Nieuwe RP 9 paradepaardje 2995,- berichten Degelijk eiken is nog helemaal in, prachtig massief eiken bankstel. IJzersterke stof en pullman interieur vering in zitting, bovendien zijn de zittingen van de fauteuil uitschuifbaar. Voor een persoonlijke zit. Kom eens proef zitten, u zult versteld staan Wij tonen u graag alle mogelijkheden. Deurloo voordeliger dan u denkt. Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946/12854. 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond he nieuwsbode DINSDAG 19 MAART 1991 NR 24917 5 uur Bekijk het maar, co- ;erie. uur Journaal, uur De connaisseur, -quiz. uur Niet alleen sinaasap- ijn vruchten, 3-delige En- serie. Afl. 2. uur Tafels van tevreden- Canadesg animatiefilm 'endy Tilby. uuryFournaal uur Studio sport jour- actuele informatie over :>rt van vandaag, uur NOS-laat, achter informatie, uur Logistiek. Les 1. uur Nieuws voor doven chthorenden. uur Schooltelevisie, uur Babel, wekelijkse rsbrief voor Marokkaan- granten. uur Het Capitool, Ameri- se serie, uur Kwislijn. uur Nieuws. uur Tik tak, animatiese- ,fl. 20. uur Plons, afl.: Plons en ite. uur Prikballon, kleuter- zine. uur Carlose Co, maga- waarin poppen vertellen anderen willen weten, uur My little pony, Ame- nse tekenfilmserie, uur Buren, Australische uur Mededelingen en pro- ma-overzicht, uur Nieuws, uur Kwislijn uur Een zaak voor twee, lige Duitse misdaadserie. Dood in een slaapzak, uur Badbad Café, Ameri- se comedyserie, uur Panorama, uur Kunst-zaken, uur Vandaag .1. Kwislijn uur In zeer geheime st, 14-delige comedyserie. 12. uur Coda, Frühlingsfeier :rchengesang, van Mendel- uitgevoerd door Musica o.l.v. Roger Leens. uur Nieuwskrant uur Mooi en meedogen- afl. 144. - uur Programma van het -Informatief, uur Mededelingen en pro- ïma-overzicht. uur Journaal, uur Natuur, wat doe je er- 14-delige reeks over het pn wee van de natuurreser- en natuurgebieden in Inderen. Afl. 12. i uur De toverfluit, Zweed- leelfilm. tuigend te bewijzen dat Jc beschouwd kan worden een medepleger van de rd op de twee Australische isten in Roermond op 27 ivorig jaar. boamen e kapt dat noe e lapt pr kroöne in de locht om 't leven e brocht. i die geve maer licht lin niks gaen gezicht It öor e zeid of tans ook spiet. [ive gelokkig nie leeg durpje noe andere kreeg gieng van daege op ael gezellig was dat. in zurg ter goed voo i, dae zet je ze me lis un sieraed in kiek: lant. 'tland. \lijks in de dinsdag-uitgave bode en biedt thuis- genheid hun gedichten senteren. Wie denkt een te hebben kan deze he Nieuwsbode, Postbus •dactie behoudt zich het of niet te plaatsen. Wijzi- td niet doorgevoerd De ■ijfster staat onder het ZIERIKZEE Thema-middag PCOB Op initiatief van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Protestants Christelijke Oude ren Bond werd in De Driehoek een themamiddag gehouden over de indicatiestelling voor opname in een bejaarden- of verpleeghuis. Het onderwerp werd behandeld door maat schappelijk werkster N. Gref- kens die ook lid is van de indicatie-commissie die moet vaststellen of iemand in aan merking komt voor opname. Om een oordeel te kunnen ge ven over de verzorgingsbehoef te van ouderen stelt men een onderzoek in. Op grond daar van wordt een positief of nega tief advies gegeven. Bij een po sitief advies volgt plaatsing op de wachtlijst van een bejaar denoord of verpleeghuis. Om dat het puntensysteem is losge laten heeft het geen enkele zin meer om zich vroegtijdig aan te melden. Bij de wachtlijst bespreking wordt gekeken wie het meest dringend aan opna me toe is. Tegenwoordig is ook tijdelijke opvang in een bejaar denoord of verpleeghuis moge lijk via dagbehandeling of dag verzorging. Via het advies van de indicatie-commissie is ook opname mogelijk in instellin gen buiten Schouwen-Duive land. Ars Musica Het Zeeuws Jeugdorkest heeft onder leiding van Mathieu Meys een concert verzorgd in de Grote Kerk te Zierikzee. De belangstelling was groot, hoe wel het aantal jeugdige bezoe kers was tegengevallen. Het programma werd geopend met de Jena-symphonie van Frie- drich Witt. Het tweede werk was La Rosiére Républicaine van de uit Luik afkomstige componist Grétry. De Romance in F van Beethoven werd ver tolkt door de violiste Manon Meys. Ze studeert aan het Maastrichts conservatorium. Was het gedeelte voor de pauze opgebouwd uit de tijd rondom Mozart, na de pauze kwam de in 1891 overleden componist zelf aan bod. De Symphonie in C, één van de 38 symphonieën die hij voor zijn achttiende jaar schreef, betekende een spran kelende hervatting van het concert. Drie leden uit het or kest verzorgden vervolgens een intermezzo. Ze speelden - op twee klarinetten en een bas klarinet - een der Divertimenti van Mozart. Tenslotte kwamen nog twee romantische stukken naar voren. In juni viert het or kest zijn vijfentwintig-jarig bestaan. Groei en Bloei Op dinsdag 19 maart wordt in Mondragon te Zierikzee de jaarvergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duive land van Groei en Bloei. Tij dens de bijeenkomst vertelt Karei Leeftink over Vogels in de tuin. De jaarvergadering vindt plaats in restaurant Mon dragon en begint om 19.30 uur. Een maand later op woensdag 10 april houdt de heer Struyk uit Oostkapelle in dezelfde lo- katie voor de leden van Groei en Bloei een lezing over wilde orchideeën. Jaarvergadering UW De stichting Unie van Vrijwil ligers afdeling Zierikzee houdt woensdag 20 maart de jaarver gadering. Deze vergadering wordt gehouden in het UW- gebouw aan het Kerkhof en be gint om 17.30 uur. Tijdens deze vergadering wordt afscheid ge nomen van mevrouw Van der Weide. Als nieuw bestuurslid wordt mevrouw Wessel be noemd en ook worden enkele insignes uitgereikt. Na afloop van het huishoudelijke gedeel te gaan de UW-dames geza menlijk uit eten bij de Gouwe Geit. SEROOSKERKE Strao De eerste prijs is tijdens de Strao in Serooskerke gewon nen door Karin van Zalm en niet zoals werd gemeld Karin van der Salm. HAAMSTEDE Oliebollen De Christelijke Gereformeerde Kerk van Haamstede houdt za terdag 23 maart een oliebollen actie. De opbrengst komt ten goede aan de kerk zelf. BROUWERSHAVEN Opbrengst reumacollecte De collecte voor het reuma fonds die de afgelopen weken in heel Nederland werd gehou den, heeft in de kern Brouwers haven 803,25 opgebracht. Ie dereen die aan dit resultaat heeft meegewerkt door een fi nanciële bijdrage of door te collecteren wordt door de orga nisatoren van de collecte harte lijk bedankt. DREISCHOR Uitvoering Crescendo Op zaterdag 23 maart vindt in Dreischor de jaarlijkse winter- uitvoering plaats van de mu ziekvereniging Crescendo. Het evenement vindt plaats in het dorpshuis aan de Ring en tradi- tigetrouw wordt behalve mu ziek ook toneel gepresenteerd. Een blijspel in twee bedrijven dat de titel 65-plus draagt. De fanfare staat onder leiding van Johan de Witte. De avond be gint om 19.30 uur en wordt ge presenteerd door Elly Koo- man. BRUINISSE Collecte De actie voor het Nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling in de week van 10 tot 16 maart heeft een bedrag opgebracht van 2271,65 in Bruinisse. Het be stuur richt zijn dank tot leden van het plaatselijk comité, tot de collectanten en tot ieder die door een financiële ondersteu ning tot het welslagen van de collecte heeft bijgedragen. Examen Een zevental cursisten heeft met goed gevolg examen ge daan voor de Reanimatiecur- sus die werd georganiseerd door de Vrienden van de Hart stichting afdeling Bruinisse. De docenten waren de heren Salemink en Bontekoe. Exami nator was de plaatselijke arts Dorrestein. De geslaagden wa ren: J. G. Smits, H. Stouten- van Moort, E. Capelle-van de Berge, A. van der Pol-Pronk, M. Capelle, J. Capelle en C. Mulder. Voor allen die reeds langer het diploma bezitten is de herhalingsles gepland op 18 en 22 maart aanstaande. Helpt Elkander De vrouwenvereniging Helpt Elkander komt dinsdag 19 maart bijeen in de consistorie van de Gereformeerde kerk aan de Noorddijk. Deze avond, waarvoor de dames zijn uitge nodigd door de Gereformeerde vrouwenvereniging staat in het teken van Pasen. Samen willen de dames deze avond, die om 19.30 uur begint, de stille week en de paasliturgie beleven. Groen tintje Aanstaande woensdag zullen vijftig kinderen van de basis school te Bruinisse vijftien ei ken planten rondom het dorps huis en de in aanbouw zijnde sportzaal in de Dr. de Kock- straat/Molenstraat in Bruinis se. De kinderen verzamelen zich om 11.00 uur in het dorps huis waar burgemeester A. Vo gelaar en wethouder J. Huizer een toespraak houden die in het teken staat van het aanbie den van de leskist die aange schaft is aan de drie scholen. Om 11.30 uur vindt de officiële boomplanting plaats waarbij een collegelid de eerste boom met een boomverplantmachine plant. Hierna mogen de kinde ren in groepjes van vier de bo men planten.' Ledenvergadering Op Dreef Vrijdag 22 maart houdt de Christelijke Basisschool Op Dreef een ledenvergadering. De aanvang is om 20.00 uur. Leerlingen uit groep acht laten tijdens deze vergadering iets zien en horen rondom het the ma: voeding en voedsel. Ook vindt er een bestuursverkie zing plaats. Aftredend en her kiesbaar zijn P. van Beveren. B. van den Berge en M. Meeuw- De nieuwe RP 9 in de visserijhaven van Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De nieuwe RP 9 is het resultaat van een nieuw beleidsplan waarbij de men sen uit de praktijk nu zelf ook betrokken zijn bij de bouw van het schip. Gedurende de af bouw van het schip zijn er con stant mensen uit de praktijk aanwezig geweest. Het resultaat is een hyper modern, snel en manoeuvreer- baar, comfortabel schip dat bij alle weersomstandigheden in gezet kan worden, en gezien kan worden als een varend bu reau en een snelheid kan berei ken van vijfentwintig kilome ter per uur. Het schip is uitgerust met twee conventio nele schroeven dat als gevolg heeft dat het schip heel ma- noeuvreerbaar is en tevens minder kwetsbaar is bij bij voorbeeld droogzetten. De mo toren van 534 pk per stuk zor gen ervoor dat het schip een hoge snelheid kan bereiken. Verder heeft het schip een uit gebreid communicatiesysteem, te weten: twee mobilofoon, twee marifoons, autotelefoons, een daglichtradar, een elektro nisch kompas, een deccajacht- navigator, een radiorichting- zoeker, drie computers en een rivierpiloot. In Zeeland komen Bruinisse, Wemeldinge, Terneuzen en Hansweert in aanmerking voor de aanschaf van de door Damen in Gorinchem geprodu ceerde miljoenenvreter. Het schip zal eerst gedurende vijf maanden proefvaren in de ver schillende lokaties. Het schip ligt nu tot 28 maart in Bruinis se. Aan de hand van de opgedane ervaringen wordt er na deze proefperiode geëvalueerd waarbij er eventuele verande ringen aangebracht kunnen worden. Er wordt dan ook be slist of er nog meer van zulke schepen gemaakt gaan worden. De RP 9 ondergaat een service beurt en dan wordt besloten waar het schip ingezet wordt. Volgens de Rijkspolitie te Wa ter bevalt het schip uitstekend en is men er in grote lijnen heel gelukkig mee. Men hoopt dat er in de toekomst meer van zul ke schepen ingezet worden; er is veel ruimte om te werken en het is een goed manoeuvreer- baar schip. sen. In verband met het regle mentair aftreden van C. Oomsens-Dekker wordt er een nieuw lid gekozen voor de Me dezeggenschapsraad. Als kan didate stelt de Medezeggen schapsraad C. Flikweert-van der Wekken. De dames I. Wie- brens en J. van den Ouden- Koopman verlaten de Ouder commissie. De Oudercommis sie stelt de°'dames Y. Kole- Wiebrens en A. de Ronde-Kik als kandidaten. Havennieuws Op de scheepshelling van Van Duivendijk heeft de YE 32 „Concordance" van Prins en Dingemans bv een plaats inge nomen. De YE 32 is een zoge naamde voor-de-wal-visser: een schip dat alleerï mosselen op de percelen vlak voor de wal van Yerseke opvist die daar lig gen om te verwateren. De mos- selkotters vissen de mosselen op het Wad op en gooien die op de verwaterpercelen waarna de voor-de-wal-vissers de mossels later opvissen. Het schip on dergaat een knip- en scheer beurt (schoonmaken, antifou- ling, teren etcetera) en er worden laswerkzaamheden aan verricht. Door monteurs van Maaskant wordt het schip voorzien van pneumatische vislieren. Verder is Maaskant bezig met het douaneschip V-85 Patrol van DGSM. Aan het schip worden werkzaamheden aan het uitlaatgassysteem ver richt en er wordt een bielswa- terreiniger in de machineka mer geplaatst. De werkzaamheden van Maaskant in verband met de afbouw van het casco BOU 201 Adriana Ma ria (eerste Eurokotter uit Joe goslavië) zijn een eindstadium ingegaan; in de tweede week van april moeten de werk zaamheden afgerond zijn. GOES Buslijn gestremd Vanwege werkzaamheden aan de Goese Kanaalbrug is de bus dienst vanaf Goes-Noord naar de stad met lijn 21 tot Pasen gestremd. Lijn 21 rijdt nu al leen tussen het station en het stadskantoor. Voor passagiers vanaf het station naar Goes- Noord wordt alternatief ver voer verzorgd. Vanuit Goes- Noord kunnen reizigers naar het station reizen met lijn 20. MIDDELBURG Gespreksgroep alleenstaande moeders Op initiatief van Fiom-Zeeland wordt in het Fiom-pand aan de Bellinkstraat 6-8 te Midddel- burg een gespreksgroep voor alleenstaande moeders gehou den. Tijdens de gespreksgroep wordt gepraat over kinderen opvoeden, kinderopvang, een zaamheid, opnieuw beginnen, relaties, contacten, omgangsre geling. De gespreksgroep om vat tien avonden en vindt plaats op een nog nader te be palen avond van 20.00 tot 22.00 uur. als afgebeeld 3-1-1 geldig tot 30 maart deurloo intermeubel Veemarkt Utrecht UTRECHT, 14-3. Prijzen slachtrunderen per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): Aanvoer slachtrunderen 925, waarvan mannelijk 82. Manne lijk extra kwal. 8,50-9,00, mann. Ie kwal. 7,60-8,50. Han del goed en prijzen prijshou dend. Mann. 2e kwal. 7,00-7,60, mann. 3e kwal. 6,30-7,00. Han del goed en prijzen prijshou dend. Vrouwelijk le kwal. 5,70- 7,00. Handel redelijk en prij zen prijshoudend. Vrouwelijk 2e kwal. 4,85-5,70, vrouwelijk 3e kwal. 4,40-4,85 en worstkwa liteit 3,80-4,70. Handel goed en prijzen iets hoger. Gebruiksrunderen per stuk in klusief BTW: Aanvoer ge bruiksrunderen 218, waarvan graskalveren 39. Melk- en kalf- koeien le soort 1550-2075, 2e soort 1025-1550. Handel rustig en prijzen prijshoudend. Melk- vaarzen le soort 1300-1675 en 2e soort 1025-1300. Handel rustig en gelijk. Kalfvaarzen le soort 1700-2125, en 2e soort 1225-1700. Handel rustig en prijzen ge lijk. Guste koeien le soort 1250-1650 en 2e soort 800-1250. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Enterstieren 1225-1725. Handel goed en prijzen hoger. Pinken 900-1425. Handel rustig en prijzen gelijk. Graskalveren 525-825. Handel rustig en prij zen gelijk. Varkens per kg, le vend gewicht: Aanvoer 242. Slachtvarkens 2,65-2,75 zeugen extra kwaliteit 2,52-2,57, le kwaliteit 2,45-2,52, 2e kwali teit 2,25-2,45. Handel goed en prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aan voer roodbont 210. Stierkalve ren extra kwaliteit 650-775, le kwaliteit 500-560 en 2e kwali teit 150-300. Handel goed en prijzen iets hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 350-450, le kwaliteit 250-350, 2e kwaliteit 100-200. Handel rustig en prijzen iets hoger. Aanvoer zwartbont 848. Stier kalveren extra kwaliteit 325- 375, le kwaliteit 290-315, 2e kwaliteit '50-150. Handel goed en prijzen hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 150-250, le kwaliteit 100-140 en 2e kwaliteit 25-75. Handel re delijk en prijzen iets hoger. Aanvoer vleesrassen 85. Prij zen: Vleesrassen le kwaliteit 625-825 en 2e kwaliteit 75-450. Handel goed en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklu sief BTW: Aanvoer 2672, waar van lammeren 2468. Slacht schapen 2,25-4,75. Handel rustig en gelijk. Ooien tot 20 kg 7,50-10,00. Handel redelijk en prijzen gelijk. Ooien boven 20 kg 5,00-8,00. Handel goed en prijzen iets hoger. Rammen tot 22 kg 7,50-10,50, rammen van 22-25 kg 8,00-10,00. Handel vlot en prijzen prijshoudend. Ram men boven 25 kg 7,00-9,75. Handel goed en prijzen prijs houdend,. Zuiglammeren 9,00-12,00. Han del rustig en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 100-160. Handel redelijk en prijzen gelijk. Ooi en tot 20 kg 125-175. Handel goed en prijzen prijshoudend. Ooien boven 20 kg 135-180. Handel goed en prijzen iets ho ger. Rammen tot 22 kg 175-235, rammen van 22-25 kg 175-255. Handel goed en prijzen prijs houdend. Rammen boven 25 kg 180-270. Handel goed en prijzen gelijk. Zuiglammeren 140-185. Handel goed en prijzen iets ho ger. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aan voer 218. Weidelammeren 110- 200. Handel goed en prijzen prijshoudend. Aanvoer geiten en bokken 5. Geiten en bokken per stuk 25-75. Handel rustig en prijzen gelijk. Tbtaal aanvoer bedroeg 5670 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 19-3. Op de paar denmarkt in Utrecht zijn maandag 81 paarden en 97 veu lens en pony's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht): luxe paarden 3100-3800, oude paarden 2100- 2750, 3-jarige paarden 2175- 2875, 2-jarige paarden 1750- 2650, veulens 650-1500, hitten 750-1600, slachtpony's 650-1400, Shetland pony's 350-650. Slachtpaarden 4,00-6,25, jonge slachtpaarden 5,50-6,50. De handel was redelijk en de prij zen prijshoudend. ENKHUIZEN - Voorzitter J. Schaeffer van de Interbestuur- lijke Projectgroep Sociale Ver nieuwing heeft in Enkhuizen de gemeenten opgeroepen op te schieten met het sluiten van overeenkomsten met de Regio nale Besturen voor de Arbeids voorziening (RBA's) over de ba nenpools. Hij toont begrip voor het feit dat de RBA's en de sociale-vernieuwingsgemeen ten nog maar pas functioneren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5