Kanshebbers voor sportploeg van het jaar 1990 Gymnastiek Delta Sport Badmintonclub Zierikzee Handbalvereniging Delta Sport Hockeyclub Schouwen-Duiveland VRIJDAG 15 MAART 1991 NR 24915 ZIERIKZEE - Na tijdens een eerdere nominatie enkele seizoenen geleden een tweede plaats te hebben bereikt, behoort het eerste herenteam van HV Delta Sport morgen wederom tot de kanshebbers. Vorig jaar wisten de beste Zierik- zeese handballers door te dringen tot de beste 36 ploegen van Nederland. Een en andere houdt in dat dit team, overigens opvallend succesvol, momenteel in de eerste divisie haar kunsten vertoond. Aanvoerder Francois Verrijzer heeft trouwens goede hoop op een gunstige stemming van de Zierikzee Sportraad. De in Goes woonachtige spreekbuis van het eerste herenteam van HV Delta Sport, Francois Verrij zer, verwacht dat de titel sportploeg van het jaar öf naar gymnastiekvereniging Delta Sport gaat óf naar de eigen club. ,,Het zou mooi zijn als wij het werden, want dat betekent toch weer een kroon op het werk", aldus Verrijzer. Zijn teamgenoten welke eventueel kunnen meedelen in de feestvreug de zijn: Koos van Zwieten, Mare Veldhorst, Bert de Vos, Jaco Vleeshouwer, Bert Nuijens, Jean-Marie Toubiana, Erwin Schaalje, Peter Lefèvre, Leo Bruggeman, Ricky Evertse en Peter Bos. Vakkundig Als vakkundige trainer/coach was daarbij betrokken Rob de Vos, die recentelijk wederom voor min stens één seizoen zich heeft verbonden aan de Zierikzeese handbaltopper. Als verzorgster behoorde Janet Vleeshouwer ook nog tot de kampioensploeg, en uiteraard 'ome' Jaap Bos, die de logistieke zaken voor zijn rekening neemt. De goede prestaties schrijft Verrijzer vooral toe aan de enorm goede teamgeest binnen de ploeg. „De sfeer is heel goed en er is ook een goede samenwerking tussen spe lers en trainer". Een echt opvallende speler heeft HV Delta Sport eigenlijk niet. Of het moet Peter Lefèvre zijn die met zijn snoeiharde schoten menige keeper de stuipen op het lijf jaagt. Nee aanvoerder Francois Ver rijzer ziet het als een soort chef-kok. „Delta Sport is net een soort soepje; een scorende speler, een hardwerkende speler. Alles wordt geroerd en op smaak gebracht en zodoende klikt het ook zo pri ma", lacht de Goesenaar. Het eerste herenteam dat vo rig jaar kampioen werd van de tweede divisie en daardoor promoveerde naar de landelij ke eerste divisie bestond uit: Koos van Zwieten (niet op fo to), Mare Veldhorst (niet op fo to), Bert de Vos (niet op foto), Jaco Vleeshouwer, Bert Nui jens (niet op foto), Jean-Marie Toubiana, Erwin Schaalje (niet op foto). Peter Lefèvre, Leo Bruggeman, Ricky Evert se, Francois Verrijzer en Peter Bos. Trainer-coach was Rob de Vos. Verzorgster Janet Vlees houwer en Jaab Bos. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Als er één Zierikzeese sportploeg is die regelmatig acte de présen- ce geeft tijdens de jaarlijkse sportverkiezing in sporthal Onderdakf moet dat toch gymnastiekvereniging Delta Sport zijn. Vorig jaar nog gelukte het de turn- selectie sportploeg van 1989 te worden. Ook morgen, zaterdag, is de dames selec- tiegroep weer van de partij. Door het toevoegen van het Nederlands clubkampi oenschap aan de toch al indrukwekkende lijst van nationale prestaties, heeft de Zierikzeese gymnastiekvereniging alles bereikt wat überhaupt op landelijk ni veau te behalen is. Jarenlang is naar die felbegeerde Nederlandse titel toegewerkt onder leiding van trainster Jossie van den Beemt. Een dergelijke prestatie kan nu eenmaal niet in één jaar bereikt worden. In de eerste plaats komt het slechts zelden voor dat een turnvereniging minstens vier meisjes in huis heeft die het in zich hebben om op het hoogste landelijke niveau te kunnen presteren. Ook de nieuwe trainer Dick van Bochove realiseert zich dat terdege. „Als deze groep uiteen valt kan het best jaren duren voordat Delta Sport weer op een zo'n hoog niveau kan meedoen". Het clubkampioenschap van Nederland werd vorig jaar overigens op overtuigende wijze binnenge haald door GV Delta Sport. Met maar liefst vijf punten voorsprong, en winst op drie van de vier dis ciplines, op de naaste concurrentie werd de hoogste eer verdiend. Verantwoordelijk voor het behaal de kampioenschap waren Nynke Botterweg, Nicole van der Have, Linda Slootmaker, Ernani de Boer, Veronique Blom, Monique Slootmaker en Bianca de Zeeuw. De training was in handen van Jossie van den Beemt en Dick van Bochove. De choreografie werd verzorgd door Anna van den Berg. Hoewel GV Delta Sport met vijf punten voorsprong de Nederlandse clubtitel greep vindt trainer Van Bochove dat zijn selectie het als gedoodverfde favoriet niet echt gemakkelijk had. „Alle ogen zijn op zo'n moment op je gericht en dan moeten die meiden het toch nog waarmaken. Er is natuurlijk verschrikkelijk veel trainingsarbeid verricht, maar kampioen in de hoogste categorie wordt je na tuurlijk niet zomaar", aldus de Zwijndrechtse trainer. De dames selectiegroep welke verantwoordelijk was voor het behalen vande nationale titel bestond uit de turnsters: Nynke Botterweg, Nicole van der Have, Linda Slootmaker, Ernani de Boer, Veronique Blom, Monique Slootmaker en Bianca de Zeeuw. De trainin gen werden verzorgd door Jos sie van den Beemt en Dick de Bochove. De choreografie was in handen van-Anna van den Berg. (Foto: Joop van Houdt). Het eerste team van badmin tonclub Zierikzee dat ongesla gen kampioen werd in de twee de klasse district bestond uit het viertal: Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Han- co de Vos en Sander Melieste. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het unicum wil dat er in al die jaren van een Sportverkiezing in Zierikzee eigenlijk nooit echt een badmintonclub is genomineerd voor sport ploeg van het jaar. Hierin is deze keer evenwel verandering gebracht. Een van de vier ploegen welke zaterdag evenveel kansen krijgt sportploeg van het jaar te worden is het eerste team van badmintonclub Zierikzee. Het nog jeugdige team welke vorig jaar ongeslagen kampioen werd in de senioren-competitie, tweede klasse district, heeft als debutant in de eerste klasse overigens meteen ook haar visitekaartje afgegeven. Het team van de Zierikzeese badmintonvereniging bestaat uit de jongedames Jacqueline Altena en Angelique van der Have en de jongeheren Hanco de Vos en Sander Melieste. Laatstgenoemden waren vorig jaar helemaal goed op dreef en wisten als koppel het Zeeuwse kampioenschap heren-dubbel op de naam te schrijven. Maar ook het optreden in de eerste klasse verliep vooralsnog succesvol. Re centelijk werd deze competitie afgesloten met een uiteindelijke fraaie eerste plaats. Aanvoerster van het team, Angelique van der Have, kon zelfs mededelen dat het team in de gelegen heid is tijdens de komende competitie uit te komen in de landelijke competitie. „Er is onverwacht een plaatsje vrijgekomen in de landelijke competitie. Ik moet het nog aan mijn teamgenoten voor leggen, maar het lijkt me wel leuk om daarin mee te doen", vertelt de in Goes aan het Intas studeren de Van der Have. Zij realiseert zich echter ook meteen dat hieraan automatisch wel weer meer trai ningsarbeid vastzit. De toekomst voor het talentvolle huidige eerste team van badmintonvereniging Zierikzee ziet er vooralsnog niet echt rooskleurig uit. Speler Sander Melieste bijvoorbeeld, momenteel bezig aan zijn laatste jaar op de Havo, heeft reeds aangekondigd na eenmaal geslaagd te zijn te willen gaan stude ren in den lande. Daar wil aanvoerster Angelique van der Have momenteel liever maar niet te lang bij stilstaan. „We vinden het nu alang leuk om eens genomineerd te zijn. De verwachting? We ver wachten niks en zullen wel zien". ZIERIKZEE - De jongste sporters die genomineerd zijn als sportploeg van 1990 is het meisjes C-team van Hockeyclub Schouwen-Duiveland, kortweg HSD. De gigantische selectie van maar liefst zeventien fanatieke stickspeelsters in de leeftijd tussen twaalf en veertien jaar werden vorig jaar ongeslagen kampioen van het district Zeeland/West-Brabant. Het zonder puntenverlies winnaar wor den in een hedendaagse hockeycompetitie is voor de Zierikzeeënaren des te op merkelijk. Omdat het spel tegenwoordig veelal op kunstgras wordt gespeeld, maar HSD zelf een dergelijke accommodatie moet ontberen, zijn zij meestal in het nadeel. Het achteraf gezien soepel behaalde kampioenschap van meisjes C kwam tot stand door de enthou siaste inzet van de volgende selectie (houdt u vast): Gwen van Asperen, Caby van Breugel, Cindy Buys, Daphne Buth, Florine van Dam, Ingeborg Geluk, Anni Gerretsen, Carin Hasselmeijer, Frede rick den Hartog, Carlien Kok, Marieke Moelker, Kim Schiffer, Marjolein Struijs, Rebecca Snijders, Hester Timmermans, Patricia van de Vreugde en Janine Wagensveld. De coaching was in handen van Cobie Wagensveld en Alice Hasselmeijer. Trainer was Wouter Bakx. Volgens coach Cobie Wagensveld is vooral de altijd gezellige sfeer binnen het team de reden van dit kampioenschap geweest. „De gezelligheid was een sterk punt. Hoewel er zeventien meiden waren konden er elke week toch maar elf spelen, maar dat werd niet erg gevohden. Wij hebben er dan ook wel voor gezorgd dat iedereen evenveel wedstrijden kon spelen. Elke week een sociale opstelling zo gezegd", aldus Wagensveld, die samen met Alice Hasselmeijer ook veel plezier heeft beleefd aan de coaching van het meisjes-team. Momenteel zijn de meeste C-meisjes inmiddels doorgestroomd naar de B-junioren. Daar zijn ze nu ingedeeld in de categorie matig. Het debuut in de klasse verloopt vooralsnog redelijk. Op dit mo ment bezetten zij een plaatsje in de middenmoot. Eén speelster is inmiddels doorgedrongen tot de Zeeuwse selectie. Dat Zierikzeese talent is Anni Gerretsen. Ook heeft zij testtrainingen ondergaan voor een eventueel plaatsje in het districtsteam. Daarvoor heeft zij echter onlangs een afwijzing ont vangen. 'Gebrek aan voldoende kunstgras-techniek', heette de motivatie. Het meisjes C-team van hoc keyclub Schouwen-Duiveland dat kampioen werd van het district Zeeland-West Brabant bestond uit de junioren: Gwen van Asperen, Caby van Breu gel, Cindy Buys, Daphne Buth, Florine van Dam, Inge borg Geluk, Anniew Gerret sen, Carin Hasselmeijer, Fre- derix den Hartog, Carlien Kok, Marieke Moelker, Kim Schiffer, Marjolein Struijs, Re becca Snijders, Hester Tim mermans, Patricia van de Vreugde en Janine Wagens veld. Het team werd gecoach door Cobie Wagensveld en Ali ce Hasselmeijer. Trainer was Wouter Bakx. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7