een 4-3 over winning kopte. KRABBENDIJKE - Tijdens de competitiewedstrijd in de eerste klas, zaterdagafdeling Zeeland, tussen de selecties van Krabbendijke en sportvereniging DFS heeft de 25-jarige linksbuiten Clement Rijn berg zijn linker onderbeen gebroken. Na behande ling in het Goese ziekenhuis mocht Rijnberg overi gens meteen naar huis. Nadat eerder ook Kees van Dijke zijn been brak tijdens een duel, betekende dit een tweede beenbreuk binnen de gelederen van SV DFS, in één seizoen. Hoewel Van Dijke, die eerder dit seizoen zijn been brak, in middels voorzichtig is begon nen met krachttraining kan hij zeker deze competitie niet meer voor zijn ploeg uitkomen. Ook de ongelukkige Clement Rijnberg zal niet meer in actie komen voor de huidige compe titie 1990/1991. Rampzalig Het rampzalige moment vol trok zich tijdens de uitwed strijd tegen Krabbendijke. Halverwege de tweede helft werd met een gestrekt been, en vrij hard ingrijpen getracht Clement Rijnberg van de bal te zetten. Zijn benen werden daarbij in de beruchte 'schaar' genomen, met als gevolg het knakken van het linker onder been. „Ik stond helemaal aan de overkant van het veld, maar hoorde het daar zelfs knak ken", vertelt trainer Kees Rijn berg, een oom van Clement, na afloop. Hoewel het zich desalniette min in eerste instantie niet zo erg liet aanzien, constateerde DFS-verzorgster Simone van der Have overigens meteen een beenbreuk. Nadat inderhaast een arts opgeroepen was, werd Rijnberg vlot hierna naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Nadat aldaar poliklinisch het linker onderbeen met gips was gespalkt, mocht Rijnberg ove rigens meteen naar huis. KRABBENDIJKE - Tijdens een voor DFS-speler Clement Rijnberg rampzalig verlopen uitwedstrijd (beenbreuk) tegen Krabbendijke werd ook nog eens een 3-2 nederlaag geleden. Vanwege met name nogal wat blessures kon DFS-trainer Kees Rijnberg overi gens slechts met twaalf man afreizen naar Krabben dijke. „En dan vind ik het een pluspunt om te zien dat ze toch geprobeerd hebben het beste ervan te ma ken", sprak oefenmeester Rijnberg zijn waardering uit na afloop. sprong te komen. In de 15e mi nuut gelukte het Clement Rijn berg, die toen nog niet wist wat hem boven het hoofd hing, door de defensie te breken. Tij dens zijn rush naar het doel werd hij echter getorpedeerd door de Krabbendijke- doelman. Hoewel discutabel vond deze overtreding volgens de scheidsrechter buiten het zestienmetergebied plaats. Het inmiddels reeds naar de tweede klas gedegradeerde DFS moest het tegen Krabben dijke stellen zonder de inzet van de geblesseerden Bram Nortier, Marco Bijdevaate en Robert Thk. Middels een collec tieve inzet konden de Burgh- Haamstedenaars vooralsnog echter goed het hoofd bieden aan het thuisspelende Krab bendijke. Voorsprong De mannen van trainer Rijn berg wisten zelfs op voor- BROUWERSHAVEN - In de verbeten strijd tot handhaving in de eerste klas heeft het eerste elftal van ASV Brouwershaven weer een belangrijk winst puntje weten te verschalken: 1-1. Dit ten koste van subtopper Waarde, dat zaterdag op bezoek kwam bij de Brouwenaren. Door dit resultaat staat de mannen van trainer Arend Krijgsman reeds minimaal een beslissingswedstrijd te wachten. Mits echter degra datiekandidaat Wolfaartsdijk nog vier punten weet te halen en met veertien punten op gelijke hoogte komt met Brouwershaven. Wanneer Krijgsman en de zijnen evenwel in de nog resterende twee duels minstens één puntje weten te verzamelen, is degra datiegevaar definief afgewend. Hoewel Brouwershaven-trai- schuiven op -wederom - de ge- ner Krijgsman niets wil af- havende opstelling blijft een feit dat hij maar liefst vijf vas te krachten in burger naast zich in de dug-out vond. We gens verschillende blessures konden namelijk niet mee doen: Martin Quist, Johnny Jonker, Werner Kafoe, Ad van den Hoek en Peter van Mourik. Daarnaast was ook Arjan Vis ser niet van de partij. Zoekend Brouwershaven kon zodoende met precies elf man aantreden tegen het bezoekende Waarde. Door omzettingen en inpassen van reserves startten de gast heren zoekend naar de directe tegenstander. Mede hierdoor Het eerste elftal van ASV Brouwershaven wist opponent Waarde één punt afhandig te maken: 1-1. (Foto: Joop van Houdt). gelukte het Waarde reeds in de 8e minuut de openingstreffer te scoren. Door niet goed verde digen kon René de Bart vrij eenvoudig keeper Johnny van Mourik passeren: 0-1. Onder aanvoering van het drie tal Remi Lievense, René Dale bout en Leo Nouwen namen de Brouwenaren na het eerste kwartier langzaam maar zeker het voortouw. Kansen kwamen er onder andere voor Arjan van de Meer en vooral ook Leo Nou wen die het veelvuldig met af standsschoten probeerde. In de 25e minuut werd een doelpunt, ineens uit een corner, door Marcel Duinhouwer niet toege kend door de scheidsrechter. Hoewel bij die poging ook nog eens hands werd gemaakt door een Waarde-verdediger had de man in het zwart dit volgens zijn zeggen niet gezien en liet derhalve doorspelen. Ondanks de enorme druk uitgeoefend door de gastheren kwam er een 0-1 ruststand op het scorebord. Gretiger Na de hervatting kwam er een nog gretiger en feller spelend Brouwershaven binnen de lij nen. In de 3e minuut kreeg Steef Kloet op vijf meter van de doellijn kansen op de gelijk maker. Hij maaide evenwel fi naal mis. In feite kon Waarde er in deze periode voetballend nauwelijks uitkomen. Wel kreeg het in de 20e minuut nog een prima kans, maar Brouwe- naar Ton Schults redde op de doellijn. In de 30e minuut gelukte het Arjan van de Meer zich goed vrij te spelen op de rechter kant. Daarbij zag hij vanuit zijn ooghoeken dat Cees Kraayenbrink positie koos in het centrum en geeft aan hem af. Kraayenbrink trapte het leer snoeihard in de kruising: 1-1. Brouwershaven kreeg hier na nog kansen op een beslis sende treffer, maar verzuimde die te scoren. De door aanvoerder Leo Rijn berg hierna genomen vrije trap werd door hem in één keer tus sen de palen geschoten: 0-1. De groen-witten liepen door deze ongekende 'weelde' waar schijnlijk even met het hoofd in de wolken. Binnen nog geen minuut namelijk werd een fout in de DFS-verdediging vak kundig door de gastheren af gestraft: 1-1, tevens ruststand. Na de hervatting speelden veel acties zich af op het midden veld. In de 20e minuut gelukte het Krabbendijke uit een vrije trap op voorsprong te komen: 2-1. Dit duurde evenwel niet lang. Twee minuten later om speelde tweede elftalspeler Si mon Hart de keeper en schoof de bal keurig in de touwen: 2-2. Ook Anco van de Linde en Wim Boogert geraakten nog alleen voor de doelman, maar ver zuimden te scoren. Blunder Hoewel even later Clement Rijnberg met een gebroken lin ker onderbeen moest uitvallen, wees alles erop dat dit duel bei de ploegen één puntje ging opleveren. In de 43e minuut evenwel blunderde DFS-doel- man Michel Bouwman, met als gevolg dat de winnende treffer kon worden ingekopt: 3-2. „Dat is natuurlijk ook een kwestie van zelfvertrouwen dat is ver dwenen. Michel heeft er dit sei zoen al zoveel om de oren ge kregen", aldus de aan het einde van dit seizoen stoppende Rijn berg, die overigens nog niets gehoord had over een nieuw aan te stellen trainer. „Dat werkt natuurlijk ook nog de motiverend bij de jongens", verzuchtte hij. ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Gronin gen speler Ulrich Wilsopn voor zes duels geschorst. De com missie achtte na het bekijken van de televisiebeelden van de wedstrijd Willem II - Gronin gen op 30 maart bewezen dat de verdediger tegenstander Ste wart had geslagen. Wilson dient tevens een boete te beta len van 250 gulden. Scheids rechter Schuurmans had de slag in de nek van Stewart niet waargenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5