'Donkere wolken verrijzen aan horizon van de mossel visserij' Kamer van Koophandel voor behoud vliegveld berichten Jaarverslag over 1990 Zevibel: Riagg in nieuw pand aan de Nieuwe Haven Rondgang muziek vereniging Zonnemaire uitgesteld Aanpak van Schippers- laan stapje dichterbij DONDERDAG 4 APRIL 1991 NR 24925 5 BRUINISSE - De indruk bestaat dat het allemaal koek en ei is in het mosselbedrijfDe realiteit is ech ter anders volgens de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen Zevibel. „Donkere wolken verrijzen aan de horizon. Sedert 1988 is er zeer weinig of geen mosselzaad van de natuurban- ken gevallen. Zonder zaad is produktie niet moge lijk, zodat de vooruitzichten niet rooskleurig zijn", aldus het jaarverslag van Zevibel over 1990. Brief aan gedeputeerde staten ZIERIKZEE - Het vliegveld Midden-Zeeland moet blijven bestaan. Die mening heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland ook in het verleden reeds naar voren ge bracht. In een recent schrijven aan gedeputeerde sta ten wijst de Kamer van Koophandel opnieuw op het belang van dit vliegveld voor de"economische infra structuur in de provincie. Voor wat betreft de aanvoer is het mosselseizoen 1990/1991 praktisch probleemloos verlo pen, zo blijkt uit het jaar verslag van Zevibel. Hoewel de mosselvoorraad op de percelen in de Waddenzee gering was is de totale mosselaanvoer mee gevallen. Alles bij elkaar werd 889.634 mosselton ter veiling aangeboden. Goede prijs De kwaliteit van de mosselen uit Zeeland is volgens het jaar verslag in 1990 wat minder ge weest van kwaliteit dan de mosselen uit de Waddenzee. Voor de mosselen werd volgens het jaarverslag in 1990 een goe de prijs betaald. De besom ming ging zelfs over de 100 mil joen heen. „Alle kwekers hebben van deze zeer hoge be somming in meer of mindere mate geprofiteerd", aldus het jaarverslag. De toekomst ziet er echter vol gens het jaarverslag minder rooskleurig uit. Op de natuur- banken ligt vrijwel geen mos selzaad meer. „Zelfs de eider- eendert in de Waddenzee kunnen praktisch niet meer fourageren en hebben zich daarom massaal verplaatst naar de mosselpercelen in de Westelijke Waddenzee. De voorraad mosselen die de kwe kers wilden bewaren voor het seizoen '91/'92 zijn door deze eenden sterk gereduceerd". Volgens Zevibel hebben de mosselvissers miljoenen gul dens schade opgelopen. Om de schade zoveel mogelijk te be perken hebben de kwekers een roulerend wachtsysteem inge steld om de eidereenden van hun percelen te verjagen. Ver der is contact opgenomen met het bestuur van het Jacht fonds om te trachten de schade op dit fonds te kunnen verhalen. De eidereend is een beschermde vogel. Rapen verbieden Een ander probleem dat vol gens Zevibel aandacht verdient is het rapen van mosselen. „In de visserijwet zou opgenomen moeten worden dat het tijdens de sluiting van de mosselvisse rij verboden wordt om met handwerktuigen mosselen te rapen", aldus het jaarverslag. Men wacht echter vooral met spanning af of er dit jaar wel mosselzaad valt. Als dat ge beurt wordt het voortbestaan van de mosselvissers gewaar borgd. Als mosselzaadval ook nu uitblijft komt men flink in de problemen. Voor wat betreft de kokkelsec tor is .1990 een gemiddeld jaar geweest volgens Zevibel. „Voor het eerst in de geschiedenis van de kokkelvisserij werd door de overheid ook rekening gehou den met de voedselbehoefte van fouragerende vogels. Als gevolg van de slechte broedval in de jaren na 1987 was het kok kelbestand sterk afgenomen". De kokkelvisserij heeft vol gens Zevibel te maken gekre gen met een 'emotionele hetze' van de kant van milieubescher mers. Deze stelden dat de kok kelvisserij uit oogpunt van na tuurbescherming uit de kustwateren zou moeten wor den geweerd. Reden voor de kokkelsector om een inge nieursbureau opdracht te ge ven een onafhankelijk onder zoek te verrichten naar de werkelijke effecten van de kok kelvisserij. Oester De oestersector heeft enorme verliezen te incasseren gekre gen, zo blijkt uit het jaar verslag van Zevibel. De alge mene verwachting was dat de ziekte Bonamia Ostrea een ver lies van 30 procent van de oes ters zou veroorzaken, maar in de praktijk blijkt het verlies Zevibel: Sedert '88 praktisch (Archieffoto). opgelopen te zijn tót 90 a 95 procent. Een betere toekomst lijkt te zijn weggelegd voor de Japan se oester (Creuses). Deze oester lijkt niet vatbaar te zijn voor de oesterziekte. De verkoop van de Creuses beloopt volgens het jaarverslag al zo'n 10 mil joen stuks per jaar. „Betreu renswaardig is dat de laatste tijd zoveel beunhazerij wordt geen mosselzaadval geweest". gepleegd door diegenen die oesters rapen en dan onverwa- terd en ongecontroleerd en soms in zakken verpakt in de handel brengen. Een gevaarlij ke situatie voor een schelpdier dat rauw geconsumeerd wordt. Hopelijk worden hiertegen maatregelen getroffen, zodat niet de gehele oester- en mos selsector er onder moet lijden als er problemen komen", al dus het Zevibel-jaarverslag. De briefschrijvers wijzen er in hun epistel op dat dit vliegveld in de jaren zestig tot stand is gekomen om de economische ontwikkeling van Midden-Zee land te stimuleren. De aanwe zigheid van een dergelijke voorziening zou de vestiging van nieuwe bedrijven kunnen bevorderen. De Kamer van Koophandel on derschrijft het belang van het vliegveld Midden-Zeeland voor de economische infrastructuur nog steeds. Ook uit het oog punt van acquisitie van nieuwe bedrijven kan de aanwezigheid van een vliegveld een rol spe len. Ook in het verleden heeft de Kamer van Koophandel dan ook regelmatig gepleit voor het behoud van dit vliegveld en in een recent schrijven aan ge deputeerde staten van Zeeland bepleit de Kamer opnieuw het voortbestaan van vliegveld Midden-Zeeland ten behoeve van de economische ontwikke ling van Midden-Zeeland. Daarom zou de Kamer graag zien dat de continuïteit van dit vliegveld ook na januari 1995 wordt gewaarborgd. Vanaf die datum is de Kamer van Koophandel bereid om een jaarlijkse bijdrage van maxi maal 20.000 gulden aan het ex ploitatietekort van de Stich ting Vliegveld Midden-Zeeland bij te dragen. Daar het behoud van het vliegveld ook in het be lang van de verschillende over heden is zou de Kamer van Koophandel graag zien dat ook de provincie en de Midden zeeuwse gemeenten elk een ge lijke bijdrage aan het vliegveld beschikbaar zouden stellen. Hiermee zou het door de Stich ting Vliegveld Midden-Zeeland verwachte exploitatietekort van 60.000 gulden kunnen wor den weggewerkt. Voorts zal de Kamer van Koophandel een met argumenten onderbouwd verzoek van deze stichting voor de aanleg van een verharde start- en landingsbaan in prin cipe ondersteunen. DEN HAAG - Hoewel de Golf oorlog is beëindigd, is er voor het Nederlandse bedrijfsleven nog geen reden voor grote vreugde. De winstverbetering ten opzichte van de voorspel ling ten tijde van de Golfcrisis (plus 2,9 procent) valt naar ver wachting minimaal uit. Dat schrijft J. Jongen van het Eco nomisch Bureau van ABN AM- RO in het economenblad ESB. ZIERIKZEE Geslaagd De volgende leerlingen van groep 8 van de obs Binnen de Veste slaagden voor het jeugd EHBO-diploma A: Hiskia van Arkel, Danielle Berrevoets, Remy Berrevoets, Eke Buis, Ilona Claassens, Eefje Fehres, Brian van Geer, Lennert de Graaf, Marien Hogerheijde, Ja- ninka van Klochum, Arno Kloet, Rudy van der Linde, Aart Loubert, Lee Mol, Bianca Pannekoek, Bianca Passchier, Ilonka Quist, Ronald van Schie, Antoine Schwantje, Sas- kia Stoutjesdijk, Walter Tim mer, Marian Verloo, René Vrij dag en Bert Jan Zondag. De EHBO-lessen werden verzorgd door A. Berrevoets en A. Hoek man van de Rode Kruiscolonne te Zierikzee. Het examen was op 18 maart en werd afgeno men door H. Bontekoe en kade rinstructeur van het Rode Kruis mevrouw Boot-Mangold. Geslaagd Zierikzeeënaar Eric Knuist is onder auspiciën van de Neder landse Sport Federatie in Bos koop geslaagd voor het diplo ma Fitness Trainer A. Paasavond Onlangs hield de Christelijke Plattelands Vrouwenbond haar Paasavond in de zaal van de Gereformeerde kerk in Zie rikzee. De heer Catsman ver toonde tijdens de bijeenkomst dia's van de kerk van Workum in Friesland en de gebrand schilderde ramen van de Rooms-katholieke kerk in Ven- lo. De schriftlezing bij de dia's werd verzorgd door C. van der Wekken-van der Bijl. Samen zongen de aanwezigen enige Paasliederen. Op 16 april brengt de CPB een bezoek aan een homeopaat in Noordgou- we. Vrouwengroep De Hervormde vrouwengroep Wees een zegen houdt vandaag, donderdag 4 april een bijeen komst. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd kerkcentrum in Zierikzee en begint om 19.30 uur. Jaaruitvoering majoretten- peloton Mini Stars Op zaterdag 6 april presenteert het Zierikzeese majorettenpe- loton Mini Stars haar jaaruit voering. Het evenement vindt plaats in Dansschool Kramer aan 't Vrije te Zierikzee. Het majorettenpeloton omvat mo menteel 40 meisjes die zijn in gedeeld in twee groepen (17 in de groep van 6 tot 10 jaar en 23 in de groep van 10 jaar en ou der). Ze worden getraind door Brigitte Scheffers die daarbij wordt geassisteerd door Ada Struyk en Mischa Oostdam. De majorettengroepen treden tij dens hun jaaruitvoering in to taal vijf keer op. Zij dansen op muziek van de drumband van de koninklijke harmonie Kunst en Eer en op mechani sche muziek. De jaaruitvoe ring wordt verder ingevuld met een optreden door de jazz- dansgroep van Delta Sport en een demonstratie stijldansen door leden van Dansschool Kramer. Het evenement begint om 19.30 uur. Rommelmarkt onder de Beuze Op zaterdag 2 april wordt op initiatief van het Leger des Heils onder de Beuze te Zierik zee een rommelmarkt gehou den. De opbrengst van het eve nement is bestemd voor de kos ten van het ontvangen van een groep Portugese jongeren die naar Nederland komen als gas ten van het Zierikzeese Leger des Heilskorps. Uitvoering Kunst en Eer Op zaterdag 13 april wordt in de Concertzaal te Zierikzee een uitvoering gegeven door de ko ninklijke harmonie Kunst en Eer. Het programma omvat op tredens van het harmoniekorps onder leiding van Gerard Jor- dans, het tamboerkorps onder leiding van Cor Struyk, het leerlingen-ensemble onder lei ding van Adrie de'Vos en het dixieland-ensemble onder lei ding van Erik Blok. De diverse programma-onderdelen wor den aan elkaar gepraat door Saskia Eggink. De uitvoering begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. BURGH-HAAMSTEDE Paaslunch NVvH Ruim veertig leden van de af deling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen namen deel aan de paaslunch die plaatsvond in hotel Bom te Haamstede. Het was voor de eerste keer dat bin nen de afdeling een dergelijk evenement werd georgani seerd. De leden kregen bij bin nenkomst in hotel Bom een deel van een papieren paasei. Door de andere helft er bij te zoeken konden zij hun plaats vinden. Presidente T. Gakes-de Neef opende de bijeenkomst met een paasverhaal. Tijdens de lunch droeg zij ook paasge- dichtjes voor. Mevrouw C. Saman-Jonker vertelde een waar gebeurd paasverhaal dat zich afspeelde in de omgeving Burgh-Haamstede. Het verhaal vond veel herkenning. BROUWERSHAVEN Oud papier Op zaterdag 6 april halen leden van de ASV Brouwershaven weer oud papier op in de kern Brouwershaven. Men begint rond te rijden om 9.30 uur. De bewoners van de stad wordt verzocht om hun oud papier en karton voor die tijd gebundeld aan de stoeprand gereed te zet ten. NIEUWERKERK Expo Nieuwerkerkse Ondernemers Vereniging Op initiatief van de Nieuwer kerkse Ondernemers Vereni ging NOV wordt op vrijdag 12 en zaterdag 13 april in het dorpshuis te Nieuwerkerk een expo gehouden. Het evenement omvat vooral een presentatie van bedrijven uit Nieuwerkerk en omgeving. De expo is op vrijdag 12 april geopend van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag 13 april van 10:00 tot'16.00 uur. >- V OOSTERLAND Collecte De onlangs gehouden 'collecte voor de Simavi heeft in Ooster- land 588,55 opgebracht. Deze landelijke inzamelingsactie staat in het teken van de verbe tering van het medische trans port in de Derde Wereld. Met de opbrengst van de collecte kunnen medische projecten in 30 ontwikkelingslanden wor den ondersteund. Lingerieverkoop Donderdag 4 april houdt de Stichting Adullam een linge- rieverkopingi in de consistorie van de Oud Gereformeerde ge meenten in Oosterland. De op brengst van de verkoping komt ten goede aan de gehandicap tenzorg. MIDDELBURG Confessionele Vereeniging De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Hervormde Kerk komt woensdag 10 april bijeen in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middel burg. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Ds. F. Joh. Veld man uit Houten speekt over het onderwerp Hoe mogen wij speken over en met God. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer in formatie: 01115-2713 (de heer Braacx). Swingnight De Vrouwengroep Cocov van het COC-Midden-Zeeland houdt vrijdagavond 12 april een swingavond in het pand aan Eigenhaardstraat in Mid delburg. De Swingavond gaat omstreeks 21.00 uur van start. Kamer van Koophandel Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden en Noord Zeeland wordt op 18 april in Middel burg een thema-middag gehou den over arbeids- en ontslag recht. De bijeenkomst omvat twee workshops. In de ene ko men diverse aspecten van de arbeidsovereenkomst aan de orde en de ontslagprocedure. In de andere workshop wordt ge praat over andere manieren waarop men een arbeidsover eenkomst kan beëindigen. De bijeenkomst begint om 14.15 uur en vindt plaats in hotel Ar- neville in Middelburg. ZIERIKZEE - Het Riagg Zee land, dat tot nu toe was geves tigd in een pand aan de Lange Nobelstraat te Zierikzee ver huist naar de Nieuwe Haven te Zierikzee. Op vrijdag 12 april wordt het nieuwe pand aan de Nieuwe Haven 2 officieel geopend door de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. Asselbergs. Voor afgaand aan die plechtigheid wordt in restaurant Mondra- gon aan de Oude Haven 13 een bijeenkomst gehouden die be gint om 14.30 uur. Na een wel komstwoord door de teamlei der van het Riagg in Zierikzee, B. Nieuwlan'd, houdt de direc teur van het Riagg Zeeland, drs J. M. P. van Nispen een toe spraak. Ook de architect van het nieuwe gebouw ir L. J. van Oeveren en burgemeester As selbergs zullen wat zeggen. Daarna gaat men om ongeveer 15.00 uur naar de Nieuwe Ha ven voor de officiële opening van het Riagg-pand. ZONNEMAIRE - In verband met het overlijden van een in woner van Zonnemaire is de rondgang van de harmoniever eniging Nut en Uitspanning uitgesteld. De rondgang was gepland voor zaterdag 6 april. Over enige tijd wordt een nieu we datum bepaald voor het evenement. BRUINISSE - Aanpassing van de Schipperslaan in Bruinisse met het oogmerk om de snel heid van het autoverkeer terug te dringen is weer een stapje dichterbij gekomen. De commissie financiën van de gemeente Bruinisse schaarde zich gisteravond!' achter het voorstel van het college om het aanbrengen van een versmal ling in de Schipperslaan aan de bewoners zelf over te laten. De gemeente levert de materialen die nodig zijn en staat de bewo ners ten dienste met advies, maar het werk gebeurt door de bewoners van de Schippers laan zelf. Het is de bedoeling dat ook de hoek Schippers- laan/Burgemeester Hagelaan onder handen wordt genomen. Door de zelfwerkzaamheid van de bewoners kan het karwei voor het luttele bedrag van ruim 3000 gulden geklaard worden. Beursbericht Markt Goes dinsdag 2 april 1991 Aardappelen Bintje, veldsgewas 40-60% 50 mm opw. fritesgeschikt (tarre ring op rotte, hard groene en kapotte knollen) 17,'/a, tot 18'A cent per kg; bintje 0 mm opw.. 18'/2 tot 19'/2 cent per kg; voer- aardappelen 5 cent per kg. Uien Prijzen exclusief BTW. Zaaiui- en, directe levering uit bewa ring op auto geleverd, stan daardklasse AVZ 12 tot 18 cent per kg. Vlas Prijzen exclusief BTW. Ongere- peld, op auto geleverd tot 30 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg en exclusief BTW: Thrwe 37,75 tot 39,75, brouwgerst -100% brouw tot 48,50, uitmaalgerst 35,00, voergerst 37,00, haver 35,25, bruine bonen 160,00, capucij- ners 60,75 tot 61,75, erwten 56,75 tot 62,00, karwij, pri ma doorsneekwaliteit 140,00, blauwmaanzaad, prima door sneekwaliteit, oogst 1990 160,00. Hooi en stro Prijzen per 1000 kg en exclusief BTW: Weidehooi 180,00 tot 240,00; dijkhooi 140,00 tot 170,00; gerstestro 90,00 tot 115,00, tarwestro 90,00 tot 110,00, Veldbeemd 60,00 tot 140,00, Engels raaigras 75,00 tot 110,00. Veemacht Den Bosch DEN BOSCH - Prijzen slacht- runderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): Aanvoer slachtrunderen 1691, waarvan mannelijk 149. Mann. Super 8,60-9,50. Mann. extra kwal. 8,10-8,60. Mann. Ie kwal. 7,25-8,10. Handel redelijk en prijzen gelijk. Mann. 2e kwal. 6,55-7,25. Mann. 3e kwal. 6,00- 6,55. Handel redelijk en prij zen gelijk. Vrouwelijk Super 8,80-11,00. Vrouwél. extra kwal. 7,00-8,80. Vrouwel. Ie kwal. 5,50-7,00. Handel rede lijk en prijzen gelijk. Vrouwel. 2e kwal. 4,70-5,50. Vrouwelijk 3e kwal. 4,20-4,60 en worstkwa liteit 4,15-4,70. Handel redelijk en prijzen gelijk. Gebruiksrun- deren per stuk inklusief BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 1389, waarvan graskalveren 276. Melk- en kalfkoeien le soort 1400-2250, 2e soort 925- 1400. Handel rustig en prijzen gelijk. Melkvaarzen le soort 1300-1800 en 2e soort 900-1300. Handel rustig en prijzen iets hoger. Kalfvaarzen le soort 1500-2400 en 2e soort 1200-1500. Handel rustig en prijzen ge lijk. Guste koeien le soort 1250-1950 en 2e soort 850-1300. Handel redelijke en prijzen iets hoger. Enterstieren 950- 1650. Handel rustig en prijzen gelijk. Pinken 750-1800. Han del flauw en prijzen iets lager. Graskalveren 550-950. Handel rustig en prijzen gelijk. Vlees kalveren per kg levend gewicht inclusief BTW: Aanvoer vlees kalveren 12. Geen notering. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aan voer roodbont 812. Stierkalve ren extra kwaliteit 585-715, le kwaliteit 325-525 en 2e kwali teit 240-280. Handel rustig en prijzen gelijk. Vaarskalveren extra kwaliteit 340-415 le kwa liteit 11.5,-3.15, 2e kwaliteit 95- 115. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer zwartbont 514. Stierkalveren extra kwaliteit 400-460, le kwaliteit 195-295, 2e kwaliteit 85-165. Handel rustig en prijzen gelijk. Vaarskalveren extra kwaliteit 155-215, le kwaliteit 110-155 en 2e kwaliteit 55-110. Handel rustig en prijzen gelijk. Aan voer vleesrassen 173. Vleesras sen le kwaliteit 510-760 en 2e kwaliteit 230-510. Handel rustig en prijzen gelijk. Slacht - varkens (per kg. levend ge wicht incl. btw). Aanvoer 294. Slachtvarkens geen notering, zeugen extra kwal. geen note ring, le kwal. geen notering en 2e kwal.geen notering. Slacht schapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklusief BTW: Aanvoer 739, waarvan lammeren 246. Slachtschapen 3,00-4,35. Handel rustig en prij zen gelijk. Ooien tot 20 kg 8,80- 10,25. Rammen tot 22 kg 9,60- 10,40. Rammen boven 25 kg 8,60-10,20. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Zuiglamme- ren 9,50-11,2500. Handel rede lijk en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 120-175. Handel rustig en prijzen gelijk. Ooien tot 20 kg 150-210. Rammen tot 22 kg 190-240, rammen 22-25 kg 210-275 enrammen boven 25 kg 225-295. Zuiglammeren 120-165. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aanvoer 522 stuks. Wei- delammeren 120-160. Handel rustig en prijzen gelijk. Geiten en bokken: Aanvoer 66 stuks. Prijzen 15-50. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer totaal 6212 stuks. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Driel mevrouw H. A. Keur te Helmond; te Klun- dert ir. W. Markus te Broek op Langedijk; te Kollum G. 'Hoekstra te Nieuwleusen; te Moordrecht (deelgemeente Be thel) J. P. J. Voets, kandidaat te Hazerswoude; te Menaldum J. Bakker te Klooster-Ter Apel; te Numansdorp dr. J. J. C. Dee te Ellecom en De Steeg. Aangenomen naar Baambrug- ge M. Oostenbrink, kandidaat te Utrecht, naar Dokkum J. de Gier te Wijhe. Bedankt voor Werkhoven (part-time) en tevens voor Bus- sum (part-time) B. Oosterom te Kampen. Bedankt voor Asperen (toez.): G. J. Mantel te Lopikerkapel; voor Bodegraven: J. Westland te Kampen; voor Berkel en Ro denrijs (toez.): C. Cluistra te Ternaard; voor Capelle aan den IJssel: A. F. Troost te Ermelo; voor Rijsoord: J. ter Steege te Steenwijk. Beroepen te Aalsmeer: C. G. Graafland, Nagele-Tbllebeek; te Amersfoort (als predikant voor bijzondere werkzaamhe den t.b.v. het pastoraat in Zon en Schild): N. de Mooij, Nij- kerk (deelgemeente Vredes- kerk), die dit beroep heeft aan genomen en a.s. zondag af scheid neeiril Van Nijkerk; te Delfshaven (als predikant voor bijzondere werkzaamheden als pastoraal miss. predikant) (toez.): C. Cluistra, Ternaard. Aangenomen naar Hilvaren- beek (Protestantse Gemeente, Herv.-geref.): mevrouw G. Heslinga, kandidaat te Tfervu- ren (België); naar Apeldoorn (b.w.): G. D. Kamphuis, Hoeve laken. Gereformeerde Kerken Aangenomen de benoeming tot missionair toeruster van de particuliere synode van Gel derland: drs. M. A. Noorloos te Lelystad; de benoeming tot, geestelijk verzorger van het VU-ziekenhuis te Amsterdam: drs. J. J. A. Doolaard, geeste lijk verzorger van het Zonne huis te Amstelveen. Aangenomen naar Almere- Buiten (Samen op Weg) drs. A. A. Fidder te Beilen. Christelijk Gereformeerde Kerken Tweetal te Eemdijk H. de Graaf te Drogeham en J. J. Lof te Rotterdam-oost/Capelle aan den IJssel. Beroepen te Den Helder A. Wa genaar te Mussel. Bedankt voor Aarlanderveen: J. W. Schoonderwoerd te Soest. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Hasselt (2e predikantsplaats): H. Veldman te Den Ham. Bedankt voor Zwolle-Cen- trum: J. F. de Haan te Arnhem. Beroepbaarstelling: E. C. Luth, Bentismaheerd 93, 9736 EE Groningen, tel. 050-413478. Beroepen te Mildam (in comb, met Nijega-Opeinde): H. Offe reins, kandidaat te Assen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Wolphaartsdijk: G. Mouw te Genemuiden. Bedankt voor 's-Gravenhage en Meeuwen: G. J. van Aalst te Benthuizen; voor Ridderkerk: N. W. Schreuder te Goes; voor Rotterdam-Alexanderpolder: P. van Ruitenburg te Melisker- ke; voor Rijssen: A. B. van der Heiden te Doetinchem; voor Uddel: C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Zoetermeer: J. W. Verweij te Amersfoort. Beroepen te Veenendaal: G. J. van Aalst, Benthuizen. Bedankt voor Rotterdam-Cen trum: A. Moerkerken, Gouda. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Elspeet: W. Ver- hoeks te Arnemuiden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5