98 179 249 89 149 295 195 98 98 195 195 IR 6 CO Renesser ondernemer werpt zonder succes blokkade op voor gemeente Milieuvriendelijk idee werknemers Zeelandia §a DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS I SAMAN BV r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vier-jarig Duits kind gewond bij aanrijding kookte Lever ami ïrenham letje Saks Bieslook of rsalade d tocolade repen terlijke Bonbons tlkorenbiskwie nge Spinazie 1 OQ alse Sla eerlijke Tuinkers >lleiy salade hou Blanc ig adverteren is vergroten! Ook voor dekbed overtrekken naar wj Zonnemaire? /Tl Jazeker!! Verseput: Gemeente heeft me een hak gezet Fondantmachine schoonmaken met perslucht Plaatselijk vorst 7 BOOMPLANTDAG CHEMOBOXEN VOL BILJARTEN Stak plotseling de rijbaan over Aanrijding op de N-59 ïESCHE NIEUWSBODE ST! LEESWARE gram jgram ijgram gram pram dlo BINTJES tr FES IDAPPELEN I KRIELTJES 50 gram JAMIN erse smaken, 11,75 voor 150 gram smaken van 5.90 nu 300 gram 2.19 nu voor .LEGEMAATE r 500 aram gram r krop nu voor maar r doosje RAUWKOSTSALADES 5 gram D gram edrijf :aamheden, 9 uur per week. dags s CAO ann- lisch 01110-12566 tussen 8.UU jur, binnen 8 dagen. \zE ADVERTENTIE-TARIEVEN II0-6551 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 21 MAART 1991 147e JAARGANG NR 24918 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 m LT> \R 1 Verseput blokkeert samen met zijn echtgenote de weg voor de takelwagen en wordt door de politie gesommeerd weg te gaan. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Op last van de gemeente Westerschou- wen is onder toeziend oog van de rijkspolitie een einde gemaakt aan de blokkade, die de ondernemer L. Verseput had opgeworpen aan de Zeedistelweg te Renesse. Verseput wilde verhinderen dat de gemeen te toegang kreeg tot een perceel, dat hij na een ge rechtelijke procedure aan de gemeente heeft moeten teruggeven. Verseput's buurman wil de grond nu graag kopen. Woensdagmiddag whs het zo ver, dat de gemeente een einde wilde maken aan de slepende zaak, die teruggaat tot 1975. Verseput had de grond naast zijn bondsvakantie-oord de Witte Boulevard aan de Zee distelweg gekocht van de ge meente. Maar de gemeente eiste wel, dat Verseput binnen twee jaar zou gaan bouwen. Een gebruikelijke procedure bij het uitgeven van bouw grond. Over en weer Maar de afgesproken bouwac tiviteiten bleven uit, waarna Verseput en de gemeente el kaar over en weer aanspraken over de gang van zaken. Verse put's echtgenote liet woensdag middag weten dat er tal van persoonlijke omstandigheden ten grondslag gelegen hebben aan het uitblijven van die bouw. De bedoeling was om voor de dochter een huis neer te zetten, nadat bekend geworden was dat zij de aangewezen persoon zou zijn om de Witte Boulevard over te nemen. Verseput: ,,Dat zou een ideale lokatie zijn. Ze kan zo oversteken en is op haar werk". En zijn vrouw vulde dit iaan met het punt, dat het echt paar dan ook in de eigen wo ning kan blijven. Rechtszaak Maar zoals gezegd, de bouw bleef uit en er volgde een rechtszaak in Middelburg, na dat de gemeente de grond had teruggeëist. Verseput voelde daar niets voor. Maar Verseput moest echter het juridische on derspit delven. De rechter be paalde, dat de gemeente in haar recht stond en Verseput geen aanspraak meer kon ma ken op de grond. Maar Verseput kreeg volgens eigen zeggen toch nog de hint van de toenmalige wethouder om een bouwplan in te dienen. ,,Dat werd uiteindelijk nog goedgekeurd ook. Er moest al leen een garage af". Van ge meentezijde wordt ontkend dat het plan goedgekeurd zou zijn. Maar daarmee was de zaak niet afgedaan. De gemeente was in middels in onderhandeling ge gaan met Verseput's buurman. Verseput en zijn buren leven door de affaire met elkaar in onmin en het steekt Verseput, dat zijn buurman de grond nu kan kopen. Binnen zeer korte tijd zit degemeente met de buurman bij de notaris. Maar Verseput's buurman stelde één voorwaarde: het perceel moest schoon opgeleverd worden en het was de taak van de gemeen te om de wortels en struikjes uit de grond te halen. Verseput was gevraagd dit te doen „maar U moest eens weten hoe de grond eruit zag toen wij het kochten". Verzoek De gemeente stemde in met het verzoek van de buurman en heeft de achterliggende weken volgens één van de medewer kers van de dienst gemeente werken meerdere keren gepro beerd het terrein op te gaan. Dat werd door Verseput ver hinderd. Uiteindelijk ging Ver seput zo ver, dat hij een oude caravan voor de ingang van het door struiken afgezette perceel plaatste. Daarnaast kwam zijn auto te staan en vanmiddag plaatste ook zijn dochter haar wagen voor de ingang. Uit het relaas van Verseput en zijn echtgenote bleek, dat het voor de familie een emotionele tijd is en geweest is. Op het al lerlaatste nippertje haalde de dochter van Verseput alsnog haar auto weg. Verseput zelf hield vol, waarna een takelwa gen van Jan de Jonge begon aan het wegslepen van de cara van. Verseput en diens echtge note gingen voor de caravan liggen, maar werden door de twee politie gesommeerd opzij te gaan, hetgeen ze deden. Ver seput had er de wielen vanaf gehaald om het wegslepen te bemoeilijken. Uiteindelijk toonde hij zich wel bereid om zijn wagen eigenhandig te ver plaatsen. Direct daarna kon de dienst gemeentewerken het terrein op. Voor Verseput is het verhaal nog niet afgelopen. Hij voelt zich persoonlijk gepakt door de gemeente. Volgens hem heeft de gemeente hem een hak willen zetten. Onlangs stapte hij ook op als voorzitter van de Westerschouwse VVD, nadat hij alle vertrouwen in partijge noot en loco-burgemeester ir C. W. Veerhoek had verloren. Recreatiewoningen Veerhoek reageert op het re laas van Verseput met de op merking, dat bij de gemeente de indruk bestaat dat Verseput helemaal geen woning voor zijn dochter wilde neerzetten. Uit de genoemde bouwteke ningen is volgens Veerhoek de indruk ontstaan dat het om twee vakantiewoningen met twee garages ging. Verder stelt hij dat de gemeen te vele keren contact heeft ge had met Verseput om hem op andere gedachten te brengen. „Maar de heer Verseput hield voet bij stuk en dat kan niet. Eerder had hij de bomen op het terrein omgezaagd, maar de wortels laten zitten. Ik zie dat toch een beetje als een peste rijtje". Maar de gemeente heeft in de achterliggende periode meer dan vijf jaar lang toegestaan, dat Verseput op dat bewuste terrein caravans liet plaatsen en daaruit had hij inkomsten. Het vroegere college stond dat toe. Veerhoek weigert een pu bliekelijk oordeel te vellen over het vroegere college. „Het nieuwe college probeert zo con sequent mogelijk te zijn. Op honderden plaatsen worden re gels overtreden en daarvoor gaat een groot aantal brieven de deur uit. Maar je kunt niet alleen een leeuw zijn die brult, soms moet je bijten", aldus Veerhoek. Verseput heeft in middels contact gezocht met zijn advocaat om te bezien wel ke mogelijkheden hem nog res ten. Verseput moet machteloos toezien hoe op last van de politie de caravan weggesleept wordt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - ,,We zijn er over gaan nadenken doordat we meneer Van Poll hoor den mopperen dat er best wel veel suiker verloren ging bij het schoonmaken van de fondantmachine. Eerst kregen we het idee om het apparaat, in plaats van met heet water, voortaan schoon te maken met stoom. Maar dat ging niet omdat de suiker die er nog in zat verbrandde. Toen bedachten we dat het misschien met perslucht gedaan zou kunnen worden". Een uitstekende gedachte van de 20-jarige Kees-Jan van Nieu wenhuize uit Nieuwerkerk en de 29-jarige Frans Muste uit Zierikzee. Beiden werken zij op de fondantafdeling van het bakkerijgrondstoffen produce rende bedrijf Koninklijke Zee landia H. J. Doeleman bv te Zierikzee. Hun idee levert het bedrijf een besparing op van 30.000 gulden per jaar. Sinds Zeelandia vijf jaar gele den begon met de produktie van fondant (voor de vulling van bonbons en sommige ge baksoorten) werd de fondant machine 's avonds nadat hij was stilgezet schoongespoeld met water. „Anders gaat de fondant die nog in de machine zit stollen", aldus afdelings chef C. F. Fonteine. Dat bete kende dat mét het spoelwater dagelijks zo'n 35 liter fondant het riool werd ingespeeld. Een milieuvervuiling waar voor het bedrijf een extra mi lieubelasting moest betalen die gelijk was aan de suiker- waarde van de fondant. Daar bij kwam natuurlijk het dage lijkse produktieverlies van 35 liter ofwel drie emmers fon dant. „Door de machine schoon te maken met perslucht kan al le fondant die nog in het appa raat zit worden gebruikt. Geen grondstofverlies meer dus en het milieu wordt niet vervuild door fondantresten. Een "en ander houdt voor Zee landia een besparing in van zo'n 30.000 gulden per jaar. Kees-Jan van Nieuwenhuize en Frans Muste presenteerden hun idee via de ideeënbus van het bedrijf. „Ja, we dachten al snel dat het een goed plan zou zijn. We kwamen op het idee toen we samen in de avond ploeg werkten. In overleg met Kees-Jan van Nieuwenhuize (links) en Frans Muste kwamen met een idee dat voor Zeelandia heel waardevol bleek te zijn. (Foto: Joop van Houdt). meneer Fonteine hebben we het toen uitgeprobeerd via het aanleggen van een noodverbin- ding om luchtdruk toe te kun nen passen. Tben we zagen hoe veel fondant we konden aftap pen, hebben we het idee gelijk in de bus gedaan". Dat was in december 1990. In middels wordt de fondantma chine van Zeelandia alleen nog maar schoongemaakt met pers lucht. Kees-Jan van Nieuwen huize en Frans Muste kregen elk 1000 gulden als beloning voor hun idee. „Ik heb er een fiets van gekocht voor mijn vriendin", vertelt Van Nieu wenhuize. Muste kocht een le ren jas en zette de rest van het geld op de bank. „En we gaan met zijn vieren uit eten". De waardering voor hun idee werkte stimulerend op beide werknemers. „Je blijft denken als je weet dat er wat mee te verdienen valt. We hebben al weer een idee in de bus gedaan. Het is weer iets met een lucht- kraantje. Om te voorkomen dat er een poosje roze fondant met witte strepen ontstaat wanneer we overgaan van de produktie van witte op roze fondant". Meer stimuleren Volgens algemeen bedrijfslei der bij Zeelandia J. van Poll probeert het bedrijf haar werk nemers steeds meer te stimule ren om mee te denken over mo gelijkheden voor een meer mi lieuvriendelijke produktie. „Daar zijn we als bedrijf enorm mee bezig. Omdat de klanten het eisen en omdat je tegenwoordig afval niet meer zomaar kunt storten. Zo wordt onder meer al het plastic ver pakkingsmateriaal, dat in het bedrijf terecht komt, verza meld voor recycling". Wetten zijn als spinraggen: de groten vliegen er door, de kleinen blijven er in hangen. Anacharsis O HET WEER Vannacht opklaringen, een mini mumtemperatuur van ongeveer 2 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Overdag wisselend bewolkt en vooral in het binnenland plaat selijk een bui. Middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Ter gelegenheid van Boomplantdag werden overal op Schouwen-Duiveland bomen en struiken geplant. Het uitdelen van chemoboxen aan alle huishoudens op Schouwen-Duiveland is uitgesteld tot eind april. In de Westhoek zijn de zomerhuisjes en caravans nu al volgeboekt voor het hoogseizoen. De 16-jarige Bommenede-speler Jordi de Bruin werd kampioen lage driekamp biljarten. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Een vierjarig Duits jongetje werd met verwondingen opgenomen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis nadat het werd geschept door een personenauto bestuurd door mevrouw S. uit Zierik zee. Later werd het kind overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Het ongeluk gebeurde dinsdag toen het jongetje aan de hand van zijn moeder over het trot toir langs het Havenpark te Zierikzee liep. Op de rijbaan ernaast reed mevrouw S. stap voets met haar auto in de rich ting van het Kraanplein. Tbr hoogte van pand 16 ontsnapte het kind aan de aandacht van zijn moeder en liep plotseling de rijbaan op. Mevrouw S. probeerde te rem men om het kind te ontwijken, maar ze kon niet voorkomen dat het kind werd geschept door haar auto. Het jongetje viel vervolgens op het wegdek en liep daarbij diverse verwon dingen op. Hij werd per ambu lance vervoerd naar het zieken huis in Zierikzee. Daar werd beslist dat hij moest worden opgenomen in Goes. OUWERKERK - Bij een aan rijding dinsdag op de Rijks weg N-59 werden twee perso nenauto's aan de voorzijde zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen me vrouw A. K. uit Nieuwerkerk met haar auto vanuit de Capel- leweg de Rijksweg N-59 opreed. Dat zou zij hebben ge daan terwijl G. B. uit Zierikzee op de Rijksweg N59 ter hoogte van de kruising met de Capel- leweg een vrachtauto aan het inhalen was. Er ontstond een aanrijding waarbij beide auto's zwaar werden bescha digd. Advertentie Voor: Gaskachels Zelfbouwpakketten C.V. naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ~i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1