Elftal DFS ziet geen uitweg meer Mevo zet zinnen op de bekercompetitie Reserves Bru verrassen SKNWK Brouwershaven pas na strafschoppen verder ZSC pakt verdiend punt Selecties Zeeland contra selecties Leiden SV Renesse verzamelt opnieuw geen punten Winst voor Dreischor tijdens matige wedstrijd: 2-0 Dam tot Damloop 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Na eerder het standaardteam van DFS uit Burgh-Haamstede uitgeschakeld te hebben was het ditmaal het Nieuwerkerkse SKNWK dat door de reserves van Bruse Boys op een 3-1 neder laag werd getrakteerd. De kersverse kampioen (na nederlaag van Dauwendaele 2) mocht na negentig minuten spel dan wel een veldoverwicht gehad heb ben, de volgende ronde werd evenwel niet gehaald. val. Het scoren van de benodig de doelpunten bleef echter ach terwege. Na twintig minuten besloot trainer Kommer daar om ook de benodigde risico's te gaan nemen door centrum verdediger Joop Wandel als ex tra aanvalfer mee naar voren te sturen. De thuisclub profiteer de daar prompt van en het was Jacob van Boven die zijn ploeg naar 2-0 schoot. Vijf minuten later zorgde Er- win Theunisse voor de aanslui tingstreffer. Theunisse rondde ^en 1-2 combinatie met Ronnie de Bruine doeltreffend af: 2-1. Hoewel de Nieuwerkerkers hierna alles in het werk stel den om de gelijkmaker te pro duceren was het uiteindelijk de thuisclub die vijf minuten voor tijd 3-1 scoorde. Met deze treffer was de strijd beslist en zodoende kunnen de Bruena- ren zich alvast opmaken voor de volgende tegenstander in het bekertoernooi. Vanaf het allereerste fluitsig naal was het duidelijk dat de mannen van coach Frans de Oude bereid waren om het ge brek aan technisch vermogen te compenseren met een enor me portie werklust. Reeds in de tweede minuut moest SKNWK-doelman Leon Quik alert optreden door een vrije trap van Wim Geluk over de lat te tikken. Vier minuten later waren de Boys wederom ge vaarlijk. Nu was het Jacob van Boven die een aarzeling in de SKNWK-defensie koppend af strafte, de bal verdween echter naast het SKNWK-doel. Voorsprong Na twintig minuten wedstrijd kwam pas het eerste gevaar van SKNWK-zijde. Een prima schot van Erwin Theunisse zeilde echter over het doel van Bru-doelman Jaap Knop. In de 27e minuut kwamen de gasthe ren op voorsprong. Een vrije trap vanaf het middenveld door Michel Ruitenbeek werd door de attente Wim Geluk bij de tweede paal binnen getikt: 1-0. Hierna namen de Boys wat gas terug zodat de Nieuwerker kers vanaf dat moment iets meer vat op de wedstrijd kre gen Over geluk had de thuisclub in het laatste kwart van de eerste helft niet te klagen. Eerst was het doelman Jaap Knop die SKNWK-aanvaller Jacky de Bruine te snel af was en even later was het diezelfde De Bruine die een haast niet te missen kans kreeg. Vanaf ze ven meter schoot hij de bal ech ter langs de verkeerde kant van de paal. Weer even later was het Erwin Theunisse die de zelfde kant van de paal koos nadat hij goed reageerde op een misverstand in de Bru- defensie. Ruststand 1-0. Agressiever De tweede helft gaf een agres siever spelend SKNWK te zien. Met de van een blessure her stelde Ronnie de Bruine in de ploeg koos de ploeg van trainer Kees Kommer furieus de aan- Hans-Jan Goedegebure in actie voor SKNWK, dat tijdens de zesde bekerronde onderuit ging tegen de reserves van Bruse Boys. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Het eerste elftal van ASV Brouwershaven is pas na het nemen van de regle mentaire strafschoppenserie weer één ronde verder gekomen in de strijd om de zaterdagbeker. Tegen stander Bevelanders 2, dat zaterdag nog met 14-1 wild om zich heen sloeg ten koste van Dauwendaele 3, was ook gisteren, maandag, niet te vermurwen. De straffe wind op sportpark Onder de Molen, die een enorme spelbreker bleek tijdens dit treffen, maakte normaal voetbal echter amper mogelijk. Zonder echte spektakulaire momenten sukkelde de bekerwedstrijd naar een uiteindelijke bloedeloze brilstand: 0-0. De Brouwenaren begonnen in de eerste helft met wind mee. Meteen bij de eerste trap bleek de wind een grote rol te gaan spelen tijdens deze wedstrijd. Hoe zacht een voorzet zo nu en dan ook gegeven werd-. Bijna altijd rolde het leer toch nog buiten het bereik van de voor- waartsen over één der zij- of achterlijnen. Bevelanders 2 op haar beurt kende eveneens de nodige problemen met dit na tuurverschijnsel. Hoewel wind tegen, waren lange trappen toch gedoemd te mislukken. Niet zelden keerde de bal als ware het een boemerang terug vanwaar hij weggeschoten was. Faalde In de 4e minuut kreeg toch Brouwershaven in de persoon van de jeugdige Arjan van de meer de eerste kans op de ope ningstreffer. Alleen afgaand op de keeper liet hij zich door laatstgenoemde intimideren en faalde tijdens het afronden. Door reeds vorengenoemde factoren viel er weinig opwin dend of fraai voetbal te aan schouwen. In de 25e minuut moesten de bezoekers noodgedwongen met slechts tien man verder (we gens gebrek aan wissels), na dat één speler met een vrij ern stige linker knieblessure per brancard het veld had moeten verlaten. Deze blessure was ontstaan na een botsing met de Brouwse linksback Johnny Jonker, die toch ook niet ge heel ongeschonden uit deze aanvaring was gekomen. Even later liet hij zich wisselen: door René Dalebout. Nadat wederom Arjan van de Meer, maar ook nog Steef Kloet kansen hadden verprutst op de openingstreffer, kon er met een 0-0 tussenstand gerust gaan worden. Na de hervatting wist Brouwershaven opnieuw te domineren en werd er feite lijk slechts één kansje wegge geven. Veel van de acties speel den zich evenwel op het mid denveld af. Beide keepers kre gen deze middag eigenlijk wei nig te doen. Opgelegde kans In de 30e minuut kreeg Brou wershaven een opgelegde kans om definitief op voorsprong te geraken. Wegens hands in het strafschopgebied van Bevelan ders werd de bal op de elfme- terstip geplaatst. Peter van Mourik mocht deze erin trap pen, maar zag zijn té zachte in zet nog juist door de keeper uit het doel geranseld. Even later wist Van Mourik wel te scoren, maar dat doelpunt werd afge keurd wegens buitenspel. Na het verstrijken van de ne gentig speelminuten diende een strafschoppenserie de win naar aan te gaan wijzen. Pas de vijfde trap van elf meter was hierbij raak. Het was René Da lebout die Brouwershaven in de race hielp. De trap van Beve landers hierna belandde op de paal. Toen Arjan Visser wel. raak trapte en Bevelanders op nieuw miste was Brouwersha ven weer één ronde verder. DRIEWEGEN - Het Scharendijkse ZSC behaalde af gelopen zaterdag een verdienstelijk 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen SVD uit Driewegen. Qua kan senverhouding stond er na negentig minuten wed strijd een verdiende stand op het scorebord, doch qua veldspel had de ploeg van trainer Sjaak Dorre man zeker meer verdiend. Al met al kon Dorreman na afloop toch tevreden zijn. Zijn ploeg had immers met de nodige inzet gestreden voor een zo goed mo gelijk resultaat. ,,De laatste weken ging het ei genlijk al steeds beter en er wordt ook harder gewerkt dan voor de winterstop. Alleen het afwerken van de kansen zou beter moeten" waren de woor den van Dorreman na afloop. Erg hoopvol begon de wed strijd overigens niet voor de ploeg uit Scharendijke. Na drie minuten keek de ploeg al tegen een 1-0 achterstand aan. Het was Maarten van de Weele die terugspeelde op zijn laatste man Kees Snoek Snoek zag echter de bal voorbij zich schie ten en het was daarna voor één der SVD-aanvallers een koud kunstje om zijn ploeg op een 1- 0 voorsprong te schieten. Snel gelijk Eén minuut later was de stand echter al weer gelijk. Uit een pass van Edwin van Oeveren was het Gerard de Voogd die zijn ploeg vanaf de rand van het strafschopgebied op gelijke hoogte bracht: 1-1. Hierna speelde het spel zich voorna melijk af op het middenveld. De beste kans in de eerste helft was nog voor ZSC-speler Rei- nier Louwerse. Alleen voor de doelman aangekomen zag hij echter geen kans om deze te verschalken en zodoende zijn ploeg op voorsprong te bren gen. Na de rust waren er twee goede scoringskansen voor de thuis ploeg te noteren. De slechte staat van het veld verhinderde echter een secure afwerking. Naarmate de wedstrijd vorder de werden de Scharendijkena- ren sterker en het waren.,ach- tereenvolgens Maarten van de Weele, Ko Louwerse en Henry de Voogd die echter alle drie een uitstekende SVD-doelman op hun weg vonden. Na negen tig minuten spel stond er dus een 1-1 stand op het scorebord, een stand uiteindelijk waar mee beide ploegen zich konden verzoenen. DREISCHOR - Tijdens een ma tige voetbalwedstrijd heeft het eerste elftal van SV Drei schor toch weer een overwin ning weten te boeken. De wil om te winnen was terug en be zorgde de ploeg van trainer Ko Willemse een verdiende 2-0 overwinning op het bezoeken de Zeeland Sport 4. Uitblinker tijdens dit duel was ongetwij feld Jan Witte, die weer als vanouds prima de lijnen wist uit te zetten. Na de aftrap werd het meteen een éénrichtingsverkeer rich ting het doel van de bezoekers. De Dreister elf creëerden ver schillende kansen, maar kon den hieruit nog geen doelpun ten scoren. In de 30e minuut viel de openingstreffer te aan schouwen. Uit een corner van Richard Drubbel was het de 42- jarige Jan Kip die met het hoofd voor 1-0 zorgde. Voordat Zeeland Sport 4 het goed en wel in de gaten kreeg stond het twee minuten later met 2-0 achter. Omdat de door gebroken Wim van de Linde binnen het zestienmetergebied onderuit werd gelopen mocht aanvoerder Chris Tfettero het vanaf elf meter gaan proberen. Hij faalde niet: 2-0. Na de hervatting werd Richard Drubbel door oefenmeester Willemse gewisseld voor Lu- ciën Vroegh. Reeds in de eerste minuut liet Vroegh zich gelden door uit een voorzet van Marco Dijst bijna het netje te beroe ren. Zijn kopbal zeilde echter millimeters over de kruising. In de 16e minuut speelde op nieuw Luciën Vroegh een hoofdrol. Zijn schot was ongewtijfeld de doellijn gepasseerd wanneer niet Wim van de Linde in al zijn ijver nog had geprobeerd de bal een laatste zetje te ge ven. In plaats dat het speeltuig tussen de palen verdween rolde deze naast de staanders. Nadat ook een kans in de 22e minuut van Kees Wesdorp was mislukt doofde het spel langzaam maar zeker als de spreekwoordelijke nachtkaars. ZIERIKZEE - Op zondag 7 april vindt de traditionele Dam tot Damloop weer plaats. Atletiekvereniging Delta Sport houdt dan voor haar zon dagmorgentrainingsgroep de de loop over 19 kilometer van de Brouwersdam tot de Delta- dam. Het parcours gaat over het strand. De evenementencom missie van Scharendijke heeft een helpende hand toegesto ken. Zij zorgen voor een ver- versingspost bij het Torenpad (9 km). Hierdoor is de loop opengezet voor iedereen. Er kan worden gekozen voor 9 ki lometer en de Dam tot Dam loop is 19 kilometer. De deelna me is gratis, er moet wel zelf voor vervoer worden gezorgd. Iedereen krijgt wel officieel de tijd en de start is om 10.00 uur bij de Brouwersdam (hoek). WOLPHAARTSDIJK - Het eerste elftal van de SV DFS is er niet in geslaagd om het restant van de eer der gestaakte wedstrijd (beenbreuk Kees van Dijke) om te zetten in een acceptabel resultaat. De ploeg van trainer Kees Rijnberg trok in de half uur duren de ontmoeting met mede-degradatiekandidaat Wol- faartsdijk met 2-0 aan het korste eind. Voor trainer Rijnberg wederom een deceptie van de eerste orde. „Dit had eigenlijk voor ons een mogelijkheid moeten zijn om van die hatelijke nul (aantal overwinningen) af te komen, maar zelfs in een half uurtje kan de ploeg de motivatie en de instelling blijkbaar niet meer opbrengen om voor een goed resultaat te knokken. Door de slechte resultaten is er natuur lijk ook geen enkel geloof meer in eigen kunnen. Maar dit houdt echter niet in dat er niet voor geknokt behoeft te wor den" sprak de uiterst teleur gestelde Rijnberg na afloop. Kansloos Rijnberg startte deze wedstrijd met vier aanvallers en liet zijn verdediging van meet af aan 1 op 1 spelen in de hoop direct een veldoverwicht te creëren. Na vijf minuten wedstrijd werd zijn hoop echter al op hardhandige wijze de grond in geboord. Een slechte uittrap van DFS-doelman Michel Bouwman werd door één der Wolfaartsdijk aanvallers opge pikt en binnengeschoten: 1-0. Tien minuten later waren de bezoekers al kansloos doordat een verdedigingsfout resoluut werd afgestraft: 2-0. Met deze eindstand mocht de ploeg uit Burgh-Haamstede uiteindelijk nog tevreden zijn want voor hetzelfde geld had het evengoed 3-0 of zelfs wel 4-0 kunnen zijn. Het falen der Wol faartsdijk aanvallers had hier echter meer schuld aan dan het optreden van de DFS-ploeg, die een matte en slappe indruk achterliet. Het is voor trainer Rijnberg daarom te hopen dat zijn ploeg zich in de resterende drie wedstrijden alsnog van de goede kant wil laten zien om de hatelijke nul weg te werken. MIDDELBURG - Vandaag, dinsdag, wordt er in Scharen dijke driemaal Zeeland- Leiden gespeeld. Om half elf is de eerste groepswedstrijd van de selecties onder 14 jaar en daarvoor heeft afdelingstrai ner Jan van Loon de volgende spelers tot zijn beschikking: Ghalid Akkiyad en Onno Doe- land van RCS, René Zwart (Duiveland), Gilbert Engeldal en Michel Koppejan van Vlis- singen, Wanden Snoeck en Mi- cha Radojevski van Goes, Ar jan Atmaca (Terneuzense Boys), Maarten Wijffels (Aar denburg), Jarno Vermeulen (Mevo), Jos Broek (Vlissingen), Dennis Dobbelaar (Middel burg, Jeroen Brand (Oostka- pelle) en Patrick de Vos (SVV). Na de lunchpauze volgt om half een de wedstrijd van de se lecties onder 15 jaar en Jan van Loon heeft dan beschikbaar: Gerben Kuyten en Wilfred Ne- lissen van Zierikzee, Domini que de Rooij (Kapelle), Wilco Doeleman, Roepesh Bhagola, Perry Kentin, Arie de Jong en Mark van Ruiven van Vlissin gen, Edwin de Poorter (Bres- kens), Martin Scherbeijn (Hoofdplaat), Jean Dooms Clhr- neuzen), David Scheele (DFS), Aubrey Curran (AZVV), Rob- bin van de Velde en Peter de Jong van RCS en Rino de Windt (Oostburg). Om drie uur spelen de selecties onder 16 jaar tegen elkaar en daarvoor zijn uitgenodigd: Jimmy Kikkert, Michel Jonk man, Marceano Seedo, Robin Roggeband, Michel Jansen en Hans Tolhoek van Vlissingen, Ramon Wondergem (Oostka- pelle), Micha Lekawael, Ramon Gabriëlse en Michel Tferlouw van Middelburg, Richard van Balen en Richard van de Meer van Zierikzee, Wilco de Valk (SKNWK), Menno Fruitien ('s- Heer Arendskerke) en Clifton Baarsdorp (Kapelle). Scheids rechters dinsdag zijn: J. Da- niëlse, J. van Stel en W. de Kok. MIDDELBURG - Hoewel de 0-1 overwinning- een nipte overwinning lijkt, heeft het eerste elftal van Mevo echter slechts weinig moeite ondervonden tij dens de bekerwedstrijd uit tegen Dauwendaele 2. Terwijl er voor de Zierikzeeënaren in de competitie niets meer valt te verdienen, hebben trainer Toine Tiggelman en zijn mannen min of meer hun zinnen gezet op een goede prestatie in de bekerstrijd. „We hebben afgelopen week zelfs drie keer getraind", duidt Tiggelman aan hoe serieus ze het nemen. Oefenmeester Tiggelman had zijn huiswerk overigens ook goed gemaakt. Bij collega- trainers had bij geïnformeerd naar het spel van Dauwendaele 2, terwijl hij tevens nog de tijd vond om een wedstrijd van de ze opponent ter plaatse te ana lyseren. „Van onderschatting was dus geen sprake", vertelt Tiggelman licht glimlachend. „We hebben deze wedstrijd ge makkelijk kunnen controle ren", vervolgt hij. Zowel Mevo als het thuisspe- lende Dauwendaele 2 probeer de voetballend voor de dag te komen. Wegens de slechte ge steldheid van de grasmat, dat meer weg had van een knollen- veld, verliep dit evenwel niet altijd even soepel. „Het aan de voet houden van de bal was zelfs soms niet eens mogelijk", aldus trainer Tiggelman na af loop. Na de aftrap kreeg Toon Wan del in de 3e minuut reeds de kans de score te openen. Hij schoot echter net over. In de 14e minuut kreeg Peter van der Linde die mogelijkheid, maar hij zag zijn inzet ternauwer nood door de keeper uit de hoek getikt. Mevo bleef het spel domineren. Voordat de rust zich aankondigde kregen onder andere Jan Heikamp en wederom Tbon Wandel nog mo gelijkheden. Maar in die eerste helft vielen vooralsnog geen doelpunten te aanschouwen. Na de hervatting was het ech ter wel meteen raak. In de 3e minuut werd Friso de Jonge goed aangespeeld door Peter van der Linde. De Jonge loste een schot op doel maar zag de bal gekeerd door de doelman. Het leer kwam evenwel precies voor de voeten van de meegelo pen Dick van Splunder terecht. Hij wist hiermee wel raad en tekende beheerst 1-0 aan. Dau wendaele 2 zakte na deze te gentreffer helemaal weg. Hoewel Mevo amper een stro breed in de weg werd gelegd kon het niet meertot scoren ko men. Mogelijkheden kwamen er nog volop. Peter van der Lin de onder andere kopte over de lat en Jan Heikamp zag een schot van elf meter gekeerd en ook uit een vrije trap stond op nieuw de doelman op de juiste plaats. Door de 0-1 overwin ning plaatste Mevo zich even wel voor de 6e (zaterdag)beker- ronde. Kwadendamme pakt winst: 2-3 RENESSE - Tijdens een slechte wedstrijd is het eer ste elftal van SV Renesse er wederom niet in ge slaagd punten te verzamelen. De thuiswedstrijd op tweede Paasdag, maandag, tegen het bezoekende Kwadendamme ging met 2-3 verloren. Hoewel de stormachtige wind ook hier een spelbreker was, zet te de afwezigheid van verschillende basisspelers en positiewisselingen binnen het team een belangrijke stempel op het presteren. Toch gelukte het de Renessena- ren nog op voorsprong te ko men. In de 25e minuut van de eerst helft was het Peter Messe- maker die een vrije trap van Bert van Keulen prima bij de tweede paal in de touwen kop te: 1-0. Enige pech en niet goed ingrijpen in de verdediging zorgde ervoor dat Kwaden damme in de 44e minuut toch nog de gelijkmaker kon scoren: 1-1. Moed Na de hervatting putte Kwa dendamme duidelijk moed uit de treffer van vlak voor rust. In de 15e minuut, van deze tweede periode, werd goed ge bruik gemaakt van niet goed wegwerken van de Renesser defensie: 1-2. Vanaf dit moment werd door de gastheren toch nog alles geprobeerd om ten- minst nog een gelijkspel los te peuteren. Hoewel er in de achterhoede één op één werd gespeeld en er verschillende kansen werden gecreëerd, was het toch weer Kwadendamme dat tot scoren wist te komen. Hoewel met tien man (één speler kon ver trekken na opmerkingen op de leiding) schroefde Kwaden damme in de 35e minuut de stand naar 1-3, uit een benutte penalty. Hoewel het voetbal niet best was gaf Renesse zich voorals nog niet gewonnen. Met een uiterste krachtsinspanning kon in de allerlaatste minuten toch nog één keer het doel ge vonden worden. Het was Mi- scha van de Hoek, die middels een afstandsschot van buiten het zestienmetergebied de eindstand op het scorebord bracht: 2-3. Leon Bakker probeert de bal binnen te koppen voordat de Kwadendamme-doelman erbij kan. Hij slaagde niet in die opzet- (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8