Onderzoek onder ouderen naar hun ideeën over voorlichting Gevolgen Tussenbalans merkbaar in Zierikzee S GP-studievereniging bijeen in Sirjansland VPR Geen Buckler op straat in Renesse Boomplant- dag in Nieuwerkerk Enquête start 15 april Commissie pleit voor soberheid Tweeërlei toekomstverwachting Vrienden van Wester schouwen Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE I DINSDAG 19 MAART 1991 NR 24917 Aan de gemeenteraad van Westerschouwen, Namens de Vereniging van Probleemdrinkers in Recrea tiegebieden (de VPR) graag het volgende. Met verbazing en verontrusting heeft onze be langenorganisatie kennis ge nomen van het feit, flat ook al coholarm bier niet getolereerd wordt door U. Wij van de VPR maken ons daar ernstige zor gen over. Onze leden zijn allen in therapie. Hun probleem is, dat zij vakantieperiodes dwangmatig koppelen aan overmatig drankgebruik. Daarbij gaat het - in tegenstel ling U misschien verwacht - niet zozeer om het gebruik van alcohol, alswel de kick die het geeft om met een flesje over straat te lopen. Ernstige geval len in onze vereniging krijgen de kick alleen nog met een kratje. Onze verenigingspsy chiater, dr R. Martin, heeft een therapie ontwikkeld die blijkt te werken. Onze leden zijn overgestapt op het meesjou wen van alcoholarm bier. En de resultaten zijn verbluffend. Daarom vraag ik XJ namens al le leden van de VPR om te be zien of het gebruik cq meedra gen van alcoholarm bier door de vingers gezien kan worden. U bewijst ons daar een enorme dienst mee. De voorzitter RENESSE - Wie in de avonduren met een krat alcoholarm bier door Renesse wandelt is net zo strafbaar als iemand, die normaal bier nuttigt op straat. Dat stelde burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer tijdens de raadsvergadering van de gemeente Westerschou wen. Zoals wellicht bekend heeft de gemeente al eni ge jaren een verorde ning, waarmee het alco holgebruik op de open bare weg wordt inge damd. Maar met de op komst van alcohol-arm en -vrij bier is het het WD-raadslid dr H. J. van Zuylen wat onduide lijk geworden. Hij vroeg zich af wat de gemeente (lees: de poli tie) doet tegen iemand, die met alcoholvrij bier op straat loopt. „Het is buitengewoon moeilijk voor de politie om de verordening te hanteren met dat alcoholvrije bier", aldus Van Zuylen. Maar voor burgemeester Niemantsverdriet was dat een duidelijke zaak. „Iemand met een krant Buckler is net zo straf baar. We willen het drin ken op straat tegen gaan". Wethouder ir C. W. Veer- hoek nuanceerde de stel- lingname van de burge meester. Volgens hem is alcohol-vrij bier toe gestaan, maar alcohol arm bier niet. Maar veel alcohol-vrij bier wordt er volgens hem niet ver kocht, zodat dit geen noemenswaardige pro blemen voor de gemeen te zou mogen opleveren. NIEUWERKERK - Zeven lin des en zeventien eiken worden woensdag 20 maart in Nieu werkerk geplant ter gelegen heid van de nationale boom- plantdag. Om 9.30 uur mogen de kinde ren van de groepen zeven en acht van de School met de Bij bel uit Nieuwerkerk de mou wen opstropen. Het is de be doeling dat zij zeven lindes planten aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Eén van de bo men wordt geschonken door de Samen op weg gemeente in Nieuwerkerk en wordt geplant door ds. Klip. Na het planten houden de kinderen een schoonmaakactie in het plant soen aan de Schoolstraat. Om 10.30 uur is het de beurt aan de kinderen van de groepen 7 en 8 van openbare basisschool De Dobbelsteen. Zij mogen zeven tien eiken planten aan de Stolpweg in Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - Welke wensen en behoeften hebben Schouwen-Duivelandse ouderen wat betreft de voor lichting over gezondheid en voorzieningen en hoe er varen zij de huidige voorlichting hierover? Op deze vragen moet een enquête onder zo'n driehonderd vijftig ouderen (tussen de 55 en 85 jaar) in de regio een antwoord geven. Deze enquete die 15 april van start gaat maakt deel uit van het project Voorlich ting aan Ouderen op Schouwen-Duiveland. Een pro ject dat in opdracht van het Intra-en Extramuraal Zorgoverleg Schouwen-Duiveland door de GGD Zee land en de Landbouwuniversiteit Wageningen wordt uitgevoerd. Zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Dit blijkt een van de grootste wensen, zo niet de grootste wens van nagenoeg elke oudere te zijn. In gesprek ken met ouderen komt die wens duidelijk naar voren en heel vaak ook wordt een voor zichtige opmerking in de rich ting van een toekomstig ver blijf in een verzorgingscen trum fanatiek weggewuifd on der het mom dat men daar nog lang niet aan toe is! Voorlichting Of de oudere zelfstandig kan blijven wonen hangt niet uit sluitend af van de aanwezig heid van voorzieningen en hulpverlening. Ook een goede voorlichting, dat wil zeggen een voorlichting die aansluit op de denk- en belevingswereld van de ouderen, draagt bij tot het zo goed en zo lang mogelijk zelfstandig kunnen functione ren van ouderen. Dat belang van een goede, op maat gesneden voorlichting aan ouderen op het gebied van gezondheid en diverse voorzie ningen is twee jaar geleden reeds erkend door het Intra- en Extramuraal Zorgoverleg Schouwen-Duiveland, een overlegorgaan waarin vijftien hulpverlenende instanties en zorginstellingen op Schouwen- Duiveland zijn vertegenwoor digd. In dit overlegorgaan werd in dertijd dan ook het idee geop perd om eens te onderzoeken hoe het met de voorlichting aan ouderen over gezondheid en bestaande voorzieningen op dit gebied is gesteld. Dit met het doel om het bereik van de voorlichting te vergroten en meer af te stemmen op de wen sen en behoeften van ouderen. De indruk bestond namelijk dat ook op Schouwen-Duive land veel van de voorlichting de doelgroep (senioren) niet be reikt omdat deze niet op hen is afgestemd. Opmerkelijk is dat dit feit tot nu toe nog niet of nauwelijks is onderzocht in Nederland! Ook de wens om meer samenhang en samenwer king in de voorlichting aan ou deren te brengen speelde een rol bij de opzet van dit voor lichtingsproject, dat wordt ge coördineerd door GGD-func- tionaris Bert Geleijnse. Het idee van de speciaal voor dit doel opgerichte project groep onder leiding van direc teur A. C. M. Schouw van de Corneliastichting om op Schouwen-Duiveland een voor lichtingsproject op te zetten, werd door de provincie met een subsidiebedrag van dertigdui zend gulden gehonoreerd. Dit vanwege het feit dat de beteke nis van een dergelijk voorlich tingsproject verder strekt dan de grenzen van Schouwen- Duiveland. Ook andere regio's kunnen immer lering trekken uit de onderzoeksresultaten van dit zelfs landelijk unieke project, waaraan de Gemeen schappelijke Gezondheids dienst Zeeland en de Land bouwuniversiteit Wageningen hun medewerking verlenen. Het voorlichtingsproject is op gebouwd uit drie fasen. Vorig jaar april is het project van start gegaan met een inventari satie onder 26 zorg- en dienst verlenende instanties. Daarbij werd onder meer vastgelegd wat deze organisaties momen teel aan voorlichting voor ou deren doen en aan welke aspec ten zij in hun voorlichting be lang hechten. Deze eerste fase is inmiddels voltooid. Onderzoek De tweede fase bestaat uit een onderzoek onder zo'n driehon derdvijftig Schouwen-Duive landse ouderen tussen de 55 en 85 jaar. Deze ouderen zijn via het bevolkingsregister van de verschillende gemeenten enkel en alleen op grond van hun leeftijd uitgekozen. Deze oude ren krijgen volgende week een brief waarin hen gevraagd wordt mee te werken aan dit onderzoek dat wordt geleid door Madeion Witteveen en Gerie-Janne van Dinter, stu dentes communicatiekunde (gezondheidsvoorlichting) aan de Landbouwuniversiteit van Wageningen. Dit onderzoek be staat uit een enquête waarin de ouderen gevraagd wordt hoe ze denken over de huidige wijze van voorlichting, in welke vorm zij voorlichting wensen (schriftelijk of mondeling) en van wie zij voorlichting zouden krijgen. Kortom welke wensen zij hebben wat betreft de voor lichting over gezondheid en voorzieningen. Het ligt in de bedoeling dat 15 april een be gin wordt gemaakt met deze mondelinge enquêtes die door cursisten van het Centrum Vakopleiding voor Administra tieve Beroepen in Goes bij de ouderen thuis - na afspraak - worden afgenomen. De ant woorden die de oudere geeft blijven anoniem! Voorlichtingsplan Het afnemen van deze enquê tes zal naar verwacht drie we ken in beslag nemen. De resul taten van deze enquête zullen worden verwerkt in een rap port waarin ook aanbevelingen worden gedaan voor het opstel len van een zogenaamd voor lichtingsplan, de laatste etap pe van het project die dit na jaar moet worden uitgevoerd. Hoe dit voorlichtingsplan eruit gaat zien hangt af van de uit komsten van de enquête, maar zeker is dat dit plan voor in stanties en instellingen een lei draad moet zijn voor een op de doelgroep afgestemde voor lichting. En daarmee kan het voorlichtingsplan bijdragen aan het langer zelfstandig blij ven van de oudere Schouwen- Duivelander. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee moet er terde ge rekening mee houden dat haar financiële moge lijkheden ten gevolge van de Tussenbalans zullen verminderen. In welke mate dit het geval zal zijn is nu nog niet exact bekend maar in ieder geval nood zaakt deze Tussenbalans tot een sober beleid. Dit standpunt verwoordde een meerderheid binnen de commissie financiën maandagavond. De Tussenbalans kwam tijdens de commissievergadering om de hoek kijken toen de uit gangspunten van de gemeente begroting voor volgend jaar werden besproken. Uit een schrijven citeerde chef finan ciën A. J. Geleijnse dat de ge meenten voor dit jaar een even redig deel in de ombuigingen (154 miljoen) zouden moeten bijdragen. Voor dit jaar zou dat voor Zierikzee 110.000 gulden minder betekenen. Voor de ja ren '92 tot en met '94 werd een ombuiging van 440 miljoen ge noemd, terwijl daarnaast het beperken van het ziektever zuim bij lagere overheden en de decentralisatie nieuwe stijl een besparing van respectieve lijk 140 en 550 miljoen op zou den moeten leveren. Deze bere keningen zijn volgens Geleijn se inmiddels al weer terugge nomen. Juni-circulaire Hoe dan ook, de komende tij den zal er in de financiële si tuatie van Zierikzee enige ver andering komen. Wat dat pre cies in zal houden moet uit de juni-circulaire van het rijk blij ken. Dé vier commissieleden, D. van der Wekken (PvdA), W. F. Sprengelmeijer (SGP/RPF/ GPV), mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) en J. J. Geleijnse (VVD) waren het met elkaar eens dat de gevolgen van de Tussenbalans niet onop gemerkt aan Zierikzee voorbij zullen gaan. Geleijnse, Sprengelmeijer en mevrouw Bij- de Vaate-Rozen- daal pleitten dan ook voor een sober en terughoudend beleid, waarbij de gemeente - zo argu menteerde Geleijnse - voor zichtig moet zijn met het aan gaan van nieuwe en structurele (lees: jaarlijks terugkerende) verplichtingen. Voor zijn christendemocratische collega zal het een kwestie van priori teiten stellen worden. Wat deze drie commissieleden expliciet niet wensten was een lasten verzwaring voor de burgers. Wethouder L. J. van Gastel had van de commissie graag wat suggesties gehad voor zo'n so- berheidsbeleid. Met name Van der Wekken achtte dat in dit stadium nog niet mogelijk om dat de omvang van de ombui gingen voor Zierikzee nog niet bekend zijn. „Ik weiger mee te werken aan alle zwartgallighe den die nu over de tafel rollen. Het enige wat we weten is dat we niets weten" sprak Van der Wekken cryptisch. Pas wan neer de juni-circulaire enige duidelijkheid in de omvang van de bezuinigingen verschaft kan iets concreets naar voren worden gebracht. Het verwachte zware (financië le) weer voor Zierikzee was ook tijdens het verdere verloop van de vergadering merkbaar. Met name de herinrichting van 't Kofschip leidde tot een lang durige discussie waarbij Van der Wekken het in zijn eentje op moest nemen tegen de drie andere commissieleden. Zoals bekend bestaan er plan nen om het schoolplein bij 't Kofschip opnieuw te betegelen en daarbij dusdanig in te rich ten dat het plein naast een schoolfunctie ook een speelter rein voor kinderen uit Poort ambacht wordt. Buiten de 36.000 gulden voor het verwij deren van het oude gebouw, het herbetegelen en het verleggen van de inrit zou de gemeente volgens een vertegenwoor digster van de medezeggen schapsraad van 't Kofschip nog 12.500 gulden bij moeten leg gen. Dit bedrag is in een nota van het Zeeuws Jeugd- en Jon gerenwerk genoemd. De afdeling financiën had ech ter een tekort van 23.500 gul den becijferd. Dit bedrag zou dan nog bovenop de 36.000 gul den komen. Voor de drie com missieleden, Sprengelmeijer, Geleijnse en Bij de Vaate- Rozendaal was dat toch wel iets te gortig. Zij vreesden dat indien dit verzoek zou worden gehonoreerd ook andere scho len met een soortgelijk verzoek zouden komen. Met name Ge leijnse had op dit punt (speel pleinen) graag een beleid ge zien waarin geheel Zierikzee wordt betrokken. Voor een hap-snap beslissing voelde de liberaal niets. Ook vroegen Geleijnse en Bij de Vaate-Rozendaal zich af of de lokatie van 't Kofschip wel geschikt is om het plein een wijkfunctie te geven. Daarvoor zou naar haar mening een meer J. j. Geleijnse (VVD): De ge meente moet voorzichtig zijn met het aangaan van nieuwe en structurele verplichtingen. (Foto: Joop van Houdt). centrale lokatie in de wijk ge wenst zijn. Sprengelmeijer ten slotte had zo zijn twijfels over het nut en de noodzaak van een schoolplein met wijkfunctie. Van der Wekken verdedigde de opzet van een schoolplein met wijkfunctie te vuur en te zwaard. Een schoolgebouw is zo stelde hij veel meer dan een onderwijsvoorziening, het ver vult volgens zijn partij ook een wijkfunctie. Van der Wekken betreurde het dat zijn collega's zo sterk het accent op die wijk functie legden en ook bedroef de het hem dat zij met geen woord repten over zijn voorstel om het bedrag van 23.500 gul den uit het positieve resultaat van de bestemmingsplannen voor de laatste gedeelten van Poortambacht te onttrekken. Van der Wekken deed nog een duit in het zakje door te wijzen op het rapport vandalismere- gistratie. Hierin kwam naar voren dat er in Poortambacht regelmatig sprake is van ver nielingen en dit wordt volgens de onderzoekers mede veroor zaakt door het ontbreken van voldoende voorzieningen. Het vurige pleidooi van Van der Wekken sloeg echter niet aan. De meerderheid van de com missie bleef bij het advies om de herinrichting te beperken tot herbetegelen en het verleg gen van de inrit. Structurele De commissie bleek ook huive rig tegenover een tweetal struc turele subsidies te staan. Gelet de onduidelijkheid over de hoogte van de bezuinigingen achtte de commissie (Van der Wekken had toen de commissie verlaten) het op dit moment niet zinvol om een subsidiever zoek van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid (48 cent per inwoner in 1992) te ho noreren. Geen enkele moeite had de commissie met het ver zoek van deze stichting voor een bedrag van 292,- voor het vervoer van gehandicapte spor ters. Ook het verzoek van de werkgroep Ontwikkelingssa menwerking van jaarlijks een gulden per inwoner werd naar november (begrotingsraad) doorgeschoven. Dit tot vertwij feling van de christendemocra- te Bij de Vaate, die indertijd (samen met PvdA) gepleit heeft voor een dergelijk plat form van organisaties die ac tief zijn op het gebied van ont wikkelingssamenwerking. Niet instemmen met dit subsi diebeleid achtte zij in strijd f met haar eerdere pleidooien voor een gemeentelijk beleid inzake ontwikkelingssamen werking. Uiteindelijk was zij bereid om eerst af te wachten of de voorzetten van deze werk groep (het opstellen van een voorwaardenscheppend beleid) in Zierikzee aan slaan. SIRJANSLAND - Tweeërlei toekomstverwachting, onder die titel hield J. de Rooy een lezing voor de re gionale studievereniging van de SGP. Hij plaatste de wereldse toekomstverwachting tegenover de Bijbel se toekomstverwachting. D. v. d. Wekken (PvdA): „Het enige wat we weten is dat we niets weten op dit moment". (Foto: Joop van Houdt). De mens blikt graag in de toe komst. Gods Woord waar schuwt echter voor waarzegge rij. Men kan niet alleen op een occulte manier naar de toe komst kijken. Men kan het ook op een utopische wijze doen. Zo had Thomas Moore het al over de ideale maatschappij. De inleider besprak echter het futurologische toekomstbeeld. De futurologie pretendeert op wetenschappelijke wijze een toekomstvisie te kunnen ge ven. Volgens de futuroloog dr. Rienks moet men over de toe komst met net zoveel zekerheid kunnen spreken als over het verleden. Wat de toekomst be treft is het jaar 2000 voor velen een magisch getal. De futurolo gen willen door planning on der meer door gebruik te ma ken van computerprogramma's de toekomst in de hand. hou den. Men wil een wereld zon der verdriet, lijden en oorlog. Een andere futuroloog, profes sor Polak, acht het in principe mogelijk hier op aarde het eeu wige leven te scheppen. Er zullen door de medische we tenschap dan alleen nog supe rieure mensen geboren wor den. Reeds nu al rijst de vraag of in de medische wereld alles mag wat er allemaal kan. De arme van 2000 zal volgens de futurologen rijker zijn dan de rijke van 1900. In zekere zin herkennen we dat beeld nu al, aldus de inleider. Wat de futu rologen willen is een terug dringen van wat zij toevallig heden noemen; ja, men wil een verrassingsvrije toekomst. Rome De Club van Rome heeft echter een geheel andere toekomst verwachting. Zij stelt juist de vraag öf de wereld het jaar 2000 wel zal halen. Indien de exponentiële groei doorgaat gaan we met z'n allen de onder gang tegemoet. In hun in 1972 uitgebrachte rapport Grenzen aan de groei waarschuwt men krachtig om een keuze te ma ken, hetzij om door nieuwe doelstellingen de toekomst in eigen hand te houden, hetzij zich te onderwerpen aan de wrede gevolgen van de onge controleerde groei. Er is een fundamentele wijziging van ons gedrag nodig. Iedere vooruitgang maakt de mens zowel onmachtiger als dat zij hem sterker maakt. De Club van Rome vond dat de problemen niet sectorsgewijs aangepakt moesten worden. Een vijftal hoofdproblemen (bevolkingsgroei, voedselpro- duktie, industrialisatie, uit putting aarde en vervuiling) moet integraal aangepakt wor den. Ook de Club van Rome heeft een wereldse toekomstvi sie. Verwachten de futurologen een paradijs op aarde, ook bij de Club van Rome, die binnen kort met een nieuw rapport komt (De wereldrevolutie) komt de humanistische visie duidelijk naar voren. Evenals de futurologen wil men de gi gantische problemen zonder God oplossen. De Bijbelse toekomstverwach ting wordt de eschatologie ge noemd. De eschatologie (leer over de laatste dingen) is ge grond op Gods Woord. Bij de wereldse toekomstverwach ting kunnen de nodige vragen gesteld worden. En hoewel het goed mogelijk is dat verschil lende dingen uit de moderne futurologie zullen uitkomen, gaat het in die wetenschap om een torenbouw van Babel, waaraan God op een zeker mo ment een halt zal toeroepen. De Bijbel leert dat de mens het eeuwige leven op deze aarde niet zal bereiken. Het signaal dat de Club van Rome heeft afgegeven kunnen we niet dan tot onze grote scha de naast ons neerleggen. De Bijbel leert ons dat er een ein de aan deze aarde zal komen. Wanneer dat zal zijn weten wij niet. Sedert de Pinksterdag le ven we in de eindtijd. De apostelen hebben daar reeds op gewezen. Ook de Heere Je zus heeft opgeroepen te letten op de tekenen der tijden, zoals de verkoeling van de liefde, oorlogen en vreemde ziekten. De tekenen der tijden geven aan dat de wederkomst des Heeren aanstaande is. De Bij bel zegt dat Christus de leven den en doden zal oordelen. Dan zal er ook tweeërlei toekomst zijn. De gelukstaat van de rechtvaardigen zal veel heerlij ker zijn dan de optimistische futurologen ooit hebben kun nen beschrijven. De staat van de goddelozen zal echter veel erger zijn dat de futurologen van de Club van Rome ooit aan rampen heben kunnen voor stellen. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag Zonneschjn 30% Kans op neerslag 80% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht noordw. 5 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht noordw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 mrt. Zon op 06.44, onder 18.52 Maan op 07.50, onder 21 mrt. Zon op 06.41, onder 18.53 Maan op 08.28, onder 00.56 Eerste Kwartier: 23 mrt. (07.03) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Razendsnel komt een frontale storing in een zeer krachti ge zuidwestelijke bovenstroming vanaf de Oceaan naar onze omge ving. Deze stroming is aanwezig tussen enkele depressies die tus sen Schotland en IJsland door naar het noordoosten trekken en een krachtig hoog juist west van Portu gal. Evenwijdig aan de zuidwestelij ke stroming loopt vanaf onze omge ving via de Britse eilanden naar het zuidwesten een front. Daarin ont wikkelt zich zuidwest van Ierland een golf, die ons land op woensdag middag met regen bereikt. Voor het zover is kunnen vannacht en mor genochtend vooral in het noorden enkele opklaringen voorkomen. Na een minimum van rond 6 graden wordt het op woensdag een graad of 13. De wind waait matig, aan de kust af en toe krachtig uit het zuid westen. BURGH-HAAMSTEDE - De Vereniging Vrienden van Wes terschouwen komt woensdag 20 maart bijeen in dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamste- de. De vergadering begint om 20.00 uur. r Marten Wiersma, consulent voor Natuur- en Milieu-educa tie in Zeeland spreekt over natuur- en milieuvoorlichting. De ervaring leert, dat de wer- kelijke kennis over natuur en milieu vaak beperkt is. Daar mee komen de inspraakmoge lijkheden in het gedrang. On wetendheid is daarom - zo schrijft de vereniging - eeen groot gevaar voor een gezond functionerende maatschappij. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 1730 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3