Paasweekend op Schouwen-Duiveland: met een jas aan op het terras 'Op deze manier houden we het niet lang meer vol als Bruse jeugdsoos' Q 2 3 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS IJN SAMAN BV ZIËRÏKZÉ ESCH E NIEUWSBODE )nd koopavond Mishandeling Duitse toeristen in Westhoek L Zevenenveertig boetes voor illegaal kamperen Pul-bestuur bezint zich op de toekomst 5 3 9 LEEGLOOP RENOVATIE EENHOORN VERLIES EESCHE NIEUWSBODE deel goed te combineren met onderstaande bank. leerlijk zitcomfort bel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 2 APRIL 1991 147e JAARGANG NR 24924 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Het paasweekend op Schouwen-Dui veland is rustig en zonder al te veel incidenten afge lopen. Schouwen-Duiveland was vol, maar zeker niet overvol. Toch werd er een aantal boetes uitge schreven in verband met illegaal kamperen. Vooral langs de Brouwersdam werd illegaal gekampeerd. Ook het aantal diefstallen uit auto's viel mee. Alles bij elkaar een redelijk rustig weekend voor de poli tie en een aardig weekend voor de horeca. De teras sen waren redelijk bevolkt. Al hielden de meeste be zoekers nog wel hun jas aan Een rit langs de Brouwersdam leert dat, traditiegetrouw, de zwart-witte nummerplaten overheersen. Hoewel er weinig wind staat zijn de surfers toch weer massaal naar de Brou wersdam gekomen. Op sommi ge plaatsen staan de campers en 'caravans bumper tegen bumper geparkeerd. Elders op de Brouwersdam is nog wat meer ruimte. Wandelaars Geen zonaanbidders op het strand langs de Brouwersdam, maar wel behoorlijk wat wan delaars. Op een duintop heeft een toerist zich op een klap stoeltje genesteld en speurt met een verrekijker het niet bepaald dichtbevolkte strand af. Er waait een fris briesje, maar toch hebben sommige zonaanbidders zich in de luwte van de camper geïnstalleerd om de eerste zomerse stralen op te vangen. Terrassen Op weg naar Renesse valt op dat het niet overdreven druk is op de wegen naar Nederlands tweede badplaats. Ook op de parkeerterreinen bij de strand- overgangen is nog plaats volop. Het centrum van Renesse blijkt een stuk levendiger. Geen topdrukte, maar wel een constante stroom van bezoe kers. De vishandel heeft niet te kla gen over klandizie en even ver derop is het terras zowaar rede lijk goed bezet. „Het is wat minder dan vorig jaar met de Pasen", aldus de ober. „Maar ik vind het wel gezellig werken zo". VW-informatrice M. Dale bout heeft de grootste drukte al achter de rug. „We zijn nu bezig om de laatste gaatjes te vullen", aldus de WV-informatrice. „Het lijkt wel of de mensen steeds vroe ger komen. Een paar jaar gele den kwam iedereen op zater dag, vervolgens kwamen ze vrijdag al en nu was het don derdag al behoorlijk druk. Er is vooral veel belangstelling voor een plaatsje in een hotel of pension", aldus Dalebout. „Ik heb niet de indruk dat de campings echt vol zitten". Oudere jongeren De bezoekers van Renesse tij dens het paasweekend zijn vol gens Dalebout overwegend af komstig uit Duitsland en val len volgens haar in de catego rie oudere jongeren. De grote stroom jongeren zoals die in het hoogseizoen bestaat is met de Pasen niet naar de Schouw- se Westhoek gekomen. „Nee, ik denk dat de meeste bezoekers toch duidelijk boven de dertig zijn", aldus de VW-informatri ce. Het merendeel van de bezoe kers van het VVV-kantoor zijn, op zaterdagmiddag, nog op zoek naar een plaatsje. „Dat Geen topdrukte op de Brouwersdam. (Foto: Joop van Houdt). Vanaf een duintop speurde deze 'strandwacht' de omgeving af. (Foto: Joop van Houdt). zijn dan vooral de Duitsers", vertelt Dalebout. „De Neder landers die hier binnen komen willen weten of er nog evene menten zijn waar ze naar toe kunnen". Volgens Dalebout is het aantal mensen dat tevoren een plaats je heeft gereserveerd in hotel of pension opvallend groot. „Ik denk dat veel mensen eerder hun neus gestoten hebben en daarom nu voor- alle zekerheid maar gereserveerd hebben", al dus Dalebout. Toch waren er ook dit keer weer heel wat mensen die op de "bonnefooi naar de Westhoek kwamen. „Wie nog in een hotel of pensi on wil sturen we door naar Ar- nemuiden of Oostvoorne. Hier zit wat dat betreft alles vol". Drukke dag VVV-informatrice T. Deurloo schetst voor wat betreft het be zoek aan Burgh-Haamstede eenzelfde beeld als collega Da lebout. Wel tekent zij daarbij aan dat het volgens haar gege vens in Burgh-Haamstede drukker is dan in de voorgaan de jaren. „De tijd dat de re creant meteen naar Renesse vloog is voorbij. Ze komen nu ook steeds vaker naar Haam stede. Het is hier hartstikke druk geweest. Vooral vrijdag, dat was voor ons een topdag", aldus Deurloo. Net als in Renesse gaat volgens Deurloo ook in Haamstede de voorkeur van de bezoekers uit naar een plaatsje in hotel, pen sion of appartement. „Op de campings hier is volgens mij nog plaats genoeg, maar daar is niet zoveel belangstelling voor", aldus de VVV-informa trice. Als zich aan de balie van het kantoor op het eind van de middag nog klanten aandienen overlegt zij eerst telefonisch met een van de weinige oorden waar nog plaats is: De Burght. De nieuwkomers hebben ge luk. Als ze snel zijn is er nog een plaatsje voor hen vrij in een van de appartementen. Redelijk rustig Voor de politie^heeft het paas weekend niet overdreven veel werk opgeleverd. In de nacht van 29 op 30 maart werd gecon troleerd op illegaal kamperen. Bij die gelegenheid werden 11 processen-verbaal uitgeschre ven. Zeven van de illegale kam peerders hadden zich langs de Brouwersdam geïnstalleerd, maar ook bij Scharendijke en Bruinisse werd illegaal gekam peerd. Gecontroleerd op illegaal kamperen Ook in de nacht van 30 op 31 maart trok de politie erop uit. In samenwerking met Staats bosbeheer en de veldpolitie werd gècontroleerd op illegaal kamperen. Deze nacht werden 47 illegale kampeerders op de bon geslingerd. Volgens de po litie ging het daarbij in over grote meerderheid om Neder landers. „Volgens de gegevens van Zeeland ZIEN waren er toen nog 495 plaatsen beschik baar op de campings op Schouwen-Duiveland doch uit een steekproef bleek dat deze cijfers niet overeenstemden met de werkelijkheid", aldus de politie. Volgens de politie zou op verschillende campings na 23.00 uur ook niemand meer op het terrein zijn toegelaten. In vergelijking met voorgaan de jaren viel het aantal dief stallen uit auto's mee. Vijf mensen deden bij de politie aangifte van diefstal uit hun auto. In twee gevallen vonden de diefstallen plaats in bij Bruinisse geparkeerde auto's. De overige drie diefstallen werden gepleegd in de Schouw- se Westhoek. In vier gevallen werd de radio-cassettespeler gestolen. Uit de vijfde auto werden de luidsprekers ont vreemd. Uit een caravan in Burgh werd een kleuren-televi- sie gestolen. Renesse beleefde dit jaar een vrij rustig Paasweekend. De politie schreef drie keer een be keuring uit wegens urineren en openbare dronkenschap en in twee gevallen werden automo bilisten bekeurd wegens rijden onder invloed van alcohol. Zaterdagavond en in de nacht van zaterdag op zondag werden in totaal twee personenauto's weggesleept. Advertentie Voor: c.v.-installaties gas- en waterleiding naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 BRUINISSE - Het jeugdbestuur van de Bruse jeugd soos De Pul bezint zich op de toekomst. Onlangs werd de jeugdsoos door een rechterlijke uitspraak gedwongen de muziek een flink stuk zachter te zet ten. „De muziek mag nu alleen nog op 'huiskamerni- veau' staan. We draaien nog wel als soos, maar het kost ons gewoon erg veel klanten. Op deze manier houden we het niet lang meer vol", aldus Fouke Rou- kema, lid van het jeugdbestuur en de programma commissie van de Bruse jeugdsoos. voorwaarden mocht de soos haar deuren weer openstellen voor het publiek. Daarmee was de Bruse soos echter nog niet uit de proble men. Eén van de omwonenden De Pul is samen met Big S in Burgh-Haamstede en The Well in Noordwelle één van de best draaiende jeugdsosen op Schouwen-Duiveland. Jeugd soos Brogum in Zierikzee is sinds kort geen jeugdsoos meer Maar een podium en elders op Schouwen-Duiveland zijn de laatste jaren steeds meer jeugdsosen opgehouden te be staan. De Pul heeft tot dusverre we ten te overleven, maar de jeugdbestuursleden zijn nu niet al te optimistisch over de toekomstkansen van de Bruse jeugdsoos. Enkele jaren gele den werd de jeugdsoos op last van de toenmalige burgemees ter T. C. Hekman gesloten in verband met vechtpartijen. Er werden vervolgens maatre gelen getroffen en nadat door de jongeren enige druk was uit geoefend op het gemeentebe stuur en men zelfs een keer overging tot bezetting van de jeugdsoos ging de gemeente overstag. Onder vrij strenge Het jeugdbestuur: Gebouwtje is zo rot als een peer". (Archieffo to). klaagde bij de gemeente over geluidsoverlast door de jeugd soos. De muziek zou volgens de klager veel te hard staan. De gemeente ging toen niet in op de vraag van de klager om ge luidsmetingen te laten verrich ten die zouden bewijzen dat er wel degelijk sprake zou zijn van geluidsoverlast. Metingen 'We gaan niet voor één klacht geluidsmetingen laten verrich ten' luidde de reactie van de ge meente. De klager hield echter voet bij stuk en uiteindelijk zag de gemeente zich gedwon gen toch geluidsmetingen te la ten verrichten. Die metingen vielen voor de jeugdsoos niet zo prettig uit. Er werd een te hoog aantal DBA's geconsta teerd en men werd in feite voor de keus gesteld: of de muziek zachter of de soos dicht. Ook werd verplaatsing van de jeugdsoos naar een andere lo- katie geopperd, maar dat bleek financieel-technisch niet haal baar. Net zo min als het op ade quate wijze isoleren van het oude soosgebouw. Het jeugd bestuur heeft zo haar twijfels over de haalbaarheid van ge- Vervolg pagina 6 Angst voor de toekomst is erger dan het ongeluk van heden. Quintilianus HET WEER Veel bewolking en af en toe re gen, tater op de dag ook enkele opklaringen. Minimumtemperatuur ongeveer 8 graden, middagtempe- ratuur rond 12 graden. Zuidweste lijke wind, vrij krachtig. Het verdwijnen van kleine scholen heeft een leegloop van de dorpen tot gevolg. Het bestuur van de mr. Breetveltspeeltuin wil de speel tuin verder renoveren. In galerie de Eenhoorn is een expositie van de schil dersclub Perspectief. Het eerste elftal van Duiveland verloor met 1-3 van Waarde. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Politie zoekt getuigen BURGH-HAAMSTEDE/RE- NESSE - Gedurende het paas- weekende werden in de West hoek twee Duitse toeristen mishandeld. Het lijkt om twee op zichzelf staande gebeurte nissen te gaan, waarbij in een geval werd gestoken met een mes. De politie zoekt contact met getuigen. Het eerste geval van mishande ling vond zaterdag plaats tus sen 22.30 en 23.30 uur op het fietspad langs de Kioosterweg nabij Haamstede. De 63-jarige Duitse toerist H. D. liep daar te wandelen toen hij werd bena derd door twee onbekende mannen van 25 a 35 jaar oud. Een van hen vroeg de Duitser om zijn geld. Then H. D. te ken nen gaf geen geld bij zich te hebben werd hij door de twee mannen mishandeld. Hij werd daarbij ook enkele keren met een mes gestoken. De politie is op zoek naar de daders waarvan men het vol gende signalement heeft. De ene man had rood-blond haar, bakkebaarden en een snor. Hij was gekleed in een blauwe spijkerbroek en een blauwe pullover. De tweede dader had sluik, halflang, achterover ge kamd haar en een brutale ge zichtsuitdrukking, Hij was ge kleed in een blauwe spijker broek en een bruin of zwart le ren jack. Mensen die denken aanwijzingen te hebben die op deze zaak betrekking kunnen hebben, worden verzocht te te lefoneren: 01110-14055, toestel 23. Het tweede geval van mishan deling vond plaats in de nacht van eerste op tweede paasdag en betrof de 24-jarige Duitser G.O.D. Hij fietste om ongeveer 3.15 uur met een vriend over de Hogezoom te Renesse op weg naar een camping. De Duitser werd door de bestuurder van een witte personenauto opzet telijk van zijn fiets gereden. Hij viel en werd vervolgens door drie personen, die uit de auto stapten, mishandeld. Ook vernielden zij de fiets van het slachtoffer. De Duitser werd in zijn benar de positie geholpen door drie, tot nu toe onbekend gebleven Nederlandse jongens. De poli tie verzoekt deze drie, en ande re getuigen, dringend contact op te nemen met de recherche te Zierikzee. Telefoon 01110- 14055. Advertentie Bewaar het pand" ontmoetingsdag 6 april a.s. 10.30 uur Chr. Geref. Kerk Sliedrecht-centrum Sprekers: Ds. P. den Butter Ds. A. Baars Ds. J. Veenendaal Slotwoord: Ds. M. C. Tanis Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam I adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, BSt Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1