Paddentrek over de Donkereweg 'Die slang brengt de meeste punten op omdat hij zo dun is' Uitbreiding personeel kost Westerschouwen ruim een ton Hoogste punt sportzaal bereikt deurloo intermeubel Burgemeesters dringen opnieuw aan op uitbreiding van politie romantische meubelen Dief gesnapt Auto total loss na een zijdig ongeval Bazar voor DFS-jeugd brengt bruto 6300 gulden op Werk voor secretarie sterk toegenomen Wethouder J. Huizer: Grote stap voor sportminnend Bru9 Aanrijding bij de Philipsdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE E NIEUWSBODE MAANDAG 11 MAART 1991 NR 24912 met 6 april aamstede e rond Pasen in De Be- )le. Dagelijks (met uit- g van zondag) tussen 16.30 uur. g 12 maart e iddag PCOB. De Drie- l.OO uur. ■ing CNV-subdistricts- ■ereformeerde kerk. top-met-roken cursus, ouw Kruisvereniging. Ir. [sievergadering alge bestuurlijke zaken in 20.00 uur. ledenvergadering luis van Nassau. 20.00 Iring Vekabo Schou- pveland. Spreekbeurt openluchtrecreatie i-ie. Durpsuus. 19.30 rdag 14 maart fee ivond SG Schouwen- nd voor belangstellen- 5.00-21.15 uur. Tevens Itie-avond voor de ou- Fn toekomstige leerlin- atiemarkt voor school- LBO-MAVO-HAVO roepsopleidingen in de Schouwen-Duiveland. 1.15 uur. behandeling bewegings- fet honden. Handbal- op sportpark Ban- 6.15 uur. rkerk bring adviescommissie fen en onderwijs. Ge- huis. 16.30 uur. Iland komst Reformatorisch E. Grote zaal bij de kerk. 15 maart fegadering FNV Schou- Siveland met Maria van ANBO/FNV gebouw. pand sring SGP. Zaal Irde Gemeenten. Gere- 19.45 frond VOO. Oosterhof. lur. lag 16 maart kerke feest. Voor dorpshuis. 12.00 uur. ■Haamstede |erijententoonstelling. tutse. Van 10.00 tot 17.00 iag 18 maart ■Haamstede -rgadering Rode Kruis jg Schouwen Westhoek, xschool. 19.30 uur. ag 19 maart rerve Idensoos in verenigings- 't Zuudènde. 14.30 uur. l/ergadering VW. ise Stromen. 20.00 uur. Fershaven stop-met-roken cursus, febouw Kruisvereniging, pur. sdag 20 maart Izee lerkelijke vrouwenoch- Ontmoetingscentrum |rmd Kerkcentrum. 9.00 Ikomst Nederlandse en Vrouwenbond afde- jderen. In het Hervormd bntrum. 14.30 uur. homeopathie en kinde- hristelijke Gereformeer- terk, Zevengetij straat. i-Haamstede jaarskledingbeurs. OBS irreweie. 13.30 tot 14.30 erdag 21 maart verkerk Jvond 45-jarig bestaan af- Duiveland NBvP. huis. 19.30 uur. dag 23 maart zee rt Sue Chaloner's soul- Jongerencentrum Bro- 22.30 uur. [-Haamstede feest. Vanaf 12.30 uur. vershaven ivond ASV Brouwersha- Tbnnenmagazijn. 20.00 verkerk rjasfestijn voor ouderen. ;huis. 13.30 tot 18.00 uur. ZIERIKZEÉ - Na een poging tot diefstal van een radiocas- settespeler uit een auto in de showroom van garage B. in Zierikzee werd vorige week de 36-jarige J. B. uit Bruinisse aangehouden. Tijdens het door de politie in gestelde onderzoek bekende de man vier soortgelijke diefstal len op Schouwen-Duiveland, twee op Goeree-Overflakkee en nog een aantal in Brabant en de omgeving van Dordrecht te hebben gepleegd. Bij al deze diefstallen werd geluidsappa ratuur uit showrooms of win kels weggenomen. ZIERIKZEE - Zaterdag raakte de auto van mevrouw v. d. H. uit Krimpen aan den IJssel to tal loss. Mevrouw v. d. H. kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde toen v. d. H. met haar auto over de Heuvelsweg in de richting Zie rikzee reed. Volgens de politie zou zij een bocht te laat opge merkt hebben. De vrouw be landde in de berm, raakte de macht over het stuur kwijt en botste tenslotte met haar auto tegen een boom. Een blaastest op het politiebureau in Zierik zee wees uit dat de vrouw iets teveel aan Bacchus had geof ferd. Het ongeluk gebeurde omstreeks 21.45 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Op berenjacht met een luchtbuks, de muur voor een kasteel omgooien met ballen en dieren in een carrousel laten vallen met een pingpongbal. Het kon allemaal zaterdag in De Schutse te Burgh-Haamstede tijdens de bazar die werd gehouden ten bate van de jeugdafdeling van de sportvereniging DFS (Door Fusie Sterk). Het evene ment bracht een brutobedrag op van 6313 gulden en was volgens bazarcommissielid Linda Sies zo gezel lig dat het voor herhaling vatbaar is. boom waren getekend, het junglespel. De loten hingen als peertjes aan epn boom en ook een ouderjaarse toptafel ont brak niet bij de ongeveer 15 at tracties die werden gepresen teerd. De kinderen wiens geld was opgebruikt bij de diverse at tracties konden zoveel ze wil den gratis spingen op een le vensgroot luchtkussen of doel- schieten. Tijdens de bazar kon den belegde broodjes worden gekocht en er stond een barbe cue. De kunstenares A. Bliek beoordeelde de kleurplaten die door de kinderen werden inge leverd. Doordat de bazar werd gesponsord door een aantal be drijven uit heel Schouwen- Duiveland konden daarbij twee fietsen als prijs beschik baar worden gesteld. Ook bij het rad van avontuur en de ver loting waren grote prijzen te winnen. Onder meer een diner, een dagtrip per bus en een kruiwagen vol met planten. Het evenement werd besloten met live muziek waarop kon worden gedanst. Het was voor de eerste keer dat de jeugdcommissie van de sportvereniging een dergelijk evenement organiseerde. „Wij willen op deze manier probe ren om geld binnen te krijgen voor het organiseren van meer jeugdactiviteiten. Het zou bij voorbeeld heel leuk zijn als we eens een bekende trainer naar Burgh-Haamstede konden la ten komen om een training te doen met de jeugdspelers". Verder presenteerde DFS via het evenement de mogelijkhe den die zij de jeugd bieden om sportief bezig te zijn. Zo is er de gymnastiekafdeling voor kinderen van vier tot twaalf jaar en de voetbalafdeling voor de jeugd van zes tot negentien jaar. Via demonstraties op de lange mat en vrije oefening lie ten de leden van de gymnas tiekvereniging tijdens de bazar zien waar ze zoal mee bezig zijn. In totaal heeft DFS 180 jeugdleden. Ongeveer de helft daarvan zijn de voetballers die zijn verdeeld over negen elftal len. De zestien vrijwilligers die zich inzetten om de jeugdleden te trainen en begeleiden waren ook zaterdag present in De Schutse. Samen met leden van DFS bemanden ze de diverse stands in het dorpshuis. Daar druppelden de bezoekers gedu rende de hele dag binnen. Voor al in de achtermiddag en 's avonds was er veel belangstel ling voor 'het evenement. De bezoekers werden gecon fronteerd met fantasierijke en goed verzorgde versies van aloude spelen. Zo was op de achterwand van het schiet- kraam een grote beer geschil derd en kon men ballen werpen in bakjes die werden vastge houden door dieren die in een Ook de 'zenuw-spiraal' was present in De Schutse. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Uitbreiding van het perso neel op de gemeentelijke secretarie en de dienst ge meentewerken kost de gemeente Westerschouwen 116.000,-. Uitbreiding van het personeelsbestand is volgens het college nodig omdat men kampt met een achterstand. De werkdruk is de laatste jaren alleen maar groter geworden. Een en ander komt aan de or de tijdens de gemeenteraadsvergadering van maan dag 18 maart. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Voor de toegenomen werkdruk binnen de gemeente Wester schouwen zijn volgens het col lege verschillende oorzaken aan te wijzen. In de eerste plaats heeft de decentralisatie voor meer werk gezorgd, maar ook het ontwikkelen en uitvoe ren van nieuw beleid vergt meer inspanningen en tijd van het gemeentelijk personeel. Achterstand Volgens het college is op ver schillende afdelingen een structurele achterstand ont staan. „Daarom is door ons on derzocht of door verbetering in efficiëncy, verbetering van de taakafstemming, automatise ring en dergelijke de achter stand zou kunnen worden weg gewerkt", aldus het college. Naast die maatregelen is het volgens het college echter ook nodig dat er meer pesoneel komt. Alles bij elkaar gaat het om vier formatieplaatsen, ver deeld over de dienst gemeente werken en de afdelingen E.O. R. M, Financiën en Algemene Zaken. De formatieplaatsen kunnen op z'n vroegst in april 1991 worden ingevuld. Op de agenda van de gemeente raadsvergadering verder het voorstel van het college om 2270,- uit te trekken voor een kennismakingsbezoek aan de Tsjechische gemeente Na- mestovo. Het college wil met deze gemeente een stedenband aangaan. Doel van het ken nismakingsbezoek is om 'een duidelijke inhoud van een mo gelijke relatie' te formuleren. Ruitervereniging Ook aan de orde komt een sub sidieverzoek van Ruitervereni ging Renesse aan de gemeente Westerschouwen. Eerder werd een subsidieverzoek van de rui tervereniging door het college afgewezen maar men heeft be sloten een hernieuwd verzoek in te dienen. Dat lijkt succes te hebben want nu stelt het colle ge de raad voor een subsidie van in totaal 1770 beschikbaar te stellen. Voor het realiseren van een sa nitaire unit bij strandovergang het Vuurtorenpad stelt het col lege voor een bedrag van 56.762 uit te trekken. De be langstelling voor deze strand overgang is volgens het college de laatste jaren enorm toegeno men. Het voorstel werd eerder besproken in de commissies openbare werken en financiën en beide commissies lieten zich in positieve zin uit over het voorstel. Ook het voorstel tot een nieu we terreinwagen voor de Strandreddingsbrigade is reeds uitgebreid besproken in verschillende commissies. Al les bij elkaar gaat het om een bedrag van 38.425,-. De wagen op zich kost 27.500,- maar om het voertuig geschikt te maken voor haar nieuwe taak is nog eens ruim 10.000,- nodig. DEN HAAG - Het kabinet is er tegen om gemeenten de moge lijkheid te geven om het ge bruik van hout uit tropische re genwouden in hun gemeenten te verbieden. Het kabinet wil niet verder gaan dan het instel len van een keurmerk voor hout dat geoogst is op een ma nier die het milieu niet aan tast. Dat heeft het kabinet be sloten op voorstel van staatsse cretaris Gabor van natuurbe heer en minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking Tweede brief aan minister van justitie ZIERIKZEE - Namens de burgemeesters van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland heeft de burge meester van Zierikzee mr J. J. P. M. Asselbergs in een brief aan de minister van justitie opnieuw aan gedrongen op uitbreiding van de groep Rijkspolitie Schouwen-Duiveland. De burgemeesters schreven in september 1990 al een dergelij ke brief aan de minister, maar kregen daarop tot nu toe geen antwoord. Daarom dringt As selbergs er bij de minister op aan nu snel te antwoorden. De burgemeesters wijzen de minister op het rapport dat is uitgebracht naar aanleiding van een onderzoek naar rijkspolitie-landgroepen met recreatiegemeenten. Daarin is de aanbeveling gedaan om de problemen van de politiegroep Schouwen-Duiveland via een apart onderzoek onder de loep te nemen omdat de problema tiek waarmee men te maken krijgt nogal afwijkt van die in andere recreatiegemeenten. In hetzelfde rapport stelt men voor de sterkte van de politie groep Schouwen-Duiveland structureel te vergroten met 19 plaatsen. De burgemeesters hebben in hun brief van sep tember 1990 de minister ge vraagd om, vooruitlopend op een definitieve oplossing, al vast een extra sterkte toe te staan. In de tweede brief, die van daag, maandag, wordt verzon den, nodigt men de minister uit om in de komende zomerpe riode via een werkbezoek per soonlijk kennis te komen ma ken met de problemen waar mee de politie en de burge meesters te maken krijgen. BRUINISSE - „Voor de firma Vaessen is het bouwen van sportgebouwen de gewoonste zaak van de we reld. Voor Bruinisse is de nieuwe sportzaal een grote stap waar we als een goede huisvader jarenlang voor hebben gespaard". Dat zei wethouder J. Huizer vrij dag in een korte toespraak ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt van de nieuwe sport zaal. Aan het besluit tot bouw van de sportzaal is heel wat vooraf gegaan. Huizer repte in zijn speech wijselijk niet over alle voetangels en klemmen die men heeft moeten overwinnen voordat groen licht gegeven kon worden voor de bouw van de sportzaal en de daaraan ge koppelde verbouwing van het Bruse dorpshuis. Tussenstap Huizer omschreef het bereiken van het hoogste punt van de sportzaal als 'een belangrijke tussenstap'. Alvorens tot het traditionele hijsen van de vlag over te gaan schetste Hui?er in het kort de traditie van het zo genaamde pannebier dat bij dergelijke gelegenheden aan de bouwers wordt uitgereikt. Wethouder J. Huizer hijst de vlag. Burgemeester A. Vogelaar (uiterst links) kijkt toe. (Foto: Marij ke Folkertsma). „Het pannebier heeft een lange en belangrijke traditie. Het verstevigt niet alleen de band tussen bouwers en opdrachtge vers, maar het vertegenwoor digt ook een stuk waardering voor het tot dan toe geleverde werk", aldus de wethouder. „Ik heb me vanuit de bouwwereld zelfs wijs laten maken dat er een periode was dat als de op drachtgever het pannebier ach terwege liet er een omgekeerde denneboom in de vlaggemast werd gehesen". Waardering Huizer vervolgde: „De meesten liepen daar onbewust aan voorbij, maar de kenners be grepen het: een krentige op drachtgever". De wethouder verhaalde van de man die een bungalow liet bouwen en het pannebier maar flauwekul vond. „Alles heeft z'n keerzij de. De eerste keer dat hij zijn open haard wilde stoken stond het hele huis vol rook. Per on geluk was er een glasplaatje meegemetseld in de schoor steen". Huizer haastte zich te zeggen dat bij de gemeente Bruinisse zeker niet de vrees leeft dat hen iets dergelijks zou overko men. „Het is de traditie en de waardering voor de samenwer king die we' 'in dit project on dervinden", aldus Huizer. Na dit verbale geweld werd de bouwers een envelop met in houd uitgereikt. Verder werd het woord gevoerd door B. C. A. Menke, directeur van bouwbedrijf Vaessen. Hij zei het gebaar van de gemeente zeer op prijs te stellen. „En ik hoop dat we elkaar spoedig weer kunnen zien, maar dan bij de opening van de sport zaal". Als de bouw volgens schema verloopt wordt de nieu we sportzaal eind mei opgele verd. De officiële opening staat gepland voor zaterdag 15 juni. SCHUDDEBEURS - Bij de Donkereweg te Schudde- beurs worden borden geplaatst die automobilisten moeten waarschuwen voor overstekende padden. Op die manier hoopt het Water schap Schouwen-Duiveland te voorkomen dat de padden in grote getale worden doodgere den. Volgens dijkgraaf A. P. de Haan manifesteert de jaarlijk se paddentrek zich op Schou wen-Duiveland alleen nabij Schuddebeurs. „De padden worden geboren in de-zoet wa tervijver nabij het landgoed Mon Plaisier". In de loop van het jaar ver spreiden de padden zich over een groter gebied. Maar elk voorjaar, in de paringstijd, be ginnen de dieren een dwang matige zoektocht naar hun ge boorteplek om daar opnieuw voor nakomelingen te zorgen. Daarbij worden de padden vaak overreden omdat zij in traag tempo wegen oversteken. Een groep vrijwilligers in Zee land heeft zich verenigd in de herpetologische studiegroep voor paddeklaarover. Zij zetten zich er voor in om het aantal verkeersslachtoffers onder de padden tot een minimum te be perken. Volgens dijkgraaf De Haan was het op verzoek van deze studiegroep dat het Water schap de verkeersborden bij Schuddebeurs heeft geplaatst. Advertentie Voor Haringvlietplein 4 - Zierikzee Verwachting t/m vrijdag 15 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuidoost 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mrt. Zon op 07.16, onder 18.24 Maan op 9.57, onder Laatste Kwartier: 13 mrt. (11.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal blijft het weer in onze omgeving rustig. Vannacht kan bij weinig wind plaat selijk mist onstaan. Overigens blijft op veel plaatsen laaghangende be wolking aanwezig. Op dinsdag draait de wind naar zuidoost en neemt toe tot matig. Dan lost de be wolking geleidelijk op. Vooral's mid dags schijnt af en toe de zon. De temperaturen lopen daarbij tot rond 14 graden op. Een uit west-Frankrijk afkomstige rug van hogedruk, die in betekenis toenemend via onze om geving naar Duitsland gaat bewe gen, veroorzaakt dit rustige weer. Ook op woensdag staat ons weer nog in het teken van deze rug. BRUINISSE - Op de kruising van de Rijksweg N-59 en de weg over dc Philipsdam vond zondag een aanrijding plaats waarbij twee auto's zwaar wer den beschadigd. G. V. uit Dirksland reed met een personenauto komende vanuit de richting Oude-Tonge over de zuidelijke parallelweg van de Rijksweg N-59. Bij het oprijden van de kruising met de weg over de Philipsdam zou hij geen voorrang hebben gege ven aan een auto bestuurd door J. V. uit Sint Philipsland. Deze reed over de Philipsdam ko mende vanuit de richting Tho- len. Hij had recht op vrije doorgang omdat hij op een voorrangsweg reed. Tben dat niet gebeurde was een aanrij ding niet meer te vermijden. Beide auto's werden daarbij zeer zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Desondanks liep geen van de inzittenden noemenswaardige verwondingen op. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3