Geluidbewuste consumenten vaak de dupe van onjuiste informatie Landbouwbelang in vergadering bijeen Film Arachnophobia over spinnenjacht Oude familiegegevens in steen Reclame speelt in op verlangen naar rust Muziektent mag blijven in Bruinisse 0VK De wet van het tarwegraan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 22 FEBRUARI ZIERIKZEE - Het had zo aanlokkelijk gestaan in de advertentie vah de makelaar. Nieuwbouwwoningen, die mede dank zij „een goede geluidwering" werden aangeprezen als „droompaleis". In een tijd dat stilte een kostbaar goed is geworden, bleek die speciaal genoemde geluidwering een uitstekend verkoopar gument. Er werden goede zaken gedaan. Des te gro ter was de teleurstelling, toen na veel onderlinge overlast en uiteindelijk onderzoek duidelijk werd, dat het bedoelde woningencomplex nog niet eens voldeed aan de minimale (wettelijke) normen voor geluidisolatie. De kopers zaten intussen wel met de knollen, die zij voor citroenen hadden gekocht. Zij waren bewust uit geweest op een rustige woning en hadden die niet gekregen. Tot overmaat van ramp werd het na de uitslag van de geluidmeting extra moeilijk om het gehorige „droompaleis" tegen een behoorlijke prijs van de hand te doen. teerd als zachte vloerbedek king. Dat daarover bij de con sument misvattingen kunnen ontstaan, ligt voor de hand. Men denkt aan de verende, zachte kurk, die op de fles past of als prikbordachtig mate riaal aan de muur kan worden bevestigd. Maar kurkvloeren zijn dun en hard, omdat ze zijn bewerkt met laklagen om slij tage tegen te gaan! Noch als vloer-, noch als wandbekleding kan kurk op goede geluiddem pende eigenschap bogen. In te- ramidestructuur, waar je zo doorheen kunt blazen, geluid tegenhouden? Geplakt op een hard oppervlak wordt bij hoge tonen de weerkaatsing dank zij de structuur enigszins vermin derd, waardoor er minder galm optreedt in een ruimte. Maar de platen, die als Isotop (Wic- kes) of Mac Lean geluidisolatie op de markt worden gebracht, leveren op tussenmuren of wo- ningscheidende wanden geen enkele extra isolatiewaarde. De wens van de klant is hier de De Nederlandse Stichting Ge luidhinder (NSG) wordt de laatste jaren in toenemende mate geconfronteerd met dit soort zaken. Klachten van mensen, die zich om de tuin hebben laten leiden door advertentie- en reclameteksten als voornoemd. Of vragen van aspirant-kopers van produk- ten, die als geluidisolerend worden aanbevolen. Is de informatie, die fabrikan ten of leveranciers in kranten, bladen of foldermateriaal aan de consument geven, in het al gemeen betrouwbaar? Het ant woord moet luiden: neen. Ster ker nog: hoe nadrukkelijker een leverancier zijn produkt als geluidisolerend of geluid- werend aanprijst, hoe meer men op zijn hoede moet zijn. Er wordt vaak al te gemakkelijk misbruik gemaakt van de arge loosheid van de leek, die - als hij op zoek is naar een produkt om geluidoverlast te verminde ren - ieder middel graag aan grijpt om zijn rust te vinden of de klachten van zijn buren te laten ophouden. Fabels Geluidhinder is een milieupro bleem en wordt als zodanig ook steeds duidelijker gedefi nieerd. De commercie speelt daarop in. En zoals wasmidde len de afgelopen tijd als bij to verslag milieuvriendelijk schijnen te zijn geworden, zo krijgen parketvloeren, voor zetwanden, isolatieplaten, acryl voorzetramen etc. ook in eens geluidwerende eigen schappen toegeschreven. In de praktijk worden die echter meestal niet volledig waarge maakt en soms zelfs horen ze in de categorie „pure onzin" thuis. Een kritische benade ring van de consument is meer dan ooit op zijn plaats. Een aantal fabels kan direct al de wereld uit: eierdozen tegen de muur plakken, piepschuim op tussenmuren aanbrengen, dat helpt niet. En stille parket- of laminaatvloeren bestaan niet. Maar Rowi Parket bij voorbeeld brengt zijn produk- ten met dit predikaat op de markt. De vermindering van contactgeluiden, wanneer een vloer hiermee wordt belegd, is echter gering (3 tot 8 dB). Rowi claimt, dat voor zowel Rowi Stil Parket als Rowica 3000 (la minaat) de geluiddemping wordt bereikt door de speciale ondervloer en het legsysteem. De NSG zet hierbij niet alleen grote vraagtekens, maar signa leert daarnaast twee grote na delen. Aangezien de vloer (ten onrechte) het etiket „stil" draagt, zal de eigenaar minder geneigd zijn zacht schoeisel te dragen of zich zachtjes te ge dragen. Integendeel, in adver tentieteksten wordt zelfs be weerd dat men op deze vloeren kan tapdansen zonder dat ie mand daar last van heeft. Psy chologisch gezien wordt het slachtoffer bovendien het recht ontzegd om te klagen over la waai: de buurman heeft im mers al rekening met hem ge houden en „stil" parket aangeschaft. Er zijn zelfs ver enigingen van eigenaren of huurders, die in hun reglemen ten het gebruik van parket be perken tot „stil" parket. Dan heeft de gehinderde helemaal geen been meer om op te staan. Akoestische vergieten Ook kurk wordt vaak geadver- Geluidsisolatie: er bestaan veel fabels over genstelling tot de door leveran ciers of verkopers verspreide informatie! Wie zijn verstand gebruikt, kan' een aantal recla meteksten al direct ontzenu wen. Hoe kunnen dunne alumi nium lamellen of kunststof rolluiken ooit geluidwerend zijn? De NSG spreekt van „akoestische vergieten". Waar om zou aan een acryl voorzet raam goed geluiddempende ei genschappen mogen worden toegekend? Dat is - in tegen stelling tot het veel zwaardere glas - gewoonweg niet waar. Hoe kan polyesterschuim, al dan niet met een noppen- of py- vader van de snode gedachte van de fabrikant. Moeilijker nog wordt het voor de leek, wanneer fabrikanten met zogenaamde wetenschap pelijke gegevens gaan zwaaien. Zoals Siplast, dat onder de naam Matson onlangs een 0,7 cm dikke bitumtegel op de markt bracht en nadrukkelijk wees op testresultaten, die door de Technische Physische Dienst van TNO waren geme ten. Niet alleen in advertenties werd melding gemaakt van de ze nieuwe vondst op gebied van geluidisolatie, er blijkt een ze kere nieuwswaarde in te zitten: landelijke en regionale bladen verkondigen de komst van de Matson-tegel en vermelden de door de leverancier verschafte informatie als objectieve waar heid. Maar er is sprake van misleiding. TNO bracht op ver zoek van de opdrachtgever het produkt aan op zeer lichte wanden van gipsblokken of gipsplaten en constateerde daar een verbeterde geluidiso latie met 6 dB. Wat echter ner gens te lezen valt, is dat bij een steensdikke muur met een massa van 450 kg/m2 (de meest gebruikelijke woningscheiden- de muur) geen enkel waar neembaar effect wordt verkre gen. De bitumtegel helpt dus absoluut niet tegen burenge- luiden, hetgeen wel wordt ge suggereerd in de folderteksten van de leverancier. Het zijn maar enkele voorbeel den van misleidende produkt- informatie over geluid wering. Lees echter de folders van doe- het-zelfzaken of advertenties maar na en de termen „fluisterstil", „met een lage geluidsnorm" of „met perfecte geluid- en warmte-isolatie" springen in het oog. Bij vrijwel alles wat op de markt wordt gebracht ter beveiliging of thermische isolatie staat tegen woordig ook een geluiddem pende kwaliteit aangegeven, die vaak nergens op slaat. De consument hoeft dit niet zo maar over zijn kant te laten gaan. Hij wordt daarin op meerdere fronten gesteund door de NSG. De NSG beschikt in de eerste plaats over vol doende deskundige kennis voor objectieve produktinfor- matie, die telefonisch of schrif telijk kan worden aange vraagd. Bovendien zal de NSG in de toekomst feller ageren'te gen misleidingspraktijken. Ook in het verleden werd er bij fabrikanten al op aangedron gen om misleidende informatie uit hun reclameteksten te schrappen. Maar nu de stroom lijkt aan te zwellen, is wat openlijker actie gewenst. De NSG geeft haar nieuwe be leidsplan Geluidhinder moet minder, grotere prioriteit dan tot dusver aan haar signaleren de en opiniërende functie. Zij zal daarbij nauwere samenwer king zoeken met andere milieu-organisaties op natio naal of lokaal niveau. De indi viduele consument kan echter ook rechtstreeks ageren tegen misleidende reclame. Al dan niet via de NSG kan de leve rancier/producent worden aan gesproken, in bepaalde geval len zelfs langs juridische weg. Hierbij zou een beroep kunnen worden gedaan op de Reclame codecommissie. De NSG geeft voorlichting aan particulieren, bedrijven en overheid over alle vormen van geluidhinder en de bestrijding ervan. Voor infor matie kan men zich wenden tot: Nederlandse Stichting Ge luidhinder, Postbus 381, 2600 AJ Delft. BRUINISSE - Landbouwvereniging Landbouwbe lang te Bruinisse hield een algemene vergadering in het dorpshuis te Bruinisse. Voorzitter A. J. Krepel opende de jaarvergadering met een terugblik op de gebeurtenissen die zich het afgelopen jaar in de agrarische sector afspeelden. Allereerst werden door Krepel de februari-stormen in Neder land vermeld die vooral in de glastuinbouw veel schade aan richtten. Ook bij de firma Kik werd toentertijd veel schade aangericht en door de land- bouwvereniging werden toen diverse leden benaderd om be langeloos glas te ruimen. Mas saal werd toen aan die oproep gehoor gegeven. „Verder was 1990 een vroeg voorjaar, waar door velen van ons al voor april met de voorjaarswerk zaamheden klaar waren", al dus Krepel. Volgens Krepel trekt de poli tiek zich niets meer van de agrarische sector aan omdat de kosten blijven stijgen en de prijzen nog steeds aan het da len zijn. Met de prijzen van on der meer erwten, tarwe, gerst en aardappelen was en is het in tegenstelling tot de prijs van de suikerbiet treurig gesteld. Ook wordt er weer een aantal gewasbeschermingsmiddelen uit de handel genomen. Dit zou volgens Krepel op zich niet zo erg zijn maar in ander landen van de EG mogen deze midde len nog wel gebruikt worden en dit leidt zodoende tot con currentievervalsing. Ook op de lange termijn noemde Krepel de vooruitzichten nog weinig rooskleurig. De financiën van de vereniging zien er in tegenstelling tot de vooruitzichten iets rooskleuri ger uit. De vereniging kwam uit op een positief saldo van 385,-. Het bestuur stelde hier na aan de vereniging voor om een fusie aan te gaan met de landbouwvereniging van Oos- terland. Dit zorgde voor een hevige discussie waarbij de één de Bruse landbouwvereniging liever voor de Bruenaars zag en de ander van mening was dat er gezamenlijk meer invloed uitgeoefend kon worden. Tenslotte werd er besloten te stemmen over de vraag of de meerderheid ervoor was om de onderhandelingen voort te zet ten. Het voorstel werd met 13 stemmen voor en 4 stemmen te gen aangenomen. B. Jonker die officieel als bestuurslid af zou treden, besloot om zijn werk in verband met de fusie nog enige tijd voort te zetten. W. in 't Veld ging na deze perikelen over tot de actualiteiten in de akker bouw. Gedurende twee weekends in de bioscoop De Concertzaal ZIERIKZEE - In de Zierikzeese bioscoop De Con certzaal draait dit weekend en het weekend van 2 en 3 maart de film Arachnophobia Synopsis van regis seur Frank Marshall. Een rolprent waarin spinnen een centrale rol spelen. De hoofrollen worden vertolkt door Jeff Daniëls, John Good man en Julian Sands. Sands speelt de rol van dr James Atherton, een autoriteit op het gebied van insekten die tijdens een expeditie in Venezuela een nieuwe dodelijke spin van reusachtige afmetingen ont dekt. Via de doodskist van fotograaf BRUINISSE - De muziektent in Bruinisse mag blijven. Dat blijkt uit de toelichting op het voorstel van het college van b en w van de gemeente Bruinis se tot vaststelling van het plan voor de derde fase van de her inrichting van de dorpskern. Het voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van donderdag 28 fe bruari. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Het al dan niet voortbestaan van de muziektent in Bruinisse heeft de gemoederen in het ou de vissersdorp danig bezig ge houden. Met name Nu met Hope-voorzitter A. van den Berge hield onlangs tijdens een hoorzitting in het Bruse ver enigingsgebouw een gloedvol betoog om de muziektent te handhaven. Overigens waren toen de meningen verdeeld. Een andere spreker omschreef de muziektent toen als een 'ge schutskoepel'. Verfraaien Het college ^jan b en w van Bruinisse is ér in ieder geval nu Vein overtuigd dat de mu ziektent moet blijven. Wel stelt het college de raad voor de mu ziektent te verfraaien. Op wat voor manier dat moet gebeuren is nog niet bekend. In de toe lichting op het herinrichtings plan wordt verder een aantal kleine wijzigingen voorge steld. Verschuiven Zo stelt het college de raad voor de geplande parkeer plaatsen aan het Kerkplein te verschuiven in de richting van de Oudestraat. Ook wil men de leilinden aan het Kerkplein doortrekken. Van de kant van de provincie is voor het karwei een subsidie van 140.099,- toe gezegd. ZIERIKZEE Zangdienst In de Gasthuiskerk in Zierik- zee wordt zondag 24 februari een zangdienst gehouden. Deze dienst begint om 18.30 uur. Tij dens deze bijeenkomst worden liederen gezongen uit de bun del van Joh. de Heer, het Lied boeken, Youth for Christ en de opwekkingsbundel. De medi tatie rond het thema de schep ping van de eerste dag wordt verzorgd door ds N. de Boo. Voor de muzikale begeleiding zorgen organist Mar van der Veer en het Hervormd kerk koor onder leiding van Willie Bil. NIEUWERKERK NBvP De dames van de afdeling Dui- veland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwamen bijeen in het dorps huis van Nieuwerkerk. Na de opening door presidente L. E. de Jonge-van 't Hoff werd als warming up een spelletje Bin go gespeeld en volgde na de koffiepaue een toneelstuk door de Plattelandsjongeren Zee land. Onder de titel Henkie waren de dames getuige van tal van ontwikkelingen rond een rijke tante, die uiteindelijk de slimste thuis bleek te zijn. De presidente verzocht de leden na afloop van het spel om dinsdag 26 februari opnieuw in Nieu werkerk samen te komen voor de viering van het zestigjarig jubileum. Deze avond is de ju bilerende afdeling door het Provinciaal Bestuur van de NBvP aangeboden. KERKWERVE Jaarvergadering NCVB De afdeling Kerkwerve van de NCVB hield in het dorpshuis Zuudènde haar jaarvergade ring. Na gebed en samenzang las de presidente mevrouw Huigens-Stoel een stuk uit de bijbel voor en hield een medi tatie. De dames Stouten, Van de Goot en Stouten-Vaane pre senteerden het jaarverslag in toneelvorm. De leden die in fe bruari jarig zijn moesten raden welke bekende verstopt zat in een grote doos. De avond werd vervolgens ingevuld met een optreden van de Barbershop- singers onder leiding van Elvi ra Vos uit Burgh-Haamstede. Zij oogstten daarmee grote be wondering bij de leden van de NCVB. Het optreden werd af gewisseld met enkele spelletjes bingo. Mevrouw Van de Velde- Stouten presenteerde op haar eigen komische manier een ge dicht in het Zeeuws over Her man en Bette. De avond werd besloten met het zingen van het bondslied en gebed. De volgen de bijeenkomst van de afdeling is gepland op woensdag 20 maart. NIEUWERKERK Oud papier Op zaterdag 23 februari be staat in Nieuwerkerk de moge lijkheid om oud papier in te le veren ten bate van de zending. Men kan daarvoor van 9.30 tot 11.30 uur terecht in het gebouw Salem aan de Molenstraat. GOES Poppenbeurs Op zondag 24 februari wordt in de Prins van Oranje te Goes een poppenbeurs gehouden waaraan ook de poppen- maakster Alie Mol uit Nieu werkerk deelneemt. Verder zijn er nog twee Zeeuwse deel neemsters: Francis Osephius en Anneke Lamein. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Manley komt het dier in Cali- fomië terecht waar het zich vermenigvuldigt met een ge wone huisspin. Een leger van kleinere dodelijke spinnen trekt het landelijke, rustige stadje Canaima- in onder lei ding van de grote spin, 'de ge neraal'. Ziek Hun beten maken een groot aantal inwoners ziek. Huisarts Ross Jennings (Jeff Daniëls) neemt contact op met Atherton en samen met de plaatselijke ongediertebestrijder Delbert Mccllntock (John Goodman) proberen zij een ramp te voor komen. Daarbij blijkt dat de spin niet alleen over acht poten en twee gevaarlijke klauwen beschikt, maar ook over een heel eigenwijs karakter. De film wordt zaterdag en zon dag 23 en 24 februari en zater dag en zondag 2 en 3 maart ge draaid om 20.00 uur. Zerken te Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Wanneer archiefstukken ons door hun summiere tekst in de steek laten of dood eenvoudig niet voorhanden zijn dan kunnen de zoge naamde „stenen charters" soms uitkomst bieden. Genealogen en heraldici, die zich met familiege schiedenis en wapens bezig houden, beschouwen in bepaalde gevallen het „stenen charter" - waarmee de (eeuwen)oude grafzerk wordt bedoeld - als een laatste redmiddel bij een vastlopend onderzoek naar stamboom of kwartierstaat. Er zijn in de loop der eeuwen enorm veel zerken in kerken en soms op kerkerven verloren ge gaan door allerlei calamitei ten. Branden, overstromingen, vernielzucht en slijtage hebben het grafzerkenbestand geleide lijk uitgedund. In Zierikzee ging als gevolg van de grote brand in de Sint Lie- vensmonsterkerk in 1832 een onvervangbare voorraad mo numentale grafzerken verlo ren. Gelukkig bestaan er nog oude aantekeningen waarin veel opschriften van de ver dwenen zerken vermeld staan. Na de restauratie van het kerk gebouw van de Hervormde ge meente te Nieuwerkerk is al daar ook een aantal interes sante gebeeldhouwde zerken onder het plankier te voor schijn gekomerl. Locaalhistorici Hoewel er doorgaans in brede kring veel interesse is voor de opschriften op de (her)ontdek- te grafzerken zijn het vaak met name locaalhistorici die zich met grote gretigheid op de aan het daglicht gekomen vondsten werpen. In Nieuwerkerk heeft destijds de plaatselijk Her vormde predikant ds. M. G. Westerhoff zich beijverd om van de waardevolle zerken in de kerk een beschrijving te ge ven. De zerken, die men zou kunnen vergelijken met grote tabletten van natuursteen,- zijn niet overtalrijk (slechts dertien in getal) maar wel zeer belang wekkend. In een bijdrage over de Nieu- werkerkse zerken, verschenen in de Kroniek van het Land van d& Zeemeermin (1977) heeft ds. Westerhoff er op geatten deerd, dat al eerder (in 1919) de zerken te Nieuwerkerk waren geïnventariseerd door mr. Bloys van Treslong Prins, een deskundige op dit gebied. Laatstgenoemde kon toen niet volledig zijn omdat gedeelten van de zerkvloer door planken aan het oog waren onttrokken. Ut de geregistreerde opschrif ten van de over het algemeen grote zerken blijkt duidelijk dat de begravenen mensen van allure waren. Ten dele van adel maar in ieder geval behorende tot de bovenlaag van de samen leving. Het valt op dat enkele zerken van zeer oude datum zijn; er zijn diverse exemplaren uit de zestiende eeuw. Er is bijvoor beeld een zerk ter gedachtenis aan „Vrowe Claes Aerents dochter", huisvrouw van Cor- nelis Eewoutz. Zij stierf in 1518. Zij waren de ouders van Adriana van Duyveland, die in 1521 huwde met Willem Si- monsz., ambachtsheer van Sta- venisse en Cromstrijen. Laatst genoemde was achtereenvol gens raad, schepen en burge meester van Zierikzee. Zo lo pen er via een fraaie grafzerk met randschrift in gotische let ters ook weer lijnen van Nieu werkerk naar Zierikzee.... Van Willem Simonsz. zou men kunnen zeggen: zijn naam was klein maar zijn invloed was groot. Zeldzaam is ook een zerk gedateerd 3 april 1523. Zij dekte het graf van Heer Witte Heynesz. „die tweeden deken van deser kerke". Een herinne ring dus uit het vóór- reformatorische tijdperk, toen de kerk van Nieuwerkerk nog écht Rooms was! Wiebe Keikes Nederlandse Hervormd» Zierikzee: Gasthuiskerl uur ds. N. de Boo, kinc ven)dienst. 11.00 uur dr. Reitsema, Rotterdam, dagsuur/kindernevendie 18.30 uur ds. N. de Boo dienst. Kerkwerve: 11.1 ds. E. P. Mulder. 9.30 ui dagsschool. Serooskerke uur dhr. J. E. van Es, drinken na de dienst. 11. zondagsschool. Burgh: uur ds. R. J. ten Have. 10. zondagsschool. Haan1 10.00 uur ds. C. Haasnoo' uur ds. J. C. Hanekamj terland. Renesse: 9.30 C. Bregman, viering Noordwelle: 11.00 uur Bregman, viering H.A. rendijke: 9.30 uur ds. E. der. Kindemevendiens jaar. Brouwershaven: 9. dhr. S. Th. Sies, Midde Zonnemaire: 11.00 uur Th. Sies, Middelburg. 9. zondagsschool. Noordg 11.00 uur ds. D. R. Jonkei schor: 9.30 uur ds. D. R. J 11.30 uur zondagss Ouwerkerk: 10.00 uur Otten. Nieuwerkerk: 10. dhr. J. Walhout, Breda ref. kerk, 17.00 uur ds. Klip. Oosterland: 10.00 i J. C. Hanekamp. Jeugd zondagsschool. 18.00 uui Haasnoot, Haamstede. Si land: 10.00 en 18.30 uur d! Boer. Bruinisse: 10.00 ei uur ds. J. de Roo. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds Tuijll van Serooskerken, kapelle. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur dr. sen, 17.00 uur drs. A. G Bruinisse. Haamstede: uur ds. v. d. Veen, Soest uur avondgebed. Schai ke: 10.00 uur ds. R. K mans, 19.00 uur ds. A. J Brouwershaven/Zonnen 10.00 uur da. J. J. van Z 18.30 uur ds. R. Kamer Scharendijke. Nieuwe Geref. kerk: 10.00 uur Walhout, Breda. 17.00 i H. A. Klip. Bruinisse: 10. ds. J. de Waard, Schieda vangenispredikant, 17.0 da. J. J. van Zoelen, Bro haven. Een zerk in de Hervormde kerk in Nieuwerkerk van Heer Witte Heynesz (1523). Voorwaar, voorwaar, u, indien de graankorn in de aarde valt en sterft, zij op zichzelf; maar ind sterft, brengt zij veel voor". /r (Johannes Jezus verkondigt met woorden Zijn dood. Maai voor verklaart Hij Zijn met de woorden: „De Zoi mensen moet verheerlijk den" (vers 23). Zijn ster dus verheerlijking! Om woorden duidelijk te i wijst de Heiland op de wi het tarwegraan. Zo'n tarv rel wordt aan de schoot aarde toevertrouwd. En neergelegd begint de n wet van de ontbinding. E tering vangt aan, maar naar boven een klein ha begint te groeien en naai den een wortel. Deze o ding, dit sterven is zo ge peloze zaak, maar het beloften in zich voor komst. En wanneer duize duizenden tarwekorrels ze wijze sterven, gaan de velden ruisen en word garven met gejubel inge Eerst sterven en verteri ontbinding. En dan strak rijke, gouden, feest oogst. Met dit beeld verkondigt Zijn aanstaand sterven. 1 bemoedigt er Zijn disc mee. Zijn sterven, hoe lijk ook en hoezeer tone vloek van God over de zor in zijp diepste wezen gee peloze zaak. Het heeft be in zich voor de toekoms Zijn dood spruit het leve Zijn sterven staat een vc ten eeuwige leven. Daar i ter wel een verschil tussi sterven van Jezus en hel ven van een tarwekorrel laatste is een natuurwe Jezus ligt dit anders, vraagt van Hem een besli Hij moet het offer willen gen. En dat vraagt: ove vrijwillige overgave. Maar Jezus hééft dit vrij* op zich genomen. Hij Zich gesteld onder de van de gehele mensheic heeft Zich tot zonde late ken en zo het sterven aan\ Wij kunnen In deze lij de (en daarbuiten) met dit nooit genoeg bezig zijn. E Heiland zegt tegen u en n>ij: Uw zonde neem ik En met alles wat daaruit komt. Ook met de dood van ons wil de schuld va

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6