POST Nederland heeft op één na laagste aantal vluchtelingen Plan om Brouwse ijsbaan als parkeerterrein te gebruiken POSTZEGELRUBRIEK Postzegel voor zilveren huwelijk Beatrix en Claus r JlUO Voor 60 a 70 auto's en een aantal bussen T7IT3 TG Het lot van Farhad en al die anderen DONDERDAG 21 FEBRUARI 1991 NR 24902 5 BROUWERSHAVEN - Er is een plan gemaakt om de ijsbaan te Brouwershaven zodanig aan te passen dat hij een groot gedeelte van het jaar kan worden ge bruikt als parkeerterrein. In periodes van vorst zou de ijsbaan in gebruik blijven als ijsbaan. ZIERIKZEE - PTT Post geeft maandag 11 maart 1991 twee nieuwe postzegels uit ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van koningin Beatrix en prins Claus. Het zijn twee verschillende postzegels van 75 cent. De beide postzegels zijn ontworpen door Ton van Bragt uit Someren. Dat bleek uit een plan dat door burgemeester L. N. Labruyère werd gepresenteerd tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie - volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning in het Brouwse stadhuis. Het plan vormt onderdeel van de aanleg van een nieuwe ont- sluitingsweg naar het centrum van Brouwershaven. Volgens de burgemeester zou het ook BURGH-HAAMSTEDE Toneeluitvoering Op vrijdag 22 februari wordt in dorpshuis De Schutse te Burgh-Haamstede een toneel uitvoering gepresenteerd door leden van de SV DFS. Zij vor men een toneelvereniging bin nen de sportvereniging. Het to neelstuk dat wordt opgevoerd heet Hutspot. De avond begint om 19.30 uur. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Westerschouwen, houdt dins dag 26 februari haar jaarverga dering in dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamstede (aanvang 14.00 uur). Er wordt afscheid genomen van de bestuursleden M. van Voorst van Beest-Pelt en J. E. Verboom-Malipaard. Alle bestuursleden en afge vaardigden van clubs doen hun verslag. Een en ander wordt omlijst met sketches van me vrouw A. van der Wiel uit Re- nesse. De vereniging werd on langs toesproken door mevrouw A. Pols-Kruis. Ze be sprak de 'grijze golf' en de zorg daarvoor. In het verre verleden was het de taak van de kinde ren om de ouderen te verzor gen, daarna namen de instel lingen het over en nu is de familieband weer een plaats toebedacht. Ze werd voor haar inleiding bedankt door presi dente M. G. Gakes-de Neef. RENESSE Oud papier Op zaterdag 23 februari halen leden van de1 muziekvereniging Luctor et Emergo oud papier op in de kern Renesse. Vanaf 8.30 uur rijdt men rond. De be woners wordt verzocht het ou de papier en karton tijdig en gebundeld langs de stoeprand gereed te zetten. NIEUWERKERK Oranjevereniging De Oranjevereniging Nieuwer- kerk gaat op zaterdag 9 maart aandacht besteden aan het zil veren huwelijk van koningin Beatrix en prins Claus. De festiviteiten starten met een lampionoptocht om 19.30 uur. Om 20.00 uur staat er volgens de vereniging een 'spectaculair gebeuren' op het programma. Wie daarvan getuige wenst te zijn kan om 20.00 uur terecht op de Kerkring in Nieuwer- kerk. BRUINISSE Jaarvergadering Algemeen Vissersbelang In het verenigingsgebouw aan de Deestraat houdt de afdeling Bruinisse van de vereniging Algemeen Vissersbelang op vrijdag 8 maart een jaarverga dering. De voorzitter van de af deling, de heer Ockerse houdt een jaarrede, waarna Wadden- bioloog J. de Vlas een inleiding houdt over het onderwerp Na tuurbeheer en mosselcultuur. De Vlas is werkzaam bij het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij. Na zijn inleiding is er ruimte voor dis cussie en het stellen van vra gen. De vergadering begint om 19.30 uur. GOES Vijfde windmolen Zaterdag 23 februari neemt de Vereniging Zeeuwind officieel haar vijfde windmolen op het sluiscomplex Goese Sas in ge bruik. Zeeuwind is hiermee de eerste windmolenvereniging in Zeeland die een 250 kw-molen gaat exploiteren. Het gaat om een windturbine van Deens fa brikaat met een rotoropper- kunnen worden gefinancierd met het geld dat voor die nieu we route is gepland. „Want de kosten daarvan lijken heel erg mee te vallen". Het idee om van de ijsbaan te vens een parkeerterrein te ma ken ontstond tijdens een van de hoorzittingen die naar aan leiding van de nieuwe ontslui tingsroute werden gehouden. Het plan dat daaruit ontstond vlak van 530 vierkante meter en een ashoogte van 30 meter. Zeeuwind verwacht een gerhid- delde jaarlijkse produktie van 550.000 kilowattuur van deze windturbine. Hiermee wordt het energieverbruik van bijna tweehonderd gezinnen op mi lieuvriendelijke wijze opge wekt. De netto-investering van bijna 300.000,- is voor de helft door leden van Zeeuwind opge bracht. De vereniging telt op dit moment 1700 deelnemin gen, waarvan 23 Zeeuwse ge meenten. Het programma voor de feestelijke ingebruikname van de vijfde windmolen zater dag gaat om 13.30 uur van start. Om 14.00 uur volgt het openingswoord door Zeeuwind-voorzitter mevrouw E. J. Hoogendijk. De officiële handeling is weggelegd voor ing. W. G. van de Ree en staat gepland voor 14.15 uur. Golden Earring Neerland's enige echte rock band Golden Earring komt za terdag 16 maart naar de Zee landhallen in Goes. Het con cert begint om 20.15 uur met Surrender in het voorprogram ma. De band heeft Goes uitge kozen om de in maart verschij nende cd Bloody Buccaniers uit te proberen. Maar vanzelf sprekend krijgt het publiek ook ouder werk te horen. Voor verkoop voor Schouwen- Duiveland loopt via Delta Dies en Radio Weltevreden. Couveuse De Vereniging van Ouders van Het vluchtelingenprobleem wordt steeds nijpender. Steeds meer mensen worden door om standigheden gedwongen huis en haard te verlaten. Dat kan een gevolg zijn van oorlog of hongersnood maar ook onder drukking en de gegronde vrees in eigen land om politieke, et nische en of godsdienstige re denen te worden vervolgd, zijn redenen waarom mensen hun vertrouwde omgeving noodge dwongen verlaten om elders een veilig heenkomen te zoe ken. Enorm Anno 1991 telt de wereldbevol king zo'n vijftien miljoen vluchtelingen. En daarbij zijn de ontheemden (mensen die in eigen land in een vluchtsitua- tie verkeren) en de Palestijnen nog niet eens meegerekend. Al les bij elkaar levert dit een to taal van zo'n dertig tot veertig miljoen vluchtelingen op. Het vluchtelingenvraagstuk is dan ook een gigantisch probleem waarvoor het Hoge Commissa riaat voor Vluchtelingen van de Verenigde Naties (de UNHCR) zich geplaatst ziet en waarvoor het jaarbudget van deze organisatie van circa ne genhonderdmiljoen gulden bij lange na niet voldoende is. Met een bedrag van zo'n zestig gul omvat de aanleg van een ver harde rijbaan aan de buiten rand van de ijsbaan. In de vorm van een ovaal dus. Daar langs zouden 60 a 70 auto's en een aantal bussen kunnen wor den geparkeerd. Tevens zouden aan de buitenrand van de ijs baan lantaarnpalen worden ge plaatst. Dit om in de zomer cri mineel gedrag tegen te gaan en in vorstperioden de ijsbaan te verlichten. Uit het centrum Labruyère wees op de voorde len van de parkeergelegenheid. „Het biedt de mogelijkheid om Couveusekinderen houdt op 6 maart een zogenaamde inloop avond tussen 19.30-22.00 uur in het Oosterscheldeziekenhuis te Goes. Men kan deze avond vrij blijvend binnen wandelen om via foldermateriaal kennis te maken met het werk van de vereniging., het ontmoeten van ouders 'lotgenoten' en zonodig ervaringen en tips uit te wisse len. Er wordt doorlopend een voorlichtingsvideo getoond. Voor eventuele informatie kan gebeld worden met 01180-23417. CNV-ledenvergadering De Hout- en Bouwbond CNV in Zeeland en West-Brabant houdt donderdag 28 februari een ledenvergadering voor hen die werkzaam zijn onder de landelijke CAO voor het Schil ders- en Afwerkingsbedrijf in Nederland. Tijdens deze verga dering worden de voorstellen besproken voor de nieuwe CAO die op 1 mei ingaat. De onder handelaar van de vakbond, Jan Glashouwer, is bij de bespreking aanwezig. De le denvergadering wordt gehou den in De Prins van Oranje in Goes en begint om 19.30 uur. Gekleurd In het kader van het festival Cultureel Gekleurd zet het asielzoekerscentrum Bergzicht te Goes de deuren open voor al le belangstellenden. Een kans om nader kennis te maken met niet-Westerse culturen. Vrijdag 8 maart is de tweede open avond en dit keer staat het in het teken van de Indonesische cultuur. De groep Bahana treedt op. Bahana legt een link tussen traditionele Indonesi sche en moderne Westerse mu ziek. Een en ander begint om 19.30 uur en eindigt omstreeks 23.00 uur. den per vluchteling doe je im mers niet veel. Helpende hand Door deze week speciale aan dacht te vragen voor het vluch telingenvraagstuk wil- de Stichting Vluchteling in Ne derland de vluchtelingen in de Derde Wereld de helpende hand bieden, hetzij door het bieden van materiële hulp het zij door het bekostigen van scholing waardoor de vluchte lingen in staat worden gesteld een nieuw bestaan op te bou wen. Met het geven van geld alleen - de simpelste manier van hulp - wordt het vluchtelingenpro bleem echter niet opgelost. Het probleem van de vluchtelingen beperkt zich immers niet tot de massale en troosteloos ogende opvangkampen in Afrika, Mid- den-Azië en Latijns Amerika waar circa 85% van alle vluch telingen wordt opgevangen. Zo'n vijf procent van de vluch telingen zoekt zijn heil in Eu ropa, onder meer in Nederland en daarmee ligt het vluchtelin genvraagstuk naast de voor deur en kan niemand hier er zijn ogen voor sluiten. Met deze situatie weet lang niet iedereen raad, getuige wei bussen uit het centrum te hou den. Bij evenementen als de Brouwse Dag is het een prima alternatief en het parkeerter rein ligt vlak bij het woonzorg centrum én bij een horeca gelegenheid. Bezoekers daar van kunnen gemakkelijk en dichtbij hun auto parkeren". Labruyère presenteerde nog een tweede plan dat samen hangt met de aanleg van de nieuwe rondweg. De aanleg van een rijlus vanaf de nieuwe weg naar de peuterspeelzaal. Een voorziening die speciaal is bedoeld voor ouders die hun kinderen met de auto naar de peuterspeelzaal brengen en ha len. Naast de rijlus is een voet pad geprojecteerd dat aansluit op het pad dat langs de Haven Zuidzijde loopt. De plannen werden alleen nog maar als mededeling gepresen teerd. Te zijner tijd moet de ge meenteraad er over beslissen of ze inderdaad met de aanleg van de nieuwe ontsluitingsroute worden meegenomen. Cursus In samenwerking met de Volkshogeschool Zeeland houdt de Zeeuwse Vrouwen raad een cursus, public relati ons in Goes op 12 en 19 maart; telkens van 09.30-16.00 uur. Aanmelden kan voor 1 maart via 01180-34733. Aan de orde komen de vragen op welke ma nier treed je als vrouwenorga nisatie naar buiten, hoe bereik je je doelgroep, hoe kom je aan nieuwe leden en tot wie richten we ons en op welke wijze? De cursus is bedoeld voor (be stuursleden van (vrouwenor ganisaties, die met publiciteit te maken hebben. MIDDELBURG COC De afdeling Midden Zeeland van de COC (integratie homofi lie) start woensdag 27 februari een gespreksgroep voor jon gens tot 25 jaar. De bijeenkom sten, die zes keer gehouden worden, beginnen om 20.00 uur en bieden plaats aan zes tot acht personen. De introductie avond is in het COC-pand aan de Eigenhaardstraat 2 te Mid delburg (informatie vooraf?, bel 01180-12280 of 01184-11641). Verkiezingsbijeenkomst D66 Donderdag 28 februari houdt D66 een openbare verkiezings bijeenkomst in hotel Arneville in Middelburg. De bijeen komst staat in het teken van de tracékeuze voor de Wester- schelde Oever Verbinding (WOV). Het programma gaat van start met een spreekbeurt door D66 Tweede Kamerlid G. J. Wolffensperger. Hij gaat in nig genuanceerde opmerkin gen als .potverteren en vreem delingeninvasie". Uit de door het Vluchtelingenwerk verza melde cijfermateriaal blijkt dat Nederland met z'n 20.000 vluchtelingen na Italië de minste vluchtelingen heeft. In relatie met de totale bevolking (vijftien miljoen Nederlan ders) een verhouding van een vluchteling op 745 Nederlan ders. Een land als Denemarken daarentegen telt een vluchte ling op de 187 Denen en ook buurland België herbergt aan zienlijk meer vluchtelingen (1: 330 Belgen) dan Nederland. Ook wanneer men het aantal vluchtelingen relateert aan het aantal km2 - een belangrijk ge geven in dichtbevolkte landen - blijkt Nederland een midden moter te zijn met nog geen hal ve vluchteling per km2 en deze verhouding zal gelet op het aangescherpte asielbeleid eer der af- dan toenemen. Gegronde vrees De man of vrouw uit Oost- Europa, Afrika, Azië, Latijns Amerika of het Midden-Oosten die in Nederland politiek asiel aanvraagt om een nieuw be staan op te bouwen moet dan ook „van goede huize komen". Dat wil zeggen die man of vrouw moet aan de hand van een gedegen vluchtverhaal en allerlei documenten aan kun nen tonen gegronde vrees voor vervolging te hebben vanwege zijn ras, nationaliteit, politie ke en/of godsdienstige overtui ging. Dit criteria is in 1951 in het Vluchtelingenverdrag van Genève vastgelegd en door meer dan honderd landen, waaronder Nederland onderte kend. Slechts een klein percentage op actuele politieke zaken. De lijsttrekker van D66 voor de komende statenverkiezingen geeft vervolgens een schets van de problemen die voor D66 sa menhangen met de tracékeuze. Op de spreekbeurt van Wolf fensperger volgt een forumdis cussie. In het forum hebben zit ting Ir. A. de Best (voormalig projectleider WOV), Ir. K. Horstra (voorzitter van de Brabants-Zeeuwse christelijke werkgeversvereniging afdeling Zeeland), T. Kramer (Zeeuwse Milieu Federatie) en Ir. A. Westeyn (Stichting behoud de Zak van Zuid-Beveland). Cursussen Op initiatief van de Zeeuwse Vrouwenraad en de Volkshoge school Zeeland worden drie cursussen gehouden. De cursus omgaan met conflicten wordt van 28 februari tot en met 2 maart in Aardenburg gehou den. De cursus Public Relati ons van 12 tot en met 19 maart in Goes en de Secretarissencur- sus van 11 april tot en met 2 mei in Middelburg. Informatie via 01180-34733. VLISSINGEN Schenking Ter gelegenheid van de opening van de huisvesting van make laarskantoor Theelen en Van der Weele en van het geheel verbouwde en uitgebreide Al- hambra theater is een actie ge voerd ten nutte van het stede lijk museum Vlissingen. Vrijdag 22 februari wordt het resultaat van deze actie offi cieel overgedragen aan wet houder C. L. Poppe-de Looff van de gemeente Vlissingen. De overdracht staat gepland voor 16.30 uur. ROTTERDAM Hofdansen Het historisch dansensemble Volta brengt zondagmiddag 3 maart de première van een pro gramma met de authentieke hofdansen uit de achttiende eeuw. Er wordt gedanst op le vend uitgevoerde muziek van beroemde Franse hofcompo- nisten uit de Barok als Lully, Couperin, en Marais. In een rijk gecostumeerde voorstel ling komt in de Aerlecchino- zaal van het Rotterdamse thea ter Zuidplein de veertiende eeuw tot leven. Theater en ge zelschapsdansen begeleid door luit, theorbe en traverso, amoureuze liederen en niet te vergeten de onontbeerlijke eti quette geven een levendig beeld van het uiterlijk vertoon van de aristocratie uit die tijd. Het barokke dansconcert in theater Zuidplein begint om 14.00 uur. van de asielzoekers komt vol gens de Nederlandse overheid in aanmerking voor de vluchte lingenstatus, ook wel de A- status genoemd. Van de in to taal 11.833 behandelde asiel verzoeken in 1989 werden er slechts 1032 met deze A-status gehonoreerd. Ruim elfhonderd van deze aanvragen resulteer den in een vergunning tot ver blijf. Dit wordt toegekend aan mensen die volgens de Neder landse overheid niet voldoen aan de criteria van (poli tiek/godsdienst) vluchteling maar die gezien de situatie in hun vaderland ook niet kun nen worden teruggestuurd. De ze groep wordt in Nederland gedoogd. Eén van de weinigen die het ge luk heeft gehad om door de Ne derlandse overheid als vluchte ling te worden erkend is de Ira niër Farhad Safaei, een man wiens verhaal in een bloedstol lende thriller goed zou passen. Sinds enige tijd woont Safaei in een flat in Zierikzee en pro beert hij moedig om een nieuw bestaan op te bouwen. Het ver leden waarin zijn leven vanwe ge zijn politieke activiteiten als moejahedien (vrijheids strijder) aan een zijden draadje hing, speelt hem echter nog steeds parten. Herhaaldelijk heeft hij het dan ook over zijn „feelings". Tien jaar lang maakte Safaei en zijn makkers het de macht hebbers in Iran moeilijk in de hoop dat er meer vrijheid voor het individu zou komen. Sa faei: „Het systeem van Kho- meiny is niet meer van deze tijd. De mensen voelen zich dan ook niet vrij". De poltieke activiteiten van Safaei bleven niet zonder gevolgen. Zijn moe der werd achter de tralies gezet en gemarteld om zo achter de Voor het ontwerp van de zegels is gebruik gemaakt van twee foto's die allebei op beide post zegels zijn afgebeeld. Het gaat om een foto van het koninklij ke paar op het balkon van het Paleis op de Dam op hun huwe lijksdag (1966). De andere foto vertoont koningin Beatrix en prins Claus te paard op het landgoed Het Oude Loo. Op beide postzegels staat een oranje driehoek. Een vel van honderd postzegels bevat 50 exemplaren van de ene postze gel en 50 van de andere. Omdat de zegels in een vel in 'paar tjes' aan elkaar zitten vormen de beide oranje driehoeken sa men een oranje ruit. Koningin Beatrix en prins Claus vieren hun 25-jarig hu welijksjubileum op zondag 10 maart 1991. De jubileum postzegels verschijnen op maandag 11 maart. De postze gels zijn gedrukt in de kleuren geel, magenta, cyaan, zwart en oranje. De gebruikte druktech niek is offset. De jubileum postzegels verschijnen in een oplage van twee keer 8,5 mil joen stuks. Op 18 maart neemt PTT Post een ander type frankeerstroo- verblijfplaats van haar opstan dige zoon te kunnen komen. Een praktijk die volgens Sa faei regelmatig door de gehei me Iraanse dienst wordt ge bruikt. „In de Evin-gevangenis in Teheran zitten zelfs jonge kinderen die daar soms tien jaar achter de tralies opgeslo ten zitten" vertelt Safaei. De gebeurtenissen rond zijn moe der en het feit dat hij opgeroe pen werd voor de oorlog tegen Irak waren voor de jonge Ira niër het moment waarop hij zich realiseerde dat hij zijn heil maar beter elders kon zoeken. Op een paard trok hij in '85 door de bergen Turkije binnen waar hij zich bij het kantoor van de Verenigde Naties in An kara meldde. Daar kon men hem niet helpen, daarvoor moest'hij zich bij de Turkse po litie melden en die, zo hoorde Safaei, had er geen moeite mee om mensen zoals hij terug te sturen naar Iran. Door hard te werken kon hij zich uiteindelijk een vals pas poort aanschaffen waarmee hij zijn reis door Europa kon ver volgen. Via Bulgarije, Joe goslavië, Oostenrijk en Duits land belandde hij uiteindelijk in Rotterdam. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om van daaruit door te reizen naar Ca nada maar fysiek en psychisch uitgeput ontbrak hem daar de kracht voor. Die mentale en li chamelijke uitputting speelt hem nog steeds parten want zo zegt hij „zijn lichaam is oud" Via het asielzoekerscentrum in Goes, waar hij in '87 arriveerde verhuisde hij naar Bruinisse en vervolgens naar Zierikzee waar hij nu een eigen apparte ment heeft. Zo'n twee jaar na zijn komst naar Nederland kreef Safaei van het ministerie van justitie te horen dat hij ge zien zijn verleden in aanmer king kwam voor de vluchtelin genstatus. Op zich goed nieuws - de drei ging van een eventuele uitwij zing was daardoor opgeheven - maar daarmee brak voor Sa faei nog niet direct een zonnige toekomst aan. Zeker, hij is heel erg blij dat hij niet meer in angst en onzekerheid behoeft kautomaat in gebruik. Nieuw is dat deze automaat ook fran- keerstroken aanmaakt met de waarden 5 en 10 cent. De nieu we automaat is kleiner dan de frankeerstrookautomaten, die najaar '89 als proef op een aan tal postkantoren werden ge plaatst. De frankeerstïoken zijn echter hetzelfde. De reden waarom PTT Post nu omscha kelt, is dat de prijs/prestatie verhouding van de nieuwe ap paratuur gunstiger is. Verschil Belangrijkste verschil met de frankeerstrookautomaten die al in gebruik zijn, is dat het nieuwe apparaat geen wissel geld kan teruggeven. In plaats daarvan worden - wanneer geen gepaster geld wordt inge worpen - frankeerstroken als wisselgeld verstrekt. Daarvoor gebruikt de auto maat stroken met een aantal veel voorkomende waarden met als aanvulling stroken met de waarden 5 en 10 cent. De nieuwe automaat geeft geen kwitanties af. In tegenstelling tot de oude accepteert de nieu we automaat wèl vijf-gulden munten. De eerste nieuwe fran keerstrookautomaten worden opgesteld in de postkanoren Boxtel, Kerkdriel en 's- Hertogenbosch-Rompert. Ten behoeve van postzegelverzame laars zijn zakjes samengesteld waarin een strookje van 5 cent en één van 10 cent zijn gesto ken. Deze zakjes zijn vanaf 18 maart aanstaande verkrijg baar bij de postkantoren met. een filateltieloket. Het volledi ge assortiment frankeerstro ken (16 stuks, inclusief de stro ken van 5 en 10 cent) is verkrijgbaar bij PTT Post Fila telie te Groningen. te leven zoals zovele asielzoe kers dat wel moeten, maar an derzijds knaagt het verleden aan hem en mist hij doordat hij geen Nederlands spreekt de contacten met andere mensen. Door datgene wat hem in het verleden overkomen is ont beert Safaei het vermogen om zich enige tijd te concentreren. Iets dat voor het aanleren van een moeilijke taal als Neder lands een eerste vereiste is. En gels gaat hem daarentegen be ter af zodat hij zich goed ver staanbaar kan maken. En soms ook proeft Safaei, die enkele uren per dag werkt, in de woorden van mensen het verwijt dat hij leeft op hun geld. Werk vinden is echter geen eenvoudige opgave om dat, zo zegt hij, mensen zoals hij alleen in aanmerking ko men voor smerig werk dat nie mand anders wil doen. Het eni ge dat Safaei, die nu wacht op het verkrijgen van de Neder landse nationaliteit echter wil is een rustig leventje leiden en een baan bij voorkeur in de buitenlucht. Het verhaal van Safaei staat niet op zich. Wie met vluchte lingen praat wordt geconfron teerd met verhalen en ervarin gen die niet zouden misstaan in een horrorfilm. Perverse mar telingen, de vlucht uit het va derland en de soms jarenlange onzekerheid over het al dan niet verkrijgen van de vluchte lingenstatus, het zijn stuk voor stuk gebeurtenissen die een stempel drukken op iemands persoonlijkheid. En in het licht van die ervaringen steekt het geven van een gulden of 'n tien tje voor het vluchtelingen werk, zoals deze week moge lijk is, wel een beetje mager tjes af. UTRECHT - Minister Alders (milieubeheer) wil het milieu beleid voor de landbouw in grijpend wijzigen. Door mid del van financiële prikkels in de vorm van heffingen en pre mies wil hij boeren en tuinders stimuleren de mineralenverlie zen te beperken. „Met regelge ving alleen komen we er niet", aldus de minister. Alders open de woensdag het nieuwe ge bouw van het Centrum Land bouw en Milieu in Utrecht. ZIERIKZEE - Nederland 'n gastvrij land? Nog steeds heeft Nederland dat imago. Een imago van humaniteit dat door de eeuwen heen is gegroeid maar dat anno 1991 nergens met feiten te onderbou wen is. Niet alleen heeft Nederland binnen de EG het één na laagste aantal vluchtelingen, ook het aan tal asielzoekers dat officieel erkend wordt als vluch teling is de laatste jaren relatief gezien alleen maar afgenomen. Slechts een enkeling zoals bij voorbeeld Farhad Safaei uit Zierikzee heeft het geluk gehad te mogen blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5