En genomineerd is Nynke Botter weg (18) Sportverkiezing 1990 Koploper Sporthuis Zierikzee vergroot kloof met belagers ïtiilitl Vijf Nederlanders bij laatste zestien Recreatie-volley bal Jubileum springtoernooi Eddy Smit geselecteerd voor NK bootvissen Selectie Jong Zeeland in actie Schaak vereniging Zierikzee 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In sporthal Onderdak ZIERIKZEE - Na één jaar van prestaties, kampioen schappen en nog betere resultaten is het morgen weer zover. Dan vindt in sporthal Onderdak, te Zie rikzee, de 26e sportverkiezing plaats. Tijdens een avondvullend sportgala worden door de gemeente Zierikzee al haar kampioenen van vorig jaar gehul digd. Tevens wordt door de Zierikzeese Sportraad de sportman/vrouw en sportploeg van het jaar 1990 verkozen. De afgelopen week heeft deze krant de hiervoor in aanmerking komende kandidaten reeds voorgesteld. Tijdens de verkiezing wordt tevens nog de aanmoedigingsprijs en sportraadpenning uitge reikt. De commissie Verkerke van de Zierikzeese Sportraad, be staande uit Kees Verkerke, Ly- dia Mol en Wim Evertse is het wederom gelukt een fraai 'aan gekleed' sportief evenement te organiseren. Muziek, demon straties, huldigingen en spek takel. Alles is morgen, zater dag, weer te aanschouwen. Evenals vorig jaar worden de verschillende kanshebbers voor sportman/vrouw en sportploeg van het jaar weer aan het publiek, en de jury, voorgesteld middels videobeel den. Muzikale omlijsting De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Bruse kapel Stuitje Leut. Nadat het pu bliek is verwelkomd door spreekstalmeester Wim Evert se geeft de Haamsteedse zan ger John Prins twee van zijn nummers ten gehore. Verder vinden er tijdens het twee uur durende gala nog een tweetal demonstraties plaats. Door wethouder van sportza ken L. J. van Gastel wordt aan het begin van de avond ook nog de aanmoedigingsprijs en sportraadpenning uitgereikt. Tot op het moment suprème weet vooralsnog niemand wie dit jaar in aanmeking komen voor deze speciale gemeentelij ke beloningen. De huldiging van de sportploeg en sport man/vrouw van het jaar is we derom in handen van eerste burger mr J. J. P. M. Assel- bergs. Programma Het programma van de 26e Sportverkiezing van de ge meente Zierikzee aanstaande zaterdag ziet er als volgt uit: 19.15 uur Muzikale ontvangst van sporters en publiek door Stuitje Leut 19.30 uur Optreden zanger John Prins 19.40 uur Toespraak L. J. van Gastel, voorzitter sportraad, en uitreiking aanmoedi gingsprijs 19.50 uur Sportgala demon stratie door jazz-ballet van GV Delta Sport 20.05 uur Uitreiking sport raadpenning 20.15 uur Pauze 20.35 uur Rondgang kapel Steutje Leut 20.40 uur Video-voordracht kandidaten sportman/vrouw en sportploeg 20.55 uur Stemming door Zie rikzeese Sportraad 21.00 uur Demonstratie sport- training, 'sport in training' 21.10 uur Huldiging kampioe nen 21.20 uur Bekendmaking sport ploeg en sportman/vrouw van 1990 21.45 uur Einde De eerste show is in handen van de afdeling jazz-ballet van GV Delta Sport. Onder leiding van coördinatrice Jolanda Stoutjesdijk voert haar groep de toeschouwers een kwartier lang mee door de sportwereld. Op hedendaagse klanken wor den al dansend verschillende sporten uitgebeeld. De tweede demonstratie behelst het the ma 'sport in training'. Door een viertal sporters wordt het pu bliek een korte indruk gegeven wat er voor die betreffende sport aan trainingsarbeid no dig is. Aan bod komen de spor ten: schaatsen, wielrennen, at letiek en voetbal. MIDDELBURG - Dinsdag avond 19 maart komt de selec tie van Jong Zeeland opnieuw in actie. Dan wordt in de inter nationale competitie de uit wedstrijd tegen de Lokeren- beloften gespeeld (half acht). Coach Wies van Avermaete heeft de beschikking over de volgende selectiespelers: John ny Crucq (Arnemuiden), Geert Jan de Smet (Axel), Serge La- prade (Breskens), Jurgen de Block (Clinge), Edwin Held (Goes), Alex Lourens (Hoek), Stefan van de Ameele (HW), Jurrian Maceouw en Ronald Zuydwegt van Kloetinge, John Alleman, Mike But en Richard Leynse van Middelburg. John Bentschap en Danny Gabrielse van RCS en Frans van Veen (Sluiskil). NAC De volgende wedstrijd in de competitie volgt dan op dins dag 2 april op het terrein van Bevelanders in Kamperland te gen NAC en één week daarna (9 april) uit naar Schiedam tegen SVV. De stand in de competitie is op dit moment: Lierse SK 4 3 0 1 6 8-3 SW 2 2 0 0 4 5-1 NAC 2 2 0 0 4 6-4 KSC Lokeren 2 0 1113-4 KV Kortrijk 2 0 1112-3 Jong Zeeland 4 0 0 4 0 4-13 GOES - Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de club houdt de Goese gymnas tiekvereniging Volharding za terdag 16 maart een spectacu lair springtoernooi. Aan het evenement nemen een tiental verschillende 'verenigingen deel, waaronden twee van Schouwen-Duiveland. Dat zijn De Flipper, uit Westerschou- wen en GV Delta Sport, uit Zierikzee. In totaal hebben zich zo'n 450 deelnemers aangemeld voor het jubileum springtoernooi van Volharding. Er wordt deel genomen door heren-, dames- en gemende teams op drie ni- veau's en in de leeftijdscatego rieën tot 12 jaar, van 12 en 13 jaar en boven de 13 jaar. Het springen wordt uitgevoerd door ploegen bestaande uit mi nimaal zes personen. Dit bete kent dat er 75 ploegen gevormd kunnen worden. De disciplines welke in het sportcentrum Goes voor het voetlicht worden gebracht zijn: minitramp-paard, minitramp- tafel, lange mate en minitram- poline. Het toernooi wordt af gesloten met een demonstratie door de springgroep van Vol harding met oefeningen op de zogenaamde tumblingbaan. Tumbling is een vrij nieuw acrogymnastisch onderdeel van de turnsport. ZIERIKZEE - Als enige Zeeuw is Eddy Smit er afgelopen week end in geslaagd zich te plaatsen voor het Nederlands kampioen schap bootvissen dat, mits de weersomstandigheden het toela ten, op 16 en 17 maart aanstaande vanuit Scheveningen wordt vervist. Ook tijdens de beide selectie wedstrijden, waaraan in totaal zo'n 140 boothengelaars uit heel Nederland verdeeld over 6 schepen deelnamen, werd van uit Scheveningen vertrokken. Om zich te plaatsen moest men zich bij de beste drie henge laars per boot vissen. De vangsten vielen door de band genomen tegen alhoewel er toch nog enkele aardige gul letjes van rond de tien pond werden gevangen. Zoals zo vaak grossieerde Smit in klei ne vis. Van de vier gullen, die hij tijdens de twee selectieda- gen ving (in totaal 10 uren vis sen) woon de kleinste maar 500 gram en de daaropvolgende 750 gram. WK-ploeg Door de laatste dag nog eens flink uit te halen met twee re delijke gullen, één zeer fraaie schol en wat wijting en bot wist hij toch nog de derde plaats op zijn boot te bemachti gen met in totaal 7630 gram vis. De in totaal 18 gelelecteerden zullen aangevuld met de 5 deel nemers van de WK-ploeg van vorig jaar, aanstaande week end uitmaken wie zich Neder lands kampioen 1991 mag noe men. Bovendien mogen de beste vijf van dit kampioen schap naar de wereldkampi oenschapen terwijl voor de nummers,5 t/m 10 een meerlan denwedstrijd is gepland. Ook vorig jaar wist Smit zich te plaatsen voor het Neder lands kampioenschap. Hij ein digde toen op een 8ste plaats en maakte deel uit van het team dat op de Waddenzee de meer landenwedstrijd wist te win nen. ZIERIKZEE - In de eerste klasse van de eilandelijke zaalvoetbalcompetitie ge lukt het koploper Sporthuis Zierikzee de kloof met de naaste concurrentie steeds verder te vergroten. Door tijdens de jongste ronde met 6-3 te winnen van naaste opponent Toren Boys bedraagt de voorsprong inmiddels vier punten. Wel heeft Sporthuis Zierikzee hiervoor één wedstrijd meer nodig gehad. Hoewel Ta ren Boys uiteinde lijk met 6-3 de vlag diende te strijken, zat een dergelijke ne derlaag er in eerste instantie niet in. Tijdens de veldwisse- ling stonden de mannen van Tbren-Coach Cor Verkaart nog op een enigszins riante 3-0 voorsprong. In de tweede helft lieten zij zich evenwel door Sporthuis Zierikzee onder de voet lopen. Met nog enkele mi nuten te spelen was de gelijk maker een feit. De koploper blééf echter doorgaan en kwgm nog eens drie keer tot scoren. Einduitslag derhalve 6-3 voor Sporthuis Zierikzee. In de lift De tweede wedstrijd ten behoe ve van dë eerste'klasse ging tussen Mevo en Sportsurf Jon ker. De organjehemden zitten nog immer in de lift. Ook tij dens deze ontmoeting werd door de Zierikzeeënarén weer de volle winst gegrepen. Sport surf Jonker werd met 3-1 ver slagen. Door dit resultaat wis selen beide ploegen stuivertje en stijgt Mevo weer één plaats je, te weten naar de zevende stek. In de tweede klasse wordt het vorig seizoen gepromoveerde Stella Boys 2 in een steeds ne teliger situatie gemanou- vreerd. Door de 6-8 nederlaag tegen de nummer twee van de ranglijst, PTT, is Stella Boys 2 gezakt naar de één na laatste plaats. Aangezien er aan het einde van het- seizoen twee ploegen degraderen wordt het de Boys derhalve inmiddels be hoorlijk warm onder de voe ten. In de derde klasse is het team van L&O opnieuw 'verder afge zakt. Tfegenstander Knippie evenwel heeft goede zaken ge daan. Door het duel tegen L&O te winnen met 4-1 bezet Knip pie momenteel een fraaie derde positie, terwijl het vorige week nog een vijfde middenmootpo- sitie bekleedde. L&O is door het verlies naar de vierde plaats verwezen. Koploper Ga rage Slager kende weinig pro blemen met hekkesluiter PZEM, dat op haar elfde neder laag van .het huidige seizoen werd getracteerd. De koploper won moeiteloos met 4-0. Ie klas Mevo-Sports. Jonker 3-1 Toren Boys-Sporth. Z'ee 3-6 Sporth. Z'ee Toren Boys WIK Dakkie's Bar Nola Boys Coen Honig 1 Mevo Sports. Jonker De Steeg Rijsch. Delta 2e klas 0 20 53 - 24 2 16 57 - 29 15 46 - 31 15 43 - 35 14 43 - 31 11 36-35 10 41 - 46 10 33 - 40 5 38 - 54 12 0 0 12 0 17 - 82 Stella Boys 2-PTT 6-8 Neffen d'Eule PTT Pinky Boys Dreischor De Keien FC Kerkwerve Stella Boys 1 Bijmakelaardij Stella Boys 2 12 11 0 Rinus Roon Ban 11 1 3e klas L&O-Knippie 1-4 PZEM-Gar. Slager 0-4 1 22 81 - 19 3 15 51 - 34 15 38 - 34 12 32 - 43 10 44 - 51 10 35 - 43 9 28 - 44 7 21 - 29 7 38 - 51 5 21 - 41 Gar. Slager 12 10 1 1 21 61 -31 De Beuze/PJZ 11 7 3 1 17 49 - 22 Knippie 12 6 2 4 14 38 - 34 L&O 13 6 2 5 14 48 - 54 Zeelandia 12 5 3 4 13 34 - 33 Braber groenv. 11 6 0 5 12 43 - 45 De Roo&vd Veen 12 5 2 5 12 55 - 39 Dropt. Passage 12 2 4 6 8 35 - 44 Coen Honig 2 13 3 1 9 7 44 - 67 PZEM 12 1 0 11 2 15-53 Programma Het zaalvoetbalprogramma voor de volgende rondes op maandag 18 maart en woens dag 20 maart ziet er als volgt uit: Maandag 18/3: Dakkie's Bar-WIK; Stella Boys 1- Bijmakelaardij; Braber Groenvoorziening-Zeelandia; Rijschool Delta-De Steeg; Pin ky Boys-Rinus Roon Banden service; Coen Honig 1-Nola Boys. Woensdag 20/3: De Keien-FC Kerkwerve; Coen Honig 2-De Roo/vd Veen; Sportsurf Jonker-Dakkie's Bar; Droptiek Passage-L&O; Neffen d'Eule-Stella Boys 1. UTRECHT - Piet Schrijvers heeft zijn contract als keeper- trainer bij FC Utrecht met een jaar verlengd. De oud-doelman van Ajax en Oranje kan onder die verbintenis uit, wanneer hij een baan vindt als fulltime coach. KEY BISCAYNE -. Thomas Muster blijft op blessurege- bied weinig bespaard. Nu moest de 23-jarige Oostenrij ker, die een nieuwe trainer heeft gevonden in de persoon van Jimmy Connors, zich af melden voor het tennistoer nooi van Key Biscayne wegens een meniscusprobleem. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen van de 24e ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereni ging Zierikzee. H. Aangeenbrug-J. Baris 1-0; A. Bloom-O. Boersma 0-1; M. in 't Veld-R. v. d. Veken V2-V2] O. Vleeshouwer-M. Krijger 0-1; G. den Broeder-S. Stoel 0-1; J. van Dalsen-C. Polderman 1-0; A. v. d. Westen-E. van Nierop Vz-'/z J. Verduyn den Boer-J. Verkerk 1-0; M. Bijmolt-J. Verschoor 1- 0; A. van Oorschot-D. Does- wijk 1-0; A. van Meeteren-J. Bom 1-0; P. Legerstee-C. van El- dik 0-1. DORDRECHT - Nederland mocht met acht drieban- ders naar de Europese titelstrijd in Dordrecht. Na de eerste dag doen nog vijf voor de hoofdprijs van 9.000 gulden en de eer mee. Havermans, Van Bracht, Van Kuyk, Koorevaar en de winnaar van Jaspers/Bon- gers horen bij de beste zestien. Ad Koorevaar, plaatselijk favo riet, zorgde voor de fraaiste ontknoping. Bij 10-14 achter in de vijfde, beslissende set tegen de Duitser Kühl, maakte hij een serie van vijf. Op 14-14 sloeg hij met zijn keu zelfs een lamp boven de tafel uit. Eén verloren partij is fataal in de Merwehal. Voor het eerst wordt het toernooi gespeeld in de vorm van een dubbel „knock out", in plaats van met groepen. Winnaars mogen naar de volgende ronde, verliezers naar de herkansing die maxi maal een derde plaats in het eindklassement oplevert. Liefst acht Nederlanders ver schenen aan de afstoot. Ofwel, een kwart van alle deelnemers uit veertien landen. De mees ten haalden in de aanloop naar Dordrecht slim punten tijdens de Grand Prix' in Bröndby en vooral Wijchen, waar van de buitenlanders alleen de top pers kwamen opdagen. De vertegenwoordigers van het gastland speelden wisselval lig. Zo verloor Ben Velthuis uit Oldenzaal in vijf sets van Ihab ElAMessery uit Egypte, dat aangesloten is bij de Europese bond en de nationale kam pioen mag inschrijven. De 27- jarige tweevoudig titelhouder van Egypte won in vijf sets en viel 's lands bondsvoorzitter Farouk Barky in de armen. Het duo besloot tot een uitge breide reeks telefonades naar het thuisfront. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen, en nieuwe standen, naar aanleiding van de jongste ron de van de recreatie-volleybalcompetitie op Schouwen-Duiveland. Tevens bijgaand het nieuwe programma voor de volgende ronde. Al poule Schorpioen-De Stulp 2-1 VC Lob 7 Schorpioen 8 Zeelandia 7 Pigalle/Reness 7 Rabo/Z'zee 7 De Stulp 8 A2 poule PTT-WOZ 2-1 Peestekers-Leon Sport 0-3 Sporth./Zzee-Peestekers 3-0 Leon Sport 5 5 0 11 Sporth./Zzee 5 3 2 10 PTT 5 3 2 9 WOZ 5 2 3 7 Peestekers 6 0 6 0 BI poule Zeeuwse Str.-Taxi Lemsom 0 3 Cluzona-Brogum 1-2 Taxi Lemsom 8 6 2 19 Marco Holm 8 6 2 15 Brogum 8 4 4 12 Geense/Kwiek 6 3 3 11 Cluzona 6 3 3 8 Zeeuwse Str. 8 0 8 1 2 14 2 14 3 13 4 9 5 8 6 7 PTT 2 Renesse 2 Delphi/Mevo 5 Dl poule Vier Jaarg.l-Meulblok/DFS 1-2 Brouw Dl-Schouwse Str. 1-2 Cluzona D Schouwse Str. Mosselh. Schot Brouw Dl Meulblok/DFS Vier Jaarg.l D2 poule DFS 2-Health Studio 2-1 WOZ D-Zeeuwse Str. 2-1 WOZ D Zeeuwse Str. Health Studio Europatuin Br. DFS 2 Zeelandia D Programma B2 poule Delphi/Mevo4-WOZ 2 3-0 ZWN 1 5 4 1 11 Delphi/Mevo4 6 4 2 11 WIK 5 2 3 8 ZWN 2 6 3 3 8 WOZ 2 6 15 4 C poule PTT 2-Renesse 2 2-1 Zeelandia 2-MP Wasbeer 3-0 Zeelandia 2 MP Wasbeer Fa. Bouwman 13 12 1 34 14 8 6 23 12 8 4 22 Het programma voor vrijdag 15 maart ziet er als volgt uit: Léon Sport-Sporthuis Zierik- zee/PJZ; Brogum-Marco Holm; Brouw D2-Kwiek D; Delphi Mevo '80 5-Renesse 2; Delphi Mevo '80 4-ZWN 2; Cluzona-De Zeeuwse' Stromen; Brouw Dl- Vier Jaargetijden; Fa. Bouwman-PTT 2; Pigalle/ Renesse-Pav. De Schorpioen; PTT-Peestekers; Cafeet- je/Renesse-Léon Sport D; Zee landia D-DFS 2; VC Lob- Rabobank Zierikzee; ZWN 1- WIK; Mosselhandel Schot/ WIK Dl-Meulblok/DFS; Health Studio/WIK D2- Europatuin Braber. Turnster Nynke Botterweg (18). (Foto: Joop van Houdt). Als turnster bij gymnastiekvereniging Delta Sport heeft Nynke Botterweg weer een veel bewogen jaar achter de rug. De beste herinnering heeft zij daarbij aan haar behaalde twee de plaats tijdens het nationaal kampioenschap. Daar was zij in een felle en spannende tweestrijd gewikkeld met de latere Nederlands kampioen Larissa van Hesse. „Samen heb ben wij daar voor Nederlandse begrippen veel punten weten te turnen. Het verschil met de nummer drie bedroeg wel drie punten. Als je daar dan aan terugdenkt doet je dat toch wel wat", vertelt zij. Eveneens op nationaal niveau maakte Nynke Botterweg tevens deel uit van de dames selectie van GV Delta Sport dat eind vorig jaar het Nederlands clubkampioenschap in de wacht sleepte. Een kroon op een jarenlange voorbereiding. Echter ook op provinciaal peil wist de alreeds op vijf-jarige leeftijd begonnen turnster naar de hoogste eer te grijpen. Zij werd Zeeuws kampioene topsport in de seniorklasse. Daarnaast behaalde Nynke Botter weg tijdens de verschillende Grand Prix toernooien diverse zeer goede resultaten. Na al deze voortreffelijke prestaties kan Nynke Botterweg enigszins bevredigend het tur nen de rug toekeren. De 18-jarige studente is namelijk aan haar laatste seizoen bezig bij GV Delta Sport. Na juni van dit jaar vertrekt zij voor minimaal één jaar als au-pair naar de States. Krijgt zij dan niet enorm veel vrije tijd? „Het zal in het begin best wel heel leeg zijn, maar ik wil toch wel blijven sporten. Wélke sport weet ik nog niet. Een teamsport lijkt me wel leuk, maar aan de andere kant ben ik natuurlijk wel al 13 jaar individueel be zig geweest". ZIERIKZEE - De vierde en tevens laatste kandidaat die morgen, zater dag, verkozen kan worden tot sportvrouw van 1990 betreft de achttienja rige turnster Nynke Botterweg. Zij heeft reeds vier keer eerder genomi neerd gestaan en niet zonder succes. Tot twee keer toe werd Botterweg tot sportvrouw van het jaar gekroond, de laatste keer was vorig jaar. Te vens werd zij ook nog één keer tweede. Hoewel het bijna een vanzelfspre kendheid gaat worden voor haar hecht de Zierikzeese toch nog best waarde aan wéér een kandidaatstelling. „Ik zie het nog steeds als een stukje waardering en belangstelling voor mijn sport, dat is best leuk".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6