VV Zierikzee slaat nieuwe weg in met drastische verjonging VV Bruse Boys speelt gelijk tijdens attractief duel: 2-2 Fanatieker Duiveland wint van SV WIK: 3-1 SKNWK tegen ZSC in de slotfase gestaakt ASV Brouwershaven en Mevo delen de punten Verdienstelijk gelijkspel Nieuwe trainer Dreischor Nederlandse arbiters naar het buitenland 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE PRINSENBEEK - Het eerste elftal van VV Zierikzee heeft gisteren, zondag, haar eerste seizoensoverwin ning geboekt. De uitwedstrijd tegen Beek-Vooruit werd met 0-1 gewonnen. Wegens omstandigheden speel den de rood-zwarten met vier A-junioren. Hierdoor werd meteen het bewijs geleverd dat de VV Zierikzee uit het dal moet trachten te komen middels een drastische verjonging. „Zierikzee moét gewoon met iets nieuws beginnen. De verjonging is daarom een goede zaak. Te proberen het oude te verbeteren lukt volgens mij toch niet", was Zierikzee-trainer Jack Schipper de mening toegedaan. Volgens Schipper is het overi gens toch de bedoeling om vol gend seizoen drastisch te gaan verjongen. „Wegens blessures zijn we nu met vier A-junioren weggegaan en hebben ze maar gewoon voor de leeuwen ge gooid. En ik heb bewondering voor die jongens zoals ze het gedaan hebben", aldus Schip per. De mengeling van dit jon ge elan met de aanwezige routi niers, waarnaar goed geluis terd werd, zorgde voor de juiste mixture. „Het klikt uitstekend", vond Schipper, „samen met Toon (Van Tiggelhoven, red.) zetten we nog even de schouders eron der om de start voor het vol gende jaar zo gemakkelijk mo gelijk proberen te maken", aldus Schipper over zijn 'af scheidscadeau'. Schipper zal de laatste zijn die gaat beweren dat ook volgende week weer gewonnen gaat worden. Maar wel denkt hij dat Zierikzee een gunstige nieuwe start gemaakt heeft voor de toekomst. Tijdens de uitwedstrijd tegen Beek-Vooruit moest VV Zierik zee het stellen zonder de ge blesseerden Martin Quist, Erik Berrevoets en Jacco Heijboer. Geschorst waren René Roon en Han van de Sande, terwijl Theo Wittenberg enkele weken training heeft gemist en der halve niet stond opgesteld. Als vervangers werden meegeno men de A-junioren Barry Hage, Erwin Nelisse, Serge Berre voets en Niels Lodewijk. Reeds in de vijfde minuut kwam good-old Kees Verkaart alleen voor de doelman. Deze bracht hem echter uit balans, waardoor deze kans de mist in ging. In de 20e minuut kreeg middenvelder Leen Koster uit een voorzet de bal op het hoofd, maar kopte deze net over de kruising. Tien minuten voor de rust kwam door goed storen van Serge Berrevoets mede speler Kees Verkaart in balbe zit. Deze zag op 35 meter van de doellijn uit zijn ooghoeken dat de keeper net te ver voor zijn domein stond. Het bekeken af standsschot van de oud aanvoerder trof fraai doel: 0-1. Beste kansen In die eerste periode schoot Beek-Vooruit één bal op de paal, en wist slechts uit een tweetal corners voor enig ge vaar te zorgen. Na de hervat ting hebben de Zierikzeeëna- ren voornamelijk geprobeerd de eerder gerealiseerde voor sprong te verdedigen. Dit pak te goed uit, want de gastheren kregen nauwelijks kansen de gelijkmaker te scoren. Ook nu kregen de mannen van trainer Schipper nog de beste kansen. In de 40e minuut was het Ver kaart die alleen op de keeper kon sprinten. Hij bleek even wel te moe en struikelde min of meer over de bal. Het bleef zo doende 0-1. BROUWERSHAVEN - In een aardig gespeelde der by hebben ASV Brouwershaven en VV Mevo de pun ten broederlijk gedeeld. De 2-2 eindstand was uit eindelijk een juiste afspiegeling van de krachtsver houdingen binnen de lijnen. In de eerste helft waren het hoofdzakelijk de bezoekers die het spel dicteer den, de tweede helft daarentegen was het de thuis ploeg die de touwtjes in handen nam. Beide ploegen begonnen ge handicapt aan de strijd. Bij Mevo ontbraken onder andere René en Martin Dekker, Mauri ce Lamberigts en Friso de Jon ge, terwijl bij Brouwershaven Martin Quist, Werner Kafoe, Arjan Visser en René Dalebout op het appèl ontbraken. Vooral aan Brouwse zijde was het ont breken van deze spelers een be hoorlijke aderlating. Snelle voorsprong Mevo kwam al na twee minu ten op een snelle 0-1 voor sprong. Peter van der Linde ontdeed zich aan de rechterzij de van het veld van zijn tegen stander en bracht Tbon Wandel vrij voor het doel. Wandel aar zelde niet en schoot zijn ploeg naar 0-1. Na dit doelpunt ver volgde Mevo met het nodige zelfvertrouwen het duel. Brou wershaven werd op de eigen speelhelft teruggedrongen en Mevo dicteerde de strijd. Na twintig minuten kwamen de bezoekers zelfs op 0-2. Ge- leyn de Masier profiteerde van een fout in de Brouw-defensie en stelde Peter van der Linde in staat om met buitenkant rechts de bal onhoudbaar ach ter doelman Johnny van Mou- rik te deponeren. Het was ech ter lovenswaardig om te zien hoe Brouwershaven zich na de ze 0-2 achterstand probeerde te rug te knokken. Onder aanvoe ring van aanvoerder Leo Nou- wen en spelmaker Remi Lie- vense werd de achtervolging ingezet. Aansluitingstreffer Nadat Steef Kloet een doelpo ging had zien stranden, was het Remi Lievense die aan de rech terkant doorbrak. Zijn voorzet op maat bereikte voorstopper Marcel IJzenbrand, die vrij voor het doel geen moeite had om Mevo-doelman Niels Goud zwaard koppend te verschal ken: 1-2. Na de rust kregen de toeschou wers een ander spelbeeld te zien. Brouwershaven moest de aanval kiezen om de achter stand ongedaan te maken. Trainer Arend Krijgsman had daarom in de rust besloten om Remi Lievense in de punt van de aanval te posteren. Mevo- trainer Tbine Tiggelman onder kende het gevaar en besloot Pe ter van der Linde aan Lievense te koppelen. Het gevolg hier van was echter dat Mevo het overwicht, welke het in de eer ste helft op het middenveld had, kwijt was. Nadat Mevo-doelman Niels Goudzwaard met enkele goede Gezien de 5-2 overwinning in dertijd op de Bruse mat, ging oefenmeester Piet Roks ook tijdens deze return weer uit van een overwinning. Het bleek echter al vrij snel dat WC een goed voetballende ploeg betrof en zich goed kon meten met de Bruenaren. Roks begreep dan ook niet waarom de Brabanders momenteel in de onderste regionen bivakke ren. Hoger „Ik snap niet dat WC zover be neden ons staat. Er zijn naar mijn idee veel mindere ploegen dan zij, maar die wel hoger staan", meende Roks. Vanaf de eerste aftrap werden aan weerskanten mogelijkheden geschapen. Deze werden voor alsnog niet afgerond. Een nu goed georganiseerd spelend Bruse Boys (dat is ook wel eens anders) kreeg in de eerste mi nuut meteen al een kans via Tbnny van den Berge. De kee per bracht echter goed redding. In de daaropvolgende actie Kwam WC bijna tot scoren. Zo golfde het spel aantrekkelijk van de ene naar de andere kant. Bij de Bruenaren maak ten Egbert van Unen en Jeroen Hoep weer hun rentree. Van Unen deed het als rechtsbuiten naar behoren, terwijl Hoep duidelijk nog te kampen had met een conditionele achter stand. In de 32e minuut gelukte het Tonny van den Berge dwars door de defensie heen te sole ren en zijn actie af te ronden met de openingstreffer: 0-1. Nog geen vijf minuten later bracht WC de stand echter al weer gelijk. Nog net voordat Bru-doelman Jacob Muller een voorzet uit de lucht kon pluk ken, was het de lange lin kerspits die kon inkoppen: 1-1. Dit werd tevens de ruststand. Na de hervatting was het WC reddingen op vrije trappen van achtereenvolgens Leo Nou wen en Steef Kloet zijn ploeg op voorsprong had gehouden moest hij in de 20e minuut toch capituleren. Uit een hoekschop was het wederom voorstopper Marcel IJzenbrand die via de lat en de rug van Goudzwaard raak kopte: 2-2. Na deze gelijk maker golfde het spel op en neer en het waren beide ploe gen die ieder nog een goede kans kregen om de wedstrijd te beslissen. Eerst was het Lievense die de bal voorlangs schoot en daarna was het aan de andere kant Tbon Wandel die vrij voor doel de bal aan de verkeerde kant van de paal schoot. Derhalve dus een 2-2 eindstand. Een stand waar beide trainers zich in konden schikken. Na afloop was trainer Arend Krijgsman nog het meest tevreden. „Zon der voorhoede hebben we toch een 0-2 achterstand goedge maakt en een verdienstelijk gelijkspel behaald". Collega Toine Tiggelman had slechts een 'rot gevoel' overgehouden. LEICESTER - De zwemmer Nick Gillingham heeft de beste wereldprestatie op de 200 me ter schoolslag geleverd. De En gelsman kwam in een 25 meter- bad van Leicester tot twee minuten en 8,15 seconden. Gil lingham was 0,47 sneller dan Joaquin Fernandez afgelopen donderdag tijdens de Spaanse winterkampioenschappen in Sabadell. DEN HAAG - De Vereniging van Beroepswielrenners (WBW) heeft zondag officieel gereageerd op de toenemende golf van negatieve publiciteit die de laatste tijd het Neder landse profwielrennen over spoelt. ZEIST - De scheidsrechtercom missie van de Europese voet balunie UEFA heeft vier Ne derlandse arbiters aangewezen voor internationale ontmoe tingen. Frans Houben fluit de inter landwedstrijd tussen de jeugd- teams van Schotland en Noord- Ierland, Jaap Uilenberg de jeugdelftallen van Engeland en Ierland, Mario van der Ende de Italiaanse UEFA Cup ontmoe ting tussen Atalanta en Inter- nazionale en John Blanken- stein in hetzelfde toernooi het duel tussen Tbrpedo Moskou (Sov) en Bröndby (Den). De UEFA wees tevens de Deen Jan Damgaard aan als scheids rechter bij de kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap tussen Neder land en Finland op 17 april in De Kuip. 'b ;»at OOSTERLAND - Het eerste elftal van SV Duiveland heeft tijdens de derby tegen SV WIK goede zaken ge daan. Was voor de ontmoeting de achterstand op de Kerkwervenaren nog drie punten, door de gereali seerde 3-1 winst bedraagt het marginale verschil nog slechts één punt. De Oosterlanders nestelen zich zo doende steeds steviger in de middenmoot van die eerste klas. SV WIK blijft vooralsnog met een vijfde positie de beste van de vijf Schouwen-Duivelandse ploegen welke in deze klas uitkomen. Strijd bij de derby ASV Brouwershaven contra Mevo, dat in een 2-2 gelijkspel eindigde. (Foto: Joop van Houdt). HALSTEREN - Het eerste elftal van VV Bruse Boys heeft afgelopen zaterdag één van haar tot nu toe aantrekkelijkste en spannendste duels afgewerkt. De uitwedstrijd tegen het eveneens aanvallend*spelende WC '68 eindigde geheel volgens de onderlinge verhoudingen in een 2-2 gelijkspel. Het bleef tot in de laatste seconden onzeker of er nog een winnaar uit de bus zou komen. Na negen tig minuten voetbal kwamen er evenwel drie tevoorschijn: VV Bruse Boys, WC '68 én.... het publiek. „Zo'n aantrekkelijke wedstrijd zouden we ook eens voor het eigen publiek moeten spelen", wenste trainer Piet Roks na afloop. dat in de eerste minuut een bal net naast zag verdwijnen. Tij dens de daarop volgende twin tig minuten toonden zij zich iets sterker dan de bezoekers. Bij Bruse Boys was de organi satie iets aan het verslappen en het voetbal ook wat minder. In de 24e minuut kwam WC uit een voorzet van links op voor sprong: 2-1. Een volgende individuele aétie van Tbnny van den Berge bracht één minuut later alweer de gelijkmaker op de borden: 2-2. Langzaam maar zeker kwamen de Bruenaren weer beter in het spel en werden er weer gevaarlijke kansen ge creëerd. Zo kopte Martin Ver spoor in de 30e minuut net naast. Een schot van Robin Ruitenbeek werd hierna gered door de keeper. Ook Bru- doelman Jacob Muller moest nog enkele keren reddend in actie komen. Zodoende eindig de dit attractieve duel in een te rechte 2-2 eindstand. Gezien het overtuigende aan val sgeweld van de thuisploeg kon Duiveland-trainer Cees Willemse na afloop slechts tot de volgende slotsom komen: „We hebben denk ik dik ver diend gewonnen", was zijn eer ste reactie. Ook zijn tegenspe ler oefenmeester Jaap de Ridder kon zich in deze gevolg trekking vinden. „Duiveland speelde gewoon beter en fana tieker. We hebben ons daarop duidelijk verkeken". Onderspit Van meet af aan waren het dan ook de gastheren die het initia tief namen. Tijdens de eerste dertig minuten kregen de Kerkwervenaren het zwaar te verduren. Vooral in de persoon lijke duels moesten zij keer op keer het onderspit delven. Het gedreven voetballende Duive land was derhalve meesten tijds in balbezit. Kansen in die fase kwamen er onder andere voor Jaap Brekelmans (net over) en de rappe René van der Werf. De leerlingen van trainer Jaap de Ridder creëerden ook enke le mogelijkheden. Vooral de als vanouds messcherp spelen de Joost Rotte zorgde voor het nodige gevaar. Tijdens het laat ste kwartier in die eerste helft zakte Duiveland iets terug en ging WIK enigszins beter com bineren en werd er met iets meer overleg gespeeld. Geheel tegen d? verhouding in wisten de bezoekers zodoende, in de 35e minuut, de openings treffer te scoren. Uit een pass van aanvoerder Han van de Sande gelukte het de langhari ge Kees Verwest keeper Marco van de Linde uit te spelen. Handig werkte hij vervolgens het lederen speeltuig in de tou wen: 0-1. Dit werd tevens de ruststand. Na de hervatting kregen de mannen van De Ridder direct weer te maken met een furieus startend Duiveland. Tijdens de eerste minuten hadden zowel Hans Capelle (op de paal) als voorstopper Henk de Bruinê (net over) de gelijkmaker in huis. Het duurde tot in de 19e minuut vooraleer wederom Ca pelle nu wel succesvol werd. Met een listig lobje verschalkte hij Leo van den Ouden: 1-1. SV Duiveland bleef de oppo nent in de tang houden en een volgende treffer liet derhalve niet lang op zich wachten. Na dat een eerder schot van Bre kelmans nog ternaüwernood door Han van de Sande van de doellijn werd gehaald, was het in de 26e minuut wel raak. Ook nu was het Hans Capelle die in het strafschopgebied, welis waar onverwacht in balbezit kwam, maar met een curve-bal fraai afrondde: 2-1. SV WIK speelde te statisch en kwam telkens net één stapje te kort. Het kende enorme pro blemen met het fanatiek acte rende Duiveland. De enige bezoeker die een klein kansje kreeg was Wim van de Velden. Uit een voorzet van Joost Rotte schoot hij evenwel over. In de allerlaatste minuut sprintte de rappe René van de Werf achter een dieptepass aan. Ook WIK- doelman Van den Ouden pro beerde als eerste bij de bal te zijn. Van de Werf was net iets eerder bij het leer en kon, met nog steeds in zijn kielzog de go alie van WIK, voorgeven op de vrijstaande Rob Wijnstekers. Die kon eenvoudig scoren, wa re het niet dat verdediger Theo Stouten voor keeper ging spe len en de bal met de handen weerde. De toegekende straf schop werd hierna spectaku- lair door Jaap Brekelmans via binnenkant paal ingeschoten: 3-1. NIEUWERKERK - De eilandelijke derby tussen het thuisspelende SKNWK en ZSC is afgelopen zater dag met nog één kwartier te spelen, en bij een 2-0 stand, gestaakt. Omdat een speler van ZSC perti nent weigerde zijn naam op te geven, tijdens een boeking, aan scheidsrechter Marinissen, hield laatstgenoemde het voor gezien. Hoewel de wed strijd op zich totaal geen aanleiding had gegeven voor een dergelijke wending, konden de 22 zodoende toch vroegtijdig de vertroostende douche op gaan zoeken. SKNWK-speler Ronnie de Bruine (met bal) in scoringspositie voor ZSC-doelman Johan van der Horst. Laatstgenoemde kaoam evenwel als grote winnaar uit deze actie. (Foto: Joop van Houdt). Nadat in het eerste half uur van de tweede helft reeds aan voerder Kees Snoek en laatste man Jaap van Oeveren in het boekje van scheidsrechter Ma rinissen, uit Heinkenszand, te recht waren gekomen, onder ging in 29e minuut Reinier Louwerse hetzelfde lot. Wegens het onderscheppen van de doorgebroken SKNWK-speler Erwin Theunisse ging Louwer se op de bon. Hij weigerde ech ter pertinent zijn naam aan de arbiter op de geven. Tumult In het hierna ontstane tumult zou aanvoerder Snoek tot twee keer toe de naam van Rainier Louwerse aan Marinissen heb ben doorgegeven. „Ik heb daar van niets gehoord. En als hij zegt van wel is het mijn woord tegen dat van hem", aldus refe ree Marinissen. „Ik ben naar de scheidsrechter gelopen en heb eerst opheldering ge vraagd over wat er aan de hand Was. En toen heb ikj tot twee keer toe de naam van Reinier gegeven. Maar hij wilde het van hemzelf horen", aldus de versie van ZSC-aanvoerder Snoek. Hoewel een ieder het betreur de, vooral omdat de wedstrijd helemaal geen aanleiding had gegeven voor iets dergelijks, maakte scheidsrechter Mari nissen een eind aan deze derby. „Het is vervelend zoiets, wij schieten er natuurlijk niets mee op, met zulke dingen. Ze ker omdat de wedstrijd er niet naar was", vond Snoek. „Als die jongen gewoon zijn naam gegeven had, was er niets aan de hand geweest. Nu is het in handen van de tuchtcommissie van de KNVB om verder te be slissen", aldus Marinissen. Voorbeeldig ZSC was in de eerste helft ove rigens voorbeeldig overeind ge bleven tegen de Nieuwerkerk- se gastheren. Vooral in de beginfase gelukte het ze zelfs het initiatief te nemen en fel op jacht te gaan naar de openings treffer. Keer op keer stuitte men echter op de defensie van SKNWK. Veel acties van deze derby speelden zich evenwel af op het middenveld. Ook SKNWK kwam namelijk nauwel;jks in scoringspositie. Ronnie de Bruine kreeg nog de beste mogelijkheid maar zag zijn poging om zeep geholpen door de prima keepende ZSC- doelman Johan van der Horst. Na de rust kwam SKNWK in de 5e minuut op voorsprong. Uit een pass van Hans-Jan Goedegebure kon Jacky de Bruine afronden met een trap in de kruising: 1-0. In de 20e minuut was het Erwin Theu- nisse die uit een voorzet van Ronny de Bruine voor 2-0 zorg de. Even later zou de wedstrijd gestaakt worden. KOUDEKERKE - DFS uit Burgh-Haamstede is erin ge slaagd om in de uitwedstrijd tegen het Koudekerkse VCK een verdienstelijk 1-1 gelijk spel uit het vuur te slepen. Trainer Kees Rijnberg, ver klaarde desgevraagd: „Wij hebben één van de beste wed strijden van dit seizoen ge speeld. Ik hoop dan ook stellig dat dit geen ééndagsvlieg is". De 1-1 eindstand vond hij een terechte uitslag. „Beide ploe gen hebben evenveel kansen gehad op de overwinning". Het was alleen sneu voor zijn ploeg dat de VCK-treffer drie minu ten voor tijd tot stand kwam. Tbt aan de 87e minuut had DFS een 0-1 voorsprong gekoesterd, het was in de 30e minuut door Rini Rijnberg op voorsprong gekomen. Rijnberg rondde een actie van broer Clement mid dels een schot in de kruising af: 0-1. Even hiervoor had één van de VCK-aanvallers een doelpo ging op de paal zien belanden. DFS-verdediger Bram Nortier moest nog één keer de bal van de doellijn halen en aan de an dere kant zag Anco van de Lin de geen kans om alleen voor de keeper te scoren. Ruststand 0-1 in het voordeel van DFS. De ge lijk opgaande strijd zette zich ook in de tweede helft voort. Nadat Rini Rijnberg een kans op 0-2 had laten liggen was het uiteindelijk de laatste man van VCK die zijn ploeg naar de 1-1 eindstand schoot. Mede door het verlies van de concurrentie en het behaalde punt wenst Kees Rijnberg zich nog niet neer te leggen bij een eventuele degradatie naar de tweede klas. „Doordat het nog steeds een onzekere factor is, of er één of twee ploegen degrade ren ga ik er van uit dat we Wol- faartsdijk bij kunnen halen en wie weet komt daardoor het geloof in eigen kunnen terug zodat we toch nog de benodig de punten bij elkaar kunnen sprokkelen' DREISCHOR - Trainer Ko Wil lemse, uit Zierikzee, heeft defi nitief besloten volgend jaar niet meer op te treden als leidsman voor de sportvereni ging Dreischor. Voor hem in de plaats is vanuit de eigen gele deren Tonny Tettero bereid ge vonden deze taken op zich te nemen. De 28-jarige Tettero was reeds vier jaar elftalleider van de beste elf van SV Drei schor. Vanaf het moment dat Tbnny Tettero, nu achttien jaar gele den, in Dreischor kwam wonen is hij lid van de SV Dreischor. Naast diverse bestuursfuncties heeft 'fiij ook nog geruime tijd de voorzittershamer gehan teerd. Sinds vier jaar is Tettero nu tevens eerste elftalleider. Mede uit financieel oogpunt is het trainersprobleem binnen de eigen club opgelost. „We hebben maar twee elftal len, dus trainers kunnen eigen lijk niet betaald worden. Ik doe het dan ook voornamelijk op vrijwillige basis", vertelt Tfettero. Met betrekking tot de op stapel staande promotie naar de tweede klas heeft hij er wel vertrouwen in. „Het moet met deze groep toch lukken om net onder de middenmoot mee te kunnen. Hopelijk hebben we wel meer geluk als twee seizoe nen geleden toen Toine Tiggel man trainer was", is de wens van Tonny Tettero. „In deze derde klasse blijven voetballen, met zo weinig te genstand is echter ook niet echt leuk. Maar of we ons ook in de tweede klas kunnen handha ven zal de toekomst leren. Wel is het een probleem bij Drei schor dat we geen A-, B- of C- junioren hebben. Dus er is wei nig aanwinst vanonder af", al dus Tettero.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6