Delta Sport trekt aan langste eind na meeslepende wedstrijd Louter tevredenheid bij zowel dames- als herenteam VV Kwiek Lange-halen-snel-thuis voetbal ligt Mevo niet Rob de Vos en Delta Sport verlengen contract ZSC heeft hoop reeds opgegeven SKNWK fanatiek en succesvol op jacht naar promotie MAANDAG 4 MAART 1991 NR 24908 5 De kracht van Peter „Tank" Lefèvre in beeld tijdens één van zijn vier benutte strafworpen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na een meeslepende partij handbal waarbij inzet en vechtlust de boventoon voerden heeft het eerste herenteam van HV Delta Sport ten tweede male de ontmoeting' met Pius X in winst weten om te zetten. Nadat de uitwedstrijd reeds in een eerder stadium gewonnen werd trokken de Zierikzeeënaren ook tijdens de return in sporthal Onderdak aan het langste eind. De ploeg van tfainer/coach Rob de Vos toog uiterst gedecideerd naar een uiteindelijke 26-21 eindzege. De definitieve afscheiding vond evenwel pas plaats tijdens de laatste acht minuten. Omdat de blauwhemden onverschrokken bleven ballen en de moraal bij Pius X langzaam maar zeker wegzakte viel er op de Zierikzeese overwinning evenwel niets af te dingen. Delta Sport-trainer/coach Rob de Vos toonde zich na afloop ui teraard een tevreden man, maar vooral was hij te spreken over de juiste instelling van zijn pupillen. „Voorheen ge beurde het nogal eens dat wan neer we veilig stonden het team maar moeilijk te motive ren' wÉis. Nu hébben' ze ffefi vorm van volwassenheid ge toond door toch goed gemoti veerd te blijven spelen, dat is toch een positieve impuls", al dus een ingenomen De Vos. Bitterheid Collega-trainer Jan Tielemans liet zich na afloop voorname lijk slechts uit in een grote ma te van bitterheid. „We hadden graag twee punten meegeno men, want wij hebben ze har der nodig dan Delta Sport", zo sprak hij. Zijn verdere com mentaar was met name gericht op de leiding (die veel straf worpen gaf) en de eigen defen sie. „De verdediging stond re gelmatig verkeerd af te stop pen. In plaats van aan de bal zijde stonden ze teveel achter de man, waardoor de schotarm telk'èhs Vrij was. Da,dfnhaist~i'"' vond ik de keepers van ons te- ver achteruit keepen, waar door ze soms met bal en al het doel in werden gegooid", was de korte evaluatie van de Bra bantse trainer. Met dertien doelpunten, waar van vier uit strafworpen, stak Delta Sport's topscorer Peter Lefèvre weer met kop en schou ders boven zijn teamgenoten uit. Hier stak overigens een enigszins vreemde filosofie achter. „Ik ben vrijdag en za terdag nogal behoorlijk wezen stappen en moest me vandaag voor mezelf bewijzen, en dat is wel aardig gelukt", aldus een tevreden aan zijn pintje lur kende Lefèvre. Een hoofdrol was zeker toch ook weggelegd voor de uitste kend keepende Mare Veld horst-,. die"dégeblèsseerde Mat- thee Pipping meer dan waar dig verving. Een publiekwissel in de laatste minuten van de wedstrijd was derhalve niet meer dan verdiend. „Het is grote klasse wat hij gedaan heeft", vond ook mede-speler Bert Nuijensma afloop. „Ja en dan te bedenken dat Mare ei genlijk niet kan trainen omdat hij een marine-opleiding volgt", sprak De Vos zijn waar dering uit over de 20-jarige doelman. De eerste helft ging tot aan de rust gelijk dp. Wel waren het met name de Eindhovenaren die telkens op één tot twee pun ten voorsprong bleven. Delta Sport nam slechts even, in de 9e minuut, een 4-3 voorsprong. Een benutte strafworp van club-topscorer Frank van Hout bracht echter weer een gelijke stand op de boyden: 4-4. De de fensie van Delta Sport had in die fase vooral haar handen vol aan de vanuit de linker hoek makkelijk doorkomende Maarten van Happen. Zeker ook de offensieve dek king van Pius X speelde de gastheren parten. Slechts met heel veel moeite kon Delta Sport in het spoor blijven van de Brabanders. De verschillen de reddingen van Veldhorst in deze fase hielden de Zierik zeeënaren vooralsnog in de race. Na een razendsnelle break-out zorgde Bert de Vos in ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybal vereniging Kwiek heeft een terechte 2-2 uitslag la ten noteren tegen het bezoekende Rijnmond 6. Ge zien de krachtsverhoudingen tijdens de ontmoeting was het niet eerlijk geweest wanneer zich na afloop slechts één winnaar had aangediend. Enigszins wis selvallig spelend stemde het uiteindelijke gelijkspel de Bruenaren dan ook louter tevreden. Het eerste damesteam van de Bruse volleybalclub was niet voornemens de punten te delen. Zij realiseerden een eenvoudige 3-0 winst op Bernisse. De heren kwamen tegen Rijn mond 6 goed uit de starthek ken. Meteen werd een flinke draf ingezet, waardoor vlot een 6-0 voorsprong genomen kon worden. In de voorlaatste bocht gelukte het de bezoekers echter langszij te komen: 6-6. Vooral de score via directe ser vices zorgde ervoor dat Rijn mond nu de leiding kon nemen. Furieus In de laatste bocht verwijderde Rijnmond 6 zich steeds verder van de furieus gestarte gasthe ren. Vooral de buitenaanval van de bezoekers viel in deze fase amper te verdedigen. Het was dan ook Rijnmond dat als eerste door de 'foto-finish' den derde (15-11) en hiermee een voorlopige 0-1 voorsprong kon nemen. In de tweede set wer den de rollen evenwel drastisch omgedraaid. de 19e minuut voor -weer een gelijke stand: 7-7. Het scoringspercentage van de verschillende break-outs van Delta Sport was overigens bij na 100%. „Daar hebben we af gelopen week dan ook heel goed op getraind", vertelde Le fèvre na afloop. Tijdens de laatste tien minuten van de eerste helft bleef het scorever loop gelijk opgaan. In de laat ste seconden zorgde Lefèvre, middels een zoveelste gelukte break-out, weer voor een voor sprong: 11-10, tevens ruststand. Spectaculair Na de hervatting was het aan voerder Frangois Verrijzer die de score opnieuw opende: 12- 10. Nu gelukte het de blauw hemden langzaam maar zeker meer afstand te nemen van het bezoekende Pius X. Het spel golfde in die beginfase van de tweede periode spectaculair over en weer. Het 200-koppige publiek liet zich nu ook meer en meer horen. Met nog tien minuten te spelen gelukte het Pius X nog even om tot 20-19 te rug te komen. Een score van Leo Bruggeman en de vierde benutte pingel van Peter Lefèvre vlak hierna zorg den echter voor weer een verde re verwijdering. Hoewel de Eindhovenaren vochten als leeuwen behield Delta Sport haar koelbloedigheid en bouw de de voorsprong slechts ver der uit. Door goed gebruik te maken van een té gretig hand ballende tegenstander sloot Delta Sport winnend af met 26- 21. De doelpuntenmakers van HV Delta Sport waren: Peter Lefè vre 13x, Bert Nuijens 3x, Bert de Vos 3x, Erivin Schaalje 2x, Jean-Marie Toubiana 2x, Fran gois Verrijzer lx, Jaco Vlees houwer lx, Leo Bruggeman lx. Ie divisie B EDH-Sittardia 2 27-19 Saturnus '72-Quintus uitgesteld NOAV-Bevo Heidia C. 17-22 UDSV-Loreal 21-22 Swift R'mond-AHV Swift uitgesteld Delta Sport-Pius X 26-21 Bevo Heidia C. Saturnus '72 Swift R'mond NOAV Delta Sport Loreal UDSV AHV Swift Pius X Quintus EDH Sittardia 2 17 14 16 9 16 10 17 9 17 10 17 8 17 8 2 29 364 - 317 4 21 370 - 3 5 21 355 - 318 6 20 361 - 362 7 20 363 - 366 8 17 334 - 318 9 16 384 - 375 9 13 341 - 339 10 12 350 - 375 1 10 11 341 - 365 1 11 11 345 - 365 3 11 9 325 - 401 Een actie aan het net door het Bruse blok. VV Kwiek speelde uiteindelijk gelijk tegen het bezoe- h-ende Rijnmond 6: 2-2. (Foto: Joop van Houdt). Het inzetten van Kees Arens- man als spelverdeler leverde het team van coach Tbnny van Breda meteen gunstige resulta ten op. Door de niet geringe lengte ook van Arensman bleek de blokkering eveneens beter te werken. De gehele ploeg pakte het spel vervol gens collectief goed op en liep uit naar een 9-2 voorsprong. Min of meer probleemloos toog VV Kwiek naar een 15-3 set winst. Enige gelatenheid aan Bruse zijde in de daaropvolgende set was er de oorzaak van dat de bezoekers uit konden lopen naar 7-3. Verschillende time outs en diverse wissels ten spijt kon een naderend setver- lies niet voorkomen worden. Rijnmond 6 bleef in het juiste spoor en won met 10-15. In de' vierde set bedachten de Brue naren zich dat ze toch eigenlijk niet behoefden te verliezen. Wissels In eerste instantie kwamen ze echter wel met 1-4 achter te staan. Op de één of andere ma nier wilde VV Kwiek wel, maar kwam het er niet hele maal uit. Na weer verschillen de wissels sloeg ineens de vonk over. Door vooral een nu beter acterende aanval en blokke ring slopen de Bruenaren ter gend langzaam naderbij. Ze kwamen langszij, sjeesden voorbij en wbnnen de afslui tende set met 15-11. Eindstand zodoende 2-2. Het eerste damesteam onder vond amper tegenstand van het bezoekende Bernisse: 3-0. Al leen in de tweede set kreeg VV Kwiek het eventjes warm on der de voeten: 15-13. Zowel de eerste als derde set leverden evenwel geen enkel probleem op, dit getuige de respectieve lijke uitslagen van 15-3 en 15-8. De uitwedstrijd destijds tegen dit team eindigde nog in een 2- 2 gelijkspel. Nu liep het echter als de spreekwoordelijke ge smeerde bliksem. Rob de Vos (38). ZIERIKZEE - Gisteren, zon dag, hebben de Middelburgse trainer/coach Rob de Vos en de Zierikzeese handbalvereni ging Delta Sport de samenwer king voor nog minstens één seizoen verlengd. De nu alweer voor het vijfde seizoen als trai ner/coach bij HV Delta Sport aangesloten De Vos behoefde overigens niet lang na te den ken over verlenging van zijn contract. Ook navraag van aanvoerder Frangois Verrijzer bij de selec tie stuitte op geen enkele te genstand. „Er is gewoon een goede samenwerking en we kunnen elkaar prima aanvul len. De ene keer zegt Rob iets maar vinden wij als spelers dat het ook anders kan, en dat respecteren we van elkaar", al dus club-topscorer Peter Lefè vre over zijn trainer. Hobby „Dat ik nog minstens één jaar blijf heeft voornamelijk te ma ken dat ik voor mijn hobby heb gekozen. En die hobby kan ik naar mijn idee het beste uitoe fenen hier bij Delta Sport. Ik kan hier heel goed mijn ei kwijt. De samenwerking is in derdaad prima", motiveerde de 38-jarige Middelburger zijn be slissing. ZARAGOZA - Marcel Dost heeft bij de internationale indoor-zevenkamp in Zaragoza het nationale record gebracht op 5633 punten. HEINKENSZAND - Tijdens een enorm slechte par tij voetbal is het eerste elftal van zaterdag eerste klasser Mevo met 3-1 onderuit gegaan. De uitwed strijd in en tegen Heinkenszand ging uiteindelijk met 3-1 verloren. De gastheren die speelden volgens het principe lange-halen-snel-thuis bleken een moei lijk te bekampen opponent voor de Zierikzeeënaren. Terwijl de oranjehemden in de eerste helft nog enigszins aan combinatievoetbal toekwamen, gin gen zij zich na rust teveel inlaten met het spelletje van Heinkenszand. Een nederlaag als gevolg. Mevo-trainer Toine Tiggelman had geen goed woord over na de zojuist verloren wedstrijd voor zijn hotse-klotse-begonia wijze. „Wat een slecht voetbal was dat. Er zat totaal geen lijn in het spel van Heinkenszand. Ze schopten overal naar en heb ben puur op kracht gespeeld. Daar heeft Mevo, dat het van techniek moet hebben, het ver schrikkelijk moeilijk mee", al dus de Zierikzeese oefenmees- ter. Vergooid Mevo dat tot voor zaterdag jongstleden nog serieus mee dong naar een periodetitel, ziet "die kansen nu evenwel groten deels vergooid. De Zierikzeeë naren begonnen nog met rede lijk combinatiespel. Eén en an der was behoorlijk moeilijk omdat de gastheren met een enorme inzet naar alles trapten wat maar op een bal leek. In de 20e minuut gelukte het Mevo echter toch via een kop- SCHEVENINGEN - Het Deen se bridgeviertal heeft dit week einde in Scheveningen het Hoechst-toernooi gewonnen. De Denen waren net een fractie sterker (vijf punten) dan Zwe den in het toernooi waar tach tig viertallen speelden. CALGARY - Falko Zandstra heeft zijn wereldtitel bij de ju nioren geprolongeerd. Hij be sloot het toernooi in Calgary in stijl door ook de 5000 meter te winnen in 6.47,10, een junio ren-wereldrecord. Het oude re cord stond op naam van de Duitser Spielmann, die op 18 maart 1989 in Heerenveen 6.54,87 reed. KLOETINGE - Bij het eerste elftal van het Scharendijkse ZSC lijkt men de strijd reeds te hebben opgegeven. De hek- kesluiter van de tweede klas verloor zaterdag jongstleden de uitwedstrijd in en tegen Kloetinge 4 met de sprekende cijfers: 5-0. Trainer Sjaak Dor reman is dan ook van mening: „Ik denk dat bepaalde jongens zich er nu reeds bij neergelegd hebben. Verschillende zijn dan ook niet meer te motiveren". Niettemin moet Dorreman ook de beschuldigende vinger wij zen richting de gedwongen lan- durige winterstop. „We hebben nu eenmaal toch weinig kun nen doen, en dat was goed te merken", zo vertelde hij na af loop. De Scharendijkenaren konden elkaar dan ook niet vinden, kregen de bal soms to taal niet onder controle, terwijl een eenvoudige pass af en toe helemaal niet aankwam. Voor joker gezet Vooral in de eerste helft werd ZSC bij wijze van spreken ge woon voor joker gezet. Geheel verdiend gelukte het de gasthe ren zodoende reeds in die eer ste periode een 5-0 voorsprong te nemen. Telkens opnieuw stond er een Kloetinge-speler vrijDaarbij moet tevens opge merkt dat ZSC geen beroep kon doen op haar vaste keeper Johan van der Horst. Onder de lat stond nu veldspeler Henry de Voogd. „Maar ik mag niet zeggen dat het aan Henry heeft gelegen, want hij heeft het ge woon goed gedaan", aldus Dor reman. Na de hervatting gelukte het ZSC ineens wel het juiste spel letje te spelen. Terwijl er in de eerste helft nog regelmatig ge mopperd werd op elkaar, was daarvan nu geen sprake meer. Hoewel er verschillende kan sen werden gecreëerd was de afwerking veelal niet overtui gend genoeg. Maar ook Kloe tinge 4 wist de riante voor sprong niet verder uit te bouwen. Het bleef zodoende 5- 0. bal van Leon de Jonge de ope ningstreffer te scoren. De voor bereiding was van Victor van Oosterom en Jan Heikamp die vanaf de achterlijn prima voor trok. Hierna kreeg Peter van der Linde nog een mogelijk heid, maar kwam centimeters tekort op een voorzet van Ge- leijn de Masier. Vijf minuten voor rust was Heinkenszand uit een corner plotseling succesvol, waardoor er een 1-1 ruststand op het sco rebord kwam. Na de hervat ting gooide Heinkenszand er nog een schepje bovenop. Mevo ging langzaam maar zeker ook meedoen met die lange trap pen, waardoor er van voetbal amper meer sprake kon zijn. Gelukkiger Echt veel kansen werden er niet gecreëerd. Heinkenszand was gewoonweg twee keer ge lukkiger, hoewel een fout in de Zierikzeese defensie ook bij droeg aan een 2-1 stand. Omdat Mevo in de slotfase achterin één op één ging spelen en er veel risico's genomen werden bezegelde Heinkenszand in blessuretijd de 3-1 eindover winning. WISSENKERKE - Koploper van de 2e klas A, SKNWK, heeft zich tijdens haar jongste competitiewedstrijd wederom bewezen. De uitwedstrijd in en tegen Wissenkerke werd moei teloos met 1-4 gewonnen. Theo retisch gezien kunnen de Nieu- werkerkers over veertien da gen reeds promotie naar de eerste klas afdwingen. Mits ui teraard twee duels gewonnen worden. Reden genoeg voor trainer Kees Kommer tevre den te zijn. „We hebben goed overwinterd. Donderdag heb ben we nog tegen WHS geoe fend en hebben daar het ritme weer opgepakt". De tactiek van SKNWK is er de komende wedstrijden geheel op gericht om in eerste instan tie de aanwezige voorsprong op de naaste concurrentie te be houden. Dit betekende tegen Wissenkerke het 'uitschakelen' van hun beste man, spits Mar cel van Hekke. Door Joop Wan del als persoonlijke mandek ker hierop te zetten, werd de aanvalskracht van de gasthe ren in grote mate lamgelegd. Nauwkeuriger Het spel in die eerste helft golf de gestadig op en neer. SKNWK was evenwel nauw keuriger in het afronden van de kansen. In de 7e minuut schoot Erwin Theunisse vanaf rand zestienmetergebied de openingstreffer in de touwen: 0-1. De voorbereiding was van Chris Oudheusden en Ronnie de Bruine. Omdat SKNWK zich toch stukken sterker toon de kon Joop Wandel af en toe toch ook nog ingeschakeld worden voor de opbouw. In de 20e minuut resulteerde een voorzet van Peter van de Cingel erin dat de goed opspringende Jacky de Bruine voor 0-2 kon zorgen. Dezelfde De Bruine kreeg hierna zelfs nog enkele mogelijkheden met het hoofd te scoren. Deze keren misten ze echter doel. In de tweede helft ondervonden de Nieuwerkerkers vervolgens nog minder tegenstand. Wel kon Wissenkerke één keer gebruik maken van een onge lukkige glijpartij van Joop Wandel, waardoor Marcel van Hekke in vrijstaande positie vanuit een voorzet alsnog doel man Leon Quik wist te ver schalken: 1-2. Een furieus ver der voetballend SKNWK kwam echter via Jacky de Bruine (3-1) en Erwin Theunis se (4-1) als terechte overwin naar uit de bus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5