§2 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS istratief verker (m/v) Een lente-achtige strao met versierde fietsen en paarden 'Ik ben een echte speurder, ik zoek in het massawerk' De Burght viert tienjarig bestaan j~ zfERfKZÊESCHÊ NIEUWSBODE ITTEN BIJ IKSLAND. 'ANBEDRIJF ISSE VOORDEEL. SX Veer Iets Voor Seat R 6 MAANDEN. Ooit 'n boxspring uit geprobeerd? Dat kan, in Zonnemaireü Oudere man rijdt tegen brugleuning Ongeluk bij Scharendijke In Serooskerke Postzegelbeurs in de Graanbeurs Eis twee jaar voor doden van baby in Vlissingen Vergadering commissie OW Wester- schouwen Elektrische deken in brand Mee? zon I NAI/X vl 3 6 OESTERS VERDWIJNEN LAATSTE BOERDERIJ BROUWSE JACHTHAVEN HUZARENSTUKJE Diefstal bromfiets Ongeluk op Rijksweg N59 eesche nieuwsbode 2 delen neerklapbare erbank. Volkswagen Groep en part-time van 20 uur per week. rijgt als taak: administratieve werkzaamheden ng programma) verzorgen (tekstverwerking) Irkoop Imatisering Duitse taal lien werken nteressante en zeer zelfstandige 3 arbeidsvoorwaarden. Dllicitatie richten aan: M. Meeuw- 4310 AA Bruinisse. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ÊÊÊÊmÊÊM MAANDAG 18 MAART 1991 147e JAARGANG NR 24916 co UT WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 LOOPERSKAPELLE - De 85-jarige L. G. van de B. uit Scharendijke moest met ver wondingen worden opgeno men in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis als gevolg van een eenzijdig ongeluk dat plaatsvond bij Looperskapel- le. Van de B. reed in een personen auto over de Kapelleweg toen hij door onbekende oorzaak met zijn auto in de berm langs de weg reed. Hij raakte daar door in een slip, verloor de macht over het stuur en kwam met zijn auto tegen de leuning van een brug tot stilstand. Dat gebeurde met zo'n harde klap dat de oudere man gewond werd aan het hoofd. Hij werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn auto bleek total loss te zijn en moest worden weggesleept. SCHARENDIJKE - Op de Ho- geweg nabij Scharendijke vond ter hoogte van de Elker- zeeseweg een ongeval plaats waarbij de heer Z. uit de ge meente Middenschouwen was betrokken. Het ongeluk gebeurde toen de man vrijdag om ongeveer 18.00 uur met een personenauto over de Hogeweg in de richting Brij- dorpe reed. Na de kruising van deze weg met de Elkerzeeseweg kwam hij met de wielen van zijn auto in de berm terecht. Hij corrigeerde eerst naar links, vervolgens naar rechts, raakte hierbij een riolerings- kast.die langs de weg stond en via een dammetje kwam de auto op zijn dak tot stilstand. Ondanks deze complexe ma noeuvre kwam Z. zonder een schrammetje uit het voertuig. De auto was total loss en moest worden weggesleept. SEROOSKERKE - „Voor een kleine kern als Seroos kerke is het straofeest enorm belangrijk. Het schept een band en versterkt de saamhorigheid onder de bevolking". Deze woorden van de Westerschouwse wethouder G. J. W. van der Salm werden zaterdag in de praktijk bevestigd. Het grootste deel van ruim 270 inwoners van Serooskerke werkte mee aan of kwam kijken naar het jaarlijke straofeest in het dorp. komst", aldus de voorzitter van de Dorpsgemeenschap, R. de Groot. Hij sprak er zijn waardering voor uit dat het Westerschouwse college van b en w de toekomst van de kleine kernen hoog in het vaandel heeft. ,,We hopen dat dat ook zo blijft als er een nieuwe burge meester is". Namens het dagelijks bestuur van de gemeente opende wet houder Van der Salm na de in tocht officieel het strao-feest. „Het strho-feest heeft een lan ge traditie. En hoewel veel ou deren zeggen dat het feest niet meer is wat het vroeger was, is het voor een kleine kern als Se rooskerke heel belangrijk". Van der Salm citeerde ter gele genheid van het strao-feest en kele oude spreuken waarin paarden voorkomen. „Een man en een paard, zijn de kleinzerigste wezens op aard", was daarbij de enige niet vrouw-onvriendelijke. De sfeer van het straofeest werd bepaald door een stra lend lentezonnetje, de met wimpels versierde ring van het dorp en het enthousiasme waarmee aan de diverse activi teiten werd deelgenomen. Be halve het traditionele ringste ken bestonden die uit de opvoe ring van de komische twee- acter Buren met kuren, 's avonds in het dorpshuis en het bal daarna met levende mu ziek. De ringsteekwedstrijden voor versierde fietsen werden ge wonnen door Cassandra van Oorschot (categorie vier- en vijfjarigen), Belinda Wisse (6 tot 8-jarigen) en Levine Lateur (8 tot 10-jarigen). De ringsteek wedstrijden voor versierde paarden werden gewonnen door Karin van der Salm. Tweede werd Anita Thnge en derde de heer Geleijnse sr uit Burgh-Haamstede. De oudere ruiter die bij geen enkel strao feest in de regio ontbreekt. Anita Thnge uit Kamperland werd tevens gehuldigd omdat zij op het mooist versierde paard reed. Tweede werd Alex Heinen uit Zierikzee en derde Carola Geleijnse uit Burgh- Haamstede. Menige dorpsbewoner was al ruim voor de feestelijke dag in de weer met het helpen versie ren van de fietsjes van zijn kin deren. Want er waren tijdens de strao in Serooskerke min stens evenveel versierde kin derfietsen als versierde paar den te zien. En de jeugdige fiet sers deden met evenveel inzet mee aan (hun eigen) ringsteek wedstrijden als de ruiters. Het strao-feest begon om 12.00 uur dan ook met een keuring van versierde fietsen voor het dorpshuis. Er waren drie eerste prijzen die werden toegekend aan Cassandra van Oorschot, Amanda Smeding en Christie de Vlieger. Inmiddels had de stoet bestaande uit elf straorij- ders zich opgesteld voor d' Ou we Smisse van waaruit de tocht door de polders begon. De paarden werden eerst ge keurd door een jury die dit jaar bestond uit L. de Groot, A. van Waardhuizen en P. de Rijke. Een van de hoogtepunten van het strao-feest was de terug keer van de ruiterstoet in het dorp. Zij werden ingehaald door de muziekvereniging Luc- tor et Emergo uit Renesse. Voor het eerst dit jaar maakten ook de kleinste kinderen van het dorp deel uit van de stoet. Zij zaten in een paardentram die achter de stoet met straorijders en muzikanten aanreed. „We hebben een heleboel jeugd De strao in Serooskerke werd door de meeste inwoners van het dorp bijgewoond. (Fpto: Joop van en dat is voor ons dorp de toe- Houdt). ZIERIKZEE - „Zijn dat allemaal Beatrixjes of zitten er ook Juliaantjes bij"? Vol enthousiasme keek een van de bezoekers van de postzegelbeurs, zaterdag in de Graanbeurs te Zierikzee, naar een plastic zak boordevol afgescheurde stukken enveloppen met postzegels er op. „Ik ben een rommelaar, een speur der. Ik zoek altijd in het massawerk, want de poststempels zijn voor mij even belangrijk als de postzegels zelf". Het liep niet storm met speur ders zaterdag tijdens de half jaarlijkse postzegelbeurs van de afdeling Schouwen-Duive- land van de Internationale Ver eniging Philatelica. Slechts en kele tientallen postzegelverza melaars bezochten het evene ment. „Ik weet niet hoe dat komt. Er zijn toch veel postze gelverzamelaars op Schouwen- Duiveland", aldus voorzitter H. K. de Winter. Hij vertelde dat het overgrote deel van die filatelisten nog geen lid is van de vereniging. „We hebben ongeveer 100 le den. Een paar jaar geleden liep dat aantal steeds terug, maar nu lijkt het stabiel te blijven". Een van de motivaties voor het organiseren van de halfjaar lijkse postzegelbeurzen in Zie rikzee is echter het winnen van meer leden. „We zouden vooral meer jeugd leden kunnen gebruiken. Het lijkt wel of die steeds moeilij ker te interesseren zijn voor het verzamelen van postze gels". Om daar verandering in te brengen was tijdens de beurs ook een dubbeltjeshoek inge richt. Een tafel waar alle post zegels slechts tien cent kostten. Want geruild wordt er tegen woordig bijna niet meer tij dens postzegelbeurzen. Men zoekt in boeken, boekjes, al bums en plastic zakken naar postzegels die nog ontbreken in de eigen verzameling. En voor een aantal mensen bete kent dat speurwerk een dagje uit. „Ik ben hier al Vanaf van morgen 9.00 uur. Ik woon wat De postzegelbeurs in Zierikzee, de speurders wisten elkaar wel te vinden. (Foto: Joop van Houdt). geïsoleerd en dit is een mooie kans om bijzondere postzegels te kopen", aldus een verzame laar die al meer dan 25 jaar met de hobby bezig is. „Mijn naam wil ik liever niet in de krant want een bijzondere postzegel verzameling is nog heel wat waard. Het zou niet de eerste keer zijn dat daarvoor een in' braak werd gepleegd". Het stempel op de postzegel is voor deze verzamelaar net zo belangrijk als de zegel zelf. „Kijk, dit is een heel gewoon zegeltje, maar het heeft een heel duidelijk stempel. Je ziet daarop dat hij in 1950 is af gestempeld in Sint Maarten. Dat vind ik bijzonder. Ik wil altijd kunnen zien waar en wanneer een postzegel is uitge geven en afgestempeld". Een andere bijzondere ontdek king die zaterdag in de Graan beurs werd gedaan was een strook met veertien strafport zegels van een gulden. „Die ze gels dateren uit de twintiger, dertiger jaren. Als er toen te weinig port op een brief zat plakte de PTT er een strafport zegel op. Deze veertien zegels van een gulden waren dus een flinke boete. Op die hele strook zit maar een klein stempel. Dat vind ik nu iets bijzonders en ik spaar alleen dingen die je niet veel tegenkomt". MIDDELBURG - Officier van justitie mr. S. Tempel heeft voor de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van twee jaar met dwangverple ging geëist tegen de 33-jarige M. v. S. uit Vlissingen wegens doodslag op haar drie maan den oude baby. Op 7 september van het vorig jaar sloeg zij de baby met het hoofd op de commode en tégen de muur waardoor het aan schedel- en hersenletsel over leed. Voor de rechtbank ver klaarde zij dat ze het huilende kind dat in ademnood was ge komen had willen laten schrik ken, zodat het weer bij adem kwam. BURGH-HAAMSTEDE - Don derdag 21 maart vergadert de commissie openbare werken van de gemeente Westerschou- wen. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergade ring het onderhoud van wegen. Aan de orde komt hoeveel geld men wil reserveren in dat ka der. Aandacht verder ook voor het asfalteren van wegen. Het gaat hier om normaal perio diek onderhoud. De vergade ring is openbaar. BURGH-HAAMSTEDE - Za terdag moest de brandweer van Westerschouwen twee keer uitrukken. Eerst vanwege een brandje in de bunker Paasen- hil aan de Moolweg te Haam stede en om ongeveer 21.30 uur voor een brandje in de woning van P. A. van D. aan de Bolle- laan te Haamstede. De brand in de bunker werd veroorzaakt door jongelui die daar met vuur aan het spelen waren. De brandweer werd gealarmeerd omdat tevens een klein jongetje werd vermist dat zich mogelijk in de bunker zou kunnen bevinden. Dat bleek niet het geval te zijn, het kind werd later elders aange troffen. De brandweer blustte het vuur in de bunker met zand. De brand in de woning van P. A. van D. bevond zich op de slaapkamer en werd veroor zaakt door een elektrische de ken die was gaan branden. De kamer stond vol rook. De brandweer had de brandhaard snel onder controle. De brand veroorzaakte rook- en water schade. 't Gebeurt zeer dikwijls, dat we iets niet zien omdat het te groot is. Douwes Dekker HET WEER Vrijwel overal droog en vooral in de middag flinke perioden met zon. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden. Overwegend matige wind, hoofd zakelijk uit zuidwest. Door ziekte zijn ongeveer negentig procent van de oesters in de Oosterschelde verdwenen. Er bestaan plannen om de laatste boerderij die in Zie rikzee in de stad staat te slopen. Brouws college van b en w wil via een onderzoek na gaan of watersporters tevreden zijn over jachthaven. Bruse Boys verrichtte een huzarenstukje door te win nen van koploper Terneuzense Boys. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - Het Christelijk Conferen tie- en vakantiecentrum de Burght in Burgh- Haamstede bestaat tien jaar. En dat wordt zaterdag 20 april gevierd met een aantrekkelijk jubileumpro gramma. Vanaf 10.00 uur wordt een ieder welkom geheten met koffie. Een uur later wordt de jubi leumdag geopend met een sa menkomst, waarin wordt te ruggekeken op tien jaar de Burght. Vele bekenden, die door de jaren heen contact heb ben gehad met het centrum, ge ven acte de présence. 's Middags is er een concert in de Nederlandse Hervormde kerk te Haamstede. Jan van den Bosch (bekend van de Evangelische Omroep) presen teert een programma met gas ten als Daniël Wayenberg, Klaas-Jan Mulder, de gebroe ders Brouwer en het jongens koor van de Zeeuwse Koor school. Deze gasten brengen enige klassieke en moderne stukken ten gehore. ZIERIKZEE - In de Wielin genstraat in Zierikzee werd de bromfiets van J. M. uit Zierik zee gestolen. De eigenaresse had het voer tuig neergezet voor de deur van de woning van een vriend waar zij op bezoek was. De waarde van het voertuig is niet be kend. Henk Binnendijk besluit de ju bileumdag met een dankdienst in de grote zaal van de Burght. Rondom de feestdag is ook een weekend georganiseerd (19 tot 21 april). Tijdens dit weekend houdt Hans Wulffraat, hoofd programma-indeling van de Burght, enkele toespraken rond het thema Op de bres, uit dagingen aan christenen in de jaren '90. OOSTERLAND - De heer K. uit Nieuw-Vossemeer moest in het ziekenhuis worden behan deld vanwege verwondingen die hij opliep tijdens een een zijdig ongeluk zaterdagmor gen op de Rijksweg N 59. Het ongeluk gebeurde om on geveer 04.00 uur toen K. met zijn auto in de richting Ooster- land reed. Na een kruising in de weg verloor hij om onduide lijke redenen de macht over het stuur, Hij reed met zijn auto te gen de paal van een vluchtheu vel. De klap kwam zo hard aan dat de auto total loss was en móest worden afgevoerd. K. liep een beenbreuk op en ver wondingen aan het gezicht. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: I ZS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1