Ontgoocheling voor eerste herenteam Delphi Mevo '80 Renesse pakt punten Dreischor neemt leiding Passief Brouwershaven rigoreus afgetroefd Krijgsman met spoed opgenomen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Een fraaie redding van spelverdeler Peter Daver (m) tijdens de verloren wedstrijd tegen Switch'89: 2-3. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 is op een ontgoochelde wijze tijdens haar jongste thuiswedstrijd aan de kant gezet. Het bezoekende Switch '89 wist de ontmoeting min of meer onverwacht met 2-3 te winnen. Met een 2-0 voorsprong in sets en een 11-2 voordelige stand in de der de set hadden de Zierikzeeënaren alle kansen op een snelle 3-0 zege. Niets was echter minder waar. Een wel haast geheimzinnige plotselinge ommezwaai zorgde ervoor dat Delphi Mevo '80 regelrecht afstevende op een nederlaag. De dames van de Zierikzeese volleybalvereniging boekten een beter resultaat. De bezoeken de koploper Bernisse werd op gélijke hoogte gehouden: 2-2. Leon Bakker (l) in actie voor SV Renesse dat de ontmoeting tegen Groede met 3-1 won. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - De hoofdmacht van de SV Renesse is er in geslaagd de ontmoeting met het in de onderste re gionen verkerende Groede in een 3-1 overwinning om te zetten. De Renessenaren werden hierdoor twee punten rijker en scharen zich mede door dit re sultaat in de dikbevolkte middenmoot van de twee de klas A. De heren startten in de eerste twee sets met goed volleybal. Hoewel de aanzetten wat stroef verliepen. Zo kwam Switch '89 in de eerste set met 0-3 voor. Door het tempo op te schroeven kon de openingsset toch nog in Zierikzees voordeel worden af gesloten: 15-13. De daaropvol gende set gaf ongeveer eenzelf de beeld te zien. Energie Wederom namen de bezoekers een voorsprong (4-1). Opnieuw werd er weer één tandje hoger geschakeld, waardoor ook nu de set in eigen voordeel kon worden afgesloten: 15-8. Hoe wel deze inhaalmanoeuvres de nodige energie hadden ont trokken aan het zestal van Delphi Mevo '80 leek ook de derde set op het eerste gezicht geen problemen te gaan opleve ren. Met regelmatige scores en goed volleybal werd er een 11-2 voor sprong genomen. Op dat mo ment wisselde coach Roel Kok spelverdeler Peter Daver in voor de nog niet gespeelde Ja cob Korsuize, „Dat deed ik met het idee om even snel die laat ste punten te scoren en zodoen de een 3-0 winst op te kunnen strijken", motiveerde Kok zijn beslissing. Door het wisselen van Daver betekende één en ander dat de blauwhemden automatisch vervielen in het zogenaamde 1- 5 systeem. Omdat derde spel verdeler Wim de Nokke was ge blesseerd, bleef slechts René Maas nu over om de lijnen uit te zetten. Omdat de inzet van een extra aanvaller als Korsui ze eigenlijk voor meer offen sief geweld had moeten zorgen, viel de produktie van Delphi Mevo '80 juist helemaal stil. De ploeg van coach Roel Kok zakte onbegrijpelijkerwijs he lemaal weg. Er kon plotseling niet meer gescoord worden, terwijl Switch '89 zich haastte dit juist wel te doen. Via 11-5 stond het ineens 11-8. Na uit eindelijk toch maar weer vol gens de 2-4 methode de set te vervolgen werd toch nog even een 14-11 voorsprong genomen. Het kwaad was echter reeds ge schied. Switch '89 bleef scoren en won de derde set met 14-16. Na afloop werd coach Kok nog al wat verwijten gemaakt over zijn beslissing over te schake len op het 1-5 systeem. „Maar dat was niet eens in eerste in stantie de bedoeling. Door het inzetten van Jacob wilde ik juist meer aanvalskracht en een sterker blok inzetten. Dat kan volgens mij dan ook nooit de oorzaak geweest zijn van die verlorèn set. Als dat zo was hadden ze toch minstens de vierde en ook vijfde set moeten winnen. Nee, ik denk dat het gezocht moet worden in de ge brekkige training van de laat ste tijd", sprak Kok. „Flauwe kul", vond ook trai ner Kees Arensman de beschul digingen van het team aan het adres van coach Roel Kok. „Ik denk dat ze het toch in eerste instantie bij zichzelf moeten zoeken. Het is eigenlijk een lo gisch gevolg op de problemen van het wegens omstandighe den te weinig gezamenlijk kun nen trainen", aldus Arensman, die aan zijn laatste maanden bezig is als trainer van de Zie rikzeese volleybalclub. Onvoldoende Onvoldoende agressie en een zichtbaar gebrek aan een nood zakelijk automatisme zorgden ervoor dat het spel van Delphi Mevo '80 ook in de resterende twee sets niet meer uit de verf kwam. De vierde set eindigde in een 7-15 verlies. Het collec tieve falen zette zich ook in de vijfde set (volgens het tie break systeem) voort. Tblkens waren de Zierikzeeënaren een fractie te laat. Switch '89 won wederom (8-15) en zegevierde zodoende op miraculeuze wijze met de cijfers 2-3. De beste dames van VV Delphi Mevo '80 deelden de punten met het goed aan hen gewaagde Bernisse: 2-2. De enige manier om tot scoren te komen bij deze bezoekers was het toepassen van een zo hard mogelijke aan val. Zodra de Zierikzeese da mes probeerden tactische bal letjes te plaatsen, ging het de verkeerde kant op. Het werd een spannende pot volleybal. De openingsset kwam op naam van het bezoekende Bernisse: 11-15. In deze fase waren vooral de Zierikzeese services niet al te best. In de tweede set werd één en ander succesvol rechtge zet en kon er een 15-9 setwinst geboekt worden. De derde set vervolgens kwam eveneens op naam van de gastvrouwen: 15- 11. In de vierde en laatste pe riode had Bernisse even iets meer in huis en kon dientenge- volgde alsnog een 2-2 eind stand bewerkstelligen, door te winnen met 11-15. Het jongensteam van VV Del phi Mevo '80 won zijn thuis wedstrijd met 3-0 van RVC/Li- banon, het tweede herenteam bleef op gelijke hoogte met het bezoekende Ekspalvo: 2-2. Door de afwezigheid van onder andere Kees Verweel en Mischa van de Hoek moest trainer Ni co de Winter een beroep doen op A-junior Remco Canters. Canters was overigens één van de weinige Renessenaren die in deze vooral rommelige wed strijd een voldoende behaalde. Met name in de eerste helft viel er voor het publiek weinig te genieten, de beide ploegen bakten er weinig van en de scheidsrechter deed het al niet veel beter. Tien man In deze eerste helft waren er dan ook geen uitgespeelde kan sen te noteren en het duurde tot de 28e minuut voordat de eer ste bal tussen de palen beland de. Het was ex-doelverdediger Ad Hendrikse die dit heugelij ke feit op zijn naam mocbt schrijven. Zijn inzet werd ech ter door de Groede doelman kundig gepareerd. Zelfs nadat één van de Groede verdedigers wegens natrappen van het veld was gezohden wist de thuis club zich geen enkele kans te creëren. Met een bloedeloze 0-0 stand werd er zodoende gerust. De eerste beste kans na rust .was zelfs vóór de bezoekers. De vrijstaande spits wist echter geen raad met de plotseling ge boden mogelijkheid. Na tien minuten was het echter wel raak, het was de reeds eerder genoemde Canters die Leon Bakker alleen voor de Groede doelman zette. Bakker faalde niet en schoot zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong. Zes minu ten later was het wederom raak, nu was het Peter Messe- maker die een ingeschoten bal van Canters voor zijn voeten kreeg en met een punter voor 2- 0 zorgde. Aansluiting Zes minuten voor tijd was het de linkerspits van Groede die een afgeslagen hoekschop van af de zestienmeter lijn hard en laag inschoot en zodoende zelfs voor de aansluiting zorgde: 2-1. Hiervoor had dezelfde spits al een tweetal riante mogelijkhe den om zeep geholpen om zijn ploeg al in een eerder stadium terug in de wedstrijd te bren gen. Het was uiteindelijk Peter Messemaker die aan alle onze kerheid een eind maakte door zijn ploeg naar de 3-1 eind stand te schieten. GENT - Guy Nulens is enkele maanden uitgeschakeld. De wielrenner van Panasonic werd zondag in het Acade misch Ziekenhuis van Gent ge opereerd aan een elleboog- en heupfractuur. De 32-jarige Belg was zaterdag tijdens de Om loop Het Volk op vijftig kilo meter van de finish in Gent be trokken bij een massale val partij. Hij werd gewond naar het ziekenhuis vervoerd waar zondag operatief werd ingegre pen. Dauwendaele-speler, die er vervolgens wel raad mee wist: 0-2. Hierna kwamen de zwart- witten nog verder in de proble men. Omdat ook verdedigers zich met de aanval gingen be moeien, viel de organisatie weg en werden verschillende taken teveel verwaarsloosd. Agressiever Gelukkig voor Brouwershaven konden de bezoekers hieruit niet hun profijt trekken. Tij dens de laatste twintig minu ten etaleerden de Brouwenaren een enigszins agressiever spel en konden zelfs wat kansen ge creëerd worden. De beste mo gelijkheden kwamen op naam van Arjan Visser (kopbal net naast) en Remi Lievense (schot net naast). Het bleef tot aan de rust derhalve 0-2. Na de hervatting bleef Brou wershaven risico's nemen, waarbij tevens de organisatie weer teveel vergeten werd. Nu maakte Dauwendaele daarvan wel handig gebruik en zorgde vlot voor een 0-4 voorsprong. Echte kansen kregen de gasthe ren nu ook niet meer. Het bleef bij enkele verdwaalde af standsschoten. Langzaam maar zeker legden zij zich neer bij een nederlaag. Toch bleef Brouwershaven pro beren haar drie spitsen, Arjan Visser, Steef Kloet en René Da lebout in scoringspositie te brengen. Tijdens één zo'n actie blesseerde Arjan Visser zich aan zijn knie en moest vervan gen worden. Hierdoor schoof Marcel IJzenbrandt op en werd Ton Schults tot voorstopper ge bombardeerd. Tot scoren kon den de voorwaartsen evenwel niet komen: 0-4. JOHANNESBURG - Bij een voetbalwedstrijd in Zuid- Afrika zijn 26 supporters ge wond geraakt, van wie vier ernstig. Het ongeluk gebeurde toen de spelerstunnel van het Boet Erasmus-stadion in Port Elizabeth instortte onder het gewicht van supporters. Het ongeval, dat gemeld werd door de televisie-maatschappij SABC, gebeurde voor een wed strijd van de Zuidafrikaanse topclub Kaiser Chiefs. De Brouwse trainer is achteraf gezien door het oog van de naald gekropen. Omdat zijn opspelende blindedarm inmid dels was geknapt waren er schadelijke bacteriën vrijgeko men in de vrije buikholte. Een en ander bezorgde Krijgsman na de operatieve behandeling hoge koortsen tot zelfs 40.3 gra den. Na het toedienen van anti biotica ging het evenwel ra zendsnel beter met de Flakkeeënaar. Humor Ook Remi Lievense (m) was niet bij machte het naderend onheil een halt toe te roepen. Het bezoe kende Dauwendaele won overtuigend met 0-4. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Het eerste elftal van de SV Dreischor is erin geslaagd de koppositie in de derde klas B in te nemen. In een rechtstreekse confrontatie met kop loper Jong Ambon 3 trokken de mannen van trainer Ko Willemse met 6-3 aan het langste eind. Beide ploegen hebben evenveel punten doch Jong Ambon had hier echter twee duels meer voor nodig zodat Dreischor er relatief beter voor staat. bakens te verzetten was het toch het hardwerkende Drei schor dat via Wim van de Linde scoorde. Van de Linde kopte een voorzet van Luck Heijboer tegen de touwen: 3-1. Van de Linde wist voor rust nog eenmaal het net te vinden, zodat er met een 4-1 voorsprong gerust werd. Voor de thuisclub duurde de rust blijkbaar een minuut te lang want reeds in de eerste minuut van de tweede helft scoorden de bezoekers: 4- 2. In de 15e minuut was het ech ter good-old Kees Wesdorp die voor 5-2 zorgde. Tien minuten later was de marge weer tot twee terug gebracht doordat een fout in de Dreischor verde diging werd afgestraft: 5-3. Uiteindelijk werd het nog 6-3 via Luck Heijboer. Hij mocht voor de tweede keer in deze wedstrijd een strafschop ver zilveren nadat Wim van de Lin de in het strafschopgebied on deruit was gehaald. Het voorbije weekend is Krijgsman vervolgens verlost van het infuus en toont hij een goede progressie. „Hij zit al weer vol humor en we hopen dat hij aanstaande woensdag naar huis mag", aldus echtge note Ria Krijgsman. Chris Tettero met een kopbal op doel van Jong Ambon 3 die even later door een verdediger met de hand werd weggeslagen. De pe nalty werd benut door Luck Heijboer. (Foto: Joop van Houdt). Arend Krijgsman. SOMMELSDIJK - De aan zijn laatste maanden bij ASV Brouwershaven bezig zijnde trainer Arend Krijgsman is af gelopen week met een acute blindedarm-ontsteking opge nomen in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis, te Dirks- land. De robuuste postbestel- ler uit Sommelsdijk werd met spoed op de operatietafel afge holpen van het opspelende wormvormig aanhangsel. Tij dens de ingreep bleek" dat de blindedarm van Krijgsman reeds was gebarsten. Dreischor startte voortvarend in de overigens matig gespeel de wedstrijd. Al in de vijfde minuut was het raak, Norman Dijst brak aan de rechterzijde van het veld door de Jong Am- bon verdediging. Zijn voorzet belandde uiteindelijk via Luck Heijboer voor de voeten van Wim van de Linde die zijn ploeg naar 1-0 schoot. Terwijl de gastheren nog aan het feesten waren, kwamen de be zoekers twee minuten later reeds langszij: 1-1. Strafschop In de 18e minuut wist Drei schor toch op voorsprong te ko men. Een door Chris Tettero in gekopte bal werd door één der Jong Ambon verdedigers uit het doel geslagen. De toegeken de strafschop werd door Luck Heijboer feilloos ingeschoten: 2-1. Hoewel het technisch vaar dige Jong Ambon probeerde de Gretiger Dauwendaele wint: 0-4 ner Krijgsman, waren tevens Werner Kafoe en Martin Quist vanwege een blessure nog niet van de partij. Bij Kafoe gaat het waarschijnlijk nog gerui me tijd duren, omdat er ge vreesd wordt voor een hernia. In de tweede helft raakte ASV Brouwershaven tot overmaat van ramp ook nog spits Arjan Visser kwijt. Hij moest met een knieblessure noodgedwon gen uitvallen. Een te passieve Brouwse selec tie kwam tegen een veel greti ger Dauwendaele evenwel op alle fronten tekort. Vanaf de eerste aftrap werden ze met de neus op de feiten gedrukt. Dit resulteerde erin dat de gasthe ren na slechts tien minuten voetbal de eerste twee doel punten reeds om de oren had den gekregen. De openingstref fer kwam tot stand na ongeluk kig wegwerken van de Brouw se defensie: 0-1. De tweede tegentreffer kwam eveneens vrij ongelukkig tot stand. Na een gepareerd schot door doelman Johnny van Mourik, caramboleerde de bal precies voor de voeten van een BROUWERSHAVEN - ASV Brouwershaven moet op gaan passen. Na een zo hoopgevend debuut in de eer ste klas afdeling, zakken de Brouwenaren de laatste maanden steeds verder af naar de gevaarlijke degra datiezone. De eerste wedstrijd na de winterstop af gelopen zaterdag betekende al niet veel beters. Het duel op eigen veld tegen de gretige nummer twee, Dauwendaele, betekende de negende verliesbeurt voor de Brouwenaren. De Schouwse ploeg speelde dan ook te afwachtend en te passief om zelfs nog maar aanspraak te kunnen maken op één puntje. Bijna tegelijkertijd met de plotselinge opname van Johan Cruijff kwam ook Brouwers- haven-trainer Arend Krijgs man vorige week vrij onver wacht in een ziekenhuisbed te recht. Een acute blindedarm ontsteking zorgde ervoor dat Krijgsman met spoed op de operatietafel van dit wormvor mig aanhangsel werd bevrijd. Hij regelde derhalve vanuit het Dirkslandse Van Weel- Bethesda ziekenhuis de opstel ling tegen Dauwendaele met zijn plaatsvervanger Adrie Lie vense. Blessures Naast de afwezigheid van trai-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6