e karak- oogstre- amheid 'Onvoldoende aandacht voor de regio Midden- en Noord-Zeeland' §3 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Oud papierophalers moeten nu gaan betalen om papier kwijt te kunnen Veel aanrijdingen door de gladheid ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE.^ ij De Visser AMAN winkelmeisje ette jongen ZIERIKZEE winkelmeisje lette jongen 1AMAN etbakker/ster f 2,50 f 1,10 Plein Willibrordusschool moet worden herbestraat i E REKLAME >PEN PALINGHANDEL EN FRUITMARKT FRITUUR Ook voor kantoorprojekten bellen naar Zonnemaire? Jazeker!! Financiële tegenvaller voor Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Kamer van Koophandel verontrust over vierde nota RO Extra Aanbouwsels Salvator- hoeve worden afgebroken Enkele buien fel» 7 KANTONGERECHT WINST VOOR CDA VERWIJTEN ZAALVOETBALCOMPETITIE EESCHE NIEUWSBODE Lichtmetalen velgen niet standaard De sterke familie-eigen- Istreept door duurzaam- e Nissan is voorzien van ironder 3 jaar of 100.000 6 jaar carrosseriegaran- Sunny, logisch vervolg l, Patrol, Vanette, Urvan en Cabstar. ERDAG EN ge 25 - Telefoon 01110-16264 rikzee - Telefoon 01110-13296 jaagt vanaf mei: eftijd 16-19 jaar en ^eftijd 16-19 jaar jsstraat-Nieuwe Bogerdstraaat efoon 01110-13296 raagt vanaf mei: leeftijd 16-19 jaar en leeftijd 16-19 jaar straat 15 - Zierikzee voor de zomervakantie .eeftijd 16-19 jaar. 4ling bel ons, telefoon 01110-13296 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE O O VRIJDAG 15 FEBRUARI 1991 147e JAARGANG NR 24899 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - De oud papierprijs is naar een nieuw dieptepunt gedaald. Vorig jaar kelderde de prijs per kilo al naar één cent en nu is het zover gekomen dat de oud papierophalers hun afnemers moeten gaan betalen. Dat blijkt uit een brief van de Zeeuwse Oud Papier Centrale (ZOPC) aan verschillende oud pa pierophalers op Schouwen-Duiveland. Op de vraag van enkele leden of de reinigingsdienst gehou den is om die garantieprijs ook te betalen als de oud papierop halers niets meer krijgen voor het oud papier antwoordde waarnemend voorzitter L. N. Labruyère toen dat het zijns in ziens in de geest van de veror dening ligt om ook dan die ga rantieprijs te betalen. Reinigingsdienst-directeur N. J. Eilers bleek toen ook nog re delijk optimistisch over de toe komst. Hij zei niet te verwach ten dat het in de nabije toe komst zover zou komen. Eilers stelde dat er wellicht export naar het Midden- en Verre Oos ten in het verschiet ligt. Een telefoontje naar de reini gingsdienst leert dat volgens de onlangs vastgestelde rege ling de reinigingsdienst de vijf cent per kilo ook moet betalen als de marktprijs negatief is. Concreet komt het er op neer dat de reinigingsdienst aan de oud papierophalers die hun pa pier naar de ZOPC brengen al les bij elkaar zeven cent per ki lo moeten betalen. Op de vraag hoe ver de prijs nog kan dalen voor de reinigingsdienst de pas vastgestelde verordening gaat aanpassen is volgens een woordvoerder van de dienst op dit moment nog geen antwoord te geven. „Maar ik denk wel dat er binnen het bestuur over gepraat zal gaan worden". Volgens de brief van de ZOPC hebben de papierfabrieken de prijs voor het oud papier met ingang van 11 februari ver laagd. „Door deze verlaging zijn de marges voor de oud pa pierhandel zo klein geworden dat in plaats van nog iets te kunnen betalen wij nu geld toe moeten vragen voor het oud pa-/ pier", aldus ZOPC. Onderhandelingen Volgens de brief van de ZOPC zijn er op dit moment onder handelingen gaande met het ministerie van VROM, de ver eniging van Reinigingsdirec teuren, de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de oud papier branche om tot een landelijke regelihg van subsi dies te komen. „Zolang hier over nog geen beslissing is uit- gekomerTzien wij ons genood zaakt u een nota te sturen voor uw geleverd papier van twee cent per kilo". In de brief adviseert de ZOPC de oud papierophalers om con tact op te nemen met hun subsi dieverleners. Volgens de ZOPC heeft de prijsverlaging alles te maken met gestegen kosten voor de papierverwerkende in dustrie, en de zorgelijke rende mentspositie van de oud pa- pierbedrijven. Eerder stopte de enige oud papierafnemer op Schouwen-Duiveland, de firma Rademaker uit Haamstede, ook met de inname van oud pa pier. Tegenvaller Een en ander betekent een for se financiële tëgenvaller voor de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Volgens de onlangs vastgestelde rege ling ter stimulering van het op halen van oud papier betaalt de reinigingsdienst de oud pa pierophalers een garantieprijs van vijf cent per kilo. Deze.regeling werd zeer recent, nog geen maand geleden, vast gesteld door het algemeen be- stüur van .de reinigingsdienst. De prijs voor oud papier heeft een absoluut dieptepunt bereikt. Oud-papierophalers moeten nu gaan betalen om hun oud papier kwijt te kunnen. (Archieffoto). ZIERIKZEE - De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland vindt dat de re gio Midden- en Noord-Zeeland in de vierde nota ruimtelijke ordening Extra (Vinex) volstrekt onvol doende aandacht krijgt. „Hiermee wordt afbreuk gedaan aan de economische ontwikkelingsmogelijk heden in de deze regio", aldus de Kamer van Koop handel in een brief aan de minister. 'Ronduit teleurstellend' noemt de Kamer van Koophandel het voorgenomen ruimtelijk orde ningsbeleid van de rijksover heid voor Noord- en Midden- Zeeland. „Wij kunnen niet an ders dan concluderen dat de aandacht van het rijk zich vooral richt op de landelijke gebieden en de Deltawateren". Westerscheldebekken Volgens de Kamer van Koop handel wordt er in de vierde nota ruimtelijke ordening Ex tra veel te weinig aandacht be steed aan het Westerschelde bekken cq de nationale erken ning van de economische ont wikkelingsmogelijkheden van dit gebied. „Dit betreuren wij ten zeerste. Reeds in het kader van de inspraak met betrek king tot de Vierde Nota is van uit het Zeeuwse'gewezen op de aanwezige potenties van dit ge bied". Volgens de Kamer van Koop handel biedt het Westerschel debekken onder meer een hoogwaardig woon- en leefge bied. Ook wijst men op de goe de verbindingen in oostelijke en westelijke richtingen. „De dynamiek en ontwikkelings kansen worden onder meer be vestigd door de aanmerkelijke groei van het ladingenpakket in de Vlissingse havens. Wij pleiten daarom - opnieuw - voor de erkenning van het na tionaal belang van het Wester scheldebekken. Ook de verwachtingen die ge wekt zijn met betrekking tot de wensen van del'besturen van de gemeenten Middelburg en Vlissingen om te komen tof aanwijzing als stadsgewest worden volgens de Kamer van Koophandel door de inhpud van de ministeriële nota niet gehonoreerd. Onterecht vol gens de kamer. „Het gebied Middelburg/Vlissingen, met het daarbij behorenden stede lijk voorzieningenpakket is van grote betekenis voor de verdere versterking van het Westerscheldebekken". De Kamer van Koophandel wijst in haar reactie op Vinex ook op het belang, yftn de re- creatieve sect3r. „Een bël'aifg- rijk en groeiend aandeel van de Zeeuwse bevolking, nu 10 pro cent, vindt emplooi in deze be drijfstak. Tegen deze achter grond vragen wij graag aan dacht voor de 'positie' van de Oosterschelde", aldus de brief. De kamer zegt de natuurfunc tie van de Oosterschelde zeker te erkennen maar benadrukt het belang van de recreatieve waarde van het gebied. „Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat mede door de recente aanwijzingen als Be schermd (staats)natuurmonu- ment nagenoeg elke vorm van recreatief medegebruik wordt uitgesloten". Met betrekking to het oooste- lijk deel van Zuid-Beveland pleit de Kamer van Koophan del voor de in Vinex zogenoem de gele koers. Een koers die van toepassing is voor gebie den met een agrarische com plexvorming. „Op deze wijze wordt meer recht gedaan aan het belang en de ontwikke lingsmogelijkheden van de fruitteelt in dit gebied". DEN HAAG - De Unie van Wa terschappen in Den Haag heeft vrijdag gewaarschuwd voor ge vaarlijk ijs in verband met de te verwachten dooi. Tijdens de afgelopen vorstperiode hebben de waterschappen nauwelijks .'water weggemalen om gevaar lijke situaties op ijsoppervlak- ten te voorkomen. OUWERKERK - Volgens de se cretaris van de gemeente Dui- veland, F. C. Dieleman zal de gemeente niet overgaan tot het afbreken van de illegale aan bouwsels bij wopingen op de Salvatorhoeve te Ouwerkerk zolang de weersomstandighe den zo winters blijven. Dieleman sprak de verwach ting uit dat de gemeente hele maal niet in actie hoeft te ko men omdat een groot deel van de huiseigenaren inmiddels zelf is begonnen met het afbre ken van hun illegale bouwwer ken. Zoals bekend heeft de ge meente Duiveland het recht om de illegale bouwwerken af te breken door een uitspraak van de Raad van State. Die bepaal de vorig jaar dat de aanbouw sels inderdaad illegaal waren. Duiveland heeft de betreffende bewoners enkele maanden de gelegenheid gelaten dit zelf te doen. Toen bleek dat dit niet gebeurde kondigde men aan na 15 februari zelf in actie te ko men. Daarop heeft een aantal bewoners eieren voor zijn geld gekozen. Dieleman vertelde dat na de vorstperiode zal wor den nagecheckt of er nog ille gale aanbouwsels overeind staan. ZIERIKZEE - De schoolpleinen van de Sint Willi brordusschool in Zierikzee zijn hard toe aan een op knapbeurt. Voor deze herbestrating is een bedrag van ruim 23 mille nodig. Deze werkzaamheden ko men maandag 18 februari aan de orde tijdens de ver gadering van de commissie onderwijs. Deze verga dering wordt gehouden in de grote commissiekamer van het stadhuis en begint om 16.30 uur. Kamer van Koophandel: nadruk op belang recreatieve waarde Oosterschelde. De kosten voor deze herbestra ting van de schoolpleinen (23.226 gulden) kunnen worden betaald uit het gemeentelijke potje voor technisch onder houd en technische en functie- verbeterende aanpassingen van deze Rooms-Katholieke basisschool. Een ander punt dat tijdens deze vergadering ter sprake komt is de ontwerp begroting '91 van de Beatrix- school. In deze ontwerp begroting '91 wordt uitgegaan van een tekort van veertigduizend gulden. Het aandeel dat Zierikzee in dit tekort moet bijdragen is ge schat op 20.888 gulden. Vorig jaar bedroeg het tekort 37.529 gulden waarvan Zierikzee 17.733 gulden moest betalen. Ook worden de commissiele den geconfronteerd met de be dragen voor het openbaar ba sisonderwijs die volgens de wet op het basisonderwijs jaar lijks moeten worden vastge steld. Ofschoon- vaak onzichtbaar, zijn de economische noodzakelijkhe den de grote regelaars der moderne wereld. Gustave Ie Bon HET WEER Veel bewolking en enkele buien met sneeuw of natte sneeuw. Morgen in de loop van de dag ook opklaringen. Minimumtemperatuur omstreeks min 2 graden, middag- temperatuur morgen ongeveer plus 3 graden. l: Kantonrechter mr W. F. van Solinge hield weer zitting in Zierikzee. Uit verkiezingsonderzoek blijkt dat het CDA gaat win nen tijdens de provinciale statenverkiezingen. De verschillende visserijtakken maken elkaar over en weer verwijten. De eilandelijke zaalvoetbalcompetitie leverde weinig verrassingen op. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Politie: ,Mensen rijden toch heel voorzichtig RENESSE/BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIK- ZEE/BRUINISSE - Hoewel veel automobilisten vol gens de politie hun rijgedrag goed aanpassen aan de gevaarlijke situatie op de weg, gebeuren er toch nog veel ongelükkfen door de gladheid. Bij een snelheids controle bleek geen enkele automobilist te hard te rijden. Maar donderdag vonden vier aanrijdingen plaats. De eerste gebeurde om onge veer 07.10 uur in Renesse. R. M. S. uit die plaats reed met een personenauto over de Vroon- weg in de richting Haamstede. Door de gladheid op de weg be gon zijn auto te slippen. R. M. S. raakte met zijn auto eerst in de linkerberm naast de weg en via een stuurcorrectie vervol gens in een sloot aan de rech terkant van de weg. De auto werd daarbij zo zwaar bescha digd dat hij total loss werd ver klaard en moest worden weg gesleept. R. M. S. kwam met de schrik vrij. De volgende aanrijding vond ook plaats in Renesse, maar dan om ongeveer 10.30 uur. J. M. P. uit Haamstede raakte op de T-kruising van de Hoge- zoom en de Vroonweg door de gladheid in een slip en gleed met zijn personenauto tegen een betonnen paaltje. Zijn auto werd licht beschadigd. Het paaltje is van de gemeente. De aanrijding die om ongeveer 17.15 uur plaatsvond in Brui- nisse had meer te maken met een voorrangskwestie dan met de gladheid. W. H. Ch. S. uit Bruinisse reed met haar perso nenauto over de Dorpsweg in de richting van de Nieuw- straat. Toen zij linksaf de Nieuwstraat inreed zou ze geen voorrang hebben gegeven aan een auto bestuurd door C. D. van de W. uit Oosterland. Hij reed over de Burgemeester Ha- gelaan in de richting van de Dorpsweg. Er vond een botsing plaats waarbij beide voertui gen werden beschadigd. De vierde aanrijding vond plaats om ongeveer 18.00 uur in Zierikzee op het Kerkhof Noordzijde bij de Dikke Toren. Mevrouw H. M. T. B. uit Zierik zee en W. I. R. uit Kerkwerve reden elkaar in die straat tege moet. B. komende vanuit de Meelstraat en R. vanaf de Ba lie. Door de plaatselijke glad heid in de straat was een aan rijding niet te voorkomen. Toen mevrouw B. remde voor haar tegenligger gleed haar auto naar links en botste tegen die van R. Beide voertuigen werden beschadigd, niemand werd noemenswaardig ge wond. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een C kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam a adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, BB Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1