Reformatorisch Reveil in Burght Straoviering in Ellemeet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Koninklijk brons voor cv-monteur J. van den Hamer uit Ouwerkerk j~ DE EERSTE TWEE ~j i WEKEN GRATIS I Best Brood Ook geen Zierikzees geld voor opzetten lokale radio Aanrijding in Zierikzée HET WEER Perioden met regen Wal- radarketen voor Schelde in gebruik Afscheid na dertig jaar hij installatiebedrijf Q 2 TRACÉ 5 EIND 6 ONTGOOCHELING i i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 4 MAART 1991 147e JAARGANG NR 24908 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding op het Havenplein in Zie- rikzee raakten zondag twee auto's beschadigd. Het ongeluk gebeurde om streeks 12.43 uur toen H. J. S. uit Ostringen achteruit weg reed uit een parkeerhaven. Ter wijl S. achteruit de weg op draaide reed C. H. K. uit Zie- rikzee achter de auto van S. langs. Trekhaak en bumper van de auto van S. boorden zich in het portier van de auto van K. De precieze omvang van de schade is niet bekend. Advertentie Nog 3 dagen wachten en dan: op de Varremarkt Veel bewolking en perioden met regen. Minimumtemperatuur om streeks 6 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 12 graden. Zuidelij ke wind, matig, aan de kust en op het IJsselmeer eerst krachtig. Het is voor de initiatiefnemers van de lokale omroep een lange weg geweest alvorens het sub sidieverzoek op tafel lag bij de zes gemeenten. Enkele jaren geleden kostte het de stichting al heel wat moeite om zes zoge naamde representativiteitsver- klaringen te krijgen. De ge meenten moesten zich kunnen vinden in een streekomroep, waarna een zendvergunning aangevraagd zou kunnen wor den bij het Commissariaat voor de Media. De meeste gemeenten stemden weliswaar in met het afgeven van de verklaring, maar lieten de groep meteen duidelijk we ten dat hieraan nog geen subsi dies gekoppeld zouden wor den. En de gemeenten blijven op dit standpunt staan. De stichting wil graag een eenma lige subsidie van 0,25 cent per inwoner. Daarnaast heeft de lo kale omroep een jaarlijkse structurele bijdrage nodig. De hoogte van dat bedrag is nog niet bekend. Voorzetje De Zierikzeese welzijnscom- missie vergadert dinsdag 12 maart over het subsidiever-, zoek. Maar in de begeleidende stukken geven burgemeester en wethouders de commissie al een voorzetje. „Het college van burgemeester en wethouders staat negatief ten opzichte van de subsidie-aanvraag, omdat de meerwaarde van de streek omroep gering is ten opzichte van de Omroep Zeeland". Positiever is het college over oen subsidieverzoek van de Ini tiatiefgroep Vrouwenruimte. Deze groep wil op 8 maart, In ternationale Vrouwendag, een Programma op poten zetten. "et gaat over actuele onder werpen over de positie en acti- Burgemeester en wethouders negatief ZIERIKZEE - Nadat al eerder een aantal gemeenten financiële steun ontzegd heeft aan de Streekomroep Schouwen-Duiveland, lijkt het erop dat ook de ge meente Zierikzee voor deze stichting niet in de bui del wil tasten. Met de vorig jaar gestarte Omroep Zeeland wordt - zo menen de tegenstanders - al in een behoefte voozien. viteiten van vrouwen. B en w willen graag van de commissie weten hoe hoog de bijdrage kan/moet zijn. GRAVE - Een 28-jarige man die donderdag uit het huis van be waring in Grave ontsnapte, heeft slechts kort van zijn vrij heid kunnen genieten. Om tien voor vijf klom de man over de muur rond de inrichting, om half zes zat hij weer in zijn cel, aldus de politie. VLISSINGEN - De Belgische en Nederlandse verkeers diensten voor de (Wester)schel- de hebben de nieuwe walra- darketen voor dit gebied in ge bruik genomen. Het systeem moet de veiligheid en efficiën tie voor de scheepvaart bevor deren. Vanaf zee tot aan de haven van Antwerpen zijn 18 radarsenso ren operationeel. Op de vijf verkeersknooppunten Zee- brugge, Vlissingen, Temeuzen, Hansweert en Zandvliet staan bemande radarcentrales. Door deze faciliteiten ontstaat een compleet overzicht van het scheepvaartverkeer op het be treffende gedeelte van Schelde en Westerschelde. Verder hebben de diensten de beschikking over een databank waarin alle geregistreerde schepen die de zeearm kunnen aandoen zijn opgenomen. Met het project is een investering van 200 miljoen gulden ge moeid. België neemt die voor 90 procent voor haar rekening. Per jaar vinden op de Wester schelde zo'n 100.000 scheepsbe- wegingen plaats. Het aantal schepen neemt relatief gezien niet toe, maar de schepen wor den groter en er is vaker sprake van gevaarlijke ladingen, on derschrijft een woordvoerder van de verkeersdienst in Vlis singen de noodzaak van de walradarketen. Aan de walra- darketen is vijf jaar gebouwd. De walradarketen wordt op 11 juni officieel in gebruik geno men door koningin Beatrix en koning Boudewijn. de nieuwe eigenaar van het be drijf. Bergshoeff bleek goed geïnfor meerd over de handel en wan del van Van den Hamer. Zo wist hij onder meer dat de Ou- werkerker in zijn geboorte dorp De Medicijnman ge noemd wordt. „Jarenlang haal de u medicijnen op in Zierikzee en bracht ze dan in Ouwerkerk op een vast adres van waaruit het dan weer verder gedistri bueerd werd. U hebt zelf medi cijnen aan huis bezorgd, zo heb ik me laten vertellen". Bergshoeff omschreef Van den- Hamer als een zeer verdraag zaam mens. ,,U komt altijd op voor recht en gerechtigheid en de oorlog in de Golf heeft weer eens bewezen hoe belangrijk die eigenschap is", aldus Bergshoeff. „Vandaag neemt u dan officieel afscheid van Steu- tel na dertig jaar en bij een der gelijk afscheid hoort een stof felijke blijk van waardering", aldus Bergshoeff. Nadat de burgemeester de ere medaille in brons had op gespeld bij Van den Hamer maakte hij meteen van de gele genheid gebruik om Van den Hamer een voorstel te doen. „Ik denk dat u een uitstekende chauffeur zou zijn voor de buurtbus. Denk er maar eens over na". Van den Hamer liet het eerbetoon gelaten over zich heen komen. De bijeenkomst ter gelegen heid van het afscheid van Van den Hamer werd gehouden in restaurant De Blauwe Keet bij Oosterland. Na de maaltijd werd nog het woord gevoerd door M. W. Viergever, eigenaar van het Zierikzeese installatie bedrijf en daarvoor collega van Van den Hamer. AMSTERDAM - Ongeveer een derde van de bevolking heeft last van een gestoorde spijsver tering. Deze frequent voorko mende aandoening, dispepsie, verslechtert niet alleen de kwa liteit van het leven voor de be trokkenen, maar kost de maat schappij tevens erg veel geld. Diezelfde commissie praat ook over ontwikkelingssamenwer king. De werkgroep gemeente lijke ontwikkelingssamenwer king heeft voorbereidende werkzaamheden verricht ten aanzien van het opzetten van een gemeentelijk ontwikke lingsbeleid. De werkgroep heeft hierbij gekozen voor het opzetten van een voorwaarden scheppend beleid en het aan gaan van een projectkoppeling. Dit concept-beleid kan nu be sproken worden in de welzijns- commissie. Investeringen B en w hebben de commissie in februari gevraagd inzicht te ge ven in de investeringen, die de commissie voor de periode 1992-1995 wenselijk acht. Vorig jaar wilde de commissie hand having van het bestaande be leid. De commissie heeft toen geadviseerd de gelden voor de uitvoering van het ouderenbe leid/flankerend beleid, het emancipatiebeleid, het kunst beleid en de educatieve voor lichting en ontwikkelingssa menwerking in de middellange termijnplanning op te nemen. Het kunstbeleid behoort niet meer tot het terrein van de commissie. De gelden voor de gemeentelijke ontwikkelings samenwerking kunnen bij voorbeeld gesplitst worden in projectkoppeling en voorwaar denscheppend beleid. Tevens kan de subsidiëring van de Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid in de ter mijnplanning worden opgeno men. Onderneem iets niet of breng het ten einde. Spreekwoord De Zeeuwse staten hebben eindelijk een keuze ge maakt voor het tracé voor de WOV. De brandweer van Zierikzee heeft zaterdag een nieu we personenbus in gebruik genomen. Delta Sport trekt aan het langste eind na meeslepen de wedstrijd. Ontgoocheling voor het eerste herenteam van Delphi Mevo '80. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - In het Christelijk conferentiecentrum de Burght in Burgh-Haamstede is op 29, 30 en 31 mei een confe rentie, die de titel 'Reformatorisch Reveil?' heeft meegekregen. De conferentie is bedoeld voor predikanten, ambtsdragers, theo logiestudenten en andere geïnteresseerden. De conferentie komt voort uit het verlangen naar geestelijke herleving in de reformatori sche kerken. Welke wegen wijst God's woord en wat leert de kerkgeschiedenis de mens voor vandaag? Het programma omvat drie hoofdlezingen. Allereerst is er een bijbels theologische lezing van dr A. Noordegraf uit Ede. De titel luidt Door mijn geest zal het geschieden. Dr T. Brienen uit Amersfoort geeft voorbeelden van gemeenteleven in Refor matie en nadere Reformatie. Tenslotte spreekt ds C. den Boer uit Bilthoven over de Praxis piëtatis. In diverse gespreksgroepen worden vragen rond gemeente zijn, huiskringen, getuigenis en gebed besproken. Predikan ten doen verslag van ontwikke lingen in plaatselijke gemeen ten. Verder is er veel ruimte in gepland voor ontmoeting, sa menzang en gebed. De conferentie is georgani seerd op initiatief van wijlen ds C. Trouwborst, Hervormd predikant in Middelburg. Mo menteel heeft een comité de lei ding in handen. Wie belang stelling heeft of iets over de prijs wil weten kan bellen met de Burght, 01115-3030 (voor 30 april). Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f169,— I en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. j Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. j naam j adres postcode: plaats: telefoon handtekening: OOSTERLAND/OUWERKERK - De 59-jarige J. van den Hamer uit Ouwerkerk kreeg vrijdag uit handen van burgemeester A. Bergshoeff van Duivéland de eremedaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Van den Hamer nam af scheid van installatiebedrijf Steutel uit Zierikzee na deze baas dertig jaar trouw te hebben gediend. ,U staat bekend als een goed vakman, gezien bij de col lega's en gewaardeerd door de klanten", aldus Bergshoeff. Van den Hamer begon zijn ar beidsleven op 16-jarige leeftijd in de smederij van Giliamse in Ouwerkerk. „Dat beviel blijk baar goed, want daar hebt u 13 jaar gezeten", aldus Bergs hoeff. „Daarna bent u in de au tobranche gerold en dat beviel blijkbaar minder goed want dat had u na een jaar al ge zien". Bij installatiebedrijf Steutel in Zierikzee vond Van den Hamer een definitieve stek. Hij begon er als bankwerker. Later legde hij zich meer toe op het lood- gieterswerk en uiteindelijk vervulde hij bij het Zierikzeese installatiebedrijf de functie van monteur van cv-appara- tuur en andere gasinstallaties. Bergshoeff omschreef Van den Hamer als een goed vakman die niet alleen gezien is bij zijn collega's, maar ook populair bij de klant. Bergshoeff memo reerde verder aan het feit dat Van den Hamer twee telgen uit het geslacht Steutel als baas heeft gehad en de laatste jaren diende onder M. W. Viergever, ELLEMEET - Ouderwetse gezelligheid op het dorpsplein in Ellemeet, waar afgelopen zaterdag het traditionele Straofeest werd gevierd. Een kleine dertig paarden nam aan het Strao deel en liet de versierde paarden beoordelen door een jury. Na dit gebruikelijke ritueel werd het strand opge zocht. Wethouder L. C. Hart liet desgevraagd weten in verband met het overlijden van mevrouw Den Boer (echtgenote van burgemeester W. den Boer) zijn geplande toespraak 's middags te laten vervallen. (Foto: Joop van Houdt). Burgemeester A. Bergshoeff speldt de koninklijke onderscheiding op bij Van den Hamer. (Foto: Joop van Houdt). Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, KI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1