;e koop Bouw vakantiehuis voor kankerpatiëntjes bij CJV-kamp Renesse officieel gestart Oranje Boven op toren kerk van Nieuwerkerk Q 3 I 4 i DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Airconditioning in raadszaal Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ITIEHULPEN Haamstede rjjf Dijkman L J E BRUINISSE :hikking stvergunning 'P* tsslager Ook voor kantoorprojekten bellen naar Zonnemaire? Jazeker!! B. Schot: Succesvolle bundeling van krachten CJV en Thuredriht Dubbel spektakel omdat lat hijsinstallatie afbrak Minder zacht 9 BAZAR STRAOFEEST FLEURIG EN VROUWELIJK ONTBESLIST Volvo Car stopt produktie 300-serie EE SC HE NIEUWSBODE thouders van Bruinisse; gelet Wet algemene bepalingen mi- bekend, dat door hen, onder vaar, schade of hinder voor de rangen, op 5 maart 1991 ver- ingevolge de Hinderwet naar aanvraag van Jachtwerf Van estraat 31 te Bruinisse, voor ijzigen van de jachtwerf met aor het plaatsen en eventueel iten, gelegen op het perceel, Havenkade te Bruinisse. alle ter zake zijnde stukken, secretarie op de afdeling Alge- ge en wel van 9 maart 1991 tot op elke werkdag van 8.30 tot kantooruren na telefonische t ingevolge artikel 44, tweede lene bepalingen milieuhygië- le kroon voor: |viseurs; :reenkomstig artikel 20, 21 of i' 28, eerste lid, onder c, van de jepalingen milieuhygiëne be- ngebracht; elanghebbende, die aantoont irwijs niet in staat is geweest artikel 20, 21 of 22, tweede lid onder c, van de Wet algemene suhygiëne bezwaren in te bren- rordt na afloop van de be dacht tenzij voor deze datum en met toepassing van artikel ie Baad van State een verzoek schorsing van de beschikking ën van een voorlopige voorzie- noet worden gericht en gezon- ng voor de geschillen van be- van State, Binnenhof 1, 2513 iorsing of een voorlopige voor- En gericht aan de voorzitter van geschillen van bestuur van de irdt niet van kracht voordat op list. ter en wethouders voornoemd, eester, A. VOGELAAR ■is, T. VAN OOSTENBRUGGE 1991 Ischor 165 a s. seizoen en evt. de zaterdagen 01112-1265 Conform de Toyota-bepolingen- ■ijs en uitvoering voorbehouden OFF. AGENT straat 10 - Telefoon 01115^1446- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE O O MAANDAG 11 MAART 1991 147e JAARGANG NR 24912 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 vroeg of ik een plaatsje wist in de Westhoek van Schouwen- Duiveland waar een vakantie huis zou kunnen worden ge bouwd voor jeugdige kanker patiëntjes en hun familie". Het antwoord op die vraag lag voor het CJV-bestuur voor de hand. De plannen lagen im mers al klaar en men zag kan sen om door een bundeling van krachten tusen CJV en de Dordtse service-club die plan nen uit de couveuse te halen en verder te ontwikkelen. ,,En zo als we er nu voor staan lijkt het erop dat die bundeling van on ze krachten succesvol is", aldus Schot. Hij stelde dat het CJV en de Li- onsclub Thuredriht in ieder ge val één ding met elkaar ge meen hebben: 'We willen alle bei dienstbaar zijn aan de sa menleving en daarin hebben wij elkaar gevonden", aldus Schot. „Met elkaar spreken wij de hoop uit dat velen in de va kantiewoning een stuk rust en ontspanning mogen vinden. Dan is het werk van onze clubs zeker de moeite waard". Goed besteed Na dit verbale geweld begaf het gezelschap van genodigden zich naar de lokatie waar de contouren van de houten va kantiewoning reeds zichtbaar worden. Aan burgemeester Niemantsverdriet de eer om het officiële startsein voor de bouw te mogen geven. Onder grote belangstelling van de ge nodigden legde zij de laatste hand aan wat betiteld werd als 'de hoeksteen' van het huis. Vervolgens werd, weer terug in het kamphuis, nog het woord gevoerd door L. Klompe, voor zitter van de Lionsclub Schou- wen-Duiveland. Hij stelde in zijn toespraak dat de energie en het geld van Thuredriht en het CJV in deze zeker goed be steed zijn. Als laatste sprak J. Roeters van Lennep, voorzitter van Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht het gezelschap van genodigden toe. Hij stelde allereerst dat het ook voor de Dordtse service club een bijzondere dag was. Hij merkte op dat 'We Serve' vervolg pagina 5 Met enige rake klappen bracht burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de houtverbinding tot stand. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Het kostte een paar flinke klappen met een houten hamer, maar toen kon burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer van Westerschouwen de bouw van een vakantiehuis voor kankerpatiëntjes aan de Rampweg bij Renesse officieel gestart ver klaren. De bouw van het vakantiehuis is een geza menlijk initiatief van de Vereniging CJV Samen Verder en Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht. Het is de bedoeling dat het vakantiehuis op 1 mei in ge bruik kan worden genomen. Zaterdag werd de officiële start van de bbuw van het va kantiehuis luister bijgezet met een bijeenkomst in het kamp huis van het CJV op haar ter rein aan de Rampweg bij Re- nesse. „Vandaag is het een bij zondere dag", begon CJV- voorzitter B. Schot zijn toe spraak ter ere van de start van de bouw van het vakantiehuis. Groei Schot vervolgde: „Vandaag is de dag waarop ideeën na een wankele groeiperiode gestalte gaan krijgen". Vervolgens schetste Schot in het kort hoe het idee tot stand kwam, in de couveuse belandde en uiteinde lijk toch samen met Thuredriht verder werd uitgewerkt. Eind 1988 werd het CJV kamp stichting benaderd door de di recteur van de Stichting Ge handicaptenbeleid Zeeland, de heer Mulder met de vraag of de accommodatie van het CJV in Renesse wellicht aangepast zou kunnen worden aan het ge bruik door gehandicapten. Veel tijd was er niet. Het CJV- bestuur reageerde dan ook snel op de vraag. Het idee werd gelanceerd om een kleine aangepaste woning naast het hoofdgebouw te plaatsen en dat idee viel bij Mulder in goede aarde. Het plan stuitte echter op financië le bezwaren. Volgens een eerste raming zou men 140.000,- op tafel moeten leggen. „En dat was financieel toch wat te hoog gegrepen voor onze vereni ging", aldus Schot. Couveuse De plannen gingen, zoals Schot het uitdrukte, de couveuse in. ,,We kozen voor de couveuse want plannen in de koelkast zetten houdt vaak in dat ze blijven liggen totdat de zwarte man erin komt. En de couveuse houdt de aandacht. Tot op ge geven moment een van mijn re laties, lid van Thuredriht mij NIEUWERKERK - Door de inventiviteit van de Nieuwerkerkse Oranjevereniging wordt de kerkto ren van Nieuwerkerk de komende zeven weken op gesierd door een enorme oranje strik. Het ophijsen van het bijna tien meter brede gevaarte, dat was aangekondigd als een spektakel, werd dat in meer dere opzichten toen een van de latten van de proviso rische hijsinstallatie afbrak en van boven uit de to ren naar beneden viel. het koninklijk paar een goed huwelijk is. Hij richtte via zijn toespraak zijn felicitaties en goede wensen tot koningin en prins. „Het lijkt wel alsof ze aan het vliegeren zijn", zo omschreef iemand uit het publiek de noodvoorziening die het Oran jebestuur inderhaast bedacht om de oranje strik alsnog naar boven te hijsen nadat een van de twee balken van de hijsin stallatie afbrak. Met veel touw en vereende krachten werd het gevaarte naar boven getrok ken. Toen dat was gelukt werd een aantal in de strik bevestigde oranje lampen ontstoken, het Wilhelmus gespeeld en oranje limonade en oranjebitter rond gedeeld onder het belangstel lende publiek. Het evenement werd besloten met het zingen van Oranje Boven. De Oranje versiering blijft tot 30 april, Koninginnedag in de toren hangen en wordt elke avond verlicht. Behalve in Nieuwerkerk werd ook in Zierikzee aandacht be steed aan het zilveren huwe lijksfeest. Daar organiseerde de Oranjevereniging een feest middag voor de kinderen van vier tot twaalf jaar in het Huis van Nassau. De diverse groe pen kinderen werden om de beurt ontvangen en genoten van Leo's kindertheater met goochelen, poppenkast, kin derquiz, songfestival en kin derdisco. Het gevaarte richtte geen scha de aan, maar het kostte het no dige improvisatietalent van het Oranjebestuur en een half uurtje wachten voor de enorme versiering alsnog naar boven gehesen kon worden. Dat alles gebeurde zaterdagavond onder grote publieke belangstelling op de Dorpsring te Nieuwer kerk. De muzikanten van de muziekvereniging Nu met Ho pe en Oefening en Uitspanning maakten van de onverwachte gelegenheid gebruik door on der leiding van dirigent A. Ra- dewalt een compleet concert te geven. Aanleiding van de gebeurtenis was het zilveren huwelijk van HKH koningin Beatrix en prins Claus. Nieuwerkerk was het enige dorp op Schouwen- Duiveland waar ter gelegen heid van dat feest een open baar evenement werd georga niseerd. „Als Oranjevereni ging wilden we dat niet zomaar ongemerkt voorbij laten gaan. We wilden er toch iets aan doen", aldus Oranjevereni gingsbestuurslid Heieen Smit uit Nieuwerkerk. In een paar dagen tijd knutsel de het zeven man sterke Oran jebestuur in een garagebedrijf in Nieuwerkerk van ijzer en oranje zeil een enorme strik in elkaar. Dat alles in het diepste geheim zodat de inwoners van het dorp zaterdag niet meer wisten dan dat er aan de Dorpsring een 'spektakel' zou plaatsvinden. De feestelijkheden ter gelegen heid van het zilveren paar be gonnen om half acht met een lampionoptocht door het dorp onder begeleiding van de muzi kanten van Nu met Hope en Oefening en Uitspanning. Een tocht die eindigde voor de ge heimzinnige, dichte omheining die bij de kerktoren was ge plaatst. Daar stond ook de bur gemeester van Duiveland, A. Bergshoeff. Omdat hij op de dag van het koninklijk huwelijk, 10 maart, jarig is, herinnerde de burge meester zich de dag van het hu welijk van Beatrix en Claus nog heel goed. „Het was in de provotijd en het was een bij zonder rumoerige dag in Am sterdam". Bergshoeff was van mening dat het huwelijk van Na enig improviseren hing hij, de forse oranje strik. (Foto: Marijke Folkertsma). Het kleinste vaderland is voor de grootste liefde niet te klein. Wilhelm Muller HET WEER Vannacht weinig wind, hier en daar mist en een minimumtempe ratuur van ongeveer 5 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur onge veer 14 graden. Overwegend mati ge zuidoostelijke wind. In de Schutse te Burgh-Haamstede werd voor de eer- sta keer een bazar van DFS gehouden. Het straofeest in Scharendijke trok veel belangstelling naat het centrum van het dorp. Fleurig en vrouwelijk was de mode die werd getoond tijdens de modeshow van Marita. De derby tussen de voetballers van het Zierikzeese MEVO en WIK uit Kerkwerve eindigde onbeslist. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Bespreking in adviescommissie NIEUWERKERK - De aanleg- van een airconditio ningsinstallatie in de raadszaal van het gemeente huis te Nieuwerkerk. Dat is een van de plannen van het Duivelandse college van b en w waarover advies moet worden uitgebracht. Dat gebeurt tijdens een open bare vergadering van de ad- Viescommissie financiën en on derwijs op donderdag 14 maart in het gemeentehuis te Nieu werkerk. De commissieleden dienen zich vooral uit te spre ken over de financiële kant van de diverse plannen. Zo kost de aanleg van airconditioning in de raadszaal ruim 25.000 gul den. Aanvankelijk was het de be doeling om ook in de perso neelsruimten van het gemeen tehuis airconditioning aan te leggen. Maar dat zag het perso neel niet zitten. Nu wordt voor gesteld om de ventilatiemoge- lijkheden te verbeteren door de huidige uitzetramen te wijzi gen in een klein uitzetraampje en draairaam. Tijdens de vergadering moet de adviescommissie zich ook uitspreken over de kosten van 32.000 gulden die nodig is voor het opstellen van een nieuw ri oolstructuurplan. De vervan ging van schoolmeubilair in het handenarbeidlokaal van de school met de bijbel te Nieu werkerk die bijha 1600 gulden kost. En een lidmaatschap van de gemeente Duiveland van het platform gemeentelijk vredes beleid dat jaarlijks 220 gulden zou kosten. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis te Nieuwer kerk en kan door iedere be langstellende vanaf de publie ke tribune worden gevolgd, aanvang 16.30 uur. BORN - Volvo Car in Bom stopt met de produktie van auto's uit de 300-serie. Volgen de week woensdag loopt de laatste auto van dit type van de band. Een woordvoerder van Volvo Car heeft dit meege deeld. Volvo Car bracht de 300-serie begin 1976 op de markt. Inmid dels zijn er ruim 1,1 miljoen van verkocht. De Volvo-300 is de eerste door Volvo Car ont wikkelde auto. Het was de op volger van het type 66, een ont werp van DAF. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een C kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres .- postcode: plaats: telefoon handtekening: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar C9 Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, BQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. f-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1