Westerschouwen in de clinch met gs over groengordels campings 'Samen geschokt wederzijds vertrouwen gaan herstellen' Drie gewonden bij aanrijding Verkregen rechten Westerschouwse kampeerboeren blijven gelden Uitvoering in Bruinisse Aanrijding bij de verkeers lichten Politie houdt snelheids controle Gs vinden aantasting groengordels onaanvaardbaar Gedeputeerde staten in herziene reactie: Gemeente Westerschouwen wil niet vooruitlopen op nieuwe wet Bijeenkomst Nederlandse Christen vrouwenbond ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 21 FEBRUARI 1991 NR 24902 3 BRUINISSE - Vrijdagavond 22 februari geeft muziekvereni ging Nu met Hope uit Bruinis se een uitvoering in samenwer king met Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk. De uit voering vindt plaats in het dorpshuis te Bruinisse en de aanvang is om 19.30 uur. Nu met Hope zal een aantal stukken ten gehorè brengen en Oefening en Uitspanning zal de klucht Gevaarlijk Snoep goed opvoeren. De klucht is geschreven door Max Andrea en bestaat uit drie bedrijven waarin dolle toe standen uitgebeeld worden als een hele familie thuiskomt van een gemaskerd bal. Enkele, punten: een zeerover met een zigeunerin, Napoloen die een harem-dame oppikt en een dochter die Sinterklaas mee naar huis sleept. Als pa zich ook nog in een snoepje ver slikt, komen er zelfs politie en gangsters aan te pas. Na afloop kan er ook nog ge danst worden. Kortom, alle in grediënten zijn aanwezig voor een gezellige avond. NIEUWERKERK - Bij de ver keerslichten in de Rijksweg N59 bij Nieuwerkerk vond dinsdag een aanrijding plaats waarbij twee auto's zwaar wer den beschadigd. Het ongeluk vond plaats om ongeveer 11.50 uur. M. L. O. uit Velp reed met een personenau to over de N59 in de richting Zierikzee. Doordat het ver keerslicht op oranje sprong moest hij plotseling remmen. M. J. S. uit Lobith, die met een personenauto achter hem reed, had een zodanige snelheid dat hij niet meer tijdig kon stop pen. Hij botste met zijn auto achterop de auto van O. Beide auto's werden daarbij zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. BRUINISSE/NIEUWER- KERK - Bij een snelheidscon trole op twee plaatsen op Schouwen-Duiveland heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duive land twee overtredingen ge constateerd. De snelheidscontrole werd dinsdagmiddag gehouden met behulp van radarapparatuur. Van 15.00 tot 16.15 uur stond de politie aan de Dorpsweg te Bruinisse. Men registreerde 45 voertuigen waarvan er twee harder reden dan de maximaal toegestane snelheid van 50 ki lometer per uur. De hoogst ge meten snelheid was 85 kilome ter per uur. Beide overtreders krijgen over enkele weken een bekeuring in de bus. Van 16.30 tot 17.00 uur werden de voer tuigen gecontroleerd die over de Stolpweg te Nieuwerkerk reden. Hierbij werd geen enke le overtreding vastgesteld. BURGH-HAAMSTEDE - De uitwerking van het Verblijfsrecreatief Ontwikkelings Programma (VOP) in de gemeente Westerschouwen stagneert op onderdelen. De gemeente Westerschouwen ligt met gedeputeerde staten van Zeeland in de clinch over de afmetingen van groengordels om campings. De pro vincie wil rond bestaande kampeerterreinen groen gordels van vijf meter breed. De gemeente vindt dat die groengordel in bepaalde gevallen best wat smal ler kan zijn. In het kader van het VOP wordt gewerkt aan een aantal bestemmingsplannen. Met na me het bestemmingsplan Mai- reweg stuit op bezwaren bij ge deputeerde staten. Op twee punten onthoudt gs hun toe stemming aan het bestem mingsplan. Men is het in de eerste plaats niet eens met de vrijstellingsbevoegdheid die het plan aan het college van b en w van de gemeente toekent om het aantal standplaatsen per kampeerterrein met 20 pro cent te verhogen. Ongewenst „Dit kan tot ongewenste ont wikkelingen leiden", aldus het college van gs in een persbe richt. De kritiek van gs richt zich er vooral op dat het be stemmingsplan de vrijstel lingsmogelijkheid niet koppelt aan herinrichting van het kam peerterrein of verschuiving in de soort kampeermiddelen. Gedeputeerde staten hebben ook hun goedkeuring onthou den aan de door de gemeente in het bestemmingsplan inge bouwde mogelijkheid om vrij stelling te verlenen voor het plaatsen van kampeermidde len in de groengordels rond de kampeerterreinen. Vooral van wege de ligging in het be schermd natuurmonument Kop van Schouwen vinden gs aantasting van de afschermen de groengordels onaanvaard baar. De gemeente Westerschouwen zou liefst zelf de afmetingen van de groengordels kunnen bepalen. Dat vinden gs echter wat te ver gaan. Men is bang dat het er dan in de praktijk op neer zal komen dat de groen- gordel geen vijf en geen vier maar nul meter wordt. Met an dere woorden: gs willen grip houden op de omvang van de groengordel. Per camping In de praktijk betekent het standpunt van gs voor de ge meente Westerschouwen dat men de situatie per camping in moet vullen en die gegevens moet verwerken in een bij gesteld bestemmingsplan wat dan weer ter goedkeuring aan gs moet worden voorgelegd. C. Uitterhoeve van de afdeling Ruimtelijke Ordening van de gemeente verwacht dat een dergelijk herzien bestem mingsplan binnen twee maan den rond kan zijn. Gesprekken Wethouder ir. C. W. Veerhoek gaf dinsdag tijdens de vergade ring van de commissie ruimte lijke ordening van de gemeente Westerschouwen een mondelin ge toelichting omtrent de stand van zaken met betrekking tot een aantal bestemmingsplan nen. Voor wat betreft het be stemmingsplan Lagezoom wist Veerhoek te melden dat het er op lijkt dat de grootste proble men uit de weg geruimd zijn. „Er is een gesprek geweest met vier ondernemers die proble men hebben met de invulling van het bestemmingsplan. Ook is er overlegd met Natuur- en Vogelwacht en Zeeuwse Milieu Federatie en met elkaar is er een aantal compromissen uit de bus gekomen", aldus Veer hoek. Hij hield daarbij een slag om de arm. „Het moet nog in een bestuursvergadering van de ZMF besproken wor den". Met betrekking tot bestem mingsplan Hoogenboomlaan stelde Veerhoek dat de knel punten die er binnen dat be stemmingsplan waren lijken te zijn opgelost. Het bestem mingsplan Hogeweg is nog niet zonder problemen. De gemeen te heeft een gesprek gehad met de familie Blom omtrent de toekomst van boerderij Molen berg. Het plan is gelanceerd om de boerderij, die volgens wethou der Veerhoek zo'n beetje op in storten staat, geheel te renove ren en in verschillende appar tementen onder te verdelen. „Er contact geweest met Monu mentenzorg en die hebben daar ook geen problemen mee", al dus de wethouder. Verder zijn er plannen om in het weiland in de nabijheid van De Burght een mogelijk heid voor verblijfsaccommoda- tie te creëren in de vorm van sta-caravans. Nog niet alle par tijen hebben zich uitgesproken over dit plan. Geringe uitbreiding Naar aanleiding van vragen uit het publiek stelde wethouder Veerhoek dat het hier om een relatief geringe uitbreiding van de verblijfsrecreatie gaat. „Ik meen dat het om zo'n veer tig sta-caravans gaat", aldus de wethouder. De provincie wil rond canpings een groengordel van vijf meter breed. (Archieffoto). MIDDELBURG - Gedeputeerde staten (gs) van Zee land willen zo snel mogelijk aan de slag om het ge schokte wederzijdse vertrouwen met de provinciale staten te herstellen „niet in de laatste plaats in het belang van de provincie Zeeland en haar bevolking". Gs geven nu volmondig toe fouten gemaakt te heb ben in wat de geschiedenis in gaat als de belastingaf faire. Met name het binnenskamers hebben willen afhandelen van de zaak is - zo stellen gs - achteraf ge zien onjuist geweest. Een en ander blijkt uit de tweede reactie van gs op de be lastingaffaire. Zoals wellicht bekend hebben gedeputeerde staten (dagelijks bestuur van de provincie - red) gelden ont vangen, die door de belasting dienst als inkomen worden be schouwd. Daar dachten gede puteerde staten eerder anders over. Zij waren van mening, dat er sprake was van netto- vergoedingen. Consequentie: een fikse naheffing van de be lastingdienst (twee miljoen gulden). In beslotenheid Toen een en ander bij gs duide lijk werd, heeft het college be sloten om de affaire in beslo tenheid voor te leggen aan de Zeeuwse volksvertegenwoordi ging (provinciale staten). Slechts een besloten vergade rend seniorenconvent was op de hoogte van de affaire. Het duurde tot november vorig jaar, voordat in de pers bekend werd gemaakt dat de affaire speelde. Verontwaardiging De verontwaardiging onder de provinciale staten-leden was groot. Gedeputeerde staten moesten tekst en uitleg geven en een commissie, vernoemd naar haar voorzitter Van Wa terschoot, moest alle details onderzoeken. Resultaat was, dat gs onzorgvuldigheid ver weten werd en dat het moed willig in beslotenheid vergade ren verre van gewenst was. Vorige week kwamen gs met een reactie daarop. Een reactie, waarin de aantijgingen slechts zeer summier werden overge nomen- Maar na de openbare vergadering van de commissie bestuurszaken van provinciale staten (afgelopen maandag) trekt het college van gs het boetekleed aan. „De jarenlange juridische pro cedure leidde er toe, dat gaan deweg het informatievacuüm bij Uw staten groter werd", al dus het college van gs. En ver der: „Op de politieke weeg schaal zijn wij teveel gewicht blijven toekennen aan het as pect vertrouwelijkheid". Gs hadden namelijk het idee, dat openbaar vergaderen over de affaire de afzonderlijke gs- leden persoonlijk kon schaden. Daar voelde men niets voor. Overigens moet nadrukkelijk vermeld worden, dat pok de commissie Van Waterschoot geen fraude heeft geconsta teerd. De leden van gs hadden beter op de hoogte moeten zijn en ook moeten luisteren naar waarschuwingen van deskun digen om hun heen. Maar van fraude wil de commissie niet spreken. Lering „Als college verklaren wij ons bereid hieruit lering te trekken voor de toekomst. Wij onder schrijven de door de commissie Van Waterschoot gedane aanbe velingen, betrekking hebbend op meer openheid van onze be sluitvorming, het stellen van nadere regels voor het senio renconvent, alsmede het doen vaststellen van een stringente re regeling voor reis- en ver blijfkosten", aldus gs nu. De gewijzigde reactie - eerder waren gs minder overtuigd van hun fouten - heeft te maken met de groeiende verdeeldheid binnen gedeputeerde staten. Commissaris Boertien en de gedeputeerden Don en Vente- vogel zitten op één lijn; de ge deputeerden Maris-Koster, De Vries-Hommes en De Boe den ken er het hunne van. Tevens heeft gedeputeerde Ven- tevogel nu ook tegengas van partijgenoten gekregen. Dat brengt hem mede als lijsttrek ker van het CDA in een moeilij ke positie. Zaterdag 23 februari komen provinciale staten bij een in Middelburg. Dan moe ten knopen doorgehakt gaan worden. Ook de vraag of de ge deputeerden de naheffing uit eigen zak moeten betalen of dat dé provincie ervoor op draait, moet worden bepaald. SCHUDDEBEURS - Op de Kloosterweg nabij Schuddebeurs vond dinsdagmiddag een aanrijding plaats waarbij drie vrouwen werden gewond. Zij werden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, waar een van hen, J. S.-L. uit Brouwershaven, werd opgenomen ter observatie. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 13.30 uur toen J. S.-L. met een personenauto over de Kloosterweg reed in de richting Zierikzee. Ter hoogte van Schuddebeurs werd zij verrast door de manoeuvre van een auto bestuurd door S. B.-S. uit Dreischor die vanuit de tegenovergestelde richting kwam. Deze automobiliste zou plotseling linksaf de weg zijn overgereden om naar een Benzinestation langs de weg te gaan. De Brouwse J. S.-L. kon een aanrijding niet meer voorkomen en botste op de afslaande auto voor haar. Daarbij werden beide bestuursters en een passagiere, M. S. S. uit Brouwershaven, gewond. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weg gesleept. dat het wellicht te optimistisch is om te veronderstellen dat de wet op de openluchtrecreatie er snel komt. „Dat kan best nog twee jaar duren", aldus Pad mos. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de kampeerboeren in de gemeente Westerschouwen blijft voorlopig alles bij het oude. Wie nu tien eenheden gedurende het he le jaar mag plaatsen behoudt dat recht. De kampeer- boer die slechts vijf eenheden het hele jaar mag plaatsen plus vijf eenheden in een beperkte periode zal nog even geduld moeten hebben tot de wet op de openluchtrecreatie in werking treedt. Dat bleek tij dens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen. In de wet openluchtrecreatie wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen jaarplaatsen en plaatsen in de piekperiode. In de nu nog geldende kam- peerwet wordt dat onderscheid nog wel gemaakt. Wethouder ir. C. W. Veerhoek legde uit dat de gemeente Westerschouwen verschillende wegen kan be wandelen. Meegenieten In de nieuwe wet op de open luchtrecreatie gelden voor ie dere kampeerboer dezelfde re gels: 10 plaatsen gedurende het hele jaar. Nu geldt voor een aantal kampeerboeren dat ze maar over vijf plaatsen be schikken plus nog eens vijf plaatsen in een (piek)periode van zes weken. Veerhoek: „Om iedereen gelijk te behandelen kunnen we nu zeggen dat wie nu tien vaste plaatsen heeft terug moet naar vijf vaste en vijf piekplaatsen of we kunnen de kampeerboe ren die 'nu maar vijf vaste plaatsen hebben op voorhand het voordeel van de nieuwe wet geven". Vanuit de commissie werd verschillend greageerd op het betoog van de wethouder. SGP/RPF-woordvoerder J. van den Berge stelde dat wat hem betreft alle kampeerboeren 10 vaste plaatsen mogen krijgen. „Wat mij betreft mogen het er ook wel 15 zijn", aldus Van den Berge. CDA-vertegenwoordiger A. J. Padmos drukte zich wat voorzichtiger uit. „Ik denk dat we ons als ge meente moeten houden aan wat de wet ons voorschrijft", aldus de christen-democraat. Hij tekende daar wel bij aan Grenzeloze optimist PvdA-vertegenwoordiger J. C. Hendrikse drukte de wethou der op het hart om toch vooral binnen het kader van de wet te blijven. „Wij willen als fractie zeker niet buiten de wet tre den", aldus Hendrikse. Hij stelde dat indien men de regels correct wil naleven de gemeen te een algemene regel van vijf vaste en vijf piekplaatsen vast moet stellen voor de kampeer boeren. VVD-woordvoerder dr. H. J. van Zuylen stelde zich wat soe peler op. Wat hem betreft mag de gemeente de verkregen rech ten van de kampeerboeren handhaven. Met andere woor den: laat de situatie zoals die nu is. „Dat lijkt mij niet onbil lijk" aldus Van Zuylen. Voor wat betreft de verwachtingen voor de toekomst dichtte hij wethouder Veerhoek een gren zeloos optimisme toe. „Het zou ook best eens 1993 kunnen wor den", aldus Van Zuylen. WEERSVOORUITZICHTEN Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graad Middagtemp. 7 graden Windkracht z-west 5 Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 4 graden Middagtemp. 9 graden Windkracht z-west 7 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 8 graden Windkracht z-west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 febr. Zon op 07.42, onder 18.05 Maan op 10.28, onder 03.08 Volle Maan: 28 febr. (19.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De dag begint, zoals gis teren, met mist die zich op sommige plaatsen hardnekkig lang kan hand haven. Toch wordt geleidelijk merk baar dat er verandering in het weer komt. Storingen dringen op vanuit het westen en de eerste daarvan passeert vandaag ons land. Dat is welliswaar een zwakke storing, die wel bewolking brengt maar nauwe lijks regen. Tegen de avond bereikt ons een tweede storing, en daar door gaat het laat op de dag rege nen, het eerst in het westen. De middagtemperatuur wordt circa 6 graden, maar met een bevroren on dergrond kan mist en regen opvrie zen en daardoor gladheid veroorza ken. Langs de kust staat een vrij krachtige zuidelijke wind, die boven land matig is. BRUINISSE - Vandaag, don derdag 21 februari komt de af deling Bruinisse van de Neder landse Christenvrouwenbond bij elkaar. De vergadering vindt plaats in het Hervormd verenigingsge bouw. Tijdens de bijeenkomst houdt mevrouw Brouwer uit Vrouwenpolder een lezing over het leven en de opvoeding in Zuid-Afrika. Ook wordt een collecte gehouden voor Unicef. De organisatie houdt zich bezig met de kinderslachtoffers van de Golfoorlog. De bijeenkomst in Bruinisse begint om 19.45 uur. ROERMOND - Werken op pa pier en objecten van Jeroen Henneman zijn van 24 februari tot en met 31 maart te zien bij Galerie Wansink in Roermond. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3