Verlies voor eerste dames- en herenteam VV Delphi Mevo '80 training :nesse op Meer ijver bezorgt tweede team Delphi Mevo winst op VV Kwiek Ouwerkerk mazzelt: 1-2 Sport-braces belangrijk middel ter voorkoming van blessures Dreischor lijkt niet te willen promo verent?) Adri Zwartepoorte overleden CHE NIEUWSBODE voldoende trainings- Renesse steeds meer ijd zien we de 'bad- rnent van die tweede ongste (uit)wedstrijd e Renessenaren op- ,,Op een gegeven mo- ie niet meer opbren- we te weinig met el- der Kees Verweel de laat opgemerkt en ver- ;n in de rechter beneden- 1-0. Eén minuut later het alweer gelijk. A- >r Remco Kanters draaide zijn linker voet de bal van- punt van het strafschop- :d keurig in de verste hoek len: 1-1. ten 1-1 ruststand kon Re- ook na de hervatting nog kwartiertje het hoofd bo- water houden. Toen ver- m evenwel de concentratie jïgon men onderling steeds - commentaar op elkaar te n. Tben in de 15e minuut :ha van de Hoek in eigen werkte (2-1), lagen ze defi- uit de wedstrijd. Het werd nog ongeveer twin- ninuten onderbroken van een niet alledaags en lu- voorval. Scheidsrechter Kooman moest namelijk Igedwongen in de 30e mi- met een spierblessure uit- bn. Na het vinden van een scheidsrechter kon ..nannen in de slotfase nog keer scoren; eindstand 3-1. yeg reageerde op een voor van broer Marcel de Vlie- RCS rook vooral in die eer periode haar kansen maar - de score vooralsnog niet verder op de voeren. de theepauze was het Ro ta Risco die in de 7e minuut dieptepass van laatste man Stouten over de doellijn ;en de twee staanders tikte: Drie minuten later was Jan pers succesvol uit een cor- van Edwin de Vlieger: 2-2. fout van Zonnemaire in de minuut betekende de win- Ide treffer voor RCS: 3-2. j minuten voor het eindsig- 1 kwam Edwin de Vlieger ■en voor de keeper en speel- ieze door de benen. De bal imboleerde evenwel nog net [de hiel van de doelman, irdoor deze net naast rolde. MAANDAG 25 MAART 1991 NR 24920 "f STERDAM - De Nederland- honkbalkampioen Pirates het komende seizoen weer chikken over de Amerikaan Itt Khoury. De vroegere pro- lional maakte vorig jaar in- k door zijn prestaties aan g. Hij voerde de hoofdklasse in hits, homeruns en bin- Igeslagen punten. Khoury 1 ook een aanbieding om in lië te gaan spelen. led. Boys 2 16 10 delburg 4 16 Isw. Boys 2 17 jnburg 2 18 Isingen 3 16 likzee 3 17 y Ambon 2 16 Is 3 17 ;las B 1 5 21 45 - 2 7 16 25 - 5 7 15 34 - 5 9 13 34 - 2 10 10 26 - 4 10 10 29 - 0 12 8 22 - 1 13 7 16- 25 28 37 54 40 43 51 44 1 Sport 4-Zierikzee 4 0-2 Üs 4-Dreischor 4-3 y Ambon 3-Domburg 3 10-1 ■esse 2-Volharding 2 1-1 jmr 2-Patrijzen 3 1-2 ]g Ambon 3 lischor Jij zen 3 I. Sport 4 L| jrikzee 4 Is 4 Iprmannen 3 Jesse 2 harding 2 pur 2 mburg 3 <las E 17 12 15 10 15 10 2 27 56 - 3 22 85 - 3 22 43 - 3 19 31 - 7 19 30 - 7 15 42 - 8 13 25 - 9 11 26 - 8 10 35 - 8 9 19 - 11 5 23 - 21 34 19 20 34 52 36 52 48 31 Iharding 4-Cortgene 2 3-1 lesse 3-Hansw. Boys 4 3-3 werkerk 2-Luctor '88 3 2-5 J 7-Zonnemaire 3-2 rikzee 6-Patrijzen 4 1-10 fctor '88 3 jpsw. Boys 4 7 werkerk 2 hnemaire ^rijzen 4 jadend. 2 jiesse 3 Jharding 4 ïtgene 2 rikzee 6 klas F 17 15 17 13 16 11 16 11 1 31 87 - 3 27 88 - 4 23 98 - 5 22 59 - 5 18 54 - 8 14 51 - 9 13 44 - 10 10 35 - 11 8 24 - 0 12 2 12 6 36 4 21 21 36 31 45 34 49 54 81 81 92 67 :rijzen 5-Robur 3 1-0 Iharding 3-Cortgene 2-1 nsw. Boys 3-Renesse 4 1-1 rikzee 5-Lewed. Boys 3 5-5 trijzen 5 rtgene nsw. Boys 3 wed. Boys 3 Seischor 2 ■bur 3 •rikzee 5 ilharding 3 ctor '88 4 nesse 4 ;»es 5 15 11 15 9 16 8 15 7 15 8 15 7 17 6 16 6 16 5 17 4 15 1 3 10 1 13 22 41 - 21 45 - 20 35 - 19 45 - 17 36 - 16 36 - 16 44 - 15 41 - 12 22 - 11 35- 3 20 - 24 15 17 26 27 29 54 44 59 48 58 Het Kwiek-blok pareert succesvol een aanval van Delphi Mevo'80, dat deze derby wist te winnen met 1-3. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De eilandelijke volleybalderby tussen het eerste herenteam van VV Kwiek en de reserves van VV Delphi Mevo '80 is door laatstgenoemde met 1-3 gewonnen. De winst van de Zierikzeeënaren moet voornamelijk worden toe geschreven aan een betere service en pass dan bij de 'thuisspelende' Bruenaren. Tevens toonde VV Delphi Mevo '80 2 meer ijver in tegenstelling tot de opponent. Het eerste damesteam van VV Kwiek boekte een beter resultaat. De uitwed strijd tegen Vovero werd met 1-3 gewonnen. De Bruenaren moesten het te gen de Zierikzeeënaren stellen zonder de inzet van spelverde ler Peter van de Boogaard en André Groenendijk. Een en an der betekende dat Kees Arens- man slechts overbleef de set ups te verzorgen. „En ik voelde dat het vandaag niet zo goed ging", vertelde Arensman na dien. Omdat laatstgenoemde tevens trainer is van dë blauw hemden had deze streekderby overigens toch al een bijzonde re lading. Prikballen In de openingsset gaven beide ploegen elkaar weinig toe en ging de score gelijkmatig om hoog. Delphi Mevo '80 2 scoor de in deze fase relatief veel middels bekeken en altijd moeilijk te verdedigen prik ballen. Daarbij toonden zij een buitengewoon straffe verdedi ging. Iets wat bij andere wed strijden wel eens stukken min der bij hen is. De Bruenaren konden wel tel kens nét even iets voorblijven. Via 6-4, 10-7 en 12-9 belandde de eerste set toch nog in een spannend slot. VV Kwiek be hield de voorsprong en won de set met 15-13. In de tweede set begon VV Kwiek enigszins aan aanvalskracht te verliezen. Daar de Zierikzeeënaren nu een betere services tentoon spreidde namen zij het initia tief langzaam maar zeker over. Dit resulteerde erin dat Delphi Mevo '80 2 nu de laatstje punt jes wist te scoren en zodoende een 11-15 setwinst' realiseerde: 1-1. Ook in de derde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Bij een 9-7 voorsprong lieten de 'mosselvissers' het ineens glip pen. Aanvallend gingen zij en kele keren in de fout, waardoor de opponent naar een regel rechte 8-15 setwinst togen: 1-2. Irritatie De vierde en beslissende set gaf ongeveer eenzelfde beeld te zien. De Zierikzeeënaren na men wederom het voortouw, maar halverwege kreeg VV Kwiek ineens de geest en liep plotseling uit naar een 12-8 voorsprong. Door enige irrita tie vanwege beslissingen over touché-ballen zakte ze terug, waarvan Delphi Mevo '80 dankbaar gebruik wist te ma ken en de wedstrijd snel en ij verig uitspeelde in eigen voor deel: 12-15. Eindstand derhalve 1-3. De beste dames van volleybal vereniging Kwiek wisten een tevredenstemmender resultaat te bewerkstelligen. De uitwed strijd tegen Vovero werd ver dienstelijk met 1-3 gewonnen. In de eerste set werd meteen het visitekaartje afgegeven. Hoewel de strijd grotendeels gelijkmatig verliep konden de Bruse dames door sterk aan- valswerk en een beter functio nerend blok een 13-15 setwinst behalen. In de daaropvolgende set ge lukte het Vovero middels voor namelijk verschillende tacti sche ballen een 12-8 voorsprong te nemen. VV Kwiek liet dit evenwel niet op zich zitten en DREISCHOR - Het lijkt wel of het eerste elftal van SV Drei schor niet wil promoveren Week na week wordt er van de meest zwakke tegenstanders verloren. Ook zondag moest de winst aan het thuisspelende Goes 4 gelaten worden: 4-3. Juist over het niet willen pro moveren gaan de afgelopen week enkele geruchten. Met name Dreischor-trainer Ko Willemse raakte na het opvan gen van deze praatjes danig opgewonden. ,,Het zelfvertrouwen is weg bij Dreischor. En dat komt denk ik met name omdat het bestuur van plan is, wanneer Dreischor zal promoveren, alsnog de KNVB gaat verzoeken in de derde klasse te mogen blijven. Zoiets werkt toch door op de jongens denk ik. Dat bewijzen de laatste drie wedstrijden wel", aldus een ontstemde Wil lemse. Consequenties Navraag bij Dreischor-voorzit- ter Adrie Geelhoed leert inder daad dat het bestuur met der gelijk plannen rondloopt. „Het ls echter nog niet geheel zeker dat zo'n verzoek wordt inge diend. Voorlopig hebben we slechts bij de KNVB navraag gedaan wat de consequenties sijn wannéér we zoiets wensen. Het blijkt nu echter dat we dan vocht zich dapper terug tot 12- 12. Enkele persoonlijke fouten aan Bruse zijde zorgden er evenwel voor dat de gastvrou wen alsnog deze set in winst omzetten: 16-14. De resterende twee sets kwamen vervolgens weer geheel en al op naam van W Kwiek. Wel moest in de voorlaatste set nog fel strijd geleverd worden, maar met succes. Een 10-15 set winst was hun deel. In de vier de en laatste set was Vovero to taal verslagen en uitgeblust. VV Kwiek liep nu vrij eenvou dig uit naar een 3-15 setwinst en zodoende 1-3 partij-zege. LONDEN - De Engelse Associ atie van Profvoetballers heeft Mark Hughes gekozen tot voet baller van het jaar. De aanval ler van Wales en Manchester United is de eerste speler, die voor de tweede keer werd uit verkoren. KRIMPEN A/D IJSSEL - Het eerste herenteam van de Zierikzeese volleybalvereniging Delphi Mevo '80 heeft uit de wedstrijd tegen Schovocomca één puntje weten te peuren. De uitwedstrijd tegen de subtopper ging verloren in een 3-2 nederlaag. Coach Roel Kok moet evenwel concluderen dat zijn ploeg na enkele min dere wedstrijden nu weer een stijgende lijn te pakken heeft. „In plaats van tweeëneenhalve set kunnen we het nu vier sets aan", verklaarde hij na afloop. De damesselectie van de blauwhemden gingen min of meer kansloos, maar verdiend, ten onder tegen het op papier veel zwakkere Sliedrecht Sport 3: 3-0. Omdat VV Delphi Mevo '80 ein delijk weer eens compleet kon aantreden, was coach Kok in de 'riante' gelegenheid einde lijk weer eens met wissels te kunnen werken. Zo startten de twee dienstplichtig militairen Gerrit van Splunder en Michel van Sluys onder meer in de eer ste set op de bank als zijnde pinch-hitters'. Van Splunder werd overigens door zijn coach 'gespaard' omdat hij enige da gen daarvoor selectiewedstrij den had gespeeld ter verkrij ging van een plaatsje in het mi litaire volleybalteam dat naar de WK mag. Redelijk „Gerrit heeft het jammer ge noeg net niet gered. Maar wat leuk is, is dat tegen hem gezegd is dat hij zéker hoger kan spe len met zijn kwaliteiten", ver telde Kok enigszins trots. Bij vlagen werd door de Zierik zeeënaren redelijk volleybal tentoongespreid. De openings set betekende echter meteen het eerste verlies. Schovocom ca kwam goed uit de startblok ken en won met 15-12. In de tweede set stelde coach Roel Kok meteen zijn twee 'ge heime wapens' Van Sluys en Van Splunder op. En niet zon der succes. Dankzij de inbreng van twee voornoemde volley ballers gelukte het VV Delphi Mevo '80 nu een 11-15 setwinst te grijpen. Dit betere spel kon ook in de derde set worden voortgezet. Hetzelfde team boekte ook nu een setwinst, te weten 12-15. Hoewel ook in de tweede en derde set eerst een achterstand weggewerkt diende te worden, werden de Zierikzeeënaren ook in de vierde set opnieuw op achterstand gespeeld. Nu gelukte het ze evenwel niet hierin verandering te brengen. Wel stonden de discipelen van Kok nog even met 10-11 voor, maar uiteindelijk werd met 15- 13 verloren. Tussenstand: 2-2. Een attenter verdedigend Schovocomca en middels ster ke passing werden de bezoe kers in de vijfde set, volgens het tie-break systeem, com pleet afgetroefd. Vlot speelden de gastheren zich naar een 15- 10 setwinst en zodoende 3-2 partij-zege. „We hebben nog drie wedstrijden te gaan voor dit seizoen, en dan moeten we toch zeker nog vijf punten kun nen pakken", sprak een opti mistisch gestemde Roel Kok na afloop. Het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 speelt van avond, maandag, nog een be kerwedstrijd tegen eerste klas- ser WHV in Asperen. Wanneer hier onverhoopt een overwin ning behaald kan worden, plaatsen de Zierikzeeënaren zich voor de halve bekerfinale. Damesteam Het eerste damesteam, dat voor aanvang tegen Sliedrecht Sport 3 een tweede plaats op de ranglijst bezette, speelde een slechte wedstrijd. Geheel ver diend werd de uitwedstrijd in Sliedrecht met 3-0 verloren. Een collectief falen was hier van de directe aanleiding. Wei nig samenwerking en 'strope rig' volleybal zorgden ervoor dat de gastvrouwen van begin gen tot einde domineerden. Wel wisten de Zierikzeese da mes telkens een voorsprong te nemen. Zo ook in de eerste set. Sliedrecht Sport 3 wist even wel een 4-9 achterstand succes vol om te buigen in een 15-10 set winst. De tweede set idem dito. Wederom werd een achter stand vlot weggewerkt en kon opnieuw met 15-10 gewonnnen worden. Delphi Mevo '80 zakte in de derde set helemaal weg en hoewel niet met grote cijfers werd ook nu verloren: 15-13. Het tweede damesteam van VV Delphi Mevo '80 wist haar uit wedstrijd tegen Ibis 3 met 0-3 te winnen. GROEDE - Het eerste elftal van de SV Ouwerkerk behaalde in de uitwedstrijd bij de SV Groede een fortuinlijke 1-2 overwinning. De ploeg van trainer Peter Goedegebuure speelde één van de slechtste zo niet de slechtste wedstrijd van het seizoen. Behou dens het eerste kwartier kon de ploeg niet impone ren en kon het geen enkel moment de hoge klasse ring waarmaken. Trainer Goedegebuure had na afloop geen directe verklaring voor het slechte presteren van zijn ploeg. „Ik denk dat het voornamelijk onderschatting is geweest en daardoor man keerde het bij een aantal jon gens aan de juiste instelling die zo'n wedstrijd met zich meebrengt. Groede had vorige week koploper Domburg op een 1-1 gelijkspel gehouden dus weet je eigenlijk vooraf al dat het een moeilijke tegenstander kan zijn als je niet snel vol doende afstand neemt van zo'n ploeg". „We hadden daarom ook afge sproken dat we fel en agressief zouden starten om zodoende de thuisclub in de verdediging te drukken. Daarbij zou het zaak zijn om vroeg in de wedstrijd te scoren en als het even kon hadden we binnen een half uur op een 2-0 of 3-0 voorsprong moeten staan", vervolgde Goe degebuure. De beginfase begon inderdaad zoals afgesproken. Ouwerkerk trok vanaf de eer ste minuut het initiatief naar zich toe en kwam reeds in de zesde minuut op voorsprong. William Remeeus plaatste een vrije trap precies op het hoofd van Peter Bezemer die met een goed gerichte kopbal zijn ploeg op 0-1 zette. Hierna had het binnen een kwartier beslist kunnen zijn, ware het niet dat Peter Beze mer en Erik Bleiji een viertal goede mogelijkheden onbenut lieten. Groede scheen moed te putten uit het missen van de kansen der Ouwerkerk- aanvallers en begon te beseffen dat er mogelijkheden aanwezig waren om het Ouwerkerk nog danig lastig te gaan maken. In de 38e minuut slaagde de thuis club hier inderdaad in. Onno dig balverlies van Erwin van de Maas leidde de gelijkmaker in: 1-1. De tweede helft was hierna nog nauwelijks om aan te zien. Van twee kanten werd er enorm veel balverlies geleden en kan sen deden zich niet of nauwe lijks voor. Toen beide ploegen zich blijkbaar bij een 1-1 stand hadden neergelegd, kwam Vrouwe Fortuna de Ouwerker- kers een handje toesteken. Een voorzet vanaf de linkerkant werd ongelukkigerwijs door een Groede verdediger achter zijn eigen doelman gewerkt: 1- 2. Een gelukkige overwinning dus voor de Ouwerkerkers na een slechte partij voetbal. AMSTERDAM - Adri Zwarte poorte, erelid van de Konink lijke Nederlandse Wielrenu- nie, is zaterdagnacht op 74- jarige leeftijd overleden. Zwartepoorte is één keer in zijn loopbaan Nederlands kampioen achter de grote mo toren geweest, in 1940. De over ledene is jarenlang lid van de sportcommissie van de KNWU geweest in de periode dat de stem van oud-sporters niet ge regeld'klonk binnen de Unie. weer helemaal opnieuw in de vierde klasse moeten begin nen. Persoonlijk vind ik dat nogal wat en daarom zullen we toch proberen iets anders te vinden", aldus de praeses. Hét probleem waarmee Drei schor volgend seizoen name lijk ook te maken krijgt is het feit dat, door vertrekkende spelers, slechts één elftal op de been gebracht kan worden. Me de hierdoor wordt er aan een dergelijk verzoek gedacht. „Maar we kunnen nu ook nog proberen met het tweede (4e klasse F, red.) te promoveren. Zodoende kunnen we volgend seizoen alsnog in de derde klas se uitkomen", aldus Geelhoed, die kon mededelen dat Jan Pankow reeds aangekondigd heeft volgend seizoen te zullen vertrekken. Tegen Goes 4 kwam Dreischor in de 2e minuut van de eerste helft op 1-0 achter. Tijdens de resterende 43 minuten gelukte het de Goesenaren nog twee keer het Dreister doel te vin den. Het werd 2-0 uit een toege kende penalty en 3-0 uit een omstreden buitenspelsituatie. Na de hervatting werd het via Wim van de Linde in de 4e mi nuut 3-1. Hattrick Eén kwartier voor rust bete kende een lobje over de keeper een 4-1 achterstand voor trai ner Willemse en de zijnen. Een aanval via onder andere Jan Witte en Chris Tbttero werd in de 38e minuut keurig afgerond door wederom Wim van de Lin de: 4-2. Vlak voor tijd gelukte het Van de Linde zelfs nog een hattrick te scoren. Uit een voorzet van Serge Bos maakte Van de Linde opnieuw af: 4-3, tevens eindstand. ZIERIKZEE - „Blessures, blijf ze de baas". Onder dit motto wordt momenteel een landelijke voorlich tingscampagne gevoerd ter bestrijding van sport blessures door het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid. De campagne duurt tot 1992 en wordt gesteund door de overheid. Reden om deze campag ne te voeren is het onvoorstelbaar grote aantal sportblessures per jaar. Zo'n 2,5 miljoen sporters lo pen tijdens het beoefenen van hun geliefde sport een of andere blessure op, waarvan 1,2 miljoen de hulp moeten inroepen van Eerste Hulp, huisarts of speci alist. Verstuikingen en verrekkingen, vooral van de enkel, komen het meest voor. Als gekeken wordt naar de kosten die sportblessures met zich meebren gen is er reden genoeg om het aantal sportblessures terug te dringen. „Sport is sociaal gezien een be langrijk gebeuren", zegt C. R. van den Hoogenband, spor tarts bij PSV te Eindhoven. „Als men door een blessure voor kortere of langere tijd uit de running is, heeft dat ook sociaal-economische gevolgen. Dat kost per jaar 4 miljoen gul den aan arbeidsverzekeringen en in totaal 4,1 miljard gulden als we ook de kosten van de ge zondheidszorg erbij rekenen. Het is goed daar enige invloed op uit te oefenen". Hoewel bles sures niet geheel uit te sluiten zijn bij sportbeoefening, voor al bij contactsporten zoals voetbal en zaalsporten, is Van den Hoogenband van mening dat de sporter er in hoge mate zelf verantwoordelijk voor is om blessures te voorkomen. „Bij sport moet je je verstand gebruiken; sport is leuk, maar laat het leuk blijven", is zijn advies. Maatregelen Diverse maatregelen kunnen het aantal sportblessures ver minderen. Allereerst kunnen sportiviteit en een goede wedstrijdmentaliteit daartoe bijdragen. Een sportieve pres tatie moet niet ten koste gaan van eigen of andermans ge zondheid. Verder is het van be lang dat de sporter over een goede conditie beschikt. Wan neer hij/zij meer wil presteren dan de conditie toelaat wordt de kans op blessures groter. Een goede conditie wordt opge bouwd door een regelmatige training onder deskundige be geleiding, waarbij de persoon lijke grens van de sporter nauwkeurig in de gaten gehou den moet worden. Wie zijn ei gen grenzen overschrijdt ver hoogt de kans op letsel. Bij een wedstrijd of training zijn een warming-up, rekoefe- ningen en de cooling-down on misbaar. De warming-up brengt de lichaamsfuncties op actieniveau, rekoefeningen vergroten de beweeglijkheid van spieren en pezen en de cooling-down is nodig om het lichaam geleidelijk aan weer tot rust te brengen en de tijd te geven de afvalstoffen, die tij dens de inspanning zijn gepro duceerd, af te breken. Bij duursporten als wielrennen, schaatsen of de marathon is een uitgekiend schema van voedsel en drank belangrijk. Tenslotte mag er niet bezuinigd worden op kleding, schoeisel en sportmateriaal, is ook de mening van Van den Hoogen band. Beschermingsmiddelen „In de rij van preventieve maatregelen horen ook de be schermingsmiddelen thuis", zegt dr. Van den Hoogenband. Een aantal sporten kent al haar eigen typische bescher mingsmiddelen zoals de scheenbeschermer bij voetbal of de helm bij het wielrennen. Daarnaast zijn er sinds een aantal jaren hulpmiddelen op de markt die de sporter moeten helpen de natuurlijke bewe- gingsgrenzen van zijn gewrich ten niet te overschrijden. Dat kan met behulp van braces die de uiterste bewegingsgrenzen van het gewricht beperken op zodanige wijze dat de gevaren- grens niet overschreden wordt en blessures voorkomen kun nen worden. Deze sport-braces zijn ontwik keld vanuit de bekende tape bandages, die in de moderne geneeskunde steeds meer toe gepast worden, vooral bij her stel van enkelbandletsels. De tapebandage geeft de nodige steun en stabiliteit en oefent druk uit op het gewricht, maar geeft ook in tegenstelling tot een gipsverband, de nodige be wegingsvrijheid, zodat het let sel „bewegend" kan genezen. De tapebandages werden popu lair in de sportwereld, met na me ter voorkoming van blessu res. Nadeel is echter, dat zo'n tapebandage alléén door des kundigen kan worden aange legd, en dat de huid het zwaar te verduren krijgt, terwijl ook de kosten van het materiaal aardig kunnen oplopen. Daar om werd een brace ontwik keld, die langdurig te gebrui ken is en door de sporter zelf aangelegd kan worden. Blauwe lijn Als alternatief voor de tape bandage werd, naast een witte serie braces, die uitsluitend voor medische doeleinden ge bruikt worden, ook een blauwe lijn ontwikkeld ter preventie van sportblessures. Deze sport- braces ondersteunen het ge wricht, geven stabiliteit en oe fenen druk uit. Dergelijke ei genschappen worden bereikt door het toepassen van natuur lijk zeemleer, die de brace aan de huid verkleeft (zonder irri taties te veroorzaken), het na bootsen van de banden die het gewricht ondersteunen en het gebruik van elastisch mate riaal om druk uit te oefenen. Sport-braces zijn hygiënisch in gebruik. Ze hebben een schim- melwerende behandeling on dergaan en zijn bovendien goed uitwasbaar. Het totale assortiment braces, dat op de markt gebracht wordt, bestaat uit enkelbrace, polsbrace, patellabrace, knie- brace, armbrace single en arm- brace double. De enkelbrace is het meest gevraagd artikel. Door druk en steun rond het enkelgewricht verbetert de sta biliteit van de enkel. De knie- en polsbrace omsluiten, even als de enkelbrace, het hele ge wricht, waarbij eveneens de nadruk ligt op het bevorderen van de stabiliteit. De pols- en kniebrace zijn ook toe te pas sen om overbelastingsklachten tegen te gaan. Bij de armbrace sibgle, armbrace double en pa tellabrace ligt het accent op het uitoefenen van druk op de aan- hechtingspunten van pezen aan het bot. Deze braces zijn toe te passen bij overbelastings klachten, zoals bijvoorbeeld de zogenoemde tennisarm. Sport- braces zijn een belangrijk hulpmiddel om onnodige bles sures te voorkomen. Aaaaauw. Een wekelijks terugkerend beeld op ook de Sehouwen-Duivelands velden, passen van preventieve maatregelen kan veel leed vooralsnog voorkomen worden. Door het toe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9