TOEGESTAAN f 100,- r DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Krediet van 26 mille voor onderzoek gebruikers jachthaven Brouwershaven Nieuwe sport mag niet I SAMAN BV BELONING ZllRIKZIESCH NIEUWSBODE deurloo intermeubel zierikzee Landbouw-symposium in de Concertzaal L Multifunctioneel centrum op knelpuntenpot-lijstje Welkom op onze Paasmeubel-SHOW Ni r*™i* O 3 C. J. van Liere benoemd tot burgemeester van Putte Ook voor een ver stelbare Auping- bodem naar Zonnemaire? Jazeker!! Raad akkoord met actualisering financiële opzet jachthaven Minder wind 5 9 UITWISSELING OUDERBIJDRAGE HAVENKWARTIER HULDIGING Centrale verwarming Warmwatervoorziening ZIE PAGINA 7 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 26 MAART 1991 147e JAARGANG NR 24921 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 LO o L/0 l» E BROUWERSHAVEN - De gemeente Brouwershaven trekt ruim 26.000,- uit voor een enquête onder de gebruikers van de gemeentelijke jachthaven in de smalstad. De gemeenteraad ging gisteravond, maan dag, unaniem akkoord met het dienovereenkomsti ge voorstel van het college. Men hoopt middels de enquête een beter inzicht te krijgen in de wensen van de bezoekende watersporters. Aan de hand van de uitkomsten van de enquête kunnen volgens het college mogelijke knelpunten boven water worden gebracht. Het is de bedoeling dat in de enquête zowel de houders van een ligplaats als de passanten aan het woord komen. Ook wordt de mening gepeild van hen die eerder een ligplaats in de Brouwse jachthaven hadden en deze hebben opgezegd. Al leen van de kant van het CDA werden kanttekeningen ge plaatst bij de enquête. Twijfels CDA-woordvoerder R. J. van der Wekken stelde in een eerste reactie de vraag of een dergelij ke enquête eigenlijk wel nodig is. ,,Het is toch een van de beste jachthavens van Nederland. Waarom dan een enquête", al dus de christen-democraat. Ook wilde hij van het college weten welk soort vragen aan de geënquêteerden gesteld gaan worden. „Zijn dat sug gestieve vragen of open vra gen?". Burgemeester L. N. Labruyère reageerde op de woorden van Van der Wekken met de opmer king dat wie kwaliteit wil handhaven daaraan moet wer ken. „Een gloeilampenfabriek in het zuiden van het land heeft dat te weinig gedaan en daar plukt men nu de wrange vruch ten van", aldus de burgemees ter Op de tweede vraag van Van der Wekken antwoordde La bruyère dat men zeker niet zal vragen of men een zwembad wil. „Want dat willen ze na tuurlijk allemaal", aldus de burgemeester. „Maar wij be moeien ons niet met de vraag stelling". Het is de bedoeling dat de gegevens uit de enquête verwerkt worden in een eind rapport dat tussen november '91 en januari '92 het le venslicht ziet. Voorzieningenniveau Wat meer discussie ontstond naar aanleiding van het voor stel van het college van b en w om de financiële opzet van de jachthaven aan te passen. Het college heeft het idee dat nu niet exact duidelijk is wat het in de toekomst gaat kosten om het voorzieningenniveau op peil te houden dan wel uit te breiden. Op basis van de uitkomsten van eerdergenoemd onderzoek hoopt men daarover meer dui delijkheid te krijgen. „Pas dan blijkt welke middelen aange wend moeten worden om de huidige jachthaven het huidige voorzienings- en dienstverle ningsniveau op zijn minst tê la ten behouden", aldus het colle ge- Een ander aspect voor wat be treft de verdeling van het geld binnen het onderhoudsfonds is het milieu. In het sanerings programma Waterbodem Rijkswateren 1991-2000 is de gemeentelijke jachthaven op genomen. Allereerst dient nog nader onderzoek uitgevoerd te worden. Als daaruit blijkt dat een sanering'nodig is zal deze pas in 1995 of later plaatsvin den. Het college gaat ervan uit dat als het tot sanering komt dat pas in 1998-1999 zijn beslag gaat krijgen. Kostbaar Men onderkent dat als het zo ver komt het weieens een be hoorlijke smak geld zou kun nen gaan kosten. „Op basis van thans zijnde gegevens wordt een reserve van één miljoen gulden voldoende geacht. Om aan dit bedrag te komen kun nen nog negen jaren gespaard worden. Dit is mede mogelijk omdat nautisch baggeren niet noodzakelijk blijkt te zijn. De jachthaven als zodanig ver zandt niet", redeneert het col lege. Een en ander bleek onder de raadsleden enige vraagtekens op te roepen. Zo zei GPV/SGP/ RPF-raadslid P. van der Meide zich af te vragen of als het tot sanering zou komen de kosten daarvan te verhalen zouden zijn op de vervuilers. Ook liet Van der Meide doorschemeren dat voor zijn gevoel het college steeds de uit een onderzoek ge bleken vervuiling van de haven wat heeft gebagatelliseerd. „Eerder werd gezegd dat er geen reden was om te baggeren en nu lezen we dat er een mil joen voor uitgetrokken moet worden", aldus Van der Meide. Burgemeester Labruyère rea geerde op de woorden van Van der Meide met de opmerking dat het nog geenszins zeker is dat eventuele sanering een der gelijk bedrag gaat vergen. „Dat is een schatting van het college. Maar voorlopig is er nog geen sprake van sanering. Er moet eerst nog onderzoek verricht worden", aldus de bur gemeester. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat wel vast staat dat het havenkanaal vervuild is en uitgebaggerd moet worden. Zierikzeese raad stelt prioriteiten vast ZIERIKZEE - Het lijstje van projecten dat burge meester en wethouders van Zierikzee voor een ver goeding uit de provinciale knelpuntenpot hebben aangedragen heeft een kleine verandering onder gaan. De realisatie van een multifunctioneel ge bouw werd op aanraden van de raadsleden aan deze projectlijst toegevoegd. In eerste instantie hadden b en w in orde van urgentie vier projecten voorgedragen voor zo'n uitkering uit het provin ciale knelpuntenpotje. Boven aan deze lijst'stond de renova tie en aanpassing van de woon omgeving in de Manhuisstraat, gevolgd door de verbetering van de woonomgeving in de Hofferstraat e.o. Als derde pro ject hadden b en w de aanpas sing van de hoofdriolering aan de Balie en op het Kerkhof op gevoerd terwijl ook de ver plaatsing van de werkplaats gemeentewerken op de lijst voorkomt. Deze lijst moet voor 1 april bij de provincie worden ingediend. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal meldde dat riole ringswerkzaamheden niet lan ger in aanmerking komen voor een vergoeding uit de knelpun tenpot. Dit was burgemeester mr J. J. R M. Asselbergs echter nog niet bekend. PvdA, VVD en CDA bleken het met b en w eens dat de renovatie en aan passing van de Manhuisstraat de hoogste prioriteit geniet. Dit omdat Zierikzee op het ge bied van de ouderenhuis vesting achterloopt. Alle frac ties bleken ook aan de uitvoe ring van de rioleringswerk zaamheden veel belang te hech ten. Ook bepleitten de drie fracties dat de bouw van een multi functioneel gebouw op deze knelpuntenlijst zou worden op genomen. Dit ondanks de mo gelijkheid dat dit niet voor een vergoeding uit de knelpunten- pot in aanmerking komt. Uit eindelijk bleef het merendeel van de lijst overeind. Nummer één bleef de Manhuisstraat, ge volgd door de verbeteringen in de Hofferstraat. Nummer drie bleef de verplaatsing van de werkplaats gemeentewerken terwijl het multifunctioneel gebouw als nummer vier op de lijst werd geplaatst. LOS ANGELES - Whoopi Goldberg, een zwarte actrice, is maandag onderscheiden met een Oscar voor de beste vrou welijke bijrol. Ze speelde een waarzegster in de film „Ghost" van regisseur Jerry Zucker. Advertentie ook 2e Paasdag geopend ZIERIKZEE - Het departement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt in samenwerking met de Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM) op vrijdag 3 mei een sym posium in de Concertzaal te Zierikzee. De titel luidt Agrarisch Zeeland aan zet. De doelstelling van het sympo sium is tegen de achtergrond van de huidige problemen in de akkerbouw een bijdrage te le veren aan het creëren van een nieuw elan en mogelijkheden aan te geven om deze proble men op termijn te doorbreken. 's Morgens opent de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, dr C. Boertien, het symposium. Ing J. P. C. M. van Zijl (lid Tweede Kamer voor de PvdA) spreekt over de ontwikke- lingsmogelijkeden in de akker bouw en tuinbouw. De vraag is 'wat de overheid kan doen'. Ak kerbouw en tuinbouw in het economisch krachtveld, is de titel van de inleiding door drs H. H. Faber, lid van de raad van bestuur van de NMB/Post- bankgroep. Ir H. Boon, lid van de algeme ne directie van de Cebeco Han- delsraad, spreekt over de ver werking en afzet van akker- bouw- en tuinbouwprodukten. 's Middags krijgt drs F. A. Mal- jars, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever nv het woord. Hij spreekt over de landbouw en de levensmidde lenindustrie. De consument be slist. Van consument naarprodukt is het onderwerp, dat aangesne den wordt door mr M. J. Roos, directeur Centraal Bureau voor de Levensmiddelenhandel. Een samenvatting en conclusies worden gebracht door prof dr ir L. C. Zachariasse, directeur van het Landbouw Economisch Instituut. De studiedag is bestemd voor degenen, die binnen de land bouwsector werkzaam zijn, maar ook voor personen buiten de sector, die de ontwikkelin gen in de land- en tuinbouw met belangstelling volgen. Bij de samenstelling van de inlei ders is bewust gemikt op een brede doelgroep. BRUINISSE - Het lijkt een leuke sport, ankzeile, maar het mag dus niet. Ankzeile is in ieder geval verboden bij de gemeentelijke jachthaven van Bruinisse waar fotograaf Joop van Houdt dit fraaie bord aantrof. We kunnen dnkzeilers in spé geruststellen. Aan de Brouwersdam is de ankzeiler wel welkom. (Foto: Joop van Houdt). Ondervinding is het beste bewijs. Spreekwoord HET WEER Perioden met zon en droog. Mini mumtemperatuur dichtbij nul en in het noorden plaatselijk vorst aan de grond. Middagtemperatuur on geveer 10 graden. Matige oostelij ke wind, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog vrij krachtig. In de Zierikzeese raad werd heftig gediscussieerd over internationale uitwisseling. De ouderbijdrage voor kinderopvang kwam ter sprake in de Brouwse raad. Er is een plan gemaakt om het Havenkwartier op nieuw in te richten. Atletiekvereniging Delta Sport huldigde haar sporters van het jaar. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Met ingang van 1 mei BRUINISSE - De gemeente Bruinisse zal op zoek moeten naar een nieuwe wethou- der/loco-burgemeester. Wet houder C. J. van Liere is met ingang van 1 mei benoemd tot burgemeester van het Noord- Brabantse Putte. Dat werd vanmorgen, dinsdag, bekend. De politieke loopbaan van Van Liere in Bruinisse ging in 1982 van start. Als lijsttrekker van Algemeen Belang werd Van Liere in de gemeenteraad geko zen. In 1986 volgde hij drs. W. M. F. Vonk op als wethouder toen deze Bruinisse verliet. Na het afscheid in 1989 van burge meester T. C. Hekman nam Van Liere geruime tijd, en tot ie ders tevredenheid, de honneurs waar als loco-burgemeester van het vissersdorp. Advertentie Voor: naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Van Liere vervulde in het Bru- se de nodige nevenfuncties. Sinds 1989 is hij voorzitter van de Zeeuwse Vereniging voor Visserijbelangen (Zevibel). Wie de opvolger van Van Liere wordt als wethouder/loco burgemeester van Bruinisse is nog niet bekend. C. J. van Liere gaat Bruinisse verlaten... Advertentie Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: 2£ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fflCI Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1