Beatrix/Clauslinde geplant bij Vrijburg Blijvende steun voor het World Fish Center Dwaallichten en lachspiegels Afscheid Rinus Verhage van Zierikzeese koor Cantare Marlboro Music Show in dorpshuis van Bruinisse Selma Leydesdorff spreekt over Watersnoodramp in '53 Groen randje bij zilveren feest koninklijk paar Willie Bil nieuwe dirigente Kamer van Koophandel bepleit: Tijdens jaarvergadering van Stad en Lande NIEUWSBODE DONDERDAG 28 MAART 1991 NR 24922 5 De octopus (La pio- ige Italiaanse serie. Iet Capitool, Ameri- -ie. Kwislijn. Nieuws. Tik tak, animatiese- 5. Postbus X, jeugdse- TV 1 - Top 30, de 30 kochte singles in Buren, Australische Vlededelingen en pro- iverzicht. Nieuws. Kwislijn. De wonderjaren, 52- ïerikaanse serie. Afl. Weekendfilm: Proud arikaanse tv-film. Première Film en vi- ïieuws. Kunst-Zaken. Aansl. oersen. Vandaag. vislijn. Tijd is geld, program- nensen en geld. - Vrijdagnacht: Ko- Koningen (King of Amerikaanse speel- 961 van Nicholas Ray. Coda, Hubert van ;hen leest voor uit ei- Het kruis (2). Nieuwskrant. Mooi en meedogen- 1150. Programma van de ^Democratische Om- Mededelingen en pro overzicht. Nieuws. De Nijl, 3-delige do- jre. Deel 3: Op reis |pte. Huizen kijken, reeks Lwen, verbouwen en Missa Pro Defunctis, 'rijdag-concert van J. Uitgevoerd door ard Ensemble m.m.v. van Centre de la het ballet Gianna ait Bologna. leven Harry en Merv 's inderdaad terugkeren Ijkt hoe goed die een van de achtjarige |ijn. Vlak voordat hij ontsnappingstouw boomhuis „vliegt" Ie politie die beide die genen, waarmee een :jmt aan het angstige r van het jongetje Ke- felleen thuis bleef. Advertentie te uit-wedstrijd speelde lis in februari in Am- waar het Zeeuwse Bt ieders verbazing won. welfde maand speelde pis ook in Schiedam te- Getemde Feeks. De llgende uitwedstrijd epland voor zondag 1 wordt gespeeld in het lamse Tejatro Popular. ris treedt dan in het erk tegen De Blauwe Op vrijdag 10 mei speelt ris in Zwolle een uit- ijd tegen het Zwolss sportteam Blauw Fin- Het Schouwse Thea- tgezelschap is overigens eds op zoek naar een ei- uzikaal begeleider. De ■n: muzikaal gevoel en ZIERIKZEE - In de achtertuin van het Zierikzeese woonoord De Vrijburg staat sinds dinsdag een Bea trix en Clauslinde. Een boom die daar door de bewo ners werd geplant ter gelegenheid van het zilveren huwelijk van het koninklijk paar. Het idee daarvoor ontstond bij de voorzitter van het bewoners comité, P. A. Boot toen hij op 10 maart op televisie het inter view zag dat werd uitgezonden ter gelegenheid van het zilve ren huwelijk van ZKH koning in Beatrix en prins Claus. Het koninklijk paar liet daarbij blijken dat ze als cadeau voor hun huwelijk het liefst wilden dat er op veel plaatsen bomen zouden worden geplant. „Toen ontstond het idee om ook bij de Vrijburg een boom te planten", aldus de heer Boot. Dat die boom een linde moest zijn was een vanzelfsprekende zaak. „Dat is een traditie die bij het koninklijk huis hoort. Je hebt ook de Wilhelminalin- de en de Julianalinde". Dinsdagmorgen was het zover dat de koninklijke boom in de achtertuin van het woonoord werd geplaatst. Dat gebeurde door de oudste bewoner van de Vrijburg de 87-jarige Johan Hanse en de jongste be woonster mevrouw C. Keste- loo. Voor de heer Hanse was het in twee opzichten een bijzon der dag omdat hij ook jarig was. Voorzitter Boot hield ter gele genheid van de bijzondere ge beurtenis een korte toespraak. Hij herinnerde er aan dat de linde niet alleen een koninklij ke boom is, maar ook vaak wordt gebruikt als een baken op een splitsing van wegen. Een gebruik dat ook in ver band met het koninklijk huwe lijk als symbolisch kan worden gezien. De linde die bij de Vrijburg werd gebruikt was niet meer piepklein. Men had gekozen voor een exemplaar van tien jaar oud dat dus al wat volume had. Na afloop van het planten werd de feestelijke gebeurtenis in de aula van De Vrijburg af gerond met een glaasje oranje bitter. ZIERIKZEE - 'Ik zeg adieu, wij twee, wij moeten scheiden'. Dat was het laatste lied dat het Zierikzeese koor Cantare in studeerde onder leiding van dirigent Rinus Verhage. Een toepasselijk lied derhalve bij het afscheid deze week van Verhage. Hij wordt bij Cantare opgevolgd door Willie Bil. Tijdens de laatste koorrepeti tie van Cantare werd afscheid genomen van Verhage. Namens het koor werd het woord ge voerd door de voorzitter en uit diens woorden bleek dat men bij Cantare zeer gesteld was op Rinus Verhage. Hij volgde ze ven jaar geleden Riet van der Dungen op als dirigent van, toen nog, het Zierikzees Ka merkoor. Na de fusie met de Oratorium vereniging leidde Verhage ver volgens nog drie jaar het toen ontstane Zierikzeese koor Can tare. Als aandenken aan deze zeven prettige jaren kreeg Ver hage een tweetal originele schetsen van Saskia Eggink-du Burck, voorstellende de 'hoge zangers' en de 'lage zangers'. Vervolgens richtte de voorzit ter zich tot Willie Bil, de toe komstig dirigente van Cantare. Daarna was er voor de koorle den gelegenheid om persoon lijk afscheid te nemen van de vertrekkende en kennis te ma ken met de nieuwe dirigent. Op 8 april beginnen de repetities onder leiding van Willie Bil van het thans 32 leden tellende koor. BRUINISSE - Er is van alles te beleven aanstaand (paas)weekend in en om jeugd soos De Pul in Bruinisse. De klapper van het weekend is de Marlboro Music Show zater dag in het dorpshuis. De pre sentatie is in handen van de TROS-discjockey Martijn Krabbé en radio-deejay Mar tin Anders. Het paasweekend in de Bruse jeugdsoos gaat vrijdag van start met de vertoning van de film Pretty Woman op een groot videoscherm. In de hoofdrol actrice Julia Roberts. De zaal gaat open om 19.30 uur. De film begint om 21.00 uur. Zaterdag zoals al gemeld de Marlboro Music Show in het dorpshuis. Deze drive-in show gaat om 19.30 uur van start. Voor de kinderen van 6 tot 12 jaar organiseert De Pul Paas eieren schilderen. Vanaf 14.00 uur zijn de kinderen welkom. Voor de beste 'schilders' zijn prijzen beschikbaar. Maandagochtend 1 april, twee de Paasdag, worden de geschil derde eieren door de Paashaas verstopt in het park van Brui nisse. Vanaf 8.00 uur mogen al le kinderen de paaseieren ko men zoeken. Maandagavond 1 april, tweede Paasdag, is de Pul open en is iedereen wel kom om in de jeugdsoos wat bij te komen van een enerverend paasweekend. ZIERIKZEE - Evenals het vliegveld Midden-Zeeland verdient ook het World Fish Center op Neelje Jans blijvende financiële steun van de provinciale over heid. Dit bepleit de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland in een schrijven aan provinciale staten. Nu een nieuwe ploeg gedepu teerden is samengesteld wijst de Kamer in haar schrijven op een aantal economisch belang rijke punten die de aandacht van het nieuwe provinciaal be stuur verdienen. Eén van de be langrijkste wensen van de Ka mer betreft de spoedige aanleg van een vaste oeververbinding over de Westerschelde en ook is het zaak om een actief acquisi tiebeleid op te starten. De Kamer wijst in haar schrij ven op een recente studie over het Havenschap Vlissingen waaruit een sterk verliesgeven de exploitatie blijkt. Om deze ontwikkeling te keren is een bedrag van 148 miljoen nodig. Investeren in acquisitie activiteiten kan volgens de Ka mer direct rendement opleve ren. Samenwerking met het ha venschap Terneuzen ligt voor de hand. Ook vindt de Kamer van Koop handel dat de provincie geld moet inzetten als aanvulling op de financiële (subsidie)mo- gelijkheden van het ministerie over economische zaken voor het verbeteren van bedrijfsom geving. Hiervoor komen in principe alleen de industriege bieden in de Kanaalzone en in het Sloegebied in aanmerking. Aandacht voor transport en distributie is een ander thema dat extra financiële middelen vraagt. Een en ander houdt volgens de briefopstellers in dat in de eco nomische sector niet kan wor den bezuinigd. Integendeel zelfs, want ook recreatie en toe risme (speerpunten in ons eco nomisch beleid moeten kunnen rekenen op financiële steun. Zeeland moet dan ook extra in vesteren in de economische sec tor om de werkgelegenheid in de provincie veilig te stellen. Een van de mensen van Scapino in actie met een aantal leerlingen van de Beatrixschool. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Dwaallichten, lachspiegels, ijsco's, witte wuven, draken en trollen. Dat alles was dins dag te zien in de school voor bijzonder onderwijs, de Beatrixschool te Zierikzee. In het kader van een schoolpro ject voor de ZMLK (Zeer Moei lijk Lerende Kinderen) en de MLK (Moeilijk Lerende Kinde ren) afdelingen werd de school bezocht door mensen van het Scapino Ballet uit Amsterdam. Gedurende de ochtenduren be dachten zij met elk van de zes groepjes leerlingen een dans en bijpassende kleding. De the ma's hiervan, dwaallichten, lachspiegels, ijsco's, witte wu ven, draken en trollen, vorm den onderdeel van een grotere, sprookjesachtige voorstelling. Een voorstelling die tussen 14.30 en 15.00 uur voor ouders, leerkrachten en medeleerlin gen werd opgevoerd in de gym nastiekzaal van het schoolge-* bouw. Het doel van het project met het Scapinoballet was om de kinderen te stimuleren zich door middel van improvisatie te uiten en met materiaal bezig te zijn. ZIERIKZEE Expositie Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar in het ge bouw van de RSG Professor Zeeman werk van een aantal HAVO-eindexamenkandidaten tentoongesteld. Het betreft hier de werkstukken voor het vak handvaardigheid. Deze werkstukken zijn van 9 tot en met 12 april te zien. Deze expo sitie wordt 9 april om 19.15 uur geopend. Concert In de aula van de Rijksscholen gemeenschap Professor Zee man wordt dinsdag 9 april een klein concert gegeven. Dit con cert wordt gegeven door een aantal HAVO-eindexamenkan didaten muziek. Ook het dixie- landorkest The Wolverine Wob blers zal van de partij zijn. BURGH-HAAMSTEDE Collecte De onlangs gehouden collecte voor Simavi heeft in Burgh- Haamstede in totaal 1716,85 opgebracht. Gevers en collec tanten hartelijk dank. HAAMSTEDE Actie De onlangs gehouden actie van de Stichting Mensen in Nood heeft in de regio in totaal 8000 kilo kleding opgeleverd. RENESSE Collecte De Simavi-collecte in een ge deelte van Renesse heeft 173,80 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. De Simavi is nog op zoek naar ie mand die jaarlijkse collecte wil organiseren in geheel Re- nesse. Voor meer informatie: P. de Winter (04120-47778) Paaseieren Wie tweede Paasdag op 'eieren- jacht' wil dient zich omstreeks 10.00 uur te vervoegen bij res taurant Het Wapen van Renes se in Renesse. Dit jaar zijn de eieren verstopt in de buurt van de Jan van Renesseweg. Het ei- erzoeken in Renesse is een jaarlijks terugkerend evene ment. Ophaaldagen rommelmarkt Op de zaterdagen 6 en 27 april worden in Renesse tweede hands spullen opgehaald ten behoeve van de rommelmarkt die wordt gehouden tijdens de Renessedag op zaterdag 11 mei. Omdat de organisatoren van het evenement eerder nog niet beschikten over een opslag ruimte, werd de bevolking ge vraagd om de tweedehands spullen vast te houden tot de ophaaldagen. Men hoopt dat de mensen hieraan massaal ge hoor hebben gegeven zodat het ontbreken van een opslagruim te niet van invloed zal zijn op de omvang van de rommel markt." Het evenement was vo rig jaar goed voor een derde van de opbrengst van de Renes sedag. Kampweek CJV De kampweek van het CJV Sa men Verder uit Zierikzee is dit jaar van 27 juli tot en met 3 augustus. Voor de deelnemers van 6 tot 9 jaar duurt de kamp week tot dinsdagavond terwijl de groep 10- tot 15-jarigen een hele week deelneemt. Het kamp vindt plaats in het CJV- kamp aan de Rampweg te Re nesse. Nadere informatie en opgave via telefoonnummer 01110-17671. NOORDWELLE Nieuwe puppycursus Op dinsdag 9 april gaat in Noordwelle een puppycursus van start. Belangstellenden kunnen hieraan deelnemen met een pup vanaf ongeveer 10 weken oud. De cursus wordt gegeven door mevrouw Van Overbeeke op een terrein aan de Weilandweg 4. Nadere infor matie en opgave via telefoon nummer 01116-2038. Diverse voorgezette cursussen betref fende het omgaan met honden gaan in september van start op sportpark Bannink te Zierik zee. BROUWERSHAVEN/ ZONNEMAIRE Collecte De onlangs gehouden Simavi- collecte heeft in Brouwersha ven 440,45 opgebracht. In Zonnemaire werd 155,80 op gehaald. Met de opbrengst van de collecte kunnen medische projecten in 35 ontwikkelings landen worden gesteund. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwen bezig met pergamano Pergamano, het maken van fi guren van perkamentpapier. Dat stond centraal tijdens de bijeenkomst van de afdeling Brouwershaven van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen. De afdeling kwam bijeen in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Onder lei ding van de heer van de Kamp uit Middelharnis lieten de NBvP-leden zich de pergama- no-techniek bijbrengen. Een vorm van creativiteit die werd ontwikkeld door de nonnen in Spaanse kloosters. Als ba sismateriaal gebruikten zij echt perkament. Later kwam de pergamano-techniek terecht in het Zuidamerikaanse Co lombo en vandaaruit verbreid de het zich naar Nederland. Er was veel belangstelling voor de pergamano-avond in het Ton nenmagazijn. De volgende bij eenkomst van de NBvP is op 24 april. Dan komt de heer Cats- ZIERIKZEE - Mevrouw Selma Leydesdorff is door het bestuur van de Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland uitgenodigd voor het houden van een lezing over de Watersnoodramp in '53. Deze lezing maakt deel uit van de voorjaarsvergadering die vrijdag 12 april in de Concertzaal in Zierikzee wordt gehouden. Aanvang 19.30 uur. Mevrouw Leyesdorff die na de pauze achter het spreekgestoel te zal plaatsnemen is verbon den aan het Documentatiecen trum voor de nieuwste geschie denis van de Universiteit van Amsterdam. Zij houdt zich vooral bezig met de oral histo ry (de mondeling overgelever de geschiedenis). Van haar hand verscheen het boek We hebben als mensen geleefd. Een boek waarin de Jodenver volging wordt beschreven. Ge let op het feit dat Schouwen- Duiveland door de Waters noodramp zo zwaar getroffen werd zal de historica tijdens haar lezing de nodige aandacht aan de gebeurtenissen op het eiland besteden. Voorafgaande aan deze lezing wordt het huishoudelijk ge deelte afgewerkt. Daarbij komt onder meer het jaar verslag over 1990 aan de orde. In dat jaarverslag worden de activiteiten van het afgelopen jaar opgesomd, zoals de in spanningen van Stad en Lande voor het behoud van het oude vakwerkhuis in 't Vrijpoortje. Meer succes had Stad en Lande met zijn bezwaren tegen het plan Dreef in Renesse. Dit plan heeft geen doorgang gevonden. Wat het ledenbestand betreft groeide het aantal Stad en Lan ders tot 746 personen. In totaal dertig nieuwe leden konden worden bijgeschreven. Ver heugd was het bestuur van Stad en Lande over het feit dat de gemeenten op Schouwen- Duiveland zich bereid ver klaarden om subsidie te geven voor de vrij hoge kosten van het Veldnamenboek, waarvan vorig jaar het vierde en laatste deel verscheen. UTRECHT - De automarkt in Utrecht heeft mogelijk zijn langste tijd gehad. Het college van b en w van Utrecht neemt uiterlijk op 1 juni een besluit over het voortbestaan van de markt, waarvan omwonenden veel hinder ondervinden. man uit Wolfaartsdijk praten over het leven van Jacob Cats. KERKWERVE Bijeenkomst NCVB De afdeling Kerkwerve van de, NCVB kwam in het dorpshuis Zuudènde bijeen voor haar maandelijkse ledenbijeen komst. Vice-presidente Stou- ten-Van de Goot opende de ver gadering met gebed en met en kele huishoudelijke medede lingen. Het jaarlijkse reisje gaat naar Breda en Oosterhout en is gepland op 7 mei. Men gaat daarbij onder meer een di amantgalerij bekijken en pot- tenbakkende paters bezoeken, De heer Katman uit Wol- phaartsdijk verzorgde tijdens de bijeenkomst van de NCVB een liturgisch programma. Aan de hand van dia's kreeg men in formatie over de Sint Janskerk in Gouda waar gebrandschil derde ramen het evangelie ver kondigen, van de geboorte tot de kruisiging en opstanding van Jezus. De liturgie werd af gewisseld door samenzang en gedichten. Na de symbolische excursie werd de bijeenkomst besloten met dankgebed door mevrouw Stouten. NIEUWERKERK Oud papier Ten bate van de zending is er zaterdag 30 maart gelegenheid om oud papier te brengen in ge bouw Salem aan de Molen straat te Nieuwerkerk. Van 9.30 tot 11.00 uur kan men er te recht. OUWERKERK Collecte De collecte voor Simavi, de vereniging voor directe steun aan medische projecten in ont wikkelingslanden heeft in Ouwerkerk 398,90 opge bracht. De collecte vond plaats met behulp van vier collectan ten. Zij en allen die via hun gift aan dit resultaat hebben mee gewerkt worden hartelijk be dankt. BRUINISSE Havennieuws Vorige week heeft de YE 32 zijn plaats op de scheepshelling van Van Duivendijk ingewis seld voor de ZZ 8 „Levina Wil- helmina" van de firma Schot bv. Het schip ondergaat een knip- en scheerbeurt en mon teurs van Padmos verrichten enkele onderhoudswerkzaam heden aan dit in 1980 door Pad mos afgebouwd mosselvaar tuig. De voor-de-wal-visser YE 32 van Prins en Dingemans is meteen vanaf de scheepshel ling van Van Duivendijk ver huisd naar de werf van Maas kant waar men een viertrom- melige luchtlier aan het schip plaats en enkele reparatie werkzaamheden uitvoert. Simavi-collecte De opbrengst van de Simavi- collecte in Bruinisse bedroeg f 1.330,-. De landelijke inzame lingsactie stond in het teken van de verbetering van het me disch transport in de Derde We reld. Met de opbrengst kunnen medische projecten in 35 ont wikkelingslanden worden ge steund. Alle gevers en collec tanten worden hartelijk bedankt. Jaarvergadering Meer doorzichtigheid van de activiteiten van het bestuur, was de klacht die op het be stuur van Christelijke basis school Op Dreef werd afge vuurd tijdens de jaarvergade ring die onlangs werd gehou den. De kritiek werd door di recteur Groeneveld ontkracht door uit te leggen dat vooral de oudercommissie en de mede- zeggensschapsraad de organen zijn waar er klachten kenbaar gemaakt kunnen worden of vragen gesteld kunnen worden tijdens de rondvraag. Boven dien verklaarde voorzitter Van Beveren dat het bestuur altijd voor vragen en klachten openstaat. Ook bestonden er klachten over het feit dat er door het bestuur kandidaten gesteld worden terwijl die vol gens het bestuur beter door het publiek gekozen kunnen wor den. Onderwijzer Vleugel ant woordde hierop dat het be stuur verplicht is kandidaten te stellen en dat het publiek dan met tegenkandidaten kan komen. Volgens wethouder J. Huizer zit de frictie in het feit dat het bestuur moeite doet om kandidaten te zoeken terwijl er mensen zijn die best in het be stuur zouden willen, Op de balans van de Christelij ke basisschool is een schuld van 150.000 gulden verdwenen; de langlopende schuld bestond uit ee waarborgsom die nu te ruggestort is naar de bank. Op de kortlopende balans kwam de school op een nega tief saldo van 7.558,-. Bij ge brek aan tegenkandidaten werd het bestuur bij acclama tie herkozen. Voor de medezeg genschapsraad kwam mevr. C. Flikweert-van der Wekken in de plaats van mevr. C. Oomens- Dekker. I. Wiebrens en J. van den Ouden-Koopman traden af uit de oudercommissie; als nieuwe leden werden Y. Kole- Wiebrens en A. de Ronde-Kik gekozen. Kinderen uit groep acht presenteerden de aanwezi gen een aantal sketches en lied jes rondom het thema: voeding en voedsel. Directeur van de school, Groeneveld gaf de ou ders mee, op vandalisme te let ten dat aan sommige routes van het dorp grote vormen aan neemt. GOES Orgelconcerten De commissie Kerkconcerten van de Grote Kerk in Goes heeft ook voor dit seizoen een aantal orgelconcerten op het programma staan. Deze serie begint traditiegetrouw op maandag 1 april (tweede paas dag). Dit eerste concert, dat om 20.00 uur begint wordt zoals al tijd verzorgd door de organist Kees van Eersel van de Grote Kerk. Het eerste gedeelte van dit Paasconcert bestaat uit be werkingen van Paasliederen. Nieuw zijn de twee koraal voorspelen van Van Eersel naar gezang 214 en gezang 205. Van Eersel schreef deze voorspelen voor het Liedboek voor Ker ken. Het concert wordt beslo ten met een integrale uitvoe ring van de eerste Symphonie van Louis Vierne. Cursus De Reformatorische Bijbel- school uit Zeist verzorgt in Goes de korte cursus Zout der aarde. Deze cursus is gericht op de toerusting in het evangelisa tiewerk van kerkelijke ge meenten. Tijdens de cursus gaat het vooral om de vraag hoe we hindernissen in het leg gen en onderhouden van con tacten met andersdenkenden kunnen overwinnen. Ook aan de orde komt de vraag welke boodschap rand- en buitenker- kelijkeh aan de kerk hebben. De cursusochtenden worden gehouden op de zaterdagen 13 en 27 april in de Christelijke Gereformeerde kerk aan de Bergweg in Goes. Voor meer in formatie of opgave: P. J. de Schipper (01100-27787). MIDDELBURG Vergadering De afdeling Zeeland van de Confessionele Vereeniging in de Nederlandse Hervormde Kerk houdt woensdag 10 april een bijeenkomst in de Getuige- niskerk in Middelburg. Deze bijeenkomst begint om 19.45 uur. Als spreker is uitgenodigd ds F. Joh.'Veldman uit Houten. Deze zal spreken over het the ma Hoe mogen we spreken over en met God. Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord- en Midden-Zeeland biedt met het IMK de mogelijkheid tot het volgen van een cursus verkoop technieken. Deze cursus die de titel Succesvol Verkopen in de Detailhandel draagt wordt 16 en 23 april en 7 en 14 mei gege ven in het gebouw van de Ka mer van Koophandel aan de Buitenrustlaan. De bijeenkom sten die tweeëneenhalf uur du ren beginnen steeds om 19.00 uur. Deze cursus beoogt het ge bruik van verkooptechnieken in de praktijk. Tijdens de bij eenkomsten worden vaardig heden aangereikt om artikelei genschappen te vertalen in voordelen voor de klant. Aan de hand van herkenbare prak tijkvoorbeelden en met behulp van videosimulaties krijgen de deelnemers de gelegenheid om hun verkoopvaardigheden te verbeteren. Aan de orde komen onderwerpen als. verkopen (een transactie tussen twee perso nen), de opbouw van een ver koopgesprek, koopweerstan den en koopbeslissingen en het klantvriendelijk afsluiten van een verkoopgesprek. Slachtofferhulp De Stichting Slachtofferhulp Zeeland houdt op 15 mei een studiedag over slachtofferhulp in Zeeland. De themadag be gint om 09.30 uur in de Schouwburg te Middelburg. Er worden inleidingen verzorgd door A. A. Smeels (korpschef regionale politie Zeeland), prof mr M. S. Groenhuysen (voorzit ter Landelijke Organisatie Slachtofferhulp), E. M. Bo- gaert (plv hfd sectie jeugdza ken en hulpverlening politie Zeeland), mr A. Kosto (staats secretaris van justitie) en ing O. H. Boom (voorzitter Slacht offerhulp Zeeland). Daarnaast is er een zevental workshops.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5