Duivelandse gemeenteraad gaat op de schoonmaaktoer Accordeonorkest repeteert in regio Nieuwe bus voor brandweer Zierikzee is overgedragen 'Groenoperatie' in de kern Noordwelle Jubilea bij Brouwse brandweer Voltooiing Marina Port Zélande dichterbij ZIERIKZEESCHEIffl NIEUWSBODE 8a Diverse inbraken Zierikzee en Haamstede Schotel antenne gestolen Inbraak in auto Schrikdraad automaat gestolen Verwachting t/m vrijdag 8 mrt. HE NIEUWSBODE MAANDAG 4 MAART 1991 NR 24908 WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidoost 3 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht oost 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 mrt. Zon op 07.16, onder 18.24 Maan op 9.57, onder Laatste Kwartier: 8 mrt. (11.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komend etmaal wordt er veel regen, weinig zon, maar wel zacht weer verwacht. Boven ons land staat een zuidelijke stroming. Hierin trekt morgen, dinsdag, een frontale zone van west naar oost over het land. Vooral de komende nacht en morgenochtend valt er dan veel regen. Misschien dat morgen middag in het noordwesten van het land een enkele opklaring voor komt, maar in de rest van het land overheerst de bewolking. De mid- dagtemperatuur ligt met 12 graden zo'n 4 graden boven de normale waarden voor deze tijd van het jaar. Ook de komende dagen blijft het zacht. Af en toe schijnt de zon, maar zo nu en dan valt er ook wat regen. PORT ZÉLANDE - Als alles volgens planning verloopt komt begin juni van dit jaar het 1500 vierkante meter grote Marina Port Zélande Trade Centre gereed. In dit centrum is ruimte voor zo'n twintig be drijven met een permanente tentoonstelling van een grote collectie zeil- en motorjachten. Achter het Trade Centre ver rijst een groot technisch cen trum waar reparatie en onder houd aan alle typen jachten tot een gewicht van veertig ton kunnen plaatsvinden. Deze hal, die ook in begin juni ge reed is, wordt tevens gebruikt voor winterstalling. Marina Port Zélande beschikt straks over een moderne botenlift en een zeer speciale botenwagen, die zich als een krab ver plaatst. Ook beschikt de haven over een trailerhelling en een benzine- en milieustation. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) tof 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. jag 4 maart zee commissie RO. Raads- adhuis. 19.30 uur. •erve ie witlofstudieclub naar Tellersweg 3. 19.30 uur. ag 5 maart zee :htingsavond voor ou- ran toekomstige brug- srlingen. Aula RSG. ïur. /erve ■densoos in verenigings- w 't Zuudènde. 14.30 uur. erkerk lering adviescommissie ;ne zaken. Gemeente- 9.30 uur. sdag 6 maart zee middag SG Schouwen- land voor leerlingen ba- erwijs groep 8. 13.15- ,iur. rtheater Zolderkolder in n de Veste aan de straat. Van 13.30 tot 16.30 isse r werk-avond. CJV-ge- 19.45 uur. erdag 7 maart :zee ergadering ABVA/ KA- iuis van Nassau. 19.30 vergadering Diabetes iging Nederland. Huis assau. 19.30 uur. ig 8 maart tot ert met ag 10 maart i-Haamstede conferentie. De Burght. vaste tijden bekend. ag 8 maart tzee jel Jalouzieën. Concert- 20.00 uur. ■rkerk itvoering Nieuw Leven, ihuis. 19.30 uur. verkerk dering Patiëntenvereni- Schouwen-Duiveland. Ge- Salem. 19.45 uur. nsland ïkbeurt oud-priester T. uysse. Zaal Hervormde 19.45 uur. lisse 'ergadering Algemeen rsbelang. Verenigingsge- Deestraat. 19.30 uur. rdag 9 maart kzee >elconcert Jakes Thin en Browning band. Jonge- intrum Brogum. 22.30 uur. erkerk ritvoering Nieuw Leven, shuis. 19.30 uur. werkerk lionoptocht. Kerkring. uur. tdag 12 maart kzee n stop-met-roken cursus, gebouw Kruisvereniging, uur. neet adering Vekabo Schou- Duiveland. Spreekbeurt :teur openluchtrecreatie sterie. Durpsuus. 19.30 derdag 14 maart ikzee i avond SG Schouwen- 'eland voor belangstellen- 19.00-21.15 uur. Tevens rmatie-avond voor de ou- van toekomstige leerlin- rmatiemarkt voor school- aters LBO-MAVO-HAVO beroepsopleidingen in de Schouwen-Duiveland. 1-21.15 uur. lag 15 maart terland iiekring SGP. Zaal Gere- ïeerde Gemeenten. 19.45 sdag 19 maart kwerve lardensoos in verenigings- >uw 't Zuudènde. 14.30 uur. uwershaven in stop-met-roken cursus, tgebouw Kruisvereniging. 0 uur. ensdag 20 maart ■ikzee ■enkomst Nederlandse isten Vrouwenbond afde- ouderen. In het Hervormd kcentrum. 14.30 uur. srdag 23 maart ■ikzee cert Sue Chaloner's soul- Jongerencentrum Bro- 22.30 uur. ZIERIKZEE - Van de rijkspoli tie te Zierikzee is nog een aan tal politieberichten nageko men van eind vorige week. Zo is er een inbraak geweest in de manege te Haamstede. Hoe de dader toegang heeft gekre gen is nog onduidelijk. De ge luidsinstallatie, geld en schoonmaakmiddelen zijn meegenomen. Aangeefster is E. van N. uit Haamstede en de be nadeelde is K. K. uit Westen- schouwen. Een en ander ge beurde donderdagnacht. Die nacht is er tevens behoor lijk ingebroken in Zierikzee. Een auto, die op de Balie ge parkeerd stond is opengebro ken en de eigenaar, C. J. B. uit Zierikzee, mist een slederadio. Ook de auto van M. M. K. uit Zierikzee, die geparkeerd stond aan de Hoofd poortstraat, is aangepakt. De daders probeerden een autora diocassetterecorder mee te ne men. Verder is er in twee Zierikzeese basisscholen ingebroken. Het onderzoek hiernaar loopt nog. En dan nog één inbraak uit een auto, die stond aan de Maris- straat. Benadeelde is H. D. uit Zierikzee. Onbekenden namen de radio mee. HAAMSTEDE - W. G. K. K. uit Bochum deed bij de politie aangifte van diefstal uit zijn stacaravan. De diefstal is vermoedelijk vo rige week gepleegd, maar werd pas dit weekend ontdekt door de Duitser. Uit de sta-caravan werd een schotelantenne, een radio en een versterker gesto len. N1EUW-HAAMSTEDE - In de auto van I. E. K. uit Tervuren werd zondag ingebroken. De dieven gingen er met vier kof fers vandoor. De auto van K. stond gepar keerd aan de Strandweg in Nieuw-Haamstede. De schade bedraagt volgens K. een be drag van 4500,-. BROUWERSHAVEN - Uit een weiland aan de Blooisedijk in Zonnemaire is zondag een schrikdraadautomaat gesto len. Benadeelde J. W. B. uit Brou wershaven claimt een schade van 560,-. De diefstal werd omstreeks 18.30 uur gepleegd. NOORDWELLE - De oude populieren aan het Slingerbos in Noordwelle worden morgen, dinsdag, gerooid door de gemeentelijke plant soenendienst. Bovendien worden de achttien ie pen aan weerszijden van de Oude Stoof weg ver wijderd. De werkzaamheden vinden plaats als onderdeel van het zogenaamd beheersplan Noordwelle, zoals dat met de inwoners van dit dorp werd besproken tijdens een eerder gehouden hoorzit ting. Daarbij is met de plantsoenendienst tot de conclusie gekomen, dat de fraaie en rustieke esdoorns- een mooi ën'p'assend alter natief bieden voor de 'ro vende' populieren, die veel licht, water en voeding ont trekken aan omliggende plantsoenen en tuinen. Hoofd plantsoenendienst S. L. de Feiter laat verder we ten, dat de grens van het nieuwe bouwplan 'sport veld' wordt verfraaid met een zoom van tweeëntwin tig esdoorns. De Feiter noemt de samenwerking met de bevolking prettig en inspirerend. ,,Het is fijn te weten, dat de mensen zich betrokken - voelen bij hun groene omgeving. En dat de gemè'énte in staat en bereid is om met de inwoners op zo'n plezierige manier sa men te werken is natuurlijk voor iedereen een ideale si tuatie". me A. Mol (de technische man van het korps) aan de slag. Hij heeft de nodige uurtjes doorgebracht in de garage aan de Oudeweg, alvorens de wa gen glimmend en wel kon wor den overgedragen. Dat gebeur de overigens zeer uitvoerig. Goedbloed gaf de sleutels aan het hoofd van de brandweer, Asselbergs. Die gaf ze vervol gens aan commandant Fierens. En die stak ze Mol weer toe. Goedbloed: „Als wij een auto afleveren dan doen we er een bloemetje bij. Ik heb er nu drie". Die gaf hij aan Assel bergs, Fierens en Mol. De ove rige brandweerlieden krijgen van de week nog een bos van de garagehouder. Het gaat om een tweedehands Citroënbus, ingericht voor per sonenvervoer. Toen de brand weer bij de gemeente aan de bel trok met de mededeling, dat de oude Volkswagen de keuring maar matigjes zou doorstaan, besloot de raad om 25.000 gulden uit te trekken voor de vervanging. De brand weer heeft met de VW tien jaar gedaan. Personenvervoer Volgens brandweercomman dant H. J. Fierens wordt de bus met name ingezet voor perso nenvervoer. De vrijwilligers moeten regelmatig naar cur sussen buiten het eiland toe. Maar in de bus bevindt zich ook meet- en persluchtappara- tuur voor eventuele calamitei ten met bijvoorbeeld ontsnapte gassen. Ingezet Ook wordt de bus ingezet bij branden en bijvoorbeeld onge vallen. Als de brandweerwa gens in actie zijn, moet er een busje beschikbaar blijven om noodzakelijk materiaal op te halen in de kazerne. Ook kun nen personen met de bus naar andere plaatsen gebracht wor den. Fierens: „Het was niet langer verantwoord om in de Volkswagenbus te blijven rij den en we zijn daarom erg blij, dat de gemeente geld beschik baar heeft gesteld". En volgens de aanwezige bur gemeester mr J. J. R M. Assel bergs met plezier. „Er is zoals de commandant zegt toch spra ke van een feestje. En U ziet, dat wanneer U bij de gemeente aanklopt met een redeljk ver zoek, dit ook ingewilligd wordt", aldus Asselbergs. Nadat de brandweer haar oog had laten vallen op de tweede hands bus bij garage Goed bloed konden de onderhande lingen beginnen. De brand weer had immers 'slechts' Garagehouder Goedbloed (links) geeft de sleutels aan Asselbergs. Commandant Fierens kijkt te vreden toe. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Vrijwel alle raadsleden van de ge meente Duiveland stonden zaterdagmorgen om 09.00 uur aan de Jobsweg te Oosterland klaar voor een symbolische schoonmaakactie in de Bredeweg. Op initiatief van CDA-ster mevrouw M. A. Klaassen-Meijer trokken de raadsleden de kaplaar zen aan en gingen ze op zoek naar zwerfvuil. had blijkbaar de nodige in structies nodig, alvorens ze verantwoord met een kleine tractor de weg op kon. De mo tor loeide wel, maar waar zat toch die versnelling? Na de no dige ondersteuning van haar collega-raadsleden vertrok ze vanaf het terrein van Meijer aan de Jobsweg naar de Brede weg. Rieken in de wagen (de ge meentesecretaris ook) en de rest er achteraan. Mevrouw Klaassen-Meijer ,Het zal echt niet zo zijn, dat de mensen door deze actie zelf met een vuilnis zak de straat opgaan om het zwerfvuil opytë ruimen. Maar misschien gaat er toch een voorbeeld vanuit. Mensen moe ten wat bewuster met de omge ving omspringen. En ik weet, dat er toch al behoorlijk over dit initiatief gepraat wordt". Gemeentesecretaris F. C. Diele- man liet desgevraagd weten, dat er behoorlijk wat zwerf vuil te vinden is in zijn ge meente. „Een automobilist valt dat misschien niet zo op, maar als je op je fiets door het dorp gaat, dan schrik je er toch van". Een belangrijk.deel-van.. het vuil langs de Bredeweg komt volgens hem van de in de buurt gelegen camping. Initiatiefneemster mevrouw Klaassen-Meijer herinnert aan de begrotingsvergadering, waar met name PvdA en 'CDA hun bezorgdheid uitspraken over dat zwerfvuil. „Dan moet je zelf ook op pad om daar iets aan te doen", reageert ze. Sym bolisch weliswaar, want voor de schoonmaakactie werd door de raadsleden een uur uitge trokken. Vertraging Maar de actie bego© al met een kleine vertraging. Mevrouw G. En in de kar: Dieleman, Van den Hoek en Stouten. Melieste loopt liever (op klompen). (Foto: Joop van den Ouden-Zwart (VVD) van Houdt). ZIERIKZEE - De vrijwillige brandweer van Zierik zee kan (wellicht met enige pjjn in het hart) haar ze ventien jaar oude Volkswagenbusje tijdens oefenin gen gaan verknippen met haar pneumatische appa ratuur. De vuurbestrijders hebben sinds zaterdag morgen een nieuwe personenbus overgedragen ge kregen van garagehouder L. Goedbloed uit Zierik zee. 25.000 gulden. En daarvoor moest én de bus aangeschaft worden én aangekleed. Nadat de koop rond was kon met na dat te kunnen is het nodig dat de hulpverlener ook contact durft te maken met eigen ver driet over het verlies van een dierbare. Tijdens de cursus die vrijdag om 10.00 uur begint wordt dan ook steeds gewerkt vanuit de ervaringen van de deelnemers. Concertina werd in 1990 opge richt in Vlissingeri en telde toen vijfentwintig leden. De vereniging heeft zich binnen korte tijd op een aardig niveau weten te brengen. Bij .mensén op Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Zeeuws- Vlaanderen bestaat er volgens ZIERIKZEE Telefoon De SOS telefonische hulp dienst in Zeeland is temidden van de weekend- en bereik baarheidsdiensten een voorna me instantie geworden. De dienst is altijd bereikbaar. Bel lers kunnen desgewenst ano niem blijven. Wie behoefte heeft aan een gesprek van mens tot mens kan dus bellen met 01180-15551.-De.kinder- en jeugdtelefoon Zeeland is iedere dag bereikbaar vanaf 14.00 uur tot 20.00 uur 's avonds (ook in het weekend en in de vakan tie). Kinderen, die graag eens bellen met een probleem draai en 01180-38080. Vrouw en pensioen De Vrouwenraad Zierikzee en het CDA-Vrouwenberaad hou den maandag 11 maart een thema-avond met als titel Vrouw en pensioen. Inleider is S. Jorritsma van het CNV. Na de pauze is er volop gelegen heid tot discussie. Een en ander begint om 20.00 uur in de bo venzaal van de Gereformeerde kerk in de Sint Domusstraat te Zierikzee. HAAMSTEDE Groenewoud De provinciale commissie be stemmingsplannen praat woensdag 13 maart over het plan Groenewoud van de ge meente Westerschouwen. Ifegen dit plan zijn bezwaren in diver se personen en vereniginen. De hoofdbezwaren tegen het plan zijn een geringe flexibiliteit ten aanzien van het uitbreiden van het aantal standplaatsen bij fruitgaardbedrijven, teveel aandacht voor de recreatieve functie en te wenig aandacht voor de natuurfunctie, te smal le bufferzones, de agrarische bestemming en de camping Nieuw Leven. De vergadering in het Abdijcomplex begint om 11.00 uur in het provinciehuis te Middelburg. GOES Kapasi De vriendenkring Kapasi in Goes houdt zaterdag 9 maart weer een avond voor al leenstaanden tot 45 jaar. Deze dans- en ontmoetingsavond in wijkgebouw de Spinne te Goes begint om 21.30 uur. Voor meer informatie kan gebeld worden met 01102-42709 of 01109-259. AARDENBURG Omgaan met dood In het gebouw van de Volksho geschool Zeeland in Aarden burg wordt 15, 16 en 17 maart een cursus omgaan met de dood gegeven. Deze cursus is bedoeld voor mensen die door hun vrijwilligerswerk en/of beroep in contact komen met ongeneeslijk zieken, sterven den en rouwenden. De cursus die wordt gegeven door Myri- am Ducastel gaat uit van de ge dachte dat stervens- en rouw begeleiding bestaat uit het leg gen van een wezenlijk contact met de zieke of stervende. Om Concertina grote behoefte om in orkestverband te kunnen spelen. Die kans wordt belangstellen den nu dus geboden. Diegenen die accordeonles krijgen van een bevoegd accordeon-docent of misschien een muziek schoolexamen op B-niveau ach ter de rug hebben, kunnen in overleg met dirigent en be stuur lid worden. Belangstel lenden in de regio kunen bellen met J. Kodde, 01112-1998. ZIERIKZEE - Vanaf mei dit jaar gaat de Zeeuwse Accorde onvereniging Concertina ook repetities verzorgen op Schou wen-Duiveland. Paul Schlei- bach gaat deze verzorgen. DREISCHOR - Twee jubilea vrijdag bij het korps Dreischor van de Brouwse vrijwillige brand weer. K. J. van de Velde en C. Kloet, beiden bevelvoerder/hoofd brandwacht, werden door comman dant J. de Jonge uit Dreischor tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis in Dreischor in het zonnetje gezet ter gelegenheid van het feit dat beide heren al twaalfeneenhalf jaar deel uitmaken van het korps Dreischor. Burgemeester L. N. Labruyère van Brouwershaven reikte de oorkondes uit. Aan J. Beuzenberg werd het certificaat hulpverlening uitgereikt. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3