Sommige speeltoestellen zijn nog van de vijftiger jaren' 'Schilderen is het plezier dat je er zelf aan beleeft' Een goede nachtrust is de basis voor energie overdag deurloo intermeubel Welkom op onze meubelshow zierikzee deurloo intermeubel Kop/staart- botsing bij verkeerslich ten Aanrijding op Rampweg Aanhang wagen gestolen Brandje in zuiverings installatie Bestuur mr. Breetveltspeeltuin wil verder met renovatie Schildersclub Perspectief exposeert in Galerie De Eenhoorn Kop/staart- aanrijding bij Bruinisse DINSDAG 2 APRIL 1991 NR 24924 3 Advertentie Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. Bedspecialist Deurloo geeft u graag persoonlijk advies. Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond SEROOSKERKE - Op de pro vinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede, voor de stop lichten bij Serooskerke bot sten zondag twee personenau to's op elkaar. Het ongeluk gebeurde toen Van S. uit Rotterdam stilstond in een file voor de stoplichten. De Duitser M. uit Geilenkirchen zou zijn voorganger te laat heb ben opgemerkt en reed in op de achterzijde van de auto van Van S. Beide voertuigen wer den behoorlijk beschadigd. Geen gewonden. SCHARENDIJKE - De auto van J. M. uit Middelburg moest worden weggesleept na een aanrijding op de kruising Rampweg/Nieuwe weg nabij Scharendijke. Het ongeluk gebeurde op twee de paasdag toen de Duitser vanaf de Rampweg de Nieuwe weg opreed. Hij zou daarbij geen voorrang hebben verleend aan een auto bestuurd door J. M. uit Middelburg die over de Rampweg in de richting Scha rendijke reed, Er ontstond een aanrijding waarbij de Duitse auto behoorlijk werd inge deukt. Een inzittende werd ge wond aan het been. Ook de auto van de Middelburger werd zwaar beschadigd, dit voertuig moest worden wegge sleept. met het paaseieren zoeken. De vrijwilligers van het bestuur deden hun best om 160 eieren zo goed mogelijk te verstop pen. De enthousiaste kinder schaar had echter weinig moei te met het vinden van de eie ren. „Ik lust zelf geen eieren, maar ik neem ze mee voor m'n broer tje", komt een klein jongetje melden. Met gepaste trots toont hij zijn vondst die hij zo lang in zijn zonne-pet heeft op geborgen: de buit bedraagt Zaterdag werd het officiële startsein gegeven voor het nieuwe speeltuinseizoen. Op de vraag hoe lang de speeltuin al bestaat blijft Joke den Boer het antwoord schuldig. „Dat weet ik niet precies. In ieder geval meer dan 25 jaar", aldus het bestuurslid. De mr. Breet- veltspeeltuin is de enig overge bleven speeltuin in Zierikzee. „Vroeger was er ook één bij de Nutskleuterschool aan de Ba den Powellweg en toen die op geheven werd hebben wij een aantal van die oude toestellen gekregen. Sommige speeltoe stellen zijn nog uit de vijftiger jaren", aldus Joke den Boer. Ondanks die handicap doen de vrijwilligers, hoofdzakelijk bestuursleden, er alles aan om de speeltuin zo aantrekkelijk mogelijk te houden voor de kinderen én de ouders. Liefst zou men de complete speeltuin op de schop nemen en alle speeltoestellen vernieuwen. Maar men onderkent dat dat nog niet zo makkelijk zal zijn. Wat wel binnen de mogelijkhe den ligt is renovatie van de speeltuin. Vorig jaar werd een eerste aanzet voor renovatie ge geven door woningbouwver eniging Beter Wonen. Zij schonk de speeltuin een klim- en glij-toestel. Dit jaar heeft serviceclub de Round Thble haar steentje bijgedragen aan de vernieuwing van de speel toestellen in de mr. Breetvelt- speeltuin. Klavertje Vier Round Table-voorzitter C. Ho nig was zaterdag ter plaatse om de gift van de service-club officieel te onthullen. De speel tuin heeft een Klavertje Vier cadeau gekregen van de Round Thble. Dat is een speeltoetstel voor de allerkleinste bezoekers van de speeltuin dat bedoeld is om hen spelenderwijs elkaar te leren vertrouwen. Voor dit jaar staat er nog heel wat op het programma. Zo wil men het hekwerk rond de speeltuin vernieuwen, dient er nieuwe dakbedekking aange bracht te worden op het dag verblijf en moeten de twee ta feltennistafels gerenoveerd wórden. „Van de winter is de bovenlaag van die tafels hele maal kapot gevroren. Daar is echt niet meer op te spelen", al dus Joke den Boer. De uitdaging Uiteraard vergt renovatie van de speeltuin de nodige finan ciële middelen. Geld dat de vereniging vooralsnog zelf niet op tafel kan leggen. Joke den Boer: „Daarom hebben wij een brief geschreven naar De Uit- Het nieuwe speeltoestel werd onthuld door Round Table-voorzitter C. Honig. (Foto: Joop van Houdt). Fonds van Kazernering van de gemeente Zierikzee". Men over weegt om daar bovenop ook nog een verzoek om financiële steun te richten aan Jantje Be ton. Naast het feit dat men met ver ouderde speeltoestellen zit kampt het bestuur van de speeltuinvereniging nog met een ander probleem. „We zitten zonder beheerder en we hebben al van alles geprobeerd, maar niemand lijkt er belangstelling voor te hebben", aldus pen ningmeester Han Schoonen. een oogje in het zeil als hun kroost, en dat van anderen, zich vermaakt in de speeltuin. Een noodoplossing, zo bena drukken Han Schoonen en Jo ke den Boer. „Er moet echt al tijd iemand zijn om toezicht te houden. En ook buiten de ope ningsuren moet er iemand zijn die zo nu en dan een kijkje gaat nemen. We hebben hier geluk kig weinig last van vanda lisme, maar toch", aldus Joke den Boer. De seizoensopening zaterdag werd traditiegetrouw ingeluid drie eieren. De speeltuin aan de De Brauwstraat in Malta is jaarlijks van Pasen tot en met de herfstvakantie dagelijks ge opend van 15.00 tot 17.00 uur, op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Zierikzeese scholen krijgen binnenkort een brief van het bestuur van de speeltuinvere niging in de bus. Zij krijgen de mogelijkheid om ook buiten de openingsuren van de speeltuin gebruik te maken van de speel- gelegenheid. BRUINISSE - Bij een aanrijding vrijdag op de Staphorsterkruising bij Bruinisse raakten twee mensen gewond. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor tien 's ochtends. S. uit het Duitse Boxgraben reed met zijn auto over de parallelweg bij Aquadelta en wilde linksaf de N59 richting Rotterdam opdraaien. Hij merkte daarbij de uit de richting Rotterdam over de N59 naderende L. uit Fijnaart te laat op. De auto van L. boorde zich in de botsing die volgde in de flank wan de auto van S. S. liep door het ongeluk een dubbele beenbreuk op. L. werd met hartklachten overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De overige inzittenden van beide auto's raakten licht gewond. Zij kon den na behandeling weer naar huis. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie ZIERIKZEE - Bij de politie werd door v. d. K. uit Zierikzee aangifte gedaan van diefstal van een aanhangwagen met achteroverkipper en hydrauli sche laadkraan. De aanhangwagen stond gepar keerd aan de Nieuwe Boogerd- straat in Zierikzee. De totale schade is niet bekend. ZIERIKZEE - De Zierikzeese brandweer moest zondag, eer ste paasdag uitrukken vanwe ge een brandje in de voormali ge zuiveringsinstallatie aan de Boerenweg te Zierikzee. De brand in het slooppand ont stond om ongeveer 16.35 uur en kon door de brandweer snel worden geblust. Er was vol gens de politie weinig schade. ZIERIKZEE - Alle geluiden over vergrijzing ten spijt voorziet hij nog steeds in een behoefte, de mr. Breetvelt-speeltuin in de Zierikzeese wijk Malta. De belangstelling voor de speeltuin neemt zelfs toe. „Het ledental is een hele tijd gelijk gebleven, maar sinds vorig jaar groeit het weer", aldus Joke den Boer van het bestuur van de speeltuinvereniging. Als het aan het bestuur ligt wordt de speeltuin zo snel mogelijk helemaal gerenoveerd. daging, dat televisieprogram ma en verder hebben we een bijdrage gevraagd aan het Zolang er nog geen vaste be heerder voor de speeltuin is houden ouders bij toerbeurt t ZIERIKZEE - „Alleen in schilderen kun je je eigen gevoelens weergeven. In de kunst bestaat geen goed of fout. Schilderen is het plezier dat je er zelf aan be leeft". Dat betoogde schilderes Ineke Morel-de Meij vrijdag in een korte toespraak ter gelegenheid van de opening van de jaarlijkse expositie van Schilders club Perspectief uit Zierikzee in Galerie De Een hoorn. Schildersclub Perspectief is een initiatief van grafisch vormgever Cees van de Wete ring. Vijf jaar geleden begon hij de teken- en schilderclub naar zijn zeggen naar aanlei ding van een expositie. „De be langstelling voor Perspectief is goed", aldus Van de Wetering. „Ik heb gemiddeld zo'n 32 leer lingen". Vooruitgang Naast een aantal nieuwe leer lingen worden de cursus avonden van Perspectief ook bezocht door een aantal 'vaste klanten' „Het leuke is dat je dan de groei, de vooruitgang, van je leerlingen ziet", aldus Van de Wetering. „Mensen be ginnen vaak heel klein en als zé het gevoel hebben dat ze de slag te pakken beginnen te krijgen gaan ze geleidelijk aan steeds groter werken". Produktie is zeker niet het doel van schilderclub Perspectief. Van de Wetering hanteert wél een bepaald programma waar in hij alle stijlen en technieken de revue laat passeren, maar verder zijn zijn leerlingen vrij in keus van onderwerp. „Voor een deel wordt gewerkt aan de hand van voorbeelden, maar als het even kan gaan we ook buiten schilderen", aldus Van de Wetering. Ook de afgelopen winter is er weer hard gewerkt in het UVV- gebouw aan het Kerkhof in Zierikzee waar de leden van Perspectief op dinsdag en don derdag bij elkaar komen. Het resultaat van al die inspannin gen is te zien op de expositie in De Eenhoorn. Verschillende technieken, zoals olieverf, aquarel en pastelkrijt, zijn ver tegenwoordigd op de expositie. De expositie vormt de afslui ting van het seizoen voor de teken- en schilderclub. Beetje eng Voor een aantal van zij" leer lingen is het de eerste keer dat hun werk aan den volke ge mond wordt op een expositie. „Sommigen vinden het ook wel een beetje eng", aldus Van de Wetering. Desalniettemin kreeg hij alle deelnemers zover dat ze één werkstuk ter be schikking stelden voor de ex positie. Kunstenares Ineke Morel-de Meij gaf vrijdag het officiële startsein voor de expositie. „Vaak worden exposities als deze op een ludieke wijze ge opend. Iemand stapt dooi1 een nepschilderij heen of zoiets. Ik hou daar niet zo van", aldus de kunstenares. Zij schetste de achtergrond van het tekenen en schilderen in het kort. „Al eeuwenlang voelen men sen de behoefte om dingen vast te leggen en een club als Per spectief stimuleert mensen om elke week te schilderen", aldus mevrouw Morel. „Alleen door het veel te doen leer je het. En wat wist je van technieken en stijlen voordat je op les zat". Interpretatie Het leukste van tekenen en schilderen, zo schetste me vrouw Morel, is dat iedereen zijn of haar interpretatie van een onderwerp kan geven. „Dat is heel belangrijk en het kan lang niet overal. In een koor kun je niet zeggen Ik denk dat dit lied beter klinkt als ik wat hoger zing. Dan ben je onderdeel van een groep. Al leen in schilderen kun je je ei gen gevoelens weergeven". De expositie in De Eenhoorn is dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur te zien en wel tot en met 10 april. Op zondag is Galerie De Eenhoorn gesloten. Kunstenares Ineke Morel-de Meij opende de expositie in De Eenhoorn. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting t/m zaterdag 6 april WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 4 Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 5 Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 3 apr. Zon op 07.11, onder 20.16 Maan op 00.38, onder 08.19 4 apr. Zon op 07.09, onder 20.17 Maan op 01.44, onder 08.57 Laatste Kwartier: 7 apr. (08.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De rest van deze week staat het weer helemaal in het teken van de depressieaktiviteit. Een re genzone, behorend bij een lage drukgebied dat de afgelopen vie- rentwintigt uur langs Schotland naar Noorwegen koerste, trekt van ochtend over ons land naar Duits land weg. Vervolgens breekt de be wolking en komt de zon er af en toe door. Later op de dag kunnen er weer enkele buien gaan vallen. De zuidwestelijke wind is eerst vrij krachtig en in de kustgebieden van tijd tot tijd hard maar na het weg trekken van de regen zwakt de wind geleidelijk wat af. De middagtempe- ratuur wordt ongeveer 12 graden. UTRECHT - In verband met de paasdrukte hebben de Neder landse Spoorwegen maandag een groot aantal treindiensten versterkt. Een .woordvoerder van NS heeft dit meegedeeld. BRUINISSE - Op tweede paas dag vond op de Rijksweg N-59 tussen Bruinisse en Oude-Ton- ge een aanrijding plaats waar bij drie voertuigen betrokken waren. Het ongeluk vond plaats op de hoofdrijbaan van de weg nabij de sluis bij Bruinisse. Door een onverwachte remmanoeuvre reden drie personenauto's op elkaar. Het waren de voertui gen van T. K. uit Hoogvliet, C. B. uit Hoogvliet en K. M. uit Rilland. De auto van C. B. werd zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggesleept. ZIERIKZEESCHER8I NIEUWSBODE KH Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Vrijdag Zaterdag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3