rikzee Turnsters Delta Sport plaatsen zich voor Grand Prix-toernooien Maart in teken van voetbal Boersma wint 17e schaakwedstrijd e 1991/1992 uiten ;e NIEUWS In kader jeugdsportstimulering IOC helpt Kuwayt Zonnemaire pakt punt Tennisteam Las Vegas promoveert In Bruinisse Schaken Zierikzee I X ZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 5 MAART 1991 NR 24909 die ingeschreven staat rlichtingsbrochure met In enkele gevallen kan de militaire dienst, zo- ïst, wanneer men twee t dienst zijn geweest, of gehandicapt is. Indien >n wij de ouders contact jrgerzaken in het stad- Drrespondentie door het Er vindt dan ook geen werkingsverband van de r een gids uitgeven met een met toeristische in- informatie, de huidige m vele verenigingen, in- :ee. De gids wordt huis- •spreid en wordt uitge- s. ;e gids zijn opgenomen r ontvangen, waarop de Dit formulier dient, al tvrije enveloppe te wor- ïneer er niets is gewij- adressen ontvangen dit al vermeld te worden in lerstaande bon invullen l naar Gemeente Zierik- itbus 5003, 4300 KA Zie- ;/club: /omschrijving: izee maakt bekend dat luten, Meelstraat 36, al- ingediend voor de ver lat 19 van een schuur in Ind gemeente Zierikzee, Iststraat 19 tot woning is e herziening van het be- Zuidwest", doch in over- fbereiding zijnde herzie- en wethouders zijn ïdewerking te verlenen van de Wet op de Ruim- tel 50, lid 8 van de Wo- Ihter eerst worden ver laten van Zeeland een hebben afgegeven; deze Aangevraagd nadat een -an terinzage-legging in het bouwplan kennis te aren in te dienen, fle liggen de op de bouw- nde bescheiden met in- ade veertien dagen voor arie, afdeling algemene |0 uur ter inzage. Gedu- termijn kan een ieder i tegen het onderhavige n burgemeester en wet- CA ZIERIKZEE, schrif- ee maakt ingevolge arti- [imtelijke Ordening be- j zijn vergadering van 25 ld at: ;edeeltelijke herziening i Binnenstad-Zuidwest" |t perceel Weststraat 19, snte Zierikzee, sectie L, ;emmingsplan „Binnen- rbereid voor het perceel astraal bekend gemeen- amer 1325. (behorende kaarten lig- 991 ter gemeentesecreta- voor een ieder ter inza- §in werking. ingenrubriek van de iting, lierikzee. BRUNSSUM - Tijdens de Districtskampioenschappen turnen in het Limburgse Brunssum hebben alle acht deelnemende turnsters van gymnastiekvereniging Delta Sport zich succesvol weten te kwalificeren voor de komende Grand Prix-toernooien. De Zierikzeese Nynke Botterweg zette in haar categorie lb op niet mis verstane wijze het Districtskampioenschap op haar naam. Zij liet clubgenote Nicole van der Have met maar liefst 3.35 punten ver achter zich. Met het behalen van de districts-titel kwam Botterweg dientengevolge ook als beste Zeeuwse turnster voor de dag. Eén districts- en één provinciale titel derhalve, lang geen slech te oogst voor één dag. De Districtskampioenschap pen turnen, in het Limburgse Brunssum, werden vertegen woordigd door turnsters uit de vijf provincies Zuid-Holland, Limburg, Flevoland, Zeeland en Noord-Brabant. Tijdens de ze titelstrijd, georganiseerd door de plaatselijke turnver eniging RKSV Olympia, was het mogelijk kwalificatie af te dwingen voor de komende Grand Prix-toernooien, waar van de eerste op 17 maart te Heerenveen plaatsvindt. Verzekerd De verschillende turnsters van gymnastiekvereniging Delta Sport zetten allen hun beste beentje voor. Hoewel de defini tieve lijsten nog moeten wor den samengesteld zijn zij waar schijnlijk nu reeds verzekerd van deelname. Trainer Dick Bochove toonde zich in ieder geval uitermate tevreden, meer dan tijdens het eigen turntoer- nooi vorige week. „De meiden hebben allemaal nu goed gepresteerd op zowel provinciaal- als toch zeker ook districts-niveau, en zijn denk ik vrijwel allen zeker van plaatsing", aldus de contente Zwijndrechtse turntrainer. In de hoogste lb klasse kwa men Nynke Botterweg en Nico le van der Have, uit Goes, uit voor GV Delta Sport. Vooral Botterweg turnde een sublie me wedstrijd. Met gemiddeld een negen toonde zij zich supe rieur aan de overige deelneem sters. Hoewel zij nog steeds last ondervindt van een voet blessure kwam haar oefening stukken beter voor de dag dan de voorlaatste keer op het ei gen turntoernooi. Vooral haar mmm Veronique Blom werd tijdens de onlangs gehouden Districts kampioenschappen turnen tweede, maar behaalde goud als beste Zeeuwse. brugoefening, gejureerd met 9.40 punten, was een lust voor het oog. Het Districts-, en ook Provinciaal-, kampioenschap kwam derhalve niemand meer toe dan haar. Tijdens de Districtskampioenschappen turnen in Brunssum sleepte Nynke Botterweg een dubbele titel in de wacht. Hoewel clubgenote Nicole van der Have met gemiddeld een acht ook uitstekend voor de dag kwam, bleef zij toch maar liefst met 3.35 punten op respectabele afstand verwij derd van Nynke Botterweg. De Goese Nicole van der Have viel zodoende twee tweede plaatsen ten deel. In de klasse 2b liet de donkere Ernani de Boer zich van haar beste kant zien. Op districts niveau reikte zij tot een prima tweede plaats. Omdat zij uit die klasse als enige Zeeuwse deelnam, greep zij tevens, min of meer automatisch, de pro vinciale titel. Het totaal aantal punten van 33.15 stemde trai ner Bochove echter meer dan tevreden. „Zoveel punten tur nen is gewoon knap. Met ge middeld een acht mag je niet klagen. Vooral haar vloeroefe ning, met bijna een negen was heel goed. Bij Ernani beteken de ook nu weer met name de brug een struikelblok", was de korte evaluatie van Bochove ZIERIKZEE - De werkgroep project jeugdsportsti mulering in Zierikzee heeft de afgelopen maanden veel positieve geluiden ontvangen over het succes volle verloop van het stimuleringsproject. Zowel de deelnemende leerlingen als de Zierikzeese sportver enigingen zijn zeer positief. Ook het idee om de kin deren die een vereniging minimaal drie keer bezocht hebben te belonen met een herinneringsvaantje is in goede aarde gevallen. De werkgroep heeft een plan opgezet om leerlingen vsn de basisscholen, met na me van groep zes, zeven en acht, kennis te laten ma ken met diverse takken van sport. Via een informa tieboekje en een strippenkaart krijgen zo'n 350 leerlingen de mogelijkheid deel te nemen aan de sport van de maand. Door get succes wil de werk groep in de maand mei een evaluatievergadering houden en indien met het project nog een aantal ja ren door te gaan. In de maand maart krijgt voetbal vereniging de eer als gastvereniging te fungeren om het voetballen beter bekend te maken. vorzittershamer hanteert van de jeugdcommissie. Tbch kampt voetbalvereniging Zierikzee de laatste jaren met een teruggang in jeugdleden. ,,Ja, ook onze vereniging ont komt niet aan minder actieve voetballertjes. Een lager ge- Veronique Blom liet zich gel den in de klasse 3b. Zij was in een spannende tweestrijd ge wikkeld met naaste concurren te én clubgenote Bianca de Zeeuw. Zij deden niet veel voor elkaar onder. Op provinciaal niveau wist Veronique Blom uiteindelijk als beste uit de bus te komen, met wel in haar kielzog Bianca de Zeeuw *pp 0.15 punten. Op districtsniveau moest Blom haar meerdere er kennen in de Dordtse Manou Nauman. De jongste klasse tenslotte, 6b, betekende het strijdtoneel voor de jonge talentjes Renate Slootmaker, Veronique den Broeder en Jacqueline Voor- beytel. Allen werkten hun ver plichte oefenstof naar behoren af. Renate Slootmaker werd met een zilveren medaille de twee na beste Zeeuwse en in het eindklassement van het Districtskampioenschap bezet te zij een uiteindelijke derde positie. Veronique den Broeder finishte daar één plaatsje on der, terwijl Jacqueline Voor- beytel een twaalfde eindplaats innam. Provinciaal gezien be tekende dit respectievelijk een derde en zesde plaats. Uitslagen De resultaten van GV Delta Sport tijdens de Districtskam pioenschappen turnen waren (resp. sprong, brug, balk, vloer, totaal, positie DK, positie PK): Categorie 2B: Ernani de Boer, 8.45, 7.70, 8.05, 8.95, 33.15 2 1. Categorie 1B: Nynke Botter weg, 9.10, 9.40, 9.15, 8.75, 36.40 1 1; Nicole van der Have, 8.65, 8.15, 8.15, 8.10, 33.05 2 2. Categorie 3B: Veronique Blom, 7.50, 7.00, 6.00, 8.70, 29.20 2 1; Bianca de Zeeuw, 8.20, 6.30, 6.00, 8.55, 29.05 3 2. Categorie 6B: Renate Slootma ker, 8.75, 7.60, 7.35, 8.65, 32.35 3 2; Veronique den Broeder, 7.70, 8.35, 6.95, 8.35, 31.35 4 3; Jacqueline Voorbeytel, 7.40, 6.00, 6.10, 6.35, 25.85 12 6. LAUSANNE (AFP) - Het In ternationaal Olympisch Comi té heeft Kuwayt steun toege zegd bij het herstellen van de sportstructuren. Dit is zater dag tijdens een buitengewone vergadering van het IOC in Lausanne besloten. In de zeven maanden van de Iraakse bezetting bleef niets van de sport over. boortecijfer en het grote aan bod van andere sporten speelt ons ook parten. Toch is voet ballen erg populair en wij doen er alles aan om ons jeugd- bestand op peil te houden", doel Simmers uit de doeken. „Kijk bijvoorbeeld eens naar de afgelopen weken toen er niet gevoetbald kon worden. We organiseren dan zaalvoet balpartijtjes en houden de jeugd bezig met andere activi teiten zoals spelletjesochtend in de sportkantine. Ik moet HEINKENSZAND - In een van Zonnmaire zijde goed gespeel de wedstrijd behaalde de ploeg van trainer Wim Kommer een verdienstelijk 2-2 gelijkspel bij koploper Luctor '88. Met een beetje meer geluk had er zelfs een overwinning ingeze ten voor de rood-gelen. De paal en het missen van een straf schop waren er echter debet aart dat dit feest niet door ging. Zonnemaire kwam al snel op voorsprong, het was Edwin de Vlieger die in de 12e minuut de Luctor-doelman middels een lob verschalkte: 0-1. Twee mi nuten later miste Piet Stouten de mogelijkheid om zijn ploeg naar 0-2 te schieten. Een toege kende strafschop werd door Stouten te onnauwkeurig inge schoten zodat de Luctor- doelman kans zag zijn inzet te stoppen. In plaats van 0-2 stond het even later gelijk doordat één der Luctor aanval lers vanaf twaalf meter vrij mocht aanleggen: 1-1. Hierna trok Zonnemaire het initiatief naar zich toe, tot twee keer toe trof Edwin de Vlieger de paal eer Marcel de Vlieger zijn ploeg naar een 1-2 voor sprong schoot. Met deze stand werd er gerust. Door een bles sure van Zonnemaire-doelman Erlin Louwerse moest er na de rust een aantal omzettingen ge pleegd worden, hetgeen de ploeg niet ten goede kwam. Luctor profiteerde prompt van de wanorde binnen de Zonne maire ploeg en scoorde de ge lijkmaker: 2-2. Zelfs het inbrengen van Marco Duinhouwer bracht geen ver andering meer in de stand. Duinhouwer maakte zijn ren tree na een langdurige blessu re. Door het gelijke spel bij de koploper en het wederoptreden van Duinhouwer ziet men in het Zonnemaire kamp het ver dere verloop van de competitie dan ook met het volste vertrou wen tegemoet. GOES - Het uit Schouwen- Duivelandse spelers bestaande tennisteam Las Vegas, welke deelneemt aan de sponsorcom petitie in Goes, heeft onlangs het kampioenschap van de der de klasse in de wacht weten te slepen. Door het behalen van deze titel promoveert de ploeg naar de tweede klasse. Het tennisteam Las Vegas, be staande uit Rogier Korenhof, Cor Korenhof, Ton van Gelder, Wim van Dijke, Erwin Ver braak, Wim Schenk, Aart de Looff, Charles Slootmaker en Winfred van de Pol (invaller), realiseerde het kampioenschap tijdens haar laatste wedstrijd. Door naaste concurrent Fran- se/IBG succesvol met 13-11 te verslaan was de promotie een feit. Een gezellige drukte tijdens het onlangs gehouden Snelschaak kampioenschap in Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - O. Boersma uit Nieuwerkerk stak met kop en schouders uit boven zijn concurrenten in de strijd om de titel van het snelschaakkampioenschap Schouwen-Duiveland. De theologiestudent die schaakt bij sv Zierikzee had na 11 ronden 10 punten gehaald, een vol punt meer dan P. van Dijke en A. Riemens, de regerend kampioen die nu met een 3e plaats genoegen moest nemen. In het dorpshuis te Bruinisse kwamen 39 deelnemers scha ken, die in 11 ronden moesten uitmaken wie zich kampioen van Schouwen-Duiveland mocht noemen. Het toernooi was in de breedte redelijk sterk bezet met onder andere namen als: A. Riemens, R. de Smit, E. van Driel, O. Boersma, J. Bakker. In deze 17e editie deden 22 spelers afkom stig van Schouwen-Duiveland mee. Met name sv Zierikzee met 13 deelnemers was sterk verte genwoordigd. O. Boersma startte met 6 uit 6 maar moest in de 7e ronde na een felle strijd opgeven tegen de rege rend kampioen A. Riemens. Dit bracht de top weer dichter bij elkaar, zodat het nog span nend werd. In de laatste 4 ronden maakte Boersma geen fouten en won nog o.a. van R. de Smit. Terwijl A. Riemens van P. van Dijke verloor die hierdoor nog twee des werd. O. Boersma werd dus kampioen en tevens beste Schouwen-Duivelander. Rangslijst na ronde 11 1. O. Boersma (28) 10.0; 2. P. van Dijke (20) 9.0; 3. A. Rie mens (7) 9.0; 4. R. de Smit (8) 7.5; 5. G. M. Visser (11) 7.5; 6. R. Kouwijzer (38) 7.0; 7. J. Pauwe (4) 7.0; 8. E. van Driel (16) 6.5; 9. J. Bakker (5) 6.5; 10. M. M. Krij ger (23) 6.5; 11. J. de Korte (34) 6.5; 12. K. v. d. Bos (1) 6.5; 13. R. v. d. Veken (2) 6.5; 14. D. Lam- mers (25) 6.0; 15. V. Hekke (14) 6.0. ZIERIKZEE - De voorlaatste wedstrijd in de Zeeuwse com petitie van het 2e team van de Zierikzeese Schaakvereniging ging tegen Meliskerke en ein digde in een overwinning voor Zierikzee. Eén partij werd af gebroken. Er waren geen hoogvliegers bij, al werd er door beide teams heel goed gespeeld. De afgebroken partij was het aan zien waard. Uitslag De uitslag is: J. J. Engelvaart- G. den Broeder 1-0; L. Geschiere-O. Vleeshouwer lh- H. Wisse-St. Stoel 0-1; A. Francke-J. v. Dalsen 0-1; B. v. Putten-J. Verkerk 0-1; Joh. Wis se jr.-J. Bom 0-1; J. Geschiere-A. v. Oorschot afgebr.; J. Wisse- Joh. Hoogstrate 1-0. De voorlo pige uitslag is: Meliskerke- Zierikzee II 2'/2-4Vi. eerlijk zeggen, we hebben dat bij VV Zierikzee aardig voor elkaar. Het is natuurlijk dank baar werk om met de jeugd be zig te zijn", besluit Simmers. Programma Programma jeugdsportstimu lering voor de maand maart: Iedere woensdag van 15.00 tot 20.00 uur voetballen op sport park Den Hogen Blok in Zie rikzee. Tonnie Simmers, voorzitter van de jeugdcommissie VV Zie rikzee meldt dat zijn vereni ging klaar staat om de Zierik zeese jeugd kennis te laten •naken met de yoetbalspoort. Natuurlijk zijn er al veel kin dertjes uit Zierikzee lid van onze vereniging. Maar toch re kenen we op een hoop nieuwe gezichten. Immers niet ieder een weet onze voetbalvelden te vinden. Binnen ons trainings kader is volop ruimte om de kinderen op een leuke manier net voetballen bij te brengen, ooral de A-junioren zijn in staat om leuk met die kinderen om te gaan. We bezitten lesma- enaal voldoende en aan de grote bgoeveelheid ballen zal "et op <je woensdagmiddag Met liggen. Je begrijpt wel dat We de kinderen niet opzadelen ®ot moeilijke technische oogstandjes. Op een eenvou dige manier - in spelvorm - kunnen de kinderen een leuke training(en) bijwonen". Aantrekkelijk Als de kinderen kiezen om via voetbalvereniging Zierikzee in wedstrijdvorm te gaan voetba len is de competitie zeer aan- trekelijk. De kinderen komen in de competities alleen op Schouwen-Duiveland uit en hoeven daardoor niet ver te rei zen. „Op Schouwen-Duiveland is de competitie goed geregeld. Bij de zeven- en achtjarigen wordt gespeeld met zevental len tijdens de regionale compe titie. Bij de negen- en tienjari gen wordt het een elftal en ook die categorie speelt een eilan- delijke competitie", aldus Sim mers die al ruim negen jaar de Deze maand, maart, krijgt de Zierikzeese jeugd de mogelijkheid in contact te komen met de voet balsport, in het kader van het jeugdstimulerings-project. ZIERIKZEE - Hieronder volgt eindelijk weer eens een enigszins lijviger Jeugdvoetbalhoek. Na een langdurige winterse periode met summier voetbal hieronder weer de uitslagen van de tijdens het recen te weekend gespeelde jeugdwedstrijden. Tevens is (slechts) door de jeugdleiding van VV Bruse Boys ook nog gedacht aan de karakteristieken. I-Brouwershaven E-l 5-1, Bruse Boys E-2-DFS E-l 1-7, Drei- schor E-l-Duiveland E-2 5-9, Mevo E-l-ZSC E-l 12-0, Colpl. Boys E-2-Zonnemaire E-l 1-12, Oostkapelle E-2-SKNWK E-2 DFS E-2-Zeeland Sport E-2 3-9, Kloetinge E-l-Zierikzee E-l 6-1, Zierikzee E2-Wissenkerke E-l 0-10. F-pupillen: Bruse Boys F-l- ZSC F-l 4-0, DFS F-l-Renesse F-l 3-0, Dreischor F-l-Colpl. Boys F-l 11-0, WIK F-l Cortge- ne F-l afg., Renesse F-2- SKNWK F-l Duiveland F-l- Mevo F-l afg., Wissenkerke F-l- DFS F-2 13-0. Meisjes: WIK-Kloetinge n.o.g. A-junioren: Zierikzee A-l-Vlis- singen A-l 2-0, DFS A-l-Walche- ren A-l 2-1, ZSC A-l-Renesse A- 1 0-4, Kapelle A-2-SKNWK A-l afg. B-junioren: VOAB B-l-Zierik- zee B-l 6-2, Steen B-l-Bruse Boys B-l 0-1, DFS B-l-Dauwen- daele B-l afg., Heinkenszand B-1-SKNWK B-l 4-1, Vlissin- gen B-2-Brouwershaven B-l afg., Renesse B-l-Mevo B-l 1-4, Zierikzee B-2-Oostkapelle B-l 0-6. C-junioren: Zierikzee C-l-Mid- delburg C-l 1-6, Arnemuiden C- 1 Bruse Boys C-l n.o.g., Krui- ningen .C-1-SKNWK C-l 7-1, VCK C-2-WIK Cd 6-2, Duive land C-l-DFS C-l afg., Zonne maire C-l-Mevo C-l 2-3, Vlissin- gen C-2-ZSC C-l 1-6. D-pupillen: Cortgene D-l-WIK D-l 13-0, Brouwershaven D-l- Nieuwland D-l 12-1, Noorman nen D-l-Brouwershaven D-2 4- 1, Zierikzee D-l-Oostkapelle D- 1 4-1, Meeuwen D-2-Duiveland D-l 2-4, SKNWK D-2-Wissen- kerke D-2 13-1, ZSC D-l-Bruse Boys D-l 9-0, Mevo D-l-DFS D-l 0-12, Renesse D-1-SKNWK D-l 0-11, DFS D-2-Zierikzee D-2 4-2. E-pupillen: Kloetinge E-2- Bruse Boys E-l 5-2, SKNWK E- 1-Cortgene E-l U-0, Duiveland E-l-Veere E-l afg., Domburg E- Steen Bl-Bruse Boys BI 0-1 Tijdens de ontmoeting tussen de B-junioren van het thuisspe- lende Steen en Bruse Boys lie ten vooral de wederzijdse de fensies van zich spreken. Het was derhalve moeilijk voor de aanvallers tot voor de goal te geraken. In de tweede helft kregen de Bruenaren enig over wicht. Nadat een kans voor Bruse Boys vlak voor tijd van de doellijn werd gehaald, leek het duel af te stevenen op een doelpuntloze wedstrijd. In de allerlaatste minuut gelukte het echter Johan Benard alsnog de winnende treffer over de doel lijn te werken: 0-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7