Kunst en Eer dakloos??? Jubilea bij Oosterlands Fanfare streeknieuws Kledinginzameling van Mensen in Nood Ruimere openingstijden peuterspeelzaal gewenst Vrouwendag in teken van beeld vorming Cursus publi citeit voor popgroepen Bruinisse als bolwerk van de Kever Havennieuws De kandidaten uit de regio voor de staten Ontheffing zeegroente snijden aanvragen Zeeuws Jeugdorkest bij Ars Musica IE NIEUWSBODE DINSDAG 5 MAART 1991 NR 24909 ïr Journaal, ur Zomervakantie, En- rie. uur De connaisseur, uiz. r Knick knack, Ameri- computer-animatie uit Journaal ur Studio sport jour- ctuele informatie over van vandaag, ïur NOS-laat, achter- formatie. ur Financieel manage- fl. 7. ur Nieuws voor doven hthorenden ur Schooltelevisie, aur Babel, wekelijkse brief voor Marokkaan anten. ur Het Capitool, Ameri- serie. ur Kwislijn. ur Nieuws. ur Tik tak, animatiese- l. 6. ur Plons, afl.: Plons en dmannetje. ur Prikballon, kleuter- ne. uur Malvira, poppen- ur My little pony, Ame- se tekenfilmserie, ur Buren, Australische ur Mededelingen en pro- la-overzicht. ur Nieuws, ur Kwislijn ur Doet ie 't, of doet ie 't howprogramma waarin kandidatenkoppels uit en Nederland d.m.v. ver- me spelletjes en film rijden om hun plaats bij Ispel. ur Panorama, ïur Kunst-zaken, ïur Vandaag Kwislijn uur In zeer geheime 14-delige comedyserie. uur Coda, Streichduo, tto van Beethoven, uit- d door Thérése-Marie :n, altviool en Roel Diel- :ello. ïur Nieuwskrant uur Mooi en meedogen- l.fl. 134. ïur Programma van de ing Syndicale Omroep, ïur Mededelingen en pro- :na-overzicht. uur Journaal, ïur Natuur, wat doe je er- 14-delige reeks over het wee van de natuurreser- en natuurgebieden in deren. Afl. 10. ïur Te gast in het theater: :n bloot, toneelstuk naar rnario van Maurice Hen en Pierre Veben in een llandse bewerking van Cohn. monie inergie. Int, pand. -uctuur atuur. kn. jtstaan? gebracht :n bedacht? ing andering. •per '<s in de dinsdag-uitgave de en biedt thuis- nheid hun gedichten meren. Wie denkt een hebben kan deze Nieuwsbode, Postbus ictie behoudt zich het niet te plaatsen. Wijzi- niet doorgevoerd. De ster staat onder het ZIERIKZEE - Ben ik in beeld? Dat is het thema dat de Initia tiefgroep Vrouwenruimte uit gekozen heeft voor de Interna tionale Vrouwendag die vrij dag 8 maart in Zierikzee wordt gevierd met een aantal work shops en een talkshow. Deze activiteiten die om 13.30 uur beginnen spelen zich zowel 's middags als 's avonds af in De Driehoek aan het Kerkhof. Over de beeldvorming over vrouwen is het laatste woord nog niet gezegd en bovendien kan dit vanuit verschillende invalshoeken worden belicht. In het middagprogramma dat om 13.30 uur begint zal dat tot uitdrukking komen in de ver schillende discussiegroepen. Deze zullen zich na enkele kor te inleidingen bezig gaan hou den met onderwerpen als weer baarheid/zelfverdediging, an- ,ders zijn, beeldvormipg over vrouwen door de media en het vak verzorging in de media. Deze onderwerpen worden in geleid door Els Koster (weer baarheid/zelfverdediging), An ke Jansen (anders zijn), Jessica Prager-Stein (beeldvorming in de media) en Janny Bil Ros kam (verzorging). In het mid dagprogramma is ook ruimte vrijgemaakt voor enkele thea terimprovisaties rond het the ma. Het avondprogramma dat om 20.00 uur begint (de zaal is van af 19.30 uur open) staat in het teken van een talkshow die ge presenteerd wordt door journa liste Maaike van Houten. Hier voor is een aantal vrouwen met verschillende maatschappelij ke en/of politieke functies uit genodigd die met elkaar en met het publiek van gedachten zul len wisselen over hun ervarin gen met de (stereotiepe) beeld vorming over vrouwen bij de uitoefening van hun functie. Voor deze talkshow zijn uitge nodigd Pia Berrevoets-Ringel- berg (CDA-raadslid) Joke Bijl (medewerkster Arbeidsbu reau), Nelly Demmenie-de Mol (Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw), Lizette Kneepkens-Schraven (maat schappelijk werkster en lid welzijnscommissie), Rosalien Korstanje (journaliste), Erna Overbosch (PvdA-raadslid), Maureen Scheltema (FNV-be- stuurslid, medewerkster ZWN en lid van de ondernemings raad), Rosemarie Volkeri (on derneemster) en Wilma van der Weele (boer). Na afloop van dit praatprogramma (circa 21.30 uur) wordt deze Internationale Vrouwendag met muziek, 'n babbel en 'n drankje afgeslo ten. GOES - Stichting Popmuziek Zeeland houdt op dinsdag 12 maart om 19.30 uur in 't Beest, Beestenmarkt 3 in Goes een cursus publiciteit voor pop groepen. Bedoeling is dat Fer Abrahams (Grote Prijs van Ne derland, NCRV Radio) in drieëneenhalf uur uitlegt, hoe je als popgroep publiciteit kan maken en krijgen. De cursus is bedoeld voor hen die bij een popgroep betrokken zijn als muzikant, manager of boeker of van plan zijn een der gelijke functie te aanvaarden. In de cursus komen praktische zaken als de demotape, een bio grafie en een persbericht, de groepsfoto, de poster, de orga nisatie van de band, contacten met zaalhouders, journalisten en radio- en tv-makers uitge breid aan bod. Het onderricht wordt geïllustreerd met voor beelden uit de praktijk, alsme de met publiciteitsmateriaal van de deelnemende groepen zelf. De cursus zal de cursisten actief in het onderricht betrek- kern De toegang is 10 gulden per persoon. De maker van de cursus is Fer Abrahams (39). Hij was dertien jaar lang als journalist werk zaam bij het muziekblad OOR. Vanaf 1972 organiseerde hij al dan niet in samenwerking met anderen zo'n vierhonderd con certen, festivals en evenemen ten, waaronder zes afleverin gen van de Grote Prijs van Nederland en een serie roek- avonden in de Melkweg onder het motto Club Liever Live. Abrahams is ook actief als pla- tenproducer van onder meer verzamelplaten als Uitholling Overdwars (met de eerste op names van de latere Neder landstalige golf) en Rhythm hhyme (Nederlandse hiphop). Voor elk gebeuren was hij ver antwoordelijk voor de publici teit zowel in de gedrukte media nis op radio en tv. Hij werkt mee aan radioprogramma's van NCRV en Radio Nederland Wereldomroep. De cursus pu bliciteit voor popgroepen is feeds ruim dertig keer gegeven m heel Nederland, België en Frankrijk. OOSTERLAND - Liefst acht jubilarissen onlangs bij de jaaruitvoering van Oosterlands Fanfare in De Oosterhof in Oosterland. Tijdens de drukbezochte uitvoering werden zeven van de acht in het zonnetje gezet: Op de foto van links naar rechts J. van der Maas (40 jaar lid), P. van den Berge (35 jaar lid), C. P. van den Berge (35 jaar lid), C. Lems (35 jaar lid), J. Machielse (35 jaar lid, thans voor zitter) P. van der Panne (12,5 jaar vaandeldrager) en J. Knuist, dirigent (25 jaar lid). Op de foto ont breekt J. de Boer-van der Maas (12,5 jaar lid). Zij was wegens ziekte afwezig. (Foto: Joop van Houdt). Om wachtlijst te beperken ZIERIKZEE - Sociaal-cultureel Centrum De Licht boei heeft de gemeente Zierikzee financiële hulp ge vraagd ten einde de openingstijden van peuterspeel zaal Kwibus met twee middagen ook dit jaar weer mogelijk te maken. Dit subsidieverzoek komt maan dag 11 maart aan de orde tijdens de vergadering van de commissie jeugd- en jongerenwerk. Deze vergade ring wordt gehouden in het stadhuis en begint om 16.30 uur. In het afgelopen jaar werd een begin gemaakt met de verrui ming van de openingstijden van Kwibus met twee midda gen. Zodoende werd een poging gedaan om- de wachtlijst voor de peuterspeelzaal binnen de perken te houden. Deze midda gen bleken in een behoefte Te voorzien. Ook dit jaar vraagt De Lichtboei weer een subsidie hiervoor. Een verzoek waar over b en w positief denken. Een ander agendapunt dat maandag 11 maart ter sprake komt is een aantal criteria voor de evaluatie van de activiteiten van jongerencentrum Brogum. Het evalueren van het reilen en zeilen van Brogum aan de hand van criteria is onlangs binnen de gemeenteraad bepleit toen 'deze een b(esluit moest nemen over een subsidie van 20.000 gulden aan Brogum. De com missieleden moeten nu hun mening geven over de criteria die bij evaluatie kunnen wor den gebruikt. ZIERIKZEE Parochie-avond Vrijdag 8 maart wordt in het parochiecentrum van de Wi'lli- brorduskerk in Zierikzee een gezellige avond gehouden door de werkgroep Jeugd. Er wordt aan het Rad van Avontuur ge draaid, bingo gespeeld en er wordt een schoolfilm van rond 1955 vertoond. De parochie avond begint om 19.00 uur. De opbrengst van de avond is be doeld voor de restauratie van de kerk. BRO U WERSH AVEN NBvP-bijeenkomst Bij de afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen waren on langs de heer en mevrouw Slabbekoorn te gast: Het echt paar heeft een 16-daagse reis door Polen gemaakt en bezocht onder meer Krakow, Warschau, Gdansk en Dantzig. Op de dia's van het echtpaar Slabbekoorn onder meer een aantal monu mentale gebouwen, waar het land rijk aan is. Heel bijzonder waren de dia's van de zoutgrot. Op 175 meter diepte waren beelden gemaakt van bijbelse taferelen, waaronder het laat ste avondmaal. Naar aanlei ding van de dia's werden veel vragen gesteld. De belangstel ling voor de dia-lezing was goed. Woensdag 20 maart komt men weer bijeen en dan is het kraaltjes breien aan de orde. NOORDGOUWE/ KERKWERVE/ SCHUDDEBEURS Oud papieractie Sportvereniging WIK uit Kerk- werve houdt zaterdag 9 maart een oud papieractie in Noord- gouwe, Kerkwerve en Schudde- beurs. De ophalers gaan om 9.30 uur uit de startblokken. Men wordt verzocht het papier gebundeld gereed te zetten. UTRECHT - De drie landelijke ondersteuningsorganisaties voor het vrijwilligerswerk zijn opgegaan in het Nederlands Centrum voor Vrijwilligers werk (NCV). Het gaat om een fusie tussen' het Landelijk Steunpunt Vrijwilligerswerk, de Landelijke Vereniging van Vrijwilligerscentrales en het Platform Vrijwilligerswerk. BRUINISSE - Nadat de inwo ners twee jaar lang door de smerige ruiten van een lege showroom en garage hebben moeten kijken, wordt er in dit gebouw aan de Nieuwstraat in Bruinisse nieuw leven gebla zen. Het gebouw is twee jaar geleden door de Rabo-bank op gekocht toen de garage van Zuidgeest failliet ging. Nu is het ruim 1150 vierkante meter grote complex door André van Gilst opgekocht. Al acht jaar is Van Gilst bezig met het sleutelen aan Kevers en sinds vijf jaar is hij verte genwoordiger van de Kever- club voor deze regio. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het gebouw gebruikt gaat worden voor de restauratie van Kevers en het verkopen van Kever onderdelen. ,,In de toekomst gaan er misschien ook Kevers verkocht worden, maar daar zijn natuurlijk de nodige pa pieren aan verbonden", aldus Van Gilst. Aanvankelijk stalde Van Gilst zijn 20 Kevers in een gebouwtje aan de Industrie weg in Bruinisse waarbij hij ook een stuk grond gekocht had. Het was namelijk de be doeling dat er uitgebreid zou worden. Toen kwam hij echter op het idee de garage aan de Nieuwstraat te kopen. Zijn bod op dit gebouw werd door de bank geaccepteerd. ,,In eerste instantie is het gebouw gunstig gelegen in het centrum van het dorp en bovendien heb je zo je woonhuis en je zaak op één plek", aldus Van Gilst. Een slechtlopende zaak wordt het vermoedelijk niet omdat er niet veel Keverzaken in Neder land zijn en omdat het aantal hobbyisten de laatste twee a drie jaar verschrikkelijk is gestegen in Nederland. Alleen in deze regio telt de Keverclub al 2700 leden. „Door mijn beroep op de bin nenvaart zal de zaak niet altijd open kunnen zijn maar in de loop der tijd bouw je toch je ei gen klantenkring op", zo zei Van Gilst. Voordat er daadwerkelijk iets kan gebeuren is er volgens Van Gilst al een flinke periode voorbij; er moet namelijk nog al wat opknapwerk verricht worden aan het gebouw en bo vendien gaat er ook heel wat tijd zitten in het werk dat de Keverclub met zich meebrengt, zo staan de Keverdagen ook al weer voor de deur die 25 en 26 mei bij Onze Hoeve te Aquadel- ta plaatsvinden. BRUINISSE - Bij scheepshel ling Van Duivendijk is men vanaf dinsdag 25 februari be zig geweest met werkzaamhe den aan de Schollevaar. De Schollevaar is bezit van het Rijksinstituut van Visserij- Onderzoek. Het schip heeft een knip- en scheerbeurt ondergaan d.w.z. teren, schoonspuiten, anti- fouling etc. Tevens is aan het schip de schroef gerepareerd en zijn er nieuwe ruiten ingezet. Gisteren, maandag 4 maart, heeft de Schollevaar zijn plaats ingewisseld voor de TH 4 van de firma Schot te Tholen. Aan dit schip wordt een schoon maakbeurt toegediend en wordt klein onderhoud ver richt. Padmos is bezig met het plaat sen van drie nieuwe pompen op de TH 4. Dit werk vindt ook plaats op de helling van Van Duivendijk. Naast deze werkzaamheden is men bij Padmos ook met een tweetal andere zaken bezig. Al lereerst wordt aan de BRU 33 van de firma Kik te Bruinisse een nieuwe luchtlier geplaatst. Tevens is men aan de BRU 19 van De Keizer een nieuwe gene ratorset aan het plaatsen. ZIERIKZEE - Aan de provin ciale statenverkiezingen van aanstaande woensdag wordt door vijftien inwoners van Schouwen-Duiveland deelge nomen. Zij staan op een al dan niet verkiesbare plaats bij de diverse partijen. Op lijst 1 (CDA) staan L. Ne- derhoed-Zijlstra uit Zierikzee, P. W. Berrevoets-Ringelberg uit Kerkwerve en F. C. Dieleman uit Nieuwerkerk. Voor de PvdA staan I. Sturm uit Zie rikzee en C. Speelman uit Burgh-Haamstede op de lijst. VVD Bij de VVD zijn dat J. M. Geluk en C. W. Veerhoek uit Renesse. Voor de SGP komen uit de re gio G. R. J. van Heukelom uit Nieuwerkerk, T. van Oosten- brugge uit Bruinisse en H. Uil uit Zierikzee. Voor D66 zijn dat G. J. Geluk uit Nieuwerkerk en J. L. den Hollander uit Burgh-Haamste de. En tenslotte de RPF/GPV: P. van der Meide uit Brouwers haven en J. de Bruijne uit Zie rikzee. BRUINISSE - In de loop van 1990 heeft de minister van landbouw, natuurbeheer en visserij delen van de Ooster- schelde aangewezen als na tuurmonument volgens de Na tuurbeschermingswet. De minister heeft hierbij aan gekondigd dat hij gezien de diepgewortelde traditie bereid is enige ruimte te scheppen voor het snijden van zeegroen te (Lamsoor en Zeekraal) voor eigen gebruik door de plaatse lijke bevolking in de buiten dijkse gebieden van de Ooster- schelde. Vanwege de kwets baarheid van de waarden van de schorren is hieraan gekop peld <dat het snijden en dus be treden van de schorren beperkt dient te zijn tot een gedeelte van het nog aanwezige schorre nareaal. Ook zal het aantal ontheffingen per schorgebied aan een maximum aantal ge bonden zijn. Zeegroente snij den in de binnendijks gelegen delen van het natuurmonu ment wordt niet toegestaan. Dit vanwege de belangrijke functie van deze gebieden als hoogwatervluchtplaats, foura- geergebied en broedgebied voor vogels. Van het nog circa 640 hectare aanwezig schorge bied in de Oosterschelde zal voor een oppervlakte van 140 hectare ontheffingen verleend worden. Rond Schouwen-Duiveland worden voor de Schor bij Via- nen, de Schor bij Zierikzee ('t Stelletje) en de Grevelingen- dam ontheffingen verleend. Bij de gemeentehuizen kunnen aanvraagformulieren voor ont heffingen opgehaald worden. Alleen ontheffingsaanvragen die tussen 6 en 20 maart inge zonden worden, worden in be handeling genomen. SCHOUWEN-DUIVELAND - Op maar liefst dertien plaatsen in de regio wordt deze maand ingezameld voor de Stichting Mensen in Nood. In de meeste ge vallen gebeurt dit op woensdag 13 maart. De stichting verzoekt een ieder kleding in gesloten plastic vuilniszakken aan te bieden. Mensen in Nood vraagt goede en nog draagbare kleding en schoeisel, dekens, lakens en gordijnstoffen (geen lompen of kapotte schoenen). De ingezamelde kleding komt op twee manieren ten goede aan de armsten van de Derde Wereld. Een beperkt deel van de kleding wordt - indien nodig - als directe kledinghulp ver zonden naar mensen in ramp gebieden of vluchtelingenkam pen. Het merendeel wordt ver kocht aan kleding-sorteerbe- drijven. Projecten Hierdoor kan Mensen in Nood jaarlijks voor zo'n anderhalf miljoen gulden projecten on dersteunen voor de armsten in de Derde Wereld. Maar niet al leen de Derde Wereld profiteert van deze vorm van inzameling. Het is ook goed voor het Westerse milieu. Er is immers minder afval en daarmee min der kans op vervuiling. Het werk van de stichting wordt financieel mogelijk ge maakt door ongeveer 250.000 donateurs. Door hun geldelijke steun en door de opbrengst van de verkochte kleding kan de stichting jaarlijks bijna 1500 hulpaanvragen steunen. En dat tot een bedrag van ongeveer vijftig miljoen gulden. Opge richt in 1914, heeft Mensen in Nood een grote ervaring in hulpverlening en zegt ze in staat te zijn om de hulp ook daadwerkelijk aan de armste menen te besteden; de groep waarvoor de hulp bedoeld is. Uit een onderzoek van het Cen traal Bureau Fondsenwerving bleek onlangs dat de kleding- actie van Mensen in Nood het hoogste rendement haalt uit el ke kilo ingezamelde kleding. Dit kan alleen dankzij de inzet van de vele vrijwilligers. De regio En dan de inzamelpunten op Schouwen-Duiveland. Maan dag 11 maart kan men met kle ding terecht in Revasa te Burgh (14.00-16.30 uur). Op dinsdag 12 maart kan het in de garage van de Bruse pastorie aan de Deestraat, in de Nederlandse Hervormde kerk te Haamstede (14.00-16.30 uur), in de Gerefor meerde kerk aan de Nieuwer- kerkse Badhuisstraat (10.00- 17.00 uur) en in dorpshuis Oosterhof te Oosterland (09.00- 17.00 uur). Op woensdag 13 maart kan men terecht op de volgende plaatsen. In de Putmeet te Scharendijke, in de Gerefor meerde kerk aan het Boston plein in Brouwershaven (10.00- 11.30 uur en.14.00-16.00 uur), bij mevrouw Van den Hoek aan de Hoogezoom 105 te Renesse, bij mevrouw Hillebrand aan de Dijk van Bommenede 18 te Zonnemaire, bij mevrouw Mol aan de Weststraat 21 te Drei- schor, bij mevrouw Van der Werf, Pauwstraat 10 in Noord- gouwe, bij mevroow Panne- koek aan de Donkereweg 15 te Schuddebeurs en in het kerk centrum achter de Zierikzeese Gasthuiskerk (09.00-18.00 uur). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuweroord- Noordsche-Schut: R. de Koning Gans, Giessen (N.Br.); te Werk hoven: B. Oosterom, Kampen. Aangenomen naar Geertrui- denberg, Made en Oud-Drim- melen: J. den Haan, Zevenho ven. Geref. Kerken Beroepen te Noordwijk: mevr. drs. E. J. S. van Sluijs, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen; te 's-Gravenzan- de: J. C. Westenbrugge te Stel lendam die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Donderdag 7 maart, 19.30 uur ds. A. v. d. Berg, Bediening Heilige Doop. Nedlloyd Hoorn, 4-3 vn Hong kong nr Pusan Nedlloyd Houtman, 5-3 te Sin gapore, Nedlloyd van Noort, *4-3 300 n Tristan da Cunha nr Durban ZIERIKZEE - Komt de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer op straat te staan nu het gebouw aan de Manhuisstraat niet langer in gebruik is? Zo erg is het nu ook weer niet maar de toestand is, zo erkent Kunst en Eer voorzitter H. Asma wel zorgelijk omdat de toekomst van het oude schoolge bouw momenteel nog in diepe nevelen is gehuld. Zolang nog niet zeker is of het gebouw in de Man huisstraat wordt gesloopt dan wel door de Dienst der Domeinen wordt verkocht aan de gemeente mag Kunst en Eer zijn wekelijkse repetities daar blijven houden. Met het oog op die onzekere toe komst kijken de muzikanten echter wel uit naar een andere lokatie. De keuze is echter zeer be perkt. Waar vindt men in Zierikzee een leegstaande ruimte die én geschikt is voor het herbergen van een groot muziekgezelschap én dusdanig geïsoleerd is zodat de repetities geen geluidsoverlast tot gevolg hebben? ZIERIKZEE - Het optreden van het Zeeuws Jeugdorkest in de concertserie Ars Musica be looft een van de hoogtepunten van dit concertseizoen te wor den. Op vrijdag 15 maart (een uitzondering op de zaterdaga vondtraditie) zal een program ma worden uitgevoerd dat is opgesteld rondom de compo nist Wolfgang Amadeus Mo zart, die tweehonderd jaar ge leden overleed. Het optreden van het Zeeuws Jeugdorkest past precies in de doelstelling van Ars Musica, dat ook een podium wil zijn voor aanko mende musici, met een voor keur voor talenten uit de r^gio. Daarnaast is het een van de weinige keren dat er een symfonie-orkest in Zierikzee optreedt. Het Zeeuws Jeugdorkest is een symfonie-orkest voor jongelui van 12 tot 25 jaar. Het werd in 1966 opgericht en viert dit jaar het zilveren jubileum met on der meer een reünieconcert en concerten in Oostende, Middel burg en Goes. In 1988 maakte het orkest een toernee naar Engeland en Wa les en dit jaar werd in het ka der van een uitwisseling een bezoek aan Folkestone ge bracht. In Zierikzee staan twee werken van Mozart centraal: een diver timento voor klarinet-trio, maar meer nog de Symfonie in G KV 110. Daaromheen worden werken van tijdgenoten uitgevoerd of werken die net voor of na de Mozart-periode liggen. Daarbij zijn bekende componisten zo als Beethoven (Romance in F) en Brahms (Hongaarse dans no. 3), maar ook minder beken de componisten zoals Friedrich Witt (Jena-Symfonie in C die ook wel is toegeschreven aan Beethoven). A. E. M. Gretry (La Rosiere Republicaine - een werk bestaande uit diverse dansen) en I. Ivanov (Processi on of the Sardar). Wat betreft de Romance van Beethoven kan worden vermeld dat hier bij de Vioolsolo wordt vertolkt door Manon Meys. Deze aankomende violiste stu deert aan het Conservatorium te Maastricht bij Maarten Vree- ze. Sinds twee jaar is zij con certmeester bij het Geleens Ka merorkest Sinfonietta en maakt zij deel uit van het Bon- nefanten Pianotrio. Dirigent van het orkest is Ma- thieu Meys. Hij studeerde orgel en orkestdirektie. Na werk zaamheden aan het Maas trichts Conservatorium en de muziekscholen van Maastricht en Geleen is hij momenteel provinciaal directeur van de Zeeuwse Muziekschool. Sinds 1985 is hij dirigent van het Zeeuws Jeugdorkest. Voor het concert in de Nieuwe Kerk is het niet nodig tevoren plaatskaarten te reserveren. De aanvang van het concert is 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5