Tweede paasdag nieuwe toltarieven Zeelandbrug Groen licht voor bouw van Scout centrum Bruinisse Veronica's strandrace volgend jaar mogelijk op Brouwersdam Staatssecretaris geen voorstander school-snipperdagen Goedkoper voor regelmatige gebruikers Op terrein naast jachthaven Aquadelta ECD pakt groot aantal tankstations aan Eén jaar voor doden van baby Man gedood door vallende hijskraan Terneuzen Catamaran veerboot Westerschelde Tweede paasdag wordt omgeving verkend 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Maandag een april, tweede paasdag, is de datum waarop de al eerder aangekondigde veran dering van de toltarieven op de Zeelandbrug van kracht wordt. De regelmatige gebruikers van de brug kunnen voortaan goedkoper over, terwijl men sen die maar af en toe gebruik maken van de brug duurder uit zijn. BRUINISSE - Wat de gemeenteraad van Bruinisse betreft kan de bouw van het Scoutcentrum bij Brui nisse van start. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de gemeenteraad van Bruinisse gis teravond, donderdag, akkoord met het voorstel van het college vooruitlopend op aanpassing van het be treffende bestemmingsplan een voo'rbereidings- besluit te nemen. Zoals bekend heeft het provin ciaal bestuur van Zeeland en kele maanden geleden besloten dat de Zeelandbrug vanaf een januari 1993 tolvrij wordt. Het plan om het innen van de tol te automatiseren werd daarbij te vens op de lange baan gescho ven. In de 21 maanden, die nog res- DEN HAAG - De Economische Controledienst (ECD) heeft in de afgelopen weken proces verbaal opgemaakt tegen meer dan honderd tankstations die zich niet hielden aan de wette lijke winkelsluitingstijden en zal doorgaan met de intensieve controle. Een woordvoerder van het ministerie van econo mische zaken heeft dit beves tigd. Een scherpe controle was al aangekondigd, nadat de tank stations via een overgangsregi me twee jaar de tijd hadden ge- Het ministerie voorziet or ganisatorische en onder wijskundige problemen door deze vorm van ver zuim. De commissie vakan tiespreiding van de Voorlo pige Adviesraad Openlucht Recreatie wil in het school jaar '92/'93 experimenteren met twee snipperdagen per scholier per jaar. Dit maakte staatssecretaris Van Rooy (economische za ken) openbaar. Met de snip perdagen kunnen ouders hun kind op zelf gekozen tijdstippen vrijaf laten ne men. Volgens de woordvoer der van het ministerie van onderwijs komen de organi satorische problemen voor al tot uiting wanneer de scholen wel lesgeven, maar dat een aantal leerlingen niet komt opdagen. Dit zou de continuïteit niet ten voor de brug tolvrij wordt, zijn de volgende tarieven van kracht. Vijf gulden voor een enkele rit met een personenau to of bestelauto tot 1000 kilo (was vier gulden). Een 20- rittenkaart voor deze categorie kost 30 gulden (was 40 gulden). Nieuw is de 40-rittenkaart die 50 gulden gaat kosten en verge lijkbaar is met twee 'oude' 20- had om zich aan te passen aan een nieuwe situatie. Sinds ja nuari van dit jaar mogen ze spullen die niet behoren tot het zogeheten weggebonden assor timent niet langer verkopen buiten de winkelsluitingstij den. Ze dienen deze artikelen op te bergen in een speciale af sluitbare ruimte. Volgens de stichting Beta, die opkomt voor de belangen van de zogeheten pompshop- houders, bereikten de controle rende ambtenaren die in het hele land actief waren een sco re van vrijwel honderd pro cent. Volgens deze stichting vindt de komende dagen een nog grootscheepsere controle plaats, waarbij ook de wegres taurants bezocht worden. De stichting hoopt de geverba liseerde pomphouders te kun- ten goede komen. Er wordt steeds getracht het school verzuim terug te dringen. Met de snipperdagen accep teer je dat er verzuim is, al dus de woordvoerder. Hij wijst er op dat naast de spreiding van zomervakan ties, die elk jaar per regio op een andere datum begin nen, de schoolbesturen zelf de andere, korte vakanties kunnen bepalen. De besturen zijn vrij om bij voorbeeld de paasvakantie een of twee dagen eerder of later in te laten gaan of te beëindigen. Onderwijs is wel voorstander van een en quête onder de scholen om te kijken hoe de besturen denken over snipperdagen. Deze enquête is een voorstel van de commissie vakan tiespreiding. rittenkaarten van 40 gulden per stuk. Voor de motorrijders brengt de tariefswijziging geen verande ringen met zich mee. Zij blij ven gewoon een gulden per rit betalen en hebben niet de mo gelijkheid om een meerritten- kaart te kopen. Uiteraard blijft de brug voor fietsers, bromfietsers en voetgangers tolvrij. Bestuurders van vrachtwagens en bestelauto's van meer dan 1000 kilo, landbouw-, andere grote twee-assige voertuigen zonder aanhangwagen en auto's plus aanhangwagen moeten vanaf tweede paasdag nen bewegen tot proefproces sen en ziet de pomphouders niet graag ingaan op schikkin gen die door het openbaar mi nisterie zullen worden voorge steld. De maximale boete be draagt 10.000 gulden, maar se cretaris Schuitema van de stichting Beta gaat ervan uit dat een eventuele straf zal uit komen op een boete van 500 tot 1.000 gulden. Grijs De stichting is erop uit om juri disch gezien het „grijze ge bied" te verkennen. Het gaat daarbij onder meer om de vraag of cadeaus en spaararti- kelen van benzinemaatschap pijen in de avonduren ver strekt mogen worden en of ar tikelen als parapluies, klein speelgoed of grote verpakkin gen van frisdrank en chips ver kocht mogen worden. MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank heeft de 33- jarige M. van S. uit Oost- Souburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en dwangverpleging wegens het doden van haar drie maan den oude baby. De officier van justitie had twee jaar en tbs geëist. Op 7 september van het vorig jaar sloeg zij de baby met het hoofd op de commode en tegen de muur, waardoor het aan schedel- en hersenletsel over leed. Voor de rechtbank ver klaarde ze dat zij handelde uit „een schrikreactie". Illegaal De Jonghe laat desgevraagd weten, dat een strandrace geen illegaal kamperen tot gevolg zal hebben. „Het is duidelijk een activiteit, die op één dag afgerond wordt. Ik kan me de weerstand wel voorstellen als je een race over twee of drie da gen uitspreidt. Wij hebben daar eerlijk gezegd wel over nagedacht, maar in overleg met de gemeenten is al snel ge bleken, dat dat geen haalbare kaart zou zijn". Th. P. Repmed van de Neder landse Vereniging tegen Ge- 7 gulden betalen voor een rit (was 6 gulden). Een 20-ritten- kaart voor deze categorie kost 50 gulden (was 60 gulden). En ook voor deze categorie voer tuigen kan nu een 40-ritten- kaart worden gekocht. Prijs: 90 gulden. De groep voertuigen die het meeste moet betalen voor een rit, de autobussen, vrachtwa gens, bestelwagens en land bouwvoertuigen met meer dan 1000 kilo laadvermogen, be taalt nu 8 gulden voor een en kele rit (was 7 gulden). Een 20- rittenkaart voor deze groep kost 70 gulden (was 80 gulden). En de nieuwe 40-rittenkaart kan worden gekocht voor 130 gulden. De verandering van de tarieven gaat in op een april om 07.00 uur precies. Tbt die tijd worden meerrittenkaarten verkocht te gen het oude tarief. Maar in de dagen voor de verandering in gaat worden de weggebruikers via een folder op de hoogte ge steld van de komende tariefs wijziging. DUSSEN - De 32-jarige me vrouw M. Verhorst is donder dagavond doodgestoken in haar woning in Dussen. De ver moedelijke dader, de 33-jarige echtgenoot van de vrouw, is aangehouden. Dit heeft de po litie vrijdagochtend bekend ge maakt. TERNEUZEN - Door een be drijfsongeval in Terneuzen is een man uit Sittard om het le ven gekomen. Hij werd vol gens een woordvoerder van de gemeentepolitie in Terneuzen getroffen door een kantelende hijskraan. Een andere werkne mer is met verwondingen op genomen in een ziekenhuis. Het ongeval gebeurde bij een zwemparadijs in aanbouw. Het dodelijk slachtoffer is de 60- jarige A. Ortu, werkzaam bij een aannemersbedrijf uit het Limburgse Hees. De gewonde werknemer van het bedrijf is S. A. uit Genk (België). Ortu, S. A. en een derde man waren bezig met het plaatsen van dakplaten op het in aanbouw zijnde „Scheldorado". Een in de hoogste stand uitge schoven kraan met dakplaten raakte bij het rijden richting werknemers met een wiel in het losse zand, waarna het ge vaarte kantelde. Ortu werd door de vallende kraan getrof fen. S. A. kreeg hiervan nog een klap en de derde werkne mer kon nog net op tijd opzij springen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. De bouw van een nieuw onder komen staat al geruime tijd op het verlanglijstje van de Bruse Scouting-groep. Vandaar het verzoek van de Scouting aan de gemeente Bruinisse om toe stemming voor de bouw van een nieuw Scoutcentrum op het terrein gelegen naast de jachthaven Aquadelta. Recreatie Strikt gezien zou dat niet kun nen omdat het perceel in kwes tie de bestemming recreatie heeft. Het college wil echter medewerking verlenen aan het bouwplan door het bestem mingsplan aan te passen. Dat neemt echter nogal wat tijd in beslag en daarom stelde het college de raad voor een voor- bereidingsbesluit te nemen zo dat de Scouting toch aan de slag kan. De raad schaarde zich gisteravond unaniem en zonder commentaar achter dat voor stel. Weinig moeite had men ook BRUINISSE - een catamaran veerboot maakt goede kans ge kozen te worden uit de drie aanbiedingen die bij de Pro vinciale Stoomboot Dienst zijn binnen gekomen als nieu we veerboten. De catamaran veerboot die de 36-jarige Kees Davidse uit Dor drecht heeft ontworpen om te worden ingezet op de veer diensten over de Westerschelde maakt goede kans door de sta ten van Zeeland te worden ge kozen als tussenoplossing om te worden ingezet als veerboot over de Westerschelde op het veer Kruiningen-Perkpolder. De kosten (plm. 20 miljoen) zijn minder dan een derde van wat een boot kost van het type dat tot dusver de veerdienten met het voorstel van het colle ge om in principe in te stem men met de overname van een aantal wegen van het water schap. In verband met een her ziening van de Wet Uitkering Wegen komt er een groot scheepse herziening van het wegenbeheer. Concreet houdt dat in dat rijks- en provinciale wegen buiten de bebouwde kom in beheer ko men bij het waterschap en de gemeente straks verantwoor delijk is voor het beheer van al le niet-rijks en -provinciale we gen binnen de bebouwde kom. Voor Bruinisse betekent het dat men gedeeltes van Hage- weg, Groeneweg, Molenweg in beheer krijgt en verantwoorde lijk wordt voor het beheer van de Hoogerwerfsweg en de noordelijke parallelweg. Het is de bedoeling dat de wegen in goede staat worden overgedra gen. Mocht men er niet in sla gen wegen op tijd in goede staat te brengen dan dient daar een financiële vergoeding rich ting nieuwe beheerder tegen over te staan. onderhoudt. En als eenmaal de knoop is doorgehakt en de veerdiensten door een vaste oe ververbinding zullen worden vervangen, is men van alles af, ziet de ontwerper kans er twee schepen van te maken, die voor allerlei doelen op de Rijn kun nen worden ingezet. De veer boot over de Westerschelde vol gens het Davidse-model, krijgt twee dekken, die naar believen 115 of 140 meter lang worden. De breedte is gelijk aan die van de huidige boten, want ook het catamaran-schip moet in de fuiken passen. Vier bijzondere schroeven maken het schip bui tengewoon gemakkelijk wend baar. De vervoercapaciteit is groter dan die van de huidige schepen. Een beperkte passa giersaccommodatie is wense lijk, maar een buffet aan boord is niet noodzakelijk. Op ieder veerplein is er wel mogelijk heid iets te eten of te drinken, dat behoeft niet noodzakelijk op de boot te gaan gebeuren. Tot en met 6 april Burgh-Haamstede Expositie rond Pasen in De Be- waerschole. Dagelijks (met uit zondering van zondag) tussen 13.30 en 16.30 uur. Tot 30 april Burgh-Haamstede Expositie schilderijen Elly Mes. Bibliotheek De Schutse. Tijdens openingstijden biblio theek. Zaterdag 30 maart Zierikzee Heropening speeltuin. Malta. 10.00 uur. Workèhop Kunstbende. Jonge rencentrum Brogum. 13.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 2 april Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 3 april Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afde ling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 4 april Nieuwerkerk Informatieve bijeenkomst nieuw bestemmingsplan bui tengebied in het gemeentehuis. 19.30 uur. Commissie AZ. Gemeentehuis. Na informatieve bijeenkomst over buitengebied. Zaterdag 6 april Burgh-Haamstede Viering 50-jarig bestaan Inter kerkelijk Kerkkoor Haamste de. Winterkerk Nederlandse Hervormde Gemeente. 16.00 tot 17.30 uur. Ren esse Eenakter-avond door toneel verenigingen Op Drift en Ouwerkerk. Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 9 april Kerkwerve Bejaardensoos in verenigings gebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Noordwelle Start nieuwe puppycursus, Welland weg 4. 19.00 uur. Van dinsdag 9 tot en met vrijdag 12 april Zierikzee Expositie werkstukken HAVO- eindexamenleerlingen. RSG Professor Zeeman. Tijdens schooluren. Woensdag 10 april Zierikzee Lezing wilde orchideeën. Mon- dragon 19.30 uur. Vrijdag 12 april Zierikzee Kleding inleveren voor voor- jaarskinderkledingbeurs. 't Kofschip. Van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 13 april Zierikzee Voorjaarskinderkledingbeurs. 't Kofschip. Van 10.00 tot 11.30 uur. Donderdag 18 april Scharendijke Ledenvergadering ANBO-Mid- denschouwen. Putmeet. 14.00 uur. Zaterdag 20 april Zierikzee Concert Gotcha. Jongerencen trum Brogum. 22.30 uur. Burgh-Haamstede Jubileumdag tien jaar De Burght. Dinsdag 23 april Kerkwerve Bejaardensoos in verenigings gebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 24 april Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afde ling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Brouwershaven Bijeenkomst NBvP. Tonnen- magazijn. 20.00 uur. Zaterdag 27 april Zierikzee Sessie muzikanten. Jongeren centrum Brogum. 22.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP ZIERIKZEE ROOMPOT BUITEN BRUINISSE WEMELDINGE Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 30 maart 03.40 155 09.45 -165 16.00 167 21.50 -136 31 maart 05.15 160 11.15 -163 17.40 164 23.20 -139 1 april 05.45 165 11.55 -160 18.10 160 23.55 -142 2 april 06.20 168 12.25 -155 18.35 154 30 maart 01.50 161 08.05 -166 14.10 178 20.20 -138 31 maart 02.25 170 09.45 -166 15.45 177 21.55 141 1 april 04.00 177 10.20 -163 16.20 173 22.30 -145 2 april 04.35 179 10.55 -156 17.00 166 23.05 -146 30 maart 04.00 171 09.35 -172 16.25 182 21.50 -145 31 maart 05.40 174 11.10 -171 18.00 177 23.20 -148 1 april 06.15 175 11.45 -168 18.30 170 23.55 -152 2 april 06.45 174 12.25 -164 18.55 162 30 maart 03.40 179 09.45 -179 16.00 191 21.55 -150 31 maart 05.15 186 11.15 -177 17.35 189 23.30 -154 1 april 05.45 191 11.55 -174 18.10 186 2 april 06.20 193 12.30 -170 18.40 179 Springtij: 1 april Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 BROUWERSDAM - De Nederlandse televisie-om roep Veronica is in onderhandeling met de gemeen ten Middenschouwen en Goedereede om de traditio nele strandrace volgend jaar op de Brouwersdam te laten plaatsvinden. Zoals bekend stoot Schevenin- gen dit massale evenement na dit jaar af. Om organi satorische redenen wordt de mogelijke nieuwe loka- tie tweede paasdag aan een nader onderzoek onder worpen. luidsoverlast reageert veront waardigd op de plannen van Veronica. Repmed: „Wij heb ben ons altijd verzet tegen de race. Het is een enorm kabaal en ik spreek dan niet eens over de rommel die achtergelaten wordt. In Scheveningen wordt weken gewerkt door de Haagse Bij de gemeenten Midden- schouwen en Goedereede wor den nog geen uitlatingen ge daan over de mogelijke ver plaatsing van de strandrace. Zoals bekend is er in Scheve ningen veel weerstand ont staan tegen het evenement. De vele honderden motoren trek ken duizenden mensen naar het strand en in Scheveningen is dit menig keer op chaotische taferelen uitgelopen. Het terrein rondom de Brou wersdam wordt door Veronica- medewerker Bob de Jonghe juist daarom zo goed genoemd, omdat deze regio ervaring heeft met een grote toestroom van belangstellenden. Met na me rond de Pinksteren en in de zomertop komen vele duizen den toeristen naar de Brou wersdam toe. Reinigingsdienst om alle afval op te ruimen. Gemeenten ko men voor enorme kosten te staan". En Repmed staat in zijn kri tiek niet alleen. E. S. van der Kaaps (voorzitter van de Ne derlandse Federatie van Fiets- rally's) is sowieso ongelukkig met motorspektakels. „Rond om de Brouwersdam worden steeds meer mogelijkheden ge schapen om rustig te fietsen of zoals wij dat organiseren, ral ly's. Wij vrezen, dat een strand race op de Brouwersdam een negatief imago aan het gebied kan geven. We zullen zeker be zwaar aantekenen bij de beide gemeenten". Maar De Jonghe noemt de kri tiek van Repmed en Kaaps overtrokken. „De heer Repmed heeft inderdaad al vaker aan de bel getrokken. Maar we kunnen zijn bezwaren niet se rieus nemen. Natuurlijk, waar veel mensen zijn, ligt rommel. Maar Veronica is best bereid om mensen in te zetten'die het opruimen. Onze promotie teams werken met name in de zomermaanden. In het najaar zijn ze best bereid de helpende hand toe te steken". Tweede Paasdag worden de eerste proeven gedaan op de Brouwersdam. Gekozen is voor deze dag, omdat er dan veel mensen in de weer zijn. En ge zien de weersverwachtingen zijn er ook vrij veel mensen op en rondom de Brouwersdam. „Dat geeft ons een realistisch beeld. Liever hadden we het met de Pinksteren gedaan, maar de gemeenten stemden hiermee uit orde-oogpunt niet in. We hebben daar vrede mee". Mogelijk een strandrace op de Brouwersdam volgend jaar? DEN HAAG - Staatssecretaris Wallage (onder wijs) is geen voorstander van snipperdagen voor scholieren, zo zei desgevraagd een woord voerder van het ministerie van onderwijs en wetenschappen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2